HAARLEM'S DAGBLAD. ™SS.SfeS MORA hield dus de behandeling van t voor stel aan. in de verwachting, dat hij zijn plan nader tal ontwikkelen. Jam mer van den tijd, het had sneller kunnen afloopen In deze Raadsvergadering hebben we nu ook gehoord, waarom B. en W. aan de Maatschappij tot exploita tie van Staalwaterhronnen de ver gunning, om een handwijzer naar de drinkhal op den Dreef te plaatsen, geweigerd hebben. Veel van die bord jes ontsieren het landschap en wan neer er nog meer aanvragen komen, kun je die niet weigeren. Of de ont-1 siering nu juist bij dit bordje begin nen zou, meen lk te mogen betwij fe- leu (trouwens nu het gemeentebestuur zelf binnenkort de stad met adverten tiezuilen gaat ontsieren, heeft zijn uitspraak in deze voor mij wel aan gewicht verloren) en bovendien kan met die vrees voor toekomstige ver zoeken alles worden tegengehouden. Iedere hond wordt met zoo'n stok ge slagen. Bet College van B. en W. is geen vergunnings-automaat, het kan elke aanvraag op zichzelf beoordee- len en die afwijzen, zoodra hef dat wil. Maar daarmee verandert, de zaak niet. want do Staalbron blijft van haar bordje verstoken. Evenals de Commissie van de Ned. Herv. Ge meente van het subsidie van ƒ600, dat zij vroeg tot instandhouding van hare bewaarscholen. Vrijwel alge meen werd het oordeel von B. en W. gedeeld, dat volgens de bedoeling van de wet do gemeente geen subsidie mag geven aan bijzonder onderwijs. Maar dit is wel zeker, dat de ge meente nog altijd te kort geschoten is in haar zorg voor goed openbaar voorbereidend onderwijs. Dat- is geen fout van de laatste jaren, maar van lang geleden, en de heer Loosjes kon dan ook met recht zeggen, dat voor ziening in deze gaping wel op zijn lijstje staat, maar nog niet kon wor den tot stand gebracht- Er was zoo veel op den schotel. Maar komen zou de regeling stellig. En zijn voorgan ger. de heer Thiol, legde die belofte nog eens vast aa.n den ketting van zijn erkentelijkheid. Hij kan nu, wan neer het onverhoopt eens wat iang mocht duren, met het onschuldigste gezicht van de wereld komen vragen naar die toezegging, „waarvoor ik, mijnheer de voorzitter, indertijd zou uitdrukkelijk mijn dankbaarheid heb uitgesproken." Merkwaardig genoeg werd denzelf den spreker bij een andere dankbetui ging aan B. en W. het woord ontno men. Die betuiging kwam namelijk pas, toen men het punt al voorbij was. De voorzitter hamerde. „U is buiten de orde." ..Ik heb het nu al gezegd", glun derde Mr. Thiel, maar streng werd hem toegevoegd „omdat ik niet al te spoedig den hamer liet vallen, maar daar moet u geen misbruik van ma ken." Een Raadsvoorzitter, wil hij zijn prestige handhaven, moet niet met zich laten spotten. En hiermee heb ik nabetrncht wat er te nabctrachten valt. Air. Slingen- berg werd geïnstalleerd en kreeg de plaats naast den heer Van Lynden. Bovendien maakte hij al dadelijk kennis met een flinke geheime zit ting en met pen reeks van stemmin gen. Die voor de benoeming v_n een wethouder allereerst Met op één na algemeene stemmen werd de tijdelijk wethouder, de heer J. F. Hulswit, ver kozen en nam de benoeming aan. In de saaie rij van onderwijsbenoe- müigen werd eenige afwisseling ge bracht, omdat bij die voor leeraartesy in de Engelsche taal aan het gymna sium No. 2 van de voordracht, mej. Land, benoemd werd, wat anders zel den voorkomtbovendien koos een Raadslid in een der vacatures Dr. Vin&esteijn, die nota bene inspecteur is van het gymnasiaal onderwijs. Bij al die namen kan 't iemand inder daad wel eens duizelen. En niemand zal er dan ook rouwig om zijn ge weest. toon we weer losgelaten wer den in den poffer- en oiiebollengeur op de Groote Markt j. a p. Buitenlandsch Overzicht In deze dagen nu er toch geen enkele politieke gebeurtenis van eenig gewicht iswordt nog al druk over de vredesidee gesproken. Zooals men weet heeft de Fransche seuator Ger- vais 't zaakje weer eens aan 't rollen gebracht, door een en ander mee te deelen over de pogingen van den ko ning van Italië in 't belang van den vrede. Gervais schreef o. a., dat de meeste staten wel voor een beperking der oorlogsuitgaven te vinden zijn, alleen Dnitschland niet Deze weinle vleiende beschouwingen over DUITSCHLAND EN 'T ONTWAPE- N1XGSDF.NKBEELD worden door de Duitsche pers druk besproken. Heftig w-rdt geprotesteerd tegen de beschuldiging, dat Keizer Wilhelm en zijn land door een stil zwijgen oorzaak is. dm de vredes- idée geen vorderingen maakt. Ziernier eenige aanhulingen De „Germania" (het orgaan van hel Centrum) schrijft, dat bet Duitschland zeer gemakkelijk zou vallen mooie frasen te bezigen over „den vrede en de broederschap der volkeren", maar wegens de houding van Frankrijk en Engeland zou dit wemig vruelnen dragen. De (conservatieve) „Redchsbote" schrijftde heer Gervais vraagt, wan neer er eens een eind zal komen aan den wedloop in de bewapening. Het antwoord is gemakkelijk iaat Frank rijk en Engeland beginnen, dan zal Duitschland volgen. De „Deutsche Tageszeitung" (agra- rischl, is van oordeel, dat Duitsch land op het voorstel, een overeen komst aan te gaan, waarbij men zich zou verbinden tot geheele of gedeelte lijke ontwapening over te gaan, ant woorden zal, dat een dergelijke over eenkomst nutteloos en dwaas is. wijl zij de kiem van tweedracht in zich draagt, en oorlogzuchtige dlscussiën znu uitlokken De ..Post" (conservatief) roept iro nisch uitHet is dus de schuld van Duitschland, als de uitgaven van le ger en vluot in Frankrijk te drukkend wurdenWaarom keuren de Fran sche volksvertegenwoordigers dan niet zooveel vaderlandslieceiMe een stemmigheid die uitgaven gucd Na poleon III zeide eens „Hel keizerrijk is de vrede". Wij zeggen tegenwoor dig „het zwaard is de vrede". De be doelingen van onze geheime tegen standers zijn te doorzichtig. Maar minder dan ooit is er thans reden voor Duitschland, een stap te wij keu in de quaestie van zijn vlootprogram- ma, zooals dat tien jaar geleden is vastgesteld. Tot zoover deze persbeschouwingen Men ziet. er duidelijk uit, dat de zaak van den vrede in Duitschland nog geen bijzondere vorderingen ge maakt heeft, althans nog niet onder de politieke redacteurs I Toch wordt er wel VOOR DE VREDES-BEGINSELEN. geijverd, getuige o. a. weer 't interna tionaal vredescongres te Stockholm In de eerste zitting van 't congres werd door den Franschman Arnaud een ontwerp, bevattende 145 artike len, ingediend tot codificatie van het volkenrecht. Dit ontwerp is bedoeld als een aanvulling van het oorlogs recht, zooals dit door de Haagscne conferenties is vastgesteld. Er zal nu een speciale commissie benoemd wor den ter bestudeermg van tiet ontwerp. Aangenomen werd het voorstel van het pau-Amerikaansche vredescon gres, om pogingen in net weit» te stel len tot uitbreiding van hel interna tionale Prijzenhof lot een algemeen scheidsgerecht. Het voorstel van den Russischen se nator Mechelin tot benoeming vun een commissie van geleerden, die een onderzoek zal instellen naar de oor zaken, die geleid hebben tot de uorlo- gen, na 1615 gev uerd, w erd in handen van een commissie gesteld. Er werd een telegram van dankbe tuiging gezonden aan den Ituuaan- schen minister van onderwijs, die het denkbeeld heeft gehad, te bepalen, <iat de 22ste Februari in de scholen als vredesdag zal worden gevierd. Gistermiddag waren de congres sisten op een receptie in "t koninklijk paleis geuoodigd. 600 personen wa ren aanwezig. Bij ontstentenis van den Koning, ontving Prins Karei de congresledeu hij liet zich een groot aantal congres sisten voorstellen en voerde langduri ge gesprekken met hen. IN DEN BALKAN Is T thans nogal rustig, althans Wat oorlogsgeruchteu betreft. Uit Athene wordt bericht, dat al daar sedert den terugkeer van Raliis en Theotokis 't gerucht loopt, dat be langhebbenden te Athene zich ge wend hebben tot leiders der jong-Tur- ken te Konstantinopel met het ver zoek een directe overeenkomst tus- schen Griekenland en Turkije voor te bereiden. De onderhandelingen loo- pen, naar het heet, niet alleen over Kreta, maar beoogen een algemeens oplossing van alle tusschen beide lan den hangende quaesties. Deze geruch ten staan iu verband met den wensch van de partijen van Rallis en Theoto kis, om een coalitiekabinet te vormen, teneinde boveuvermeld plan ten uit voer te leggen. De Turksche regeerders hebben met de gewesten veel moeilijkheden. Na Albanië Is Hanran in Syrië aan de beurt gekomen voor een expeditie. F- i« PPn ops'and uitgebroken onder de Droezeu. De opstandelingen heb ben drie Christen-dorpen verwoesten meer dan huuderd uienschen om hals gebracht, waaronder ook enkele Mo hammedanen. Een vrouw is o. a. le vend verbrand. Over eeu week zal er een troepen macht naar Hauran gezonden wor den, bestaande uit 26 bataljons en acht batterijen. De leider der expedi tie is Sami pnsjn. een van de knapste leerlingen vnn Van der Goltz. Het is er dan blijkbaar om te doeu, de Droe- zen nu eens voor goed tot onderwer ping te brengen. De bevolking in het oproer-gebied zal op dezelfde stelsel matige manier ontwapend worden als in Albanië. Maar vo ir 't zoover zul zijn, zullen er nog wel meer bloedige botsingen plaats hebben. MOEILIJKHEDEN IN MAROKKO. Er lijn voor Frankrijk weer moei lijke dagen op til. Uit Casablanca wordt nl. gemeld, dat Ma el Ainln.dio zich in de bmirt v,'i Marakesj he- vindt, gezworen heeft de nederlaag te wreken, die zon aanhangers bl! Tad- b to-led"'! hebben n""r Moe'. Ha- fid weigert hein middelen te zenden, heeft du invloedrijke maraboet al zijn kaïneeien te gelde gemaakt om zich voor te bereiden op den heiligen krijg tegen Frankrijk. EEN SAMENZW ERING IN VENEZUELA. Te New-York is bericht ontvangen, dat de regcering van Venezuela een complot heeft ontdekt, dat ten doel hud den president Gomez te vermoor den. Twee aanzienlijke Venezolanen zijn gearresteerd, de andere betrokke nen hebben de vlucht genomen. DE.CHOLERA IN RUSLAND, breidt zich nog steeds uit. Lit vrees voor de ziekte hebben 4070 arbeiders de kolenmijnen van bet district Ta- geurog verluten en zich naar hun woonplaatsen terug beguve... Alle po gingen in hel werk gesteld om hen van hun vuornemeu af te brengen, bleven vruchteloos SPOORWEGSTAKING IN CANADA. Tengevolge van de tusschenkomst der regccring is de werkstaking op de lijnen der Grand Trunk Railway of Cunada geregeld door «en overeen komst, welke eeu minnelijke schik king vormt tusscheu de eischen der werklieden en de voorwaarden door de maatschappij aangeboden. Stadsnieuws Hinderwet. U. eu vvau Haarlem doen weten, dat van heden op alle werkdagen, vun des voormiduugs 9 tot dae namid dags 2 uur, tot 16 Augustus e. k s na middags te 1 1/4 uur. ter gemeente secretarie 17e Afdeeimg) ter inzage is nedergelegd het Ingekomen verzoek schrift mute de bijlagen \un B. Eijbers om vergunning tot uitbreiding van de koek- en banketbakkerij in net per ceel aan de Pieter Kiesstraat no. 12, door plaatsing van een nieuwen oven, van H. T. vim den Broek, om ver gunning tot oprichting van een be waar- en verwerkpluots van lompen in het benedengedeelte van het per ceel aan 't Krom uo. 47 van Gebrs. H. en P. Kinman, om vergunning tot uitbreiding van de wa genmakerij en smederij in hei perceel uan den Wagenweg no. 8. door bij- plaatsiug van eeu electromotor van 10 paaniekraciiten, eeu draaibank, OM ONS HEEN Mo. 1177. Nabetrachting ran den Gemeenteraad. De heer Bregonje heeft schijnbaar in den Raad een succesje behaald, maar het zou mij niet verwonderen, wanneer hij bij nadere overweging komt te wcnschen, dat hij de zaak maar liever niet begonnen was. De historie is bekend. In een vorige ver gadering klaagde hij er over, dat de imder-dlrecteur van de lichtfabrieken verschillende werklieden gesproken bad over hun classificatie, in ver band met het werklieden-reglement, en dat wel hier lag het misdrijf Vóórdat de Raad die had vastgesteld. B. en W. deden onderzoek, legden èen rapport over, dat wonderlijk ge noeg weer niet publiek mag worden, lioewel het geval in openbare Raads vergadering behandeld is en de wet houder, de heer Hulswit, deelde mee, dat aan de directie van de Lichtfa brieken een brief is geschreven, waarin haar wordt gelast, om wan neer zij voortaan besprekingen met derden voeren wil, daartoe vooraf het verlof te vragen van B. en W. Is dit nu een succes voor den heer Bregonje Ja, voor zoover het hern een voldoening zou kunnen zijn, maar dat wil ik niet gelooven, dat de onder directeur een reprimande heeft ge kregen. Neen. voor zoover die repri mande aanleiding kan (en ik denk zal) geven tot verstijving van de ver houding tusscheu den onder-direc teur en de arbeiders aan de Licht fabrieken. „Wanneer alles wal ik zeg", zoo zul de onder-dirocleur den keu, „aan een Raadslid kon worden overgebriefd, dan houd ik voortaan miin mond dicht." Die mogelijkheid zag de heer De Braai zeer goed in, toen hij zei „De onder-directeur is een man, die gemoedelijk omgaat met het personeel, en dan wel eens een praatje houdt. Ik zou het jammer vinden, als dia verhouding verander- do. En zij verandert door dergelijke besprekingen in den Raad." Zoo is het en daarom is bet succes van den heer Bregonje er een van theoretisch en en niet van practischen aard. Intogendeel. De heer Bregonje, ik ben er zeker van. meent het goed, maar hij moet nog leeren, dat in den Raad Heine dir^gen niet alleen niet tot groote moeten worden opgebla zen, maar er zelfs niet eens thuis hooren. Indien hij dan absoluut wat doen wou, was een opmerking aan den wethouder, onder vier oogeu, voldoende geweest. En ik geloof ze ker. dat B. en W. zelf, die nu toch zoo'n plechtige reprimande hebben uitgedeeld, in raadkanier hebben ge dacht „och, had Bregonje dat nu maar liever vóór zich gehouden," Een voorloopig succes behaalde do heer Lasschuit, die in dat opzicht niet verwend is. Het ging over het maken van een nieuwe brug bij de Amster- dumsche poort, tot verbetering van den inderdaad onboudbaren toestand van het verkeer, die daar heerscht. De heer Van Styrum wou die zaak aanhouden tot de begrooting, omdat ze over een te groot bedrag liep 81.000), om haar in den komkom mertijd, met eeu zeer onvolledigen Raad, af te doen. Niet geheel ten on rechte meende hij, dat de Raad vaak lang en breed praat over kleinighe den en groote sommen toestaat met een mooi gebaar. Toch achtte de groote meerderheid van den Raad die reden tot uitstel niet voldoende. De heer Lasschuit had een andere reden: hij wilde namelijk de brug anders leggen en collega's-Raadsleden, die hij er over gesproken had, vonden daar wel wat voor te zeggen. Het was alloen wel wat vreemd, dat de heer Lasschuit nu niet ter zitting was gekomen met een voorstel, dat althans ln grove trekken zijn denk beeld aangaf. In plaats daarvan kwam hij met leege handen. De Raad FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVIC&, 40, Sir Jozef dacht dat dit uit begeerte was; maar hij had slechts ten deele gelijk er was ook vrees bij. De ver leiding was ontzettend, ofschoon zij haar op dal oogenblik nóg niet in haar vollen omvang begreep. Maar twaalf honderd gulden I lleelemaal voor haar I Om uit te geven aan al die kwikjes en strikjes, waarnaar haar bekrompen ziel zou verlangde In haar geheele leven had zij zoo'n groote som nog niet in handen ge had. Onbegrensd scheen het aantal dingen, dat men daarvoor kon koo- pen, eu zij hijgde letterlijk naai adem. Hoo zou zij bovendien kunnen weigeren Zij wist, dat Sir Jozef haar alles met volkomen accuratesse had voorgerekend. Als zij weigerde, zou ii hem moeten vertellen, dat Nora geheel verdwenen was; er zou een schandaal zijn haar naam zou be- loedigd worden er zou een breuk met do Ferrands op volgen en tU zou weer hetzelfde eenzame leven op het Huis moeten lijden, dat zij haatte. Toen kwam de gedachte bij haar op, dat het mogelijk zou zijn, dal zij Nora in Londen ontmoette zij zou zorgen van Ryall de namen en adres sen te weten te komen van vrienden van hem. die daar woonden en bij wie Nora wel een toevlucht gevonden kon hebben. Twaalf honderd gulden Veertien dagen, drie weken zonder haar man in Londen, om oude vrien den op te zoekende rol van een groote daine van buiten te spelen, rijk genoeg om een groote eom gelde uit te geven, hen op soupers ie noodi- gen in eerste rangs restaurants I Het scheen haar naar het hoofd te stijgen, zij zat maar op den vloer te staren en was de tegenwoordigheid van Sir Jozef bijna vergeten. Welnu, lieve mevrouw, wat zegt u er van Zij keek verschrikt op, en met een gemaakt air van tegenzin. Ik zou u zoo graag willen hel pen. beste Sir Jozef, zei za En het zou zoo'n goed ding voor Nora zijn, nietwaar Het zou zoo jammer zijn. ais Reginald met zijn dwazen trots en vooroordeelen weer tusschen- beiden kwam en zoo het spel Lciierf. Ja. ik zal mijn best doen het klaar te spelen. Dat was alles wat Sir Jozef wensch- te hij stelde haar de banknoten tea- hand U zal zeker wel gebruik willen maken van het mooie weer. en dade llik willen vertrekken zei hij nu. Mevrouw Ryall knikte. Morgen of overmorgen, zei ze heesch. Een listige streek van mij, merkte Sir Joz6f bij zichzelf op, toen hii door de inet onkruid begroeide laan terugging. Zij zai die onder- teekening wel weten te krijgen, en haar mond ook wel houden, daar zor gen de guldentjes wel voor. Zij is een dwaze domoor, zooals de moeste vrouwen, en zoo begeerig als een duivelin. Sir Jozef raadde toen nog niet, tot welke dwaasheden mevr. Ryall zou kunnen komen, anders zou hij or ze ker minder kalm onder gebleven zijn. HOOFDSTUK XVI. Een vreemde ontmoeting. De dagen gingen voor Eliot saai en eentonig voorbij hij verkocht zijn paarden en ging toen naar het huis van Stripley, om afscheid van hem te nemen, toen hij bij het oversteken van Oxford Street niemand minder zag dan mevrouw Ryall. die uit een open huurrijtuig stapte ln gezelschap van een dame van dergelijk uiterlijk en zoo mogelijk nog vroolIjker en nog veelkleuriger costuum aan. Naar een opwelling van bet ooaenbUk hande lend, liep hij haastig naar haar toe. en nam zijn hoed af. Mevrouw Ryall scheen eenigszins te schrikken, maar deed haar best, haar verlegenheid te verbergen onder het masker van een overdreven uit bundige begroeting. Zij had hem te genover Nora beleedigd en hem een bediende genoemdmaar zelfs me vrouw Ryall had begrip genoeg om de beschaafde gentlemanlike manie ren van EViot te waardeerene:i daarom riep zij niet weinig verbaasd uit Wel I Wat een verrassing 1 Wie zou gedacht hebben u hier te ontmoe- teu Gorty. lieve, dit is een vriend een gentleman uit onze streek mag ik u Miss Gertrude Montmoren cy voorstellen. Mr. Graham Monty Gert. misschien weet u 't nu beter, voegde zij er vol trots bij. Omdat EHot geen café-chantants bezocht, was hij zoo ongelukkig deze ,.ben»emdheid" niet te kennen; maar hii zei dat het hem genoegen deed met de dame kennis te maken, en door een opkomende gedachte geleld, verzocht hij de dames, de thee met hem te gaan gebruiken hij werd hiertoe meer gedreven door het ver langen iets van Nora te weten te ko nion. dan door loffelijke gastvrijheid. De dames namen de uitnooalging aan mevrouw Ryall ging de ande ren voor naar een bekende gelegen heid. en zil en haar gezelschap had een boormachine, een slijpkop en een freesmachine, en dat op den veertien den dag na heden, zijnde 16 Augus tus o. k., en wel des namiddags te 1 1/4 uur op het Raadhuis der ge meente de gelegenheid zal worden ge geven, om ten overstaan van het ge meentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten of uitbreiden dezer inrichtingen in te brengen. Benoemd. Mej. S. F. Beerens, te Haarlem. Is bcnoc-md tot onderwijzeres aan school No. 2, Bilderdijkkade te Amsterdam, der Vereenicing „De Vrije Christelij ke School" aldaar. Gevonden voorwerpen. Een oorbel, Drappenierstraat 14 Een notitieboekje, Nieuwe Groen markt 3. Een rijwielpomp, O.-T. Kade 2. Een portemonnaie, inh. geld, L. Margarethastraat 2. Een parasol. Schouv. tjeslaan 35. Een broche. Ilagestraat 17 rood. Een ceintuur. Jansstraat 47. Een dameshorloge, Harmenjans- \ve? 51 P. Een kinderhalsketting, Gastliuis- vesl 15. Een ceintuur, Scheepmakersdijk 27 boven. Een ceintuur, Lange Molenstraat No. 50. Een kinderschoentje, L. Heerenvesi No. 104. Een goud/m ring. Lang» Mnrgare- Ihact mat 22. Een ceintuur, 2de Zuidpolderstraat No. 33. Geitenfokvereeniging. Tn het definitieve 1**dinir van den Provincialen Bond van Geitonfokver- eenigingen in Noord-Holland rijn o.tu. gekozen, de heor M. Sterk le ILiarlem, voorzitter; A. Buijs te Slo- terdijk en C. Bergman te Halfweg, secretaris jieiiningmeoster. Rubriek voor Vragen GcabouDeerden hebben bet voorrecht, VTr.gen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vaibmir, in u zenden bij de Redactie vnn Hnnrlem's Ongblad. Groote Huuiïtrae' ed. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo upoeilig mugelyk. Aan vragen, dlo niet volledig naam en vroonplaats van don inzender vermelden wordt goen aandacht rrcrchorlrcn. vraAG. Een zwager van mij wil ïiuut net buitenland. Hij is we duwnaar met een Kind, dat bij de Ki'ooliucitjcer is. moet ei nu een vuugn voor uat kind wezen vóór hij vertrekt en waai moeien wij ons vei voegen AN 1 WUURD. De vader is vuügd, maar er moet een "toeziend voogd wt- zeu. Vervoeg u iluariue ter zitting van hei kantongerecht met vier blued- oi aan ver wanden van het »iuu, twee vat- vuueiv.- eu tw-.e v.iq moederszijde. ite» beste is Vuorui hunne namen enz. ter gnuie vun het aantougerecni- op te lte<en en ulduur te vernemen wan neer u ter zitUug verscnijneu moet. VRAAG. Achter mijn huis loopen eenige varkens, die een uudraaglijb.cn sta nu veroorzaken. Tot vvien moet ik mij wenden oin daarvan vrij te ko men ANTWOORD. - Ulo Z..1J nen daar gehouden in strijd met de eene of andere verordening Dat kunt u toch gemakkelijk van een uoiiiie-ainbienuar to w«deu uomeu. Zuo ja, dan zal deze wel werk van de z.tak luaiteu. .-vnders vreezen wij, dat u zich alleen lot den eigenaar der dieren zult kunnen wenden, en in dat geval zal heel veel, zoo met alles, van zijn welwillendheid afhangen. VRAAG Ik heb een dienstmeisje, dal 1 Augustus haar loon kreeg, lleeft zij riu het recht om tegelijk weg te blijven AM'NN OORD. Zeker nietal thans wanneer zij voor onbepaalden uid of tot wederopzeggens toe ge huurd was lau is een ••pzegging noodig, met in acht neming van den wettelijke» termijn. VRAAG. i Augustus zou ik mijn dienst verlaten mevrouw had mij met zes weken o;>sezegd. Iu dien tijd ben ik ongeveer z-.-s weken ziek ge weest Veertien dagen vóór Aujus'.us wilde ik weer eens probeeren, mijn dienst waar te nemen, wat mevrouw niet wenschte. Heb lk nu reen: op mijn geheele maand loon of de helft Mevrouw betaalt mij eiken dag kost- neld uit. AN i'WOORD: Gedurende uwe ziek te ging het loon niet geheel door; maar slechts gedurende een betrekke lijk koeten tijd en als mevrouw eiken den al een keur van meer of minder weelderige taartjes opgegeten, voor dat Eliot ec-u gelegenheid had gevon den. den stroom van woorden tegen ;e boeien en zoo onverschillig moge lijk op te merken U heeft zeker juffrouw Ryall wel ontmoet Ik hoop, dat zij wel is. Nu liad mevrouw Ryall ueze vraag verwacht en haar best gedaan haar te voorkomen maar nu het geval er toe lag, had z:j zonder blikken of blo zen haar antwoord klaar. O ja, zei ze, ik heb bij haar gelogeerd ten minste in hetzelfde huis. Gisteren uam ik afscheid van haar. Zij Is met haar vrienden en met haar specialeu vriend, voegde zij er grinuikend bij, naar het vasteland gegaan. Het verheugt mij te nunnen zeggen, dat alles nu in oi'de is oen heel goede partij. Nooit heb ik een Jong paar gezien, dat zoo uitstekend bij elkaar paste nooit een meisje, dat zoo gelukkig was. Het was bepaald grappig óm bij te vvoaeu Ach Die jonge liefde, Mr. Graham 1 Over wie spreek je, Amelia? vroeg haar gezellin. Over mijn stiefdochter, ant woordde mevrouw RyalL Ik heb je nog niet over haar gesproken. Och, zoo'n mooi meisje l We gaan als zus tere met elkaar om Maar nu moe ten wij toch, vrees ik, beengaan, Mr. Gra'haïnwij hebben nog zooveel boodschappen te doen. dag kostgeld betaalt en nu bovendien nog een halve maand locn geeft, dan hebt u niets te klagen en moeten wij u beslist aanraden om daarmede ge noegen te nemen. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Verlot De burgeme-c-ster dezer gouieenle gaat 8 Augustus met drie weken ver lof. HAARLEMMERMEER. Bij de wed. V. alhier is op den dag diefstal gepleegd van eenige Ulefiing- stukken, die in de nabijheid van de deur op een stoel lagen. Cok een paar schoenen die onder den stoel stonden zijn verdwenen. Daar er niemand bij de woning was geweest, vcor zoover kou wor den nagegaan, als een bedelaar, ver moedt men dat deze zich er aan schuldig gemaakt heeft. Het is nog niet gelukt deze persoon op te sparen. ZANDVOORT. Do verjaardag van II. M de Ko ningin Moeder is alhier feestelijk her dacht, des middags werden kinder spelen gehouden op het terras van het Groote Badhuis, waarvoor veel animo -.>as. Urn zeven uur was er kinderbal in de zaal en om 10 uur eeu gruot vuurwerk op het strand waar bij ontelbaar veel toeschouwers. Na afloop daarvan gelegenheid tot dan sen in de zaal, waarvan veel gebruik werd gemaakt. De temperatuur van liet water was gister 16 gT. R. Door de politie alhier is aangehou den voor landlouper ij de zwerver Th. M. v. G. Hij is gevankelijk naar Haarlem overgebracht. Dinnenlauü ONDERZOEK INGESTELD. Door de justitie te Assen wordt een onderzoek ingesteld inzake het spoor wegongeluk te Jiext op 20 JulL Dins dag werden door den rechter commis saris een drietal getuigen gehoord. ARBEIDSWET. De Vereeniging vun Csxtonnugefa- brikanten in Nederland, gevestigd te Amsterdam, heeft aan de J weede Ka nier een adres gezonden in zake de arbeidswet. De vereeniglug verzoekt art. VII van het wetsortwerp zoo te wijzigen, dat een arbeidstijd van tweemaal 5 uren per dag wordt toe gestaan en dat up werkplaatsen .vaar de bc-pai.ng bestaat dat den Zaterdag middag niet wordt gewerkt, het ver oorloof dzal zijn iu plaats van 5 uren, één werktijd per dag te hebben van 5 1/2 uur. TUINIEREN. B. en W. van Alkmaar hebben op het- voorbeeld van andere gemeenten, de weusehel ijk heul overw./gtu, om kleine stukje; tuingrond te verhuren, ten einde particulieren, m hel mjzun- 'der arbeiders, in de geleg- nhetJ te stellen daarop naar hartelust ie tui nieren en langs dezen weg hij te dra gen lot verbetering van toestanden op het gebied der volkse-z u i:, ui eu der volkswelvaart. Nu hun uit daartoe ingeauuten aauvii^en, de uitvoer baar he id van dit denkbeeld lijkt niet minder dan 100 aunvragon. elk voor 150 vierk. M. grond, kwamen in stellen zij den Raad \uor nun College uil te ..uudr- gen een gedeeite m i.-t .errein tus scheu de Hooruscne vaarten :n ge reedheid te doeu brengen voor tuin gronden, hun daartoe een credict te verieeuen van 25oo ten einde tc ge raken tot hel uitgeven van perceel tjes tuingrond, tor grootte elk van 150 vierk. M., voor den prijs van I 5. 'sjaars. aan heD, die zich daartoe reeds nebben aangemeld of eventueel nog zullen aanmelden. OOK EEN FEESTGANGER! Een jonge stier, ontsnapt a&n zijn begeleider, kwam Dinsdagavond te recht te midden der feestvreugde in het park van Musis Sacrum te Arn hem. waar ter gelegenheid van den verjaardag van Koningm Emma, een loen zij afscheid van nem namen, bleef mevrouw Ryall nog even droiea en Eliot op den arm tikkend, zei ze gemaakt schalksch, terwijl ze rond keek of haar vrieuctn goed en wel buiten het gehoor was Och. AL- Graham, wat ik zeggen wil. u behoeft cr niet over te spreken, dat u mij ontmoet heeft, vooral niet tegenover Sir Jozef. Niet dat er kwaad in steekt maar u weet hoe dames zijn als zij uil winkelen gaan Eliot wist het nietmaar hij beloof de wat hem gevraagd werd en ging met een loodzwaar hart verder naar Mr. Stripley. Eliot verliet Londen den dag na zijn ontmoeting met mevrouw nyalL Mr. Stripley bracht hem naar het station, kocht ecu courant voor hem, en gaf hem weer allerlei raadgevin gen mee oiu goed op zichzelf tc j>as- sen: en toen de trein zich in beweging zette en verdween, stond Mr. Strijiley hem met een angstige en peinzende uitdrukking op hot gelaat n t kij ken. Misschien was er een p .-sagier in den trein, die zich nog nunpzaliger voelde clan Eliot, maar liet is biuui onmogelijk. Hij vroeg zichzelf af, hoe hii het zou kunnen verdragen te blij ven voortleven op een plaats, waar iedere duim gronds hom zou herinne ren aan het meisje, dat hij te ver geefs bad bemind.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5