Weerberick* MEDEDEELINGEN VAN HJST KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 18 Juli 1010. Hoogste barometerstand 771.4 m.M. Hoirta (Azoren); laagste 757.2 io IHwtlandbill. Verwachting tot don avond van f9 Juli: Wind: zwakke tot maligen ver an dor lijken wind. Gesteldheid van de lucht: meest be trokken, - waarschijnlijk regen, met kans op onweer. Temperatuur: koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 <uur 759 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstaud te Haarlem. Zondag 17 Juli Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hedenmiddag 19 uur Maandag 18 Juli Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur F. 67» F. 69® F. 70 64® HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 19 Juli. Hoog water. IJmuiden vm. 19u, 60m.;nm. lu. I9m Katwijk vm. 12u.25m.jnm.12u.34m Petten vm. lu.10m.jnm. lu. 39m Laag water. iJmuldenvm. 8u.50m.jnm. lu. 19 m Katwijk vm. 8u.80m.jnm. 8u. 69 Petten vm. 10 u. 20 m.j nm.l0u. 49 m liet aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 8 u. 41 m. geschieden. ook 6.620.000 telefoontoestellen zijn aangebracht. Frankrijk, waair de telefoondienst niet zoo goed geregeld la als in de andere landen en waar het een voort durend gemopper blijft tegen de on oplettende telefoonjuffrouwen, heeft veel geringer cijfers; het komt slechts weinig hooger dan Zweden met 167.000 toestellen tegen Frankrijk "197CKX); daarentegen voerden de Zwe den 301 millioen gesprekken t Franschen slechts 265 millioen. Een juist overzicht, echter pas over het jaar 1908, geeft als aantal te lefoontoestellen per 1000 inwoners voor: De Ver. Staten 82.7, Zweden 31, Duitschland 14.2, Engeland 13.6, Frankrijk 5. Nederland Opgenomen. (veel. Voor Amsterdam zijn de telefoon- 'cijters, dat men daar 11.764 bezit, met een gemiddeld van 90.000 gesprekken over (lag 8 V.10 N. en 2000 's nachts, zoodat er in Am sterdam ongeveer 32 millioen gesprek ken in het jaar 1909 zijn gevoerd, het geen niet veel is voor een bevolking van meer dan een half millioen. Per 1000 inwoners van Amsterdam kan men rekenen op 20 toestellen. 3 by deze statistiek niet Toch telefoneeren wij Gemengd Nieuws TEGEN DE VERGIFTIGING DOOR NICOTINE, Eenlge maanden geleden schreef ■de „Export-Vereeniging van Duitsche Apothekers en Fabrikanten der pharm. Industrie" te Berlijn een prijs vraag uit, waarin gevraagd werd een middel tot opheffing der schadelijke gevolgen van bet rooken, m. a. w. een middel tot neutraliseering der ni cotine in het menschelijk organisme. Het middel moest verder van dien aard zijn, dat het verwerkt kan wor den iy tabletten, en dat het smakeloos was. De jury heeft nu den prijs (Mk. 2500) volgens een mededeoling in het vak blad „De Sigarenwinkelier", toege kend aan dr. A. Herbrand te Glienic- ke bij Berlijn. Deze medicus heeft in een streng wetenschappeiijken ar beid een onaanvechtbare methode aangegeven, door een geheel onscha delijk middel, waarvoor inmiddels pa tent aangevraagd is, de nicotine in het organisme in „oxanicotine" te ver anderen. Dit preparaat bestaat uit magnesium tanuicum perexydatum. Proefnemingen bij sterke rockers heb ben bewezen, dat bet middel in bet menschelijk organisme dezelfde uit werking heeft als in het lichaam van dieren, waarep de medicus voornoemd menigvuldige succesvolle proeven ge nomen had. .Men zal er binnen kort wel meer van iiooren en mocht het blijken, dat het middel afdoende is, «lat het vergift daarmede onschadelijk cemaakt wordt, dan is niet alleen den rookers, maar ook allen belanghebbenden bij don verkoop van sigaren en tabak door Dr. Herbrand een groote dienst bewezen. EEN KRANKZINNIGE Do politie te Casalnuavo heeft de zer dagen unn een geheel gezin, moe der on elf kinderen, die sedert vijf ja ren door den krankzinnigen vader, Michel-Angelo Rea, opgesloten waren gehouden, de vrijheid teruggegeven. Rea. een rijk koopman aldaar, had ill. alle muren van zijn huis laten dichtmetselen en elk zijner kinderen afzonderlijk opgesloten in een kamer en zijn vrouw in een verder verwij derd vertrek. Hij lag steeds op den loer. gewa pend met een revolver en een dolk, om te beletten, dat een der gevangenen zou ontsnappen. Zijn 22-jarige zoon echter had in den jongsten tijd weten gedaan te krijgen, dat hij van tijd tct tijd 's avonds een uurtje mocht gaan wandelen. Hij moest dan bij zijn terugkeer een afgesproken teeken ge ven, waarna hem werd opengedaan. De zoon keerde dezer dagen op een avond terug en gaf het gewone tee ken. Daarop werd de deur behoed zaam geopend, de jonge man ging naar binnen, maar tegelijk met hem drongen een aantal ziekenoppassers en carabinieri, die zich verdekt had den opgesteld, het huls binnen. Zij grepen Rea aan en bonden hem vast Toen bevrijdden zij de vrouw en de andere kinderen, die de sporen droe gen van de zware ontberingen, welke zij hadden geleden. Hun kleederen waren in den loop der jaren tot lom pen geworden. Rea is opgesloten in een krankzin nigengesticht. CHOLERA IN RUSLAND. Do steden Petersburg, Samara, Simferopol, Noworossisk zijn met cholera besmet verklaard, terwijl het gouvernement Orel door cholera be dreigt wordt geacht. Te Petersburg zijn dertien perso nen door cholera aangetast en vijf aan die ziekte overleden. ONGELUK IN INDO CHINA. De sloep „Lagrandière" is bij het passceren van de stroomversnellin gen van den Mekong gezonken. Gene raal Beylie, plaatselijk commandant van Saibon. een officier van gezond heid en trie inboorlingen zijn ver dronken. PETltOLEUMBRAND IN RUSLAND. Op de naphtawerken van Schiba- jew zijn 300.000 pud olie en petroleum brand geraakt het vuur sloeg over op de werken van de Kaukasi- sche maatschappij, waar een reser voir uitgebrand is. DE SCHEEVE TOREN VAN PISA. De scheeve toren van Pisa gaat steeds scheever slaan en verontrust nu inderdaad de gemoederen, ook van deskundigen. Onmiddellijk vaar is er nog niet, zeggen de archi tecten, maar men moet trachten het verzakken tegen te gaan. D. w. z. als dat nog kan, want de fondamenten schijnen niet secuur genoeg te zijn gelegd, iets, wat overigens bij zulke oude gebouwen al zeer zelden voor komt. LEVEND BEGRAVEN. In de mijn „Prinz Regent" bij Bo- chum Is een gang ingestort, waarin nog twee mijnwerkers ingesloten wa ren. Ondanks de onmiddellijke en krachtig aangewende pogingen om de beide levend begravenen te redden, is dat tot nog toe niet gelukt. Nog is alle hoop niet opgegeven, maar de vrees, dat de ontgraving te lang zal duren om hen nog te redden neemt toe. De directie deelde mede, dat 35 meter van de ingevallen mijn waren opge ruimd; er moest nog een gedeelte van ongeveer 7 meter worden blootgelegd. Do opruimingsarbeid gaat niet snel, daar hot moeilijk is de daarbij bezige mannen voldoende fri&sche lucht te doen toekomen. Alle pogingen om met de begravenen seinen te wisselen wa ren tot nog toe tevergeefs, zoodat men vreest voor hun leven. EEN BEZOEK VAN AMERIKAAN SE HE OORLOGSSCHEPEN. Men meldt thans bijzonderheden van den uitgebreiden kruistocht, die een Amerikaansch eskader in Euro- peesche wateren gaat doen. Don 31en October of den lsten November stoo- men zestien linieschepen uit verschil lende Amerikaansche havens, vinden elkaar ergens en begeven zich, van torpedojagers vergezeld, naar de Mid- dellandsche Zee. Twee aan twee gaan de linieschepen naar Villefrance, Na pels, Toulon, Genua, Faleron, Barce lona en Napels. Twaalf linieschepen komen omtrent Kerstmis te Gibraltar samen, waar zij drie weken blijven, vóór zij naar de West-Indische wate ren terugkeeren. De torpedojagers, in drie smaldeelen gesplitst, gaan naar Lissabon en Gibraltar. ONDER ZWARE* VERDENKING. In Lousanne (Zwitserland) is een 23- rige koetsier in hechtenis genomen. De man wordt er van verdacht, het zesjarig dochtertje van zijn broer met zich mee gelokt te hebben en de kleine toen vreeselijk te hebben mishandeld. De koetsier haatte zijn broer omdat hij door dezen eens werd aangeklaagd toen hij zich schuldig bod gemaakt aan diefstal ten nadeelo van een leer handelaar. De man schijnt zich thans op deze lage manier te hebben gewro ken hij ontkent echter alles, doch de man blijkt zóó overspannen te zijn, dat hij ternauwernood toerekenbaar geacht kun worden en zekor in obser- atie zal worden gehouden. VIERDUBBELE MOORD. Een vroesehjke daad bedreef dezer dagen in het dorpje Hclmstcdt nabij Bronswijk. de groenten handelaar Herman Seelenberg. lllj schoot zijn vrouw, twee zijner kinderen endaar- na zich zelf dood, nadat hij nog drie kinderen zóó zwaar gewond had, dat zij naar het hospitual Marienberg moesten worden gebracht, waar aan hun behoud wordt «twiifeld. De oor- zaak van dezen vierdu&lelen moord moet worden gezocht in broodgebrek. Seelenberg bad vroeger een welbe- klanten winkel, die echter verliep en toen had de wanhopige man al ver scheidene keeren het plan geopperd, dat het maar het best wns als hij zijn heele familie en daarna zich zelf van kant maakte. Van do drie zwaar gewonde kinde ren, die in het ziekenhuis werden op genomen, zijn er reeds twee gestor ven. De toestand van 't vierde kind is hopeloos. STAATSMINISTER WOESTE. 0\er de ongesteldheid van den ka tholieken Belgisehen staatsman Woeste, die reeds geruimen tijd door een muaglijdcn gekweld wordt, meldt thans het ..Hbld. van Antwerpen": M. Woeste heeft in de heelkundige kli niek van dokter Roux, te Lausane, eene operatie ondergaan, dio, naar een dépêche luidt, volkomen gelukt is. De staatsman heeft de bewerking goed doorstaan. Een latere brief meldt,, dat de goneesheoren hem gedu rende do vier dagen, die op do opera tie volgen, van nabij in bewaking moesten lioudcn. Zonder verwikkelin gen kan zijne genezing als zeker wor den beschouwd. De gang der ziekte volgt zijn nor malen loop, en alles doet een volledi ge herstelling voorzien. Talrijke bewijzen van sympathie komen van allerwegen den staatsman toe ROOSEVELT EN HET PR IJS- BOKSEN. Oud-president Roosevelt heeft naar aanleiding van den veelboproken bokswedstrijd te Reno een artikel ge schreven In de „Outlook", waarin hij verklaart, dat hij, ofschoon een voor stander van de bokssport, als gouver neur van don staat New-York het prijsboksen had verboden, wijl hij 't schandelijk en demoraliseerend achtte Hij spreekt dan ook de hoop uit, dat alle staten het door New-York ge geven voorbeeld zullen volgen, en dat de prijskamp te Reno de laatste zal zijn, die in Amerika gehouden is, en tevens dat de opwindende cinemato- graphlsche voorstellingen van den strijd overal geweerd zullen worden. ROOKEN IN SPANJE. De briefschrijver van "t llbld vcr- :lt Tabak is voor den Spanjaard alles .- genotmiddel en medicijn. Gaat het hem voor den wind dan rookt hij uit vreugde, ondervindt hij tegenslag dan zoekt hij troost bij zijn sigaret. Hij mokt voor, gedurende en na afloop van 't eten als hij het koud heeft om zich te verwarmen, in de hitte om zich te verfrisschen, tegen hoofd- of maagpijn en tegen wal al niet meer kwalen Met de sigaret in den mond, luci fers en een pakje tabak onder het be reik van zijn handen, gaat hij naar bed. slaapt, met de sigaret aan zijn lip gekleefd, in, om als hij wakker wordt naar de lucifers te grijpen en weer een paar haaltjes te doen Een Spaansch bedelaar, zoowel man als vrouw, vraagt eerst tabak, in de tweede plaats geld om eten te koopen; is een voorbijganger aan het einde van zijn sigaret gekomen dan volgen zij hem om het weggeworpen eindje op te rapen. Op het platteland, als een vreemdeling een dorp nadert, wordt hij omringd door heel de jeugd van het dorp, die om hem heen danst en, met de vrijheid, den Spaanschen bedelaartjes eigen, aan zijn jas trekt, allemaal tabak bedelend voor vaders en groote broers. Hebben zij een paar sigaretten los gekregen dan wordt een lucifer gebedeld en stann de gelukki gen te midden van een kring jaloer- sche vrienden en vriendinnetjes de tabak „voor pa" op te rooken. Ja rooken wil wat zeggen aan deze zijde van de Pyreneeën, en er gaan jaarlijks heel wat van die sigaretten, die de Arrendataria 25 voor 45 centie men te koop stelt, in rook op I En wat voor een bocht is hetliet pupier, waarin de zwarte tabak, met allerlei ongerechtigheden vermengd, gewik keld is, is zoo dik en slecht, dat zelfs de Spanjaard het niet rooken kan en gedwongen is elke sigaret opnieuw in een nieuw sigarcttenpapicrtje te draaien. Van die gelegenheid maakt hij dan gebruik om stokjes en wat er voor onrookbaars in de tabak zit, er uit te plukken, iets waarin hij op het gevoel, zonder er naar te kij ken, heel nauwkeurig doet. Het is niet te verwonderen, dat er n ontzettende smokkelhandel ge dreven wordt: van Gibraltar uit, elke derde winkel een tabaks- handel is, over de baai van Algeri- raa en dan over de woeste Sierra naar het binnenland, of wel per schip van de Marokkaansche kust. llool de kust smokkelt of helpt smokkelen in grensdorpjes kun je van iedereen de geurige, zoete Engelscho tabak koo pen tót z.elfs van de speciale, doof de Arrendataria aangestelde, grens wachters 1 In een dorpje, dicht bij Gi braltar, werd mij eens, na tafel, door een luitenant van de guardiacivil een Engelsche sigaret niet dito lucifers aangeboden <üe waren „mucho rne- jor y mucho mas barato" (veel beter en .veel goedkooper) dan «lo Spaan- sche, verzekerde hii ernstigStel u voor een gendarmerie-luitenant smok kelwaar aanprijzend.... doch wij zijn in Spanje. MOZART-POSTZEGEL. Bij gelegenheid van de groote Mo- zart-uiuzLekfeesten te Salzburg en van de eersto-steen-legging van het „Mo- zajrt-huis", wordt daar een hulppost- kantooir ingericht Door de Mozart- vereenigkng worden tegelijk feestkaor- ten beschikbaar gesteld met een af zonderlijk, officieel goedgekeurd post stempel, dat slechts geldig is op dien dag, welk stempel later in het Duitsche Post-Museum komt te lig gen. Voor postzegelverzamelaars alweer Iets nieuwa. - DE TOCnT VAN AMUNDSEN. Naar men weet is het Amundsen's plan na een voorloopige expeditie in den Atlantischen- en in den Grooten Oceaan door de Behringstraat naar het noorden te varen en door 4 A jaar lang op het schip te blijven en zich dan maar in het ijs te laten mee drijven. Er wns tot dusver maar éón pool expeditie, die viermaal achtereen overwinterd heeft en wel die van Ross van 1829-1833. De deelnemers aan deze zuid pool expeditie hebben het hard te verant woorden gohad en ofschoon Amund sen en zijn tochtgenooten lichamelijk minder te lijden zullen hebben dan hun voorgangers van vóór tachtig jaar, zal juist het aanhondend ver blijf op en nabij het schijubaar onbe wegelijke schip, van waaruit zij zco zuiver mogelijk hunne loodingen en andere waarnemingen" hopen te vol brengen hen psychisch waarschijnlijk meer kwaad doen dan de vroegere on derzoekers ondervonden, die in sleden lange tochten ondernamen en wie de eentonigheid van do reis op die wijze wat gebroken werd. PROBAAT MIDDEL. Rechter Barney van Kansas-City heeft de bepaling getroffen, dat land- loopars, die wegens vagebondage ge straft worden, onmiddellijk gezonden worden naar de oogstvelden, waar men handen te kort komt. Zij moeten daar werken totdat ze de hun opge legde boeten inverdiend hebben. Kan sas City wordt nu door de londloopers gemeden. WEER EEN VERBETERING. In een Engelsch blad vindt men een afbeelding van een nieuw soort elec- trische tramwagen, die de gemeente Huddersfield voor haar lijnen heeft laten maken. Behalve een gesloten imperiaal, heeft deze wagen het nieu we, dat de reizigers den wagen aan de achterzijde ingaan en aan de voor zijde verlaten, zoodat ireizigers, die in don wagen willen, niet hoeven wachten op de reizigers, die er uit wil len. De deuren gaan automatisch open en dicht. GEEN VOORRECHTEN. Naar aanleiding der verschillende in de pars in omloop gebrachte verha len over het betrekkelijk gemakkelijk leventje, dat de moordenaar van de Oostenrijksche keizerin in de gevan genis zou leiden, heeft de staatsraad Vautior, belast met het toezicht op het gevangeniswezen, een onderzoek gelast. Gebleken is, dat Luchenl onderwor pen is aan het gewone stelsel, en bo vendien onder bijzonder toezicht staat, wegens zijn heftig karakter; dat zijn cel niet grooter is dan van andere gevangenen, en dat hij even goed als de overigen, nu en dan, tij dens de wandeling, een pijp mag roo ken. Evenmin krijgt hij voedsel 'Van be ter kwaliteit dan zijn medegevange nen. Hij beeft drie of vier boeken te zijner beschikking, welke hij gekocht heoft mot het door zijn arbeid ver diende geld.. ecntechuur bezig uien te pellen. bliksem sloeg door het dak en trof beide knapen. De een werd bewuste loos, maar bleek later niet gowond te zijn. Deze jongen heette Vos. Do an der werd non het been gewond. Hij werd naar huis gebracht en be vindt zich op tiet oogenblik vrij wol. Het telefoonnet te Santpoort l door den bliksem getroffen. Vele lei dingen zijn gestoord. Daardoor wordt ook het inwinnen van inlichtin gen zeer vertraagd. Baldad i gheid. Gisteravond waren eenige Jongens bezig de ruiten van de school in het Klèverpfirk bij de Saenredamstraat in te gooien. Een voorbijganger wist een der knapen te pakken en gaf hem een flink pak slaag. Dat was welverdiend. Laatste Berichten 't Onweer. Het onweer van hedenmorgen heeft heel wat overlast teweeggebracht Omstreeks half zee sloeg op de Ad miraal de Ruyterkade te Sloterdijk de bliksem in den geleiddraad der Elec- trische Spoor, waardoor deze afknap te. 't Gevolg was, dat de dienst in de war raakte. De eerste tram, uit Haar lem bracht het tot Sloterdijk, de twee de slechts tot voorbij Halfweg. En al heel gauw stonden er te Halfweg acht diensten achter elkander. Voor de in zittenden was dat een groot ongerief. Vooral de talrijke reizigers, die te Amsterdam hun kantoren hebben kwaim deze tramstaring slecht te pas. Tusschen acht en negen uur kwam er een groot getal hunner te Halfweg. Het telefoonkantoor werd daar als 't ware bestormd, omdat ieder van zijn telaat komen kennis wilde geven. Te half 10 vertrokken de mee6ten per trein naar Amsterdam. De toe vloed van passagiers was in den trein zoo groot, dat de bagagewagens zelfs vol waren. Natuurlijk had de tramdirectie niet stil gcaeten. De werkliedenwagen was vlug ter plaatse en begon het herstellingswerk. Te tien uur was de lijn hersteld. Toen kon, natuurlijk mot vertraging, de dienst doorgaan. De eerste tram uit Amsterdam kwam hier pas te elf uur aan en de eerste Haarlemsche tram «pas half elf te Am sterdam. Te Ilaarlemmerliede te een koe van den veehouder Van der Vlugt gedood; eveneens een koe van den veehouder Hulsebosch aan den Grucquius. De melker was juist weggegaan. Ook elders hebben 't onweer en de hevige regen schade veroorzaakt. Te Amsterdam liepen verschillende kelders onder water. Enkele stads kwartieren stonden geheel blank. Op enkele plaatsen in de hoofdstad sloeg de bliksem in, zonder evenwel ernstige onheilen te veroorzaken. De tram had op verschillende plaat sen vertraging. Hedenmorgen ls de bliksem ingesla gen in de bollenschuur van J. Cam- pier aan de Molenwerf, maar heeft slechte weinig schade aangericht Bij de firma Galesloot te Santpoort waren hedenmorgen twee jongeris Feestterrein „Japan". De volgende maand zal in de Bron de Sporttentoonstelling met het daar bij behoorende feestterrein „Japan" voor de bezoekers worden openge steld. Vooral het feestterrein zal een groote aantrekkelijkheid worden voor uitgaande ingezetenen en do bezoe kers van buiten. Vanmorgen hebben do iieeren Van Gasteren en Chabot een rondwandeling met de journalis ten gema akt over het „feestterrein d. w. z. over den plattegrond met bouwplaat-geveltjes. Maar ook al uit die cartonnen opstandjes hebben we kunnen slotsommen, dat het er aller aardigst zal worden, nog aardiger dan in Oud-llaerlem, waarvan 'de prettige heugenis nog versch is. Paalden in Oud-IIaerlem al de ge veltjes aan elkaar en bracht dit me©, dat de huisjes dus maar aan één kant waren afgewerkt, op 't Japansche feestterrein komen alle gebouwtjes los van elkander te staan en wordendoor sierlijke met groen en bloemen ver sierde bamboeshagen aan elkander verbonden. Dc huisjes zullen daarom aan drie zijden worden afgewerkt. Dit zal veel meer effect te weeg bren gen. Bovendien zullen de grillige vor men en de vreemdsoortige tinteute- genstellingen van de pagodetjes, thee huisjes enz., veel levendigheid aan de gebouwenreeksen geven. De ingang van het feestterrein zal gevormd worden door een Japan- schen tempelgevel, die leidt naar ©en gang van bamboeshagen, waarlangs waarschijnlijk verschillende bloem- kweekers Japansche gewassen zullen exposeeron. De ingang wnrdt 10 tot 12 M. hoog. Rondom, langs het hek van 't Bron park, worden de gebouwtjes gerijd, nl. 10 kleine en vijf groote huisjes, alle in den Japanschen stijl van de pagodes en theehuizen. Daarin zul len weer. als verleden jaar, verschil lende artikelen ten verkoop worden geboden. De laube van 't gebouw wordt door trappen en een bovenbouw veranderd in een groot Japansch theehuis. Ver der komt er een beignet-kraam, een café, waar men op de galerijen eeu aardig zilje zal hebben, ©n een open tooneel. Dat krijgt een oppervlakte van 7 bij 6 M. Het wordt ingericht met Japan sche décors. Des avonds worden daar door. zonen en dochteren uit 't rijk van den Mikado specialiteiten-voor stellingen vertoond. Verder komt er ©en Japansche to- De muziektent wordt verja- panscht en overal in den tuin wor den groote Japansche zonneschermen geplaatst, waaronder men een koel zitje heeft. In 't midden van het park wordt een rolschaatsenbaan aange legd van 500 vlerk. M. van grenen hout. Te veel schaadt I Daarom mag er eiken avond maar een uurtje rollen. En wi© dan niet te moe is, kan een dansje maken. Er zal ook gelegen heid zijn, om in een Japansch wagen tje. eeu zg. Yinriksa, een rondrit door den tuin te maken. Zoo'n Yinriksa lijkt veel op een vi- gelante, waarvan het voorstuk te af gekapt. Het wordt getrokken door een man. Er zal ongetwijfeld heel wat ge reden worden door de vermoeide foesu terreingangers. Voor de eigenlijke Sporttentoonstel ling heeft de directie van de Bron reeds vele inschrijvingen van firma's naam. Behalve uit Haarlem zijn er inzendingen uit Amsterdam, Rot terdam, Nieuwendam enz. Alle soor ten van sport zullen waarschijnlijk ertegenwoordlgd zijn. Met de Ne- derl. Vereen, voor de Luchtscheep vaart wordt onderhandeld om ook een stand van die vereeniging op de tentoonstelling te brengen. Ter gele genheid van deze tentoonstelling wor den er verschillende wfidstrijueu ge organiseerd, o. a. in 't rolschuutsen, korfballen en hardloopen. Gevonden Voorwerpen. Een gouden onderstukje van een oorbelletje. Amsterdamsir. 11. Een postduif, Amsterdamsche aart 74. Een ceintuur, Mr. Jooslcnlaan 17. Een rijwielsleutel, Leidschcslr. 23. Een zilveren armband, Ruslenbur- gerlaan 61. Een stempel met den naam J. van Huizen, aan het politiebureau. Een honUeuhalsband, Gaelslr. 18. Een knipmes, Vooruitgungstr. 73. 3 Handkoffertjes, Van Marunistr. 37 Een rozenkrans, Westerstr. 35. Een rozenkrans in étui, Velserstr. 19 Een nikkelen armband, LinschQten- straat 72 rood. Een zweep, aan het politiebureau. Een geel harige hond. Meester Lot- telaan 22. Arm gebroken. Zaterdagmorgen toen het 10 Jarig zoontje van den heer P., wonende Bakkerstraat, zich naar school be gaf, had de knaap het ongeluk te val len mot het gevolg, dat hij zijn arm brak. Hij werd eerst in school gehol pen en toen naar bet Gasthuis over gebracht.. Korten tijd geleden had hot ventje door een gelijken val denzclf- den arm gebroken, die nu pas genezen was. Paardesch urft. In een paardenstal is in <le afgeloo- pen weck een geval van panrde- schurft voorgekomen. Do stal n» van Gemeentewege ontsmet. Z e i I w c d s t r ij d e n. Zondag hield „Het Spaarne" on-" derligo zeilwedstrijden, die uitste kend geslaagd zijn. De baan was het Spaarne van del Schotel-gasfabriek lot het stoomge- maa lte Spaarndam, welke baan drie maal gezeild moest worden. 11 booten namen aan den wedstrijd' deel. Do uitslag was: 1. Forel, eigenaar E. Vonok; 2 Ba by II, eigenaar W. Dyserinck, 3. VVim eigenaar 11. \V. de Voogt, 4. N. N., ei genaar B. Loos, 5 Louise, eigenaar H. M. M. Francken. HEEMSTEDE. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur had alhier aan den Binnenweg niet do stoomtram, komende uit de richting Bennebroek, een treurig ongeluk plaats. Eeu jongetje van omstreeks 8 jaar wilde op een der laatste wagens springen. Het ventje viel op den grond u werd door den goederen wa- en overreden, waardoor een beentje, beneden den knie totaal werd afge sneden. Hevig bloedend werd het knaapje opgenomen en in het wijklokaal go- bracht, waar Dr. Colenbrander spoe dig aanwezig was. Hij oordeelde di recte overbrenging naar de Maria- Stichting te Haarlem noodig. Het jongetje is daar aan de gevol gen overleden. De naam van liet knaapje was Thy- men S. Mooye, sedert kort met ziju ouders te Heemstede woonachtig. HALFWEG. Het voltooide gebouw „St. Joseph" alhier is gisterenavond feestelijk ge opend. Het ruime gebouw met zijn flink© locuUteilen is bestemd voor het houden van vergaderingen, repe tities, het geven van uitvoeringen, enz. der verschillende reeds bestaan- Amsterdamsclie Beurs. Openingskoersen van 18 Juli 1910, LABOUCHERE OiüNS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific, N. W. S. 74, 3 pCt. Cerliüc. N. \V. S. 881/2. TABAKSA A N DE CLEN Nieuwe Asahuu 83. RUBBER-AAND EKLEN. Ned. Rubber 83, Amsterd. Java Rubber 149 1/2, Amsterd. Rubber 255- 260, Koloniale Rubber 63, Bandar Rubber 75. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 533 1/2, Dordtsche Olie 164, Moeara F.nim 277, Geconsoli deerde 484, Sumatra Palembang 198 1/2, Tarakan 135 1/4. Orion 169. De AMER1K. MARKT was kalm: Aatchison Topeka 99 7/8, Denver 31, Erie 25 1/16, Kansas 28 3/4, Preferente 63 3/4, Missouri 32 1/2, Ontario 43 14, 3/8, Rock Island 32 1/2, SoutbernRails 1/2, Southern Pacific 114 5/8, Union Pacific 163 1/4, C. Wabash 17 3/4, Wa bash Pittsburg 4 5/8, Steel 70 5/8, Steel 70 5/8, Carren 51 3/8, Preferente 16 3/4, Amalgamated 59 3/8, C. Cigars 67 1/4, Anglo 25 1/2. Marktnieuws Op de heden alhier gehouden graan- en zaadmarkt was geen aanvoer. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 15 Juli. A. C. Barends, gcb. Van Zijp, z. E. Muller, gcb. Janse, d. 17 Juli. C. F. M. van Maaswinkel, geb. Berghuijs, z. A. Fockens, geb. Groene wegen, z. G. E. Kaptijn, geb. Kelderman, d. E. J. Hangjas, gcb. Bliei, d. A. M. Vollaerls, gcb. Schouten, d. - 18 Juli. J. Visser, geb. Rummenie, z. OVERLEDEN 17 Juli. C. van Burkum, geb. Ilore- man. 65 j., Luitasteeg. T. S., 8 j., zoon van T. S. Mooije, Kamperlaan. Sport en Wedstrijden TURNFEESTEN TE PURMEREND. De uitslag van d- athletische wed strijden, die Zaterdag te Purmerend gehouden werden, is, wat Haarlem omstreken betreft, als volgt Dames-tweekamp 1. IJmuiden te IJmuiden. Driekamp a (heeren) eereprijs Mars, Haarlem, met 591/4 punt; Z Sparta, Haarlem. Driekamp b (heeren) 1. IJmuiden te IJmuiden, 97 p. Personeele wedstrijd, 200 M. hard loopen eereprijs J. Königs, Mars, Haarlem 4. D. Busking, Concordiu, Haarlem. Personeele wedstrijd, vèrhoogsprin- gen eerste prijzenF. J. Lamfers, Sparta, Haarlem, en C. Jcmgejans, IJmuiden, te IJmuiden 2. J. Bonger- man, Sparta, Haartem. CRICKET. De „Telegraaf-kekerwedstrijdén hadden, zooals te verwachten was, een vrij normaal verloop, daar in de drie wedstrijden, waarin eersteklas» sers tegenover t.weede-klassers kwa men, de eerste-k lassers wonnen, ter» wijl verder A. C. C. van V. V. V. won, hoewel hier de .spanning grooter was, dan men verwacht zou hebben. Rincker, dio verleden jaar den be- ker vrijwel alleen veroverde, schijnt thans iets dergelijks van plan te zijn. Door 'n 71 not out. bracht hij A. C. C. hav V. V V. maakte 106, C. C. met een 5-lal Rood en Wit mi" welk totaal wist te pas» ,kle tegen Olympla i CO en 121 maakte <n 27 runs ver-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2