RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 8 4 5 Wij nemen weder aan, dat zwart moet spelen, en dat hij zoo spoedig mogelijk de damlijn tracht te herei ken mot den zet 32 - 37. Wat moet wit nu hierop laten volgen? OogonschijnJijk kan wit niet beter doen, dan ook zoo spoedig mogelijk de damlijn trachten in te nemen te meer, daar dit nog sneller kan ge schieden dan bij zwart. Echter, zulks zou hem weinig voordeel aanbren gen, want hij is niet in slaat de re mise te verblinderen. Gebruikt wit op dit moment zijn kroonschijf als offerschijf,, dan trekt hij daarvan het meeste profijt, zoo als aanstonds blijkt. Zwart moet nu dit offer accepteeren en dus 37 48 slaan. Hierna vervolgt wit met 39 33, zwart nogmaals dwingende de meeste stukken, dus 48 9 te slaan, waarop de fijne combinatie-zet 33 4 volgt, en waarmede het spel onmiddellijk is be slist. (Wordt vervolgd). De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in het gebouw „De Nijverheid", Jansstraat 85, al hier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. EEN HUWELIJKSADVERTENTIE. Onder het aanlokkelijk opschrift: „Een rijk huwelijk," las men zekeren dag in een der meest verspreide lier- lijnsch© bladen de volgende annonce: „Een ouderloos moisje! De voogd van een schoone en voorname dame met een vermogen van 500.000 mark wenscht zijn pupil met een gedistin geerd heer, tusschcn de 25 en 30 jaar oud, in het huwelijk te doen treden. Brieven onder letter B 87 aan de ad ministratie van dit blad." Het zal wel geen nadere vermel ding behoeven, dat het de volgende dagen hrieven Ietter B 87 regende. Reeds binnen weinige uren waren er bijna 300 ingekomen. Eenige dagen later ontving graaf Rosenstiehl, een der eerste driehon derd, het volgende antwoord: „Zeer geeerde heer! De mededeelingen door u gedaan betreffende uw maatschappelijke po sitie en uw stnaok etc., bevredigen mij volkomen. Wat mijn pupil betreft, zoo beschouw ik het als mijn plicht, u te zeggen, dat zij, die rijk genoeg is voor zich zelve en haar toekomstigen echtgenoot, er op gesteld is, een wensch te bevredigen welke helaas, in onzen tijd meer en meer zeldzaam is; namelijk een huwelijk aan te gaan uit genegenheid. En tevens is het om gekeerd haar van waarde, te verne men of zij voldoen zul aan uw smaak Overigens wil ik u niet verhe len, dat uw pholographie geen abso luut ongunsLigc.'i indruk heeft ge maakt; veeleer is het tegenovergestel de het geval. Dit is het nu, wat mij noopt, een samenkomst tusschen u en haar tot stand te brengen. Wil u zoo goed zijn, u Donderdag den 15den dezer in het Circustheater te bevinden? Mijn pupil en ik zullen onze plaats in loge 10 innemen en hel zal ons een genoegen zijn, u in onze loge te ontvangen. Hoogachtend, B. 87." Onmiddellijk na ontvangst van dit schrijven spoedde graaf Rosenstiehl zich naar het Circustheater. Een plaats parket! verlangde hij, en ademloos stond hij voor het loket. Voor dozen avond? vroeg de bu reaulist. Neen, overmorgen. Spijt me, alles uitverkocht. Wat zegt u? De geheele zaal is uitverkocht; ik kan u kan geen enkel plaats biljet meer helpen. Het was Rosenstiehl te moede, als had men hem een emmer water over het hoofd leeggegoten. Hij bood aan, een hoogeren prijs te betalen; tever geefs. Alle plaatsen waren genoemn; zelfs op de mindere rangen. De bu reaulist sloeg hem het deurtje voor den neus dicht. Diep terneergeslagen ging de hoer Rosenstiehl heen. Buiten het gebouw kwam een man naar hem toe. Wil u soms een kaartje voor par ket koopen? Loop naar den duivel! klonk het nijdig. Niet voor va navond voor over morgen, den 15den. Wat Je zegt? De man lachte ondeugend en ging in een Café daar vlak bij. Rosenthiel. die weer een glimp van hoop begon te voeden, volgde hem in het koffiehuis. Dat is werkelijk een goede plaats; eeTsto rij No. 7. Ik neem die. Dit biljet kost 20 Mark. Dat is nog al geld? Best mogelijk; maar ik kan het er voor maken, verklaarde de hande laar koelbloedig, terwijl hij het plaats biljet weer in zijn zak stak. De ander zette een zuur gezicht, maar betaalde den bedongen prijs, naam het gekochte biljet en bromde in zijn baard: Toch nog een geluk, dat ik den kerel aantrof! De voorstelling van den 15en is in de annalen van den Circus als zeer merkwaardig aangeteekend. De menschen zaten dien avond dicht opeengejiakt. Overal zag men elegant gekleed© heeren met een bloemje in het knoopsgat overal waarheen men zag, zwarte rokken. Slechts een enkele loge was en bleef ledig; dit was loge no. 10, waarop alle in het zwart gekleed© heeren voortdurend hunne binocles richtten. In de pauze verspreidde men zich in de gangen, koffiehuiskamer enz.; in de nabijheid van bedoelde loge ge leek het wel een mierennest. De voor stelling werd hervat; maar loge 10 bleef gesloten ledig. Na afloop van de voorstelling be vond zich een lustig gezelschap in een nabij den Circus gelegen restaurant, waarbij een goed glas bier gedronken werd on schotels voortreffelijke spij zen vorslonden werden. Chrisüaan Lerman, de „August" van den Cir cus, die dezen avond zijn beneficevoor- stelling had gehad, presideerde rnet patriarchale waardigheid dit onge woon festijn. Tast toe, vrienden, riep hij opge wekt, lk betaal! Ja, betalen kunt ge var. avond best! antwoordde zijn collegers. Zoo'n benefietje zet bij! De kerel is altijd even gelukkig. In dit oogenblik verscheen Pugen- ne, een voltigeuze, om aan het feest deel te nemen. Dat was een opmerkelijk publiek in de zaal, in het parket geen en kele dame; enkel elegante heeien! Ja, dat is zoo. En wal zagen ze er curieus uit allemaal met grim mige gezichten, alsof ze elkaar te lijf wilden. Niemand weet waarom! Dat weet ik wél, sprak August nu; dat was om loge 10. Maar er zat niemand in die loge! antwoordde de kleine verwonderd. Juist daarom, zei de clown, ter wijl hij met een onnavolgbaar c.og- knipje er bijvoegde, ,,die ledige loge 10, dat is een truc van mij om ze ker te zijn, dat ik een volle zaal zou hebben. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd' lezen. De namen der kin deren. die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. (Ingezonden door Giljam Lokerse.) Mijn geheel bestaat uit 23 letters en is iels dat zeer nuttig ia 17 1 7 16 is een verkorte jongens naam. Een 23, 10, 21, 8 is een viervoetig dier. Een 1 18 6 19 3 11 23 is gevaarlijk, vooral voor fietsers. 20 2 21 is niet vlug. 9 18 22 12 is een tijdelijke woon plaats. 12 13 14 15 is een verkorte jongens naam. 5 14 4 is een viervoetig dier. 2. (Ingezonden door J. Kroder). 'k Bezook U meestal met spoed, Maar als men mij le pakken krijgt, Dan is nnjn vonnis kant en klaar. Zend antwoord in vier letters maar. 3. (Ingezonden door Jen tien Been). Welk spreekwoord leest gij hieruit? Dieet bootlantaarn 4. (Ingezonden door Marie Star.) Eerst leef ik. en dan ben ik dood. Eerst ben ik wit en later rood. 5. (Ingezonden door W. Iluber). Mijn 1st© en 2de is een familielid. Mijn 3de is niet dichtbij. Mijn 4de gebruikt de bakker. Mijn geheel is een bloem. 6. (Ingezonden door Jan Bos). Het staat buiten. Het brandt, dag en nacht cn verbrandt toch niet. Wat is het? 7. (Ingezonden door Bertha Clausing). A. B. C. noodigden alle letters op een diner. Welke kwamen te laat 8. Ingezonden door Marg. Keijzer.) Ik besta uit 36 letters en ben van groot belang in ons land. 5 17 6 27 is een meisjesnaam. 23 28 33 4 is een rivier. 25 2 11 18 is een plaats in Zeeland. 12 13 14 15 is een metaal. 21 22 25 24 3 is een muziekinstru ment. 4 11 13 16 6 is een aangename bezig heid. 35 5 28 15 7 is een viervoetig dier. 30 31 32 27 28 ai is een viervoetig <5ier. t> 9 10 20 19 is een voorwerp, dat de landman gebruikt. 1 5 26 ig een lekkernij. '9. (Ingezonden door Zus Baaij). Ik heb een zwak lichaam. Ik heb noch hoofd, noch voeten, noch han den, en ben toch ieder dierbaar. Den geringsten mensch vergezel ik en keer zelfs met hem in het graf. Wie ben ik. 10. (Ingezonden door Jo en Frans v. Egmond.) Mijn late is in de huiskamer. Mijn 2de is in een straat. Mijn 1ste en 2de samen in een vrucht. Mijn derde is in een stad. Mijn geheel is in Haarlem. 11. (Ingezonden door W. Overmeer). Ik ben een meisjesnaam. Verander de 3de letter en ik ben een stad in Peru. 12. (Ingezonden door Cornelia v. d. Houten.) Ik woon, begrijpt ge dit? In een dierenhuid. Waar ik zeer vredig zit Maar ea 'k mijn woning uit, Ben 'k vrees'Iijk, zeer te duchten. Als men mij flink hanteert. Veroorzaak 'k leed en zuchten. Een wonden zonder tal. Een held zelfs kan 'k doen vluchten. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Sint-Elisabeth gasthuis. Elisa beth Bet Sint gasthuis. 2. Koffiemolen. 3. Rekstok. 4. Sint-Petersburg. Peer ster brug teer in Rus. 5. Theeblad. 6. Frans Hals. Sla Haan Haas Hals Frans. 7. Zeepbel. 8. SteenkooL 9. Odeurs. 10. Vele kleintjes maken een groote. 11. Grootegast Grootebroek. 12. Eduard Aduard. Goede oplossingen ontvangen van Wim Heijl 10. Ernst Moolenaars 11. Jo en Frans van Egmond 10. li. Bouman 12. Willy Germeraad 12. Jansje v. Dijk 12. Jentien Been 12. Gerrie Renger 9. J. Kroder 10. Nico Twisterling 7. Zus Duursma 12. Johan W. Raatgever 11. Nanne Nauta 12. Willem Overmeer 12. Reppie Meijer 10. Henri Janse 12. Jan Hendrik Bruijn 12. Paulien Koelemeij 7. Clasïna van Loon 7. Willy Huber 12. Giljam Lokerse 10. Jo en Lucia Lembeck 11. Cor Huiier 12. Jan Huijer 12. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Piër Heidweiller.) 1. Welk vleesch heeft men in den mond zonder het op te eten 2. In welk rijk vindt men geen koei en of paurdenï 3. ie is de knapste portretschilder der wereld? 3. Wie is de knapste 4. Welke boer maakt het meeste ge raas 5. Welke berg heeft geen kruin 6. Waar ging Mozes naar toe, toen hij 13 jaar was 7. Welke munt is geen metaal 8. Welke muis piept niet 9. Welke hoed raakt niet uit de mode 10. Wat hebt ge aan uw rechterhand als go ee- herberg binnenstapt? 11. Welke baan kraait nooit? 12. Welke hen legt geen eieren STRIKVRAGEN. Antwoorden. 1. Moze3, want die naam heeft 5 letters twee er af, dan blijft er over ..zes". 2. Ill XXX. 3. Een mast. 4. Nergensmen maait gras. 5. Het haantje van den torenf. 6. Op een paddestoel. 7. In een slakkenhuis niet. 8. De voet van een berg. 9. Een lampepit. 10. Een vingerhoed. 11. De letter m. 12. Eén, want toen was hij nfet nuch ter meer. Goede antwoorden ontvangen van Wim Heijl 12. Jo en Frans v. Egmond 11, H. Bouman 11. Willy Germeraad 9. M. Hubers 12. Jansje v. Dijk 12. Jentien Been 12. Gerrie Renger 11. Giljam Lokerse 10. Willy Huber 12. Clasina van Loon 10. Paulien Koelemeij 10. 12. Willem Ovi Nanne Nauta 12. Johan Raatgever 12. Zus Duursiha 12. Nico Twislerling 7. J. Kroder 12. Moed beloond. (Slot.) Muizerik was dol blij met deze me- dedeeling. Haastig nam ie afscheid van de uilen, die hem mededeelden, dat ie te allen tijde op hun hulp kon rekenen, en dat ze onmiddellijk zou den klaar staan, wanneer ie aan den zoom van het bosch drie keer achter een floot.- Vol goede hoop bezield snelde Mui zerik naar den toren en verborg zich daar achter 'n dichten struik, tenein de den boel eens te verkennen. Gedu nde geruimen lijd zag ie niets an ders dan de zes schildwachten des nachts echter, toen de maan met haar zilveren stralen, den omtrek verlicht te, ontdekte hij liet prinsesje op de bo- yensle torentrans. Haar witte velletje was duidelijk te onderscheiden, en ook zag Muizerik, dat ze de pootjes wanhopig ten hemel strekte. Hoe kon Muizerik haar bereiken? Tegen den toren opklimmen Daar aan viel niet te deuken. Je zou op z'n minst vleugels moeten hebben, wilde je zoo hoog boven de aarde bewe gen. .Maar wacht eens, vleugels Wie had er steviger vliegmachines dan de uil 't Moest een geringe moeite voor haar zijn 't prinsesje naar beneden te halen. Als 'n pijl uit den boog snelde Mui zerik naar den zoom van het woud, floot en floot net zoo lang tot moeder uil haastig en wel verscheep. In allerijl stamelde Muizerik een verontschuldiging over zijn laat be zoek en vertelde toen, wat er aan de hand was. Onmiddellijk verklaarde moeder uil zich bereid, mee te gaan; maar toen ze boven kwam, schoot Muizelientje één, twee. drie op de vlucht, eu of de uil nu al verklaarde, dat ze uitsluitend als vriendin kwam, en dat haar eenig doel was het prin sesje uit de macht van den vijand te verlossen, de jonge dame moest er niets van hebben en verstopte zich in 't uiterste hoekje van den toren. Treurig keerde de uil terug en heel den nacht bleef het tweetal peinzen over een ander plan tot redding. Het resultaat der besprekingen was dat de uil in den eerstvolgenden nacht de schildwachten zou aanval len. Op die manier werd hun aan dacht van den toren afgeleid en zou Muizerik gelegenheid vinden naar bo ven te loopen. Het plan werd werkelijk uitgevoerd. Voor alle zekerheid bracht moeder uil ook nog haar echtgenoot mee, geweldig beest, dat den dapperen ridder, tegen beter weten in, met eenigen angst vervulde. Maar alles liep als van een leien dakje. Het uilen-echtpaar viel de schildwachten zóó verwoed aan, dat zo de heele geschiedenis in den steek lieten, 't Gevolg was, dat Muizerik zonder den minsten tegenstand naar boven kon loopen, om 't prinsesje te bevrijden. Eén, twee, drie werd nu de terugreis aanvaard. Ridder Muizerik zorgde bij dag en nacht voor zijn reisgenoote. De lekkerste hapjes wist hij voor haar te vinden. Was ze moe, dan spreidde hij een zacht bedje van mos en bla ren, en als ze sliep, stond ie voortdu rend trouw op wacht. Eén dagje werd nog bij de familie eekhoorn doorgebracht, en toen reis de men zonder oponthoud verder. De vreugde, die er in iuuizeustad heerschte, toen Muizerik en Muize lientje gezond en wel hun intocht de den, was gewoonweg onbeschrijflijk. I-Iet vorstelijk echtpaar huilde een lieolcn dac en een heelon nacht onaf gebroken door van louter plezier, en besloten, dat de ridder, als belooning vcor zijn heldendaad, met Muizelien tje zou trouwen. De bruiloft werd door het heele mui zenvolk meegevierd. Het spreekt van zelf, dat ook de heele familie Eek hoorn deelnam aan het feestmaal lang werd er over beraadslaagd of men ook het uileugezin zou vragen, tot ten slotte de ministerraad als zijn meening uitsprak, dat, hoe dankbaar men ook jegens het echtpaar was, hun tegenwoordigheid de feestvreugde licht door een bloedbad zou kunnen 'ergallen, redenen, waarom hij oor deelde, deze vrienden liever thuis te laten, hetgeen dan cok geschiedde. De pret was er intusschen niet min der groot oui. Een heele week lang werd er gefuifd, zóó zelfs, dat de menschen, die in de duinen wandel den, af en toe tot elkander zeiden „Hoor die muizen toch eens piepen". De sukkels wisteD niet, dat er dan luidkeels geroepen werd„Leve onze dappere prins Muizerik 1", „leve onze lieve prinses MuizelineH. Een Vacantie-wedstrijd Dit is een wedstrijd, om jullie in de vacantia, wat te doen te geven want al zijn er veel jongens en meisjes, die uit logeeren gaan, degenen, die thuis blijven, hebben juist extra den tijd voor onze rubriek. Maar het is zomer en jullie moogt niet altijd in huis zit ten. Daarom geef ik jullie op MAAK EEN VERZAMELING VAN GEDROOGDE BLADEREN, Klein Keesje en klein Koosje, Dte sprongen in het rond. En zongen blij een liedeke Toen viel Kees op den grond. O wee 1 zei toen klein Koosie, Heb je je erg bezeerd Welneea t riep vroolijk Keesje, lk deed mijn sprong verkeerd 1 Kom mee. Kees. zei toen Koosje, Nu plukken we weer door l Het wordt ccu mooie ruiker ,Voor Moes, hij is keurig, hoor I Moes kuste Kees en Koosje Voor 't mooie veldbouquet. Toen kregen ze nog 'n koekje En moesten vlug te bed. of TREK DE OMTREKKEN VAN BLA DEREN NA EN MAAK EEN VER ZAMELING VAN GETEEKENDE BLADVORMEN. Wie dus netjes tusscheu vloeipapier drogen kan, gaat naar buiten en zoekt een "naf exemplaar van zooveel mogelijk verschillende soorten blade ren. Heb je ze netjes gedroogd, dan plak je ze voorzichtig met reepjes pa pier in een oud boek, of schrift, of op eenige velletjes papier en schrijft er de namen bij en de plaats, waar je ze gevonden hebt. Ook mag je ze op een groot vel pa pier in den vorm van een rand of fi guur, of bouquet opplakken. Maar dan ook weer de namen er bij, of als je die niet weet, alleen de plaats, waar je ze gevonden hebt Wie niet veel van drogen houdt, of er veel moeite mee heeft, mag ook de bladeren plat op een stuk papier leg gen, de omtrekken voorzichtig natrek ken, het blad wegnemen, de nerven er in teekenen en dan ook de namen en de plaats, waar je ze gevonden hebt, er bij schrijven. lk ben nieuwsgierig, wie mij de aardigste verzameling zendt Behalve de bekroonde, mag ieder na afloop van den wedstrijd zijn (of haar) verzameling terug komen ha len. want het is misschien aardig voor jullie, om ze naderhand nog eens wat uit te breiden, of aan te vullen. De 1ste prijs is EEN PLANTENPERS OF HERBARIUM. De 2de prijs bestaat uit EEN BOTANISEERTROMMEL OF TUBEVERFDOOS. Er is dezen keer maar één afdee- ling, want de grooten, zoowel als de kleintjes kunnen hieraan meedoen. Iedere inzending moet voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender of de inzendster. Bij de inzending moet vermeld zijn, of het werk met of zonder hulp ge maakt is. Alle inzendingen moeten in mijn be zit zijn, vóór of op 7 September 1910. TWEE KLEINE KLEUTERS. (Versje zonder a van Corrie Vreug- denhil.) Klein Keesje en klein Koosje, Die speelden in de wei. £e plukten boterbloempies, En keken. o. zoo blij 1 Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan Mevr. VenemaVan Doom, Wagenweg no. 88, Haarlem). WIM TL Wel, Wim, heb je zien vlie gen En hoe ging het Heb je lang moeten wachten en vond je het <Ie moeite waard? Was je blij. toen de vacantle om was, of had je er nog wel een paar weekjes bij willen aan- knoopen JO en FRANS v. E. Neen, alle den bezet hebben is niet altijd prettig, maar Je vrije tijd is dan ook drie maal zooveel waard als van iemand, die niets te doen heeft en je hebt de Zondagen toch ook heelemaal voor je zelf, is 't niet Of moet je die dan ge bruiken, om lessen te leereu Duurt de cursus 2 jaar of 3? en wat kan je met dat diuloma dan doen ,WILLY G. Ja, 't was jammer, dat we een weekje overgeslagen hebben, maar in de vacantie laieu bijna allé kinderen tue wel eens in den steek. Hen je gisteren veel plezier gehad Nog wel gefeliciteerd, hoor Werd je nu ai negen en ben je den heeien dag flink bedorven en laat naar J gegaan BEPPIE M. Ja, zes weken gaan gauw om Verlangt Nico al hard naar hc-t einde er van, of vroolijkt het vooruitzicht van 't feest hem ook wat op en heb je van de week hen nog opgezocht HENRI J. Ik denk, dat broer je erg zal missen, nu je weer naar school bent, is 't niet Gaat hij niet naar een fröbelschool En ben jij al weer heelemaal gewend op school EEN JONGETJE OF MEISJE van 13 jaar, dut voor 't eerst meedoet. Ik vind het best, dal je meedoet en je hebt 9 strikvragen en 2 raadsels goed, maar wil je in 't vervolg altijd je naam onder je briefje, of raadsels schrijven JOHAN W. R. Is je rapport je nog al meegevallen Schrijf me maar eens of je mooie cijfers had Is de nieuwe clubgenoot ook een van onze raadsel- vriendjes en verstaat hij zijn vak goed NANNE en COR N. Ik verlang al naar een beschrij\ing van het boek, Nanne Leest Cor het ook? Ja, ik wil nog wel wat strikvragen van je heb-- ben I Heb je mooie bedacht en is het je op school weer mee- of tegen gevallen WILLEM O. Je begr. voertuigen zijn prachtig 1 Die hadden we nog heelemaal niet gehad Heb je ze al leen bedacht? Je wedstrijdopgave is heel aardig, maar 1 1/2 of 2 jaar ge leden hebben we dienzelfden wed strijd al eens gehad, dus dat kan voorloopig niet gebeuren. GERRIE R. Zijn jullie nog naar hot Kolkje geweest en heb je veel ple zier gehad Je bent nu de vacantie zeker al weer haast vergeten, of hen je nog niet weer aan school ge wend Leeren jullie nu weer veel nieuws JOH. KR. Het .nieuwe raadsel Is goed. NICO T. Wel. wat een pretjes heb jij gehad Ik denk, dat jullie in de va cantie dubbel zoo moe waren als in den schooltijd. of mochten jullie 's morgeus ook wat later opstaan, dan gewoonlijk En waar vond je het wel het prettigst Heerlijk, dat jullie al le twee overgegaan zijn I Wel gefeli citeerd er mee, hoor ZUS D. Hoe is 't met je wedstrijd inzending Ben je er nog aan bezig 't Is heusch haast weer tijd om aan handwerkjes te beginnen. Of doe je dat '8 zomers ook wel En heb je ook dikwijls een mooi boek onderhanden? Wat lees je den laatsten tijd MARTINUS H. Ja, je mag hem wel >men halen, zoodra je weer beter bent. Maar ik ben 's middags wel eens uit, dus hoop ik, dat je me thuis treft. Hoe lang heb je er mee thuis moeten zitten JANSJE v. D. De meeste kindereo vinden verborgen plaatsen nog pret tiger dan strikvragen, maar ze kun nen niet altijd nieuwe bedenken ea we hebben er al zooveel gehad. Als je nog eens mooie begraven rivieren, of andere namen weet, moet je ze maar sturen en anders maar strikvragen. Zouden do ouders van je vriendinne tje ook niet het Dagblad willen gaan lezen dan kan ze ook met ons mee doen 1 JENTIEN B. Heb je Woensdag ple zier gehad Jullie hebt wel een paar regenbuitjes getroffen, denk ik. maar daar hebben jullie je zeker niet aan gestoord 1 Vertel me maar eens. wat of je gespeeld hebt I JAN en COR H. Wel, gaat de klei ne Joop nu al naar school? En hoe vindt ze dat wel Kan ze ook al vers jes opzeggen En zijn jullie in de va- cantio ouk nog wel eens uit geweest Heerlijk, dat Moeder vandaag weer thuis komt! Wat zullen jullie nu mor gen v/eer een gezelligen Zondag heb ben. JOH. H. S. te D. Ik vind het knap. dat je het stukje dadelijk herkende. Maar er was bij dezen wedstrijd heel weinig oorspronkelijk werk. t Waren bijna allemaal bekende verhalen en versjes, die veranderd waren en er stond in de opgave ook niet. dat dat niet mocht. Ben je ook een Haarlem sche GILJAM L. Ja, onze brieven zijn lang niet meer zoo geregeld als een jaar geleden. Dat komt, geloof ik, doordat je zoo lang ziek geweest bent. Ben je nu weer heelemaal flink, - f moet je altijd nog wat oppassen En wat voer je uit tegenwoordig Je nieuwe raadsels zijn goed. Dl NA en BERTL'S v. P. Wel be dankt voor de mooie kaart. Wanneer komen jullie weer thuis NELLY S. Ook wel bedankt, hoor! Heb je plezier gehad, of ben Je nog niet weer thuis? PAULIEN K. Heb je het or zoo druk mee Dan zal het een pracht-inzen- dinz worden, denk ik. Kom je er op tijd mee klaar eu ga jo nu ook weer geregeld raadsels oplossen CLASÏNA VAN L. Het is best, als jo ook meedoetGczollig, dat je al zooveel kindereu van onze rubriek kent Lees je den Zaterdagavond ook a' lang WILLY H. Ja. zij heeft ook in L gewooud en ik dacht, dat a'.le meis jes elkaar daar wel kenden. Was jij daar op de meisjesschool I', de we gen zijn er mooi en de natuur ook maar bijna alle Hollanders zijn toch liever hier. Heb je hier aardiger vriendinnetjes dan in Indië Mevr. VENEMA—v, DOORN. 27 Augustus 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13