bars 7on dubieuso artikelen aan 'den minister onttrokken en In handen ge steld van een tarief-commissie, saam- gesteld uit deskundigen op handels- en industriegebied". CUEZIN VERGIFTIGD. To Tlcndeveer, gem. Boilen, Is een geheel gezin plotseling ongesteld ge worden. Verschijnselen diarrhee en braken, lien jongetjo van bij do 8 Jaar is na eenige uren overleden, zonder geneeskundig behandeld to zijn. J3ij do overigo patiënten, ouders en twee kinderen, is nu de hulp ingeroepen van dr. Frank te iloogeveen. OMKOOPLNG VAN STEMMEN. Te Olstorwijk had de vorige week de verkiezing plaats voor een lid van lien gemeenteraad vacature Ripper- da. De candidaten waren, zoo meldt do „N. T. Ct.", overeengekomen (zij hadden daarvoor zelfs een stuk ge,- teeker.d;, dat door hen geon cent voor do vorklezing zou worden uitgege ven. Dit v/as gebeurd naar aanleiding van slechte verkiezin go-prak t ijken jbij vorige gelegenheden. Eon der can- dlidüteii heeft nu echter 'n den loop der vorige week een aanklacht bij den rechter van instructie ingediend, dat voor de candidaluur-v. d. Eerden «temmen door geld zouden zijn gekocht. Terstond hebben de maréchaussees ,-ult Tilburg een nauwkeurig onder zoek ingesteld en zij hebben zulke ge geven» In handen gekregen, die wij zen op het reeds genoemde gepleegde feit, dat de zaak de volgendo week voor den rechter van instructie iueu zaL Vast staat nu reeds, dat er ruim met gold gewerkt is voor de Candida tuur-v. d. Eerden. Ten minste een 20-tal personen zijn achterhaald, 25 5Ü ets. ontvangen hebben van ;verkiezings-agenten, met het vermoe delijke doel om op v. d. Eerden «temmen. WAARSCHUWING. Aan de Heerengracht 219 bij de Raadhuisstraut te Amsterdam is ge vestigd het kantoor „Hollandla", in hypotheken, credieten en scheepsver bindingen onder do firma A. Dzn. Wijnia van der Goot. Door n^ddel van adverlcntiën in de dagbladen wordt door die firma geld aangeboden a 5 (hypotheek 4 ook xonder borg. Aan reflectanten op die adverten. tién wordt een formulier ter invul ling gezonden met het opschrift „Cre- dietaanvrage" en daaronder o. m. het volgende „Alvorens een aanvrage in behandeling wordt genomen, moet ƒ5 gestort worden voor informatiekos- tén". Nuftr aanleiding van talrijke klach ten vestigt de hoofdcommissaris van politie do aandacht op dezo inrichting en kunnen belanghebbenden zich des- gewonscht tot het bekomen van nade re inlichtingen wenden tot het bureau Cent raio Recherche, kamer no. 7, hoofdbureau van politie. Stadhou derskade 115 te Amsterdam. BIJGELOOF. Men meldt uit Kampen aan de „Zw. Crt" Ecu klein kind was reeds geruimen tijd lijdende en medische hulp bracht naar het oordeel der ouders niet vol doende baat. Een buurvrouw, blijk- buar beter op de hoogte dan de me dicus, stelde toen de juiste diagnose Het kind was betooverd „Dat kon wel eens waar wezen" vonden de ouders. Zij trokken nu me den kleine naar een waarzegster te Zwolle, erkende specialiteite op dat gebied. En deze oordeelde niet anders: de kleine was werkelijk betooverd en .wel door „kwade" menschen, die in de nabijheid van het kind geweest wa ren. De ouders begaven zich teen met deze wetenschap naar iemand, die de reputatie genoot, dat hij middelen kende om kwade geesten te bezweren. Dezo verklaarde daarop, dat de kwa de geest wel spoedig uitgebannen zou zijn. We willen het van harte voor den kleine hopen. ONGELUKKEN.. Te Oostenneer (Fr.) verdronk het 2- Jarig zoontje van S. v. d. Velde in een landslootte Echten (Fr.) viel het 4- jarig meisje van li. Hof in een sloot en verdronk. Op de werf „De Schelde" te Vlissin- gen is ecu werkman door een drijf riem gegrepen en vermorscld. De ruim 50-jarige vrouw Limpens te Siltard ging met twee koeien naar het land, en, om eenig handwerk te verrichten, bond zij het touw, waar aan do koeien vastgebonden waren, om haar middel. Eensklaps sloegen de dieren op hol, de vrouw mecslee- peudo, tot ten slotte het touw brok. De koeien kwamen weder, aan het woonhuis terecht. De vrouw werd la ter, in trcurigen toestand, in een ko renveld gevonden. Men vreest voor haar leven. Aan boord van het Nederlandsche «rtooraschip „Prof. Buys", liggende te Harlingen, was de 18-jarige A. Z., 3de jnachlnist, bezig petroleurn over te «chenken, toen door een tot nu toe onbekende oorzaak, de olie in brand geraakte. A. Z. kreeg zulke brand wonden, dat hij spoedig overleed. Het 9-jarig kind van De Weert, te Mastenbroek, bij Zwolle, geraakte, iter wijl de ouders naar de markt te Zwolle waren, onder twee hooiwa gens. De kleine was onmiddellijk dood. Gisteravond heeft to Ierseke een treffend ongeluk plaats gehud. Twee broertjes van 6 en 4 jaar geraakten «pelende in de Schelde to water. Het Jongste greep een touw, het endere zonk in de diepte weg. Een voorbij ganger bracht hen beiden op het droge. Het jongste was spoedig bui len gevaar, doch het oudste kou, niettegenstaande langdurige pogingen yan den geneesheer, niet meer gered jrorden. Gisteravond gebeurde to SitCardeen droevig ongeluk. In do slagerij der Gebroeders Horn was de huishoudster petroleum te gieten hl een WtmdöttJ pétrtöaTimlfEéhgltft, Dó pe troleum vatte plotseling vlam. vrouw viel achterover van schrik kreeg de petroleum over 't lichaam. ZIJ bekwam hevige brandwonden, het haar werd weggeschroeld, het aange zicht was onkenbaar. In deornlawaar- digen toestond werd do vrouw per brancard naar het hospitaal der Fransoho zusters vervoerd. Er bestaat weinig hoop op herstel. Het dienstmeisje, dot zich in do na bijheid dei- huishoudster bevond, heeft ook hevige brandwonden beko men en is eveneens naar het hospi taal vervoerd. In den Rijn nubij IUienen ls over boord gevallen en verdronken het zesjarig dochtertje van den kapitein J. Kroon van de acliroefstoornboot Ten Bergen L In den nacht heeft te Oas een droe vige gebeurtenis plaats gehad. Do brigadier-commandant der rechaussee lleijndijk kwam met den marechaussee Spruijt per fiets van Kessel. Omstreeks twee uur bevonden zij zich aan de tweede brug in den Litherweg bij den „Diepe Poel" de beide marechaussees reden zooals ge woonlijk zonder licht. Voor de brug schijnt de fiets van lleijndijk gestoo- ten to hebben op een steen, met het gevolg, dat de fiets van richting ver anderde en in het water reed. Tever geefs beproefde Spruijt zijn com dunt te redden. Men haalde later het lijk op, dat naar Oss werd vervoerd. Heijndijk was 38 jaar oud en zou eerstdaags bevorderd worden wachtmeester. De ongelukkige laat ;n weduwe na en een kind. Te Hedel is uit dc Maas gevischt '1 lijk van den op 1 Maart over boord geslagen schipper P. van LIngen. OP HEETERDAAD BETRAPT, n don nacht is te VI aardingen door twee agenten van politie op hee- terdaad betrapt een man, dio poogdi iu te breken in het stationsgebouv aan dc halte Schiedamschc dijk. Hoe wel hij nog niet tot bekentenis is ge bracht, heeft men hier vermoedelijk te doen met den dader van do beide inbraken bij de gebrs. Van Buuren van Heijst en de Zeevischhal, In den loop der vorige week gepleegd. De aangehoudene heef', reeds meer dere vonnissen wegens diefstal ach ter den rug. EEN DROEVIG GEVAL. Het „Hbld." meldt Door de Haagsche politie is aange houden een reiziger van een llilver- sunischo stoomhoutzagorijHij heeft zich schuldig gemaakt aan vei'duiste- ring vu.u 1000 ten nadeele van de fir ia, in wier dienst hij was. De thans aangehoudene had bij een kredietbank te 's-Gravenhagc een bedrag opgenomen van 1500, waar voor twee personen borg waren bleven, aan wie hij, zooals te voren met hen was afgesproken, van dat bedrag ƒ600 had geleend. Tegen den tijd, dat rente en aflossing moest worden voldaan, gaven de beide bor gen hem ieder 150, om die met het bedrag, dat hij voor zijn aandeel moest aflossen, bij de l|uik te bren gen. Hij deed dit. echter niet, maar besteedde het geld, om er verschillen de schulden mede te betalen, die hij a. had gemaakt voor zijn gezin. Toen de eerste borg door de bank werd aangemaand, om, daar dc geld- nemer In gebreke bleef aan zijn ver plichtingen te voldoen, wendde men zich tot laatstgenoemde borg, die in- tusschen de bovenbedoelde f 1000 ont vangen had van een der cliënten van zijn patroons op een quitontie, die hij, zondiy daartoe gerechtigd te zijn, per order met zijn naam onderteeken- Van dat hedrag heeft hij de ver schuldigde rente en aflossing vol daan, vertoefde daarna te Rotterdam Amsterdam, en werd ten slotte door de Haagsche politie gearres teerd. Toen was nog bijna 600 van het verduisterde bedrag over. TREURIG. Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur werd op de Da Castakade te Amster dam door een tweetal politio-agenten een zekere P. aangehouden en naar het bureau overgebracht. Nu en dan verzette hij zich hevig togen zijne overbrenging, zoodat eoni go omstan ders assistentie moesten verleone Van half acht Zaterdagmorgen af was P. reeds op genoemde kade en deed allerlei onzinnige uitroepen. O.a. beweerde hij, dat hij steeds met morphine werd geworpen. Het bleek dan ook, dat de ongelukkige niet wel bij het hoofd was; vandaar, dat het noodig geacht werd hem naar het po litiebureau over te brengen. Ook hier deed hij zeer vreemd. De ongelukkige zal vermoedelijk naar het gasthuis worden overgebracht., BRANDEN. Afgebrand is het huis van Broeder te Grootedrnakpolder (N.-Ii.) assu rantie dekt de schade. AANGEHOUDEN. De politie te Scheveningen heeft in in speelhuis aldaar gearresteerd een Dultscher, verdacht van oplichting gepleegd in een ander speelhuis door onder bedriegelijke voorgevens gel den ter leen te vragen en zich weder rechtelijk toe te eigenen. De aangehoudene wordt, naar het Hbld. meldt, ook verdacht van oplich ting te Amsterdam gepleegd. ONTVLUCHTING KRANK- ZINNIGEN. Tweo verpleegden van het Rljks- krankzLnni&ecügesticht te Modemblik, werkzaam op het bouwland, poogden zich uit de voeten te maken. Een hun ner werd al spoedig achterhaald, de tweede begaf zich bij het strand in zee en ward daar gegrepen, HUWELIJK VOLGENS HET STElV SEL-VAN HOUTEN. De Nieuwe Courant meldt: Een huwelijk volgens het stelsel, door mr. S. van Houten in een zijner Staatkundige Brieven aanbevolen, .w^rdt liedep. te's-QrAYephage vol- trokken. De brtfld ls oen beCen.8 femi niste. De aankondiging van dit hu welijk luidti „Ondertrouwd (volgen de namen); receptie 35 uur op Zondag 17 Juli o.s. (volgt straat en huisnummer), te 's-Gravenhago. Onderteakenlng der huwelijkscontracten op Maandag 18 Juli to 's-Hago. Wettelijke huwelijks voltrekking: „Zoodra de Nederland sche wetten <lie individualiteit van huwden waarborgen." DE RIJKSMIDDELEN IN JUNI, Met ingenomenheid mag warden ge constateerd, dat de opbrengst der rijksmiddelen ook ln Juni bevredi gend ls geweest; vergeleken bij Juni 1909, dat een zeer gunstige maand was, is er ook nu vooruitgang, zij het een van slechts 381.124. ELECTRICITEITSTENTOONSTEL- LING TE GOUDA. Do plannen voor de te Gouda ter gelegenheid van de opening der Elec- trisclxe Centrale te houden tentoon stelling van toegepaste eloctrlciteit hebben thans veeleren vorm aange nomen. IIET KRUPP-RAPPORT. Allerlei vermoedens zijn geuit aak in den vorm van verzekeringen uit goede bron e. d. over den in houd van het Krupp-rapport, de ge- helmhouding daarvan, en de belang wekkende redenen, die hiervoor gol den. Wij moeten dien wclingelichtcn een illusie ontnemen. De zaak is uiterst eenvoudig deze, dat na de bespreking van het rapport in do geheime zitting der Kamer de openbaarmaking zou zijn gevolgd, daar er niets geheim te houden valt, maai- op voorstel van een der leden (naar wij meenen, van mr. Drucker) werd besloten, het stuk, naar den eisch der parlementaire wellevend heid, éérst ter kennis van den minis ter van Oorlog te brengen, waarna do Kamer dan nader de openbaarma king zal doen plaats hebben, zoo meldt de „Haagsche Crt". Sport en Wedstrijden FRITS KOOLHOVEN GAAT VLIEGEN. Naai- men aan de Tel. uit betrouw bare bron mededeelt, zal de bekende automobilist Frits Koolhoven zich de zer dagen naar Parijs begeven, ten einde daarz ijn Hanriot monoplaian in ontvangst te nemen. Gezien heli succes, door dezen hear als automo bilist bohaald, ls het zeer waar schijnlijk, dat hij een der eerste Nederlanders zal zijn, die in Holland zal vliegen, CRICKETWEDSTRIJD NEDER LAND—BELGIë. Het advies inzake den cricket-wed strijd NederlandBelgië zal volgens 110 .Tel.", zijn dezen dit jaar te Haar- te doen plaats vinden op het veld van „Rood en Wit". Wel werd het Sparta-lerrein alleszins geschikt ge acht voor het batten, maar dc grond is voor de fielders nog te ongelijk voor een belangrijken internationalen wedstrijd. DE gez&iföiAMsfodenetl ontheffing daar van gevraagd ep verkregen. Letteren en Kunst BOEKEN. Ter aankondiging ontvingen wij den dcrdloai (veel vermeerderden) druk van het practlsche boekwerk Neder- landsohe Staatswetten", uitgegeven door mr. K. Meyer Wiorsma (Gro ningen P. Noardhoff). Deze uitgave is wederom bewerkt door hot Bureau voor Staats- en Ad ministratiefrechtelijke Adviezen (Mre. Blaupot ton Cate en Mesdag). Het boek dat thans 1235 bladzijden telt do vorige druk tH2 blz. be helst nu ook de Weduwen wet voor de Onderwijzers 1915, de Begraafwct en de Zegelwet. De wijze van bewerking ls geheel dezelfde gebleven. Deze wetten verzameling zal ook in haar dorde uitgaaf veel nut stichten. TIJDSCHRIFTEN. Het laatstverschenen nummer van „Eigen Haard" bevat: De „Zeelondia' van den Kon. Holl. Lloyd, Een avontuur met doodelijken afloop door Mario RedeléDe Negri. Neder - derland voor honderd jaren door Ge neraal Wüppermann. W. A. van Konijnenburg door Aty Brunt Een historisch logement door S. Kalff. Caoutchouc, naar het Duitsch Prof. Dr. F. Willy Hinrichsen. Het 50-jarig bestaan der opleidingsschool voor marino-machinisten. Tuin- wijek. R. W. J. C. van den Wall Bake. Vele aardige foto's sieren dit num mer. Gemengd Nieuws „BONDS"-FEESTEN TE ARNHEM. Vrijdagavond had op het Stadhuis de officleele ontvangst plaats. De burgemeester, baron Van Heem stra, schetste de beteekenis van den Bond voor bet sportleven in ons land en het toerisme in het algemeen. Bij ontstentenis van den bonds-pre sident dankte de waarnemende voor- zitter.'do heer Pos, voorde ontvangst: hii schetste de ontwikkeling van het toerisme te land, te water en in lucht. Per rijtuig begaf men zich vervol gens naar den tuin van het Ooglij- dersgasthuis, waar een fakkeltocht werd opgesteld. Een talrijke menigte was samengestroomd, met dc muziek voorop. Men wandelde vervolgens naar het woonhuis van den hoofdcon sul aan den Amsterdamsche Weg, waar deze zou worden gehuldigd. voorzitter overhandigde den heer Fockema een zilveren pla quette, aan de eene zijde vertoonende het geslachtswapen van den consul, aan de anuere zijde het wapen van den A. N. W. B. De hoofdconsul dank te ln een hartelijke toespraak. Daar na voerden nog het wpord de heer Collard namens den Belgischen Bond en de heer Bergsma, de vader van den bondsvoorzitter, die dankte voor de hulde in bloemen en woorden aan de bejaarde moeder van den hoofd consul gebracht. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Hagestein ds. A. van Griethuysen, te Langerak bezuiden de Lek te Nieuw-Dordrecht ds. C. Leendertsz, te Coevorden. Aangenomen het beroep te Beets ds. G. \V. Noordenbout te Wier, die voor het beroep te Ter Apel en te Nlo- hove heelt bedankt. Ds. D. Cladder ie Schoonrewoetrd heeft tegen 1 November a.s. zijn vol emeritaat aangevraagd. Ds. N. Klaassen te Hoogmade ls be noemd tot predikant ln Ned.-Oost- Indié en zal reeds in Augustus ver trekken. Beroepen te St. Kruis de liceo* J. J» II. Visch, cond, te Sleeuwijk. Beroepen te Maassluis, d<S. V. J. 8. Orouaaz te Garijp. Aangenomen het beroep te Nieuw- Weeirdinge (evangelisatie, da. A\ Alte- oa te Lutten. GEREF. KERKEN. Beroepen te Vlissingen de heer A. M. Berkhof/, can<L te 's-Gravenhage. Bedankt voor het beroep te Waard huizen en Uitwijk de heer Q. J. de Kruyier, cond. te Middelburg, Dr. J. G. Geelkerken, te Hilversum, die voor. eenigen tijd een beroep aan nam 'naar Punnerenct beeft wegens EEN STAD VERBRAND. Omtrent den brand te Campbelltown in New-Brunswick wordt nader ge meld, dat ullo fabrieken in de stad eraield zijn, de groote houtzaag molens met hun kostbaren houtvoor- raad verbrandden, alle winkels, openbare bureaux, de koninklijke bank van Canada, de bank van Nova Scotia, de bank van Brunswick, alle hotels en scholen, het klooster, het ziekenhuis en alle kerken verwoest zijn. Slechts zes huizen zijn blijven staan. Terwijl do brandspuiten van de na burige stad Dalhousie te Campbell town in werking waren, liep Dalhou sie zelf groot gevaar. Er was name lijk een brand uitgebroken, die zich in den aanvang zeer dreigend liet aanzien. De burgers wisten echter door krachtig optreden het gevaar te bezweren. Zij organiseerden een hluschdienst met brandemmers wisten zoo na eenigen tijd den brand meester te worden. 25.000 WERKLIEDEN UITGESLOTEN. De vereeuigde ijzerfabrikanten inde buurt van Boedapest hebben besloten een algemeens lock-out af te kondi gen, wanneer niet de staking en de boycot, waardoor enkelo..fabrieken ge troffen zijn, voor 20 Juli a. s. zullen zijn opgeheven. Van deze lock-out zouden 25.000 werklieden het slachtof fer worden. DE KONING VAN BULGARIJE VLIEGT. De koning van Bulgarije bracht Vrijdagmiddag te Brussel een bezoek aan liet aerodroom Kiewit Achter eenvolgens ondernamen prins Boris, prins Cyrille, secretaris van den ko ning, en ver\olgeus de koning zelf eenige vluchten met den tweedekker van ridder De Lamine, die tot officier in de orde van St. Alexander weid benoemd. De koning was zeer enthousiast en verklaarde, dat hij in Bulgarije een dergelijk aerodroom zou laten in orde maken. VORSTELIJKE BEZOEKEN. Den 15dcn Augustus zal de Koning van Roemenië le Ischl komen, om Frans Jozef geluk te wenschen met diens tachtigsten verjaardag. In de tweede helft van deze maand wordt de Turksche Kroonprins te Boe dapest verwacht. Na daar eenige da gen vertoefd te hebben, zal hij ook Weenen bezoeken. DE ZWARTE HAND. Te New-Orleans werd een Italiaan- sche winkelier, Joseph Manzella ge naamd, vermoord door een persoon, in dienst van de „Zwarte Hond". De moordenaar was den winkel binnen gedrongen en eischte van Manzella een som gelds. De winkelier trachtte zich met een revolver te verdedigen, maar werd zelf door den indringer neergeschoten. Zijn zeventienjarige dochter, die de schoten gehoord had, kwam haar vader te hulp en trof den roover met drie kogels in het hart. Het bleek een zekere Guiseppc Spen- nazio te zijn, die eerst, kort geleden uit Sicilië aangekomen was. KONING GEORGE ALS INDIANEN- HOOFDMAN. Ongetwijfeld is het niet bekend, dat koning George V v geland het recht heeft de Mokaselns en de adolaarevederen, de trotsohe versierselen van 't Indlaansche op perhoofd, te dragen. Een jaar geleden ongeveer werd aan den vorst, dia toen nog prins van Wales was, na mens den „hoogen traad van die vitT roode naties" dit zeldzame voorrecht verleend. HIJ bedankte in een long schrijven, waarin hij de roemvolle, krijgshaftige tradities der Indianen hoogelijk preee. Ook koning Edward was voor Jaren in optima farms tot Indiaansch opperhoofd verheven, en had hij die gelegenheid een onuit- BPreekharen ia am gekregen, die La 't Hollandsch zooveel als „zoon dar groote witte moeder" beteekende. Nog een derde lid der Briteche ko- pingsfamllle geniet het recht toma hawk, «caipeennes en adelaars vede ren te dragen, de hertog van Cm naught. Maar de meestberoemdo ln- diuneulioofdmon onder de bleakge- zlchten is toch wel de beeldhouwer Percy Wood. Wood dankt deze onder scheiding aan een kunstwerk. Do En- gelsche regeering had voor eenige ia ï-on hem, opgedragen ln Canada, in du stad Brentford, oen gedenkteeken ter eere van hot bekende Indiaansche perhoofd Tbayendanega op te rich ten. Drie Jaarla ng werkte Wood aan 't beeld, dat een monument werd de zes roode naties van Canada. De opi>erhoofden dor verschillende roode volkaren waren over 't werk zóó ver rukt, dat zij den beeldhouwer krijgshoofdman laten wij voor oen man hopen „Sn buitengewonen dienst' - benoemden. Lord Strathcona, kanselier van de universiteit van Aberdeen, lieeft 10.000 pd. st. geschonken om aan de univer siteit een leerstoel voor landbouw te vestigen. EINDELIJK GEPAKT. De bendo van don stoutmoedigen stiruikroovcr Lablane die Zuld-Oran den laatsten tijd terrorLseerde en te vergeefs door do politie werd volgd, is eindelijk onschadelijk ge maakt Dtor oen der roorvers ingelicht, om singelden de gendarmen hun schuil plaats en voerden de geheel uitgeput te mannen naar de gevangenis. HITTE IN AMERIKA. Aan het snikheote weer, dat sedert Juni vooral New-York geteisterd heeft, en van tal van menschen den dood veroorzaakt heeft, is een einde gekomen. Do hittegolf is over het land hcengogaan. De New-York He rald zegt, dot er nu warm weer voor West-Europa te wachten is. AARDBEVING. De aardbeving, die dezer dagen in het noorden van Tirol ig voorgeko men. was vrij hevig. De eerste schok, die slechts een seconde duurde en waarvan men bijna niets bemerkte, had plaats 's morgens 9.34. Een kwar tier later volgden een paar sterkere schokken, waardoor meubels begon nen te wankelen, schilderijen van den wand vielen en ruiten braken. In de torens begonnen bijna alle klokken te luiden. Er ontstond een paniek in ver schillende plaatsende menschen renden uit hun huizen en durfden er langen tijd niet meer in terug te kee- ren. liet sterkst deed de aardbeving zich in het dal van de Boven-lnn ge voelen. BOSCHBRAND. Een ontzaggelijke boschbrand woedt in den Amerikaanschen staat Monta na. Op het oogenblik staan dertien ;roote bosschen in vlammen. De stad Whitefish wordt door een gordel van brandende bosschen om ringt. Slechts hevige stortregens kun nen een einde aan den brand maken. TRANSATLANTISCHE LJNEN. Hel st. Grotius (thuisreis) vertrok 16 Juli van Singapore. Het st, Koning Willem I (uitreis) vertrok 15 Juli van Lissabon. Het st. Koningin Wilhelmioa (thuis reis) vertrok 15 Juli van Algiers. Het st. Koning Willem II (thuisreis) vertrok 10 Juli van Perim. Het st. Madura (thuisreis) is 16 Juli Gibraltar gepasseerd. liet st. Rembrandt (uitreis) passeer de 16 Juli Perim. Het st. Bandoeng (uitreis) is 15 Juli Malta gepasseerd. Het st. Noordam vertrok 16 Juli van Rotterdam naar New-York en was des nam. 10 u. 45 m. in zee. Het st. Delfland (uitreis) vertrok 15 Juli van Leixoes. Het st. Frisia arriveerde 15 Juli van Amsterdam te Buenos-Apres. Hot st. Ascania (thuisreis) arriveer de 16 Juli te Havre. Het st. Prins der Nederlanden (uit reis) vertrok 15 Juli van Madeira. Het st. Prins Willem III vertrok 15 Juli van New-York naar W.-Indië. Het st. Oranje arriv. 16 Juni van Amsterdam te Batavia. Het st. Sumatra vertrok 16 Juli van Amsterdam naar Antwerpen. Het st. Hollandia, thuisreis, pas seerde 16 Juli Wight. CHOLERA. Br. Ms. Hertog Hendrik bleef in den omtrek van Soerabaja om bij gelijke nieuwe gevallen van cholera de patiënten to kunnen debarkeeren. Gelukkig bleek dat niet moodig. De door die ziekte aangetaste schepelin gen van de Noord-Brabant en Hertog Hendrik zijn aan de beterhand. EEN SCHADEPOST. Wij hooren, dat men thans bezig is de onderzijde aan stuurboord tus schen de kiel en de kinikiel te sloo- ui, vertelt het „Soer. Hbld." De reparatie van de „Noord-Bra bant" Koopt men in 4 1/2 maand ge reed te hebben. De kosten worden go- raamd op circa 175.000 gulden. Geen kleinigheid. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Roermond. K. Postul art, hande laar in zuidvruchten, te Venlo. Rech- ter-commissaris: mr. baron dc Bie- berstein; Curator: mr. W. Wolters. Utrecht. A. van Spiegel, slager, al daar. Rechter-commissaris: jbr. mr. Schuurbeque Boeije; Curator: mr. J. de Waal Mulefijt. H. A. V. Lourens, schilder en kof- liehuishouder, to Rotterdam. Curator mr. H. N. Kluyver. P. G. Ch. Jansen, smid, to Rotter dam; Cuii'tttuir: oir. II. A. van Toon. Goudriaan, pakhuisknecht te Rotterdam. Curator: mr. P. B. Bou- inun. Rechter-commissaris in alle mr. H. W. B. Thomas^ Breda, F. Reuviers, aannemer, to Geertruideuberg. Rechter-commissa ris: mr. W. P. A. Hellegers; curator: mr. J. E. Hoekstra. Amsterdam. D. J. Wuloing, behan ger en stoffeerder, aldaar. Rechter commissaris: mr. J. T. F. Telting; cu rator: mr. K. J. van Nieukerken. N. Broers, handelaar in bouw materialen, te Sloten. Rechter-com missaris: mr. J. T. F. Telting; cura tor: mir. J. J. B. van der Mandere. G. P. G. Kloppers, bouwkundige te Hilversum. Rechter-commissaris: mi". J. T. F. Telting; curator: mr. A. van Oven. H. van Boort, -boekbinder te Hil versum. Rechter-commissaris: mr, J. T. F. Telting; curator: mr. A. A. van Oven. Opgeheven: J. Sandijck, frultkweek'er le Nijme gen. J« Noach, rijwielhandelaar te Zut- pben. Geëindigd: A. E. Kuhleman, handelsagent, le Leeuwarden. H. Mühlens, v./h. restaurateur to Utrecht. F. 11. tor Haak, te 's-Graveuhage. H. J. Tutert, beurtschipper te Raalta, A. H. van Maaissoveen, to Utrechte J. Boa, schoenmaker, voorheen to Groningen. C. M. van Eymeiren J.Czn., schoon- winkelier to 's-Gravonhagc. Het faillissement van W. v. Dron» gelen, broodslijter te Rotterdam. G. van der Lcode, firma G. van dor Leede en Co., te Watergraafsmeer; C. van der Ven, eerder weduwe i C. H. Buker, thans echtgonooto van J. Fresco, te "s-Gravenhago; fir ma Hulk ens Zonen, fabrikante van leestkluar schoonwerk, te Tilburg., Patient. Neen, ik ben kapper en haarknippor. Stoomvaartberichten POSTKANTOOR TE HAARLEM. Lijst van brieven en briefkaarten, aan dit kantoor ter post bezorgd, wel ke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt (lo helft der maand Juli 1910). Binnenland., Brieven: C. de Kok, I. Kok, mej. E. C. Dam- Houtman, L. M. J. Smit, B. Mulder, mej. L. Manders, mej. Alida do Jongh, C. van Meurs, allen Amster dam wed. Vink, Rademaker, P. Er- kelens, L. W. Beirer, wed. Noordhoff, Ds. J. C. J. C. Smits, allen 's-Graven- hagemej. C. J. van Houten, mej. Heessen. A. Serné Jr., allen Haarlem; II. Ilalleboom, Den HelderJ. W. Eerhart, Katwijk aan Zee Ds. J. J. v. d. Weyde, Oosterend (Fr.) Alex. Cohen, Rotterdammej. Annie Gerth en I- M. Verwey Co., beide» UtrechtBrieven no. 180002, BRIEFKAARTEN. II. E. v. Ootmersscn, Amersfoort1, fam. v. Raam, mej. Eelkenv Ph. Ai. Verhoog, jongej. A. Koning, mej. A. Betlem, mej. G. Bosboom, J. Beyer* allen Amsterdam; mevr. C. E. Appel doorn-v. d. Wissel, Doeitinchem; E. da Vries, fam, Visser, mej. wed. A. v. 9, Bree, allen 'sGravenhage; -Arent v. d. Wal, W. v. Huizen, Albert Eggere, C. v. Asten, vrouw Braspenning, allen Haarlem; S. de Vries, Hars kamp; J. v. d. Visschersdijk, Oldo- broek; A. t Ha'rt, mej. v. d. Leek, JaCc d. Berg, allen Rotterdam; mej. D. Franse, Schiedam; mej. M. v. Rooyea Utrecht; A. de Jong, Zaandam; mej< B. v. Bodegraven, Zandvoort, P. F. Roos? Uit het Buitenland terug ontvangen brieven Ferd. Schwab, Düren Weenink, HacheneiJ. Hauber, Jetzendorf Heer en Mevrouw TidemanWijers,- Menaggio miss Caridad Molena Es- tacion, Murcia. Briefkaarten P. Alma, Batavia, P. Lipman, Gr* Berlin Grete Wilms, Köln a. Rh. Perkuhn, Bad MaistaltA. Cassce, Messina P. Visser, Turtle Creek, stuks). Nota Aan de afzenders wordt aan bevolen hun adres op de brieven eo briefkaarten te vermelden, opdat dez« bij onbestelbaarheid aan hen kunne» worden teruggegeven. Onze Lachhoek Dokter. In de eerste weken moogi ge geen hoofdarbeid, verrichten» Patiënt. Ja, maair daar moet ik" van leven dokter. Dokter. Ben je dan dagblad schrijver of Iets dergelijks? Twee studenten kwamen 'a nachts laat in hun hotel aan. Zij gingen naar hun kamer, doch stapten een verkeerde kamer binnen waar een oude dame sliep, deze, natuurlijk di- rekt denkende aan Inbrekers, riep: „O laat me toch als het u belieft leven, ik zal al mijn geld geven." De studenten natuurlijk in vroo» lijke stemming keken elkaar ver baasd aan, en één zeide: Nou, zulloo wij zo laten leven? Goed, zeide de ander! Arm ln arm, gingen zij do kamen uit, zingende: Lang zal zo leven, lang zal ze le» Hl... Hei st. Menado vertrok 16 Juli vair Batavia naar Rotterdam. Het st Sindoro, uitreis, is 16 Juli Messina gepasseerd. Het st. Tobanan vertrok 16 Juli van Rotterdam naar Batavia en was de< I. te 3 uur in zee.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6