MORA. te r8 on leden van hel Lagerhuis, die allen costuums dragen, vervaardigd van wol, afkomstig van de Inzending dor Kamer van Koophandel te Hud- dersfield en om bij het schoone het practische niet te vergeten, zijn in talrijke vitrines de stoffen en haar toepassingen uitgestald. Een gentle man vertegenwoordiger (geen agent) ls hier door de Khmer geplaatst, om alle inlichtingen te geven. Heel veel komt met deze Inzendingen overeen die van de wolindustrie uit Zuid- Schotland, ook ln diorama's enz. Een artikel, dat de goede Hollander in Brussel wel eens mist, dat is een goed kop theo. Wol kan men thee drinken, hetzij in de groote café's, hetzij in de imitatie Hollandsche melkinrichtin gen, of ook wel bij de meeste patis siers, maar ze is over bet algemeen vrij slecht en vooral slap en het lijkt wel een ironie, dat men hier en daar er nog een theepotje met heet water bij krijgt, alsof men dit slobkousen water nog te sterk zou vindon. The Indian Tea Syndicate doet daarom niets overbodigs door den bezoekers der Engelsche afdeeling gratis een kopje afternoon-thea aan te bieden ze wordt gezet en geschonken door Britsch-ludiérs en ge kunt begrijpen, hoe druk zo hot hebben. Engeland zou geen Engeland zijn als het voornamelijk geen practische handelswaren had geëxposeerd. Be halve wol dus katoen, laken en zijde on vorder alios wat met Engelsche mode in vorband staatcostuums, hoeden en schoenen, over het laatste artikel werden als reclame heele ge ïllustreerde boekwerken verspreid, vervolgens veel chemische producten. Meubelen in oud-EngeLschen stijl zijn welbekend. We zien hier heele huis jes ingericht in streng antieken stijl en ook wel meer gezellig en modern. Aardig is b.v. de woning, bestaande uit salon, huiskamer, keuken en slaapkamer, ingezonden door Waring Gillo Ltd. Die inrichting is hier na tuurlijk geheel compleet. Interessant zijn ook de talrijke Inzendingen van F.ngelsch porcelain en aardewerk, weer heel iets anders dan het Fran- sche of Hollandsche, het fraaie boek en steendrukwerk en een nieuwig- heidje is hierbij weer de aerographie waardoor men ter plaatse aanzichts- kaarten door lichtdruk ziet kleuren, eigenlyi» bespuiten Goud, zilver, sport- en consumptie artikelen wandelen we maar stilzwij gend voorbij, we kunnen toch niet ai- les bekijken, om iets langer te ver toeven bij de spoorwegen der oost kust. We zien hier in miniatuur de treinen der drie maatschappijen, die hier het verkeer onderhouden. Voor al de miniatuur locomotieven, waar van de oragineele die de: Flying Scotchman moeten trekken, de ex- prestreinen, tusschen Londen en Edoniburg «J.o slechts tweemaal stop pen en dus onafgebroken 156 mijl, 112 mijl en 124 mijl moeten afleggen, wa re kunststukken zijn. Nu gaan we de bekte trappen op naar de hooger gede gen zaal, waar een vrouwenbeeld die een schaad ln de hoogte houdt, reeds eenlgen tijd onze aandacht heeft ge trokken. Het blijkt echter maar een reclame te zijn voor een zeepfabriek, maar een heele goede; in de schaal spat het schuim voortdurend hoog op en loopt door een andere constructie weer weg. Nog even wei-pen we eén bLik op de inzendingen photographie- ortikelen en zijn dan aan het einde der Engelsche afdeeling, belast en be laden met kostbaar drukwerk, met aardig geïllustreerde boekjes die men ons overal in de handen heeft ge stopt; als Engeland reclame maakt, doet het T goed en kijkt niet op kos ten. Willen we nu even wat buiten gaan wandelen? Het wordt wel wat warm in de zalen, laten we b.v. naar eon stukje muziek in den Franschen tuin gaan luisteren of als curiositeit en van wege ons nationaal gevoel, den Hollandschan tuin met zijn harde steencn banken gaan bekijken. We kunnen ook wat gaan lachen op de pi nines des attractions, waar de men- schen die in de ontelbare doorschud- machines plaats nemen, nog meer ge not geven aan de toeschouwers dan zij zelf hebben. Het panorama „De schepping der wereld", een meester werk vun decoratieve en technische tooneelkunst trekt nog altijd veel be zoekers, eveneens de Far Wild! West mot zijn roodhuiden en cowboys. Wat de meeste bezoekers graag 0.30 tres. waard, vinden (vroeger was het 0.50 Lr.), dat is een reisje daar het won derland - au pays merveilleux waar* man mot OOJI electrischen trein door een berg gaat, waar kabouter- maunetjes, feeen en nimfen in haar intieme leven, tot zelfs in. het IJsland zijn te aanschouwen. Ante e&mes zon der onderscheid vinden dit reisje snoepig, dat ls ook do al gemeen e opi nie over het waterballet in het won derland, dat in de stad zelf in Kiral- fy's theater op den boulevard Janmr wordt gegovon. Ieder vindt het Jammer van die prachtige costuumpjes, dat ze zoo het water Ln moeten en hoe 't mogelijk ls (lat do draagsters ervan er zoo onge deerd uit kunnen oprijzen, is voor elk een groot geheim. Liefhebbers van hot Duitsche ope- rettengenre kunnen hun hart thans ophalen in de Scala op de Place de Brouckére waar een ln het Fransch vertaalde operette Manuel Dactyl in het genre van dio Lustige Wittwe op gevoerd wordt. Voor hen die wat lan ger in Brussel blijven, herinner ik er aan, dat de Scala-directeur sinds ee- nige dagen ook de Folios Bergères opende, eon Variété in het genre van het Palais d'Eté. Maar we zijn nog op de tentoonstelling, en laten wij nu om van alles een kijkje te krijgen de Nederlandsche inzending der machi negalerij nog eans gaan bekijken. Daar zien wij die der N. V. Werf Conrad te Haarlem in 1883 met 50 werklieden opgericht en thans met 470 personen arbeidende. Sedert haar ontstaan heeft zij 413 baggermachi nes, excavateura, elevatoren en vaar tuigen van onderscheid/en aard naar 42 verschillende landen geleverd. In de machinehal komt deze firma uit met de verzameling van modellen van baggerworktu Igen. Zoo vinden we hier liot type van den nieuwsten baggermolen, die met eigen kracht over zee kan gaan, die den uitgebag- gerden grond ln zijn eigen laadruim kan binnen nemen of kan storten in bakken die langs boord komen te lig gen. Het laadruim is voorzien van kleppen, de boot kan naar een dieper gedeelte varen, de loskloppen openen en den grond uitlaten. Hetzelfde werktuig kan ook dienen als zandzui ger en het opgezogen zand aan boord binnen nemen. In den tuin staat naast den m ij nsch ach bring van Gebr. Stork, naast den excavateur van de Werf Gusto en de heimachine van de Werf Hubertina, een reusachtig ge vaarte: het is een volledige goud- waschbaggarmolen, misschien wel 't grootste stuk, dat op het gebied van den machinebouw hier aanwezig is en waarvan het wel te betreuren valt, dat het geen onderkomen in de hallen zelf kon vinden, omdat de tuin, in vergelijking met de zaal, door betrek kelijk weinig personen bezocht wordt en omdat liet een toestel is, waarvoor zelfs een leek eerbied moet gevoelen. Hierover meer in mijn volgenden brief. II. HENNING Jr. Stadsnieuws NEDERLANDSCHE POLITIE BOND. In café-Jonckbloedt aan 't Stations plein jaarvergadende gisterenmiddag voor de 53e maal de afdeeling Noord- Holland van den Al gemeen en Neder, landschen Politiebond, onder voor zitterschap van den heer J. C. van Leeuwen, to Hilversum. Nadat de voorzitter de vergadering met een kort welkomstwoord geopend had. werden de notulen gelezen. Ingekomen waren berichten van leden met kennisgeving van verhin dering, om deze vergadering bij te wonen en een voorstel van .le afdee ling arrondissement Alkmaar, om in tegenstelling met de voorgestelde ƒ350 slechts I 200 te voteeren voor de fees telijkheden, die ter gelegenheid van de deze maand hier ter stede te hou den algemeene vergadering gegeven zullen worden. In verband hiermede ontspon zich een geanimeerde discussie over de vraag, van welken aard deze feeste lijkheden zijn zullen. Alkmaar lichtto haar voorstel hij monde van den heer Van de Lugt toe. Deze zei. dat op zulk een wijze met de contributie van de leden niet mag worden omgesprongen, 350 is voel te veel en ook voor 200 kan het hoofdbestuur en den afgevaardig den ter algemeene vergadering een zeer voldoende ontvangst bereid wor den. Na een uitvoerige -gedachtenwisse ling werd het voorstel van Alkmaar in stemming gebracht en met eene kleine meerderheid verworpen. De feestelijkheden zullen nog na der geregeld worden. De festiviteiten zullen op don ccreton dag van dit tweedaagsch congres plaats hebben, 's Middags te twee uur heeft in de sociëteit Vereenlglng ere ontvangst plaats daarna wordt per rijtuig of tram naar Zundvoort gereden dit volgens regeling van de feestcommis sie, waar gedineerd, een tooneel- uitvoering gegeven en ten slotte nog een dansje gemaakt wordt Den tweeden dag zal dan de eigen lijke vergadering plaats hebben. De heer Van der Lugt gaf nog in overweging, om, gezien de groote minderheid die vóór slechts f 200 was, in ieder geval zoo zuinig mogelijk te ziin. Een voorstel van den heer Van Leeuwen, om den voorzitter der alge meene vergadering vanwege de Noord-Hollondsche afdeeling een pre sidentshamer aan te bieden, werd door dezen teruggetrokken, toen hij zag, dat liet bij de aanwezigen geen steun vond. Besloten werd evenwel een brief van dankbetuiging aan den burge meester van Ouddorp te zenden, die aan den veldwachter W. Hoogzaad een pensioen toegekend heeft Tot afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde ter algemeene vergadering werden na eindeloos ge- stem benoemd de lieeren A. Lokerse, te Bloemend aal. met 43 stemmen, en K. Frugte, te Haarlemmermeer, met 45 stemmen. De beschrijvingsbrief voor deze ver gadering gaf geen aanleiding tot bij zondere opmerkingen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 6 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, 1 meubelmaker, l mo delmaker, 3 metselaars, 10 opper lieden, B stucadoore, 2 wittere, 8 machinebankwerkers, B monteurs, 12 grofbankwerkers, B metaaldraaiers, B vuurwerkers, 1 ketelmaker, 6 burgersmedsn, 4 machinisten, 6 sto kers, 2 electriclens, 1 instrument maker, 1 koperbankwerker, 1 ko perslager, 6 loodgieters, schoen maker, 1 zadelmaker, kleerma kers, 7 schilders, S behangers, 2 stoffeerders, 1 bloemist, 3 tuin lieden, 4 grondwerkers, S bakkers, banketbakker, slagers, 1 krui deniersbediende, kellner, 11 ma- gazijnknechts, 10 loopknechts, 4 huis knechts, sigarenmakers, kantoor bedienden, 1 boekdrukker, 2 letter zetters, lithograaf, binders, 17 losse werklieden dienstboden, 7 werksters, 8 naaisters, 1 kook ster, 2 huishoudsters, 2 vrou welijke kantoorbedienden, adspl- rant bouwk. opz., houtdraaier. Benoemd. De heer Jhr. O. Mich iels van Kesse- nich, het pasgekozen Statenlid voor Limburg, is benoemd tot Inspecteur der Eerste R. K. Levensverzekering- Maatschappij te Haarlem. E x a men Engelse li L. O. 's-Graven'hage. Geslaagd J. W. Ore mus. te Haarlem. Examen handteekenen lager onderwijs. 's-Gravenhage. Geslaagd G. J. van Dijk en ÊL Prins, te Haarlem. Binnenland HOFBERICHTEN. Het Hof aal Woensdag 10 Augustus vóór den middag op het Loo terug- keeren. DE TOESTAND VAN PRINS HENDRIK. Z. K. H. Prins Hendrik heeft met H. M de Koningin en het Prinsesje een wandeling gemaakt in den tuin van het Paleis Soestdijk. Hieruit blijkt dus, dut het ongeval gelukkig geen al te ernstige gevolgen heeft gehad. Het officieel© bericht van gisteren luidt als volgt Het blijft met Z. K. H. den Prins naar omstandigheden zeer goed gaan. VERJAARDAG KONINGIN MOEDER. Men schrijft uit Adelboden aan het ..Hbld." Ook hier in Adelboden is de verjaar dag van onze beminde Koningin-Moe der niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds des morgens aan de ontbijttafel vonden de Nederlandsche gasten van het „Kurhaus" sierlijke strikjes van oranjelint, de vaderlandsche driekleur wapperde hoog boven het hotel, het huisorkest speelde gedurende den lunch vadeiiu ndsche liederen; bij het middagmaal waren de tafels der tal rijke Noderloaadscho gaston keurig versierd mot rood-wit-blauw en bloe men en nieJd onze hier ook vertoe- Vijton-twinttg centen toegang, als minimum is nóg veel te lioog één dubbcltjosdag moet er minstens we zen, wil men een groot arbeidersbo- zoek verlangen. Verder dienen de uren van openstelling op Zondag ver anderd. Op den cenigen rustdag van de wock, op den dag, dat de werkende Klasse grootendeels vrij ls. kan men nllccn tusschen 2 en 4 op de tentoon stel ling terecht Het vermeerderen van dit getal nren zal vermoedelijk op groote be zwaren sluiten. Aanvankelijk is er sprake van geweest, om twee invloed rijke personen te gerieven, die in de commissies van voorbereiding zaten en godsdienstige bezwaren tegen het openstellen op Zondag hadden, al leen op werkdagen te openen. Op herhaald aandringen en omdat z Inzagen, dat geheel sluiten op Zondag toch ook niet aanging, ga ren bedoelde twee personen eindelijk toe, maar alleen op voorwaarde, dat de uren van openstellen slechte wei nige zouden zijn. Toch zullen zij, willen zij do ten toonstelling niet geheel en al langs haar doel zien saan, hun bezwaar nog een beetje verder moeten opschor ten. Wanneer de deuren geopend worden om 1 en gesloten om 6 uur, blijft er voldoende tijd over tot bezoe ken van godsdienstoefeningen en heeft men tevens genoeg gelegenheid alle afdeelingen kalm to bekijken. En don op Zondag geen hooger entrée Ban 10 centen I Alleen op deze wijze kan deze expo sitie geen fiasco worden. Het bcstuuj? is de eerste maal voor 'gooden raad toegankelijk gebleken laten we hopen, dat het dat verder ook blijft en aan boven uitgedrukt Verlpngen tegemoet komt Ik sta in deze niet alleen. In het ^.Artistiek Weekblad", een periodiek, waarvan reeds nummer 24 het licht Bag en welk blad meer levensvatbaar heid heeft dan velen aanvankelijk dachten, komt een open brief aan het tentoonstellingsbestuur voor, waarin eveneens op het dwaze van het weren van de arbeidersklasse gewezen Wordt door het hoog toegangsgeld. Schrijver gaat dan als volgt voort: „Propaganda in verband met drankbestrijding beoogde u dus niet. „Wat ia dan de bedoeling geweest? Eens aan de klasse „die het betalen kan" te laten zien wat ..de arme werkman' zooal voor kunstelooze din gen prutst? Goed dat hij er niet is, t schaamrood zou hem naar de wangen kunnen stijgen als hij t oordeel in enkele gevallen van de „bezittende klasse" hoort. En... 'k denk aan de go- noodigden die enkele jaren geleden met Kerstmis in het Amsterdamsche volksvlijtepaleis op het podium moch ten komen kijken als het Heilsleger pen reuzenmaaJtijd had aangericht, tioe de „arme menscheen" aten. Pu blieke vermakelijkheid 't wil er bij mij niet in dat dit denkbeeld niet bij U oen gevoel van walging zou wek- Dat loopt aardig gelijk met hetgeen Ik voor twee weken opmerkte. Het is I een genoegen to deze een medestan der te vinden. Hoe meer stemmen, Boo beter uitwerking. Is het niet opvallend, dat geen van de dagbladen hl ar ter stede eens ern stig en aanhoudend op dit euvel ge wezen heeft, terwijl zij toch aan de tentoonstelling voldoende aandacht fcebemken? We hebban de wedstrijden op Hout- rust van den Band voor Lichamelijke Opvoeding alweer gehad. De heele (vertooning ls in vijf woorden te defi- bieeren: veel geschreeuw en weinig Wol. Weken van te voren werd reclame gemaakt, berichten gelanceerd, maar 'hot publiek bleef grootendeels Noord- pooiscb koud. Alleen tijdens de voet hal wedstrijden kwamen wat men- schen opdagen. Verder lagen de tri bunes nogal eens in troostelooze ver latenheid. Kan het ook andere? Wat kan het Se groote schare van sportliefhebbers behalen of de grenadiers en jagers met handbal het winnen van de ver eenlglng van het trampersoneel? Over hoeveel paarden een korporaal kan springen, of twee korfbalclubs elkaar trachten in te korven? Laat de Bond vootr L. O. verstan dig zijn en deze toch grootendeels mi- elitaire wedstrijden weer ln Breda 'gaan houden, zoo als een paar jaar 'geleden. Daar is „das Militilr" hoog in aanzien en zijn de wedstrijden een evenement tn de JanrgesoMedenis van het stadjo. Hier rullen ze ondanks de meest op geschroefde reclame en het bezigen FEUILLETON Naar het Engelsch door CHARLES GARVICB, 42) Zij beefde hevig bij dat vooruitzicht; jnaar ze klemde haar tanden opeen en trachtte zichzelf moed in te spre ken. Nu begon zij zich af te vragen, of zii Eliot niet even goed als zoo- Veel anderen een rad voor de oogen «ou kunnen draaien. Het leek niet waarschijnlijk, maar het was toch mogelijk. Hij was bijzonder goed van vertrou wen als zii er zich op toelegde, zou eii hem wel kunnen opdringen, dat hij zich vergiste tn haar identiteit ln elk gevul, hoe klein de kans ook was. het was de eenige. Zij begon zich een voorstelling te maken van het eerste oogenblik van hun ontmoeting zij zou niet terug- koeren aan de hoeve, voordat het donker wasde kamer zou half te duisternis gehuld zijn bij het licht van de eene kleine lamp zij zou on der hot voorwendsel van hoofdpijn dadelijk naar haar slaapkamertje gaan. kon het huis vroeg in den mor gen weer verlaten en aan tot den van klinkende namen In hot e ore-co mité, Bloods con mislukking worden. De prijzen werden uitgereikt door kolonel Hoogeboom en die wees er in zijn rode op, dat hot gewenscht zou zijn voor do toelating van inrichtin gen voor middelbaar en hooger on derwijs ook eischen van lichamelijke geschiktheid te stellen. Wilde de kolo nel hiermee zoggen, dat aan zwakge- bouwdon het meerdere onderwijs ont zegd diende te worden? Het ware toch wel wat al te dwaas, dien Spartuunschen elsch hier te wil len invoeren, vooral daar de geschie denis toch voldoende aantoont, dat iuist zwakke lichamen vaak groote geesten omvatten. Opvallend was het verder, daf met de prijsuitreiking niet gewacht werd tot alle wedstrijden waren afgeloo- pon. Die betreffende de krachtsport hadden na de officieele uitreiking plaats. Waarom Omdat het anders te laat was geworden Of werden be doelde wedstrijden niet voor vol aan gezien. omdat de deelnemers haast allen uit een bepaalde klasse voor kwamen De jaardag van Koningin Emma is hier op de gewone kalme wijze ge passeerd Parade, kinderfeest en vuurwerk, dat zijn de vermaken op dien dag en ook thans hadden ze plaats. De agenten, die juist op zoo'n dag het hoofd koel moeten houden, loopen dan mot een zwaren helm. in plaats van de gewone pet. Het argument voor dit onpraktisch gedoe is natuur lijk, dat de politiemannen bij even- tu&ele vechtpartijen beter beveiligd zijn tegen slagen, maar gevraagd mag ook worden, of wanneer de po litie zich minder „bezwaard" gevoelt, niet heel wat opstootjes kalmer zou den verloopen. Als de agenten zelf mochten kiezen, dan weet ik wel wat ze namen, de dikke helm of de dunne pet. In Haarlem's Dagblad las ik, dat Van Maasdijk meedeelde, ook in Den Haag te zullen vliegen. Dat zal nu cebeuren van 14 tot 24 Augustus op Hanenburg. SINTRAM. Brusjelsche Koot. CCCXXXVIL Achter België ligt Engelan'd, d. w. z. <le afdeelingen dier landen in het hoofdgebouw der Brus3e!sche tentoon stelling, waar wjj de vorige week on ze wandeling zijn begonnen. Deze af deeling maakt een zeer bijzonderen indruk er ligt een speciaal Engelsch cachet over, degelijk, men voelt het kapitaal-krachtige der exposanten, maar als geheel is ze koud, stijf. Veel vitrines, groot en rechthoekig, over alles een tint van blauw en wit, ik zou bijna zeggen men voelt hier, dat men in Engeland is, niet het minst bij de tollooze inzendingen van mari- tiemen aard. liet zou onbegonnen werk zijn to trachten deze alle te noe men. Een groot aantal Engelsche stoomvaartmaatschappijen zond mo dellen in van haar zeokasteelen, waar bij de steamers der Maatschappij' Ne derland nog maar notedopjes zijn, natuurgetrouwe modellen van respec tabele grootte, die als zoodanig reeds schatten moeten gekost hebben. Vooral ln de wijze van tentoonstel len ziet men hier het kapitaal-krach tige eindelooze reeksen van groote vitrines, waarvan 5 vlakken met dik glas zijn bedekt. Maar ook tegelijk do armoede aan kunst om smakelijk te étaleeren, want in verhouding tot de enorme kosten, die aan Engeland ziin besteed, geeft zij in de verste ver te niet die aantrekkelijkheid, die er van werd verwacht Wat echter door geen bezoeker mag worden overgesla gen, is de inzending der Kamer van Koophandel van Bradford, betreffen de de wolindustrie. Het geldt hier geen reclame van den industrieel zelf, doch de Kamer van Koophandel ves tigt hier de wereldaandacht op de in hare soort zoo bloeiende nijverheid en doet dit zoowel op voorname als aantrekkelijke wijze. We komen in een duister gangetje, als bij een pa norama en zien dan aan beide zijden levende groepen, eerst de schaapjes op de heide met den herder, dan liet scheren der wol, komen dan in de la- brieken, waar de wol wordt gespon nen, geweven en geverfd en mogen ten slotte een kijkje nemen in het Hydepark te Londen, waar dames en lieeren wandelen, allen in costuums uit Bradfordsche wol vervaardigd, ln het tableau „op een receptie" zien wij nog het neusje van den zalm ge- expoaeerd. Aan de andere zijde be vindt zich nog een gangetje, waar langs we een natuurgetrouw beeld zien van de binnenplaats van het Parlement to Londen. Daar wande len Chamberlain met zijn eeuwige monocle, en tal van bekende minis- avond uitblijven. Ileel mogelijk was het. dat hij maar kort op het eiland bleef. Maar wat hielp het om al die plannen to maken Zij moest hem onder de oogen konen, het gevaar aandurven. Nu. terwijl zij zoo gekweld werd door vrees en schaamte, werd zij zich ook nog een andere gewaarwording bewust die van een eigenaardige vreugde. Bang als zij was, deed het haar toch zooveel genoegen, dat hij od het eiland was zij zou hem zoo graag willen zien, zonder door hern gezien te worden, zoo gTaag willen hooien, zonder dat hij zich haar te genwoordigheid bewust was. Nora deed nooit aan zelfonderzoe ken daarom maakte zij zich niet be zorgd over dezen te ge wik keiden gees telijken toestand bovendien werd zij erg hongerig en zoo werd zij edndc- liik door de duisternis en door den honger weer naar de hoeve terug gedreven. Toen zij het huis to het gezicht kreeg, begon haar hart heftiger te kloppen zij voelde hoe het bloed haar in het gelaat steeg maar zij be dwong zlcli en trad binnen. Schijnbaar zonder naar hem te kij ken, zag zij Eliot naast het vuur zit ten. lllj leunde voorover met zijn arm losjes op do knie rustend; hij zat naar Hodges te luisteren en Mar gery stond er bij, precies met zulke groote oogen naar hem kijkend, als vroeger naar Nora. Zij wendden zich tot Nora toen zij binnenkwam, en Eliot keek om. Haar hart scheen stil te staan en toch op dat oogenblik van onuiteprekelijken angst, zag zij de verandering, die met hem had plaats gegrepen haar hart word plotseling loodzwaar, en zij werd geheel beheerecht door een ge voel van heftig zelfverwijt. Het licht was niet helder, en eerst keek Eliot haar heel weinig belangstellend aan, toen keek hij scherper en meer aan dachtig. En dit is nu de jonge man, waar over ik u sprak, zei Hodges bij wijze van introductie. Hier is een uiijnitoor vuil liot land, Cyril. Ik ken uw naam niet goed meer, mijnheer. Zeg hein mij als '1 u blieft nog eens. Graham. Eliot Graham, zeide Eliot, terwijl hij nog eens naar Nora koek. Zijn oogen schenen haar te willen doorboren, zijn stem trilde evenals zijn gelaat was die veran derd. ernstig, lusteloos en somber ge worden. Wij hebben niet vaak twee hee- ren tegel ijk op liet eiland, ging Hodges met ojigewekte vriendelijk heid voortlk geloof zelfs niet. dat het ooit meer gebeurd is. Je kunt el kaar zoo heel goed gezelschap hou den. Ik bon wel bang, dat Cyril het zoo nu en dan hier wat saai heeft ge vonden, ofschoon hij het ons nooit heeft laten roerken. Zij keken allemaal Nora aan het ooeanbiik was voor haar gekomen, waarop zij moest spreken. Ik vond het hier niet saai en heb mij heel-goed geamuseerd, zei ze, terwijl zij in haar zenuwachtig heid heel goed een jongensstem na bootste. Eliot hief zijn hoofd op en legde zijn hand gesloten op zijn knie zijn oogen waren nog op Nora gevestigd, maar hij zei niets. Kom hier, Cyril, en ga bij de ta fel zitten. zei HodgesJe bent zeker wel erg hongerig. Kom, Mar gery, bom, wij wachten met verlan gen op wat eten I Nora kwam dichter bij de tafel; zij zag dadelijk van haar plan af, om een toevlucht te zoeken ln haar eigen kamera er was iels aantrekkelijks, een soort van angstig gonot ia do gevaarlijke rol, die zij speelde zij voelde zich ais oen actrice, wier In spanning inet succes en een overwel digend applaus beloond kon worden, of met een niet minder overweldi gend échec; zij ging met haar rug naar hot licht gekeerd zitten, zoo ver mogelijk van Eliot af. Margery bracht een reusachtigen schotel met ham en eieren binnen, een grooten pot met thee, de gewone kom met room en wat jam, en de gastvrije Hodges noodlgde zijn genten uit toe te tasten. Toen hij op rijn plaaïe ging ritten, sloeg Eliot zijn oogen neer en keek Deinzend naar het tafellaken daar na sloeg hij ze weer op en zeide tot Nora Is u hier al lang Zij zag aan de uitdrukking van zijn gelaat, dat hij weer wachtte op het geluid van haar stem, dat hij ge schrokken was. maar er niets van begreep. Niet heel lang, zei ze, terwijl zij een stukje brood verbrokkelde en in haar mond stak. Eliot koek weer voor zich, en zij wist. dat hij er nog minder van be- greep. Is u alleen hierheen genomen zei hij. Ik had begrepen, dat er een oud© man voor da zaken van Miss Rallton hierheen was gekomen. Ik ben in zijn plaats gekomen, zei Nora. - Komt u uit Londen voegde zij er bij, met een vrijmoedig heid. die haar «elf verbaasde. Maar til was nu volkomen ln haar rol, en begon zich langzamerhand geheel aan het geval aan te passen. Zij had verwacht, dat hij bij haar bin nenkomen dadelijk op zou springen en haar naam uitroepen maar blijk baar twijfelde hij nog aan haar Iden titeit en bleef baar nog een kleine kans over. Neen. Ik kom van Bveworthy, antwoordde Eliot. Is u daar wel eens geweest Ik heb er wol óens van gehoord, vendè eerste minister mr. Heemskerk eene schitterende tafelrede, waarin Z. Exc. herinnerd© aan de liefde va het Nederlandsche Volk vóór 't Stamt huis van Oranje, dat ons naast onze on af h ankelijkho id geloof svrij held schonk, en Koningin Emma herdacht, die den olouden Oranjestam een© nieuwe loot bijbracht en ten slotte een heildronk op het voortdurend welzijn van H. M. Koningin Emma. VOOGDIJ OVER KINDEREN. Mr. J. A. Levy schrijft aan het ..Hbld." Naar mij nader van officieele zijde wordt bericht, is daar eene schrijffout gemaakt, die vergeef sell onderzoek ten gevolge had. Niet te Heemstede, maar te Heem» kerk woont de tuinierster C. Diemeer, in wier gezinsverpleging de oudst© knaap I>e Rijk zich bevindt. Daar heen derhalve zal de moeder zich te begeven hebben. Mr. J. C. do Vriee schrijft aan het zelfde blad, dat de bedoelde vergis sing door hem gemaakt is. Bij het overschrijven der ©tukken heeft hij zich n.l. verschreven. Zoo gauw hij zijn vergissing bemerkte, heeft hij da- zo aan Mir. Levy gemeld., De burgemeester van Heemskerz schrijft aan de Tel.: In het bevolkingsregister dezer ge meente Is ingeschreven, 16 Nov. 1909, Cornells Hcrmoiius de Rijk, geb. 1e Hilversum, 23 Febr. '1890, laatst van Denekamp, pleegkind van de wed. C. Diemeer, geb. M. Veld hu ijs, wonen de wijk C 14m. De N. R. Ct. meldt nog: Aan het St. Judulogeeticht te Lo- chem, waar de twee meisjes, omdat dit gesticht destijds de voogdij ovor haar aanvaardde, behoocren te vertoe ven, maar waar zij volgens bewering van het bestuur dier inrichting niet zijn, zal mr. J. A. Levy thans per deurwaardersexplolt het bevelschrift der rechtbank tot afgifte der kinde ren doen beteekenon. Mocht dit niet helpen, dan zal de officier van justi tie te Zutphen iu het geval gemoeid worden. Evenzoo ten opzichte der twee an dere jongens, die nog, volkomen in strijd mot de wot, in hot St, Nico- lassgesticht bij Denekamp worden gehouden dat geen bevoegdheid tot opneming en plaatsing in gezinsver pleging van voogdijkinderen bezit Het hooger boroep toch, door den Voogdijraad te Amsterdam aan ge tee kend tegen de beschikking der recht bank, waarbij de moeder weTd her steld in de voogdij over haar kinde ren, kan voor do onmiddellijke ten uitvoerlegging van deze beschikking niet het minste beletsel zijn. PROVINCIALE STATEN NOORD-HOLLAND. De kiesverceniging „Algemeen Be lang", te Wormerveer, heeft met alge meene stemmen candidaat gesteld den heer mr. II J. C. van Tienen. HET REISSÈIZOEN. Het aantal uitgegeven vacantie- kaarten is, zegt het „Vad.", dit jaar belangrijk hooger dan verleden jaar od dezen datum. IN HET VONDELPARK TE AMSTERDAM. We lezen in het „Hbld." Wij ontvangen weer een klacht over mishandeling in liet Vondelpark. Een tweetal jongelui, die per fiets het park doorgingen, omstreeks uur, werden op een oogenblik omringd door een groepjo opgeschoten jongens, van 17 tot 20 jaar, die lien van de fiets af trokken. £ën een klap op den neus gaven en den hoed van het hoofd sloegen, den ander een slag tegen het hoofd gaven. De aangevallenen sloe gen pootig van zich af, maar konden het tegen de overmacht niet volhou den. Gelukkig kwamen spoedig een naar survcilleerendc politieagenten, die een tweetal van de jongens mede namen naar het politiebureau. Wat het geval bijzonder ergerlijk maakt. Is dat de bende bestaat uit jongelui, meest van burgerhuize, die in verdenking staat meermalen der gelijk© straatschenderijen in 't Von delpark te hebben uitgehaald. De politie kent nu de namen van enkelen der deugnieten, en naar ver wacht mag worden, zal zij het onder zoek zoo scherp leiden, dat eens een ernstig voorbeeld gestéld wordt. DE AANSLAG OP DEN BURGE MEESTER VAN THOLEN. De ontslagen gemeente-veldwachter J. Kaan te Tholen is, na den gepleeg- den aanslag, na onderzoek der justi tie, gevankelijk naar Zierikzee ver voerd. Men was in het stadje zeer in spanning over het geval men heeft zei ze onverschillig. Is u hier voor zaken gekomen of voor een va- cantio-uitstapje 1 Voor beide, antwoordde Eliot Ik ben hier voor zaken. Er is hier eon granietgroeve Zeker, die is er, viel Hodges hem in de rede, en een goede ook. Cvril kan er u veel van vertellen, want hij brengt daar een groot deel van zijn tijd doorhij zal u er wel willen heenbrengen en u alles laten zien, Margery, geef mijnheer nog een kop thee. Waar zijn Je oogen, meisje Zij keken om beurten naar Eliot en Cyril, en Margery was In die be-, schouwing zóó verdiept, dat rij schrikte en een kop thee omgooide. Eliot en Nora staken allebei hun harid uit, om het tegen te houden, met hot onvermijdelijke resultaat D© thee stroomde over den grond. Eliot keek aandachtig naar Nora's hand f zij was, helaas I, te klein voor een jongen, maar zij was heel bruin an wat ruw geworden, doordat zij zoo lang was blootgesteld geweest aatf den sterken zoowind, en haar wer« ken zoo nu on dan to do groeve; daar om keek hij verbaasd en met twijfa in zijn oogen een andaren kant uit Gelukkig voor Nora, zorgde Hod gea voortdurend voor liot gesprek, en tot na het souper was zij niet weer ver plicht een woord te zeggen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6