NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. Iso. 8327. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 17 augustus i9io a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÈN: per drie maanden: aW^=l Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem- LZ0 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 jyj Ad vertent iën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-65 (0/ K 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Q<^ustrcerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 X Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommnnaal Telefoonnummer der Rcdactie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad" Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telc-phoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 18 AUGUSTUS. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Soa Veree inging: Bioscoopvoorstel ling, 8 uur. Calé „De Kareebooin": Concertt uur. Stadsnieuws Om O n 8 Hoen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Loting II, in de rubriek Om Ons Heen. KAPITEIN ELHORST. Onder groote belangstelling is gis ter op de begraafplaats Oud Eik en Duinen bij Den Haag het stoffelijk overschot van den kapitein-adjudant van den inspecteur van het militair onderwijs, Feico Elhorst, dezer da gen te Apeldoorn overleden, ter aar de besteld. Kapitein Elhorst was hier ter ste de geruimen tijd bij het garnizoen in gedeeld. Deputation van officieren waren aanwezig van: de hoogere krijgs school; van het regiment grenadiers en jagers, bij welk korps bij vrex gediend had, en van het 10e regiment infanterie, waarvan kapitein Elhorst herkomstig was. Voorts werden onder do aanwezigen nog opgemerkt: de gep. generaal-majoor K. de Vlaming; de heer Phillips, leeraar aan de hoo gere krijgsschool, en kapitein Ub- bens, als vertegenwoordiger van het departement vun oorlog. Kolonel Hoogeboom, inspecteur van het militair onderwijs, herdacht den ontslapene als een goed adjudant, welke functie hij drie jaren bij hem vervuld had; als een der beste leer lingen van de Hoogere Krijgsschool, als een officier van groote toewijding, van onverdroten ijver en groote minnelijkheid, als een geliefd kame raad, die een vraagbaak was voor ve len, zelfs voor zijn chefs. Vooral ook schetste spreker het groote rechtvaardigheidsgevoel, waar van kapitein Elhorst steeds blijk gaf, vooral wanneer het aankwam op de rechten van anderen. Dan gaf hij gee nkamp. Generaal Neeteson, die in Haar lem regiments-commandant van ka pitein Elhorst was geweest, getuigde mede. dat deze was geweest een goed soldaat, iemand van ernstige plichts betrachting, van wien nog veel te wachten viel, terwijl ten slotte kapi tein van Spengler van het 10de regi ment infanterie, de sympathie ver tolkte, welke de collega en kameraad bij dat korps genoot. Prof. Elhorst, broeder van den overledene, bedankt© voor de bewe zen eer. Onder de vele bloemstukken 1 een krans van de hoogere krijgs school. SDOorzaken. In het „Volk" beklaagt zich iemand er over. dat een dame te Overveen den trein moest missen, omdat de ambtenaar aan het loket geen klein geld terug lia/1 en niet wilde, lat zij des avonds, bij het terugkee- ren in Overveen, het ontbrekende bij betaalde. We hebbep aan het station Overveen inlichtingen gevraagd. Alen deelde ons mede, dat er telkens veel klein geld, b.v. voor een f 25, wordt gebracht, en des Zondags nog meer. Maar men bomt telkens met groot geld an dan raakt de voorraad uitge put. Vaak heeft men reizigers toege staan. het ontbrekende later bij te betalen, maar veel malen is bet ge beurd. dat men niet terugkwam. Daar de ambtenareii dan het geld zelf bij moeten passen, wordt hun derge lijke welwillendheid te duur. Boven dien wees men op het Spoorregle- ment, dat zegt, dat de ambtenaren contant geld kunnen vorderen, al doen zij dat niet, als het niet noodza kelijk is. KOLONIAAL MUSEUM. Het Juli bulletin van het Koloniaal Museum bevat een door den onder voorzitter der Commissie van Beheer prof. H. P. Wijsman geschreven „In memoriam" en een door J. E. O. Bosz en F. K. van Iterson samengesteld© levensschets van den overleden direc teur dr. M. Greshoft Ean bibliographic van Greshoffs ge schriften, is er aan toegevoegd. In het verslag wordt omtrent den toestand van het Museum gezegd: De gebruikelijke uitdrukking trent den bloei, waarin ook in het afgeloopen jaar 't Koloniaal Museum zich mocht verheugen, wil niet uit de pen na den harden slag, die deze in stelling heeft getroffen, door het on verwachte overlijden van haren on- vergetelijken directeur dr. M. Greshoff op den 7en Dec. 1909. „Voorspoed" na deze gebeurtenis, die verslagenheid bracht onder allen, die op allerlei wijze met het Koloni aal Museum in betrekking stonden of belangstelling voor die instelling koesterden, lijkt een misplaatste uit drukking, en toch moet de verslagge ver, nadat de geschokte gevoelens tot bedaren gekomen zijn, naar w. heid getuigen, dat ook in het jaar 1909 het Koloniaal Museum een tijd perk van bloei doorloopen heeft, dat met do beste vroegere jaren kan wed ijveren. Al dadelijk weder zij hier, helaas ook al gelijk in vorige verslagen, de beperkende zin bijgevoegd: zooverre die bloei vereenigbaar is met do beperkte geldmiddelen en de nog beperkter ruimte." De plannen waarvan in hot jaar verslag over 1908 werd gerept om trent het vestigen van een Koloniale Landbouwschool te Haarlem In aan sluiting bij het Koloniaal Museum, zijn niet verwezenlijkt, ja, schijnen reeds weder te zijn opgegeven, versch liggen nog in het geheugen de pogingen van den voortvarenden di- Teclèur van het Bureau voor Han- delsinlichtingen te Amsterdam, den heor Kamerlingh Onnes om het oude Beursterrein op het Damrak te Am sterdam voor den bouw van een nieuw Koloniaal Museum te verkrij gen. Sedert het bovenstaande werd ge schreven, zijn er echter verstrekken de plannen gerezen om het Koloniaal Museum naar Amsterdam over brengen en het aldaar in een waardig gebouw te huisvesten. Ter beantwoording van de caout- choucprijsvraag voor het jaar 1909, waarvan de termijn is verlengd ge worden tot einde 1910, zijn tot nu toe ingekomen twee geschriften, waar omtrent thans, om belangrijke rede nen, geene andere me-dedeelingen kunnen worden gedaan. Voor het jaar 1910 is op de jaarlijk- sche Raadsvergadering van 22 Mei, op voorstel van de commissie van be heer, besloten eene prijsvraag uit te schrijven: ..proeve voor een Dierkun dig Woordenboek voor Ned Oost-In- dieHiermede werd niet bedoeld een faunïstische index, maar alleen in- landsche naamlijsten met toelichtin gen. Veel daarvan is reeds vastgesteld in de literatuur zooals de vogelnamen door Vorderman, vischnamen door Bleeker enz. Het komt nuttig voor, deze gegevens bijeen te hebben en het schijnt geen onafzienbaar ar beidsveld, daar men van de talrijkheid dei' inlandsche diernamen, over het algemeen, een onjuisto voorstelling heeft. Verder bevat het verslag mededee- lingen omtrent bestuursmutaties, voordrachten, het bezoek. Vermoede lijk ten gevolge van het ongunstige weder, was het aantal bezoekers van het Koloniaal Museum veel geringer dan in de voorafgaande jaren. Het bedroeg slechts 5769 personen, waar van 828 betalend. In 1908 waren die cijfers resp. 6817 en 1080. Van de meer uitgebreide verzame lingen, welke ten geschenke werden ontvangen, moge hier in de eerste plaats melding worden gemaakt van collectie houtsoorten, rotan, plantaardige producten van verschil lende oorsprong, gereedschappen en modellen, afkomstig van do in 1908 te Medan gehouden tentoonstelling. Verder werd de verzameling hout soorten verrijkt met een 28-tal mon sters van de voornaamste houtsoor ten, welke op de Philippijnen aan de markt komen, een geschenk van den heer H. J. Kerbert, houtvester met verlof te 's-Gravenhage. Do in de wintermaanden van 1908 in 't Bureau voor HandelsinlicMingen te Amsterdam ten toon gestelde col lecties mineralen, looistoffen en le dermonsters, op initiatief van den consul-generaal Bosschart te Mel bourne, bijeengebracht uit Victoria, Queensland, Zuid-Australië, West- Australië, Tasmanië en Nieuw-Zee- land, werden overeenkomstig den wensch van de inzenders door de Ne- derlandsche regeering aan bet Kolo niaal Museum geschonken, waar zij bij de reeds aanwezige Australische producten zijn gevoegd. Door aankoop werd een olieverf schilderij van J. Beynon, voorstellen d© een Indisch landschap, verkregen. Niet onvermeld mogen ten slotte blijven een tweetal gekleurde pren ten, betrekking hebbende op het in zamelen van Antiaris-melksap. Van een dier planten is een reproductie in het verslag opgenomen. Zij stelt voor het vertrek van een ter dood veroordeelde, die wil trachten door het verzamelen van het onjargif zijn leven te redden. Zonderling is vooral de kleeding van den Maleischen pries ter. VAKBLAD R. K TIMMERLIEDEN. Tot redacteur van het Vakblad van den Ned. R. K. Timmerliedenband is benoemd de heer A. H. Smulders, van hier. Baldadigheid. Gisterenmiddag werd door een jon gen, op den Schoteirweg een ruit ingegooid van de daar passeerende tram Haarlem Alkmaar. Gelukkig kreeg een vrouw met een kind welke in dien wagen gezeten was, geen letsel. De conducteur sprong van de tram en pakte een der jongens, maar toevallig den ver keerde. De dader is evenwel bekend. Hinderwet. B .en W. van Haarlem maken be kend, dat van heden op alle werkdu- eenvan des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 30 Augustus e.k. 's namiddags ta 1 l/-i uur, ter gemeen te-secretarie (7de Afdeeling) ter in zage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift mei de bijlagen van 11. P. Kloos, om vergunning tot oprich ting van eene smederij in het perceel aan de De Witstraat No .2. Van J. A. v. d. Brink, om vergun ning tot uitbreiding van de kleeren- wasscherij en drogerij in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne No. 14. door bijplaatsing van eene wasch- machïne en eene centrifuge. Van A. Leverstein, directeur van de Naamlooze Vennootschap „Haar- lemsche Sodafabriek", om vergun ning tot uitbreiding van de fabriek in het perceel aan den Spaarndamscheu Weg-No. 12, door vervanging van den bestaanden stoomketel door een stoomketel van 20 M2. verwarmend oppervlak en 8.26 K.G. stoomdruk. Van A. Hartog, om vergunning tot oprichting van eene inrichting tot het bewaren en verwerken van pl.m. 200 L. petroleum, in het benedengedeelte van het perceel aan de Essenstraat No. 13 A. Van Wed. J. van Os—Van der Pig- ge, om vergunning tot oprichting van eene inrichting voor het bewaren (op slaan) en aftappen van pl.m. 500 L. brandspiritus, alsmede voor het koud aftrekken van hoogstens 200 L. bleek- water, in het perceel aan de Boter markt No. 26. Van L. Velleman, om vergunning tot oprichting van eene droog- en be waarplaats van huiden en vellen in het achtergedeelte van het perceel aan de De Witstraat No. 31. En dat op den veertienden dag na heden, zijnde 30 Augustus e.k., en wel des namiddags te 1 1/4 uur, op het Raadhuis der gemeente de gele genheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten of uitbreiden de zer inrichtingen in te brengen. Tevens maken B. en W. van Haar lem bekend, dat bij hunne beschik king van 11 Augustus j.l. aan A. Va- seu Hzn., vergunning is verleend tot uitbreiding van de kleerenwasscherij en drogerij in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne no. 118, door het bijplaatsen van eene centrifuge en een waschmachine of schommeL Aan J. Lottgering vergunning is verleend tot uitbreiding van de che mische wasscherij, drogerij en verve rii in het perceel aan de Arnsierdam- schc Vaart No. 30 A., door het bij plaatsen van eene centrifuge en een distelleer-apparaat, het verplaatsen van drie onontpiofbare ijzeren ben- zinevaten en door bijbouw van eene werkplaats en van eene bergplaats voor tien verfkuipen. Aan P. J. Vase-n vergunning is verleend tot uitbreiding van de stoomklcerenwasscherij en drogerij in het perceel aan het Zuider Buiten Snaarne No. 22. door het bijplaatsen van eene waschmachine, eene centri fuge en een manzeL Staalwater. De Drinkhol der Staal waterbron nen werd gisteren door 60 personen bezocht. De Muziekschool van Toon kunst Mej. Marie van Oostveen, in het be zit van het diploma voor solozang, vanwege de Maatschappij tot bev. der Toonkunst, die tijdens de afwezig heid van Mevr. pe VeerDe Lange de lessen in deu solozang heeft waarge nomen, is thans ook tot leerares be noemd aan ue Muziekschool der Haar- lemsche afdeeling, naast Mevrouw de VeerDe Lange, die als hoofdleerares uan de inrichting verbonden blijft. KANTONGERECHT., UITSPRAKEN: Heden werden de- navolgende uit spraken gedaan: E. J. B., W. G. M. S. en S. v. A., te Haarlem, overtredingen Arbeidswet, no. 1 11 maal 1 boete of 11 maal 1 da ghechtenis, no. 2 1 boete of 1 dag hechtenis, no. 3 3 maal 1 boete of 3 maal 1 dag hechtenis. M. G. t© Haarlem, overtreding Drankwet, 5 boete of 3 dagen hech tenis. J. J. M., te Beverwijk, overtreding Leerplichtwet, boete of 1 d. hecht. J. G. v. d. S., te Helder, overtre ding Spoorwet, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. S. te Velsen en J. G. N., te Haar lem, in dronkenschap de orde versto ren, no. 1 6 dagen hechtenis, no. 2 f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. v. d. W-, te Zandvoort, straat schenderij, I 5 boete of 3 dagen hech tenis. L. D., te Velsen, nachtrumoer, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. v. d. K. te Haarlem, een trekdier onbeheerd laten staan, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. de W. te Haarlem, en 6 anderen, 1 oopen op verboden grond, 3 boete of 3 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hechtenis P. v. d. K., en 3 anderen, te Haar lem, overtreding Politieverordening Haarlem, no. 1(5 boete of 5 dagen hechtenis, de anderen 1 boete of 1 dag hechtenis. P. S. en A. D. Azn., te Heemskerk, overtreding Bouwverordening Heems kerk, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. B. te Velsen en 35 anderen over treding Motor- en Rijwiel Reglement, 4 maal 1 boete of 4 maal 1 dag hechtenis, f 1 boete of 1 dag hechte nis, en f 0.50 boet© of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 30 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 14 dagen hechtenis, f 6 boete of 3 dagen hechtenis, f 5 boete of 3 dagen hechtenis, f 4boete of 3 dagen hechtenis, f 3 boete of 3 dagen hechtenis, f 2 boet© of 2 dagen hech tenis en 1 boete of 1 dag hechtenis. VERHOOGING VAN DEN VLEESCH- PRIJS. Blijkens een advertentie in dit nummer, hebben de vleeschhouwers van Haarlem en omliggend© gemeen ten zich genoodzaakt gezien den prijs van ossen- en kalfsvleesch en vet, met 10 ct per KG. te verhoogen. De on gekende stijging der vleeschprijzen is hiervan de oorzaak. Deze vleesch- duurte spruit voort uit de omstandig heid, dat tegenwoordig zooveel vee naar het buitenland gevoerd wordt HaarL Muziekkorps. Bij het concert van Haarlemsch Muziekkorps gisteravond in „Trou moet Biïjcken" in den Hout weTd den directeur, don heor Kriens, een eere- pahn aangeboden. Een groote menigte luisterde onder het oude geboomte van „Buitentrou" toe. Vooral de pliantaisie uit de Hugue nots" een keurige uitbeelding van Meyerbeers meesterwerk, hetwelk on der de gunstige acoustiek van het fantastisch natuurdak. op zulk een zeldzamen zomeravond, tot zijn vol ste recht kwam. Ongeval. Hedenmorgen omstreeks half 12 werd op de Naesanlaan, op een plat ten sleepers wagen, bespannen met één paard, een canapé vervoerd, waarop plaats hadden genomen de eigenaar van dit meubelstuk en 3 knapen van 6 en 7 jaren. Deze canapé was gekocht op de pu blieke verkooping bij den makelaar Sarlet Nauwelijks was echter de wagen in beweging, toen de canapé met de daarop zittenden achterover van den wagen viel en op de steen en terecht kwam. Een der knapen, oud 6 jaren, ge uaamd Berg, wonende in de Tugela- straat onder Schoten, had door den val een vrij belangrijke bloedende wonde bekomen ter rechterzijde van het hoofd, die in eene woning aan de Nassaustraat, waar de knaap was in gebracht, is verbonden door Dr. Stolp, die daar juist voorbijkwam en wiens hulp men had ingeroepen. De knaap is later naar de ouder lijke woning overgebracht. N i e t n a a r B r a z i 1 i In de St.-Ct. vinden wij de volgen de mededeel ing: Aan iedere-it, ook aan landbouwers wordt ten zeerste ontraden naar Bra zilië te emigreeren. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Ter gelegenheid van het jubileum van zijn 25-jarig priesterfeest is de zeereerw. heer Pastoor Schravenma- de door zijne parochianen feestelijk ingehaald. Aan het station te Hille- £oin door de kerk- en armmeesters zijner parochie hartelijk verwel komd, rred men in een drietal lan- douwers naar den Hillegommerdijk, de grens der gemeente, alwaar een stoet, bestaande uit een 70-tal per sonen te paard en een 30-tal wielrij ders, gereed stond om Z.eerw. verder te begeleiden naar Nieuw-Vennep. Ruitere en wielrijders waren ver sierd met een geel witte sjerp, de laatsten hadden ook hunne rijwielen aardig versierd. Aan den Hillegommerdijk, alwaar een oogenblik pauze werd gehouden, werden den jubilaris eenige wel komstwoorden toegesproken door den voorzitter der feestcommissie den heer Bisschop. Daarna zette de stoet zich in beweging onder een toeloop van honderden belangstellenden. Nabij Nieuw-Vennep stond het fan farecorps Concordia gereed, dat bij aankomst van den stoel zich aan de spits stelde en dien onder opwekken de muziek tot aan het Kerkplein bege leidde. Daar werd Z.Eerw. door een zijner catechisanten hartelijk toege sproken, waarna alle leerlingen van den pastoor hem een viertal wel komstliederen toezongen. Z.Eerw. bedankte met enkele woor den voor de liefderijke ontvangst, die hem ten was ten deel gevallen. Daarna word er een kerkdienst ge houden, waarbij de kerk zoo vol, stroomde, dat velen er niet meer in konden. Voor dien dag waren de feestelijk heden afgeloopen. Gisteravond was het illuminatie van het fraai versierde Kerkplein, alsmede van de prachtig© eerepoort, die aan den ingang van het Kerk plein was opgesteld. Het fanfarecorps bracht Z.Eerw. tevens een serenade. Niet alleen zijn parochianen, maar geheel Nieuw-Vennep doet mee aan dit jubileum, door het uitsteken van de driekleur. Feestelijke inhaling van den Eorw. Heer J. W. Pompe te Hoofddorp. Dinsdagavond werd de Eerw. Heer Pompe, die enkele dagen geleden tot. priester werd gewijd., feestelijk inge haald door de parochianen van de parochie te Hoofddorp. Een vijftigtal ruiters en wielrijders, versierd met blauw-witte sjerpen en ook petten van dezelfde kleuren ston den aan de grens gereed om Z. Eerw. plechtig te ontvangen en in optocht te begeleiden naar Hoofddorp, het geen te omstreeks 6 1/2 uur ge schiedde. Nabij Hoofddorp stond het fanfare korps Excelsior, dat zich aan de spits van den stoet stelde en de tonen der muziek lustig deed hoor en. Een groote menigte belangstellen den vergezelde den stoet, terwijl over al gevlagd werd. Bij de ouderlijke woning gekomen, spra kZ.Eerw. met enkele woorden tot de vele aanwezigen, die zich al daar om het rijtuig hadden ge schaard, zijn dank uit voor de luis terrijke ontvangst die men hem had bereid, welke toespraak met handge klap en toejuichingen werd begroet Door de Fam. v. Woerkom werd Z.Eerw. een prachtige bouquet aan geboden, waardoor Z.Eerw. zeer ver rast was en haar dankbaar aan vaardde. Het zal voor Z.Eerw. alsmede voor zijne familie te Hoofddorp eene on vergetelijke dag zijn geweest Verdronken. Maandagavond is aan de Kaag een 4-jorig jongetje van den kleermaker B. in de Ringvaart te water geraakt en verdronken. Alle pogingen die in het werk gesteld werden, om door kunstmiddelen de levensgeesten bij 1 kind weer op te wekken waren vruch teloos. Jeugdige avonturiers. Zondagavond verkeerde het huisge zin van L. aan den Ringdijk bij Half weg in groote ongerustheid, daar 2 kinderen van hen, respectievelijk 6 en 7 jaar oud, vermist werden. Alle pogingen om de kinderen In de omgeving op le sporen hadden geen resultaat, hoewel men daarme de nog tot laat in den avond bezig was. Algemeen werd er gedacht dat de kinderen verdronken waren. Den volgenden morgen worden de bedroefde ouders ten zeerste verrast door oen bericht van een familielid te Amsterdam, dat beide kinderen den vorigen avond in goeden wel stand aldaar waren aangekomen. Zij hadden de reis te voet afgelegd en waren aldaar eerst laat gearriveerd. Men kan zich de blijdschap der ou ders wel voorstellen bij de ontvangst van dit bericht Onderlinge twist. Aan den Ringdijk bij Aalsmeer kre gen Zondagvoormiddag de drie ge broeders Van E., die aldaar woon achtig zijn, onderling twist, wat al spoedig in een vechtpartij ontaardde. De jongste van de drie kreeg ver scheidene bloedende wonden aan hei hoofd, terwijl van den ander de keel bijna werd toegeknepen, uit weiken toestand hij door een ander weer ver lost werd. Met steenen en flesschen werd naar elkander geworpen geslagen. De ruiten der ouderlijke woning aldaar moesten het ook ont gelden. Toen de politie verscheen werden zij kalm en warén de ongeregeldhe den afgeloopen. Het is te hopen, dat aan de vecht partijen die deze personen meermalen onderling hebben, eens een einde ge maakt kan worden, hetgeen voor die omgeving een opluchting zou zijn. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen R. Lopes Cardozo, Antwerpen, Br. Engelbertstr. Fam. Fredriks, Amster dam, Hoogeweg 70. 7 p., Mevr. Uaben idem., idem., Mej. Giizen, id., id., A. M. Klobbie, Groningen, Zandvocri- schelaan 1, L, Chanania, Amsterdam Boulevard P. Loot, Roks, id., id.. E. ten Kate, Overveen, Tramstraat 9, 2 p., Dr. Hiliemans. Freiburg, Groot Badhuis, 4 p., H. Haack, Berlijn, id., J. T. Brandon, Amsterdam, id., 5 p. Binnenland BUITENGEWOON ENGELSCH GEZANTSCHAP. De minister van Buitenlandsche Za ken, jhr. De Marees van Swinderen, komt Vrlidag van zijn verlof in Den Haag teru-r. ten einde het buitenge wone Engelsche gezantschap, dat Vrijdagavond aldaar aankomt, den volgenden dag naar het Loo te begelei den ter audiëntie van H. M. de Ko ningin. De heeren der deputatie keeren Za terdagavond in de residentie terug en zijn Zondag de gasten aan tafel van den Britschen gezant bij het Ned. Hof, den heer IJuchanau. De Koningin-Moeder ontvangt de leden der missie Maandag ten Paleize te Soestdijk, bij welke gelegenheid zij aan den lunch van H. M. deelnemen. dinsdagochtend zal het gezant schap Den Haag weer verlaten. UITVAART P. C. H. BAUDUIN. Te elf uur had gisteren de uitvaart van den heer P. C. H. Bauduin, bur gemeester van Maastricht, plaats in de Lieve Vrouwekerk. waarna het lijk

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1