NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. No. 8286. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 30 JUNI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER DRIE maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 ^V,' Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bi] Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (gy ijT^ *i'v- lifrW "S) 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. GeülusfteerifZorKtagsblad,'voor Haarlem' 1 1 I I ".OX* Redlctie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post »0.45 Intercommanaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <é*$3 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT JJIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. stadsnieuws Om Ons H een. In hei Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Brieven van het Siste Raadslid" in de rubriek Om Ons Hoen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE HAARLEM. Van bovenstaande Kamer ontvin gen wij het jaarverslag. De Kamer hield in 1909 IC gewone vergaderingen, waarvan wij het behandelde reeds vroeger meld den. Aan den in dat verslag voorkomen de beschrijving van den toeeland van de nijverheid in deze gemeente ont- leenen wij 't volgende: Over 't algemeen luiden de berich ten, die van de verschillende takken van nijverheid ontvangen werden, iets gunstiger dan die van het vorige jaar. In den algemeenen toestand van malaise, die in het begin van het Jaar heerschte, viel later een geleide lijke verbetering te constateer en. De natte ongunstige zomer was van na- deehgen invloed op den verkoop van verse lullende dranken, zoowel als op den omzet van andere artikelen als rijwielen, rietmeubelen enz., wier de biet afhankelijk is van gunstig we der. De malaise in do bouwvakken hield nog steeds aan. In andere bedrijven, vooral in zoodanige die afhankelijk eijn van meerdere of mindere weelde, ■was meer levendigheid waair te ne men, ten gevolge van de betere econo mische toestanden. Over de voedings- eoi genotmidde len vinden wij 't volgende: Brood. Over het afgeloopen jaar was de toestand voor de broodbakke- rijeu niet zoo gunstig als vorige ja ren, wat voornamelijk toe ie schrij ven is aan de verhoogde prijzen der grondstoffen. De llaarleuische Brood- en Meelfa- txriek' deelt mede, dat de toestand van jhaar bedrijf alleszins reden tot te- •vredenkeid gaf. Zij meent, dal de afschaffing van den nachtarbeid in de bakkerijen sto rend op dit bedrijf zal werken. De heer H. Franken Jr. noemt liet debiet aanmerkelijk minder dan liet vorige jaar door het abnormale stij gen der graan prijzen, evenals de fir ma. S. Cohen. Deze laatste schrijft dit toe aan de oprichting en uitbreiding der coöperatieve bakkerijen en ten gevolge van de hooge meel- en lage broodprijzen. Melk. De melkinrichting „De Toe komst" .acht het wenschelijk, dat op Zon- en feestdagen slechts éénmaal per dag melk bezorgd wordt Het ver voer van haar artikel per E. N. E. T. naar Zand voort laat te wenschen over. De melkinrichting „De Sierkan" noemt den toestand van den melk handel verre van gunstig. Zij meent dut de prijs van het artikel te laag is om de verhoogde kosten te dekken. De omzet vermeerderde met 10 wat melk en met iö wat boter betreft Margarine. Omtrent den toestand van margarine-fahricatïe deelt de beer Vau der Griendt mee, dat dooi' gebrek aan grondstof, achteruitgang in zijn bedrijf te constateeren viel. De lirma Cohen en v. cL Laan noemt den toestand van haar zaak statioxmair. Azijn. De resultaten der azijnfabri- eatie waren niet gunstig, teugevolge van den slechten zomer en het heer- schen der cholera. De firma J. A. Haas en Zoon acht het wenschelijk, dat azijn-essence voor do consumptie verb-.'den wordt. De sedert jaren be staan hebbende rozijn-azijnmakeiij •van de lirma L. Reekers en Co. werd opgeheven. Bier. De toestand was ongunstig door den kouden vochtigen zomer en door de meerdere actie der geheel- ©nthoudersvercenigingen, waardoor het gebruik van alcoholvrije dranken steeds toe en dat van bier afneemt Likeuren. De firma Levert en Echüdel noemt de vooruitzichten van dezen tak van nijverheid hier te lan de weinig bemoedigend, vooral door de verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Min oraal water. Slechts één opgave werd ontvangen. „Onderling Belang' noemt den toestand van haar bedrijf nagenoeg onveranderd. De slechte zo mer van 1909 had een oiigunstigen invloed op den omzet. Cacao en Chocolade. Tengevolge van de normale prijzen der grondstof fen was dit bedrijf vooruitgaande. De consumptie nam toe. Tabak en sigaren. Ook dit bedrijf was vooruitgaande. Soda. Er kwam weinig verande ring in den toestand der soda- fabricatie. De Haarl. Soda-f&briek klaagt over minderwaardige soda uit België. Haarlemmerolie. De toestand van dit bedrijf bleef statioxmair. Jam en ingelegde vruchten. De fir ma Sipkes deelt mede, dat de Jamfa- bricatie in het afgeloopen jaar voor uitgaande was tengevolge van betere economische toestanden. Over de bouwvakken, Ambachts- eh Kunstnijverheid vinden we o.m. Steenhouwerijen, toestand in *t afge loopen jaar beter dan in 1908; Smede rijen: door de malaise in de bouw vakken werd weinig smeedwerk ge leverd; Houtwerking: iels gunstiger dan verleden jaar; Meubelen: veel vraag was er naar 1ste kwaliteit meu belen en handwerk; Lijstenfabrlek: de toestand ls bevredigend, maar de nabijheid van Amsterdam oefent geen gunstige» invloed uit; Verffabricage gunstiger dan t vorige jaar; Rijwie len- en Automobielen: ongunstiger dan het vorige jaar; Technisch bu reau: geen verandering; Mandenma kerij- en Rietmeubelen: niet vooruit gaande. Aan het verslag omtrent scheeps bouw, stoom- en andere werktuigen en verwante nijverheid: Scheepsbouw. De algemeeuo toe stand bleef vrijwel onveiranderd. De „Werf Conrad" deelt mede, dat het haar bij voortduring veel moeite kostr te voldoende bestellingen te krijgen tot het geregeld in gang houden van haai' bedrijf. De Russische re-gearing plaatst tegenwoordig haar orders uit- sluiteud in het binnenland en ook Frankrijk en Spanje stellen de deel neming aan de inschrijvingen niet meer voor buitenlanders open. De •f „Hubertma" noemt den toe stand van haar bedrijf minder gun stig dan in vorige jaren. Machinefabrieken. De toestand der macliine-iudustric in in 't algemeen bevredigend. De Haarl. Machinefa briek, voorheen Gebr. Figee verklaart dat er steeds voldoende werk was. Fabricage vaxx Rijtuigen, trams- en spoorwagens, enz. De toestand van dezen tak van nijverheid was als in 1908 bevredigend. Fabricage van caoutchouc-artike- len. In dat bedrijf was weinig veran dering op te merken. Over katoenbewerking en confectie bedrijven i-inden wij: Katoendrukkerij en ververij. De toestand van deze industrie was het afgeloopen jaar bevredigend. Confectiebedrijven: De heer Schoolmeester ondervindt veel nadeel van de Home-Trade te Londen, die er op uit is, zooveel mogelijk niet-En sche waren van de Engelsche markt oeren. Ook hadden de abnormaal hooge prijzen een ongunstigen in vloed op zijn bedrijf. De omzet was vooruitgaande. Wasscherijen, Bleekerijen, enz. Over 't algemeen bleef de toestand in deze bedrijven stationnaiir. De heer M. E. F. Klaje noemt den toestand ran zijn chemische wasscherij en ervcrij vooruitgaande. O vei- de drukkersbedrijven staat 't vergende vermeld: Boekdrukkerij. In den toestand van dit bedrijf kwam weinig verandering. De firma Ruygrok noemt den toe stand eeuïgszins gedrukt. Steendrukkerij: De heer M. A. Ja- cobson deelt mede, dat er liet geheele jaar meer dan voldoende werk was. Lettergieterij: De toestand bleef on veranderd. De firma Joh. Enschedé en Zonen deelt mede, dat in de cke- migruphie de behoefte zich nog steeds uitbreidt. Onder het hoofdstuk „Opmerkingen naar aanleiding der sociale wetge ving", wordt geklaagd over de kosten en de lasten voortvloeiende uit de Ongevallenwet, die nog steeds bij me nigeen aanstoot geven. Omtrent de Invoering op 1 September van de bepaling, dat jongens beneden 16 jaar niet mogen werken op schepen, stel lingen, enz., waar gevaar bestaat voor vallen van een hoogte van 2 1/2 M., wanneer niet de noodige bescher mingen zijn aangebracht, merkt de „Conrad" op, dat daardoor in sommi ge afdeelingen jongens beneden de 16 jaar ontslagen moesten worden. Betreffende het Marktwezen wordt gemeld, dat over den toestand in het algemeen geen gunstig verslag kan worden uitgebracht. Herinnerd wordt aan de pogingen, die gedaan worden om de veemarkt te verplaatsen naar het Gem. Slachthuis, waarover wij vroeger reeds de bijzonderheden mee deelden. De kleinhandel en winkelnering schijnen oppervlakkig niet zoo ongun stig als de vorige jaren. Wel neemt de concurrentie toe, doch hiertegen over staat de uitbreiding der bevol king in de stad en de omstreken De kaashandel was niet onbevredi gend. In October en November wer den ongekend hooge prijzen gemaakt. Over den houthandel kwamen met elkaar strijdende berichten in en de oliehandel breidde zich uit. Omtrent den bloembollenhandel wordt opge merkt, dat voor hyacinthen het gewas over 't algemeen goed was, de broei- resultaten in 1909/10 waren echter slecht. Tulpen gavon overvloedig ge was. crocus middelmatig gewas, nar cissen levendigen handel, bijgoed leed door ongunstigen zomer. Gekl- en fondsenhandel gaf een normaal in vele opzichten zelfs een voorspoedig jaar. Verkeerswezen. Geklaagd wordt over de localiteit van 't Postkantoor en dringend noodig acht de Kamer uitbreiding der localiteit. De wensch werd geuit buiten het kantoor meerdere gelegenheid te ge- vj>n tot het aanknopen van postzo-gols enz., en dit rneor zichtbaar aan te duiden. Wederom werd geklaagd, dat voor al de eerste bestelling niet spoedig genoeg plaats heeft. Overzicht van 't Postverkeer. Van elders gefrankeerd 1909 2.515.820, 19082.499.141. Stadsbrieven 1909 368.014, 1908: 368.842. Geheel of gedeeltelijk ongefran- keerd 1909 58.036, 1908 32.439. Briefkaarten van elders 1909 1.815.502, 1908 1.658.8-14. Dubbele briefkaarten 1909 43.338, 1908 33.768. Briefkaarten alhier per post bezorgd 1909 332.358, 1908 338.230. Nieuwsbladen met 1/2 cent gefrank. 1909 1.470.526, 1908 1.412.475. Nieuwsbladen met 1 cent en meer 1909: 1.096.854, 1908: 1.083.270. Andere drukwerken 1909 2.280 824, 1908 2.037.903. Dienstbrieven 1909 609.002, 1908 612.280. Monsters 1909 54.340. 1908 53035. Ter uitreiking aan de geadresseer den werden ontvangen Aaugeteekende brieven 1909 50.385. 1908 50.096. Monsters en drukwerken 1909 856, 1908 9.033. Brieven met aangegeven geldwaar de van 1909: 2,168.264.36 1/2, 1908: 1.572.864.47 1/2. Verzonden stukken met Inbegrip van het buitenland 1909 47.863. Er werden quitantiea ter invorde ring aangeboden tot een bedrag van 1 1.209.71G.871/2 tegen 1.150.102.01 in 1908. Bij de Rijkspostspaarbank werd in gelegd 12.008.005.04 tegen 1.564.836 in 1908. Terugbetaald werd ƒ1.811.352,52 tegen 1.462.752.25 1,2 in 1908. Ontvangen werden 86.918 postpak ketten uit 't binnenland en 22 262 uit 't buitenland. Verzonden werden 90.430 en 33.653 postpakketten naar binnen- en buiten land. Postwissels werden uitbetaald tot een bedrag van 1.612.679.61 (binnen land) en ƒ332.677 39 (buitenland). Er wei-den gestort bi] de afd. post wissels 1.428.475.94 (binnenland) en ƒ201.401.35 (buitenland). Voor do Rijksverzekeringsbank word gestort 41.355.14 en uitbetaald f 53.813.46. Op 31 December waren er 10-1 personen, die rente trokken. De telegraaf ontving 58.672 telegram men en verzond er 44.563. Het telefoonbureau telt 1910 aan sluitingen- Het kabelnet werd in Heemstede en Aerdenhout belangrijk uitgebreid door bijlegging van 11373 M. kabel. Er werden 12 nieuwe op- stijgpunten opgericht. Gemiddeld v.crdcn elke week 68.000 gesprekken gevoerd. Gewezen wordt iu 't verslag weder- m ot> de ongelegen plaats van het Vrachtgooderenstalion en 't ontbre ken vau een spoorweghaven. Omtrent 't tramverkeer gaven we reeds cijfers. Er liejni 25079 schepen binnen te gen 23001 ln 1908 met een laadvermo gen van 1.376.536 kub. M. tegen 1 265.223 kub. M. in 1908. Bovendien kwamen er binnen 53 zeilschepen ('t vorig Jaar 54) en 35i houtvlotten ('t vorig jaar 158). De invoerrechten brachten op 47.896.171/2. De accijnzen ƒ420.725.86. 1 SPAARNE. We meldden reeds 't een en ander over het zilveren feest van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne". In aansluiting daarop laten we nog het een en onder uit de geschiedenis der vereeuiging volgen. Het was omstreeks 1884, dat twee stadgenooten, de hoeren Th. Pelten burg en W. G. H. Jocobsz, die geest driftige liefhebbers van de zeilsport waren, zich ook meer gingen bezig houden met het roeien. Met de heeren U. J. en A. Couvée, de laatste een DelfUch student, ging men zich gere geld oefenen in een vierriems oefen giek van „Laga" uit Delft, die de jon gelui door bemiddeling van den Po lytechnic us voor den vacantietijd ter leen hadden gekregen. In de „Laga", zoo heette de giek, werd duchtig geoefend en op kennis- Maandag van 't jaar 1884 besloot men eens een tochtje buitengaats te ma ken. En dat geschiedde met zooveel succès, dat de vijf Haarlemmers Th. en F. J. L. Peltenburg, W. G. II. Jacobs, B. J. Couvee en Schiff al dadelijk het buitengaatsche record van „Njord": Katwijk—Scheveningen braken. Zij zaten n.l. 8 uur aan de riemen en kwamen over Spaarndaxn en IJmuiden Zuidwaarts over Zand- voort en Noordwijk naar Katwljk- h innen. De lust zat er toen zoo ln, dat men nu zelf een giek wilde aanschaffen. Bij verschillende Ingezetenen werd aangeklopt en eenigeu hunner 1 leenden rentelooze voorschotten van 50 tot 100. Van „Laga" weid toen overgenomen een tweeriems-giek, die de eigen aardigheid hadt altijd om te slaan en daarom „De Tuimelaar" heette. Maar de jongelui bleken goed ovorweg to kunnen met hun boot, die zij in „De Prinses" herdoopten. Deze eerste boot Yan ,,'t Spaarne" moet thans nog bestaan. Nu ging men een commissie benoe men om te onderzoeken of een roei en zeilvereeniging kans van slagen zou hebben. Men kwam tot de slot som, dat 't wel gaan zou en besloot tot de oprichting van „'t Spaarne", dat een bestuur kreeg bestaande uit de heeren: C. H. Holst, voorzitter, Voorbeijtcl Cannenburg, B. J. Cou vée Jr., W. G. H. Jacobs, en Th. Pel tenburg. Eerst gaf de heer Zuithof een loods aan de overzijde van het huidige ter rein. Later kwam de beer A. J. Stoel Jr. in het bestuur. Van den ouden heer Stoel kreeg men toen een loods op het terrein „Spaornoogover het tegenwoordig clubgebouwtje. Daar bleef men ruim tien jaren. De vcreeniging ontwikkelde zich goed. De heeren Th. Peltenburg en de broe ders Couvée hadden intusschen ge daan gekregen, dat de Universiteils- wedstrijden hier ln Haarlem werden gehouden. ,'t Spaarne" belastte zich met de regeling. Men zal zich herinneren dat de Burgemeester later het houden deir wedstrijden op Zondag verbood. Het 10-jarig bestaan werd feestelijk herdacht met een boottocht over IJ muiden de Noordzee op, waar men een „bal op zee" gaf. Een poos daarna bleek het, dat ook aan ,,'t Spaarne" de moeilijkhe den niet bespaard zouden blijven. Er was een groep leden, die men „de anarchisten" noemden. Dezen wilden niet wachten met roeien, tot de re glementaire termijn was aangebro ken. Zij deden toen een invasie in het bootenhuis en gingen met 't materiaal nog vochtig van 't lakken te water. Dat gaf veel ongenoegen en het be stuur trad af, wat evenwl niet in zich hield, dat de „malcontenten" him zin Enkele heeren, leden der vcreeni ging, nomen deel aan wedstrijden, o.a. kwam een ploeg gelauwerd uit den wedstrijd der Zaanlandsche roei en zeilvereeniging. Van een der Amsterdamsche roei- vereenlglngen ls het bootenhuis ge kocht, dat tot verleden Jaar ln ge bruik was. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Heden had de stemming voor twee leden van den Gemeenteraad plaats, in de districten I en III. In district I waren gesteld de hee ren L. J. C. Poppe, A. H. Smulders en J. A. Wilkens, in district III de heeren Mr. J. H. Monnik en Mr. M. Slingenberg. Het aantal kiezers in I bedraagt 2430. Stembureau A (Raadhuis, hoofdstembureau) heeft daarvan 1055, stembureau B (Spaarnwouderstr.) 681 en stembureau C. (Haarleminerliede- süraat) 694 kiezers. Te 1 1/2 ure waren Ln deze stembu reaus resp. uitgebracht 439, 311 en 388 stemmen. Het aantal kiezers in IU bedraagt 3784. Stembureau A (Leidsche Plein) heeft daarvan 1005, stembureau B, (Tempeliersstraat, hoofdstembureau), 1240 en stembureau C (Klein Heilig land) 1539 kiezers. Te 1 1/2 ure waren in deze stem- bureaux resp. uitgebracht 450, 564 en 594 stemmen. Het verloop dei- verkiezingen zal he denavond op de gewone wijze vóór onze bureaux aan de Groote Hout straat openhaar gemaakt worden. JOH. MEIJERINK. Op de begraafplaats aan den Scho- terweg werd Woensdagmiddag te 2 uur *er aarde besteld het stoffelijk hulsel van nu wijlen den heer Joh. Meijerink, in leven voorzitter ion de te Amsterdam gevestigde Haudelsrei- zigersvereeuigingeu „Providentia", „A. R. O. F." exi „Onder Vrienden". De heer Meijerink, die na een onge steldheid van slechts eenige dagen Zondagnacht te Maastricht overleed in den leeftijd van 49 jaren, was een oud-Haarlemmer, sederi vele jaren te Amsterdam woonachtig. Do teraardbestelling had plaats on der groote belangstelling. Behalve afvaardigingen van de bovengenoem de vereenigingen, waren hij de groe ve nog vertegenwoordigd liet ge nootschap „Ouderling Verzorgd", te Amsterdam, de Nederlandsche Han- delsreizigersvereeniging te Rotterdam en de afdeeling Haarlem van den Ne- derlandsclien Bond van Horlogema kers. Nadat de kist was neergelaten en een schat van bloemen op de lijkwade wtis gelegd, voerden achtereenvolgens de volgende heeren het woord: M. van Riel, penningmeester van „Providen tia", Joh. H. C. A. Discli, voorzitter van het genootschap „O. V.", welks oprichter de heer Meijerink was, en De Levie, van de Nederlandsche Han- delsreizigersvereeniging, die allen den thans ontslapene huldigden als 'n energiek bestuurslid hunner veree nigingen, die zeer veel gedaan had om, met opoffering van tijd en eigen gezondheid, de handelsreizigers-orga nisaties tot den hoogen bloei te ont wikkelen, dien zij thans hebben be reikt. Ook als altijd-hulpvaardig collega roemden zij hem. Namens de firma Henri Jullien sprak een der drie aanwezige firman ten, de heer Osieck Jr. Hij herdacht den heer Meijerink als een trouw vriend en medewerker, wiens ijver en plichtsbetrachting spreker steeds ten voorbeeld zijn geweest. Voor het personeel der finna sprak de heer Ten Hengel eenige woorden van groote waardeering De heer C. Cramer voerde 't woord, mede namens den burgemeester van Muiderborg, om den overledene te herdenken als een man, die veel tot den bloei der badplaats heeft hijge dragen. Vooral de kinderen der bad gasten zullen veel in hem verliezen. Een bloemstuk van de kinderen van Muiderberg, zei spreker, getuigt van hun liefde voor den ontslapene. Ten slotte sprak namens de vele vrienden de heer P. G. van de Poll eenige tAin diep gevoel getuigende woorden. De jongste broeder van den overle dene, de heer A. J. Meijerink, dankte voor de bewezen belangstelling. Op den straatweg Haarlem—Am sterdam kon men gisteren enkele wiel rijders zien, die, gebruik makende van den voor hen gunstigen wind, een zeiltje hadden gespannen, dat zij voor zich hielden en waardoor hun gang natuurlijk zeer versneld werd. Met ge ringe moeite kon het zoo noodig „ge streken" worden. Staalhad Haarlem. De Drinkhal werd gisteren door S8 personen bezocht F aillissement Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier d.d. 29 Juni 1910, is Otto L. Rut ten, bierhandelaar te Nijmegen, ge domicilieerd te Schoten, verklaard ln staat van faillissement. Rechter-commissaris Mr. H. van Loghein de Josselin de Jong. Goedgekeurde Statuten. De St.-Crt. bevat de Koninklijk' goedgekeurde statuten der Vereent- ging AfdeeRng Haarlem van de ver- eeniging „Eerste Hulp bij Ongeluk ken", te Haarlem. De afdeeling stelt zich ten doel. het verleenen van doelmatige eerste hulp bij ongelukken te bevoixieren. Zij tracht dit doel te bereiken doorj a. het doen geven van onderricht is het verleenen van eerste hulp bij on gelukken b. het verspreiden yan geschriften J c. het aanschaffen en uitreiken van materialen d. het vormen van een geoefend» groep uit het midden haror leden, e. en voorts door alle wettige mid delen, die voor het doel bevorderlijk zijn. Tevens bevat de St.-Crt. de gewij zigde statuten der Vereeuiging Jon ge Vrijzinnigen PropugandacluK „Haarlem", te Haarlem. In art. 3 worden de 2de en 3de zin gewijzigd als volgt: .Gewone leden zijn zij, die den leef tijd van 18 jaar hebben bereikt en dien van 30 jaar niet hebben over schreden. Buitengewone leden ziju zij, die den leeftijd van 30 jaar hebben overschre den." Besmettel ij ke Ziekten. In de week van 22 tot en met 28 Ju» ni kwamen ter kennis van den Cen trale» Gezondheidsraad één geval van roodvonk te Haarlem en één te Be verwijk. J u b i 1 Donderdag 7 Juli hoopt de heer R. VV. v. Eeden, assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Brandje. Gistermiddag heeft ln een perceel ln de Maerten vaxi Heemskerkstraat een binnenbrandje plaats gehad, dat doo Teenige buren met emmers water gebluscht is. Eenige kleedingstukken en een vloerkleed zijn door het vuur beschadigd. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. De heeren II. v. Wickevoort Crom- melin en F. J. K. v. d. Wall te Heem stede slaagden gisteren voor 't eind examen van de Openbare Handels school te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Het percentage van den hoofdei ij ken omslag te Haarlemmermeer over 1910 ls gebracht op 2.4; over 1909 bedroeg dit 2.2. ÏIAARLEMMERLIEDE C. A. De collecte voor den gewapenden dienst heeft ln deze gemeente opge bracht 28.65. HALFWEG. Gistermiddag deed men alhier een goede vangst. Een voor een café staand rijwiel werd ont\reemd. doch de diefstal was gezien ;de dief werd door eenige personen nagerend, op den Osdorperweg gegrepen eu fietsen de naar hier teruggebracht, waar hij aan de politie werd overgegeven. Hij bleek te zijn zekere J. P., den laatstcn tijd zonder vaste woonplaats. In zijn bezit werden echter vier bank van lecningbriefjes gevonden van beleen de rijwielen in de laatste weken. Hij bekende die gestolen te hebben. IJMUIDEN. Aan K. Dekker te IJmuiden is door bemiddeling der Kroon alsnog voor waardelijk vergunning verleend tot plaatsing en gebruikmaking van een petroleum - verbrandingskrachtmotor van 12 p k. ten dienste van het bedrijf in zijn timmermanswerkplaats aan de J. C. Enschedestraat. Binnenland PROVINCIALE STATEN VERKIEZINGEN. De Tel.-correspondent te Zaandam schrijft: Naar aanleiding van het bericht is verschillende bladen, dat de heer J. Wildschut, burgemeester van Jisp, zich bereid heeft verklaard als ii<J der Provinciale Staten te bedanken om plaats te maken voor den ke«i Van Tienen, die alhier niet herko zen is. heb ik een onderzoek te Jisj

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1