HAARLEM'S DAGBLAD. TWEEDE BLAD. WOENSDAG 29 JUNI 1910 OM ONS HEEN No. 1161. Het verhaal van Nlng Wo. Een Engolache hoofdofficier, de lui tenant kolonel Donald Mackenzie, heeft in een van de Engelsche maand schriften een verhaal gedaan over Chineesche rechtsploging, opgetee- kend uit den mond van den Chinees, die er zelf de hoofdpersoon in la ge weest. Als een voorzichtig historie schrijver verklaart Mackenzie, dat hij niet voor de waarheid kan instaan, omdat hij niet bij de gebeurtenissen tegenwoordig is geweest, „maar", zoo voegt hij er bij, „ik heb zoolang te midden van Aziaten geleefd en zoo veel wonderbaarlijke dingen gezien en géhoord, dat ik ook dit wel bereid ben te gelooven. Ning Wo dan, de bediende en poli- tle-speurdcr van den officier, deed het volgende verhaal In mijn jeugd werd li opgeleid voor dief, werd lid van een der talrijke rooverbenden die in China huizen on bekend niet hun geheimen. In de streek waar ik woonde zijn vele -stammen, zooiets als grooto fa milies, en zij zijn altijd mot elkaar in onmin, zoodat vaak doodon vallon. Zoo werd op zekeren dag mijn broe der Lirn So, gedood door zekeren Kim Leong. Daardoor was het mijn plicht geworden, Kim Leong het leven te be nemen, maar daar ik hem daarvan vooraf in kennis had gesteld, bieef hij mij uit den weg. Dat leidde tot al de moeilijkheden, waarin ik raakte. Op zekeren dag, ongeveer twee maanden na den dood van mijn broe der, besloot de bende waartoe ik be hoorde tot een inbraak in een klein stadje Nan Clian g. Met ons zeve nen drongen wij 's avonds het huis binnen van een man, van v.:ien we wisten, dat hij rijk wastoen hij -wakker werd en om hulp riep, sloeg een van mijn mededaders hem neer. Met alles wat we hadden kunnen vin den. vertrokken wij weer. Ik was bij den moord op den man niet tegenwoordig, mijn taak was, in een ander gedeelte van het huis de wacht te houden, opdat er geen be dienden onverwacht zouden komen. Bovendien moest ik het laatst ver trekken en do deur achter mij sluiten. Toen ik het huis verliet, kwam daar juist een man langs. De maan scheen, maar ik kon hem niet herkennen, om dat hij met den rug naar hot licht stond. Eerst keek bij mij ©enige se conden lang scherp aan, nam toen de vlucht en verdween in een zijstraatje. Dat verwonderde mij toen niet, om dat in China des nachts iedereen bang is voor een ander. Ieder onzer keerde op eigen gele genheid naar de stad terug, waar we woonden. De buit werd gedoeld en ik dacht al niet meer aan de zaak, toen ik vier of vijf dagen daarna werd ge arresteerd en in de gevangenis gezet. De reden wilde men mij niet opge ven, maar ik bespeurde wel, dat mijn kameraden bij do inbraak te Nan Chang op vrije voeten waren geble ven. Eerst drie dagen later, toen ik half uitgehongerd was, daar ik dage lijks niet meer kreeg, dan een hand vol gekookte rijst, werd ik voor den rechter gcbrucht. die mij zei, dat ik een man te Nan Chang beroofd en vermoord had en toen ik ontkende, Kim Leong voor riephij was het, die mij bij hel verlaten van het huis gezien had. In China is de wet zoo, dat wan neer een man een misdaad begaat en niet gevangen wordt, het hoofd van zijn familie of een andore bloedver want wordt gevangen gezet, totdat de man voor den dag komt. De t i p a u, hel dorps- of wljkhoofd, is verant woordelijk voor wat er in zijn dorp of wijk omgaat en dc magistraat voor wat in zijn district gebeurt. Ontdek ken zij de daders niet, dan worden zij zelf gestraft, zoodat de magistraat, uit zelfverdediging noodzakelijk iemand moet veroordeelen. Ik ontkende, daar ik imme s den moord niet had begaan. Als In China een beklaagde niet bekent en nie mand anders beeft het misdrijf zien plegen, kan hij niet veroordeeld vor- den.^ Daarom wordt de verdachte ge pijnigd om hem tot bekentenis te brengen. Ik kreeg dus vijfhonderd slagen met een zware, breede bamboe, maar weigerde te bekennen en werd weer naar de gevangenis teruggebracht. Zoo'n Chineesche gevangenis is geen plezierig verblijf. De mijne was twaalf voet in 't vierkant en een van de zijden werd' niet door een muur, maar door ijzeren staven afgesloten. Schoongemaakt wordt xoo'n hok nooit. De bewaarders moeten aan de gevangenen voedsel geven, maar het geld daarvoor gaat door zóóveel han den, dat er heel weinig overblijft om rijst te koopen .De gevangenen mo gen bedelen bij medelijdende voorbij gangers, geven natuurlijk wat ze krij gen aan de cipiers om voedsel te koo pen en dezen besteden een deel van het geld en houden 't meeste voor zich, want een vast loon krijgen ze niet. Drie dagen later werd ik weer voor den rechter gebracht eu toen ik bleef weigeren te bekennen, werd ik gemai- teld met de ketting. Een hoop roesti ge oude kettingen wordt dan op den grond gelegd, de beklaagde moet daarop knielen on twee personen drukken met hun goheele zwaarte op hem, zoodat de kettingen in het vleesch dringen. De pijn was zoo groot, dat ik in zwijm viel. Toen ik weer bijkwam, lag ik opnieuw in de gevangenis. Na tuurlijk zou ik binnon cnkale dagen weer gepijnigd worden en nu al werd" ik door hevige pijnen gekweld. Was het niet beter, dan maar te bekennen wat ik niet gedaan had en er een eind aan ie maken Ik werd ook door honger gekweld en sleepte mij naar de tralies, om bij voorbijgangers een aalmoes te vra gen. Ee~. halfuur later kwam er een van de leden van mijn bende voorbij, die mij wat geld gaf. mij toefluister de „beken I" en daarna wec-r kalm wegwandelde. Hoewel ik den raad niet begreep, werd het mij duidelijk, dat de kame raden mij niet vergeten hadden en iets in hun schild voerden om mij te bevrijden. Zoo waagde ik het er maar op en legde een bekentenis af, waar na ik voor mijn koppigheid nog hon derd slagen kroeg, en veroordeeld werd ter dood. Het vonnis zou, naar Chineesch gebruik, in Nan Chang, de plaats, waar het misdrijf was voor gevallen, ten uitvoer worden gelegd. Den volgenden dag ging ik, onder bewaking van een t i p a u en een op passer. ie voet op weg naar Nan Chang. Zij waren heel vriendelijk voor mij en gaven mij het beste maal oten, dat ik in lang had geproefd. Toen we 's middags op een eenzame plek rustten kwamen plotseling vrer van de leden van mijn bende op ons af, in gezelschap van een vuilen be delaar. Mijn bewakers waren daarover vol strekt niet verwonderd en ik begreep spoedig waarom, mijn kameraden hadden den t i p a u en den oppasser omgekocht, om in mijn plaats een ander naar Nan Chang te brengen en ie laten onthoofden. Die onder zou de bedelaar wezen, die gekocht werd van zijn gildehoofd en zelf ook wat kreeg. Binnen een uur was ik in de kleeren van den bedelaar, terwijl hij de mijne had aangetrokken, in veilig heid bij een van mijn kameraden. De 11 p a u en dc oppasser liepen geen gevaar, want te Nan Chang kende niemand mij en als zij dus maar een man aan den beul aflever den, was alles in orde, tenzij de bede laar zich mocht verzetten 1 ikwam alles uit, de t i p a u en de op passer zouden gemarteld worden ©n de waarheid bekennen, men zou mij op nieuw gevangen uemon, kortom ik was zoo bevreesd, dut ik zelf de te rechtstelling wilde bijwonen. Welnu, die liep kalm af. Mijn plaatsvervanger verzette zich niet, zei geen woord, keek maar suf voor zich uit, alsof hij niet begreep wat omging ik doorgrondde nu al les de 11 p a u en de oppasser had den hem met opium totaal wezenloos •gemaakt." Zoo luidde het verhaal van Ning Wo, den Chinees, die placht te zeg gen, dat hij zijn eigen terechtstelling had bijgewoond J. C. P. Buitenlandsch Overzicht De Roomscb-Katholieken in Er land kuiuien tevreden zijn. Zooüls men weet, moet de Engelsche vorst bij de kroning (koning George zal deze ondergaan dadelijk r.a het ver strijken van den rouwtijd) een eed afleggen, waarin voorkomen. Heeds meermalen was tegen de samenstelling van deze eeds formule geprotesteerd, maar tot he den nog zonder succes. Thans heeft het ministerie Asqulth evenwol aan de verzoeken voldaan en een voorstel ingediend, om <lo formule te verande ren. Nu wordt alleen bepaald, dat de vorst zal uitspreken, dat hij een trouw lid is van de protestantsch-harvorm- de kerk, en dat hij belooft, voor zoo ver in zijn macht staat, in overeen stemming met do wet, de opvolging van protestanten to verzekeren. Aaquith verklaarde gisteren bij de eerste behandeling in het Lagerhuis, dat de regeering van meening is, dat het wetsontwerp iederen waarborg geeft, die verlangd kan worden. De verschillende partijleiders, o. a. ook Balfour, betuigden hun instem ming met dit wetsontwerp. Redmond, de lei, zei, dat het ontwerp een reeds te long uitgestelde daad van recht vaardigheid Jegens millioenen onder danen is. De eerste lezing van het ontwerp werd aangenomen met 333 tegen 42 stemmen. IN DE FRANSCHE KAMER. Daar was aan de orde de verdere behandeling der interpellaties over de algemeene politiek. De minister president Briand ver klaarde, dat de regeering de motie- Hesse aanvaardde, waarin de verkla ringen der re gearing worden goedge keurd an Jut vertrouwen uitgespro ken, dat zij de hervormingen, vervat in hot program, ten uitvoer' zal leg gen. Hertcaux gaf zijn leedwezen er over te kennen, dat minister Briand de motie niet heeft aangenomen, die hij namens de twee belangrijkste groe pen van do Kamer- heeft Ingediend, en die, zonder dat zij de verklaring der regeering goedkeurt, toch ver trouwen in haar te kennen geeft. Hij en zijn vrienden wilden de motie, die het ministerie had aanvaard, niet aannemen. Wanneer zoo riep Berleaux uit wanneer heeft de meerderheid dan toch misbruik gemaakt vau de over winning Gij streeft naar de absolute macht, wij hebben alles aangeboden, wat wij u konden geven, maar wij weigeren u te steunen met een meer derheid, waarin gij ook hen hebt op genomen, die het werk der republiek gedurende de laatste tien jaren heb ben belemmerd. Minister Briand beklaagde zich, dat men zijn mecning verkeerd heeft ver staan. Onder buitengewone stilte verklaar de Briand daarop, dat hij slechts een meerderheid uit de linkerzijde zal aanvaarden. Daarop verklaarde hij nogmaals, dat het ministerie slechts de motie van IIesse wil aanvaarden en stelde de quaes tic van vertrouwen. Het, eerste gedeelte dezer motie, lui dende „De Kamer, getrouw blijvend aan de traditioneeie staatkunde van de rcpubükeinsche partij, de verkla ringen der regeering goedkeur-end en vertrouwend", werd aangenomen met 404 stemmen tegen 121. Het tweede gedeelte„dat zij het hervormingswerk der drie vooraf gaande legislatieve pen odes zal voort zetten in den zin van een practische politiek van scheiding van kerk en staat, dat zij do wet op do inkomsten belasting spoedig zal deen aannemer- en met een meerderheid, uitsluitend bestaande uil republikeinen, vastbe sloten om de hervormingen en hot werk van democratise hen en socialen vooruitgang tot stand to brongen e: iedere toevoeging verwerpend, gaat over. enz.1', .werd aangenomen met 875 tegen 22 stemmen. De geheele motie werd daarop aan genomen ruot 403 stemmen tegen 110, waarna de zitting werd opgeheven. Men weet, dal PORTUGAL EEN NIEUW MINISTE RIE HEEFT GEKREGEN. De nieuwe minister-president, Tei- xeiru de Souza, heeft zich laten inter viewen. Z. Excellentie zei o. n. „Portugal gaat den weg der vrij heid op. Met een ministerie, da'. 1n liberalen geest regeert, zal de toe stand in ons land geheel veranderen. De Kamer zal ontl-, -.-jen worden. In het begin van Augustus moet er ver kiezing wezen en mot de nieuwe Ka mer zullen wij Let 'and de vrijheid geven, waarop het wacht Ik ben li beraal. In Januari 11X)8 heb ik een wijkplaats uangeboden aan Alpoim, die door den dictator werd vervolgd wegens revolutionnaire propaganda. Mijn vrienden, die alien liberaal zijn, worden sedert jaren door de andere partijen hevig aangevallon. Mijn eerste hervorming zal wijzi ging van de grondwet zijn, waardoor het land een ton deele verkozen Se naat krijgt. De strafvordering zal ge wijzigd worden. Parsdelicten zullen voor den gewonen rechter komen. Een nieuwe kieswet zal de verkiezin gen maken tot de waro uitdrukking van don volkswil. Ik -zal amnestie voorstellen en alles doen om rust te brengen. Elke poli tiek, die op beginselen berust, za.l vrij •zijn. Elke propaganda van denkbeel den zal geoorloofd zijn. zijn bijna een gewoon verschijnsel geworden. Kort geleden verlieten de minister van binnen]ondsche caken Von Moltke en de minister van land bouw Von Aniim hun zetels, en nu zijn de Excel'enties van financiëD en buitonlaudsche zaken weer gedeser teerd. Waarom de heeren Von Rhein- haöen en Von Schön ontslag ge vraagd hebben Deze vraag wordt wel algemeen gesteld, maar de ant woorden zijn zoo verschillend, dat het niet te raden is, wie het bij hot rechte eind heeft. Door dit ontslag wordt ook het vo rige ontslag weer besproken. Beweerd wordt, dat de ministers van hun ont slagaanvrage zelf verwonderd ston den. Op een onverwachton dag ont vingen ze een brief, die ongeveer al dus luidde„Met het oog op de nood zakelijkheid, om de homogeniteit van het koninklijke staatsmlnisterie to be vestigen, wordt u uitgenoödigd, aan stonds uw ontslag in dienen, Aldus deden zij en biuiion de twee uur waren boidn heeren reeds in het bezit van hun ontslag, natuurlijk met, den gewonen wonde-pleister, een offi- cieele dankbetuiging voor de vele en de gewichtige diensten, aan het land bewezen. Nu wordt de veronderstel ling gemaakt, dat do heeren Von Schön en Rheinhat>en ook niet geheel uit eigen beweging het kussen verla ten hebben, maar deze gissing wordt niet gestaafd. Reeds worden namen van nieuwe ministers genoemd, maar officieel is nog niets bekend. Von Schön is nu benoemd tot gezant te Parijs. Men ziel in deze benoeming een symptoom van een merkbare ver betering in de verstandhouding tus- schen Duitschland en Frankrijk. UIT DEN BALKAN. De indruk, door de nota der mo gendheden in Turkije teweeggebracht is over liet geheel genomen niet on gunstig. Men is er bi ij mee, dat de mogendheden thans officieel hebbe:: gesproken van do „souvereirie rech ten" van Turkije, welk woord in vroe gere nota's ven noden was. Verder is men in zijn schik, omdat de bescher mende mogendheden zich thans heb ben ingelaten met de quaestie een er definitieve regeling van den staats- re-chtolijken statu® van Kreta. Wel hebben de beschermende mogendhe den '1 urkije verwezen naar alle mo gendheden, die indertijd het verdrag van Berlijn onderteekend hebben, en is er dus op het oogenblik ook van een begin der ufdoèuiug van het vraagstuk als zoodanig nog geen sprake, maar er is tenminste een weg aangewezen. De houding der be schermende mogendheden is beslist anders dan vroeger. Vroeger heette het altijd als ©enig bescheid op de dringende vertoogen der Porto voor een definitieve regeling van liet Kre- tenser vraagstuk is het thans niet de tijd. En nn verwijzen de beschermen de mogendheden de Porto naar de ondertoekenaars van het verdrag van Bei-lijn, pm ten deze te beslissen. De beschermende mogendheden hebben dus hun afwijzend standpunt laten varen en tonnen zich, als Duitschland en Oostenrijk ook willen, liereid de definitieve regeling van het uotelig* vraagstuk thans tor hand te nemen. De Turken slaan nu huopvollo blik ken naar Du:ischland. Na de zwen king van Engeland, waardoor Turkije Z'Mweer werd teleurgesteld, is 't voor al Duitschland, op welk? steun de Turken in stilte hopen. En d3ar Duitschland en Oostenrijk samen gaan, is Duitschland's houding in de Kreteuser quacstie dus van geen ga ring gewicht Dc eerste stip. die thans denkelijk van de Porte te wachten is, is hel zenden van een no ta aan de mogendheden, die het Ber- lijusche verdrag undcrtcekendcn, met het verzoek de definitieve regeling van het Kretenser vraagstuk tor hand te willen nemen. DE ZEPPELIN VII GESTRAND. Het luchtschip Z. VII is gisteren morgen half negen met 21 journalis ten aan boord opgestegen. Het plan was een tocht van oen uur of twee te doen. De hevige wind maakte het echter onmogelijk te landen. Het luchtschip stevende toen in Noord oostelijke richting weg. Tegen 6 uur was het eindelijk mogelijk bij Iburg, bij het Teutoburgerwoud, om te lan den. Iu een gevaarlijk oogenblik, terwijl een storm woei, weigarde de stuur inrichting. Het achterste gedeelte werd door boomari vernield het pas- sagiersschuitje werd door een deune- boom doorboord. Er is niemand ernstig bij gewond. WATER-ELLENDE IN FRANKRIJK. Op verschillende jiluatsen hebben weer ernstige overstxoomingen plaats gehad, waardoor verwoestingen zijn aangericht. Tot heden hooi t men nog niet van persoonlijke ongelukken. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. GEMEENTERAADS VERGADERING. Dinsdagavond vergaderde dc ge meenteraad ter afhandeling van een lange agenda. Voorzitter was de burgemeester Mr D. E. van Lennep. Afwezig was alleen de heer Van Wicke voort Grommel in. Nadat de notulen ongelezen goed gekeurd zijn, stellen B. en W. voor, een nieuwe voetbrug over de Wipper- vaart te doen maken, en wel op de zelfde plaats als de oude. B. cn \V. stollen vervolgens voor, die brug van gewapend beton ie maken, en het werk te gunnen aan de firma Baar en Hol, te Heemstede, voor een som van 590. De heer VAN DEN BERG zou ter meerdere bescherming van dc brug ducdalven in het water willen plaat sen, zonder dat zuiks het verkeer hin dert. Hiermee wordt een bezwaar van den heer Honig ondervangen. De heer HONIG stelt voor, het werk aau de firma Van Bodegom, te Spij- kenisse te gunnen. Deze firma vraagt wel meer geld, maar het plan is be ter. Dit voorstel wordt met drie stem men vóór verworpen, die van de hee ren Droog, Honig en Hoeker. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. De heer H. Vosse verzoekt vergun ning tot het plaatsen van een houten hekje voor hei perceel aau den Leid- schevaartweg 97. B. en YV. stellen, op ©enige voor waarden, voor, de gevraagde vergun ning te verleencn, met welk voorstel de Raad medeguat. Eenige af- ea overschrijvingen en onvoorziene uitgaven, dienst 1909, worden op advies van de finaneieele commissie goedgekeurd. Een gewijzigde eerste suppletoirs begrooting tot een bedrag van 5300, wordt eveneens goedgekeurd, nadat de heer Honig, als woordvoerder van de finaneieele commissie, daartoe ge adviseerd heeft. B. en YV. stellen voorts voor, eene bijdrage van ƒ30 per jaar te verke nen aan den gemeente-opzichter in de onderhoudskosten van een rijwiel. De heer VAN MEEUWEN zou het beter vinden, den opzichter een rij wiel van de gemeente te luten berij den. De heer HONIG is liet niet met den heer Van Meeuwen eens de gemeen te-opzichter zal op deze wijze mem' zijn rijwiel ontzien. B. en YV.'s voorstel wordt zonder- hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is daarna de regeling van de positie van den doodgraver. B. en W. zouden den doodgraver J. v. d. Putten het onderhoud van de -/c-heela begraafplaats willen opdragen. If daar niets meer te doen, dan moet hij als gemeen te-werkman aan ander weg-werk kunnen gezet worden. IliJ geniet, vrij wonen cn 50 cent per be grafenis. Overeenkomstig dit voorstel besluit de Raad. De lieer J. Tromp, to Haarlem, V-efö een odres gezonden inzake de niet- gunning van schilderwerk, hoewel hij de laagste inschrijver was. B. en YV. stellen voor, dit adres, voor kennisgeving aan te nemen, daar deze zaak reeds in de vorige vergade ring werd afgehandeld. Mej. E. M Timmer verzoekt om gezondheidsredenen ontslag als tol- lardstor, met ingang van 1 Novcin- •r 1910. B. en stellen voor, dit ontslag op een nader te bepalen dag eervol t« ve-rleerien, en aan de tolgaardster na haar ontslag een toelage te geven van. 1.50 per week. Tevens stellen B. en XV. voor, dezer/ tol op to heffen en der tolgaardster het vrije gebruik van de tolwoning te geven. De heer HONIG is er togen den tol op te heffen de gemeente heeft 100(t inkomsten per Jaar von dien tol dat bedrag is niet gering te schatten Er» wat de gemeentenaren betreft, die er veel passeeren, zij zullen zich zeker wel abonneeren. Tevens is spreker er tegen der tolgaardster vrij wonen to geven eerder zal hij voor eene tege moetkoming van de tolgaardster ii/i de huur van een andere woning stem men. De heer VAN MEEUWEN Is er vooï den tol af te schaffen, en bepleit dit denkbeeld nog eens. Spreker betreurt het, dat een klein gedeelte van de in gezetenen van dien toJ last heeft. Mocht de raad met tot opheffing kun nen overgaan, dan zou spreker ver plaatsing wenschen, op een wijze, dal J-j vreemdelingen, die in de gemeen- komen, de tolgelden beluien. B. en YV.'s voorstel wordt in stem ming gebrachtde stemmen staken, 5—5. Het wordt nu tot de volgend* vergadering aangehouden. B. en YV. stollen vervolgens voor, tot het doen plaatsen van lantaarns bij de muziektent in den Hout over te gaan. De pladtsing der lautaarns zal een bedrag van 35.63 vorderen d« verlichting zou ongeveer ƒ2.50 pet jaar kosten. I)e heer HONIG zou liever zien. dat Haarlem de lantaarns betaalde en Heemstede het licht De heer DROOG zal vóór B. en YV.'s voorstel stemmen veel ingezetenen van Heemstede genieten van de mu ziek. De heer VAN DEN BERG wil Haar lem ter wille zijn spreker denkt aan het spreekwoord „Beter een goede buur, dan een verre vriend." Het voorstel, in stemming ge bracht, wordt met algemeene slem' men aangenomen. Aan de orde is don do verordening] betreffende de levering van duinwa ter. Do heer VAN MEEUWEN vindt de verordening prachtig hij vindt bel juist zoo mooi, dut woningen vanla ge huurwaarde nu spoedig nan watei kunnen komen. De verordening wordt daarna in haar geheel zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. B. en W. stollen voor. het buizen net Van gas- en waterleiding in d« Meester Lotton- en Schouwtjeslaan uit te breiden. Aldus wordt besloten. Tevens stellen B. en W. voor, acht retorts-ovens in dc stokei van dc gasfabriek te laten inbouwen. Da kosten worden geraamd op ƒ5000. Aldus besloten. Door de gemeente-gasfabriek is ii 19Ü9 een winst van 11.072.08 behaald. B. en W. stollen voor, ƒ5000 in dc gemeentekas te storten en 6.072.08 als reserve-fonds onder beheer van den directeur te laten. Dienovereenkomstig besluit de raad De VOORZITTER brengt een wooré van hulde aan den directeur, die dt zaken zoo flink geleid heeft Ingekomen is een schrijven van heS hoofdbestuur van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur, waarin Heemstede wordt dank ge zegd voor alles, wat het voor hei welslagen van de tentoonstelling'ge daan heeft. Eenige goedgekeurde raadsbesluiten zijn van Gedeputeerde Staten terug ontvangen Kasopneming is gedaan, Een som an 33.005.90 1/2, die in kas moest zijn, werd inderdaad gevonden. FEUILLETON K« O Xfcu&k. Naar bet Engelscb door CHARLES GAR VICE. 10) Ik herinner mij niet, dat u aan genaam is geweest, zei ze. Maar het doet er niet toe. Ga nu alstublieft naar huis en trek droge kleeren aan. Dat is allemaal goed en wel, zei hij knorrig, maar ik zou wel eens willen weten, wie u is. U hoort zeker thuis in een boerderij hier in den om trek, zoo ja En bet kan mij heeleinaal niets schelen te weten wie u is, zei ze bijna goedhartig. Eliot Graham, die van zijn paard was gesprongen, en nu nog ernstig vau de een nam- den ander koek, iwam hier tusschenbeiden. Deze dame is juffr. Ryall van het Huis, zei hij. U schijnt in het wa ter der familie Ryall gevischt te heb- h©n en wel zonder permissie. De jonge man keek een oogenblik nit het veld geslagen, toen hief hij jdjn hangend hoofd woer met een air Ifjon verwaandheid on Ik ben Ferrand, zei hij, cn meen de, dat -dit water van ons was. Ik vraag u excuus. Dat is bet beste, wat u nog ge zegd heeft, merkte Nora op. Het wa ter van de Ferrands begint pas een halve mijl de rivier at. U doet ver standiger daar in 't vervolg te vis- sclien het is niet zoo diep als dit. Mijnheer Ferrand knoopte zijn jas dicht om zijn bibberende gestalte, nam zijn kletsnatte pot af en draaide zich om. De twee anderen keken even de zich verwijderende gestalte zwijgend na toen zei EJiot Hoe kwam het zoo Ik was bo ven aan den heuvel, en meende te zien, dat hij.... O, hij dacht, dat ik viel, of gaf voor, dat hij dit dacht, en.... Met een onheilspellend licht in de oogen, sprong Eliot op zijn paard om mijnheer Ferrand te achtervol gen, maar Nora hield hem met haar hand tegen. Hij is het niet waard, zei ze kalm. Kijk hier, nu lieeft hij zijn hengel en mand vergeten En de vis- schen zwerve nals dwazen aan de op pervlakte Zij nam den hengol op en wist handig een paar forellen meester te worden. Dat ls genoeg voor het ontbijt, zei ze, tenzij u er ook op geBteld is er een paar te hebben Eliot. schudde vau neen. Terwijl zij daar stond te visschen waren zijn oogen voortdurend met een eigenaar dige uitdrukking op haar gevestigd, verrassing over haar gedaanteverwis seling en over tic koelbloedigheid, waarmee zij de situatie luid opgeno men streden daarbij om den voor rang terwijl hij ook vervuld was van groote bewondering voor haar meis jesachtige schoonheid en bevallig heid. Zij ving zijn blik op en de hen- gelroe neerwerpend, stond zij met neergeslagen oogen tegenover hem Het doet mij plezier, dat u niet eerder gekomen is, zei ze Er zon een vechtpartij uit gevolgd kunnen zijn. —En het spijt mij, dat ik niet eer der kwam, zei hij knorrig. U moest hier in dezen omtrek niet alleen zijn een of andere dwaas Dit is de eerste, dien ik ooit hier gezien heb, zei ze. Heeft u geen broeder, iemand om u te beschermen vroeg bij een beetje linksch. Ik heb alleen mijn vader, ant woordde zij en vriendelijk bedankt, ik kan op mijzelf passen. Zij liep den kant op van haar huis, en hij wandelde naast haar met den hengel op zijn arm. Ik ik herkende u bijna niet, zei hij verlegen. Ik dacht., dat het oen dame was, toen ik u uit de verte zag. Nogmaals wel bedanktz.ol Nora vriendelijk. Hij kleurde von verlegenheid. Ik bedoel,, dat ik dacht, dat het een van de dames van de l-lall was. Ik hoop, dat u mij mijn vergissing van dien avond vergeven heeft. U behoeft u verder over mij niet bezorgd te maken. Er is toch zeker maar éen Mr. Ferrand? Ja, zei hij eenvoudig. Sir Jozef heeft maar één zoon, deze jonge man, Selwyn hij is pas gisteravond aan gekomen. Ik heb hem vroeger nooit gezien. Hii heeft gereisd op het vaste land. Hoe jammer, dat hij daar niet gebleven iszei Norn. Ja, het is een verlies voor het Continent, gaf hij toe. Ik heb een ap peltje te schillen met Mr. Selwyn. Zij dacht een oogenblik na, toen keek zij snel op. Een twist tusschen een ondergeschikte van Sir Jozef en diens zoon en erfgenaam zou zeker onaangename gevolgen hebben voor eerstgenoemde. Neen, zei ze, dat wil ik niet heb ben.. Maar wilde hij hier tegen In brengen. Neen, zei ze beslist. Het is mijn zaak, u heeft niets met die twist te maken. Ik wil niet. dat u er weer te gen hem over begint. Beloof mij dat, alstublieft. Het leek meer op een bevel, dan op een verzoek, en zuchtend gaf bij haar haar zin. Maar ofschoon hij had toegegeven als een groote jongen doet t egenover ecu scherp en bij -de- hand-meisje, toch streek hij Bob pein zend over den kop, als was hij ja- loersch op zijn aandeel in de redding en bescherming van zijn meesteres. Ais ik u was, zou ik, als ik thuis kwam aan miju vader vragen of hij een waarschuwingsbord bij het water wil zetten, zei hij nu. Het is niet aangenaam dat allerlei men- schen zoodoende op uw landerijen komen er konden nog wei eens an deren van de Ha li komen. Mijn vader is niet thuis, zei No- ra. Bovendien, wat zou een waar schuwingsbord helpen YVij hebben geen opzichterdat kunnen wij niet betalen. YYe zijn heel arm. Hij keek over de schrale landerijen en toen weer met een uitdrukking vau hartelijke sympathie naar bet eenvou dige, bekoorlijke meisje naast hem. Ik wou wel begon hij verlegen, waarna hij weer zweeg. Ik wou wel, dat ik uw broeder was of uw arme bloedverwant in plaats van die van Sir Jozef, dan zou ik u bij dat werk kunnen helpen, zei hij met een ge baar naar de landerijen. Nora keek hem aau en begon te lachen toen zei ze op peinzaodon loon Ik heb nooit een broeder gehad. Ja, dat zou prettig zijn, maar u is nu eenmaal mijn broeder niet en wij. zijn niet rijk genoeg om arme Bloed verwanten te onderhouden. Maar in elk geval, zei hij, zal il een oogje houden over de rivier, en ik zal heel goed zorgdragen, dat Mr. Sel wyn u niet weer lastig valt. Dat denk ik niet, zei Nora, maai' vergeet niet, dat u mij beloofd heeft niet met hem te twisten. Laat dat maar aan mij over, zei hij eenvoudig. Ik boud altijd een belofte. U i± zeker bang, dat ik gekwetst zou wor den? Misschien. Hij lachte, en zij begonnen ovér an dere onderwerpen te praten d. w. z., Nora bracht hem er toe te vertol len, en zij luisterde met grooto ber langstelling, die zij verborg onder een air van beleefde aandacht Zij hoorde, dat hij een zeer eenzaam le ven leidde, en begreep, dat hij te trotsch was, om met de dienstboden, K-on de Hall om te gaan en dat eea nog grooter trots hem de familie e» gasten van Sir Jozef deed mijden. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5