Dr. REDDINGIDS Is van 11—17 Juli AFWEZIG. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) JDe Bildt, 8 Juli 1910. Hoogste barometerstand 709 5 ra.M. t© Thornshaven; laagste 740.3 m.M. W Memel (grona van Duitschland en Rusland, Verwachting tot den avond van 0 Juli Wind zwnkk» tot matiger. Noor delijken tot Noord-Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 öur 762 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 753 m.M. OPGAVE VANi JOH. M. SCHMIDT Optlolen 8S ZIJLSTRAAT HAARLEM. ïhermometerstand te Haarlem. Vrijdag 8 Juli Hoogste gisteren 9 uur F. 59 Laagste hedennacht F. 51 Hoogste heden tot 19 uur F. 61 HOOQ- en LAAQ WATER STANDEN 9 Juli. Hoog water. IJmulden vm. 4u.34m.;nm. 5u. 5m Katwijk vm. 4 u. 9m.;nm, 4u. 40m Petten vm. 4 u. 54 m.; na 5u. 26m Laag water. IJmulden vm. 19 u. 34 m.; vm. lu. 6 m Katwijk vm. 19 u. 14m.; vm. 12u. 46 m Petten vm. Su. 4m.;vm. 2u. 35m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet to 8 u. 54 m. geschieden. .winkel beperkt bleef. Verzekering dekt de schade. In don vroegen morgen is afge brand de woning van den heer L. de (Vries te Rijpepoldter. Het verbrande Is niet verzekerd. HET KRUPP-RAPPORT Men meldt uit Den Haag aan de TeL: Zooals bekend, was de Krupp-oora- mlssle éénstemmig gekomen met het voorstel, om het rapport te publicee- ren. Nadat de Kamer echter van den in houd had kennis genomen, deed mr. Druckor, het Kamerlid voor Gronin- gen, in het comité-generaal der Ka mer het v-ooirstel, het geheim er van te bewaren. Na uitvoerige discussie werd diaartoe met vrij groote meer derheid besloten. NOODLOTTIGE AANVARING. Schipper II. Joosten te Rotterdam bracht een bezoek aan zijn neef, den schipper van lust Rijnschip „Munivi- eentia", liggende in de Parkhav Bij het verlaten van dit Rijnschip nam hij den zoon van dien neef, den 13-jarigen J. van Keasel, mede In zijn roeiboot Nadat zij de haven veriafan haddien w erd hun roeiboot aangeva ren door de motorboot „Eendracht III" van de roeivereeniging Een dracht, gevestigd op het Willemsplein- De roeiboot schepte door de aanva ring water en de beide inzittenden vielen in de Maas. Schipper Joosten verdween in de diepte. Van Kessel Werd door de bemanning van een an dere iroeiboot gered. Do schipper wead spoedig boven Water gebaald, maar een geneesheer, dien men ter hulp riep, kon slechts den dood oonstateeren. Sport en Wedstrijden VLIEGEN, Latham hoeft-te Betheny hel 3-uurs record geslagen door het afleggen van een afstand van 215 K.M. en het hoogte-veeord, doordat hij een hoogte bereikte van 13S4 M. ROEIEN. DE ROE1WEDSTRUDEN TE HENLEY. „De A instel" is niet gelukkig ge weest. En in de vier èn in de twee is „De Amfltel" geslagen. Voor de vier ging het tusschen de „Mainzer Ruder Club". De Amstcl- vler was samengesteld uit de hoeren J. Woud, Schuiteraa, A. Wielsma en B. H. Croon Jr. De Mainzer Club had den ongunsti ge n Berksoever, „De Amslel" den Bucks-oever. Beide ploegen gingen goed af en bleven eerst dicht bij el kander. Maar spoedig geraakte „De Amstcl" iets achter, en liep na een kwart mijl tegen een piquet, waardoor een riem gehavend werd en het dade lijk een bootlengte tegen Mains ging achelen. Bij Fawley was Mainz reeds twee lengten voor en hoewel „De Amstcl" nog flink spurtte, was het toch onmogelijk de Duitsche ploeg voorbij te komen. De Mainzer Club won ten slotte gemakkelijk in 3 min. 1 sec, Woud was geheel ult-gerocid toen Do Amstel-plocg don finish ge passeerd was. Het verlies van „De Amslel" i3 geheel te wijten aan slecht sturen. Voor de Silver Goblets and Nickens Challenge Cup sloeg de Leander Club (J. S. Burn en G. L. Thomson) „De Amstcl" (A. Wielsma en B. H. Croon Jr.) met 3/4 booilengto in 8 min. 45 sec. na mooien strijd In den aan vang was „De Amstcl" voor, doch Leander liep spoedig in en nam «Je leiding. Het sturen van „De Amstel" was niet goed- WIELRIJDEN. TOER DOOR NEDERLAND. De deelnemers aan den toer heb- bon den tocht MaastrichtGroningen wegens hol slechte weer niet kunnen volbrengen. Gistermiddag om 12 uur hebben ze, te Nijmegen aangekomen, vijftien in aantal, den strijd opgege ven en de veis per trein naar Gronin gen vervolgd. Togen 7 uur, het uur van aan komst, waren velen naar Helpman getrokken om de rijders op te wach ten. zelfs de commissie te Groningen had van deze wijziging geen bericht gekregen. Te half negen kwam de ju ry per auto aan en bracht het teleur stellende bericht, dat de renners te 10.43 met den sneltrein te Groningen zouden aankomen. Omstreeks dien tijd kwamen aan Kok uit Utrecht. Groeneveld uit Woerden, Bellers uit Vinkeveen, Van Dam uit Delft. Ordos uit Amsterdam, Bertram uit Wijlre, Martinuasen uit Gulpen, Witcsma uil Amsterdam, Tamse uit Gouda, Kruls- brink uit Amsterdam, J. en C. Peere boom uit Vlaardingen, Anpers uit Amsterdam, Franzen uit Hilversum en Wenter uit Amsterdam. De renners zagen er goed uit, maar verlangden naar rust. Gemengd Nieuws VISSCHEN EN ELECTRICITEIT. Het is een hekend verschijnsel dat het licht, de warmte, de elccbriciteit op zekere diersoorten een sterken in vloed uitoefent. De dieren worden aangetrokken of afgestooten en raken in vele gevallen in groote opwinding. Het verschijnsel staat In nauw ver band met de eigenschap der planten, zich steeds naar lie tlicht en de zon toe te koeren. De Fransche geleerde, Rose, heeft zijn onderzoekingen over deze geheimzinnige kracht uitgestrekt over een aantal lagere diersoorten. In liet bijzonder waren het schaal dieren en witvisschen. De proefncmiai gen hebben een merkwaardig resul taat opgeleverd: het bloék dat de elec- triciteit bijv. op witvisschen een on weerstaanbare aantrekkingskracht uitoefent. Als men door een vijver een electrischen stroom laat gaan, dan snollen de visschen met die groot ste snelheid op den positieven pool toe. De beweging geschiedt met een groote onstuimigheid. M'sschien is het mogelijk de electriciteit In dienst der visscherij te stellen. Het standbeeld van Emile Zola, te Suresnes, is door onbekenden met zwavelzuur overgoten, waardoor het geheele gelaat bedorven Is. Te Londen is een verbond tot stand gekomen tusschen de commission der kerken van Duitschland en Engeland ter bevordering van vriendschappelij ke betrekkingen tusschen beide lan den. De aartsbisschop van Canterbu ry heeft het voorzitterschap van de Engelsche commissie aanvaard. MERKWAARDIGE BETAALMID DELEN. Door de bewoners van hol tot de KarolLnen béhoorende eiland Jap worden als betaalmiddel gebruikt: steenen schijven., ufwiselcnd van do grootte van een bord tot molenstee- nen van drie meter middellijn. Ook de reiziger, die door het land van de Ivoorkust trekt, krijgt daar zonderlinge betoalmid«ielen te zien. Een Fran-sch officier heeft, van Afri ka's westkust komende, een en an der medegedeeld over de waarde van gindsche geldsoorle.n De koperen en ijzeren polsringen, die ook in het Kongo-bekken een gangliaire munt soort zijn, worden bij kleine hoeveel heden aan den arm gedragen en zijn 20 centime per stuk waard; voor groo tore betalingen' maakt men pakjes van 20 stuks ervan, en 20 ran die pakjes gaan in een zak, die 80 fran ken waard, is en ongeveer 60 kilo weegt. Deze polsringen worden ih 't groot vervaardigd in Engeland, dat, zooals men weet, ook de merkwaar dige Afrikaanche werpmesson levert. In de buurt van Sintra betaalt men mot ijzeren staven van 12 tot 15 cen timeter long en deze gaan in heel t westelijk gedeelte van de Ivoorkust; zij zijn 5 centimes waard, iets moor of iels minder nnairmate er voorraad is. Voor grootere betalingen gebruikt men pakken van 20 stuks, die 2 kilo wegen. De bekende kauri-schelpjes zijn meer de munt van het binnen land; men krijgt er 4000 voor'een 5- frankstuk. Ook het zout en de kola- noot zijn geldsoorten; laatstgenoem de stijgt in prijs hoe noordelijker men komt. Langzamerhand komt het Fran sche geld in gebruik, maar de biljet ten van 5 franken, door de Fransche bank uitgegeven, alleen aan de kust,; in het binnenland zijn do 2-fronk- stulcken onbruikbaar; de negers heb ben een afkeer daarvan en zullen lie ver oen kip verkoopcu voor een 50-oen tiemstuk dan voor een 2-frankstuk. EEN WEDSTRIJD VAN DIKKE HEEREN. De „Weekly Dispatch', een Lon- dcnsch weekblad, hield dezer dagen een wedstrijd voor dikkerds, die 'dui delijk aantoonde, dat <le tijd der reu zen, dikke reuzen althans, nog vol strekt niet voorbij is, daar moor dan 100 kolossen kwamen toosnollon bij wijze van spreken op do roepstem van het blad, Do eerste prijs word gewonnen door een zekeren Lovatt, uit BrJeriay Hill, wiens eerbied waardig gewicht 214 kilo en 200 gram bedroog. DaaT- na kwamen ..Jolly Jumbo", anders gezegd „de lollige olifant", met 209.7 kilogram, en M. J. Walker, uit I,eeds me'. 208.8 kilogram. Goïuterriewd zijnde, verklaarde de lollige olifant aan oen kranteman: „Het is maar een geluk, dat alle vette mannen de vroolljkste lui ter wereld zijn. Anders konden we ons niet troosten. Zoo heb ik, om maar iets le noemen, nog nooit in mijn le ven een kleermaker kunnen vinden, die me niet extra liet betalen voor mijn colbertjes. In een omnibus kaïn ik onmogelijk reizen. In een rijtuig klim Ik nooit, omdat ik bang ben, door 'don vloer te zakken. Als ik eens naar een of andere tentoonstelling wil, dan moeten ze eerst een half uur ploeteren om voor mij alleen -een loopbrug over het tour niquet heen te leggen. In den schouw burg moet He twee plaatsen betalen, want Ik heb twee stoelen noodJg, waarop dan een kussen wordt gelegd. En als ik dan eens bij een getrouwd man op bezoek kom! aldus lwëindig- dc de „vroolijke olifant" zijn var haal. „Dat is bijna het ergste. De vrouw des huizes wordt zoo zenuw achtig al» ze me naar iets ziet eoe ken, waarop lk zonder gevaar zou kunnen gaan zitten, dat lk verlegen er onder word. En dan beginnen ten slotte de kindoren rondom me heen te wandelen en vragen honderd uit: hoe ik zoo dik ben geworden." Waaruit alweder blijkt, dat aan den groolalen •roem een bittere bijsmaak is. TOERISTEN ROND DE WERELD. Het Is bijna geworden tot een af zonderlijk beroep, om als toerist de wereld rond te reizen. Wij hebben hier (zoo vertelt het „Hbld.") niet in de eerste plaats op het oog zekere dagbladschrijvers, die, in de eerzame uitoefening van hun beroep, de mo derne reis om de wereld volbrachten. Dezen bezorgen der menschheid voor alsnog geen overlast I Doch van een lastige hinderlijkheid worden langzamerhand die vele an dere globetrotters, die altijd maar door om onze aandacht komen bede len voor hun sensatierolzen den aard bol om. Dit slag lieden trekt gemeen lijk van huis zoo zij er al een te huis op na houden zonder geld, -zonder bagage, zonder doel. Het heet dan daarbij doch slechts weinigen, die het gelooven dat bij hun terug komst op het punt van uil gang een aanzienlijke belooning inzet een er vette weddenschap hen wacht. Maar om onderweg te loven, te eten, te drinken, te slapen, zich te kleoden, verdienen zij hun geld met fatsoenlijke bedelarij, welke bestaat uit den verkoop hunner onbelangrijke prentkaarten, of uit de aalmoes, die et publiek over heeft voor hun uit iddelpuntige bedenksels. Er valt geen oog te houden op de talrijkheid van deze eindelooze horde, eveifmin op den aard hunner excen triciteiten. Doch hier wordt eon poging ge daan, eenigen dezer lieden aan te duiden. De laats ten, die ons land bezochten, waren herinneren wij ons wel de man, die een blok aan zijn been voortsleepte, de man, die een vat voortduwde,.... de man, die op de on mogelijkste plaatsen een gymnast 1- schen hoogstand uitvoerde Dit voor hetgeen ons land betreft. Maar andere globetrotters staan ons te wachten I Europa wordt op het oogenblik nog onveilig gemaakt door twee Italianen, uit Venetië op weg naar Londen, die. om een weddenschap van 25.000 gul den te winnen, elkaar om beurten In een ton de wereld zullen omrollen, waarbij dient te worden opgemerkt, lot het vat zoo vervaardigd is, dat de inzittende niet mee ronddraait Eenigen tijd geleden is terugge keerd van zijn wereldreis zekere An ton Hrtuslian, die 12 September 1900 een reis om de wereld ondernam ach ter een handkarretje op dit hand karretje waren mevrouw Hausliau en haar kind gezeten. Do man en vader duwde en wandelde gemiddeld vijftien kilometer per dag, hetgeen hem op 104 paar schoenen is komen te staan. Onderweg kwam mevrouw Ilauslian te overlijden, hetgeen aan den eenen kant 's heeren Hauelian's dagelijkschen arbeid aanzienlijk ver lichtte, doch aan den andoren kant hem op het verlies kwam te staan van de helft van de aangegane wed denschap, die eveneens 515.000 gulden groot geweest zou zijn. Twee Belgen, man en vrouw, gaan na den terugkeer van den heer Iluus- lian, zijn voorbeeld volgen doch In- plaats van een handkarretje, wordt een kruiwagen gebruikt. Tegelijk wandelt langs 's heeren wegen een jonge dame met een mas ker voor het schoone gelaatdo be palingen van baar weddenschap hou den in, dat zij deze bedekking niet zal mogen afleggen onder weg. Men zij dus op zijn hoede voor een mogelijke ontmoeting, cn wantrouwe elk démasqué En hoe is het met onzen Engel- schen vriend, die gewed had, do we reld rond te gaan met een ijzeren masker voor het gelaat, duwende een kruiwagen, koopende in elite stad, waardoor hij kwam, een postzegel, en zich verplicht hebbend om onder weg in het huwelijk te treden Hij werd bij zijn vertrek uit Londen ge arresteerd en veroordeeld als „zwer ver zonder middel van bestaan" tot een geldboete, die hij natuurlijk niet kon betalen, waarna men hem liet loopen. Loopt hij nog met zijn masker voor. achter ziin kruiwagen, met een steeds zich uitbreidende postzegel-verzame ling En ia hij reeds gehuwd Daar fa nög elghor Troubadour Brandani, die ook nog altijd op weg ishij was van huis uit Journalist, maar de kriebel kroop hom door do beenen, en gelijk PLsuisse en Blok zijl een guitaar opnemend, trok hij zingend de wereld in, om al zin gend zijn mond. open te houden. Twee brooders uit Texas, de In dianen Goteling,ham, trekken inmid dels ook als minstrels rond doch dc ze twee zingen slechts gewijde mu ziek en houden waar zij neerstrijken een soort van godsdienstoefening. Captain Trcvullyn bedacht er weer iets anders op hij nam een gewicht van 50 pond op rijn schouders en be gon te wandelen Vier jaar wandelde hij, altijd met zijn 50 pond. Twee van zijn reisgenooten ook met 50 pond bezwaard moesten het onder weg afleggen, maar de Captain wandelde steeds verder. Tot hij weer thuis was. Eindelijk is daar nog de hardlooper Joseph de Brocque, een Fransc-hman uit Montreal. Een plaatselijk blad wist het journalistiek ideaal niet be ter te dienen dan om een wedstrijd uit te schrijven, zijnde een hardloo- perij om den aardbol. Drie mededin gers meldden zich aan behalve Ie Brecquc, nog Campbell en Walsh. Dc bepaling was, dat do deelnemers aan den wedstrijd nergens den weg moch ten vragen. Doch aangezien er tegen woordig haast overal wegwijzers staan ten minste in ons door den A. N. W. B. daarmede rijkelijk vooi- ziene land kwam de prijswinner behoorlijk weer terecht op zijn punt an uitgang. Onderweg liadden de twee anderen het evenwel afgelegd, de eene wegens vermagering, de andere wegens over matige vervetting het klinkt wel zonderling, doch er zijn bronnen, waarui'. men zonder commentaar moet weten te putten. nOSCH BRANDEN. Bosclibranden richten, volgens een telegram uit Duluth in Minesola, ern stige verwoestingen aan in de bos schen ten zuiden van het Lake Supe rior. Het stadje Cornucopia in Wis consin is geheel en a! door het vuur ingesloten de inwoners hebben de vlucht genomen. Enkele andere ste den verkeeren in groot gevaar. INKT-WELLUST. Men meldt uit Rome, dat de afge vaardigde Merlani tot de ministers van financiën en justitie de vraag zal richten, hoe hot toch mogelijk is, dat een bedrog van 85.000 lires werd uit getrokken voor inktkokers in het nieuwe paleis van justitie. Koloniën DE CHOLERA OP DE OORLOGS SCHEPEN. In de „Java-Bode" van 9 Juni leest men .- Naar wij vernemen, heeft zich ver leden nacht op de „Hertog Hendrik" opnieuw een geval van cholera voor gedaan. Van de zes personen, welke op dien bodem waren aangetast, zijn er drie bezweken. De aangetasten zijn bijna allen mannon boven den rang van matroos 3de klasse. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de schepelin gen, van beide bodems afkomstig, de behouden thuiskomst na het ongeval van de „Noord-Brabant" hebben wil len vieren en de „blommetjes bulten hebben gezet", iets wat in den cho- lera-tijd niet ongestraft kan plaats vinden. i „Hertog Hendrikzal thans eenigen tijd in quarantaine moeten blijven, zoodat hot ter reede van Am- panan monoeuvreerende eskader op het oogenblik twee belangrijke een heden mist. De manoeuvres gaan echter onge wijzigd door. Rechtszaken OPRUIING. Voor de vacantiekamer der Amster- damsche Rochtbnnk heeft terecht ge staan de journalist G. R., 34 jaar, be klaagd, dat hij in den avond van 9 Mei jl. in Plancius te Amsterdam (waar toen een vergadering gehou den werd van vrije socialisten) heeft opgeruid tot het plegen van strafbare feiten, o. m. tot het misdrijf bedoeld in art. 184 Sr., tot wederspannigheid en mishandeling en lot het openlijk met vereende krachten geweld plegen tegen personen, door opzettelijk aan het einde van zijn rede luide te roe pen „Doch mochten de ploerten sme rissen (hiermede doelende op de agen ten van politie) trek hebben met ons te beginnen, niet wijken, jongens, maar met kracht en geweld ons daar tegen verzetten zij plegen geweld en dat kan niet anders dan met geweld gekeerd worden I" of althans woor den van gelijken zin en strekking. Bekl. ontkendeverklaarde, dat hij, wel verre van op te ruien, heeft aangeraden om rustig naar huis te gaan, maar alleen ingeval de politic er op in zou slaan, te toonen. geen lafaards te zijn. Waar in die vergade ring zooveel vrouw an, kinderen en grijsaards waren, zou hij, met op te ruien, zelf een lafaard hebben moeten zijn. Wel heeft hij gesproken in afkeu renden zin over de politie en is hij juist van oordeel, dat de grootste spektakels ontstaan als de politie ach vertoont, gereed om te slaan. Ran toch stormen de menschen als beze tenen naar links en rechts. Het O. M. eischte, het ten laste ge legde door getuigenverklaringen be wezen achtend, zee maanden gevan genisstraf. Pers-Overzicht DE ZAAK VAN HEECKEREN. De „Nieuwe Courant" schrijft: „Het zou ons niet verwonderen, als hét de eene of andore uitlating (di rect of indirect) van den Keizer is geweest over de moeilijkheden, welke de onvoldoeudo verdedigbaarheid van Nederland in geval van een En- gelsch-Duitschon oorlog zou kunnen veroorzak«m. De minister van Buiten- landsche Zaken heeft nimmer het be staan van elke aanleiding tot liet Van Heeckercn-kabaal ontkend nog in zijn jongste rede lezen wij ..Maatregelen, welke volgens den heer Van Heeck'eren van Keil in den Vreemde zouden genomen zijn, zoo strijdig met onze landslielangen, dat togon een herhaling daarvan in de Noordzee-entêiite waarborgen moes ten gevraagd worden, daarvan bleek mij na oen grondig onderzoek schijn noch schaduw te bestaan." Maar na tuurlijk kan hij niet mededeelen, wat er in '1904 gebeurd is dat is een re- georingsgeheim, waarvan li ij den in vloed echter blijkbaar niet zoo ge vaarlijk of ernstig voor 0113 land acht nis dr. Kuyper het deed in 1904 en de heer Van lleeckeren nog steeds. Deze laatste, die het geheim wél heel ernstig vindt, durft ook niet ver tellen wat het eigenlijk was. Hij had dus moeten zwijgen. Hot komt „De Nieuwe Courant" >or, dat het verwarrend quiproquo zich zóó wel verklaren laat De hoofd zaak liet geheim is natuurlijk nog altijd onbekend maar dit komt bij geheimen meer voor en daarbij zal mon zich hebben neer te loggen, zoolang de heer Van Heeckeren niet publiceert. Gevonden voorwerpen. Een thermometer, A. L. Dyserlnck- straat 65. en damestasolije met inhoud, Leidsoheplein 14 Een lorgnet, Rollandstraal 48. Een medaillon met portretten, Wes- lorstraat 35. Verloren. Aan het Politiebureau alhier is aan gifte gedaan van het vermissen van rijwiel. Heden overleed tot onze die pe droefheid, door een nood lottig ongeval, plotseling onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer NICOLAAS REES, in den ouderdom van 65 Jaar. Allen, die den overledene ge kend hebben, zullen besofion wat wij in hem verliezen. Uit allor naam, Th. N. REES. Haarlem, 6 Juli 1910. De ter aardebostelling zal plaats hebben Zaterdag 9 Juli te 11 1/4 ure. Marktnieuws HOOFDDORP. Graanmarkt Ouda tarwe f 6—/7.50 p. 80 kg. Ilaver 66.50 p. 100 kg. Rogge 4.50—ƒ5 p. 75 kg. Dulvenboonen 8.50—f 9.75 p. 85 kg Paardenboonen 5.75f 6 50 p. 81 kllogr. Karwijzaad 14.50 Inclusief. Hiermede vervul ik den treu- rigen plicht kennis te geven van het. plotseling overlijden van mijn gcachten meester knecht NICOLAAS REES, gerechtigd tot hot dragen der Zilveren Medaille 111 de Orde van Oranje-Ntissau, welke onze firma ruim 52 jaren hoeft gediend en wiens aanden ken bij ons sleeds in dankbare en aangename herinnering zal blijven. Een noodlottige val* maakte een einde aan zijn werkzaam en nuttig leven. J. P. C. VAN GURTZGEN Jr. Haarlem, 6 Juli 1910. Eenige en algemeene kennis- Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 7 Juli. J. Bakker, geb. v. d. Berge, M. Mooij, geb. Priu», z. C. J. Walker, geb. Alders, d. 8 Juli. S. G. van Graas, geb. Hinsc, z. A. C. m Velzen, geb. v. d. lïem, z. OVERLEDEN 6 Juli. W. L. v. d. Scheer, 63 jaar, Jordensstraat. 7 Juli. G. Alder- lieste, 83 j., Hazepatersla&n. P. J., 4 in., toon van A. Boeree, Dubbele- buurt. P. Jarigse, gob. Bakker, 51 j., Turfsteeg. G- Kroon van Diest, geb. Oomen, 53 j-, Vogelkoopsteeg. 8 Juli. i. A. Leijh, 18 j., Zijlweg. SCHOTEN. Ondertrouwd J. Maurer en A. Th. Smit. Getrouwd II. v. d. Veldt en A. v. d. Kroft. Bevallen M. C. Kroon—De Wit, z. HEEMSTEDE. Bevallen G. M. van Loolj -Kncp- pel, d.,.A. E. ZeulevoelSchilling, z., II. do VriesGrisnigt, d., H. Boot Van den B03, <L Overleden A. A. Struijk, 51 j. De ondergetekenden betuigen hier mede hun wolgemeenden dank voor de vele bewijzen van deelneming bij hun 25-Jarige Eclitvereeniging onder vonden aan alle Familie, Vrienden en in het bijzonder aan de Buren. J. DF.UTEKOM en Echtgenoot©. Zuid-Schalkwijk, 8 Juli 1910. Met Aug. biedt zich aan een nette Burgerjuffrouw voor het verplegen van een bej. Heer of Juffr. Ook voor lichte linis. bezlgh. Br., No. 22635 Bur. Haarl. Dagbl. Hutshoudster Eenv. Juffr. b. z. a. 1 Aug., v. noodh. of vast als Huish. of Meid- Iluish. met huiselijk verkeer. Br No ""3 Bur. Hanrl. Dagblad. Stoomvaartbericliten Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Juli van Ge nua. Het st. Eemland (thuisreis) 5 Juli van Santos vertrokken, heeft geladen 6500 balen koffie voor Amsterdam. Juffr. uit beschaafden stand, 35 j., zag zich 1 Nov. gaarne geplaatst tot Assistentie-Huishoudfng of hoofd der huishouding, klein go- zin. Ref. ten dienste. Brieven onder No. 22634 Bnr. Tfaarl. Dagblad. Amstsrdamscbe Beurs. Openingskoersen van 8 Juli 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. TeL No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Poru 11 1/4, Pref. Peru 38. PETRÜLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 5341/2, Geconso lideerde 4311/2, Sumatra Palernbang 202, Tarakan 141, Orion 169 1/4. MIJNAANDEELEN. Guyana Goud PI. 301/2, Cultuur Vorstenlanden 1611/2, Winstbew. 121 1/4. De AMERIK. MARKT opende vast: Atchison Topeka 97 1/2, Denver 31 1/8. Erie 25 1/16, Kansas 28 1/4, Pre ferente 63 8/4, Missouri 32 9/16, On tario 42 3/8, Rock Island 31 3/16, Sou thern Rails 22 9/16, Union Pacific 162 3/4, C. Wabash 17, Wabash Plttsb. 4 1/4, Steel 71 5/8, Cairren 50 5/8, C. Ma rine's 5 1/2, Preferente 16 1/2, Amal gamated 60, C. Cigars 67 1/2, Anglo 2-1 3/4. GEVRAAGD een net Meisje in een burger gezfn, om In de huishouding behulpzaam te zijn. Adres Oosterstraat 12 rood. Wordt gevraagd eev Net Meisje tegen 15 Juli. Zich te vervoegen Tet- te rodestraat 85, 's avonds tusschen 6—8 uur. Er biedt zich aan tegen half Aug. of Sept. een net Mef.*- je, P. G., als hulp in de huishouding of Tjveede-Meisjo. Brieven onder No. 22663 Bur. ITaarl. Dagblad. ADWERTENT1ËN Den 22sten Juli a.s. hopen onze ge liefde Oudera CORNELIS ROSE en ANNA YAN DEN HEÜVEL hun 25-jarige Echtvereeniglng te her denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne liefhebbende Kinderen. Haarlem, 8 Juli 1910. Hod en overleed onze geliefde Zoon en Broeder JOHAN ANTOON LEYH, Adelborst 2e ld., in den ouderdom van 18 Jaar. A. LEYH. J. LEYH. A. L F. C. LEYH. Haarlem, 8 Jnll 1910. Zijlweg 72. Gevraagd voor noodhulp of voor vast. een knap Keukenmeisje niet boven de 20 jaar. dat flink kan werken. Adres Mevr. SCTTP.LL, Brug straat No. 14. Zandvoort. Een net Burgermeisje 18 jaar. v, buiten, P. G., b. z. a. 1 Aug., als hulp v. d. huish. en winkel. Z. g. m. kind. k. 0., ook eenigsz. bek. m. naaien. V. g. g. v. r. Br., onder No. 22655 Bnr. naarl. Dagblad. Met. 1 of 15 Augustus biedt zich aan een net Burgermeisje P. G., als. hulp iu de huishouding ot bij kinderen, 21 jaar oud en van g. g. voorzien. Brieven onder No. 22679 Bur. Haarl. Dagblad. Wordt eevraagd een Winkelmeisje niet ouder dan 18 jaar. Adres Ge<l Oude Gracht 66. ER BIEDT ZICH AAN een net Meisje, 28 j., liefst voor meis je-alleen, voor noodhulp of voor vast, tegen Aug. of later, v. g. g. v. z., in Haarlem. Fr. br. onder No. 22689 Bur, Haarl. Dagblad. Gevraagd een Net Meisie voor dag of dag en nacht, niet ben»' den 16 jaar en v. g. g. voorz. Schouw- tjcslaan 43 rood. Net Meisje b. z. a. als Meisje-alleen. Damstraat 12. Er biedt zich aan een Meisje, P- G., voor hulp in da huishouding en winkelook bij kln- dereD eeniasz. bekend met mazen. Br.. No. 22597 Bur. Haarl. DagttL

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2