AFWEZIG. P. H. G. VAN G1LSE, Weerbericht MEDEDEELINGKN' VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De Bi lilt. 29 Juni 1910. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. Ie Horta (Azoren) laagste 742.8 m.M. te Skudesnaes (Zuidkust van Noor sregen). Verwachting tot den avond van SO Juni Wind matige tot krachtigen meest Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaai bewolkt, regenbuien. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 755 m.M. Vooruitgang. Vorige staud te 2 uur 753 m.M. OPGAVE VAHi JOH. M. SCHMIDT Opticien SS ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Woensdag 99 Juni Hoogste gisteren 9 uur P. S2 Laagst* hedennacht F. 56 Hoogst* heden tot 19 uur F. 69 HOOQ- en LAAOWATERSTANDEN 30 JunL Hoog wat*r. IJmuldenvm. 8u.Mm.;nm. Su.59m Katwijk vin. 8 u. lm.; urn. Bu. 84m P*tt*n rm. 8 u. 50 m.; nm. 9u. 19m Laag water. Uinuiden nm. 4 u. 80 m.; vm. 4u. 6fl m Katwijk nm. 4u.l0m.;vm. 4u. B9m Petten nm. «u. m,;va 6u. 99 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 54 ra. geschieden. eijn de heeren E. B. Dumouleyn, R. K. aftr., A. van Rompu, R. K. aJtr., H. !A. van DaJsum, R. K. opposilie-cand., «n A. Moerdijk, R. K. altr. De totaal-uitslag voor Zeeland ia, 0ut de liberalen 3 zetels verliezen aan 'do anti-revolutionnairon, en de R.- Katholieken één aan den heer Van jDolsum, een R. K. oppoaitlo-cnndi- 'daat. De Staten-vergadering telt nu lo li beralen, 20 antl-revolutionnaireu, 7 ll.-Katholieken. LIMBURG. Maastricht F. Dartels, vrijz.- idem., 1718, mr. F. I. J. Jansen, R. K., 2301, E. T. II. Hallman. R. K., 2148, ea A. J. Köbben. chr.-democraat, 1994 stemmen, zoodat gekozen zijn de hee ren mr. F. I. J. Janssen, R. K., en E. T. U. Hollman, R.K. S i 11 a r d. Aiph. Arnoldts, oftr. I\. K., 1730 en Lienaerts, R. K., 1637 'Blommen, zoodat gekozen is de heer 'Alph. Arnoldts, attr. R. K. FRIESLAND. Schoterl and. (Officieele uit slag). Binnerts, aftredend liberaal, 2757Slot Bruins, anti-r., 2041 Fa- ber, aftredend liberaal, 2526 Janso- cius, S. D. A. P., 2642Jongstra, Ciir.-hist, 1941v. d. Sande, aftre dend liberaal, 2618 Twijnstra, aftre dend liberaal, 2723 Vos, S. D. A. P., 253-3 De Vos, S. D. A. P., 259-4 \Voil man, altredend vrijzinnig-democraat, 2679. Herkozen de heeren Binnerts, v. d. Sande, Twijnstra, en Woltman. Ge kozen de heer Joasonius. HOLLANDSCH-BELGISCHE CONFERENTIE. De Hollandsch-Belgische confercn- iie sprak den wensch uit, dat er ee>n overeenkomst tusschen België en Ne derland worde getroffen can het tele foonverkeer te vergemakkelijken. De conferentie werd het eens omtrent een tarief van 1.50 francs voor een gesprek van drie minuten. Men kwam overeen, dat de fiscale quaestie op de agenda van de volgen de confer9ntiên zou blijven. Wat de uitvindingsbrevetten betreft, waren de Belgische afgevaardigden van oordeel, dat er reden Is om de uitwerking van de nieuwe Nederland- Bche octrooiwet af te wachten, aleer men voortgaat met het onderzoek der unificatie-voorstellen. De quaestie Öer wederkeerige geldigheid van de universitaire diploma's werd naar de commissie geren voyeerd. Besloten werd da wenschelljkbeid uit te spreken, dat de Hollandsclie wetgeving betreffende het verzeke ringsrecht op schepen zooveel moge lijk zal aansluiten bij de nieuwe Bel gische wet. Voorts werd een voorstel Van Herwijnen aangenomen, om een commissie in te stellen, waartoe even eens Duitsche en Fransche leden zul len worden toegelaten, om aan het uniforme scheepsrecht meerdere uit breiding te geven. Het uitvoerend tentoonstellingsco mité bood den leden der Hollandsch- Belgische commissie heden een déjeu ner aan, waaraan, onder voorzitter- •chap van minister Beeroaert, ver schillende bekende persoonlijkheden van belde landen deelnamen. Senator Dupret, zwaaide de Hol- landsche afdeeling op de tentoonstel ling lof too, mot name aan minister Rogout De verschillende redevoeringen wer den zeccr toegejuicht. De conferentie is thans geëindigd. EEN JONGETJE VERDWENEN. Te Rotterdam verdiept men zich in gissingen over het spoorloos verdwij nen van het 8-jarig zoontje, Henri, van deu tuiidarts Verdoom, wonende Witte de Withstraat aldaar. Zondag morgen half 9 was het uitgegaan om een boodschap te doen, doch is niet teruggekeerd. Zondag werden reeds enkelo singels en binnenwateren afge- dregd, terwijl ook met twee politie honden naar een spoor gezocht is, doch zonder resultaat. CENTRALE VEREENIG1NG VOOR ZWAKZINNIGEN. Dinsdag had te Amsterdam de eon- stïtueerendo vergadering plaats der „Centrale Vereeniging ter beharti ging van do belangen van zwakzinni gen in Nederland". De voorzitter van het voorloopig comité, prof. dr. L. Bouman gaf een overzicht van de voorgeschiedenis dei- oprichting vuu deze vereeniging. Mr. Dresselhuys sprak nis vertegen woordiger van den minister van Jus titie woorden van sympathie met het doel en streven van de Vereeniging. De toekomst der zwakzinnigen is een vraagstuk, dat zéér moeilijk is op te lossen dat deze vereeniging zich er wel voorspannen wil om het tot oplos sing te brengen, is een heuglijk tee- ken._ Hierna werd aan da orde gestold de vaststelling der statuten. Artikel 1 luidt in ontwerp „De te Amsterdam gevestigde vereeniging „Centrale.Vereeniging ter behartiging van de belangen van zwakzinnigen in Nederland" stelt zich ten doel de be hartiging van de belangen van psy- chopatische personen en in het alge meen van hen, die ten gevolge hun ner psychische minderwaardigheid, gevaar opleveren." De heer dr. Keuchenius stelde een amendement voor op art. 1, om te le zen aan het slot„van hen, die ten gevolge hunner psychische mmder- waardigheid hulp en leiding van noo- de hebben." Aldus geamendeerd werd artikel i Met applaus werden de statuten met de aangebrachte geringe wijzi gingen goedgekeurd. Als wetenschap pelijke commissie constitueerde zich een groep personen, o. w. de heeren prof. dr. K. Heilbronner. Utrecht; prof. nu-. JSimon van der Aa,. Gro ningen dr. J. II. Schuurmans Stek hoven, Utrechtdr. C. T. van Valken burg, Amsterdam prof. dr. C. V» ink ier, Amsterdam prof. G. Jelgersma, Leiden ;prof. J. K. A. Wertheim Sa- lomonson, Amsterdam mr. Joa. van Raalte, Rotterdam mr. L. C. Besier, Amsterdam'; mr. II. C. Dresaelhuys, Den Haag, mr. G. T. J. de Jongh, Amsterdam; dr. J. Lammens van Bueren. Amsterdam prof. dr. L. Bou man, Amsterdam; dr. J. Caspan, Den Bosch dr. Cox, Amsterdam Jhr. mr. Van Engelen, Zutphen mr. Cno- pius, Utrecht, en mr. De Roos, Den llaag- DE LORD-MAYOR VAN LONDEN. Men zal zich herinneren, dat met lang geleden werd gewaagd van het voornemen van den lord-mayor van Londen, om een bezoek aan de ÉTr°ote steden des lands te brengen. De N. R Ct. verneemt thans, dat de burge meester van Rotterdam, dezer dagen te Londen vertoevende, zich met zijn lordschap over deze zaak ondernou- den heeft, en hem heeft medegedeeld, dat hij niet twijfelde of het gemeente bestuur van Rotterdam, en eveneens van de andere groote steden, zou zich met het bezoek van het hoofd der city ten zeerste bevoorrecht gevoelen en hem gaarne ontvangen met al de eer, aan zijn waardigheid verschuldigd. Aan den burgemeester werd echter medegedeeld, dat tijdgebrek den lord-mayor en zijn gezelschap «u verhinderen om aan het voorgenomen bezoek aan Brussel en Antwerpen te vens te verbinden een reis naar Ne derland, zoodat voor dit jaar van deze zaak zal moeten worden afgezien. DE ONTVLUCHTING VAN WILLEM ROOS. We lezen nog in de Tel. o.m.: Te Castricum zijn de bewoners niet weinig geagiteerd geweest, door de ontvluchting van Willem Roos. Om trent de vrijheid, die wordt verloend aan misdadigers, die krankzinnigheid simuleeren, is de zienswijze algemeen afkeurend. Deze simulanten hooren hier niet thuis en er zou ten slotte op het 85 Hectare groote „Duin en Bosch" ongetwijfeld wel eene gelegen heid te maken zijn, waar hun be perkte vrijheid kan warden verleend. Tegen het rondloopen van groepen patiënten (werkelijk krankzinnigen), is men zeer gekant, omdat zij dikwijls op ongelegen tijden naar liet dorp komen. Toch zijn er wel ingezetenen, die met het oog op het systeem van ver pleging, dat in het gesticht wordt toe gepast, nl. lien in de samenleving te rug te brengen en hen zoo min mo gelijk kiteu gevoelen, dat zij abnor maal zijn, niets geen bezwaar heb ben, dat zij rondloopen, mits men de simulanten maar thuis liet. Wanneer het gesticht geheel en al bevolkt zal zijn, zullen andere maat regelen worden toegepast liet voor nemen bestaat, alle verpleegden suc cessievelijk naar Castricum ovar brengen, wat nu alleen nog maar 0_ schiedt mot enkele mannelijke patiën ten uit Medeinblik, waaronder Willem Roos, Andrles B. en andoren behoo- ren. De ontvluchting van Roos en de ruchtbaarheid daaraan gegeven werkte nu reeds uit, dat de patiënten geen vrijheid meer hebben boodschap pen In het dorp te doen. Algemeen verwacht men, dat, door deze ontvluchting geleerd, de mlsda- digers-slmulanten in het gesticht zul len moeten blijven en dat zij in het vervolg van familiebezoek zullen ver stokon zijn. Gebleken moet zijn, dat Roos door zijn bezoekers van loopers is voorzien geworden, want, om uit het gesticht te komen, moest hij gereedschap heb ben om 5 deuren te openen, met ver schillende sloten. Eenmaal in het bezit van zijn ge reedschap, is hij met slimheid en bru taliteit opgetreden. Toen de Uamerbe- waker om 2 uur de ronde in zijn ka mer deed en zich naar een andere zaal bogaf, is hij dadelijk opgestaan, heeft zijn bed in orde gemaakt, alsof hij er nog in lag. Vervolgens heeft hij de afgesloten zaaldeur goopend en «laarna de tusschendeur van de corri dor; eindelijk opende hij de zitkamer van de hoofdverpleegster en brak daarin een kastje open, waaruit hij niet ƒ25 maar ƒ55 ontvreemdde. Daar mee klaar, moest hij alle slaapkamers der broeder-verplegers passeeren, opende toen nog een tusschendeur, waarna hij de deur van don hoofdin gang ontsloot en buiten kwam. Om de fiets van dokter Melchior to stelen, moest hij tusschen een paviljoen door naar de dokterswoning en hij volbracht daar zijn operation om de fiets te bemachtigen uit de afgesloten schuier. Nader ls gebleken, dat hij ook nog een horloge met ketting van een der patiënten hoeft meegenoeien. Dr. Jacobi, de geneesheer-directeur s, in verband met deze ontvluchting bij den officier van Justitie te Haar lem ontboden. Kerk en School Gewest N.-Holland v. h. N, G V. De opkomst van de voorturnsters was niet groot, wat te meer te betreuren is, daar wederom een schal van nut tige oefeningsstof behandeld werd. Vooral werd de aandacht gevestigd op het hulp verleenen aan de toestel len en het samenstellen van oefenin gen. Deze les werd besloten door een animeerende partij tambourijnbal op het Schoolplein. EEN ZEPPELIN IN HOLLAND? Mon meldt uit Düsseldorf aan het N. v. d. D. Vrij zeker komt Zeppelin's lucht schip de Deut8chlund 15 Juli naar Ne derland, en wel van Düsseldorf naar Arnhem, misschien naar Amsterdam. Het doorgaan der reis hangt af van de zekerheidstelling van omstreeks duizend mark. Of echter thans (zooals men in Buitenlandsch Overzicht van boden kan lezen is 't luchtschip gestrand) eel vau de reis zal komen NED. HERV. KERK. Dr. A. Troelstra, te Utrecht, heeft ihairs bedankt voor het beroep naar Amsterdam. Beroepen te Ter Apel ds. W. Noor derhout te Wier. Aangenomen het beroep te Ter- wolde ds. J. ten Bruggenkate te Bor- culo. ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Geslaagd tweede Doet ex. de heeren W. J. Roos van den Berg, C. G. Vervloot, J. L. de lieer Jr., en P. J. Waardenburg; tweede Theor. Geneesk. ex. de heeren J. de Haan en G. II. de Klein eerste cand. Godge leerdheid. de heer H. H. Dorgels Prop. Godgeleerdheid de heer J. J. van Oosterzee. Groningen. Geslaagd tweede ged. theoret. geneesk. ex. de heer IJ. Wou ters; eerste ge<L cand. godgeleerdh. de heer A. Veldkamp; voorb. ex. Hebr. taal en Isr. oudheid da heeren J. J. Reinders en Jac. J. Fiet. Bevorderd tot arts de heer A. A. Meijer en gesl. eerste deel artsex. de heer H. Prins. Utrecht. Gesl. Tweede Natuurk. ex. mej. A. C. M. Mulder v. d. Graaf, de heeren J. C. A. Ultee, P. v. d. Nieu- wenhuizen en P. A. van Luljt. Cand. Rechten mej. B. Elias. Tweede cand. God geleer dheid de heer H. T. A. J. West rik, Prop. Godgeleerdh. de hee ren A. Edelkoort, A. Oskam en T. Kie vit Doet. Rechten de heeren N. C. M. A. v. d. Dries. DE ONDER WIJS-CIRCULAIRE VAN B. EN W. VAN AMSTERDAM. In de vergadering der Schoolcom missie te Amsterdam, zal o. a. in be handeling komen het voorstel der commissie van praeadvies, om zich met een missive te richten tot Burge meester en Wethouders, waarin o. a. gezegd wordt lste dat zij het betreurt, dat een dergelijke ingrijpende wijziging in de instructie voor het onderwijzend per soneel als in het slot van bovenge noemde circulaire vermeld, door uw College is ingevoerd zonder dat zij in de gelegenheid is gesteld U daarom trent van advies te dienen 2de dat, waar tot die taak mode be hoort, te zorgen, dat de verordeningen op het Lager Onderwijs stipt worden nageleefd, de commissie met leedwe zen heeft gezien, dat de aan do In structie toegevoegde artikelen in zóó vage termen vervat zijn, dat de Juiste en billijke handhaving haar schier onuitvoerbaar toeschijnt 3de dat de commissie, gesteld al dat art. 7 der Grondwet niet slaat op de verhouding tusschen do overheid en haar ambtenaren, van oordeel is, dat de belangen van de onderwijzers en van het onderwijs worden geschaad, wanneer aan die ambtenaren verbo den wordt, buiten de school op gepas te wijze op te komen voor hun denk beelden aangaande School en Onder wijs. De Bond van Nederlandsche Onder wijzers en de afdeeling Amsterdam van dien Bond belegden gisteravond in de schouwburgzaal van het Paleis voor Volksvlijt een openbare vergade ring, ter bespreking van de circulaire van B. en W. van Amsterdam. De zaal was stampvol. Als sprekers traden op de heeren F. L. Ossendorp en C. Thomassen, die de circulaire eritlseerden. De heer Thomassen Bprak zijn vreugde uit, dat ook in de Schoolcom missie verzet wordt aangeteekend te gen da redactie en de wijze van uit vaardiging der circulaire en hij druk te de hoop uit. dat van de tafel van B. en W. verklaard zal worden, dat het niet do bedoeling is geweest van B. eu W., om het vertrouwen te Bchaden, dat de circulaire in menig opzicht onduidelijk en in ander op zicht overbodig is en dat zij ze bij na dere overweging intrekken. Sport en Wedstrijden GYMNASTIEK. Zondag j.l. werd te Wormerveer een voortumstersles gehouden onder lei- j ding van mej. W. S. Overbeek, lid van de Technische Commissie van het Gemengd Nieuws TREINROOF. Vlak bij de stad Ogden in Utah werd een sneltrein door drie roovers aangehouden. De bandieten hielden met hun revolvers de reizigers in be dwang, en beroofden hen van wat zo aan wa irde bij zich hadden. Wie den schijn wekte, zich to verzetten, werd neergeslagen. Een dame werd door de roovers ernstig gewond. Toen alle reizigers waren uitgeschud, trokken de bandieten af. CHOLERA IN DUITSCHLAND. De zuster van den in den loop der vorige week gestorven Russischen landverhuizer Kalinowski, is gisteren eveneens aan cholera overleden. OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. De aeronaut Wellmon zal in Augus tus trachten den Atlantischen Oceaan over te steken, met een bestuurbaren ballon van hetzelfde stelsel als waar moe hij vóór 3 jareD poogde de Noord pool te bereiken. Het luchtschip zal van telegraphie zonder draad voor zien zijn- Vijf personen zullen de reis meemaken. EEN NIEUWE GEVANGENIS. De Staat New-York zal eene nieuwe gevangenis bouwen in Dutchess Coun ty, aan den spoorweg naar Harlem. De nieuwe inrichting zal 500 acres grond beslaan, het cellenhuis zal 1600 stalen cellen bevatten, een afzonder lijk gebouw zal worden Ingericht voor ter dood veroordeelden voorts zul len een administratie-gebouw, eeu perslokaal, magazijnen, een hospi taal en een kapel binnen het ommuur de terrein worden gesticht Op den hoogen muur zullen wachters pa trouilleeren, ten einde ontsnapping onmogelijk te maken. De inrichting zal twee milüoen dollars kosten. EEN OUDJE. Mensclien, die meer dan honderd jnar loven, zijn bolreki<olijk niet zeldzaam, maar oen honderd jarig© die nog een openbaar ambt be kleedt, is toch wel eon uitzondering. Te La un ces ton in Cornwall heeft als rederechter den eed van trouw aan koning George afgelegd Richard Pe ter, geboren in October 1809, dus welhaast 101 jaar oud. En hij neemt het rechterlijk work nog ijverig deel OUDHEIDKUNDIGE VONDST. In de nabijheid van het dorpje llöhn in het hertogdom Koburg, zijn bij liet uitgraven van een steenblok op het vlak, waarover do steen ge spleten was, verscheidene goed be waard gebleven skeletten gevonden van hagedissen, die circa 40 c.M. lang waren. Mon vermeldt deze ontdekking als een bijzonderheid, omdat men tot dusver in de bonte zandsteen nog slechts zelden en haast nooit zoo vol maakte geraamten van hagedissen heeft aangetroffen. De vondsten kre- een plaats in de Koburgsche ver zameling van voorwerpen van na- huurliistorischen aard. EEN NOORWEEGSCH BANK SCHANDAAL. De Bank van Noorwegen heeff, naar gemeld wordt, aanzienlijke ver liezer geleden, doordat de directeu ren van het filiaal te Christlanssund, welke door de Storthing benoemd wa ren, groote bedragen van het onder tiun directie staande filiaal geleend hebben. Op een der overleden direc teuren liep 250.000 Kr. aan wissels, iorwijl de andere directeur de bank- wissels op zijn eigen handelszaak liet disconteeren. Ongeveer do helft daar van is ongedekt, zoodat de instelling hierdoor een schade van 200.000 Kr. zal lijden. Koloniën UIT DEN SPAANSCHEN SENAAT. MADRID, 28 Juni. (Reuter.) De Se naat behandelde het rapport van de commissie betreffende het antwoord op de troonrede. Sanches Toca hekel de de politiek, die beheerscht wordt door camarilla en onverantwoorde lijke personen. Hij voegde er aan toe: Canalejas heeft het bewind aanvaard onder zulke omstandigheden, dat groote verantwoordelijkheid op hem rust Canalejas erkendo de moeilijkheid van zijn taak en verklaarde met klem dat bij den val van het kabinet Moret liet koninklijk gezag met volkomen oprechtheid had gehandeld. Canalejas is vast besloten de kerke lijke quaestie op te lossen met energie en eerlijkheid. Toca antwoordde, dat indien Cana lejas volhardde in zijn streven om do godsdienstige genootschappen te be perken, de levensduur van zijn kabi- uet slechts kort zal zijn. Canalejas verklaarde daarop, dat hij zijn programma, het koste wat het wil, zal uitvoeren. „Indien ik dat met doe. zal ik mijn nederlaag er kennen." BOM GEVONDEN. BARCELONA, 28 Juni. (Reuter.) Weer werd een bom gevonden op den openbaren weggedurende de over brenging sprong do bom, waardoor vijf menschen gewond werden. Een hunner stierf in het hospitaal. (Hbld.) DE ZAAK KILLINGER, De zaak Killinger heeft nog steeds do bijzondere aandacht van de Suri- naamsche pers en burgerij. Alles werkt daartoe mede bijzon dere veiligheidsmaatregelen van over heidswege getroffen, dJe dan onmid dellijk openbaar gemaakt worden, verscherpte consignes voor de schild wachten en de meest dwaze geruch ten. Wat deze laatste aangaat een si tje. Onlangs kwamen achtereenvol gens verschillende Britsch-Indiërs, die aanzienlijke bedragen op de spaarbank hadden, hun geld op- eischen Hun -was ter oore gekomen, dat weldra een Spaansch schip de ko lonie zou binnen vallen en beschieten, de hank in de lucht laten vliegen, enz., zoodat zij het veiliger vonden, nu hun geld in den grond te begra ven. Natuurlijk zijn direct maatrege len genomen om deze menschen beter iu te lichten. De verscherpte consignes voor de schildwachten hebben aanleiding ge geven tot een nieuw zaakje. Een ze kere lieer K., des avonds per rijwiel het gouvernementsgebouw voorbij gaande, werd door den schildwacht aangeroepen, die, toen geen bevredi gend antwoord volgde, ingevolge zijn consignes, dreigde te zullen schieten. Men is te Paramaribo aan zulk een militair optreden niet gewend, zoo dal do hoer K. dan ook aan eenigen militair het recht betwistte, hem in zijne vrijheid van beweging te bekor ten. De politie moest er bij te pas ko men, voordat hij zich in hechtenis wilde laten stellen, hetgeen trouwens niet van langen duur was, daar hij onmiddellijk weer werd vrijgelaten. Natuurlijk heeft liet voorgevallene weer een dankbftar onderwerp voor do dagelijksche gesprekken te Paramari bo uitgemaakt, waar men nu tot de «iclusie is gekomen, dat aan een ludwacht werkelijk ook bevoegdhe den zijn toegekend Laatste Berichten HAARLEMMERMEER. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opge bracht 106.48 1/2. Telegrammen SCHOTEN, BEVALLEN M E. van Schie, gob. Bos, z. EJ de Veudt, geb. Vuu Nimwegeu, z, L. van Zorge, goh. Van Duiven boden^ d. J. Keijer, geb. Van Eyk, d. A. E. van Nore, geb. Fabel, z. E. M. J. B. Kumcrcr, geb. Van IIuP zen, d. OVERLEDEN P. de Jong, 62 j. Stoonivaartberichten Het stoomschip Besoeki arrivcerd^ 27 Juni van Rotterdam te Sabung. Het stoomschip Ternate (thuisreis! vertrok 27 Juni van Marseille. Het stoomschip Wilis (thuisreis) urriveerde 28 Juni tc Suez. Het stoomschip Frisia (uitreis) ver trok 27 Juni vau Lissabon. Het stoomschip Zaanland (uitreis) arriveerde 26 Juni ie Santos. Het stoomschip Ambon (uitreis) is 27 Juni Kaap Bon gepasseerd. Het stoomschip Oranje (uitreis) ar-i" riveerde 27 Juni te Port Said. Het stoomschip Madura (thuisreis) 'ertrok 27 Juni van Perim. Correspondentie. Mej. Wed. L. Uit Uw vraag blijkt ons niet duidelijk wie uw zoon op straat heeft of hebben gezet. Waarom roept U, wanneer vaststaat dat Uw zoon zich onberispelijk heeft gedra gen, niet opnieuw den steun van Ro genten in ADVERTENTIËN Financiëele Berichten HOLLANDSCHE IJZEREN SPOOR WEG MAATSCHAPPIJ Aan het verslag van den Raad van Administratie over 1909, uitgebracht in de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders, wordt het vol gende ontleend Mochten wij in ons laatste jaarver slag wijzen op een betere verhouding in de toeneming van ontvangsten en uitgaven, aangenaam is het ons te kunnen mededeelen, dat die gunstiger verhouding zich in het jaar 1909 heeft bestendigd. Het reizigersvervoer i3 vooruitge gaan met 4.61 pCt. en het goederen vervoer met 1.55 pCt. Marktnieuws Heden overleed te Nijmegen, na voorzien te zijn van de laat ste H.H. Sacramenten der Ster venden in den ouderdom van 75 jaren, onzo dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader, de Hoer J. F. LIPS. J. VAN BEMMEL. P. VAN BEMMEL—LIPS en Kinderen. Haarlem, 28 Juni 1910. Benige en algemeene kennis geving. Wegens afwezigheid kunnen geen bezoeken worden afge wacht. Heden overleed te 's-Graven- hoge onze liove Zuster en Be huwdzuster Allda Constance Margaretha Marens—¥an Goor. J. M. KERBERT— VAN GOOR. J. J. KERBERT, Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algemeene kennis geving. Haarlem, 25 Juni 1910. Veemarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 29 Juni 1910 Nuchtere kalveren 16 stuks, hoogste prijs 14, laagste 11. Schapen 2 stuks, hoogste prijs 24, laagste f 22 per stuk. Lammeren 4 stuks, hoogste prijs 18, laagste 15 per stuk. Amsterdamscha Beurs. Openingskoersen van 29 Juni 1910, LABOUCIIERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. TeL No. 577. STAATSFONDSENMARKT. Onveranderd. TABAKSAANDEELEN op vorige koersen. llUBBERAANDEELEN stil. PETR0LEUM-4ANDEELEN. Luier. Koninklijke Petr. 567 1/2571, Moe- ara Knim 2631/2, Geconsolideerde 391—3931/2, Sumatra Palembang 213 1/4, T arak an 145 1/4, Orions 177 179, Steana Romana 145146, Intern. Rum. 22—25, nieuwe 86 1/2-87. MIJNAANDEELEN. Zonder handel. Cultuur Mij. Vorstenlanden 167 1/2, Winstbewijzen f 126—/ 127. Do AMERIKAANSCHE MARKT opende lusteloos. Atchison Topeka 102 Denver 337/8, Amalgamated 627/8, C. Un. Cigars 70, Anglo 24 7/8, 25, Denver 33 7/8. Erie 26 3/8, Kansas 31, Preferente 64 5/8, Missouri 35 3/8, Ontario 44, Rock Island 3713/16, Southern 251/8, Southern Pacific 1191/2, Union Pacific 170, C. Wabash 18 3/4, Wabsh Pittsburg 51/4, Stee! 763/8, Carren 531/4, C. Marine's 5 5/8, Preferente 171/4, Bonds 62 5/8. Heden overleed onze gel.el de Tante, Behuwd- en oud- Tante, Mevrouw de Wed. L. HAJEE, geb. MAZZOLA, in den ouderdom van 77 jaar. M. M. HASSINK MAZZOLA. H. M. IIASSINK. G. Ph. ZALSMAN. J. ZALSMAN—LANDRé. C. ZALSMAN. Haarlem, 28 Juni 1910. Eenige en algemeene ken nis geving. Op verzoek van de overlede ne geen bloemen. Heden overleed mijn geliefde Schoonzuster Mevrouw de Wc) L. HAJEE, g*b. MAZZOLA. Wed. MAZZOLA— DE WOLF. Haarlem, 28 Juni 1910. Burgerlijke Stand DANKBETUIGING. Onddrgeteeken.de betuigt liiermede zijn hartelijken dank aan zijn geach- ten Patroon, den Heer E. II. KREI.A- GE, de Heeren van de Administratie, het gezamenlijk Personeel en aan al- Jen voor de vele blijken van sympa thie hem geschonken op den dag vau zijn veertigjarig Jubileum. M. VAN DEN EIJKHOFF, Haarlem, 29 Juni 1910. Oor-, Neus-, Keelarts, Koninginneweg 52. "öproepinqT HAARLEM. ONDERTROUWD: 29 Juni: F. J. C. Bijlast an A. M. de Nijs; E. A. Holzapfel en M. E. Sabelis- GETROUWD: D. Zijlstra en A. M Stuurman; J. j - v. Mook en C. M. G. E. Schiraina; J. j W. v. d. Bogaard en A. M. Hlmpera; H. v. d. Woude en R. Eenkhoom. BEVALLEN: 29 Juni: M. J. Lamboo-v. d. Heu- van, of verschuldigd zijn aan wijlen vel d. 27 II. P. van Voorst-Wildschut don He0r d. 29 C. H. de Graaff-Govers d. J STEEN MAN OVERLEDEN: 28 Juni: A. M. t. Velsen, 24 Jaar. overleden to Haorlun, 20 Juni lMfc Leldschestr.' P. I. Houbolt, 53 J„ Du- worden vernacht hiervan schriftelijk ven voord estraat; M M. Hajee-Mo»- opgave to doon tot 10 Juli aa aan tola, 77 J., Laidschevaart; W. B. Nu-JOH. STEENMAN, man, 20 Jaar, Gael hu tor est Dnvenvoordostrnnt 12. Allen die iets te vorderen hebbefl

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2