KWARTJES ADVERTENTIEN VBAAC-EH-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-6 RECELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN r0l50 BIJ VOORUITBETALING jémm Met den vooruitgang dar algem ee ne beschaving ia ook 't barbie ra vak gemoderniseerd. De hetere bewerking van de metalen stelde den scheerder in staat flink-anijdende messen te ge bruiken en de chemie beoorgde hem steeds verbeterde zeep Ook 1 Inwen dige van don winkel werd verfraaid. Rr kwamen gemakkelijke schearstoe- lon, en tafels met spiegels. Langzaam aan is de scheerwinkel geworden wat hij nu Is. H o e die is, wilde 'k Juist in deze serie schetsen beschrijven, maar ter vergelijking kwam 't me genenscht voor eerst eens in 't grijze verleden te kijken. KEES. Buiteniandsch Overzicht is door de dochteron Eva's nog niet verkregen. Wel hebben ze er moeite genoeg voor gedaan 1 Is het noodig te herinneren aan de rumoerige be toogingen der suffragettes, aan de belegeringen van het Lagerhuis, aan dc vervolgingen van de ministers, aan de gevechton met de politiedie naars, aan de hongerkuren In de ge vangenis En toch nog alles tonder resultaat De mannen zijn nog niet genegen, om aan 't zoogenaamde zwakke geslacht het stembiljet voor het parlement te geven. Gisteren is dit weer duidelijk gebleken bij de behandeling yan het wetsontwerp tot het verleenen van kiesrecht voor hot parlement aan vrouwen, die aan zekere etschen vol daan hebben. Van de zijde der ministers kreeg het wetsvoorstel niet veel aanbeveling. Minister Runclma en Haldiane verde digden het, maar de meer-invloed-i hebbende Excellenties Lloyd George en Asquith bestreden het De dubbel tjes-minister was, zoo zei hij, In het algemeen wel voor kiesrecht, maar dit ontwerp had z'n steun nietde premier verklaarde zich krachtig te- gen elk kiesrecht voor de vrouw. Een partij-quaestie werd van do zaak in geenen deele gemaakt Bal four, Lyttelton, een aantal Unionis ten. liberalen, leden van de arbeiders partij en lersche leden waren voor het voorstel, terwijl o. a. Chamber lain, Churchill en Long het bestre den. De cjuaestie wordt nog ingewikkel der door het feit, dat er afgescheiden van de algemeone quaestie van kies recht voor vrouwen, bij velen groote bezwaren bestaan tegen den bijzonde ren vorm van kiesrecht, die in het ontwerp wordt voorgesteld. Dit is te verklaren, maar toch zul len er wel booze tongen zijn, die wil len verteilen, dat deze leden naar een uitvlucht zochten, otu het ontwerp te verwerpen en zich toch niet alle ver ontwaardiging der kiesrecht-vrouwen op den hals te holen In dezelfde zitting werd nog overge gaan tot stemming. Een voorstel, om het wetsontwerp tot een nader onder zoek In handen te stellen van eene commissie, werd verworpen met 320 tegen 175 stemmen. Dit heeft ten ge volge, dat het ontwerp in deze zitting niet verder behandeld zal worden. Voorloopig is de vrouwenkieerecht- quaestie in liet Lagerhuis dus weer van de baan. De suffragettes zijn na tuurlijk vreeselijk teleurgesteld en ze zullen zich ook wel wreken. Reeds is een reuzen-betooging aangekondigd, om tegen de houding der Lagerhuis leden te protesfeeren. Ook vreezen we met reden voor de rust van den premier, die zich door zijn vijandige verklaringen een vloek der kiesrecht dames op het hoofd heeft gehaald. RUSLAND EN DE REVOLUTIE worden nog steeds in één adem ge noemd. Wel is d e revolutie van 1905 bedwongen, maar toch staat het wel vast, dat de revolutionnaire beweging nog niet geheel heeft uitgewoed. Of er spoedig weer een oproerige beweging te verwachten is De Doema-voorzitter Goetsjkaf zei dezer dagen aan oen journalist „Stolypin is de eemge, die door zijn sterk karakter en zijne oprechte liefde voor een grondwettig bewind, den toestand in Rusland redden kan. Zoo lang ge hoort, dat Stolypin aan het hoofd der regeering staat, kunt ge gerust zijn over de vreedzame we dergeboorte van Rusland. Verdwijnt hij van het tooneel, en dit is te ver wachten, daar niet alleen de revolu- ti >n:iairen, maar ook de reactionnai- rca tegen hem ageeren, dan zijn ver rassingen niet uitgesloten.' Zoo zei deze leider der Doema. Van een vreedzame wedergeboorte van Rusland bemerken we intussclien niet veel. We donken slechts aan Sto- lypin's politiek tegenover de Finnen en aan alle goede verwachtingen wordt de bodem ingeslagen. Inlusschen werken de revolution- nairen voort Nu zijn te Boedapest weer drie Russen aangehouden, die beschuldigd worden van revolution- haire propaganda. Die Russen (een er van is een vrouw, met name Anna Trojanska) zijn thans voor den tijd van vijf jaien uitgewezen en van ambtelijke zijde wordt het volgende ter motiveering van dit vonnis aangevoerd Vastgesteld is, dat de Russen in vereemging mot anderen samenkom sten lueiden in de woning van een hunner, op welke samenkomsten anarchistische en terroristische pion nen besproken werden en een gedach ten wisseling plaats had over buiten- landsche, anarchistische literatuur. De in beslag genomen papieren en boeken verheerlijken de propaganda van do daad, de anarchie en de revo lutie. Ouder die pupieren bevindt Zich een gedicht over de anarchisti sche Sofie Perefskaja, die aan den Woord op Alexander II deel nam en terechtgesteld werd. Anna Trojanska beeft tijdens het verhoor door de jxh ütie de bekentenis afgelegd, dat zij sinds haar vroegste jeugd revolution naire geweest was. Voor meer dan twintig jaren verloor zij haar duders en eenige familie-leden, die bij een program in Ktêf door kozakken ver moord worden. Zij werd toen opge voed op kosten der revolutlonnairen, in opdracht van wie zij groote reizen voor de revolutionnaire zaak onder nam. Vódr 2 laren echter moest ze jic 'v., die reizen wegens ziekte staken. Anna Trojanska erkent, dat ze zich ln Boe dapest (waar tegenwoordig ongeveer 15110 Russen wonen, van wie nauwe lijks 500 vast w erk hebben en 150 mi litaire vluchtelingen zijn) uitsluitend heeft gewiid aan rovolutionnaire pro paganda. Zij stond voortdurend in verbinding met het internationale revolutionnaire comité en kreeg dik wijls onder couvert verboden tijd schriften en vlugschriften thuis be zorgd. Onder de bij haar gevonden ?<upiuren is ook een ln Hebreeuwsche etters geschreven brief, die bewijst, dat zij met terroristen ln nauwe be trekking gestaan heeft Dien brief heeft een Russisch gevangene, die be schuldigd wordt vau een poiltieken moord, aan Trojanska geschreven en werd op onbekende wijze uit de ge vangenis gesmokkeld. De gevangene, wiens naa:n in den brief niet ge noemd wordt, beklaagt rich over fol- teiingen der politie en zegt o. a., dat bijna dagelijks voor zijn cel terecht stellingen plaats vinden. Dien brio! gebruikte Trojanska als agitaüemid- del. Tegelijk met het bedoelde drietal heeft de Hongaarsche politie een ze keren Rus Bragiruflri voor altijd uit gewezen. Deze was iemand zonder vaste bezigheden, die waarschijnlijk van Rusland uit betaald werd en die de rol van politiespion heeft gespeeld in de zaak der drie eerstgenoemden. Het gebeurde geeft weer eenige tref fende bijzonderheden over de Russi sche revolutionnaire beweging, en vooral ook op treurige toestanden in het land van Vadertje. BELGIë EN FRANKRIJK. Het Belgische koninklijk paar I» gisteren te Parijs aangekomen en met groote plechtigheid ontvangen. Op een feestmaal in het Elyaée leg de president Fallièros den nadruk op de gevoelens van Frankrijk ten op- ichte van België, gevoelens, welker >orsprong terug gaat tot onvergete lijke, historische herinneringen, üe president kende aan wijlen koning I eopold een zeer groot aandeel toe in de beweging voor een nauwere aan sluiting tu&schen beide volken. Hij achtte het een geluk, dat die bewe ging zioh thans zelfs tot in Afrika uit breidde, tusschen de Belgische en de Fransche bezittingen. Fallières zeide overtuigd te zijn, dat de Koning die wederzijdsehe toe nadering zou aanmoedigen en prees ten slotte den weldadigen arbeid van koningin Elisabeth. De koning zei ln zijn antwoord, dat zijn verblijf te Parijs hem de ge tegenheid schonk aan Frankrijk bij den aanvang zijner regcering de ver nieuwde verzekering te c/yven van de onveranderlijke, vriendschap van het Belgische volk De steun, door Frank rijk in de eerste tiiden van BelgiCs onafhankelijkheid verleend, en allo bewijzen van vriendschap, die sinds gegeven zijn, hebben de dankbaar heid van België verhoogd. De koning wees verder op de schit terende deelneming van Frankrijk aan de tentoonstelling te Brussel, en hij zei zich te verheugen in de betrek kingen van goede buurschap in Afri ka. De koning bracht ten slotte hulde aan het Fransche beschavingswerk in Afrika. IN DEN BALKAN is de toestand nog dezelfde, dat wil zeggen nog even onzeker. Hoe opgewonden de stemming der bewoners is, blijkt weer duidelijk uit een telegram, meldend Na afloop van een protestvergade- ring tegen de nieuwe wet op de ker ken, trokken de Grieken van Monas- tir naar den konak. De gendarmen maakten een charge. Gedurende het gevecht werden een groot aantal personen in de Dragor- rivier geworpen. Ook IN PERZIë is het weer rumoerig. Uit Teheran wordt gemeld, dat de stad Ispahan door 300 met geweren gewapende mannen van den stam der Kasjgai's is vermeesterd. Dit geschiedde zon der dat tegenstand werd geboden door het detachemont. dat als bezet ting in de stad ligt. Het heet, dat deze bezetting ontevreden is over het poli tiek bewind te Teheran van hun com mandant, en dut zij daarom geen te genweer heeft geboden. In elk geval bewijst het gebeurde weer eens, hoe een rommelige, onge regelde janboel het in Perzië nog steeds is. Uit het gebeurde zullen voorzeker de Russen een argument putten te gen de terugroeping van hun troepen uit Perzië. DE SULTAN VAN MAROKKO. Men zal zich herinneren, dat Moe- lay Hafid eenigen tijd geleden met verontwaardiging was opgekomen te gen de verdenking, dat hij de echtge noot® van Hadj beu Aissa had laten folteren, ten einde haar het geheim te ontlokken, waar liaar echtgenoot zijn schatten had verborgen. Een journalist te Tanger deelt nu evenwel mede, dat de ongelukkige wel degelijk op schandelijke wijze Is mis handeld. Haar rechteram is gebro ken, haar eene hand ineengedrukt en haar bovenarmen vertoonen vreesellj- ke wonden, veroorzaakt door gloeiend ijzer en ketenen. Er moet o. m. gebleken zijn, dat de vrouw opgehangen ls aan touwen en kettingen, zoodanig, dat de armen het geneele gewicht van het lichaam moesten dragen. Bij de minste bewe ging, die de ongelukkige maakte, werd ie arm ontwricht en drong de ketting in het vleesch. De vrouw ontkent, dat zij gepijnigd ia. Of dit geschiedt uit vrees voor den barbaar, die haar ieder oogenblik op nieuw aan een foltering kan onder werpen, dan wel om andere redenen, is niet bekend. ingekomen, waarin verzoent wordt maatregelen te nemen, om een rechta- procea uit te lokken, om uitgemaakt te krijgen, of een apotheker in strijd met de wet handelt als hij op Zondag zijn zaak sluit De Voorzitter stelde voor de hriaf schrijvers te verwijzen naar het op stel van Prof. Zalm in het „Phorm. Weekblad", over deze zaak. Het departement Noord-Holland vond het aangenaam, dat de adslsten- tenbond aansluiting zoekt met onze Maatschappij. Hoewel in deze aange legenheid geen gunstig antwoord ge geven kan word on, wilde het departe ment toch in den hrief aan den Ad- ststentenbond schrijven, dat de Maat schappij in andere zaken niet onge negen is, om samen te werken. Hot hoofdbestuur verklaarde rich daartoe bereid. Hierna was aan de orde de be stuursverkiezing. De hoeren Jac. Po lak, B. J. Boerrigter en R. Schoepp traden af. Het departement Groningen deelde mee, dat dit departement zich van stemming onthouden zal, omdat het onbillijk acht, dat de andere departe menten geen candidaat van GronJn Bouvy, te .Amsterdam A. F. F. M van den Dries, te 's-Hertogenbosch en P. M. Slecht, te Wolvega. Verschillende commissieleden wer den herkozen. Met 55 van de 59 stemmen werd d« heer Vos als voorzitter herkozen. De herkozene zei, dat omstandighe den hem dwongen, voor de onder scheiding te bedanken. De nieuwe stemming werd uitge steld tot Woensdag. Verschillende rapporten van com missies werden voor kennisgeving aangenomen. Het contract met den uitgever van het orgaan werd voorloopig met één jaar verlengd. Aangedrongen werd op meerdere deelneming In het ondersteunings fonds. Als plaats voor de volgende alge- Iandsche Phannacopee nieuw zijn opgenomen. Amsterdam stelde voor geen prijs vraag uit te schrijven, eerstens om dat reeds door het Opwyrda-fonds een prijsvraag is uitgeschreven; twee den», omdat de eerste voorgestelde prijsvraag te algemeen ls en de twee de en derde to onbelangrijk zijn. Het voorstel Amsterdam werd even wel niet ondersteund. Besloten werd prijsvraag 1 uit te schrijven. Het departement Amsterdam stelde voor De vergadering noodigt het hoofd bestuur uit eene wetswijziging voor te bereiden, dte er toe kan leiden, dat apothekers, wonende in landelijke ge meenten, grenzende aan gemeenten, in welke plaatselijke departementen zijn gevestigd, van deze lid kunnen worden, en ntet gedwongen zijn, in dien zij zich bij de Maatschappij wil len aansluiten, lid te worden van het departement der provincie, welke zij bewonen. In de toelichting wordt gezegd Apothekers ln kleinere gemeenten, grenzende aan hoofdplaatsen, zullen zich meer aangetrokken gevoelen tot het Departement uit ae naburige stad, dan tot dat der provincie, om dat zij met de leden van het eerstge noemde departement meer belangen gemeen hebben. Hot voorstel werd na gunstig advies van het hoofdbestuur aangenomen, alleen het departement Noord-Hol land stemde tegen. Op voorstel van Amsterdam werd uitgesproken, dat het de bedoeling is, dat de g roeps verte ge n woo rd i gin gen zooveel mogelijk een candldaat moe ten aanwijzen voor het hoofdbe stuur. Ook stelde Amsterdam voor Do Maatschappij stelle zich in ver binding met de vereeniging van Ho moeopath ische Gencesheeren in Ne derland, ten einde te bewerken, dat zij zullen medewerken om de ver keerde gewoonten, welke bij afleve ring en het voorschrijven van Homoe- BPHBnen Stadsnieuws Ned. Maatscli. ter bevcrderlng dar Ptarmacle. Eerste D*a g. Dinsdagmiddag wend de vergade ring voortgezet- Van den Algemeenen Apothekers- Adsisientenbond en van den heer Baard, te Roermond, waren brieven meeue vergadering werd een plaats op Walcheren aangewezen. De commissie voor de prijzen-een- held had geen rapport ingezonden. Het departement Den Haag stelde voor de commissie to oulbinden, om dat de toestand in de Maatschappij toch geen vaststelling van prijzen- eenheid gedoogt Eauige departementen zouden de ontbinding betreuren. Met 30 tegen 29 stemmen werd tot ontbinding besloten. Hierna werd aangevangen met de behandeling der voorstellen. Greshoff-fonds. De vergadering machtige het hoofd bestuur 0. tot het aanvaarden van het le gaat van wijlen dr. Greshoff, van pl.in. ƒ3500 b. tot de oprichting over te gaan van een „Greshoff-Fonds", waarvan de renten ter bevordering van phar- maceutische studiën zullen worden besteed c. tot da opheffing van het thans bestaande Buitenzorgfooös en tot storting der op naam van dat Fonds staande geldeu in het Greshoff-Fonds. ln de toelichting wordt gezegd Amsterdam Juichte het voorstel toe. maar was er op legen, om ook uit dit fonds prijsvragen uit te schrijven. De voorzitter zei, dal dit ook niet in de bedoeling ligt. Daarna werd het voorstal aangeno men. Het hoofdbestuur gaf het uitschrij ven der volgende prijsvragen in over weging 1. Door de Nederiondscbe Pharma- copee wordt van eenige sterkwerken- de plantendeelen verlangd, dat zij moeten verzameld worden van hier te lande gekweekte planten. 2. De Maatschappij verlangt een anatomisch en clieinlach onderzoek van de bladeren van Blxa Oreil&na T.lnn 3. De Maatschappij verlangt een anatomisch onderzoek, met tee kenin gen toegelicht van die plantendeelen, welke ln de 4e uitgave dar Neder- opathische geneesmiddolen zijn inge slopen, te bestrijden. Het hoofdbestuur steunde hot voor stel van Amsterdam, doch wenschte. dat geöischt zal worden de aflevering in de origineels verpakking van den een of anderen fabrikant. Amsterdam nam deze toevoeging over, waarna het voorstel werd aan genomen. Noord-Holland achtte do samen werking thans niet aanbevelenswaar dig, om de moeilijkheden, die uit dit voorstel zullen voortvloeien. Daarop werd het voorstel ingetrok- Leerling-industrie. Noord-Holland stelde voor De al gemeen e vergadering drage het hoofdbestuur op voorstellen uit te werken en die ter behandeling op de eerstvolgende algemeene vergadering voor te dragen, welke 1. De „leerling-industrie" kunnen beperken 2. De toelating tot de opleiding voor het adsislents-exanion bij apothekers, leden der Maatschappij regelen. Het hoofdbestuur ontkende in zijn advies niet, dat aan de opleiding van het pharmaceutisch hulppersoneel verschillende fouten kleven. Te be twijfelen is het echter, of, wat Noord-Holland de leerling-industrie noemt, het zwaartepunt is van deze minder gunstige pharmaeeutische ba lans. Want het zijn ook invloeden daarbuiten, welke verschillende per sonen hebben gebracht tot het zoeken van een werkkring in de apotheek. De vraag mag ook gesteld worden, of er geen wijzigingen noodig zijn ln het examen-programma. Ken nauwkeurig onderzoek is du» wenschelijk. Het hoofdbestuur is bereid, omtrent de opleiding der ad sisten ten en het examenprogramma een onderzoek in te stellen, om zoo t» komen tot vcwr- stellen, die beoogen verbetering In deze opleiding te hrer.gen en eene te groote of ongewenschte vermeerde ring van het aantal adsistenten te kunnen tegengaan. De Apothekers-Adsistentenbond drong per brief aan, om den toevloed van ongediplomeerden in de apotheek te weren, omdat doze oneerlijke con currentie aandoen aan de adsisten- ten. Amsterdam vroeg naar de resulta ten van de enquête. Eerst als vastge steld is, dat cr te veel odsistmiten zijn, zijn maatregelen tot bej>erklng gewettigd. Amsterdam trok het voorstel ln en vereenigde zich met het advies van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur deelde mee, dat van de 1200 adsietenten er slechts 000 een legimitatie-kaart hebben aange vraagd. Limburg zei, dat men daar veel moeite beeft om een adsistent te krij gen. Nooxd-IIolland zei, dat men in deze provincie daar niet over te kla gen heeft op 1 sollicitatie komen wel 20 aanbiedingen. De adsistenten die te veel zijn, vestigen zich als drogisten en bezorgen den apothekers concurrentie. Het advies van het hoofdbestuur werd aangenomen. Hierop werd de vergadering tot Woensdag geschorst. Gisteravond bood de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer ien con gressisten een feestconcesrt in 't Bron gebouw aan. Dezen, die den geheelen middag in een vergaderzaal doorgebracht had den, vonden nu in den mooi en tuin van de Bron een aangename verkoe ling. Ook vele leden van Vreemdelin genverkeer waren naar t Fr ederiks- park getrokken. Haarlemsch Muziekkorps zorgde voor de uitvoering van een mooi pro gramma en had diaarmee veel suc- cès. In de pauze werd in do restauratie- zaal een receptie gehouden. De Voorzitter van het Departement Haarlem, de heer R. Duijm, riep tij dens de pauze den gasten 't eerst het welkom toe. Tusschen de eerste maal, dat de Maatschappij in deze stad vergader de en nu, liggen moeilijke jaren voor 't Departement Zelfs werd aan opheffing gedacht Doch er kwam weer leven in de brouwerij, hetgeen vooral te danken is aan den ijverigen eare-vooitilter Dr. H. D Kruseman. Thans verkeert het departement dan ook weer in bloeiendon toestand. In het voorjaar van 1909 werd over wogen het al of niet vieren van het zilveren jubilé van 't Departement Maar mon meende beter te doen ui ting te geven aan 't verlangen om in 't jubeljaar de alg. vergadering in Haarlem te ontvangen. In Leeuwar den werd die invitetie met applaus aangenomen en dat heeft den Haar lemmers veel genoegen gedaan. Spr. hoopte, dat het verblijf in Haarlem bij alle congressisten een goeden indruk mag nalaten. De voorzitter der regelingscommis- sie, de heer F. A. Gryseels. herhaal de het welkom en prees Ln een gees tige rede de verdiensten van zijn me- de-commiasieleden de heeren H. D Kruseman. eere-voorzitter, A. P. C. Nunran van Son, Dr. G. v. d. Slecn, C. G. Loomeyer, D. L. Keur en L. Schoorl. De voorzitter der Maatschappij, de heer Vos, wenschte het departement geluk met zijn zilveren feest en bracht hulde aan het bestuur, vooral ook aan Dr. Kruseman, dien hij ook geluk wenschte met zijn onlangs ver kregen koninklijke onderscheiding. Hierna werd de eerewijn rondge diend en werd op den bloei van de Maatschappij en van het Departement gedronken en geklonken. Daarna werd het concert weer ver volgd, en toen dit geëindigd was bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. (Zie verder Eerste Blad). DrinkhaL De drinkhal der Staal waterbronnen werd gisteren door 96 personen be zocht. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Onder presidium van den heer Joh. de Breuk vergaderde gisteren in de tuin zaai van café Bruikinann de afdee ling Haarlem en omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Aan de orde was vooreerst een bespre king over de to houden excursie. Het meeremdeel der aanwezigen verklaar de er zich tegen de vriendschappelijke bijeenkomst van leden der maat schappij te Leiden met boottocht naar het Kogenmeer, als de excursie te be schouwen. Men wenschte nog een an der uitstapje. Na veel discussie werd ten slotte besloten 16 Augustus naar Nijmegen te gaan. Eenstemmig was de vergadering verder van oordeel, dat ook dit jaar wintervoordrachten wei gewenscht waren. Besloten ward, die •voorname lijk over bet forceeren van bloemen en heester» te doen Ik den. Van een en ander zal aan ht oofdbestuur worden kennis gegeven. Voor de on derlinge tentoonstelling was ditmaal veel ingezonden. Vooral de begonia'» van den heer Dey» wekten aller be wondering. D» commissie van beoor deel mg, bestaande uit de heeren Wal lenburg, Meester en Drayer kendo de volgende bekroningen toe: oranjo Be gonia's, certificaat lste kinase; Bego nia Louise, certif. lste kl.; Begonia- verschei denheden, certif. 2e kl-; Dra ce na bruanli panache; certif. 2e kl.; Aurecaria'», certif. late kl., alles in gezonden door den heer Dey». Geenaria robusta perfecta, certif. 2e kl.; Cattleya's, certif. lste kl.; Schl- zanthu» Grandlflorus, certif. lste kl., allee ingezonden door den heer Nieu- wenhulzen. Na de loting cn de gebruikelijke •rond vraag werd de vergadering ge sloten, HINDERWET. B. on W. van Haarlem doen weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddag» 9 tot des namiddags 2 uur, tot 26 Juli e. k. 's namiddags te 1 3/1 uur, tor gemeente-secrelario (7de Afdeellng) ter inzage is ncdergelegd het ingekomen verzoekschrift, met de bijlagen v-m de firma Jac. van Kim- menaede, om vergunning tol uitbrei ding van de kleerenwasschcrij en drogerij in liet perceel aan het Zuid er Buiten Spaarne no. 116, door het bij plaatsen van 6«-ne waschmachlne en een roteerende pomp. Van de firma HaverschmWt en Kla- Je, om vergunning tot uitbreiding van hare stoffenverver!], chemische was- scherij en drogerij, in de perce len aan de Brouwersvaart nos 74/76, door bijtrekking van de perceelen kad. sectie H No». 736 en 737 en door liet bijplaatsen vau twee appreteermachi- nes cn een centrifuge. Van J. II. Antonisso, öm vergunning tot oprichting van een inrichting tot het bereiden on bewaren van bleek- water in het perceel aan de Klerk-- steeg no. 14 C, en dat op den veertien den dag na heden, zijnde 2G Juli e. k. cn wel des namiddags te 11/4 um op het Raadhuis der gemeente de gele genheid zal worden gegeven, om len overstaan van het gemeentebestuur an of meer zijner leden, bezwaren tegen de oprichting en uitbreiding de zer inrichtingen in te brengen. en VV. doen tevens weten, dat bi] hunne beschikking van 12 Juli j.l. aan D. G, van der Laan vergunning is verleend tot oprichting van een smederij in hot perceel aan de Bur- retstraat no. 8. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: S timmerlieden, - machinale houtbewerkers, 1 wa genmaker, meubelmaker, 1 mo delmaker, t metselaars, S opper lieden, 1 stucadoor, 3 witters, 2 machinebankwerkers. 1 monteur, 6 grofbankwerkers, 1 metaaldra&ier, 2 vuurwerkers, 2 ketelmakera, 3 burgersmed >n. 1 machinist, 6 sto kers, 4 electrlciens, 1 instrument maker, 1 ko perbankwerker, ko perslager, 4 loodgieters, schoen maker, 1 zadelmaker, kleerma kers, 6 schilders, 1 hehanger, 1 stoffeerder, 1 bloemist, 3 tuin lieden, 8 grondwerkers, 2 bakkers, banketbakker, slagers, 8 krui deniersbedienden, 1 kellner, 7 ma- gazijnkuechts, 11 loopknechts, 2 huis knechts, 2 sigarenmakers, 4 kantoor- bediondeD, boekdrukker, letter zetter, lithograaf, binders, i! losse werklieden dienstboden, werksters, 9 naaisters, 1 kook ster, I huishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, adspl- rant bouwk. opz., houtdraaier. Rubriek voor Vragen Geabonncerden bebben bet voorrecht, ▼ragen op veraoliillond gebied, mile voor beantwoording vatbaar, !n te zouden bij de Redactie van Haarlem's Dnzblnd. Groote Houtstraat Alle antwoorden worden m in cl Icosielooi gegeven on too spoedig mogelijk. Aen vragen, die niet volledig naam en voonplante van den inzender vermelden irordt ~;en aandacht geschonken. VRAAG: De haren van mijn doch ter vaiJeu sterk uit. Weet u daar ook een middel voort ANTWOORD: Die vraag behoort bij uw dokter. VRAAG: Bij wian zou ik eon book kunnen krijgen, betreffendo het snoeien van heesters en planten e.d.f ANTWOORD: Bij ieder en boekhan delaar. VRAAG: Mijn dochter is dagdienst bode; nu gaat mevrouw voor 14 dagen de stad uit, heeft zij nu nog recht op eenig kostgeld? ANTWOORD: Hei is gewoonte, dat ook aan daguieusihodeu bij afwezig heid van'mevrouw kostgeld gegeven wordt. Dit bedraagt dan gewoonlijk het dubbele van het loon. VRAAG: Wat is het beste middel te gen vlooien bij honden? ANTWOORD: U moet den hond ge heel inwrijven met raapolie, en hem don volgenden dag afwas3chen met lauw water en groene zeep. VRAAG: Ik heb een zieken hond. Hij eet met en heeft zwerende oogen. Hoe moet ik hiermee aan? ANTWOORD; Schrijf eens aan den reer A. J. Bicker Caarten te Baarn, die als deskundige op het gebied van hondenzlekten kan beschouwd wor den. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, wie de uitgever van „De Vacature' ts en hoeveel de abonnementsprijs be draagt? ANTWOORD; Uitgever van dit blad is de firma W. J. Thieme en Cie te Zutfen. Het wordt gratis geaosden aan alle bij het onderwijs belangheb benden., VRAAG: Waar en wanneer wordt het gedenkteeken ter eore van Dr. Laurlllard onthuld? ANTWOORD: Het zal Donderdag a s. des namiddags te twee uur te Santpoort onthuld worden. VRAAG: Mijn dochter is met drie maarden gehuurd. Nu wordt haar door m»vrouw met de drie weken d® dienst opgezegd. Heeft ze nu recht op

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6