NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8299. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 15 JULI 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: SMkM vm 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem - f '-20 Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 J/ t V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland,1.65 'ftóSï 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. 6 GefflustVS SE^blad,'voor'Haarlem' Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. cCiÜs" Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. 'telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 16 JULI. Brongebouw: F eestconcert „Poly hymnia", 8 uur. Oiympia Palace, Zandvoort: Het Vrije Tooneel: Chan teder", enz. OM ONS HEEN No. 1171. Bet drinkwater te 8choten. Een dag of wat geleden kreeg ik van een bewoonster van het Schoter kwartier een schrijven, waarin een vurige klacht voorkwam over het drinkwater in haar woning. Zoo le vendig was hot bezwaar geformuleerd, dat de inzendster kwam tot drasti sche vergelijkingen van het water niet andere stoffen, vergelijkingen die ik hier niet henhölen zal. „De eigenaars", zoo schreef zij, „hebben de bewoners rustig gehou den met de belofte e r k 0 m t d u i n- w ate r en zoo heeft ieder afgewacht. Maar nu?" Ja, nu blijkt, dat de gemeenteraad er niet over denkt, om zelf een duin waterleiding te gaan stichten en daar heeft hij wijs aan gedaan. Schoten is een gemeente met zeer bescheiden middelen, die wanneer ze niet heel voorzichtig beheerd wordt, stellig in ernstige financieelê moeilijkheden ko men zou. Een duinwaterleiding is als onderneming eenmaal niet te vergelij ken bijvoorbeeld met een gasfabriek. I11 een stad als Haarlem zelfs ver dwijnt de winst op de waterleiding tegenover die van de gasfabriek 111 't niet. Hoe zou dan in een plaats als Schoten een eigen duinwaterleiding kunnen worden gesticht Maar toch, de klacht van de Scho- tensche juffrouw moest, meende ik niet maar zonder meer in de prulle- mand worden gestopt ik had vroe ger ook andere bezoekers gehad, die een verzuchting slaakten over liet drinkwater bij onze buren. „Want, vaders, moeders", zoo schrijft de inzendster, „denkt eens na, er zijn geen grachten, zooals in Am sterdam en er is geen Liernurstelscl, waar het vuil van menschen uilgo- pumpt wordt waar blijft dat nu het raakt in den grond en het pompwater komt uit den grond, alzoo drinken wijvolgen de bovenbedoelde krachttermen. „Ik moet", zoo heet het verder, ,,'s avonds water pompen om het den volgenden dug te kunnen drinken en dan moet ik het nog eerst door ver bandwatten fiitreeren gewone wat ten zijn daar niet goed voor. Zie wat een schat watten dat per jaar kost, do moeite nog niet meegerekend." Bij een bekend ingezetene van Schoten*heb ik eens geïnformeerd en ten antwoord gekregen, dat het wa ter in enkele blokken slecht schijnt te zijn. Anders zijn er goede Norlonput- teu. Als het water daaruit pas ge pompt wordt, is het helder, hij het staan komt er bezinksel in en is hot bruinachtig. Daardoor is het niet prettig voor de wascli. De qüalitoit van het water is evenwel zeer goed en do meeste klachten zijn dan ook van menschen. die uit Haarlem naar Schoten zijn komen wonen en aan duinwater gewend waren. Wel is het in een vroegere periode voorgekomen, dat speculatiebouwers zichzelf ontsloegen van de moeite (en de kosten) om een beerput te maken en den afvoer dus maar dadelijk aan sloten op het riool, maar bij het te genwoordige toezicht is zooiets niet meer denkbaar. Trouwens bij een op behoorlijke diepte goed geslagen Nortonput water-verontreiniging niet mogelijk. Dat Nortonwater wordt immers haald uit veel dieper lagen, dan het zakwater bereikt en de eenige moge lijkheid, dat dit laatste schade kan doen is, wanneer de Nortonput door verkeerden aanleg naderhand defect raakt en het zakwater daarin dus doordringen kan. Op dit oogenblïk wordt de volgende wijze van werken toegepast. De ge meente-opzichter, wiens ijver en scherp toezicht ik hoorde prijzen, neemt zelf uit de Nortonput van een woning, die in aanbouw is, een flesch water en verzegelt die. Daarna wordt de flesch gezonden naar het laborato rium van den heer Van der Sleen en eerst wanneer deze oen gunstige, schriftelijke verklaring heeft ver strekt, wordt door het gemeentebe stuur de vergunning tot bowoning af gegeven. Ik heb een paar van deze water analyses vóór mij, het zijn gedrukte staten, waarop 20 punten zijn aange- teekend, zooals vaste stoffen, gloel- verlies, ljzeroxyde, calciumoxyde, magnesiumoxyde, zwavelzuur, chloor, kiezelzuur en zoo voorts. Van al die bestanddeelen wordt de hoeveelheid, die in het monster water gevonden werd, aangeteekend- en onderaan de conclusie getrokken. Op de twee be doelde staten luidt doze conclusie al dus Toen ik deze inlichting gekregen had, ben ik verder op onderzoek uit gegaan. Dat de voorstelling van de Inzendster overdreven moest zijn, stond trouwens al van te voren bij mij vast. Do burgemeester van Scho ten, de heer Fuhrhop, is een man, die zijn tank veel te ernstig opvat en er te zeer op uit is om met beperkte middelen te woekeren, dan dat hij rustig zou kunnen aanzien, dat er In zijn gemeente geen behoorlijke faeca- licn-afvoer zou zijn en dat door dezen do bodem zou worden verontreinigd en daarmee het water bedorven. Zoo is het ook niet. Schoten Is wel degelijk ln het bezit van rioleeriitg. Blijkens bovenstaande analyse voldoet dit water wel aan eischen, welke aan goed drinkwa ter gesteld moeten worden en be staat er tegen het gebruik als zoodanig geen bezwaar. Mochten de aanwezige ijzerver bindingen, welke voor de gezond heid van geen belang zijn7~bij het gebruik hinderen, dan kunnen deze door middel van een goed koolfilter gemakkelijk verwijderd worden. En van het tweede watermonster lees ik Blijkens bovenstaande analyso komt de chemische samenstelling van dit water overeen met die van goed, diep grondwater en be staat er tegen 't gebruik daarvan als drinkwater geeu bezwaar. Ver wijdering van het ijzer door een goed te onderhouden koolfilter is zeer wenschelijk. Hier wordt de oplossing van do re den, waarom het water te Schoten vaak wat troebel en bruin gekleurd is, gegeven. De bodem is vrij sterk ijzerhoudend, maar ijzer, al ontsiert het ook de waterkleur, is voor do ge zondheid niet schadelijk, integendeel het wordt in allerlei vorm, bijvoor beeld als Haarlemsch Staalwater, ter genezing van kwalen aanbevolen. De vraag mag dus wel gedaan worden, of de juffrouw die mij haar klacht toe zond, niet beter doel met do dure verbandwatten door een eenvoudig koolfilter te vervangen. Zij zal daaromtrent wel een officieel advies ontvangen, want naar zij mij ook mededeelde, heeft zij een briefje r gedaan in de bus, die voor dergelijke zaken in het Raadhuis staat De bur gemeester heeft dus haar briefje doorgezonden aan de gezondheidscom missie, die de klacht onderzoeken en naar bevind van zaken handelen zal, Mocht inderdaad het water scha delijk zijn voor de gezondheid, dan wordt het afgekeurd en het huis onbe woonbaar verklaard, totdat naar ge noegen van de Commissie de toevoer van goed water is verzekerd. En hiermee is de weg dien men vol gen moet duidelijk aangewezen. Is uw faecaliènafvoer niot in orde, schijnt uw drinkwater u niet goed en stuurt do huiseigenaar u met een kluitje ln 't riet, mopper dan niet in uw hoekje,- klaag niet tegen een buur man, die er ook niets aan veranderen kaïr, maar schrijf een briefje en stop dat in de bus van 't Raadhuis 1 Dat helpt en 't kost niemendal. Er is een klacht geweest over het water van een perceel in de Cronjé- straat, de huisheer heeft daarop de Nortonput laten nazien en verbete ren en van stonde af aan was de zaak in orde. Voor onbewoonbaarverklaring be hoeft een huurder zoo bang niet te wezen. Daarop laat oen huiseigenaar het immers toch niet aankomen. Veel liever maakt hij wat kosten, om iets dat verkeerd is te verbeteren, dan dat hij moet aanzien, hoe zijn huis geslo ten wordt en dus geen cent huur meer opbrengt De toestand is dus zoo. In t alge meen zijn watervoorziening en riolee- ring in Schoten goed. Blijkt er hier of daar een ~ebrek te zijn, of te zijn ont staan, dan fluks een briefje geschre ven en dat briefje ln de Raadhuisbus! Dat is 't eenige, maar afdoende mlu- deL En voor hen, die toch maar liever duinwater zouden hebben, omdat dit het allerbeste Is en geen filter noodig maakt, heb ik de aangename mededee- ling, dat duinwater in Schoten maar een quaestie van tijd is. Zoodra de Haarlemsche duinwaterquaestie (diep- boring of uitbreiding van de prise d'eau) is opgelost, is het gemeentebe stuur van Haarlem gaarne bereid van zijn duinwater aan Schotens ingezete nen te leveren. Op dit oogenblik heeft Haarlem zijn duinwater voor zichzelf noodig. J. C. P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. Door de Houtstraat-schandalen. Het is nog niet lang geleden, dat de Groote Houtstraat des avonds on veilig ward gemaakt door 'n slecht soort jongelieden, die de wandelaars lastig vielen en ook op andere wijze door hun optreden ergernis verwek ten. Door een nauwkeuriger toezien, ge paard aan een betere manier van handhaving der orde, heeft de politie een eind gemaakt aan de relletjes. De Rechtsgeleerde Commissie acht "t intusscheu noodig om maatregelen te treffen tegen het verstoren .Ier openbare orde door aanvulling der Politieverordening. Hoewel in hel daarop betrekking hebbende Raadsstuk niet gezinspeeld wordt op de rellotjos van verleden jaar is het vrij duidelijk, dat tus- schen de voorgekomen ongeregeldhe den en de nu ingediende voorstellen veibond bestaat. E11 daaruit vulgt, dat die ongere geldheden van ernstiger aard waren, dan men wel wilde toegeven: anders waren immers de niouwe maatregelen overbodig, nu de rust hersteld is. De voorgestelde aanvullingen der Politieverordening lulden als volgt: Een nieuw art. 58ter: Met boete van ten hoogste 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen wondt gestraft: a. Ieder, d;e op of aan den openba ren weg rumoer maakt, onnoodig op dringt of op andore wijze de orde verstoort; b. Ieder, die niet onmiddellijk zij nen weg vervolgt of zich niet in cene bepaalde richting verwijdert, wan neer hem hiertoe, bij eeue vechtpartij, bij twist of bij eenigo tot toeloop op den weg aanleiding gevende gebeur tenis, of ter voorkoming van strem ming van het vorkeer, door eenen ambtenaar of beambte van politie de last gegeven wordt; Ieder, d;ie geen gevolg geeft aan de bevelen van de ambtenaren of be ambten van politic, gegeven wanneer b ijhot aan- of uitgaan van openbare vermakelijkheden, bij aankomst of ertrek van middelen van vervoer, of bij eenige tot samenstroomïng van pu bliek aanleiding gevende gebeurtenis, of in het algemeen in het belang der openbare 01de of veiligheid het ver- r langs bepaalde wegen geheel of gedeeltelijk moet worden gestremd, of daarvoor bepaalde richtingen worden aangewezen Vorder worden de vlogende nieuwe artikels voorgesteld. Een nieuw artikel 55ter: Voor zoover daarin niet Is voorzien bij oene wet of Koninklijk Besluit wordt gestraft met boete van ten hoog ste 25.— of hechtenis van ten hoog ste 6 dagen hij, die zonder of niet overeenkomstig eene voorafgaande schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders aan de hui zen van ingezetenen of op den open baren weg eene inzameling van gel den houdt. Een nieuw artikel 123 bis: Met boete van ten hoogste 5. wordt gestraft ieder, die het water der openbare wateren bezigt om daar in groenten, vruchten of ooft te was- schen of af te spoelen. AANBIEDING PORTRET. Mej. A. S. C. Moll nlh;6r, biedt, vol gens verlangen van wijlen mevrouw Vermasen', aan do gemeente ten be hoeve van het archief ten geschen ke aan het geschilderd portret van den luitenant-generaal Dénis Lam bert Jacques Joseph Vermasen, gebo ren te Leiden, 28 Mei 1776 en overle den te Breda 25 Februari 1855. Gedu rende een tweetal jaren was hij Pro vinciaal Konunandant van Noord- Holland, en als zoodanig woonachtig te Haarlem. Verder worden aangeboden eenige stukken hem betreffende. B. en W. stellen voor deze geschenken onder dankbetuiging to aanvaarden. SL ELISABETH'S GASTHUIS. B. en W. stellen den Raad voor goed te keuren de rekening en 1 antwoording van het SL Elisabeth's of Groote Gasthuis over 1909, bedra gende in ontvangst en uitgaaf een som van 97.467.05 1/2, zijnde onder de ontvangsten begrepen een subsidie der gemeente van 53.677.47. Do commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën advi seert tot goedkeuring. ONVOORZIENE UITGAVEN. B. en W. stellen voor te voldoen uit den post vootr onvoorziene uitgaven een bedrag van C66.66 1/2 ten behoe ve van de aan onderwijzers toege schreven wachtgelden. Op dien post is nog beschikbaar een bedrag van 16.845.37. Verkoop grond. De heer G. MeppéUnk alhier, heeft tot B. en W. het verzoek gericht om aan zijn nader te noemen lastgever voor 12 per vlerk. M. in koop af te staan een gedeelte grond, gelegen ten Zuiden van de Ternpcliersstraat. Hoe wel de prijs van dezen grond is be paald voor een gedeelte op 13 en voor een ander gedeelte op 15 per vierk. M., stellen B. en W. toch voor, met den aangeboden prijs genoegen te nemen, daar het te koopen ierrein zeer diep is en zal worden bebouwd mot een perceel, hetwelk als afslui ting zal dienen van de aan de Zuid zijde van de Tempeliersstraat staan de huizen. Tegen het ingediend plan voor het op bedoelden grond te bouwen woon huis bestaat bij B. en W. geen be zwaar. Regeling jaarwedden beambten Bank van Leening. Bij B. eu W. is ingekomen een schrijven van commissarissen der ge meentelijke Bank van Leening alhier, betreffende een nieuwe regeling der jaarwedden van do beambten en van den schatter der paarlen en edel gesteenten aan die inrichting. Tegen de vaststelling van een nieu we regeling bestaan bij B. en W. geen bedenkingen. Hot college stelt voor de jaarwedden aldus te regelen Van den directeur minimum 1600 maximum f 2000 van den boekhouder min. 1200, max. 1500 van den schatter der gouden, zilveren, zijden, wollen en andere panden min. ƒ1000, max. f 1150van den len klerk min. 800, max. 950van den 2en klerk min. min. ƒ500, max. 800; van den schatter der paarlen en edelgesteen ten max. 300. Tevens om den directeur, boven zijn jaarwedde een toelage té verlee- nen van ƒ200 'sjuars, zoolang hij het tegenwoordige gebouw van de Bank van Leening bewoont. Met uitzondering van den schatter der edelgesteenten, zullende jaarwed den, voor den directeur met 100, voor de overige beambten met 75 worden verhoogd, telkens nadut zij twee volle jaren dienst in dcnzelfden rang hebben.volbracht. Indien zij dit niet zijn. zullen de jaarwedden der beambten, die 1 Juli 1910 in dienst waren, zoo spoedig mogelijk met deze regeling in overeenstemming worden gebracht B. en W. stellen ten slotte voor de regeling 1 Juli 1910 in werking ie doen treden. Gestoorde nachtrust Een bewoner uit de Rollandstraat schrijft ons Het is ruim middernacht Alles ls ln de buurt in diepe rust Alleen een paar katten verstoren lie rust met hun kattengedoe, wat de vermoeide bewoners uit die buurt niet hindert, welke door een verkwik- kenden slaap krachten verzamelen voor hunne werkzaamheden van den volgenden dag. Dan op eens een geweldige slag. Eenige bewoners schrikken wakker, verlaten zoo vlug als dit hun slape rige ledematen veroorloven, hun nachtleger, 0111 de oorzaak van het geweld op te sporen. Zij, die niets verdachts bespeuren, liggen weldra weder in Morpheus' armen, doch lit was niet alzoo met een bewoner uit die straat. Deze hield namelijk konijnen, en doordat een kat op het hok was ge sprongen, welk hok op een verhoogde stellage stond, was dit van deze stel lage gevallen, in zijn val een grooten zinkeu teil meenemende. Dit was het lawaai Onder den val was de ruif losge raakt en de konijnen liepen door de tuintjes van de omliggende bewo ners. Zoo uit zijn bed stappende, is het eerste werk van den man, liet hok overeind te zetten en te zorgen, dat als de konijnen waren gevangen, zij weder goed opgesloten konden wor den. Na heel wat tobben, bijgestaan door moeder de vrouw, welke ook in nachtgewaad op de achterplaats is verschenen, staat de tonijnenwoning weder op de verhoogde stellage. Doch nu de konijnen Deze waren bij de buren in de tuintjes gegaan, zoodat de man door hegjes en haagjes heen moest kruipen om zijn vrijheidlievende beestjes we der in het hok te krijgen. Na heel wat moeite gelukt dit en alles is nu zoo bezorgd, dat inen vei lig den nacht verder in kan gaan. Doch nu wat anders Door het heen en weder loopen in de tuintjes op de bloote voeten, het opzetten van het hok. waaruit ook afval van de konijnen op de achter plaats was terecht gekomen, waarin man- en vrouwlief hadden getrapt, kon men toch zoo weder het bed niet instappen En zo« zag het echtpaar zich ge doomd, tegen wil en dank, in het holst van Jen nacht want het was al mooi laat geworden nog een voetbad te nemen, handen en gezicht te reinigen. Als inen beesten houdt, moet men wat voor de liefhebberij over heb ben1 DE HAARLEMSCHE PERS. In een fristeravond gehouden verga dering van de vereeniging do Haar lemsche Pers werd tot penningmees ter benoemd de heeT L. Bochardt, ier vervanging van den heer V. J. L'rï, die 15 Aug. e. k. naar Groningen ver trekt De heer Bochardt nam de benoe ming aan. De voorzitter, de heer J. C. Peere boom, sprak een hartelijk woord van afscheid tot den heer Uri en bood hem, namens de vereeniging, een klein stoffelijk blijk van waardeering en vriendschap aan. Een dergelijk bewijs van symputhie erd aangeboden aan den beer P. J. M. van Tetering, secretaris der ver eeniging, voor zijn algemeene ge- -aardeerde werkzaamheid, ten nutte an de pers en ten gernakke der jour nalisten, bij gelegenheid van de on langs gehouden, bloemententoonstel ling. Terug van Zandvoort. Heden Vrijdagmiddag keert de eer ste groep der Haarlemsche schoolkin deren, welke vier weken voor hunne gezondheid op Zandvoort doorge bracht hebben, naar hun woningen terug. Maandag a.s. zal de tweede groep eveneens voor vier weken naar Zand voort vertrekken. Kinderreisje. naakten as3c van de school uit de llaarieminerlïedestraat, onder lei ding van hun underwijzers, een uit stapje naar IJ muiden. Met den trein van acht uur ging het vroolijke groepje naar- IJmuidcn. Na dat men de sluizen overgegaan was, maakte men een boottochtje op zee, waarvan de kinderen veel genoten. Zeer voldaan keerden allen te onge veer half vijf huiswaarts. Ter bestrijding van de kosten was elke weck een klein bedrag afgezon derd. MEISJESSCHOOL VOOR MIDDEL BAAR ONDERWIJS MET 5 JARIGEN CURSUS. Toegelaten tot de 1ste klasse: W. C. G. Bairbas, M. II. Doeree, W. L. Broersma, A. Bölger, H. C. Boo gaard, M. C. Rroekhuysen, F. L. Bur- kink, S. G. Bussemaker, O. S. Cul- koen, W. A. Clausing, II. van Dam, G. M. Driehuisen, W. C. van Gcimep. M. B. C. Giltjes, J Groen, G Kuipers, J. L. de Lagh, J. M. Leeuwendal, M. Cb. Michelsen, W. F. Mons, J. M. A. Mon- tijn, F. Raedt, M. C. Ralmsen, H. M, Hcoser, P. Sunders, W. J. Spaan, C. M. W. de Dien Stieriing, A. Kaars Sy- pesteyn, P. A. Thiel. Toegelaten tot de tweede klasse: C. A. M. lleshuyzen, M. J. C. S. Katte. H. B. S. MET 5 JAR. CURSUS. Na gehouden overgangsexamens zijn aan de H. B. S. met 5-jarige cur sus bevorderd tot de 2e klasse: Antoinette F. Bouvy, Uoortruida J. J. Leesger, Ida C. G. A. Nye, Gerarda J. Poereboorn, Jacoba E. van Riel, Pioternclla M. Romeijn, Elisabeth Schouten v. Gelder, Henrietta I. C. de Stoppelaar, Everdinc- G. Veeuhovon, N. Beets, J. v. cL Berg, \V. H. F. E. van Bevervoorde, M. J. F. W. G. Bul derdijk, W. Brabander, L. ton Brug gen Cate, F. E. Davidson, A. Deutsch- bcin, J. Droste, Gerla P. de Gruyter, II. J. Hamerslag, F. 't Hooft, II. J. Jacobs, G. F. J. Hervel, M. C. Kiug- ma, J. J. de Koning, F. E. Mulder, P. G. Mulder, S. v. Oorde, J. M. J. Oostwoud Wynenes» W. M. Otto, F. C. H. Pahud de Mortanges, J. C. II. Plate, A. J. H. Reinders,-O. J. Rein* ders, J. H. Reuvekamp, Gille, J. J. F. Sandberg, G. L. Schepers, J. P. Thys- se, Oei IIoo Tjoo, H. Vette winkel. Voorwaardelijk: P. Clausing, A. C. Gerber, J. Ch, Kroon, W. F. L. Mugge, Ch. E. Saeys, Tot de 3e klasse Gesina Th. van Os van Delden, Maria C. Droste, Ilcn- ric-tte A. Gaarlandt, Alida Groencn- daal, Elisa A. Versteeg, A. van Amo- rongen, P. H. Angenent, H. Bax, G. J. Droste, B. lierman, E. K. H. Jans sen van Raay, J. F. Janssen vau Rnay, A. Karseboom, E. F. Kempcis, P. Kool, K. H. Krijgsman, W. C. Krijgsman, D. E. L. Kruyt, W. J. de Koek van Leeuwen, J. E. Lieftinck, L. Modoo, II. G. Granpré Molière. II. W. Rijnders, J. Schotman, Oei Hang Tjiang, Oei Kang Tjivau, J. II. Tromp, W. J. B. Versfelt, C. A. II. Waar, J. A. F. de Weeger, J. P. G. de Zeeuw, P. H. Zuurendonk. Voorwaardelijk Johanna van der Crab, L. II. ten Brugge Cate, P. F. N. van der Gruaff. Johanna S. W. de Groot. (Voor enkele vakken) W. Charlotte van Zijll, De Jong en S. M. Latif. tot de 4e klasse Wilhelmina L. M. van Breen. Wcs- sclina Durns, Cornelia Kikkert, Ilen- rietto J. Kruseman. Anna E. M. v. Linden v. d. Heuvel], Nelly Modoo, Mortha v. d. Möhlen, Rinskc Petri.;-, A. R. Bake, J. W. H. Bianchie, W. Boissevain, E. M. Broeksma, II. T. Calcoen, F. de Crauw, J. Th. B. v. d. Graaff. A. Groen endaal, P. Groot, I.. W. Hartög, O. Holtius, L, J. M. v. Ilooff, Hoo Kang Ing, R. Koch, N. Ivruyt, F. C- L. Kuipers, A. J. II. van Lynden, J. Otto, J. B. v. d. Heuvel Rijnders. C. Sandberg, G. M. Schutte- maker, P. Tekeleuburg, \Y. R. Zuidc- uia, en voorwaardelijk C. Steenhoeb, P. W. Peerebüom. tot de 5e klasse Elsje van den Ban, Hermina van Bork, Lena Bouwmeester, Neelt je v. d. Jagt (voor enkele vakken), Johan na Kimmijscr, Maria Ritsema, Maria L. Timmer, Henriette L. Trimpe, Nel ly J. M. Vorstman, M. Behrcns, J. A. Dahlhaus, A. F. Fischer, 11. J. Ge vers, S. J. C. D. Guldemond. F. J. van Haften, J. II. v. d. Have, G. Heim, P. F. N. Heye, C. B. Kuiper, A. van Lcn- nep, S. J. Petri. E. N. Iïahnsen, R. Roos, A. A. G. Schlefcrdecker, G. II. J. van der Sluijs, J. G. A van Speng- ler, L. F. Wamaars, J. H. A. Welse- naar en voorwaardelijk: Elisabeth v. d. Möhlen. D. A. A. Ilo- zentjé en H. Th. Tibbe. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. Aan den burgemeester dezer ge meente is door den Commissaris der Koningin oen maand buitenlandsch verlof verleend, ingaande einde dezer maand.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1