NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28Jaargang No. 8297. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 13 JULI 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER DR,E MAANDEN! Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - - f 120 Haarlem van 1—5 regels ƒ1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 /zj Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-® (&/tf 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Afzonderlijke nummers0.02 H j, rafë&Lar""Oft 3r n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H 7 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG li JULI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2—3 uur. Brongobouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Electrisebe Stroom, elders en hier' II, in de rubriek Om Ons Heen. C11K1STIAAN KR I ENS. Zondag 1.1. is door het orchest van het Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van Cornolis Dopper, uitgevoerd do Suite Créole van onzen oud-stadgenoot, den heer Chr. Kriens. Het werk had veel succes en Dopper liet den jongen componist ln de hulde deelen. Fraulein Nicoline Zedeier, viool- virtuose en leerlinge van Theodore Sniering, die np een wereld-tournéo met „Sousa's Band" geèngngeerd is, heeft als stuk een Romance van deu lieer Kriens gekozen, die aan Spie ring opgedragen is. Het orkest gaat van Amerika naar Londen en dan over Frankrijk, Dnitschland, Zwitserland, Grieken land, Turkije. Japan en Australië, te- rus over do Pacific Coast, De heer Chr. P. W. Kriens zal het accompag nement voor Souza zeilen. Dr. Kunwald, dirigent van het Ber- lijnsch orchest te Schwingen. heeft „Les rois cn Exil" van den jongen componist voor opvoering aangeno men. Het werk zal in Augustus ten gc- hoore worden gebracht. JACOB VAN LENNEP. Dinsdagavond vergaderde in een der bovenzalen van Café Brinkmann Haarlemschc tooneelvereeniging van bovengeschreven naam, onder leiding van den heer S. Wijnands Czn. Na dat deze> met een kort woord de goed bezochte bijeenkomst geopend had, las de hoer Crombouw, bij ontstente nis van den secretaris, den heer J. II. Coert, het jaarverslag over 1909. Daaruit bleek, dat do vereeniging goed vooruit gaat. Telde zij bij 't be gin van het vereenigingsjaar nog slechts een kleine hunderd leden, thans is dut getal reeds tot boven de 150 gestegen. Herinnerd werd vervol gens aan de succesvolle opvoeringen van „Met deu handschoen getrouwd", dat niet alleen te Haarlem, maar ook te IJmuiaen en te Mechelen ging. Ecnige woorden werden gewijd aan het bezoek der Dylezonen, en het aar dige bal-nui sijué, alle gebeurtenissen, die op een bloeiend leven van „Jacob van Lenuep" wijzen. Uit 't verslag van den penningmeester, den heer Lu cas. bleek, dat een batig saldo van ongeveer f 45 in kas is. De begrooting voor 1910 werd in ontvangst en uit gaaf geraamd op een bedrag vun 1212 .Hierna was de verkiezing van 3 bestuursleden aan de orde. Aftre dend waren de heeren J. II. Coert, secretaris, J. C, Lucas, penningmees ter, en C. A. Tuynman, Islo commis saris, die allen dadelijk herkiesbaar waren. Herkozen werd de heer J. II. Coort, terwijl in de plaats der heeren J C. Lucas en C. A. Tuynman, resp. de heeren A. M. Verkerk en B. D. <ie Vries gekozen werden, die beiden de benoemin- aanvaardden. Den niet- herkozenen werd door den voorzit ter dank gebracht, voor alles, wat zij gedurende twee jaren iu 't belang der afdeeling gedaan hebben. Tot le den van do commissie, bolast met 't nazien van de rekening en verant woording van den penningmeester, werden gekozen de heereu Van Essen en Hart Nog deelde de beer W ijnands mede, dat mevr. Julia van Lier—Cuypers bij de opening van het seizoen haar medewerking verleenen zal. J u b i 1 Heden herdacht de heer J. de Nijs, werkzaam in do afdeeling draaierij van de Centrale Werkplaats der H. IJ S. M., don dag, waarop bij voor 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. De kameraden boden hem ter gelegenheid hiervan een fraaïen leu ningstoel aan, terwijl tevens door hen zorg gedragen was voor een vrijen Ned. Maatscb. ter bevordering der Pbarmacie. (Tweede dag). Haarlem, 13 Juli. Hedenmorgen te uur werd de al- gemeene vergadering voortgezet. In behandeling kwam de VAKVEREENIGINGS-QUAF.STIE. De Commissie, benoemd om naar aanleiding van het rapport van Hoofdbestuur: „Kon en moet de NecL Maatschappij ter bevordering der Pharmacie omgezet warden in eene vakvereenlging" deze organisatie ver der in overeenstemming met de wen- schen der Departementen uit te wer ken, heeft bet resultaat harer over wegingen in een ontwerp neergelegd. ADVIES DER COMMISSIE. Als algemeen begrip, wat onder Be roepsorganisatie der apothekers moei verstaan worden, werd vastgesteld 't bevorderen der maatschappelijke pi sitie van do apothekers, die als hoofd en eigenaar van particuliere apothe ken werkzaam zijn. Met verbetering van den toestand dier apothekers houdt ook die van andere apothekers en van het hulppersoneel verband. Op grond daarvan werden als mid delen, toe to passen door deze Be roeps-organisatie, genoemd: Verbetering van do sociale positie van den apotheker. zorg voor mercantiele aangelegen heden, bestrijding van deloyale concurren tie, verbetering van ziekenfondstoesian- den, strijd tegen ongewenschte monopo lies, zorg voor een regelmatige verdee ling van apotheken, ook ten platten- lande, zorg, dat de winsten uit het apo thekersbedrijf zooveel mogelijk ten bate van den apotheker komen en niet ten bate van onbevoegden, vaststelling van verkoopsprijzen (ook voor speciollté's en bronwate ren), onderlinge inkoop, bemiddeling bij overneming van apotheken en handelstransacties, zorg voor apotheekwaarneming bij o lijden, ziekte of afwezigheid, credietverstrekk Ln g, samenwerking op het gebied van re clame, verbetering van de positie van het hulppersoneel (arbeids-, rusttijden, pensioenfonds, enz.), regeling en reglementeecring van de opleiding van hulppersoneel, het prooedeeren tegen overtredingen van de PharmaceuLische Wetten, optreden, om het handhaven van de Phfurmaceutische wetten te bevorde ren, verbetering van do positie van apo thekers-ambtenaren in particulieren-, gemeente- en rijksdienst. Terwijl do wetenschappelijke beoe fening der pharmacie als belangrijke factor om de maatschappelijke positie van den apotheker te verbeteren niet onderschat mag worden, was de com missie van meening, dat de apotheker wiens werkkring uitsluitend we schappelijk of ambtelijk is, voor bo vengenoemde onderwerpen mmder be langstelling koestert. Daar zijn oor deel in deze zaken dikwijls een ander ls als dat van den apotheker, die als hood eener particuliere apotheek op treedt en omdat belangrijke geldel ij ke bijdragen voor dn doel, met van hen kunnen gevorderd worden, werd eene scheiding in twee groepen van gewone leden gewenscht. Ten opzichte der vraag, of de Be roepsorganisatie geheel buiten de Maatschappij behoort, werd met over groots meerderheid vastgesteld, dat de Ber'reisorganisatie met de Maat schappij behoorde verband te houden en dat deze band de Beroepsvereeni- gingen in de Maatschappij diende te brengen. Om ook samenwerking van apothe kers te verkrijgen, die een gelijk be lang voorstaan, van andere dan plaat- ,13 -»• eeniging „Vriendenkring", welke nog werd door do commissie naast de Be- 6 leden telde, te ontbinden. 1 roepsvoreenigingon de Apothekersver- eeniging in de wet opgenomen. Hier onder wordt verstaan een Vereeni ging van Spoorweg-apothekers, Mili taire apothekers of andere corporaties die ouder de auspiciën dei' Maat schappij samenwerking zoeken. De Aigemeene Vergadering wordt verdeeld m twee gedeelten: het eene gewijd aan zaken van algemeen pliair- maceutischen aard, wettelijke rege ling van de artseuijbereidkunde, tenschappelijke verhandelingen; het tweede aan de beroepsheiangen en ook daar is het beginsel gehuldigd, dat alleen de belanghebbenden aan deze beraadslagingen deelnemen. De leiding der Maatschappij is als vroeger ln handen van het Hoofdbe stuur, maar in plauts van eene oom missie voor maatschappelijke belan gen, die adviseerend werkt, meende men dat de leiding van Maatschap pelijke actie in handen behoorde te zijn bij het Hoofdbestuur, waarin een Centrale Commissie voor de Beroeps- belangen leiding dient te geven aan alles op dit gebied. In verband met een hiliijko verdee ling achtte eene meerderheid het ook wenschelijk de bepalingen op te ne men, dat de leden der Maatschappij, na het in werking treden dezer Wet, geen fiimal-apotbekon met oprichten. Als middel om apotheken op te richten in plaatsen ten plattelande, werd liet wel wenschelijk geacht, gol den uit liet reservekapitaal .voor dat doel te kunnen bescliikbaar stellen. Naast het Orgaan der Maatschap pij kan een bijblad verschijnen, dat met het oog op de meer zakelijke aan gelegenheden, die daarin behandeld worden, niet in den handel verkrijg baar behoort te zijn. Het Hoofdbestuur wenscht men ter zijde te zien staan door een of meer bezoldigde personen. De commissie heeft daarbij bijzonder het oog op de aanstelling van een apotheker, die zich uitsluitend wijdt aan de maat schappelijke aangelegenheden, de ud- ministiratie van takken van dienst daaruit voortvloeiende, en die verant woording daarvan doet aan het Hoofdbestuur. Om geschillen van persoonlijken aard spoedig uit de wereld te helpen en onvruchtbare discussien in de gaderingen te vermijden, moeten de raden van discipline, met den daar boven ges telden raad van beroep in gesteld worden. Verschillende AMENDEMENTEN waren ingediend. Amsterdam stelde de volgen de motie voor: lo. Dat terecht dooi- de Commissie ad hoe op den voorgrond is gesteld dat de mercantiele belangen der le den onzer Maatschappij meer de aan dacht verdienen dan er tot heden aan werd geschonken en dat alles ln het werk gesteld moet worden om ook in deze richting te geraken tot krachtige en eendrachtige samenwerking. De verschillende zaken door de Commis- sio in dit verband op den voorgrond geplaatst, verdienen de onveixleelde aandacht zoowél vaA de Maatschappij in haar geheel als van de Departemen ten; 2o. Dut eene omvorming dar Maat schappij in eene, in hoofdzaak actief werkende beroep sv er eon igi n g nood zakelijk is; 3o. Dat een middel om hiertoe te ge raken is, dat de inrichting der De partementen zoo wordt gemaakt, dat deze meer overeenkomt met die der tegenwoordige apoUiekeravereeulgan- gen; 4o. Dat de opbouw der Maatschap pij uit in hun inwendig beheer zoo veel mogelijk vrijblijvende Departe menten moet blijven bestaan; 5o. Dat een ver doorgevoerde eplitr sing in groepen van apothekers met min of meer uiteenloopende belan gen in hooge mate ongewenscht is, zoodat noch de splitsing der leden in twee soorten, noch de splitsing van do leden van het Hoofdbestuur in leden tweeërlei functie, noch het bevor deren van het tot stand komen van Vereenigingen van apothekers, die klein en aan aller belangen on dergeschikt belang gemeen iiebbon, noch de splitsing van het orgaan der Maatschappij im een algemeen en een afzonderlijk verschijnend bijzonder gedeelte, de sympathie van het Depar tement hebben; 6o. dat het daarentegen noodzake lijk ls, dat, terwijl alle leden deel kunnen nemen aan besprekingen vun aile onderwerpen, de beslissing over die onderwerpen, welker aanneming voor een bepaalde groep van leden geldelijke gevolgen hebben of kunnen hebben, uitsluitend genomen mag wen den door de direct belanghebbenden; 7o. dat, waar de groote meerder heid van de apothekers apotheekbe- zittors zijn, ook de meerderheid van het Hoofdbestuur uit apotheekbezit- tera moet bestaan. 8o. dat aan het beginsel moet wor den vastgehouden, dat ieder, die in bezit van het diploma van apotheki is, gewoon lid der Maatschappij kan worden tenzij hij zich schuldig maakt aan handelingen, die ais nadeelig voor het geheel moeten worden schouwd en dat het op den weg van ieder lid ligt er toe mede te werken, dat zooveel mogelijk alle apothekers, onverschillig in welke maatschappe lijke positie zij geplaatst zijn, lid der Maatschuppij worden. Hiernaast ver dient liet aanbeveling hen, die op wet tige wijze ais nagelaten betrekkin gen van een apotheker een apo theek exploiteeren, mede te betrekken in de belangensfeer der Maatschap pij. Dit kan geschieden door hen als buitengewone leden aan de Maat schappij te verbinden met stemrecht in bepaalde gevallen, zooals sub 6o. Is aangegeven. Het is derhalve ge wenscht om in te voeren tweeërlei soort buitengewone leden, een, als een aantal belangen met groot© meerderheid der apothekers gemeen hebbende, meerdere rechten, maar ook meerdere financieels ver plichtingen heeft. Haarlem steil voor weg te la ten, dat vreemdelingen en -belangstel lenden, immer zich kunnen aanslui ten bij 't departement hunner keuze. Zoodra een algemeen lid zich bij een Departement aansluit, houdt hij op algemeen lid te zijn en wordt ge woon of buitengewoon iïd van dat De partement. Haarlem vond vorder, dat zeker de maatschappelijke belangen het best tot haar 'recht komen, wanneer zij uitsluitend worden behandeld door lien, wie ze rechtstreeks aangaan, maar het gaat niet aan hen te we ren, die daar buiten staan en leden zijn Yan dezelfde Maatschappij. Haarlem achtte het verder wen schelijk, dat minstens één der leden uit groep, sub b, zitting heeft in den Raad van Discipline en Beroep. Eindelijk werd overgegaan tot stem ming. Punt 2 van de motie Amsterdam werd aangenomen, evenzoo punt 6. Ook werden aangenomen de punten 3, 4, 5, 7 en 8 van de Amsterdamsche motie. De besluiten zullen door de commis sie voor de vakorganisatie worden verwerkt, in verband met de noodige wetswijzigingen. Het resultaat daar van zal dan nadar door de departe menten behandeld worden. Over eenige prmcipieele wetswijzi gingen werd nader gesproken. VERKIEZING VAN EEN VOOR ZITTER. Met 45 van de 60 stemmen werd de heer J. J. Hoffmann te 's-Gravenha- ge tot voorzitter gekozen; 14 stemmen waren op den heer Bouvy te Amster dam uitgebracht. De benoemde verklaard© zich be reid do taak op zich te nemen. GRESHOFF-HULDE. De vooratter deelde mee, dat bet hoofdbestuur besloten heeft een hul de aan Dr. Greshoff te brengen, door een krans te hangen, om het portret van den betreurden dood», ln het Ko loniaal Museum geplaatst (De vergadering duurt voort). RAADSVERKIEZING. Dinsdagavond werd in de bovenzaal der Soc. Vereeniging de verkiezing van den heer J. A. Wilkens tol lid van den Raad herdacht. Behalve be stuursleden van do kiesvereetiiging Liberale Unie en die der vrijzinnig de mocraten waren de heeren Wilkens zelf en eenige andere Raadsleden aanwezig en verder een veertigtal per sonen. die bii de laatste verkiezingen als propagandisten zijn opgetreden. Nadat de heer J. L. E. I. Breda Kleijnenberg de bijeenkomst had ge opend, werd nog het woord gevoerd door de heeren Van Veen, Schram, Smits, Jonker, De Graaff, Van Emme rik Straatsma, Swart, Salverda, Klein en Bregonje. De nieuwbenoemde zelf verklaarde, geen politiek man te zijn, doch inden Raad te zullen arbeiden in liberalen zin, ter bevordering van sociale rechtvaardigheid. Na een slotwoord van den heer Kleijnenberg werd de vergadering ongeveer half elf gesloten. Verstoorde nac h trust ln den afgeloopen nacht hebben de bewoners van do Potgieterstraat slapeloozen nacht doorgebracht; een werkpaard was om 11 uur &1 uit het we.hutd geioopen en rende onophou delijk door de straat, nu eens stap voets, dan weer in vollen galop. De bewoners werden hierdoor na tuurlijk m hun nachtrust gestoord door het hoefgetrappel. Vanochtend om 5 uur kwam er een eind aan dit zonderlinge spelletje, daar de eigenaar liet beest kwam ha len. Examens Rijk s-L ainlbouw- school. Het eind-diploma der Indische klasse ls o. m. uitgereikt aan de hee ren V. ML M. Dubois en W. A. P. F. L. van der Maaien, beiden te Haar lem. Meisjesschool voor Mid- delbaar Onderwijs. Hel einddiploma is uitgereikt aan de dames G. S. Sijbolts, M. van Wes- sein, E. Wijsman, F. Vorstman, M. E. Cnoop Koopmans, A. P. Bertram, E. de Regt, A. Zuidema, J. C. Kruyt en J. Schmidt. Van 't Kantongerecht DE AUTO MET DE ORGEL TONEN. 3 Juli reed de heer A. C. van IJze ren, coinmissionnair in effecten, wo nende te Aerdenhout, met zijn auto mobiel in de Kruisstraat, geluids-sig- nalen gevend met den zoogenaamden Gabriel hoorn. De adjunct-inspecteur Houtman, van oordeel, dat een der gelijk instrument valt onder de ver boden bepalingen, vervat in artikel 9 van de Motor- en Rijwielwet, maakte proces-verbaal op. Daarvoor had de heer Van IJzeren zich hedenmorgen te verantwoorden. Het Instrument, waarom de geheele zaak begönnen Ls was door den •chauffeur meegebracht Een flesch met gecomprimeerde lucht was te vens ter terechtzitting aanwezig, om het geluid met voldoende kracht te kunnen doen voortbrengen. Beklaagde had tevens aLs deskun dige meegebracht den heer Reiniri, te Rotterdam, den automobielhandelaar bij vvien de hoorn gekocht werd. De inspecteur Houtman meent, dat de hoorn onder de mechanische werk tuigen valt. Met stilstaande motor tocii kan het geluid niet worden voortgebracht, dit is alleen mogelijk, als de machine in beweging is, daar de uitlaatgassen van do motor hem in beweging brengen. De heer Van IJzeren merkte op, dat hij voor dat geval ook nog een twee den hoorn met zich voert, die dienst doet in gevallen, waarin do motor stilstaat. Zulke gevallen komen even wel zelden voor. De ingenieur Van Velzen, als des kundige gehoord, is van oordeel, dat het geluid dat inmiddels ook in de rechtszaal geprobeerd is niet onder de Huilgeluiden gerekend mag wor den. Het is het geluid van een mecha- nischen hoorn, een met orgeltonen. Op een vraag van den kantonrech ter, hoe de drie tonen, die de hoorn voortbrengt, in een orgel genoemd worden kan getuige niet antwoorden, evcmnui als de lieer Reiniri, die ech ter mededeelt, dat een mechanisme voor het vooi tbrengen van het orgel geluid niet noodzakelijk is. Wanneer men hard genoeg zou kunnen blazen, is het mogelijk den hoorn met den mond ln werking te stellen en ook een elastieken bal, zooals men die wel bij andere hoorns vindt, zou ook heel goede diensten kunnen bewijzen. Tevens merkt do heer Reiniri op, dat het geluid in de zaal niet zdó vol ksachtig cn mooi klinkt, als in de bui tenlucht Spreker schrijft dit tot aan de koude gecomprimeerde lucht, die de tonen doet bevriezen. De uitlaatgas- zen zijn warm ea vermooien den klank. De ambtenaar van het O. M„ Mr. Van Lier. acht hot feit, zooals dat in het proces-ver baai is geboekstaafd, volkomen bewezen. Iets anders is, of hier van een strafbaar feit kan gesproken worden. En dan meent spreker van niet Het geluid, dat de Gabrièi-hoorn voortbrengt, is aller minst onder de fluitgeluiden te rang schikken, en, zooaJs de naarn dan ook aangeeft, hebben we hier wel degelijk met een hoorn te doen. Buiten be schouwing meent spreker to kunnen laten de vraag, of het al of niet een mechanisch werktuig is. Moest dia vraag beantwoord worden, dan zou de mechanische werking zie ver klaring Reiniri kunnen worden ontkend. Aangezien dus geen strafbare han deling gepleegd is, meent Mr. Van Lier ontslag van rechtsvervolging te moeten vragen. Uitspraak over 8 dagen. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Het goedgekeurde kohier van deu hoofdeiijken omslag te Haarlemmer meer over 1910 bedraagt over 2311 aanslagen 25637.20. De hoogste aanslag is (216 de laag ste 1.20. Over 1909 was 't kohier f 19.997.01 Het percentage is slechts 0.2 ver hoogd- HALFWEG. Dinsdag werd alhier vanwe-ge de ha staande afdeelmgen der V. P. N. en der Geitenfokvereeniging oen ten toonstelling gehouden, waaraan ver' bonden een ringrijderij en oefenin gen met politiehonden. Pluimvee en konijnen waren 57 inzendingen, gei ten en bokken 48. Aan de ringrijderij namen 12 pa ren deelde dames Dekker, De Vries, Cos, Cornelissen en Van Spluuter van hier en IJpolders, behaalde:i de prij zen Tuxe- en huishoudelijke artike len). De meeste belangstelling was wei in de oefeningen der politiehonden, waarvan „Faust" van den veldwach ter P. Lokersc, „Tjop" van den heel F. Huijsmans to Haarlem, en „Cao- sar" van den Rij ksveld wachter Rijn- ders respectievelijk met 159 2/3, 154 1/3 en 1212/3 punten totaal in d« verschillende afdeelingen, de prijzen verkregen. Extra-prijzen ter wedstrijd nc£ par ticulier toegekend, behaalden „raust' en „Caesar" voor hoogspringen (2.13 M.) en „Tjop" voor speurdionst. De plaatselijke muziekvereeniging „Eensgezindheid" luisterde do feeste lijkheden op. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten: Th. Schuck, Berlijn, Zeestraat IS. Mej. Davis Gawe, England, L Oce an. A, Dres«elhuys, Culenburg. id. 4 p. Mej. M. Dresselhuys, id. id. C. W. Dresselhuys, id. id. Mevr. Stoop, Utrecht, id., 2 p. J. P. Meeth, Naarden, id., 5 p. Dr. Kar- rninsky, Berlijn, Groot Badhuis. J P. van Goethem, Celle, Groot Bad huis, 2 p. II. Miiiler, Crefeld, Groot Badhuis, 2 p. Mevr. Pijnackcf Hordijk, Haarlem, Groot Badhuis, 5 p. Familie Pijnacker Hordijk, id., Groot Badhuis, 2 p. B. J. ter Kuile, Enschedé, Hotel d'Orange, 7 p. J. H. C. Crouwel, Amsterdam, id., 2 p. Fam. Mallinckrodt, Brack, id., 2 p. E. Mendel, Bonn, Rheinn, Hotel Driehuizen. L. Rosenwald, Lan- genberg Rheme, Hotel Driehuizen, 2 p. II. Steenbergen, Koekange, Ho tel Belvédère. Fam. Klein, Frank fort, Hotel Belvédère, 3 p. A. v. d. Mculen, Hilversum, Groot Kijkduin. Fam. Viëra, Amsterdam, Dr. Snvt- straat ongen 5 p. Mr. G. v. Tien- hoven, Haarlem, Bentveldstraat 3, 6 p. Mej. Van Noppen, Ierseke, Kc-st- vcrlorenstraatweg 12. F. Th. Kor sten. Amsterdam, Parallelweg 93, 7 p. D. v. d. Zee Jr., Amsterdam, Pa rallelweg 97, 8 p. Dr. Ephraïm, Breslau. Dr. Smitstraat, 3 p. Graaf Pe-rponcher, Weimar, Dr. Smit- straat, 5 p. S. B. W. Williams, Londen, Hoogewcg 72. Familie Graauw, Amsterdam, Koningstraat 7, 7 p. Fam. Koetser, Amsterdam, Poststraat 6, 5 p. B. W. Huyser, Amsterdam, Jloogeweg 34, 6 p. Fa milie Goudeket, Amsteixiam, Kerk plein 2, 5 p. Fam. Boiunan, Am sterdam, Stationsweg 9, 7 p. Fain. M. Cok, Amsterdam, Koningstraat 39, 5 p. Fam. Van Schaik. Amster dam, Burg. Kngeibertsstr. 2, 2 p. Fam. Visser, Haarlem, Burg. Engel- bertsstr. 2, 5 p. De temperatuur van het water was heden 15 gr. R. WIJK AAN ZEE. Hot bouwen von een café met bo venhuis aan den Velserstruatweg ai- hler. voor rekening van den heer J. van Es, is opgedragen aan den heer A. Docter t© Heemskerk, voor 5700.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1