KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-EN-AANBODS ADVERTENTIEN: i-6 REGELS 25 CENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING daar gaan branden en het plaatsje echeen met algehecle verwoesting be dreigd te worden. De dappere vrou wen van Elk City echter versaagden niet, zij vormden in allerijl een brandweer van 200 blusschers, ble ven vier-en-twintig uur onafgebroken in de weer en mochten ten slotte ha re onvermoeide pogingen inet het ge- wenschte succes bekroond zien. j)e brand bleef beperkt tot een klein ge deelte van het plaatsje. Maar Elk City is een der weinige plaatsen, waar men het gevaar heeft kunnen afwenden, op lionderden an dere brandt het nog. Het vuur strekt zich thans uit over oen oppervlakte van 15.000 vierk. mijlen. De aangerichte stoffelijke schade ls zo i' groot. Hoeveel menschenlevens te betreuren zijn, valt nog niet te schallen, omdat men in groote onge rustheid verkeert over eenige ploegen blusschers van 300 en 600 man, 'ie vermoedelijk door het vuur zijn over vallen en omgekomen. Reeds nu zijn 50 lijken gevonden. Stadsnieuws BENOEMINGEN. Door den raad van 's-Hertogen- naslum tot leeraar in de scheikunde dr. C. H. Sluyter te Haarlem. Door den raad van Amsterdam werd benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Openbare Handelsschool en daaraan verbonden 3e Hoogere Bur gerschool met 3-jarigen cursus voot jongens, voor het onderwijs in de Wiskunde de heer E. Smit, te Haar lem. Gev. Voorwerpen: Een armband, Pres. Steijnstr. 2 A. Een kinderman tel, Vrouwensteeg 18 rood. Een broche met portret. Maarten v. Heeinskerkstraat 12. Een molkbusja, Sophiasbraat 11. Een halsketting Reguliorstraat 11. Con oertln den Hout Programma voor het concert te ge ven op Vrijdag 26 Augustus: 1 Concert-marsch, RiedeL 2. Ouverture „Zauberflöte", Mozart 3. Caprice Italienne, Tschalkowsky. 4. Grande Fontaisie de l'opëra „Pagliacci," Leoncavallo. 5. Ouverture „Le Domino Noir", Aubar. 6. Indigo Walser a d. Operette tausend und eine Nacht, Strauss. 7. Grande Fantaisie de 1'opéra ,,La Favorite", Donizetti. KINDERFEEST IN „DE BRON." De kindervreugd vierde gistermid dag in de Bron hoogtij. Dat was daar een gedwarrel van lichte en kleurige kleedjes, in en om de Japansche hui- xekeus, dat zelfs den grootsten pessi mist een glimlach zou hebben afge dwongen. De lucht hing donker-drei- gend boven het terrein, maar zij deed niet meer dan dreigen, en het bleef gansch den middag droog. De dameskapel, die voor deze gelegen heid „domicilie gekozen" bad in de tent, maakte de lucht vol muziek en de vroolijke danswijzen noodigden tot een gezellig walsje, dat zich ondt de beproefde leiding van de heere Martin wel een tiental malen repe teerde. Tusschen de dansende klei nen schoten soms door de enkele vlugge rolschaatsrijders, die zich ook voor een gedeelte van de open-lucht- dansvloer hadden meester gemaakt, en soms even "n, maar heel prettigen, schrik brachten. De heeren Martin deden den klei nen vreemd beschilderde mutsen uit reiken, die echt Japansch stonden op de van blond tot zwart varieer ende haartooien, en waaronder zoo leutig blonken de bruine en blauwe kijker tjes. En later nog. werd uitgedeeld een zonderling Japansch speel werkje, een stokje met een hoedje er op, dat ronddraaien kan en dan uit de lucht weer wordt opgevangen. Een varië teit op de bijna verdwenen diabolo, maar voor kinderen aardiger, veel aardiger. Tusschen twee dansen hadden w *n voorstelling van „The Hinode Cie' van de drie ècht-Japansche acrobaten die het publiek in verbazing brengen door hun Inderdaad sterke toeren. De kleinen klapten luide, toen de drie geeltjes proeven van hun ongehoor de lenigheid aflegden en het gejuich nam schier geen einde, toen de Ja- pannces opklom tegen het gespannen koord, dat een hoek van 45 gr. met de Brontuin-oppervlakte maakt, en, boven gekomen, de driekleur ont plooide, en zich dan snel weer deed omlaag glijden. Het was een mooie middag, een die de kinderen wel naar een herha ling er van zaJ doen verlangen. Rubriek voor Vragen Qeabonneerden hebben het voorrecht, vragen op versohilleud gebied, mits voor beantwoording vatbuur, in to zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat S3. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gc-evcn en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig noem en woonplaats van den inzender vermelden Wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Sinds begin Augustus ben ik in betrekking, maar vol niet in den smaak, daar mevrouw mij reeds met de zes weken den dienst heeft op gezegd. Heb ik nu recht op drie maanden loon en kostgeld, daar ik ook mijn geld per drie' maanden kreeg? ANTWOORD: Neen. De opzeggings- termijn bedraagt zoowel voor me vrouw als voor de dienstbode 6 we ken. VRAAG: Ik heb patrljs-leghomkip- pen, die gevoerd worden met gerat en brood; nu is het mij al ©enige mar len gebeurd, dat zij met leggen op hielden, bleek werden en daarna stierven. Is de ziekte overerfelijk en moeten zij ook ander voer hebben? ANTWOORD: De ziekte van uw kip pen ligt geheel aan het voedingssys teem, dat u toepast; dat is niet goed. Geef des morgens ochtendvoer, des middags volop groen voeder en des avonds gemengd graan, zooveel ze lusten, bestaande uit tarwe, boek weit, gerst, wat kleine mals en en kele korrels hennepzaad. VRAAG: Zeetr gaarne zou ik weten, bij wien ik inlichtingen kan krijgen over een betrekking in Noord-Ameri- in den Staat Washington te Spo kane. Ik heb gesolliciteerd en een antwoord gekregen. Van mijn kant wil ik nu ook wel eens informaties ne men. Bij wien dit te doen? ANTWOORD: Wend u om inlichtin- an tot den heer G. J. G. Marsily te San Francisco, consul voor Nederland in den staat Washington. Hem kan Ln het Hollandsch geschreven wor den. VRAAG: Weet u ook of de premie- loten Bevilacqua vediova la Masa, se rie 14176, no. 074 en Lands-Weerbaar heid, serie 3536, no. 43, al uitgeloot zijn? ANTWOORD: Ons niet bekend. IJ zult het best doen zich te wenden tot dengeen bij wien u de bovengenoem de premieloten gekocht heeft. VRAAG: Kunt u mij ook meedeelen hoe naam en adres luiden van den directeur der registratie en domei nen? ANTWOORD: Directeur der regis tratie en domeinen is de heer G. F., F. C. van der Schroeft, Frankenslag 40, te 's-Gravenhage. VRAAG: Wanneer is er strijd te Nijmegen? ANTWOORD: Ons is ge-en aanstaan de zangwedstrijd in die plaats be kend. Wel heeft er enkele maanden geleden een plaats gehad. Kan een lezers ook inlichten? Uit de Omstreken van bijdragen voor verzekering tegen geldelijke gevolgen van werklooshei J. 7. Voorstel tot Instelling van eene commissie van bijstand voor de finan ciën. 8. Belooning kader brandweer. 9. Vaststelling der rekeningen ener 1909: a. van de gemeente met bijlagen b. van de armbesturen c. van de gecontracteerde wegen. 10. Aanbieding der begroetingen voor 1911 a_ van de gemeente met bijlagen. b. van de armbesturen. c. van da gecontracteerde wegen. d. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 11. Adressen a. Commissie Vereeniging tot be hartiging van bouwbelangen in zake herziening der bouwverordening. b. Mij. Dulniust en Mij. Vcenduin, om den Duinlustweg te Santpoort te willen overnemen. c. Vrijz.Dem. Kiesvereeniging Sant poort in zake waterleiding. d. Bezwaarschrift bond van techni ci over beoordeeling van opzichters. e. N. V. Amsterdamsche Ballast- Maatschappij tot wijziging van het bouwplan Velseroord. f. G. Bongcrs, om afwijking van de rooilijn van den Duinweg of Duivels- laan. g. A. Bertling om vergunning tot plaatsing vau een tuinhuis. h. Wed. R. Zwemmer om teruggaaf van precariorechten. 12. 7de Suppletoire begrooting, al en overschrijvingen en onvoorziene uitgaven 1910. 13. Najaarsschouw over de watoren. 14. Ontslag en benoeming kantoor houder hulptelegraaf- en hulptele foonkantoor Santpoort-Station. 15. Onbewoonbaarverklaring van eenige perceelen. 16. Suppletoir kohier hoofdei ijken omslag. Reclames id. en verklaringen van onvermogen. vrouw en kind ergens „en pension" wonen en overal bazuinde hij rond, hoe slim hij geweest was ln zaken. Op een kwaden dag kreeg bij be zoek van Iemand; die zich bekend maakte als pol i lie-beambte en hem meedeelde, dat hij me© nnar het bu reau moeet gaan, daar zijn uitleve ring gevraagd was. Het spreekt van zelf, dat onze Duitscher hevig ont stelde. Hij vroeg uitstel, wilde borg stellen, maar daar kwam niets van ln. Tot, eindelijk, de politieman zich bereid verklaarde tegen betaling van tweehonderd gulden den vreemdeling een uur uitstel toe te staan. Tot zijn leedwezen had do Duitscher maar honderd gulden gereed liggen. Nu, daar wilde de politieman dian wel genoegen mee nemen. De som werd geïnd en het „oog der wet" vertrok. Onze Duitscher, die herhaalde malen den politieman betuigd had, dat hij er niet aan docht te vluchten, logen strafte onmiddellijk na diens vertrek zijn eigen woorden, door de deur uit te snellen en in een „Atax" te sprin gen. Maar wellicht door de snelle vaart van dit moderne vervoermid del tot bezinning gekomen, begon de Duitscher eens over de zaak na te denken, die nera hoe langer hoe ver dachter voorkwam. Door een ver trouwd vriondi liet hij 'Inforrneeren en toen bleek alras, dat de politieman die een uur later zou terugkomen, niet meer terug was geweest en dat van de geheele zaak bij de politie niets bekend was! Aangifte bij de politie de echte ditmaal volgde en weldra was de pseudo politiebeambte geknipt, door dat de Duitscher hem op straat had zien loopen en aan een agent had aangewezen. Bij de politie ontkend© de pseudo- BLOEMENDAAL. Uitslag der loting voor de Nationa le Militie. 1 P. van Roode, broederdienst 2 P. de Vos. 3 H. N. A. JacomettJ, gebreken. 4 K. J. van Apeldoorn. 5 H. A. van den Berg. 6 C. Post Uiterweer. 7 A. Verschoor, gebreken. 8 J. H- Ikrng, broederdienst. 9 L. J. M. van Hooff. 10 E. J. van Schooten, gebreken. 11 J. de Vries, broederdienst 12 A. G. Willebord, gebreken. 13 C. Blankevoort, gebreken. 14 J. A. W. Luden, broederddenst 15 W. J. Hilgeman, broederdienst 16 W, J Berdenis van Berlekom. 17 A. E. J. Salomons. 18 G. F. J. Harren, gebreken. 19 C. T. Bertling, broederdienst 20 W. Flooren. 21 P. J. Bremer, gebreken. 22 P. Hand graaf. 23 R. F. Kemper. 24 J. Germeraad, broederdienst 25 S. Dekker. 26 M. Bakker, broederdienst 27 J. Nieuwpoorl, gebreken. 28 F. Kroon. 29 G. Schoorl. 30 W. Uiterwijk. 31 E. Reijns. 32 J. A. P. Sweijen. 33 W. van Gesker. 3i F. P. J. Grippeling. 35 J. J. Laan, gebreken. 36 J. G. Keiler, gebreken. 37 W. Alders. 38 V. J. P. Hof. gebreken. 39 J. J. van der Niet, broederdienst. 40 H. de Vries. 41 H. Feun. 42 H. Schoone. 43 A. G. Kruup. 44 J. J. van Kleef. 45 A. da Costa, gebreken. 46 J. M. Maas. 47 W. A. M. Th ooien. 43 P. B. Mense. 49 C. J. Lindeman. 50 G. Verdegaal 51 C. F. Ammeriaan, br.dlenst 52 L. A. van Berkel, gebreken. 53 L. F. G. Dinger, broederdienst 54 H. Wezenaar. broederdienst 55 A. J. Grootegoed. 56 J. A. van Rheden. HEEMSTEDE. Diefstal. Dinsdagavond is uit den stal van Jhr. Coehoorn van Sminia alhier een damesrijwiel ontvreemd. Een ver dacht persoon had eerst geruimen tijd in den omtrek van den stal ver toefd en was later evenals het rij wiel verdwenen. Door een onderzoek met een politie hond- werd geconstateerd, dlat de persoon, die geruimen tijd in de na bijheid van den stal vertoefd had, ook in den stal op de plaats, waar f rijwiel gestaan lieeft. geweest la. VELSEN. Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Velsen op Dinsdag 30 Augustus 1910, des namiddags te 1 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een tijdelijken wethouder. 3. Reorganisatie Bouwbureau. 4. Vaststelling overeenkomst gas levering 5. Wijziging Algemeene Politiever ordening. 6. Verordening op het verleenen EEN SLACHTOFFER. Men schrijft uit Deventer aan de Tel.i „Stom toch, hè, om zóó te doem als 't je goed gaat in de wereld." Zoo luidde het meewarig oordeel van den man van de straat Hij was voor een jaar nog de hard werkend® kleine schildersbaas, van wien de wereld wist, dat hij met de nagels had bijeengekrabd wat hij had. aannemerijtjes had gewaagd en knus gewonnen er bij; zij het ijverig vrouwtje, dat zorgzaam het boeltje had bijeengehouden. Er kwam een kindje; ze kenden jaren van geluk... totdat tusschen hen kwam het spook van den jenever, het spook, dat in de familie van hen scheen te huizen. Le voila qui arrive Gistermiddag kwam het droevig einde van d® treurige historie. Hij, weduwnaar nu, want z'n vrouwtje heeft, strijdensmoe, t hoofd neer moe ten leggen sinds een maand, wierp in een delirium-vlaag bloempotjes naar beneden, van de ótage boven de schilderswerkplaats, waar hij zijn ge luk had gekend en nu zijn groote ar moe wist. In den morgen was het begonnen met zijn waanzin. Z'n werk volk had hij weggestuurd, hij was gaan eten... morellen op brandewijn., opgeschept in een diep bord. Hij at het met lepelscheppen. De pitten wierp hij op straat, naar het passee- rend publiek dat staan bleef bij het vreemd vertoon. „Gekke H. was woer aan den gang," zoo heette het. Toen de morellen op waren, deed hij nog dwazer dingen. Hij gooide bloempjes uit het raam, die waTen gegroeid in de potjes vóór z'n venster, gekweekt door z'n vrouw, vroeger. Aangemoedigd door het geschreeuw van kwajongens, wiep hij nog meer naar boneden, bloemen, hééle plan ten, met aarde en al. En toen er nog maar al meer men- schen kwamen kijken naar zijn ver dwaasd doen, gooide hij de potten en al omlaag, sloeg de ruiten van de étage in wierp lampen, vazen, al wat breekbaar was en lawaai maakte al brekend, omlaag. Grinnikte als zijn auditorium er pret om had. Binnenland BEZOEK BELGISCH KONINGS PAAR. De Gemeenteraad van Amsterdam besloot dat h«t Belgisch Koningspaar 15 September officieel door het Ge meentebestuur op het Stadhuis zal ontvangen worden. Het Gemeentebe stuur biedt voort een concert aan in het Concertgebouw op den avond van den 16en September. TENTOONSTELLING. De Nationale Tentoonstelling van Hotel- Restaurant bedrijf en Kook kunst is gistermiddag te Groningen geopend, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, on der wie verschillende autoriteiten. De openingsrede werd uitgesproken door den heer Th. Koek, den eere voorzitter von den Ned. Hotelhouders bond te Utrecht. EEN PSEUDO-POLITIEBEAMBTE. Een Duitsch koopman, die zich thans weer in de „Heimat" bevindt, heeft gedurende zijn verblijf te Am sterdam een zeer merkwaardig avon tuur beleefd met een man, die zich voor politiebeambte uitgaf en hem onder dit voorwendsel een bedrag van honderd gulden wist afhandig te ma. ken. De bijzonderheden van dit ge val, waarin ook de echte politie ge mengd werd, zijn volgens t Hbld. de volgende: Onze Duitscher was naar hier gekomen omdat de grond hem in zijn vaderland wat al te warm onder de voeten was geworden. Hij had namelijk goederen gekocht van een winkelier, die op het punt stond failliet te gaan. De winkelier werd in veiband met deze zaak gearres teerd. In Amsterdam ging hij met politiebeambte beslist, ln de woning van den Duitscher geweest te zijn. Zijne verklaring werd bevestigd door zijn bejaarden kostbaas, die verze kerde dat de verdachte op het uur, dat bet misdrijf zou gepleegd zijn, thuis was geweest Daartegenover stonden de verkla ringen van den benadeelde en zijn vrouw, die den aangehoudene zeer pertinent herkenden als dengeen, die den Duitscher een bedrag van 100 had weten afhandig te maken. Waar zoovcol tegenstrijdigheid be stond, vond de politie geen termen den pseudo-politiebeambte vast te houden. De Duitscher zal in zijn va derland wel niet erg beet over de Amsterdamsche politie te spreken zijn." EEN VLIEGMACHINE? Eenige Tel.-abonnés melden Apeldoorn: Naar aanleiding van het bericht van de vliegmachine met zoeklicht te Purmerend, melden wij, dat wij Zon dagavond omstreeks 8.30 op een heu vel ln de nabijheid van Apeldoorn (Berghuis) een licht hebben gezien, dat zich mot snelle vaart in N.-O. richting bij de maan bewoog, nu eens snel rijzende, dan snel dalen de. Zou dit misschien in verband kunnen staan met genoemd bericht? Het kan onmogelijk een vlieger of zoo Iets zijn geweest EEN BOSCH BIJ AMSTERDAM. Door het Raadslid den heer Vlie gen is een motie ingediend, strek kende om de wenschelijkhoid uit ie spreken, dat aan den overkant van het IJ een bosch wordt aangelegd ter grootte van ongeveer 40 H.A. De motie wordt in een volgende vergadering behandeld. De gemeentepolitie slaagde er ge lukktg in, het Bacchusslachtoffer tot eigen en anderer veiligheid in zijn woning te overvallen en onschadelijk te maken. Een reuzenpropaganda voor de onthoufers-beweging," zei er een. En gelijk had hij! AANGESPOELD. Aan den dijk van den Reijgersberg- 1 schen polder (gemeente Rilland-Bath) is aangespoeld een flesch, bevattende een sigarenzakje met het volgende opschrift „Lieve vrouw, alles ver loren verder geen kans. C. v. P." GRUWELIJKE KINDERMOORD. Te Renkum heeft Dinsdag een af schuwelijk misdrijf plaats gehad. On geveer 7 uur 'savonds werd aan c.e politie kennis gegeven, dat het 13-ja- rig dochtertje Adrian a van Puüe, dat 'a middags het bosch in was ge gaan om hout te sprokkelen, nog niet was weergekeerd. 'ioen hel kind niet terugkw. wei-den de ouders ongerust en gingen met buren en kinderen zoeken, half tien vond men het lijkje in Keijenbergsche Bosch in de onmid dellijke nabijheid van een wandelpad iu het kreupelhout tegen een boom aan. Het had een touw om den hals en was nog gedeeltelijk warrit Op een afstandje stonden de klompjes een zak met dennennaalden. Uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat het kind geweld was aan gedaan. Door de politie en de chaussee uit Wageniugen is onmid dellijk een uitgebreid onderzoek naai den dader ingesteld. Omstreeks zeven uur is een ongeveer 30-jarig persoon met een deukhoed ln de nabijheid van het kmd gezien bovendien werd bij het lijk gevonden een zwarte das, elke vermoedelijk het eigendom an den dader is. Met een politiehond werd naar den dader gezocht Lit Wagen in gen wordt gemeld, dat de man, die in de buurt van de plaats van de misdaad is gezien, on der Oosterbeek is aangehouden. Nader wordt gemeld: Tot heden is nog geen enkel positief resultaat verkregen. Woensdagmid dag kwamen de hoofdinspecteur Van Aaltsz met drie politiehonden op het terrein. Achtereenvolgens werd uen honden lucht gegeven doch het resul taat wae nihil. De groote moeilijk heid was trouwens dat men geen en kel voorwerp van den misdadiger af komstig had. In de meest verschillen de richtingen wordt het onderzoek voortgezet. Op verzoek van de justitie deelde de directeur van liet nabij per rijtuig den K-iyenDerg passeerde, toen hij plotseling een man uit het bosch zag komen, gekleed in het grijs met grijze pet. llier an is aan de justitie mededeelitig gedaan. ONTSNAPT. Een wachtmeester der veldartille rie en twee gewapende manschap pen waren aan het station te Ede, ts geleiders van een artillerist, die bocid was en bovendien nog met tou wen om de beenen op den grond lag. Deze man moest naar hot Algemeen Depót van Discipline te Vlissing -n worden overgebracht. Terwijl zijn geleiders bij hem waren, liauldc do gehooide man met veel moeite zijn zakdoek uit den zak. teneinde zijn nous te snu'ten, naar het scheen. Tri werkelijkheid bevond zich daarin en vlijmscherp mes, waarmede hij in een oogenblik de touwen doorsneed. Na snol opgesprongen te zijn, stak do man naar zijn bewakersdezen we ken terug, en niet den ketting aan de handen rende de man over de rails en verdween in de bosschen, achter volgd door zijn bewakers, waarop hij spoedig een voorsprong had. De manschappen waren ongewa pend. De bossclien van Heukelom er omstreken werden doorzocht. Tot nog heeft men geen spoor van den ontvluchte. ONTEVREDEN GEVANGENEN. Omtrent den oproerigen geest, die onder vele gevangenon in de bijzon dere strafgevangenis te Leeuwarden heerscht, verneemt do „Tel:" nog het olgende Sinds ccnigen tijd wordt, op last van den directeur-generaal van 1 et gevangenis-, rijkstucht- en opvoe dingswezen, den heer mr. H. C. Drus- selliuijs, een administratief onder zoek ingesteld naar gepleegde dief stallen van verschillende goederen uit de gevangenis te Leeuwarden. Maandag j.l. stond reeds e.en be diende le rang, wegens diefstallen in den loop der jaren 1908, 1909 en 1910, terecht, en tegen hem werd een j-mi gevangenisstraf gevraagd. Doch dit is niet het eenige resul taat. De enquête duurt steeds voort en meer en meer blijkt, dat nog vele personen, o. w. bewaarders en gevan genen beruchte misdadigers, d;e relation hebben in Rotterdam en Am sterdam, bij deze misdrijven zijn betrokken. Een der gevangenen moet als ver rader hebben gespeeld, wat het gevolg had, dat deze zwaar gestraften in brekers en moordenaars als Wil- lem Veltman. Muizelaar, Bouma, zeer gebeten werden op dén verradei Le wilden hem -11 de werkzaal niet zmh en kwam hij daar, dan moesten de bewaarders handelend optreden, op dat <le goede orde niet werd ver stoord. De ontevredenheid duurde evenwel voort, zoodat do orde-verstoorders meermalen in de boeien moesten wor den gesloten. Werden ze daar weer uit bevrijd, dan begon de herrie opnieuw, hij het luchten, op de werkzalen of gedu rende de nachtrust en wel in die mate. dat de hulp van de marechaus sees moest worden ingeroepen. KERKDIEFSTAL. Te Dieren is tegen een 20-jaritren Jongeling, die op heeterdaad betrapt werd, toen hij de collectebussen in de Ned. Herv. Kerk bestal, proces-ver baal opgemaakt Hij bekende zulks reeds eerder gedaan te hebben. DE BURGEMEESTER VAN THOLEN De toestand van den burgemeester van Tholen, den heer M. G. van Sla» pele, op wien 3 Aug een moordaan slag is gepleegd, is goed vooruit gaande. De heer Van Stapele heeft tot nog toe geen nadeelige gevolgen on dervonden vaD dezen aanslag LANGZAME RECHTSPRAAK Als voorbeeld van vlugge afwikke ling van een faillissement kan zek.-r niet gelden hetgeen men uit Den Bosch meldt. Nadat in 't jaar 1902 de Noordbr.-i- bantsche Bank te 's-Hertogenbusch was failliet verklaard, gingen 3 volle jaren voorbij voor de eerste uitkee- ring (45 pet.) plaats had. Na verloop van weer 2 jaren werd do tweede uitdeelingslijst bij de Grif fie der Rechtbank aldaar gedepo neerd. tegen welke lijst toen door niet-gêverifieerde schuldcischers da delijk verzet werd aangeteekend Thans, na verloop van weer bijna 3 jaren is door den Hoogen Ran- lie lijst in hoogste instantie bindend ver klaard en heeft ©en tweede uitkeenug (10 pet.) piaats gehad, en wanneer de slot-uitkeering kan worden verwacht is vooralsnog niet te hnpnlen. VEEL LIEFHEBBERS Voor de twee notarisplaatsen Velp hebben zich ruim zestig solli tauten aangemeld. Letteren en Kunst GERARD ZALSMAN. Gerard Zalsman heeft te Londen ge zongen in een Promenade-Concert on der loidimr van Wood. De Westminster Gazette zegt, dat gelegen de Hollander e0n buigzaam, mooi ee- krankzirmigengesticht Wolfhezeu me f timbeerd orgaan heeft, een voort ref- de, dat slechts eern klein gedeelte der, feliik zanger !s en dat hii Bach's Cnn- verpleegden Maandag was wezen tate .,Ich will den Kreuzstab gerne wandalen, doch onder geleide vantranen". mat voel nildrukting gKiin- TOrplegois en lit niemand Snvereraahijmng, die de Canlate mei eeht gevoel nernn- In liet hotel Verwaycn houdt het ee>n beeft en wiens stem bniezanm en parket zitting tot het hooren van ver- nnngenaam is. hoewel niet groot De schillende getuigen, en ook van eenTimes heeft eenige aanmerkingen, verdachte. De aanwijzingen tegen de- doch erkent, dat de kunst vanden „bolder, «Uo «htor ham-w in do f"a door het ton 1 volle gewaardeerd is geworden. vooralsnog niet sterk.Hij Ls omstreeks den tijd dat het misdrijf gepleegd moet zijn, in het bosch geweest, het geen door hem wordt ©rkend. Verder hebben alle drie de honden voortdu rend zijn pet uit verschillende andere gezocht. Anders is er echter nog niets te zijnen laste bijgebracht. Verscliil- lend© personen komen nog geregeld min of meer vage mededeeiin gen doen. Een «talhouderszoon uit Wagen in- gen vertelde, dat hii Maandagmiddag Zalsman zal deze week nog in twee concerten onder Wood's leiding op treden. Gisternacht is door onbekende oor zaak brand ontstaan bij den landbou wer Adr. van Druilen op de zooge naamde Kuiksche heide bij Drunen. Alleen de koeieu en varkens zijn met veel moeite gered, doch huis en in boedel zijn geheel verloren gegaan. Een en ander was verzekerd.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6