Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) Do Bildt, 18 Augustus 1910. Hoogste barometerstand 7G7.1 m.M. 'te Coruna (Spanje) laagste 751 1 m.M. te Dunrossness (ten Noorden yan Engeland). Verwachting tot den avond van 19 Augustus Wind zwakke tot matigen meest Zuid-Westeliiken wind. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 öur 764 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 764 m.M. OPGAVE VANi JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstaua te Haarlem. Donderdag 18 Augustus Hoogste gisteren 9 uur F. 70 Laagste hedennacht F. (0 Hoogste heden tot 19 uur F. 68 HOOQ- en LAAGWATERSTANDEN 19 Augustus. Hoog water. IJmulden vm. lu. 63 m.; nm. 2u. 91m Katwijk vrn. lu. Söm.jnin. lu. 60m Petten vm. Su. 13m.;nm. 2u. 4im Laag water. IJmuiden vm. 9u. 53m.;nm. lOu. 21 m Katwijk vm. 9 u. 33 in.; nin. lüu. 1 m Petten vm. 11 u. 23in.;nm. Hu. 61 in Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 7 u. 56 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. te afwerking ge aflevering 'Goncnrreerende Prijzen Fabrisli: Brouwersvaart 74-60. TEL. 426-1046. Dochter en Prinses Juliana hartelijk had goeden dag gezegd, vertrok de koninklijke trein om 4 uur 20 naar Het Loo, waar zij te 5 u. 13 min. aan kwam. Een talrijke menigte stond de komst van den trein reeds geruimen tijd voor aankomst af te wachten. H. M. steeg eerst uit en drroeg een bouquet roode rozen in do hand, daarna dro Prinses, gedragen door mejuffrouw Marting, en de hofdame freule v. d. PolL Met den burgemeester, den heer mr. W. Roosmale Nepveu, sprak H. M. enkele woorden, en de hofdame liet de Prinses den burgemeester en het publiek met een buiging begroeten. Op het bordes gekomen, nam H. M. de Prinses aan de hand, wandelde met Haar eeuige schreden op en neer en liet Haar dan, tot niet geringe vreugde van het publiek, drie diepe buiginkjes maken. Daverende en langdurige hoera's stegen op, als een spontane hulde aan het Vorstelijk Huis en een harte lijk gemeende dankbetuiging voor een lieve attentie van onze Vorstin. Z. K. H. de Prins keerde des avonds to half elf per auto van Am sterdam op Het Loo terug. Vrijdagavond te 8.42 uur vertrekt Z. K H. met den D-trein naar Dob bin, vergezeld van zijn adjudant jhr. Van Suchtelen van de Haare, om 29 dezer op Het Loo terug te zijn. De Koningin-Moeder, chef van het ïnfantcric-rogiment Prins Frcderik der Nederlanden te Minden, jn West'phalen, heeft, naar de Köln. Ztg. meldt, aan het corps officieren van dat regiment, voor zijn nieuw ca sino, een schilderij van Hoynck van Pnpendreo! t geschonken. Het stelt -voor een episode uit den slag bij' Wa terloo. ONTSLAG NATHANS. Koo men weet. is de ambtenaar Nathans door de Holl. Spoor ontsla gen, wegens het schrijven van een voor de directie beleedigend artikel in het Maandblad der Nederl. Verg. Van Spoorwegpersoneel". Deze zaak heeft thans nog een slachtoffer geëischt. Men meldt ons nl. uit Utrecht, dat door de Staats spoorweg-Maatschappij is ontslagen de arbeider De Vries, omdat bij op ruiende strooibiljetten heeft verspreid waarin opgewekt werd om de pro- testmeeting, welke te Amsterdam ge houden zou worden, naar aanleiding van het ontslag-Nathans, te gaan bij- Leden van het scheidsgerecht In zake hot ontslag van den commies der H. IJ. S. M. N. Nathans, zijn de hee- ren mr. J. B. Peijrot, voorzitter, aan gewezen door den minister van wa terstaat, II Baron. G. Gosschalk, F. L. Klein Lankhorst en mr. H. van Ma nen. Het scheidsgerecht zal Zaterdag a. s. op het station Den Haag zitting houden. BRANDEN. Te Amsterdam is het perceel Joden- hreestraat 50, bewoond door den heer Diamant, die er een zaak in heeren- artlkeien drijft, in brand geraakt. De ze winkel, de eerste en de tweede ver dieping, bewoond door de families Konijn Mechanicus en Kosner, brand den geheel uit. ZONDAGSDIENST SPOORWEGEN. Men bericht aan de N. R. Ct., dat er bij de aanstaande winterdienstre- regeling een groote beperking van den Zondagsdienst op de spoorwegen te wachten is. Zeer vele, op sommige trajecten alle, goederentreinen zulien op Zondag vervallen. DE NIEUWE RETOURKAARTEN. Naar het Vaderland verneemt, zui len na de invoering van de nieuwe reizigerstarieven op 1 Januari 1911 retourkaarten nog slechts voor het buurtverkeer en voor gezelschappen worden afgegeven. Wordt eenzelfde reis heen en terug op den zelfden dag met gewone plaatskaarten afgelegd, dan zal de reiziger zich daartoe op het station van vertrek kunnen voor zien van 2 enkele reiskaarten, van welke eon met het stempel „Terug" als geldig voor de terugreis zal wor den gewaarmerkt. DE RIJKSMIDDELEN. De maand Juli is voor de schat - kis twederom zeer gunstig geweest. Met een opbrengst van 15.488.000 hebben do Rijksmiddelen 974.000 meer opgeleverd dan in do overeen komstige maand van 1909, toen de opbrengst die van het voorafgaande jaar met een, zij het ook een klom bedrag had overtroffen. Tot deze ver meerdering hébben in de eerste plaats de accijnzen en indirecte be luslingen bijgedragen, de eerste met 575.01)0, laatstgenoemde met ƒ250.000. De toename bij de accijnzen komt vooral op rekening vuu suiker en. gedistilleerd. De suikeiaccijns gaf 301.000, d. i. bijna 14 pel. meer dan verleden jaar. Do vermindering van circa 84.000 in Juni is hierdoor meer j dan ingehaald. Uit den jeneveraccijns is I 204.000 of 12 pet. meer verkregen j dan in Juli 1909. Bij 1/12 der raming I blijft do opbrengst nog steeds ten ach- teren, doch deze achterstand is dezen koer belangrijk minder geweest dan i in de vorige maanden, zeifs als men rekening houdt met de omstandig heid, dat Juli een dag meer telde. Of bij dezen relatieven vooruitgang, als mede bij de eenigszins hoogere op brengst van den bieraccijns weersin vloeden in het spel zijn geweest, dur ven wij niet te beslissen. Van do indirecte belastingen heb ben de zegelrechten 31.000 of 6 pet. registratie-rechten 37.000 of 7 pet. minder opgebracht, beide blijkbaar in verband met de mindere bedrijvigheid in zaken onder den invloed van het dure geld. Het hooge eindcijfer, trots de verlaging der beide genoemde middelen, is geheel aan de wissel vallige successierechten te danken, die 305.000 of bijna 23 pet. meer ga ven dun in het vorige jaar. Van de directe belastingen gaf het personeel f 201.000 meer, de overige echter alle eon lager opbrengst, zoo dat het eindcijfer nog 46.000 bij 1909 ten achteren is gebleven. Met ingenomenheid kan worden gewezen op een verderen vooruitgang in de middelen, die als barometer van den algemeen en toestand der bevolking kunnen gelden. De opbrengst der i nvoerrechten steeg met 47.000 of 5 1/4 pet., die van het geslacht met f 25.000 of 6 3/4 pet. De posterijen gaven eene ver meerdering van 21.000 of 1 3/4 pet., de telegrafie van 43.000 of 10 1/2 pet. (na een toename van respectievelijk 6 pet. en 18 pcL verleden jaar.) Ook loodsgelden en de kleinere middelen toonen bijna alle eenigen verderen vooruitgang aan. Voor de eerste zeven maanden van het jaar zijn de middelen met een to taal opbrengst van 98.066.000 reeds 5-295.000 hooger dan in de overeen komstige maandenvan 1909, toen eveneens reeds een accres van 2.420.000 viel te constateeren. De weder ingevoerde opcenten op be- drijfs- en vermogensbelasting hebben hiertoe 681.000 bijgedragen, de ver hooging van den drankaccijns ƒ1.768.000, totaal dus uit nieuwe hef fingen 2.449.000. Derhalve is een be drag van 2.846.000 vorkregen uit de natuurlijke stijging der overige mid delen, wat zeker als hoogst bevredi gend is te beschouwen, zelfs als men in het oog houdt, dat hiertoe 444.000 is bijgedragen door de successie rechten. Bij 7/12 der raming blijft de op brengst van Januari—Juli nog 3.300.000 ten achteren. Waar ech ter de bedrijfs- en vermogensbelas ting een achterstand van f 3.406.000 aantoonen, welk verschil vrii zeker ln de laatste maanden van het Jaar zal worden ingehaald, blijft het eind resultaat zeer bevredigend te meer wanneer men in aanmerking neemt dat de tegenvaller van het gedistil leerd, dat reeds 2.359.000 bij 7/12 van de raming ten achteren is, gohool door hoogere opbrengst van andere middelen is goedgemaakt. Reeds thans kon derhalve worden voor speld, dat do ruining voor het go- heele jaar waarschijnlijk overschre den zal worden. Gemengd Nieuws WAANZIN BIJ DIEREN, Twee Fransclie ge.eerden, prof. Pe tit en prof. Marchund, hebben zich toegelegd op de studie van waanzin en minderwaardigheid bij dieren, llij dolle honden ziju reeds vroeger hal lucinaties en aanvallen van razernij geconstateerd, muur men heeft thans ook de paralyzle bestudeerd, en op gemerkt, dat bij de dieren in die ge vallen dezelfde hersenafwijkingen kunnen worden vastgesteld als bij menschen. De zucht, bij hevige hyste Tie-patiënten voorkomende, om zich te kwetsen*en te verminken, komt evenzeer bij dieren voor. Zoo beet zich een hond, na vele vergeefsche pogingen, een der achteppooten bij na geheel af; hetzelfde deed een hye na. Ook idiote dieren komen voor: deze antwoorden niet op hun naam, laten* zich streelen, zonder in het minst daarop te reageeren en toonen zelfs geen vrees voor lichamelijk let sel. Men hoopt door het bestudeeren van deze gevallen zooal niet een se rum te vinden, dat der geneeskunst dienen kan, toch een duidelijk beeld van de oorzaken van vele zielsziek ten te verkrijgen VERORDENING OP DE LUCHT- VAART. Er zal binnenkort in Pruisen een verordening op de luchtvaart uitge vaardigd worden, als vrucht van de aan het ministerie van openbare werken gehouden conferentie. Aan die conferentie hebben deelgenomen vertegenwoordigers van de andere Pruisische ministeries, van het rijks departement van binnenlandsche za ken, van de provincie Brandenburg en van alle luchtvaartvereenigingen. De ongelukken, die in den laatsten tijd zijn gebeurd, maakten bet wen- schelijk dat het verkeer in de lucht zoo spoedig mogelijk bij verordening en niet bij de wet zou geregeld wor den. Het nieuwe reglement is ontwor pen ni het belang van de veiligheid van de passagiers aan boord van luchtvaartuigen en van de streken waarboven deze verkeeren. Bij de gedachten wisseling is van alle kanten de wensch uitgesproken, dat de nieuwe bepalingen geen be lemmering voor de ontwikkeling van het luchtverkeer zouden meebrengen. Zij zullen denkelijk zeer spoedig af gekondigd worden. vier vijfde sec. 2 Pauls Pride (1650 M.), T. Boel stra- in 2.51. 3. Rosaline (1610 M.), Vogelenzang, in 3.09. Thomas-prijs. Ren op de vlakke baan voor Inlandsche paarden van 2 laar. Afstand 1200 Meter. 1 Dutch-Fox (55 K.G.), Scroggs, !n 1.20 twee vijfde sec. 2 Struggle (53.50 K.G.), Tusker, twee lengten. Sicrra-prijs. Prijzen-draverlJ 2e cn 3o klasse. Basis-afstand 2900 Meter. 1 Amandus W. (2120 M.), Schuyl Jr. in 3.31 drie vijfde sec. 2 Jola (2140 M.), J. G. de Boer. In 3.31 drie vijfde sec. 3 laantje (2100 M.), Vogelenzang, in 3.31 vier vijfde sec. Snuff-Box-prijs. Verkoopsren op de vlakke baan voor paarden van twee laar en ouder, te koop gesield voor f1500. Afstand 1600 Meter. 1 Santessn ("9.50 K.G.), Scroggs, in 1.45 twee vijfde sec. 2 La Bourse (53 K.O.). Kill Irk. Vier lenaten. De winner bleef voor 1225 aan diens eigenaar. Soda-prijs. Prijzen-draver ij 1ste klasse. Basis-afstand 2600 Meter. 1 Echo (2650 M.), Ockhorst Jr., in 4.17 een vijfde sec. 2 Garanti (2650 M-), Monsieur, in 4.17 twee vijlde sec. 3 Artillerist (2675 M.)t J. B. Alke made. in 4.19 drie vijfde sec. Taranto-prijs. Ren op de vlakke baan. voor paarden van drie jaar en I ouder, te koop gesteld voor 1000. Afstand 2000 Meter. 1 Silence (71.50 K.G.), Roch, in 3.37 een vijfde sec. 2 Croquette (70 K.G.), Luitenant Knel. drie lengten. De winner we>rd niet verkocht. Laatste berichten Ssport en Wedstrijden DUINDIGT Het was Woensdag wederom een mooie dag. zoowel wat liet weder als de snort betrof. In de rennen wonnen Dutch-Fox. Santessa en Silence als favoriets. In de draverijen liet Paul's Pride het zitten, waardoor Amie eer ste werd. vooral op het laatst der course scheen de overwinning van Paul's Pride zóó zeker, dat tevergeefs 20 tegen een het veld aangeboden werd. Stal Koster is in den laatsten tijd gelukuig, hetgeen onzen nestor al ge- me eu wordt gegund. De Sierra-pn s kon op het papier Amandus W. niet ontgaan, alleen Jola kon wel eens roet in hot eten gooien, dat echter Jaantje voor de In gewijden een der uitverkorenen was, konden wij niet direct snappen, doen in de course bleek het ons duidelijk. Jauntie maakte een course zóó onbe rispelijk van gang en snelheid, als vvii de dochter van Concurrent maar zelden zagen maken. Jan de Boer werd ingesloten, een ervaren pikeur onwaardig wel hor- stelde De Boer op het allerlaatst ziju positie, doch het was 1/5 seconde te laat om nog te kunnen winnen, Jaan tje had gedaan wat zij kon, doch ver mocht zulks ditmaal nog niet Amandus W. is door dit winnen verhuisd naar do 2de klasse. Eclio. die de laatste dagen zeer goed geloopen had, miste Woensdag Kozyr als partijgenoot, waarvan hij de vorige meeting goen pleizier gehad heeft. Nu startten Echo en Garanti beiden op 2650 nieter, doch aangezien Echo nogal vlug van de start is, kan de hengst rustig gaan. Ockhorst Jr. won langzamerhand terrein, en wist een vijfde seconde vóór Garanti, die tweede was, over de streep te gaan. Artillerist, waarvan uitstekende ge ruchten gingen, was derde op een manier, welke spoedig doet verwach ten. in hem ean winner te zien. Silence met Roch in den zadel won den Hordenren met drie lengten van Croquette, met Luitenant Knel in dón zadel. Sapho ging met den jockey Mew veel slechter dan de vorige maal met Luitenant Lake, hetgeen ons doet vragen, of Mew soms bangelijk is, met dit naard een hordenren te loopen. Cappadocia wierp bij de laatste horde den jockev uit den zadel, die eonige oogenblikken bewusteloos lig gen bleef, doch spoedig weer hersteld was. Purslet was goed in de course, doch maakte aan de overzijde een zeer groote fout en verloor daardoor olie kans. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Sador-prijs. Prijzen-draverlJ 4de Basis-afstand 1600 Meter. 1 Amie (1620 M.), Koster Jr., tn 2.48 DE MAR IA-STICHTING. Onlangs schreven we over het zil veren bestaansfeest van de Maria- siichting op 16 September e. k. De dames L. W. H. JessurunVan Eibergen Santhagcns, Krol—1-Ienny, M. E. LandDe Vries, V. Pijnacker Hordijk—Pijnacker Hordijk en J. Eekhout—Van Vollenhoven hebben thans het plan opgevat op den feest dag een geldelijk geschenk te geven i aan het fonds ter verpleging van ar me zieken. Daar elkeen in de Maria-stichting, zonder gcloofsouderscheid, wordt go- holpen, wekken de dames ook ieder zonder ouderscheid van godsdienst op, om een bijdrage te geven. Wij, die in het bovenbedoelde arti kel reeds onze warme waardeering i uitspraken over den liefdevoileu ar- lx id der zusters in het gesticht, wil len gaarne liet mooie plan der dames bij onze lezers en lezeressen auums- velen. Centrale Werkplaats. I ln huiselijken kring herdacht giste ren de lieer G. Brandt, werkzaam in de aideeling draaierij van de Centrale V\ erkplaats der H. IJ. S. M., den dag, waarop hij vóór 25 jaar hij de maat- 1 schappij in dienst trad. Npxnens de maatschappij werd den jubilaris een enveloppe met inhoud en diploma aangeboden. Loteiingen. Gisterenavond omstreeks kwart voor tienen had er op den Jansweg een vechtpartij plaats tusschen drie loteiingen en twee glazenwasschexs. De reden hiervan was. dat de loteiin gen de glazenwasschers uitjouwden. Een der aanstaande landsverdedi gers kreeg zoo'n klap met een tabaks doos op zijn gelaat, dat het bloed hem uit den neus spatte. Toen ging ieder zijns weegs. HooibroeL Gedurende enkele dagen zijn zeven arbeiders bezag een hooiberg, welke staat in een land aan de Amsterdam- sche Vaart, nabij de Centrale Werk plaats der H. IJ. S. M., om te werken, daar deze stond te broeien. Dit hooi is tijdens hevige slagregens gesta- neld. ALG. NEDERL. POLITIEBOND. Hedenmiddag twee uur bood de prov. afdcoling Noordholland aan don algemeenen Nederl. Politiebond een gezellige bijeenkomst aan hoofd bestuur, afgevaardigden en leden van dien Bond, ter gelegenheid der alge- meene vergadering, in de feestelijk versierde zaal der Soc. Vereeniging te Haarlem. De heer J. C. van Leeuwen, voorzit ter der afd. en van de Feestcommis sie, sprak een welkomstrede uft, waarin hü herinnerde aan toestanden van 30 jaar geleden, er op wees hoe toen organisatie ontbrak, zelfs de met vele dienstjaren gepensioneerde moest zoeken naar bijverdienste, in groote steden een schrikbewind heerschte naast afmultenden dienst, cok ten platten lande de politie geisolcerd stond en de rijksveldwacht eveneens veel reden had tot klagen. Langza merhand is daarin verbetering geko men en het heden vervult ons met de beste verwachting voor de toekomst, nu mannen van naam en erkende be kwaamheden pal staan voor de belan gen der politie. Begrijpende dat naast rechten ook plichten staan heeft men gestreefd naar vakonderwijs en ook de zieken en hen die tijdelijk steun behoeven, niet vergeten. Den aanwezigen een hartelijk wel kom toeroepende, hoopte spreker, dat zij zullen blijven getuigen en eenmaal zullen kunnen getuigen de algeheele lotsverbetering der politie, de wel vaart van ons en ons gezin danken wij aan den Algem. Nederl. Politie bond. Hierna werd de eerewijn aangebo den. De heer Jhr. A. M. A. van IIu- inalda van Eysinga, président, van den Nederlandsohen Politiebond, dankte den heer Van Leeuwen en de nfdeeling Noord-Holland voor de pret tige ontvangst hier ter stede Hij wees op het programma der feeste lijkheden, die de aideeling den Bond aanbiedt, en zei, dat oeze feestelijk heden do leden verbroederen, die mor gen bij de behandeling van do voor stellen zeker een warmen strijd zui len voeren. Daarop begaven de aanwezigen zich te 3 uur naar Zandvoort, waar het middagmaal zal worden gebruikt en te negen uur de Haarlemscho too- neelvereoniging Jacob van Lennep een kunstavond in het Kurhaus aan biedt. Morgen heeft de algemceaie verga dering plaats. Aanbesteding. Door bet Gemeentebestuur alhier weril hedenmiddag aanbesteed Het bouwen van een ijzeren cokesloods met fundeering, op het terrein der Lirhlfabrieken. Ingeschreven werd als volgt B. Kramer, Bussum, gespecificeerde inschrijving. De Vries Robbé en Co., Gorinchem, 10839. Ned. Stanl-Industrie- v. h. H. E. Oving Jr., Rotterdam, 11275. v. Dorsson en Terkorot, Dordrecht, 11770. Penn en Bouduin, Dordrecht ƒ11230 Th. M. v. Deursen, naarlem, ƒ112.76 J. Smit VII. Haarlem, 11 <90. G. v. Doornik, Baarn, ƒ11190. Werf „Huhertinn", Haarlem, ƒ13990 J. Koster Ilzn., Stadskanaal, ƒ10167. H. G. v. Egmond en Co., Zoeter- woude, 10800. Noord-Neuerl. Machinefabriek Win schoten, I 9930. P. v. Strien, Haarlem, ƒ13119. H. J. de Groot, Jutphaas, 12200. Constructie-werkplaatsen v. h. du Troo en Brauns, Amsterd., 11475. C. Hoen Czn., Sloterdijk, ƒ11640. Gebrs. Meijer, Amsterd., 13589. C. de Neef Lzn., Amsterd., 13787. VV. Sac's, Haarlem, ƒ10992. D. R. de Jong, Haarlem, ƒ12218. H. Jonker en Zn., Amsterd., ƒ12118. M. N. v. Aken. Haarlem, 10780. Gevonden voorwerpen. Een gouden broche, Grcbberstraat No. 46. Een geborduurde zakdoek, Spaar- 9 No. 35. Een schakelarmband, N. van der Laanstraat 3 rood. Een broche met portretten, Brou wersvaart 14 A. Een bruin hondje, Gen. Joubertstr. No. 43. Weierom staking ts Enschedé. Gistermiddag hebben de wevers uit de fabriek aan den Roomweg der fir ma Menko od 20 na de fabriek weder erlaten, ontevreden over de verdee- lin- der kettings. Een arbeider ver koos een derden boom, die z. i. te zwaar was, niet te weven, de firma rekende den boom niet tot de zware. Vandaar de nieuwe staking. De firma Menko heeft de quaestie direct in handen der Fabrikantenver- eeniging gesteld. Aan de leden der organisatiebestu- ren werd een onderhoud met de firma Menko toegestaan, waarbij ook twee arbeiders tegenwoordig waren. Tegen morgenochtend 8 uur i3 een vergadering belegd van organisatie- besturen en de stakers. Uit de Arbeiderswereld Telegrammen TORPEDOBOOTEN GEZONKEN. KIEL, 17 Augustus. Hedennacht ziin in de Kieler Burcht de torpedo boot S. 32 en de torpedoboot S. 76 tegen elkaar gevarenbeide booten zijn gezonken, de bemanningen wer den gered. S. 32 diende bet artillerie- schoolschip ais tender, S. 76 werd als adviesjacht gebruikt bij het 3de es kader. HET VERGAAN VAN DE „MARTOS" GIBRALTAR. 17 Augustus. De eigenaars van do „Martos" hebben een eisch tot schadevergoeding inge steld tegen de eigenaars van de „El sa", tot een bedrag van 16.500 pond sterling. Er is dientengevolge beslag gelegd op de ..Elsa". VERDIENDE HULDE. MADRID, 17 Augustus. De mi nisterraad besloot met algemeene stemmen aan koningin Victoria het Grootkruis voor openbare liefdadig heid te verleenen, speciaal wegens de barmhartigheid, betoond aan de ge kwetste soldaten en de familieleden hen. die ln den Rif-veldtocht net leven hadden gelaten. Bloemkool per 100 ƒ10—7. llion, per Heet. -i. Prei per bos 10 ct. Sla, 100 prok 2. Rabarber, per 100 bos b. Pieterselie per bos 5 cL Selderie per bos 4 ct. Appelen per Heet. 15. Peren per Heet. 7. Pruimen per 100 1.80. Aardbeien per mandje 0.17 1/2 Frambozen per mandje 12 1/2 ct. Bessen per kilo 40 ct Druiven per Kilo 90 ct. AmstcrdamscDe Beurs. Openingskoersen van 18 Augustus 1910, LABOUCHEUE U i EN'S Co.'s BAN'S Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No 1 en 3. Tel. No. 577; ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 111/8, Pref. Peru 39. TABAKSAANDEELEN. Deli Mij. 435. Rotterdam Deli 340. RUUBER-AANDEELEN. Amsterdam Rubber 248, Nederl. Rubber ?5 1/2. PËTROLEUM-AANDEELEN. konuiKliike Petr. 501, Dordtscne Olio 160 1/2. Moeara Enim 227. Geoon- solideeide 369. Sumatra Palembang 190. larakau 135 1/4, Orion 130 1/4- 132. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 151 1/2, Winstbcw. 121. De AM ERIK. MARKT opende niet prijsb. Atchison Topeka 103, Denver 32 3/8 Erie 26 3/4, Kansas 31, Preferente 64, Missouri 34 1/2, Rock Island 33 1/4, Southern Rails 24 5/8, Southern Pa cific 117 1/4, Union Pacific 170 1/2, C. VY abash 18 1/2, Wahsh Pittsburg 5 3/8 Steel 72 3/472 7/8, Carren 51, C. Ma rine's 5 1/4, Preferente 16 1/2, Amal gamated 67 1/4, C. Cigars 63 1/4. Stoomvaartberichten Het st. Medan vertrok 13 Aug. van Batavia naar Rotterdam. Het st. Koning Willem I, van Am sterdam naar Java, arriveerde 14 Aug. te Batavia. Het st. Lombok, van Amsterdam iu Batavia, arriveerde 15 Aug. te Mar seille. Het st. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 15 Aue. van Algiers. Het st. Gorredijk arriveerde 15 Aug. van Rotterdam te Philadelphia. Het st. Potsdam arriveerde 15 Aug., n.m. van Rotterdam to New-York. Het st. Willehad (Canada-lijn) ver trok 15 Aug. van Rotterdam naar Quebec. Het st. Timor, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 15 Aug. te Port- Said. Het st. Nias, van Batavia naar Am sterdam, vertrok 15 Aug. van Pcrim.. Het st. Grotius, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Aug., nam. 1 uur 30 min. Ouessant. Het st. Derfflinger, van Rotterdam iar Oost-Azië, vertrok 12 Aug. van Napels. Het st. Wilis, van Rotterdam naar Java, vertrok 16 Aug. van Suez. Ilet st. Solo, van Rotterdam naar Java, arriveerde 16 Aug. te Sabang. Het st. Sloterdijk, van New-York en Baltimore naar Rotterdam, passeerde 17 Aug. des middags 12 uur Lizard. Ilet st. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, vertrok 17 Aug. 9 uur v.rn. van Plymouth. Het st. Tonkin (met Fransche mails) arriveerde 17 Aug. van Yokohama te Marseille. ^OWEHTENTBifd Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 18 Augustus. H. Heertjes en 11. Philips. C. Heemskerk en J. Kol- derie. GETROUWD 18 Augustus. J. van Liempd en B. M. Snijder. P. J. Bonfrer cn C. v. d. Eiikboff. L. A. Mennes en J. En gelenberg. D. van Beek en A. E. de Lugt- D. Andrea en J. W. Ko ning. BEVALLEN 16 Augustus. P. M. de Waal, geb. D i Zwart. z. 17 Augustus. J. M. v. Kampen, geb. Martens, z. 18 Au gustus. G. M. Franse, geb. Van Kips hagen. d. Marktnieuvvs BEVERWIJK. Groentenmarkt van 17 Aug. 1910, Postelein per Heet. 1.40., Andijvie, 100 str. 2.50. Wortelen 100 bos 10. Komkommers per 100 4. Augurken per mandje 40 ct Aardap. klei, per Heet. 3. Id. zand, per Heet. f 4. Doppers per Kilo 12 ct. Capucijuers 14 ct. Raspers per Kilo 16 ct Tuinbooaien per 1000 1. Snijbooncn per 1000 f 1.30. Heerenboonen per 1000 40 ct Roode Kool per 100 f 5. Heden overleed na oen norte hevige ziekte in het Diacones senhuis te Freiburg i. B., in len ouderdom van 44 jaar onze Moeder en Zuster W. J. 8. BADON GHIJBEN- HUIJS1NGA. Haarlem, 14 Augustus 1910. Wilhelmlnapark 6. Uit aller naam: J. L. HUIJSINGA. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Ecnige en algemeene kennis- hoving. De begrafenis zal plaats heb ben a.s. Zaterdag te 12 uur cp de Begraafplaats Westerveld, Gem. Driehuizen. Heden overleed tot onze die pe droefheid onze geliefde Vrouw en Dochter ANNA ENGEL1NA POORTMAN huisvrouw van JOHANNES KOSTER, na voorzien te zijn van de H.II. Sacramenten der Stervenden. Haarlem, 14 Aug. 1910. Brouwerstraat 99. Uit aller naam: Wed. POORTMAN. Heden overleed na een lang durig lijden onze geliefde Zoon Pauwlus Wi! in den ouderdom van 24 jaar. Zijn Oudera, G. BOUMAN en Echtgenoot». Heemstede, 17 Augustus 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2