NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8328 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, donderdag 18 augustus 1910 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem de omstreken en franco per post Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. 1.30 1.65 0.02 x 0.3714 0.45 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonn ummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Tclephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 19 AUGUSTUS. Café „De Karseboom": Concert, 8 1/2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden unze lezers een artikel ..De Zeeslang", in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. GEBRUIKMAKING SCHOOL LOKALEN. B. en W. stellen den Raad voor aan de Commissie belast met het be heer van de school voor bejaarden van het departement „Haarlem? der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, tot wederopzeggens vergunnin; te verleenen om ten behoeve van die school gebruik te maken van de noo- dige lokalen in school no. 5 aan het Leidsche Plein onder voorwaarde, dat voor het gebruik der lokalen jaarlijks aan de gemeente Haarlem wordt betaald 25. BENOEMING TIJDELIJKE LEER AREN. Onder overlegging van de hierop betrekking hebbende adviezen beve len 13. en W. don Raad voor een be noeming aan de H. B. S. met 3-jarigen cursus en daaraan verhonden Han delsschool met 2 jarigen cursus ar a. voor tijdelijk leeraar(cs) in de Spaansche taal: 1. den heer B. M. Frazco te Rotter dam, en 2. Mej. S. C. Land, te Haarlem. b. voor tijdelijk leeraar in de Ma leische taal: 1. den heer R. Soeten. Casajangan Soripada te 's-Gravenhage, en 2. den lieer Mr. E. Rijke te Leiden. c. voor tijdelijk loeraar in de ste nografie: 1. den heer A. E, d'Oliveira, te Am sterdam. en 2. den heer B. Klooster te 's-Gra venhage. BESTRATING VERANDERING. B. en W. snellen den Raad voor hen te machtigen tot het doen vervan gen van de keibestrating in de Ro- zemarijnsteeg door een klinkerbesira- ting. De kosten zullen ongeveer 400 be drage». HERBENOEMING ONDERWIJZEND PERSONEEL. B. en W. stellen den Raad voor het onderwijzend personeel aan de Avondschool voor Handelsonderwijs voor den volgenden cursus wederom te i«hoornen, nl.: Voor de Nederlaudscbe taal de heeren G. Max, A. van Ekeren en F. J. A. I'uesi, voor de Fransche taal de heer 11. Bogtstra; voor de Engelsche taal: Mej. A. N. H. W. van der Lin de nen de hoeren J. A. J. Paul en en H. Cransberg; voor-de Duitsche taai: A. K. D. Spruit; voor 't boekhouden en hauiiclsrokencii: Mej. M. H, Sabelis; voor het haiKiielsrekcJicn L. J, Raa- dersma; voor het handelstekenen en de handelsgeschiedenis H. Wieringa; voor de handels aardrijkskunde E. de Boer en vóór het schoonschrijven F. J. A. van Gherfe HET GEMEENTE-WERKLIEDEN REGLEMENT. De afd. Haarlem van den Chr. Bond van Ned. Gemeente-werklieden en de onderafdeoling gemeente werk lieden van den Ned. R. K. Volksbond afd. Haarlem, geven in een uitvoerig 'adres te kennen, dut zij meen en op het door 13. on W. ontworpen gemeen te werklieden-reglement eonige wijzi gingen tö moeten voorstellen, n.l. dat verschillende work lieden in een hoo- gore categorie geplaatst worden en dat do periodieke verhoogingen om de twee jaar worden toegekend. Aar. d-- bijgevoegde memorie van toelichting hebben we reeds vroeger! de bijzonderheden ontleend. "WIJZIGING BOUWVERORDENING. De Vereeniging van Industrieelen on Kooplieden op Bouwkundig ge bied benoemde 1 Februari 1910 een commissie van 4 leden, bestaande uit de heeren M. van Ommeren, Joh. Ma- chielse, Th. M. van Deursen D. van chielse, Th. M. van Deursen en D Zetbi.i, ten einde een onderzoek b stellen over de werking der thans be staande bouwverordening en hiervan rapport uit te brengen met dien stamde die artikelen in de bouwver ordening te behandelen, welke in de praktijk aanleiding hebben gegeven op wijziging daarvan aan te drin gen. Behalve de in dit rapport genoem de artikelen zag zij nog gaarne ge wijzigd: Art 20. 1 Meter te vervangen door CF.50 Meter. Art. 41. 10.50 Meter te vervangen door 10.75 Meter. Art. 58. Sub 1—2 en 6 te doen ver vallen. In het rapport worden besproken de art. 11, 12, 14, 42, 50, 52, 53, 60 en 88. Bij art.. 11 merkt de commissie op, dat de voorschriften betreffende open ruimten in dit artikel in vele geval len zeer bezwarend zijn en, zooals wel beleend is, vele bouwwerken tegen houden. Zeer dikwijls gebeurt het, dat een bouwwerk afstuit wegens ge mis aan de voorgeschreven open ruimte, terwijl, als deze voorschriften niet zoo streng waren eer. goede bouw naar den eisch" des tijds met voldoende toelating van licht en lucht beslist verzekerd zou zijn. Voor art. 12 wordt het wenschelijk geacht, dat de bovenkant van de vloeren der beneden woonvertrekken terug wordt gebracht op 0.10 M. bo ven den aangrenzenden openbaren weg of trottoir. Een opstap van 0.18 en 0.19 M. ruini acht de commissie te hoog .vooral voor winkelhuizen, waar veel in- en uit wordt geloopen. Bij art. 14 wordt in overweging ge geven meer ruimere bepalingen om trent de veroorloofde hoogte van ge bouwen in verbumd met de straat- breedt ete treffen, daar vele stra ten in de oude stad betrekkelijk smal zijn en hot dus zeer moeilijk is, een goede gevellioogte te bekomen. Met het oog op art. 42 is het in ge wone gevallen thans niet mogelijk in een geval een versiering aan te bren gen, welke eenige centimeters wordt teruggemetseld, of, men moot de dik te welke aan de buitenzijde wordt te- ruggcmetseld, aan de binnenzijde van den muur door laten steken, teneinde gelijke dikte van muren te houden, welke uitmetseling aan de binnenzij de steeds zeer ongerieflijk zal zijn. Hetgeen in art 50 onder 2 wordt aangehaald is, volgens de commissie, niet meer nuttig, voor zooverre het betreft den afvoer van huishoudwa- ter enz. Het zou wenschelijk zijn, dat de rioleering van water on vuil, waar deze wordt aangesloten op een go- meenteriool of openbaar water, be stond uit te zamen één buisleiding, wijdte in diameter 0.15 M. of nog grooter, al naar gelang dit nool zal moeten afvoeren enz. In art. 52 wordt gesproken over privautputten. De commissie acht de putten totaal overbodig waar deze overstprten op het gemeente-riool, openbaar water of eigen riool. Bij art. 60 geeft de commissie ern stig in overweging voor te stellen, dat een bevoegd ambtenaar wordt aange wezen, die voor kleinere werkzaam heden, aan dc hand van eon schrifte lijk® aanvrage, direct kan beslissen of met dit werkje zonder meerdere bescheiden in te dienen kan worden aangevangen. Bij art. 88 betoogt de commissie de wenschelijkheid om voor kleine veranderingen geen nieu we tee keningen te behoeven is te die nen. ELECTRISCHF, SPOORWEG MAATSCHAPPIJ. Gedurende de maand Juli 1910 be droeg het aantal vervoerde passa giers op de verschillende lijnen: Amsterdam—HaarlemZandvoort 259.890. Ceintuurbaan te Haarlem 139.548. Haarlcnt-Bloemcndaal 101. S41. Tctaal 501.279. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen: Lijn AmsterdamHaarlemZand voort f 65.59. Ceintuurbaan te Haarlem f 37.81. Lijn Haarlem-Bloemend aal f 64.18^ ENGELSCHEN IN ONS LAND. Een gezelschap Engelschen ver toeft sedert eenigen tijd in Leiden, om daar door een aantal Nederlan ders op de hoogte te worden gebracht van onze zeden en gewoonten. Woensdagmiddag vereenigde men zich om te luisteren naar de lezing van onzen stadgenoot, den heer C. Heyman, over het Hollandsche opvoe dingssysteem, waaronder te verstaan was de opvoeding in de scholen. Spr. vestigde de aandacht op de voornaam ste grondslagen waarop ons onder wijs gebouwd is. Van groot belang achtte spr het, dat in Nederland alle onderwijzers examens moeten hebben afgelegd, wat een contróle geeft die in Engel&nd niet bestaat. Na er nog op gewezen te hebben hoe bij ons geen lichamelijke straffen worden toegepast, zette spr. uiteen de inrichting van ons lager, middelbaar en hooger onderwijs. De verhouding tusschen H. B. S. en gymnasia toonde hij aan, o.a. er op wijzend, dat in Nederland 30 gymna sia zijn met 2103 leerlingen tegen over 89 H. B. S. met 11.883 leer lingen (meisjes H. B..S. inbegrepen). Na zoo in een overzicht de inrichting van ons onderwijs te hebben uiteen gezet, gaf de heer Heyman een kijkje in de praktijk en de problemen welke nu aan de orde zijn, o.a. het vraag stuk van het huiswerk, van de ooëdu- catie, het beoefenen van sport, de verhouding van de onderwijzers tot het hoofd, en de kwestie van de go huwde onderwijzeressen. Na afloop van de door groot ap plaus begroette lezing werden vele vragen gedaan en door spr. beant woord, waaruit, nogmaals, gelijk wij vroeger reeds zeiden, bleek, hoe' groote belangstelling ons onderwijs bij onze Engelsche gasten wekt. Gevangeniswezen. De St. Ct. meldt, dat tot directeur van het huis van bewaring te Maas tricht is benoemd de heer H. W. C. Botzen, thans adjunct-directeur 2cn rang bij de strafgevangenis alhier. TILLY KOENEN—LOUIS ROBERT. Dat een Kerkconcert, te geven door de beroemde Nederlandsche alt-zange res Tilly Koenen en onzen voortref- felijken organist Louis Robert bij de muziekliefhebbers van Haarlem en omstreken veel belangstelling zou vinden liet zich denken, 't M as dan ook vol, overvol in de Groote Kerk en de beschikbare banken, stoelen, sto ven en verdere zitgelegenheden ble ken onvoldoende om de menigte lief hebbers plaats te bieden. De samenstelling van het program ma was over 't geheel gelukkig; maar het instrumentale gedeelte won het in dit opzicht van het vocale. Een goede gedachte vooral vond ik het dat frissche, pittige en beknopte D- dur-Concert van Handel (door den Engelschen organist Best meen ik voor orgel-solo bewerkt) op het programma te brengen. Glansrijk van registratie en volkomen duidelijk van voordracht maakte dit werk een voortreffelijken indruk. Ook de her haling van C. Franck's edel en schit terend „Final" zal aan velen hoogst welkom zijn geweest, Verder spoelde de heer Robert Bach's Preludium en Fuga in D. en het weekzangerige Ada gio uit Mendelssohn's eerste Orgel- sonate. Dat hij met de al te kleurig© registratie van dit laatste nummer een beetje uit den stijl viel, zal het op „mooie" geluidjes beluste publiek hem wel niet kwalijk genomen hebben. Van zijn fijn gevoel voor kleur en karakter gaf overigens ook nu weer zijn voordracht de meeste doorslaan de bewijzen. Tilly Koenen opende haar'program ma met Beethovens lied „Die Elire Gottes aus der Natur". Haar schoon en machtig geluid imponeerde blijk baar de menigte. Maar toch geloof ik dat de zangeres beduidend meer boei de en ontroering wekte met haar on vergelijkbaar schocne voordracht van Handei's „Largo" die innig warme melodie, die onder geen omstandig heid haar indruk geheel mist en nu bij deze magistrale vertolking haar volle, rijke schoonheid kon ont vouwen. Dat was inderdaad su bliem en meè van het allerbest© dat ons van Tilly Koenen's zingen in herinnering zal bewaard blijven. Intusschen erken ik gaarne en naar billijkheid dat ook haar verdere voor drachten „Aus der Tiefe" van H. van Eijken, „Unter Sternen" van Weingartner, „Juycht God ter eer' van Valerius en „Des Herren Huis' van Verhulst menig ogenblik van zeer ongewoon genot hebben opgele verd. PHILIP LOOTS. De heer J. G- Tuyte! alhier, die zulk een groot aandeel had in de in richting van buitenverblijven, eerst voor de kinderen van leden nu ook voor de leden zelf van Eigen Hulp, heeft als secretaris-penningmeester der afdceling Buitenverblijven be dankt. GOEDGEKEURDE STATUTEN. De St.-Ct. bevat de Koninkl. goed gekeurde statuten van den Haarlem- schen Postduivenbond, te Haarlem. Het doel van den bond is: lo. de verbinding van alle rechts persoonlijkheid bezittende vereenigin- gen van postduivenliefhebbers, geves tigd in Haarlem en omstreken; 2o. door gezamenlijke verzending der duiven van de vereenigingen zoowel bij binnenlandsche ais buiten- landsche africhtingen, da onkosten zooveel mogelijk te reduceeren; 3o. door het houden van bondswed- vluchten en tentoonstellingen de post duivensport te bevorderen en te ver aangenamen. Ter aarde bes te lling. De begrafenis van het stoffelijk overschot van Mevrouw W. J. S. Ba- don Ghijben heeft Zaterdagmiddag te 12 uur plaats op Westerveld te Vei- Drinkhal. De Drinkhal der Staalwaterbron- nen werd gister door 71 personen be zocht. Uit de Rechtszaal EEN HANDWAGEN GESTOLEN. Petrus W. en Catharina G. zwier ven ou den 7den Juli zonder middel van bestaan te dezer stede rond. Ze hadden honger en geen geld. Dies ..huurde" de jonge man m de De Witstraat bij Dirk Schouten een handwagen, voorgevende dien bij het verhuizen te moeten gebruiken. Maar Petrus en Catharina trokken naar Lisse en dachten er niet aan de kar torug te brengen. In genoemde ge meente werd het voertuig voor f 4 aan zekeren Warmerdam verkocht. Voor dat geld kocht het tweetal le vensmiddelen. die zij samen gebruik ten. Hedenmorgen hadden Petrus en Catharina zich voor het feit te ver antwoorden. Beiden bekenden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat Catharina een even groot aandeel in dc zaak heeft gehad als Pertus. De substituut officier van justitie, Mr. W. H. Hoyer, meende, met het oog op de omstandigheden waaronder het delict gepleegd is, geen te zware straf te moeten eischen, en vroeg voor ieder der beklaagden twee maan den gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. EEN KIPPENDIEF. Een oude bekende der justitie, Loendcrt de W.. stond terecht, be schuldigd van een erf onder de ge meente Wiik aan Zee en Duin in den nacht van 23 op 24 Juli een vijftal kippen te hebben weggehaald, die toe behoorden aan den voerman De Wildt aldaar. Beklaagde zei. dat hij zich de zaak niet goed meer herinnerde, het kon wel zijn. dat hij ze gestólen had, maar 'het kon ook wel zijn van niet. Hii was als zoo dikwijls be schonken. Voor den rechter van instructie heeft beklaagde evenwel andei's ver klaard en tenslotte bekende bij hedenmorgen ook maar. Mr. Hoyer eisclile, met het oog op de vele vroegere veroordeelingen, een gevangenisstraf van 1 jaar, met af trek van de preventieve hechtenis. De toegevoegde verdediger, Mr. Merens, achtte, omdat beklaagde, toon hij den diefstal pleegde, beschon ken was. het oogmerk van weder rechtelijke toeëigening niet bewezen. Ook achtte spreker de straf veel te zwaar. Mr. Merens drong ln de eerste plaats op vrijspraak, en anders op een veel lichtere straf aan. Uitspraken as. Dinsdag. OPLICHTING. Het echtpaar Dili vis, te Beemster, was in het bezit van 6 Madridsche Dromie-luten en 3 Witte-Kruis-loten, die een beurswaarde vpn ongeveer 231 hadden. 1 Juni van dit jaar- ver voegde zicli bij dit echtpaar een deftig gekleed heer. die over geldzaken spreken kwam en zich Jan D. noem de. Deze begon niet te vertellen, Jat de firma, bij wie de loten ge kocht waren, baar soliditeit verloren had. Een der firmanten was naar Amerika gevlucht, een ander zat in de gevangenis en een derde was on der politietoezicht. levens zeide hij uitgezonden te zijn door de Ned. Haagsche Hypotheek bank. en het echtpaar van den finan- cieelen ondergang te willen redden. Het kon ook wel zijn, dat het echt paar. als het de loten onder zich hield, met de justitie in aanraking kwam. Hoewel van dit fraaie verhaal niets waar was. sloeg het echtpaar D. er geloof aan Het gaf de loten over en kreeg daarvoor f 14 in contanten, en later nog twee ItaJiaansche „Roo- i de-Kruis-Joten. die een waarde van ongeveer 37 hadden. Hedenochtend werd deze zaak be handeld. Uit het getuigenverhoor bliikt beklaagde's schuld zonneklaar. Op verschillende punten bekende D. dan ook. Tevens komt het uit. dat D die koopman te Beets is, reeds een vonnis van de Alkmaarsche recht bank wegens oplichting achter den rua heeft. Mr. W. H. Hover memoreerde het uitstekende vooronderzoek, dat door den inspecteur De Jong gedaan is. Nadat spreker de zaak nog eens had nagegaan, en medegedeeld had, dat D. zich nogal eens aan drank te bnïten ging, eischte hij een gevange nisstraf van 2 jaar. De verdediger, Mr. Joost de Graaf, meende, dat het echtpaar zich nogal onnoozel gedragen had, en pleitte cle mentie. Examens. De heer C. Veldwijk, van hier, is geslaagd voor het examen Fransch L. O. Ongeval. Woensdagnamiddag omstreeks 3 uur zijn aan de Kampervest bij de Kleine Houtbrug, dc wielen van een 4 wieligen vrachtwagen bespannen met een paard, waarvan eigenaar en bestuurder de vrachtrijder Van Kam pen uit Lisse, tusschen de rails van de electrïsche tram bekneld geraakt Het paard maakte hierbij een buite ling en viel tegen de steenen, waarbij het is verwond geraakt aan de zijde van de borst en aan den kop, zóó dat het is uitgespannen moeten worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, daar Van Kampen bijtijds van den bok was gesprongen. Gisterenavond ongeveer half ncgeu waren vier jongens met een bootje in de Leidschevaart aan het schomme len. Het spelletje ging eenigen tijd goed. doch oneens verloor de veertien jarige Dirk Poorter, wonende W es terstraat zijn evenwicht en tuimelde in het water. Op het geschreeuw van zijn makkers ging de tuinder W. Poustra gekleed te water en bracht den al reeds zinkenden jongen op het droce. Christ. G e r. K e rk. De heer A. M. Berkhoff, candidaat te 's-Gravenhage. heeft hedankt voor zijn beroep naar Ha:arlcm. P olitie. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Haarlemsche Po- litievereeuiging „V.Z. O. S." is beslo ten, om aan den Gemeenteraad ven verzoekschrift te zenden, om meerde re vrije dagen voor het agenten-per soneel. Opgepast. Aan den Rijksstraatweg onder Scho ten stond gisterenavond een woonwa gen, waarvan de eigenaar den voor bijgangers om geld vroeg. De wielrij ders moesten afstappen. Al de men sehen en dat waren er in een kwar tier tijd wel acht offerden maar uit vrees, dat de man geweld zou gebrui ken. EEN LAFFE AARDIGHEID. 't Jongmensch, dat de politie gis ternacht oppakte, omdat hij allerlei dwaze dingen liep te beweren, o.a. dat hij z'n meisje vermoord had, blijkt eens een „aardigheid" te heb ben willen uithalen. De 18-jarige jongen, v. H. geheeten en in de De Clercastraat thuishooren- de, is aan zijn stiefvader toruggege- Postduiven. In de Zondag gehouden kaswed- vlucbt door de Postduiveiivereeniging „de Ooievaar, van Luik, afstand 205 K.M., behaalde de heer Jas. van Seg- gelen met zijn duiven een lsten prijs. (Zie verder Stadsnieuws lei mat ste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Dinsdag vergaderde alhier de ver- eeniging Bond tot bescherming van den trekhond. De voorzitter, de heer J. E. Smit, opende deze vergadering, die goed bezet was, en zette het doel van den Bond uiteen en de middelen om tot dit doel te geraken. De heer Van der Kleij lichtte toe, hoe men een goede bespanning, zoo wel onder als vóór den wagen kreeg. Hierna werden de notulen voorge lezen en deed de penningmeester ver slag. Vervolgens bracht de heer A. Voor- derhake verslag uit als afgevaardig de dezer afd. naar de vergadering van het hoofdbestuur te 's-Graven hage. De voorzitter dankte de sprekers voor hun belangstelling ln de afdee- ling. Hierna hadden nog eenige 1>© sprekingen plaats, waarna men over ging tot de verloting van een hond, tuigen, muilkorven enz. Nadat de voorzitter de leden nog eens aangespoord had de belangen van den Bond te behartigen, sloot hij de vergadering. HAARLEMMERMEER. Ontsporing. Gisterenavond ontspoorden habij Hoofddorp een viertal wagens van een zandtrein, gebruikt wordende bij de spoorwegwerken. De vier wagens werden dermate gehavend, dat ze er tusschen uit gesloopt moesten wor- De oorzaak van de ontsporing is het wegzakken van een gedeelte rails, over een lengte van pl.m. 25 Meter, hetgeen door den machinist niet zoo snoedig is opgemerkt kunnen wor den. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor, doch enkel mateneele schade. Woensdagavond werden met drie riituigen de zusters voor de St. An- thoniusschool te Nieuw Vennep fees telijk ingehaald. Bij den Hillegorn- merdiik sloot zich een ruiterstoet, ge tooid met de pauselijke kleuren, bij de rijtuigen aan. Bii aankomst te Nieuw Vennep werd ter barer eere een kerkdienst gehouden. Ook nu was een talrijk publiek <p de been. terwiil het Kerkplein en de tuin der pastorie weer verlicht wa ren. Het Polderhuis, thans te Haarlem, dat eerlang te Hoofddorp zal verrij zen, zal gebouwd worden aan den Kruisweg in de richting van Aals meer. HALFWEG. Woensdagmiddag brak brand uit bij Th. Smit aan den Osdorperweg; alleen de hooimijt brandde af; oor zaak is hooibroeL De drie hofsteden in den Houtrak- polder, de Java, Borneo en Suma tra hoeve met landhuis tegenover het station en 257 H.A. bouwland zijn in 69 perceelen in bod gebracht op f 653.505. Een en ander behoort tot de nala tenschap van wijlen den heer D. Bau- duin te 's-Gravenhage. IJMUIDEN. Geslaagd. De heer J. P- v. d. Does, onderwij zer, zoon van het raadslid C. P. v. d. Does is te Amsterdam geslaagd voor de hoofdakte. ZANDVOORT: Gisteren was de temperatuur van het water 15 gr. R. Binnenland HOFBERICHTEN. De Koningin en de Prinses zijn gisterenmiddag met gevolg per extra- trein van Soestdijk naar Het Loo te ruggekeerd. De Koningin-Moeder deed Hare Dochter tot op het perron van de Holl. Spoor te Baarn uitge leide. Aldaar waren ter begroeting van. de Koningin mede aanwezig de Com missaris der Koningin in de provin cie Utrecht en de burgemeester van Baarn. Een groote menigte belang stellenden had zich op het Statioas- plein'verzameld om H. M. en Prinses Juliana een laatsten groet te bren gen. Nadat de Koningin-Moeder hare

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1