Teekencursus. 'ADVERTËNTIËN FONDS BEKENDMAKING. Opennare Verkoopino Hel Fotografisch Atelier ANSICHTKAARTEN Verkooping BANK VAN LEENÏNQ Openbare Verkooping Openbare Verkooping Belangrijke Openbare Verkooping RUIME WiRXELHUIZEN een brief ontvangen van een psyciva- ter, waarin deze betoogde, dat Van Zuylen, die te OosterbceR Kift a van Voelen niet een dolle stak, ook hot Renkinnsche misdrijf op zijn getveton kon hebban. Daarop heeft de officier van justitie een onderzoek doen in stellen naar de verblijfplaats vun Van Zuylen gedurende den tijd, waarbin nen de moord te Renkum moet zijn gepleegd. En daarbij kon onomsioo- telijk vastgesteld worden, dat Van Zuylen in die uren niet op hel torroin vun de misdaad kan geweest zijn. Wat de bezwarende feiten tegen den verdachten R. betreft» is het vol gende inede te doelen. De man, die dit afschuwelijke mis drijf pleegde, moet bloed aan lichaam en kleeren hebben gohad. Ter uit- wissching van de sporen was oen ver- schooning en uitwassching van liet vuile linnen dus gewensebt. R. had vrij schoon ondergoed aan, terwijl in sterke soda staande onderkleed mg van hem in beslag in genomen is. Na tuurlijk heeft de justitie naar het tijd stip van de laatste verwisseling van ondergoed door R. geïnformeerd en daarbij den verdachte op liegen be- tropt. Den eencu keer verzekerde hij zich Zaterdag j.l. te heiiben ver schoond, en later heette het, dut dit des Maandags was geschied. Ook geeft K.'s moeder, bij wie hij in huis is, op dit stuk tegenstrijdige verkla ringen. Verschillend beddegoed, o.m. lakens, waarop men meende bloed sporen te ontdekken, zijn ten huize van den verdachte in beslag geno men. Hierbij komt, dat de houding van R. tegenover lieden, met wie hij ge woon was om te gaan, na het bekend worden van den moord geweest is als van iemand die zich schuldig voelt. Toen namelijk politie en justi tie het onderzoek begon, heeft hij tegen kameraden gezegd „ik zal maar niet met jullie meegaan, want de politie zal mij wel komen halen." Tegen iemand uit Wageningen heeft de verdachte den dag van de misdaad gezegd „een fijn 14-jorig meisje" op het oog te hebben. De verdachte blijft echter tot dusver ont kennen zich aan de misdaad te heb ben schuldig gemaakt. Don heeft de justitie bij haar on derzoek kunnen vaststellen, dat R. zich in eikenhakhout, waartussohen hot lijk gevonden is, heeft opgehou den, en thans kan worden medege deeld, dat een herhaald scherp onder zoek aan den lijve van den verdachte zeer bezwarende aanwijzingen heeft opgeleverd. Er is een tweede sectie op het lijk van Jaantje Pulle verricht, waarbij de inlioud van de maag werd mede genomen, ten einde scheikundig on derzocht te worden. Vooral om even tueel te kunnen constateeren, of die inhoud bestanddeelen bevatte, gelijk soortig aan het suikergoed, dal R. den ochtend van het misdrijf in een Renkumsch winkeltje heeft gekocht. Men deelde mede, dat de vermoe dens van schuld van den verdachten Pt. zóó ernstig zijn, dat deze hoogst waarschijnlijk gevankelijk naar Arn hem zou worden overgebracht, om in voorloopige heohtenis gesteld te wor den. De justitie heeft verlof gegeven het lijk te begraven. De begrafenis zal hedenmiddag plaats hebben. Sportpraatje Zoo is dan do lang verwachte be stuursvergadering van den Neder- landschen Voetbalbond gehouden, en het resultaat is natuurlijk geweest,, dat Hercules weer bij het Westen is gevoegd. Natuurlijk Want het gaat niet aan, al moge het dan waar zijn, dat de Stichtschc club een van de zwakke broeders in de competitie is, een vereeniging die met vele on hechte banden aan de Westelijke eer ste klasse vastzit, zoo maar naar het Oosten over te brengen. Dat zou eeo daad van willekeur zijn, die nergens mede te rechtvaardigen was. En toch heeft het niet veel ge scheeld, of Hercules had haar plaats in het Westen verloren. Bij voorzit- iersstem werd het voorstel als aange nomen beschouwd, want de stemmen staakten. Veel commentaar is overigens niet noodig. De genomen besluiten spre ken voor zich zelve, en zijn goed, zijn tenminste zóó, dat het overgTOote deel van Neêrland's voetballers er wel mee tevreden zijn zaJ. Iedereen kan men het nooit naar den zin maken. Onte vredenen blijven er steeds. Hier volgt nog een kort overzicht van de genomen besluiten Het voorstol om Hercules, respec tievelijk Utrecht, weer naai' het Wes ten te verplaatsen en de overblijven de zes Oostelijke eerste klasse veree- nigingen anderhalve competitie te ia- ten spelen, verkreeg 4 stemmen vóór en 4 tegen. Bij voorzittersstem. die van den beer Wanner, werd net voorstel ech ter als aangenomen beschouwd. Het volgend jaar (1911—1912) zal het Oosten uil 8 clubs gevormd wor den. Een reserve-elftallen-competitio zal ook in het Oosten in het leven wor den geroepen, wat betreft de Ooste lijke eerste klasse vereenigingen, ter wijl ook een derde klasse competitie in liet Oosten gevormd zal worden, zoo mogelijk reeds voor het jaar 1910— 1911. De mogelijkheid bestaat, dat de kampioen van de Zuidelijke tweede klasse geen promotiekans zal verkre gen mocht dit echter wel het geval kunnen zijn, dan zal nog nader uitge maakt dienen te worden, hoe de «pro motieregeling het meest wenschciijk zal zijn. De Westelijke le klasse zal volgend jaar 1911—1912 weder uit 10 clubs be staan. De nummers 10 en 11 spelen met de kampioen geheele Westelijke 2e klasse om óón plaats in de Wes telijke le klasse. Hoewel het Oosten volgend jaar 1911—1912 uit 8 clubs gevormd zal worden, behoudt do nummer laatst Oostelijke le klasse de degradatiekans. En zoo gaan we dus met goeden moed het nieuwe seizoen, dat geopend zal worden met de traditionuele zilve ren-bal-wedstrijden, weer in. In de eerste ronde reeds speelt Haarlem te gen N. O. A. D. en Sparta tegen II. F. C. Voor Haarlem zijn we in dit geval niet bevreesd, maar H. F. C. geven we weinig kans. Maar men kan nooit weten, hoe, de blauwwitten zich bopApn liet, cricket-seizoen loopt ten einde, maar heeft heel wat mooie Zondagen gebracht. De laatste was wei winde rig. maar toch is er heel wat ge speeld. Rood en Wit slaagde er in V V. V. te kloppen en daardoor zich vrij zeker van het kampioenschap te verzekeren, daar hel niet waarschijn lijk lijkt, dat onze stadgenooten zich door Hermes zullen laten slaan. Rood en Wit maakte een flink to taal van 291, alweer dank zij eenigo veteranen, van wie Van Manen 74 maakte. Het V. V. V.-totaal werd 120 en had wel wat grooter geworden, indien de Amsterdammers niet getracht had-len don tijd uit te spelen. 's-Gr. C. C. won van Volharding en nam dus revanche over de in Den Haag geleden nederlaag. Het Volharding-bowlen was geheel uit vorm, vandaar dit eenigszins on verwachte resultaat. De Haagsuie maakte 267 voor 7 wickets, terwijl Volharding 146 bijeen bracht. A. C. C. wist eindelijk weer eens te winnen waardoor het gevaar voorde laatste plaats voor de kampioenen geweken is. Hermes w;us hier liet slachtoffer, zoodat ook hier do thuis club revanche nam voor een op vreemd terrein geleden nederlaag. A. C. C. maakte 159 tegen 136 van Her mes. Aan een 2e innings wenl nog begon nen, rnaar zonder resultaat. De stond der le klasse is thans gesp. gew. verl. pnt. Rood en Wit 8 7 1 14 •s-Gr. C. C. 8 6 2 12 Volharding; 8 4 4 8 A. C. C. 8 3 5 6 Hermes 8 3 5 6 V. V. V. 8 2 6 4 Pers Üverzidit DE UITSPRAAK VAN DEN EEK»- RAAD IN DE DR. KUYPER- ZAAK. Nog eenige persoordeelen De Noordbrab. (R.-K.) „Of de uitslag van dit rapport de gemoederen zal bevredigen Wij be twijfelen het ten sterkste. Wij voor ons hebben er nooit aan gedacht, dat de feiten zouden leiden tot de uitspraak, dat, dr. Kuyper ten eigen bate het geld van Lehmann zou bobben aangenomen, en dus straf baar zou wezen volgens do wet. De •uitspraak in deze kon dus, naar onze meening, niet anders uitvallen. Maar do beschuldiging stond er dat hier van corruptie sprake was. En nu wijst de commissie deze beschuldi ging niet af met die beslistheid, welke de vrienden van den oud-Minister wel zoudeu gewenscht hebben. Do com missie zegt toch niet met rondo woor den. dat er van corruptie geen sprake kan zijn, maar enkel en alleen, dat de door haar onderzochte feiten en het innerli'k verband tusschen die fei ten op zich zelf echter nog geen grond leveren om corruptie aan te nemen. Nog eens, dit is niet een uitspraak, zooals wij die gaarne voor den per soon van dr. Kuyper zouden ge wenscht hebben. Hier slaat rnen, dunkt ons zoo. voor het feit van vrij spraak, bii gebreke van bewijs. Ook is dr. Kuyper niet vrijgespro ken van de beschuldiging, dat hij de voorspraak was bij een zijner ambt- genooten in zake do decoratie E. A. Lehmann. Er wordt alleen gezegd, dat het geconstateerde feit niet is te be schouwen ais een amblsdaad. Het feit blijft dus, alleen ditde commis- s i e beschouwt het niet als een ambts daad. Ons dunkt, dat noch dt\ Kuyper, noch zijn vrienden tevreden kunnen zijn, wij voor ons zijn het, jammer genoeg, niet." De Tijd Ons wordt door een onzer lezers ge vraagd, waarom in „De Tijd" nog niet, zooals in veel andere bladen, beschouwingen werden geleverd over hot verslag, uitgebracht door den eeroraad in zake dr. Kuyper. Het antwoord op deze vraag, die wij hier openlijk wenschen te geven, is zeer eenvoudig. Tot het leveren van beschouwingen gevoelden en gevoelen wij ons alsnog door dat verslag volstrekt niet aange spoord, omdat het ons onder geen op zicht nieuws bracht, ons zelfs ten aanzien van de ééue, enkele, door de commissie beantwoorde vraag vol strekt niet wijzer maakte on dus ook volstrekt niet van standpunt deed veranderen. Die ééne, aan de commissie gestol de en door haar thans beantwoorde vraag betreft de aanklacht, dat dr. Kuyper zich als Minister zou hebben schuldig gemaakt aan corruptie. Als resultaat van haar onderzoek >leelt de commissie thans mede. dat h. i. de bekend geworden feiten „op zich zerf neg geen grond leveren om corruptie aait te nemen, terwijl van een inner lijk verband tusschen die feiten aan do commissie bij haar onderzoek niets is gebleken.-' Welnu, dat de feiten, omtrent <te veel besproken decoratie-verleeningen publiek geworden, geen bewijs leve ren van omkooperij of corruptie, heb ben wij van den begin af beweerd. Im mers een verband tusschen de ge storte geldsommen en de verleende ridderorde werd nimmer aangetoond, terwijl a p r i or i als hoogst onwaar schijnlijk kou worden aangenomen, dat het aan deze of dat liet aan eeni- go audore commissie gelukken zou, zoodanig verband als wezenlijk be staande ooit aan te toonen. De cominiBSie heeft zich echter streng aan hare opdracht gehouden, terwijl de bewoordingen, waarin zij hare zeer sobere conclusie inkleedt, allerminst het vermoeden wekken, dat bij haar onderzoek feiten of om standigheden aan den dag zijn geko men, welke de bedoelde orde-verlee- ningen in ander, gunstiger of ongun stiger. licht doen verschijnen, dan daarover tot heden was opgegaan. Grond tot het aannemen van cor- uptie is er dus nietdeze onze vroe gere overtuiging zien wij door de uit spraak der commissie bevestigd grond om gunstiger dan tot heden over het- geval te denken, bevat het rapport evenmin. Ware er geen ran port verschenen en In 't geheel geen eercraad geweest, ons oordeel zou geheel wezen gelijk het thans is en van den aanvang al geweest is. Déarom ook bodon ons de conclusies der commissie geen aanlei ding tot bespreking, evenmin als thans de uiteenloopeude beschouwin gen daarover, welke wij heden en gisteren in bladen van verschillende richting aantroffen. „De Beukelaar", het christelijk or gaan van den iusor uir. Van de Laar, schrijft o. m. De uitspraak van den CCrcraad in zake de veel besproken decoratie- quaestie is bekend gemaakt. En nu kan helaas niet ontkend, dat deze uitspraak geenszins uc zaak zolf tot de zoo noodige heldorheid heeft ge bracht. Hiervoor losstond jmst van den aanvang af gegronde vrees. Nu eenmaal in de Tweede Kamer het enquête-voorstel verwerpen was, was alle mogelijkheid afgesneden voor heel het volk deze zaak volledig op te helderen, zoo de oereraad geen uit spraak gaf, die allen twijfel wegnam. En daarom juist, wend vroeger zoo met allen nadruk door ons aange drongen op aanneming van het en quête-voorstel. Juist zij, die in Dr. Kuypar's onschuld onvoorwaardelijk geloofden, hadden er toe moeten medewerken, dat geen onzekerheid kon blijven beslaan, een onzekerheid, waarbij op Dr. Kuyper's naam een vlek bleef rusten. Die onzekerheid luid inderdaad door den eereiaad kunnen worden weggenomen. Sauiengosicld uit man nen, die van heel het land een onbe perkt vertrouwen genieten, had een uitspraak van dezen eereraad, allen twijfel aan corruptie bij duizenden kunnen wegnemen. Maar dan nad de uitspraak moeten klinken, dat de eereiaod naar zijn vaste overtuiging Dr. Kuyper het slachtoffer acht van anderer listig opzet en aan alie cor ruptie beslist onschuldig oordeelt. In stee van een dergelijke verklaring hebben wij nu niets dan een koel, ju ridisch stuk, waariu wordt verklaard, dat de corruptie niet is gebleken. Bij het Kamer-debat over liet enquête- voorstel werd door Mr. De Jong de wenschelijkheid van een eereraad bo ven een enquête betoogd, juist wijl zulk een eereraad zich een persoon lijkc gemoedelijke overtuiging zou kunnen vestigen omtrent do eerbaar heid van de bundelingen van den heer Kuyper. Voor een eereraad zou het geheele onderzoek draaien ,,ora den persoon Kuyper en diens persoonlijke beweegredenen." Juist uit hoofde nier van verkoos Mr. Do Jong. in tegen stelling met do „N. Rolt. Cour.", die de taak van den eoreraad aldus had omschreven, een eereraad boven en quête. En nu moet dan gevraagd, in hoe verre uit deze uitspraak voin dan vereraad een persoonlijke gemoede lijke overtuiging blijkt, in hoeverre de persoonlijke beweegredenen van Dr. Kuyper hierin zijn beoordeeld. Wat de zaak E. A. Lehmann betreft, zijn de feiten door hot onderzoek van den eoreraad voor Dr. Kuyper nog verzwaard Mr. E. de Grave schrijft aan het „Alg. Handelsblad" Nu de uitspraak van den Eereraad er is. kan men als zeker aannemen, dat er geen goede reden was, om den lieer E A. Lehmann eeno ridderorde te geven, en dat daarom dr. Kuyper, toen hij eene poging deed oni hem voor eene ridderorde te doen voordra gen, daartoe alleen bewogen werd, omdat hij geld voor do anti-revolu- tionnaire partijkas had gegeven. Men kan daaruit ook afleiden, dat dr. Kuyper, als het van hem had af gehangen, werkelijk eene ridderorde zon hebben gegeven voor het storten van geld in die partijkas. Naast de formeelc vrijspraak van den Eereraad kan derhalve met vol komen recht staan eene veroor deeling van het publiek, ik bedoel hier het meest onpartijdige deel van het publiek, omdat gebleken is, dat dr. Kuvper in staat was, zich te 'aten omkoopen, ook al is de volvoering achterwege gebleven ton gevolge van omstandigheden, die van zijn wil on afhankelijk waren. Gemengd Nieuws BRUTALE ROOVERS. Een ontzettende roofmoord op een paar Duitsche kolonisten wordt uit Tiflis in Turkije gemeld. Do Duitsche kolonist Johannes Andriss moest in Helenendorf een schuld van 100 Roe bels gaan betalen; dit kwam waar schijnlijk ter kennis van eenigo Ta taren, die zich in het bosch verbor gen, en toen Andriss met zijn rijtuig voorbij kwam, plotseling te voorschijn traden en zijn geld eischten. Zij wa ren met geweren gewapend, én maak ten zulk een dreigenden indruk, dat de man zijn geheele bezit, 107 Roebels en do vrouw haar taschjo met 43 Roe bels, overhandigde. Doch dc roovors waren daarmede niet tevreden. Zij maakten zich meester van het Tijtuig, en voerden het dieper het bosch in: twee kinderen, van 11 en 9 jaar, dio met de ouders mee gingen naar He lenendorf, schreeuwden van angst. In het bosch schoten zij dc lxhde ou ders dood, zetten de knapen op de losgemaakte paarden, en joegen deze naar huis. Op het bericht van den overval trokken een 40-tal kolonisten uit Goorgsfeld er op uit, om de lijken te zoeken en jacht te maken op do roo vors. MIDDEL' TEGEN BERI-BERI. In een hospitaal te Londen heeft men goede resultaten bereikt door het masseeren, volgens 'le nieuwste Zweedsoho methode. Een paar Chi- neezen, die een week geleden geen voet kondon verzetton, zijn na deze behandeling weer in staat to loepen on zullen na nog een ween wel volko men genezen zijn. De massage werd verricht door Winden, d!e wegens hun verfijnde gev »eLszint'.:igen daar voor bij uitnemendheid geschikt schij nen te zijn. tot behartiging der belangen van hulpbehoevende Kraamvrouwen. HET BESTUUR bericht, dat op WOENSDAGEN 14, 21 en 28 SEP TEMBER en op WOENSDAG 5 OC TOBER geen zitting.'zal worden g<> houden tot het inschrijven van vrou wen, welke kraam verzorging wen schen en noodigt daarom deze vrou wen uit zich op WOENSDAG 31 AU GUST US of 7 SEPTEMBER te doen inschrijven. Vereeniging van Kantoor- en fiandelstiedistitien, Afdoeling ONDERWIJS. Opening van cursus- en privaatles sen op 1 SEPTEMBER a.s. in: Boikbouden c. a„ Franse!], En gelse!]. Dnitscli. Spaanse!]. Noorscb, Typs-writlng en Stsnografm. Hel onderwijs is speciaal gericht op de praktijk en ter verkrijging van een diploma. Bij de dit jaar gehouden examens Vereeniging van Leeraren en Federa tie slaagden de II H. G. STERREN BURG en J. P. KOPPEN. Aangifte vóór of uiterlijk op 1 SEP TEMBER a.s. bij één dar ondergetee- kenden; A. W. C. Keijser, Badhuisstraat 12. W. C. Kornmann, Aelbertsbergstr. 12. Woensdag- en Zaterdagmiddag voor jongens. Opleiding voor verschillende vakscholen, liefhebberij-teekeuen enz. Avondcursus voor volwassenen. Op leiding acte teek. L.O., stijl- en orna^ mentloer, vaktockenen, perspectief, enz. J. F. NUIJENS, Leeraar M. 0. KRUISWEG De ondergeteokende, Directeur van het Begrafenisfonds „Red U Zeiven", opgericht te Schagen, thans gevestigd te Grootebroek, maakt bekend dat door hem aan den Ifeer H. J. J. HOMMES, wonenae te Amsterdam, vfoegcr te Haarlem, wegeDs verhui zing ontslag is verleend als bode van gemeld fonds voor Haarlem en Om streken en dat in diens plaats als zoodanig is benoemd de Heer CORNELIS DE KLERK, Concierge, wonendo te Haarlem, te rekenen van 10 Augustus 1910 al. C. Th. POOL'. van oen perceel Wel- en Bouwland, to Schoten, in het Koffiehuis van den Heer II KOOIJMAN, aldaar, op DINSDAG 6 SEPTEMBER 1910, des namiddags te één uur, ten over staan van den Notaris J. KOOLHOVEN, te Haarlem, zijnde: Een perceel WEI- en BOUWLAND, genaamd „Het Goedkoopje", gelegën aan den Slaperdijk onder de gemeen te Schoten, kadaster Sectie A, no. 258, groot 94 Aren 65 Centiaren. Nadere inlichtingen te bekomen ton kantore van genoemden Notaris J. KOOLHOVEN, Nieuwe Gracht 84, Haarlem. BEZOEKT van J. HENDRIK FORTGENS,! Leidschestraat 49. ZES voor 50 ct. Verkooping te Zandvoorë, op Dinsdag 30 Augustus 1910, 's middags 1 uur, in een der na te noemen perceelen, ten overstaan van den te Bloemendaal standplaats heb benden NOTARIS I. H. WILDEflVANCK OE GLÉCDURT van do voor alle zaken ALLERGUNSTIGST GELEGEN PERGEELEN TE ZANBVOORT, aan de Kerkstraat hoek Poststraat met daarnaast gelegen TUIN" en ach tergelegen GEBOUW aan de Poet- straat. Deze perceelen, vormende te zomen den bijzonder gunstig gelegen hoek aan het begin der Hooii winkelstraat te Zaudvoort bij aankomst dei' Electrische Tram, tor gezamenlijke grootte van 3 AREN en 58 CENTIAREN, hebben een gevelbreedte aan de Kerk straat van pl.m. 23 Meter en aan do Poststraat pi.ra. .25 Meter en zullen vier perceelen afzonderlijk en in combinatio worden geveild. Vrij van huur 1 November 1910. Te bezichtigen des Dinsdags en Don derdags 's namiddags van 2 tot 4 uur. Breeder bij biljetten omschreven en op eifcuaileteekening nader aan geduid wclko verkrijgbaar zijn ten kantore van den Notaris, Zijlweg te Overveen, alwaar tevens nadere in lichtingen zijn te bekomen- IN DE der Gemeente Haarlem, op WOENSDAG en DONDERDAG 14 en 15 SEPTEMBER 1910, des voor middags te 10 uur, van Panden, be leend in de maanden April, Mei en Juni 1909. Daags voor de verkooping te zien, des voarmiddags van 10 tot des na middags 2 uur. Het lossen en vernieuwen der Pan den kan geschieden tot DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1910, uiterlijk tot des middags 12 uur. Orde der Verkooping: WOENSDAG, Mans- en Vrouwen kleederen. Linnens enz. DONDERDAG, Goud, Zilver, Horlo- Notaris SEIGNETTE te Haarlem, zal op Zaterdag 24 September 1910, 's namiddags na 5 uur in het Verkoop- Inkuil „Dc Gouden Leeuw" aldaar publiek verkoopen: Een HEERENHUIS, van alle ge makken voorzien, met ERF en TUIN I te Haarlem aan de Jansstraat, met' uitgang naar de Bakenessergracht, plaatselijk geteekend 19, kadaster I Sectie 1>, n<>. 7302, groot 2 A. 35 c.A. i Te be :chtigen Dinsdags en Donder I dags en op den Verkoopdag telkens j van 2 tot 4 uur, mits vooraf belet .ragende. Nadere ïafunnatién ten kantore van Notaris SEIGNETTE voornoemd Kruisweg 72. Notaris SEIGNETTE, te Haarlem, zal op Zaterdag 24 September 1910, 's namiddags ïua 5 uur in het verkoop lokaal „dc Gouden Leeuw" aldaar pu bliek verkoopen: Een HEERENHUIS, van waaruit men riant uitzicht heeft over liet Spaarne, plaatselijk gel eekend 93, naast de R. K. Kerk, kadaster sectie D, no. 6*130, groot 1 A. 37 c.A. Het perceel is van alle gemakken voorzien. Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags en op den verkoopdag, tel kens van 2 tot 4 uur, mits vooraf be let vragende bij de bewoonster. Nadere information ten kantore van NoUitLs SEIGNETTE voornoemd. Kruisweg 72. Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris J. RATELBAND, te Haarlem, is voornemens op Zaterdag 24 September 1910, des namiddags na 5 uur, in het Ver kooplokaal „de Gouden Leeuw", te Haarlem, publiek te verkoopen: 1 1 Ken HUIS, get. 00, ERF en TUIN», te Haarlem aan de Linscliotenstraat. kad. Sectie K, No. 1303, groot IA.* c.A. met uitgang door een poort, uit komende in de Linsehotenstraat. 2. een HUIS, get. 06, ERF en TUINf te Haarlem, aan de Oranjestraat, kad. sectie H, no. 2159, groot 1 Are 13 c.A. Bezichtiging: Perceel 1. Dinsdags en Donderdags. Perceel 2. Dinsdags en beide perceelen op den verkoopdag van 2—4 uur. Nadere information ten kantore van voornoemden Notaris, Nassau- straat 18. Op Zaterdag 24 September 1910, 's nam. na 5 uur zal in het verkooplo kaal „De Gouden Leeuw" te Haar lem, iu publieke veiling worden ge bracht: No. 1. Door Notaris P. F. DE BORDES Een nieuw WINKELHUIS en ER VE te Haarlem aan de O.z. van de Grooto Houtstraat, get. No. 161, groot 64 c.A. Bezichtiging: des Dinsdags en Don-J derdags, zoomede op den verkoopdag' van 2—4 uur nam. No 2. Door Nutans B. E. C. SEIGNETTE t Een 1IU1S en ERVE met afz. op gaande BOVENWONING (door vier gezinnen bewoond), verhuurd voor I 4.50 per week, te Haarlem aan de W.z. van de Lange Raamstraat, get. No. 16 Zw. en R., groot 78 c.A. Bezichtigmgi Op den verkoopdag van 10—12 uur voorin, en van 2—4 Breeder hij biljetten omschreven. Dc veilconditiën en eigendomsbe wijzen zullen gedurende drie dogen vóór de veiling ter lezing liggen ton k au toren van de Notarissen voor noemd:. Nadere information voorts bij don gemachtigde, den Heer FRANS ERDTSIECK, van beroep Makelaar, Kruisstraat no. 2, te Haarlem, en voor wat perceel No. 1 betreft, bovendien bij den mede- gemachtigde den Heer J. G. COBSLENS, ven beroep Makelaar, Ged. Oude Gracht No 72. te Haarlem. tengevolge sterfgeval, van en ERVEN met TUINEN. alsmede een FABRIEKSGEBOUW, Werkplaatsen mei Bovenwoningen enz staande en liggende te Haarlem Notaris J. KOOLHOVEN, te Haarlem, en C. F. J. HANEDOES, te Amsterdam, zullen op Maandag 26 September 1910, bij inzet door opbieding der percee len en combinatiën, en op Maandag 3 October 1910, door afmijnmg der perceelen en com binatiën, telkens des avonds na 6 uur, in het Algemeen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74, publiek verkoopen met de Makelaars FRANS ERDTSIECK en C. J. CRAMER, te Haarlem, en H. VAN ESSEN, te Amsterdam. No. 1 Drie naast elkander gelegen ruime WINKELHUIZEN en ERVEN met TUINEN, zeer gunstig gelegen aan de Zuidzijde van de Zijlstraat, get. No, 62, 64 en 66 zwart cn rood mot een gezamenlijke gevelbreedte van pl.m. 21 Mr., bij het kadaster bekend onder Sectie C, no. 3910 en 3911 geheel en No. 3804 en 3912 ge deeltelijk, groot te zamen ongoveer 7 Aren, 58 Centiaren. De schoorsteenmantel van den win kel van perceel No. 64 is niet onder den koop begrepen. No. 2 Een KANTOORGEBOUW, annex MAGAZIJN met afzonderlijk opgaande BOVENWONING, aan de Westzijde van de Nobelstraat, gel. No. 2 zwart en rood, bij het kadaster bekend onder sectie C, no. 3912, go deeltelijk, groot ongeveer 67 centi aren. No 3. Een ruim en solied ccbouwd FABRIEKSGEBOUW en FRVF.. in gericht als STOOMSMEDEP.1J niet beschoten ZOLDER, aan de Westzij de van de Nobelstraat, get. No. 4 zwart en rood, bij het kn i tter be kend onder Sectic C no. 3913 geheel en No. 3804 gedeeltelijk, groot onge veer 4 Aren. 75 Centiaren. Do perceelen No. 1 tot en met 3 zij?» groot ongeveer 13 Aren, bij het kadas ter bekend voor eon grootte ven 12 Aren, 81 Centiaren. No. 4 Een perceel OPEN GROND of ERF aan de zoogenaamde Beek, aan de Westzijde van de Nobelstraat, bij hel kadaster bekend onder Seclie C. no. 5071. groot 24 centiaren. No. 5. Een WERK- of BERG PLAATS met ZOLDER, aan de Wes6 zijde van de Nobelstraat. get No. 8, bij het kadaster bekend onder Sectie C No. 4017, groot 60 centiaren. No. G. Een WERK- of BERG PLAATS met drie afzonderlijk op gaande BOVENWONINGEN, aan de Oostzijde van de Nobelstmat, get No. 17, 19 en 21, bij het kad ïstor bekend onder Sectie C No. 4679. groot 1 Are, 29 Centiaren. De perceelen zijn alle gesitueerd, zooals door gegadigden kan worden bezichtigd. Do perceelen No. 1 tot en met 5 zul len eerst afzonderlijk en daarna In verschillende combinatiën worden op gevend en afgeslagen. Te zien op Dinsdag Donderdag enl op don Verkoopdag van 2 tot 4 uur.] Iemand nader onderricht bcgeerett-J de vorvoege zich bij iKnengomeldé Notarissen of Makelaars. Do bewijzen van eigendom en veil-! conditiën zullen drie dagen voor enj op dea verkoopdag ter visie liggern ten kantore van den Notaris J KOOIj] HOVEN, Nieuwe Gracht 84 en copl&tt daarvan bij Notaris C. F. J. HANB» t)OES, Keizersgracht 210, Amsterv: dam. ZEGT HF.T VOORT.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7