G. IJ. WËSTERMAN, Hief fe consuiteeren Mej, l LGDEWUKS Dr A. N. DINGER, heeft de praktijk hervat. JONGES, Is tot nadere aankondiging AFWEZIG. i hervat i September har» 'Vioollessen. Weerbericht MEDEDE KLINGEN VAN IIET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 29 Aug. 1910.) Hoogste barometerstand 766.8 m.M. te Horta (Azoren) laagste 746.2 te Holyhead (Westkust van Engeland). Venvactiting tot den avond van 80 Augustus WindEerst krimpende en toene mende, daarna ruimende alnemenae wind. Gesteldheid van de luchtEerst zwaarbewolkt, regenbuien met kans op onweer, later opklarend. TemperatuurDezelfde. BAROMETERSTAND TE RAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 tour 757 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 759 m.M.' OPGAVE VAN: .JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Zondag 28 Auguetua Hoogste gisteren F. 70° Laagete heden nacht F. 52 Hedenmiddag 12 uur .F. 66» Maandag 29 Augustus Hoogste gisteren .F. 66» Laagste heden nacht. F. 58° Hedenmiddag 12 uur F. 65» De alhier bij het baden verdronken vrouwen zijn Zaterdagmiddag met een lijkwagen naar Amsterdam vor- •oerd, alwaar zij Maandag ter aarde zullen worden besteld. Aan de Vercenigiug Zandvoorfs Feestcommissie is vergunning ver leend tot het houden van eene verlo ting van een bok met tuig en wagen op 31 Augustus a.s De gehoede winst zal ten goede ko en aan de tractatie van de ver pleegden van het Oude Mannen- en Vrouwen-Gasthuis, de verpleegden het Diaconiehuis en van de kin deren dor vacahtie-kolonies. Naar uunleiding van brieven over do te Zandvoort verdronken vrouwen ontvangt 't Hbld. nog van eeu drietal lezers een schrijven, waarin o. a. ver meld staat Een duidelijke waar schuwing omtrent het gevaar van te ver in zeo gaan zou in de badkoetsen gehangen moeten worden, met ver melding dat waarschuwingsseinen met een hoorn gegeven zouden wor den, de badmeesters moesten van zulk een hoorn voorzien worden. Aan het strand behoorde een barak voor •erplegïn" van drenkelingen aanwe zig te zijn. Een ooggetuige, di© den moed van het personeel zeer prijst, vraagt een ruime belooning voor den badman, er op wijzende, dat in Zandvoort de zo- merverdiensten de zorgen voor den 'intv.' goed moeien maken. Men schrijft aan de Tel. In de meeste Engelsche badplaat sen kan de bader zich voorzien van een sterk touw. verbonden aan het dak van de badkoets en eindigend in een lus:, welke door den bader in zee steeds wordt vastgehouden. Tot meer dere zekerheid kan men zich dat touw om het middel slaan. Aldus kan men veilig zoo ver in zeo gaan als het touw speling geeft. De meeste baders bedienen zich van dit eenvoudige vci- ligheidsmiddel waarom gebeurt het hier niet En hoeveel menschen moe ten er nog verdrinken, voordat de baddirectie op den inval komt om het hier ook eens te probeereu HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 80 Augustus. Hoog water. IJmuiden vm. 11 u. 8m.;um.llu. (Om Katwijk vm. 10 u.'48 m.; nin. llu. 1 Petten vm. 11 u. 28 in.; ntn. I2u. 10m Laag water. IJmuiden nm. 7 u. 8m.; vm. 7u. 50 m Katwijk nm. 6 u. 48 m.; vm. 7 u. 30 Petten nm. 8 u. 38in.;vm. 9 u. 20 Het uansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 7 u. 26 m. geschieden. cp de uitvoering der werken enz., noo- •dig in verband niet de gasleveriug in ;de gemeente. SLOTERDIJK, Koninginnedag. 31 Augustus zal te Slotcrdijk door de „Wilhelmina Vereeniging" een optocht worden georganiseerd van gecostumeerde ruiters, versierde rij tuigen en rijwielen en ongeveer 500 schoolkinderen, die nadien zullen worden onthaald en deelnomen aan .verschillende wedstrijden. In den namiddag zullen voorts voor volwassenen allerlei vermakelijkhe den worden gehouden, o. a. ringrij- den met paard en rijtuig en met fiet sen. Bij gunstig weder is er 's avonds bal-chainpêtre. IJMUIDEN. Quarantaine. Het laatste te IJmuiden nog fn qua rantaine liggende 6toomaclüp, Therè- se Horn, is Zondag ontslagen en n Zaandam opgestoomd. Een schadepostje. Een te IJmuiden thulsbehoorende stoomtrawler keerde tusschentijds van de visscherij terug mot verlies van vischtuig, hetwelk men gekupt had omdat de bemanning vreesde, dat het schip zou zinken. Het geval heeft zich in het kort als volgt toegedragen: Op de visscherij zijnde, was men bezig het water, af komstig van liet gesmolten ijs uil het schip te pompen toen men bemerkte dut het schip water maakte. De eerste gejachte was natuurlijk dat het schip zou zinken. Een stoomschip werd in de verte gezien en ging men uit zucht tot lijfsbehoud daarop aansturen. Maar de vaart van den trawler werd ten zeerste belemmerd door liet buiten boord hangend vischtuig. Goe de raad was duur, want men l>e>sIoot gewoonweg dit vischtuig af te kappen en aan de zee prijs te geven; liet leven gold in dit geval meer dan wat ook. Ten slotte kwam zoo schrijft het Hbld. - - een snuggero bol tot de ont dekking dat de machine niet bezig was het overtollige water uit 't schip te pompen, doch integendeel met alle gracht zeewater in het schip pompte. Deze slimheid van het machineka- mcrpersoneel kost der reederij aan verlies van vischtuig, plus schade van verloren vischdngen, plus srneltvor- lies van ijs, plus loon van de beman ning, plus verstookte kolen, enz. ruim 1000. ZANDVOORT. Heden was de temperatuur van het water 14 1/2 gr. R. Zaterdagnamiddag werden in Hotel Driehuizen ten overstnun van notaris Koolhoven uit Haarlem twee huizen verkocht Een staande aan de Kerk straat voor 1450. waarvan koopcr werd de heer G. Kraaycnoord en een •taande aan het Schelpenplein, waar van kooper werd de heer G. Lemstra, voor 875. Binnenland HOFBERICHTEN. Z. K. II. de Prins zal in het laatst van September weder voor eenigen tijd van liet Lon naar Dobbin ver trekken. Zijn adjudant zal hem daar: heen vergezellen. DRANBESTRIJDING. De Intern. Verein gegen den Miss- brauch geistiger Getranke zal op 9 en 10 Sept. a.s. te Sclieveningen zijn vergadering houden. Bij dezen Vérein zijn uit Nederland aangesloten de Volksbond tegen Drankmisbruik, de Federatie van R. Itath. Dioc. Bonden Sobriülas en de Vereen, t. bev. v. h. herstel 'van drankzuchtigen. ONWEDER. Bij het on weder, dat boven Bergen- op-Zoom woedde, bevond zich op de Schelde een visschersvaartuig, ge merkt B. Z. 21, eigenaar P. van Dort. Deze was met zijn drie gebroeders en een zoontje van een hunner oesters gaan korren. Zij bemerkten op do terugreis het noodweer, waarin zij verkeerden, te Iaat c-n door de ruk winden kantelde het vaartuig en wenden de inzittenden in zee gewor pen. Drie hunner hingen aan het want, terwijl twee hunner met levens gevaar zich uit het vooronder door het water konden redden. Zoo bleven zij geruimen tijd in angst hangen, tot de vrachtstoomboot „Stad Gent.-' kapi- ten P. C. van Nïspen. met zijn knecht even nadat liet onweder was bedaard, hen aantroffen en met eigen levens gevaar redden. De tjalk zat zoodanig vast in liet zand, dat het onmogelijk was, deze los le krijgen. BRAND IN EEN FABRIEK. Zatordngavond ongeveer 10 uur ont stond door onbekende oorzaak brand, in de sigarenfabriek van den heer Goossens te Stratum bij Eindhoven. In deze fabriek oefent de zoon van G. zijn bedrijf uit, benevens de fir ma Schenaerts, beiden sigarenfabri kanten. De brand ontstond aan achterzijde der fabriek en weldra stond het groote massieve geboir vlam. Aan eene zijdo wordt het overigens vrijstaande gebouw belend door het woonhuis, hehoorende aan den heer Verhoeven, caféhouder te Eindhoven en bewoond door Van Ummelen. huis liep groot gevaar. De brandweer concentreerde dan ook hierop haar brachten, doch door gebrek aan vol doende water en de gebrekkige orga nisatie der brandblusciimiddeïèn kon in deze toch niet veel uitgericht wor den. Een aantal arbeiderswoningen aan de overzijde der fabriek gelegen liepen eveneens gevaar. Door de he vige hitte ireeds sprongen een aantal ruiten, doch gelukkig was de wind af zijdig. Do oorzaak van den brand is onbe- kend. De schade- moet door verzekering op beuvspolis gedekt zijn.. Do fabriek is geheel uitgebrand, slechts do naakte muren zijn blijven staan. Doordat er vrijwel windstilte was, zijn de beide meesterknecht! ningen en het. belendende huis ge spaard gebleven, alhoewel deze ningen uiterlijke brandschade geleden hebben, en ook door het water van den inboedel word bedorven. Een groote vuorruad tabak en sigaren is verbrand, BRUTAAL. Te Maurik is in de laatste nachten in de kom der gemeente op een vijftal plaatsen ingebroken. Onder do besto lenen behoort... de gemeenteveldwach ter. HUISELIJK DRAMA, Zaterdag had ten huize van het ge zin M., Dijkstraat te Amsterdam, een treurige gebeurtenis plaats. Vader en zoon kregen n.l. ruzie, werden hand gemeen en de zoon bracht zijn vador een mes een steek toe iu de lin kerzijde. a vader werd in liet Binnengast huis overgebracht en de zoon gearres teerd. De zoon was pas drie maandeu ge leden uit het krankzinnigengesticht te Apeldoorn ontslagen. Aan zijn toere kenbaarheid, op 't oogenblik van do daad, bestaat dus gegronde twijfel KLUIZENAARS. Te Oslnggahuizon, bij Heeg (Fr.), is, 'Olgons de'Tel., een kluizenaars-paar aangetroffen, liet is niet onbemid deld, doch geen van beiden is toere kenbaar en \crkeeren in een staat van erregaande vervuiling. De man be waart het geld, verpakt in een cou rant, in den binnenzak van zijn jas. II heeft weinig mensclielijks in zijn voorkomen, is zeer verwilderd. Zijn gelaat is niet een korst vuil bedekt en zeer vermagerd. De nagels zijner vin gors zijn 3 d.M. lang. Do vrouw heeft een vlasbaard. Op ec u tafeltje bewaart de man een 500 lucifersdoosjes, TOEZICHT OP PARTICULIERE LE VENSVERZEKERING-MAAT SCHAPPIJEN. De Haagsche correspondent van de Tel. meldt Naar wii vernemen zal binnen niet al te langen tijd worden ingediend ■en wetsontwerp tot het instellen van toezicht op particuliere levensverzeko- riiigiiiaatscliappijen. De vereeniging voor LovensverzcKe- ring heeft, daartoe door de regeering aangezocht, reeds eenigen tijd gele don een voorontwerp saamgesteld. BENOEMINGEN. P.ij koninklijk besluit zijn benoemd met ingang van 1 October tut advocaat-generaal bij het ge rechtshof le 's-Gïavenhage, mr. A. W. C. Wentliolt, thans officier van justi tie hij do arrondissements-rechtbank te Almelo tot officier van justitie bij do ar rondissements-rechtbank te Almelo, mr. P. J. M. Schaepman, thans sub stituut-officier van justitie bij de ar rondissements-rechtbank te Arn hem. CHOLERA Twee schippers, gebroeders Sieie- ma, die water hadden gedronken uit een poel onder Surhuisterveen, wer den onder Bergum ongesteld en zij» spoedig overleden. Doktor Hingst, wiens hulp was ingeroepen, meende cholera nostras te constateeren. CHOLERA-VACCINE In een brief van vertrouwbare zijde door de ,,N. R. CL" uit Batavia ont vangen, komt de volgende medodiue- ling voor: „Dr. Nijland beeft gepubli ceerd, dot het hem gelukt is, con cholora-vaccine te maken en schijnt in een daarna gehouden vergadering van medische autoriteiion vooruit- Jclit op practisoh succes le hebben PROV. STATENVERKIEZING TE AMSTERDAM. De R. K. Kiesvereeniging in district I stelde candidaat mr. E. van den Boogaert. ONTSLAG COMMIES H. IJ. S. M. NATHANS. Het scheidsgerecht heeft beslist, dat het ontslag gehandhaafd zal blijven, doch dat, er een uitkeering zul wor den verleend van 525. DE NEDERLANDSCHE TUINBOUW OP DE BRUSSELSCHK TEN TOONSTELLING. De Nederlandsche tuinbouw mankt op de wereldtentoonstelling een goed figuur. Bij de lijdelijke internationale tuin bouwtentoonstelling van 30 April tot 3 Mei wei-den o. a. aan oen collectie- -e Ncderlandsc-he inzending groenten en fruit zes eerste prijzen toegekend. ..nkrijk en België moesten toen liet onderspit delven. Ook werdon aan Ne-! derlanders eenige particuliere prij zen toegekend, hoewel er veel concur rentie was. Thans heeft de jury voor do perma- nente tentoonstelling, groep Tuin bouw, waarin voor Nederland zitting hadden de heeren E. II. Krelage te Haarlem (groepsvoorzitter), B. Ruys, te Dedemsvaart, en Henri Looyinans, te Oudenbosch, toegekend lo. aan den Nederlandschen tuin, tegenover het Nederlandsche pavil joen een Grand Prix 2o. aan de permanente inzending Nederlandsche versche groenten: een Grand Prix 3o. aan de permanente inzending Nederlandsche versche fruit©en Diplome d'Honneur 4o. aan eene inzending graphischo voorstellingen, betrekking hebbend op de ontwikkeling van het Vereenigings- leven en het veilingswezen, alsmede op de uitgestrektheid der verschillen de cultures en den uitvoer van tuin bouwproducten, eveneens een Diplo me d'Honneur. Deze inzendingen, evenals do bo venbedoelde collectieve inzending groenten en fruit, waren bijeenge bracht door eene oommissie uit liet Centraal Bestuur van den Nederlancl- scbon Tuinbouwraad, op naam van dien Raad. Ook nu werden particuliere Neder landsche inzenders bekroond. Sport en Wedstrijden Voetbal. Zondag wei-den op het terrein nan den Ouden Weg voetbalwedstrijden gehouden. Van 12 tot 2 uur speelden S. V. V. II en D. O. S. I. Met rust was de stand I—0 voor S. V. V. II. I) O. S I won ten slotte met 31. Van 3 tot 5 uur speelden S. V. V. II en Jong Haarlem ;rust 10 voor S. V. V. II; het einde kwam met een S. V. V.-zege, 4—1. Hollanciia speelde tegen Voor waarts en won welverdiend met 40, De match Victrix I—S. V. V. ein digde in een overwinning van 6—(l voor Viel,i Is. CRICKET. Do „Telegraaf'-beker is na een in teressanten strijd voor de 3e maal in liet bezit dor Hagenaars gekomen, die ditmaal hun overwinning in hoofd zaak te danken hebben aan hun su perieur fielden in de eerste innings. Op de eerste innings hadden ds Ha genaars een 100 runs voorsprong, maar dank zij een keurige GO van llis- gen, stond Den Haag ten slotte nog voor do taak, om 13 runs te maken, wat hun nog 3 wickets kostte. De Van .Hosselt-krans werd leg£ii de verwachting in, door Ajax gewon nen, V. O. C. begon met 54, waarop Ajnx 153 bijeen bracht. Do beslissingswedstrijd om het 2o klos kampioenschap werd na een spannonden strijd dooi- Haarlem met 4 wickets gewonnen. Hilversum maakte 90 en 112, terwijl Haarlem 89 en 117 voor 6 wickets scoorde. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE GOUDA'. Ter gelegenheid van deze gisteren gehouden wedstrijden, behaalde hoer W. J. Los van Haarlem in hel nummer duiken, den eersten prijs, een verguld zilveren eerekruis. DE BREDASCïlE VLIEGWERK, Onder grooten toeloop van het pu bliek is Zondag te Rijen de Bredasche vlicgweek aangevangen. De Rus Len- kowknseh vloog op een hoogte van p) m. 20 meter gedurende 2 min. 49 2,7) sec. Daarna vloog Archer eerst 1 1/2 min., daalde toen door verkeerd sturen; steeg wederom op en vloog toen op een hoogte van 33 meter gedu rende 4 1/2 minuut, in welken tijd hij 18 K.M. aflegde. Uit de Arbeiderswereld Land en iluinöouw Laatste Berichten KONINGINNEDAG. Men schrijft ons Het spreekt vanzelf, dat het tradi tionele Kcrkconcert ook dit jaar op het feestprogramma niet ontbreken mocht. En gaarne vestigen wij ei' de aandacht op, nu de muziek-coinmissie zoo voortreffelijk geslaagd is in do keuze der solisten, zoodot het concert, dat te één uur aanvangt, oogenblik- ken van waar kunstgenot zal ver schaffen. Men heeft geprofiteerd van die toe vallige gelegenheid, dat do zoon van onzen Uaarietnschen muziekdirecteur de lieer Ch. Kriens, uit New-York, hier met vacantie vertoeft. Doze mu sicus-componist, die in Amerika als lersto violist in hot bekende orkest •an Mahler reeds zooveel succes ver- ■vierf, zal op het Kcrkconcert mede vorken en „Sons du Soir" uitvoeren, een stuk uit een door hem zelf gccoin- eerde suite „En Hullarulewaar in als eigenaardige bijzonderheid iiet spel der Damiaatjes voorkomt. Dc heer Kriens zal verder met me juffrouw Hermine Scholten het zoo (choono „Repentir" van Gounod uit roeren. Mejuffrouw Schellen, dc in onze sta.1 zoo bekende en gevierde soliste, zingt liederen van Loots en wordt dan op het orgel geaccompagneerd door ilen heer Louis Robert, die ook als solist optreedt. Met het altijd op nieuw iniponeerende „Wilhelmus" zal hij dit traditioneels concert ope nen. Vermelden we nog als 1 aalsten so list don lieer Corel Phlippeau, die eenfge zeer schoone nieuwe Holland- sclie nummers zal uitvoeren. Onderscheid in rangen is voor dit, concert ni'et gemaakt.. teder, die in het bezit is van oen toegangskaart,, kan plaats nemen, waar hij verkiest. SPORTTENTOONSTELLING. De jury voor •bovenvermelde ten toonstelling heeft de navolgend o be kroningen toegekend: Diploma voor Gouden Modaille: Verweegen en Kok, Amsterdam, Het Wapen-Magazijn v/h. S. de Ja ger, Haarlem; A. K. Hoekstra en Co., War ga; G. J. Eilers en Co., Amster dam; N. V. NederL Fabriek v. Turn-: artikelen v.li. J. H. Keunen, Amster dam. Diploma voor Zilveren Medaille: II. J. de Pont—Mainmorts, Tilburg; Heenk cn Wefers Bot tink, Haarlem; Gcbrs. Ilamcrs, Watergraafsmeer; do Vries, Rijwielhandel, Haarlem: Bing ham en Lugt, Rotterdam; G. de Vries I.cntoch, Nieuwendam; Willem F. An drea, Haarlem; Theunissen en Krop man, Nijmegen. Eei volle vermelding: M. Stibbe, Amsterdam; J. F. v. d. Ven, Baarn; Th. Nugget Polish Ltd., Amsterdam; N. V. Werf de Amslol, Amsterdam; Joh. Schmidt, Opticien, Haa/rlom; Jan Pezie, Almelo; J. Blok, Haarlem, en F. v. d. Maaren Jansen, Haarlem. Samensmelting. Naar men hier en diaar in muzikale kringen verneemt, bestaan or ernsti- ke plannen tot samensmelting der beide mannenzangvereenigingen: Crescendo en Caccilia. Doodgeschopt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Beverwijk bij een vecht partij iemand. De Graaf genaamd, dermate mishandeld, dat hij gisteren in het geslicht van den II. St. Joannes de Deo is overleden. De Graaf moet letterlijk doodge schopt zijn, want, toen men des nachts hem bewusteloos op straat vond liggen, had hij ernstige won den aan onderlijf en hoofd, welke door schoppen moeten toegebracht. zijn. De wonden bloedden vreeselijk. Verdacht van deze gruwzame mis handeling is aangehouden en naar h.|: huis van bewaring overgebracht E. Z., uit Beverwijk. VEILING. Uitslag der gehouden veiling in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haarlem, op Zaterdag 27 Augustus 1910, des nam. na 5 uur. 1. De villa, gen. „De Schulp", erf en tuin, te Aerdenhoud, gemeente Bloemendaal. aan den Bentvcldsduin- we<j^_en den Schulpweg. Opgehouden, 2. en huis en erf aan de O. Z. van de Frankestraat no. 19. Opgehouden, 1200. 3. Een huis en erf met tuin, aan do W. z. van het Klein Heiligland no. 32. J. J. Surondonk, /4900. 4. Een werkplaats met afzonderlijk opg. bovenw. en erf, aan do Ridder straat no. 4 zw. en r. J. H. Bierboom, 3280. 5. Een huis en erf, aan de Bokones- sergracht no. 104, J. II. Bierboom, 1995. 6. Een huis en erf aan de Franke straat no. 15. 7. Een huis erf, aan de Frankeslr. no. 13. De percellen nos. 6 en 7 gecombi neerd. Op-ehoudcn f 2905. 8. Eeu huis en erf, te Schoten aan de Dr. Leyösslraat no. 50. No. 9. Eeu huis eu erf te Schoten aan de Dr. Leydsstraat naast het voorgaande no. 52. De perceeleu nos. 8 en 9 gecombi neerd. Opgehouden, 4105. Errata. In het artikel over den lieer Johan Winkler zijn een paar zinstorende fouten geslopen. Zijn corslo werk heel namelijk Algemeen Nederduitsch en Friesch Dialecticon. En Kaap Hoorn moet natuurlijk wezen Kaap do Goe de Hoop. Vechtpartij. Zaterdagavond werd door een vechtpartij in het café van den heer K. een groote oploop in do Groote Houtstraat veroorzaakt; na liet slui ten der café's ontstond oen vochtpar- tij in deze straat, waaraan de politie spoedig een einde maakte. Gev. Voorwerpen: Een halsketting, Gr. lloutstr. 1. Een knipmesje, Ripperdnpark 21. Een colbertjas, K. Wolstraat 9. Een broche, Amsterdamstr. 12. Een hondenhalsband, Bollaiidstr. 58. Een bril in etui. Gr. Heiligland 25. Een lorgnet, Wouwermansstraat 66 Een sigarenkoker, Gen. Jouberstr. 44. Een portefeuille, Oranjeboomstr. 90. Een stuk steigertouw, Ged. Raam gracht 7. Een handtaschje met inhoud, So- phiastraat 35. Een ijzeren tang, Reguliarstr. 29. Twee lederen riemen, aan het poli tiebureau. Een double armband, L. Molenstr. 26. Een zilveren rozenkrans, Borendse- straat 31. Eon grijze kat, Bnrteljorisstr. 29. Een abonnement II. IJ. S. M., Bree- straat 5. Een portemonnaie met inhoud, Has selaarsplein 1. Een ceintuur met gesp, de Clrecq- straat 73 rood. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden broche. Sala—Beukers d. 29 M. Waar—Heij- del z. 27 M. J. RoukemaRoosdorp z. 28 II. C. Jonkhof—de Weerd-t z. 27 W, van Schagen—Bakker z. 28 Aug. W. J. Lansdorp—IJlstra 27 G. de Vriesv. d. Leek d OVERLEDEN: 27 Aug. A. Kluitenburg, 57 jaar, KL Houtstraat; 28 J. B., 3 maanden, zoon van J. v. Noord, Bar ends estraat; P. M. lmaand, dochter van W. F. Hee- rens, Brouwersvaart; C. de Graaf, 47 jaar, M. v. Heemskerkstraat; 26 T, Meijer, 73 jaar, Jansstraat. ZANDVOORT. GETROUWD: P. de Jong en G. Korlcma.iv. BEVALLEN: T. KoperMolenaar z. J. Keesman- Slagtveld z. A. C. BehrensWeze naar, d. Amsterdamscbe Beurs. Openingskoersen van 29 Augustus 1910, LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 eD 3. TeL No. 577, ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru I I 1/4. PETS' OLE U M-A ANDEELEN. Flauw. Koninklijke Petr. 480—183, Dordt- sche Olie 154 1/2, Geconsolideerde 341— 346, Sumatra Palembang 181, Tara- Jan l2G 1/2, Orion 123, St. Itomayi MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 158, Winst- hew. 128-129 1/2, Great Cobar 109. AM ERIKAANSCHE MARKT stil. Atchison Topeka 99 Denver 301/2, Erie 24 7/8, Kansas 28 5/8. Preferenlo 63, Missouri 31 1/2, Ontario 40, Rock Island 30 3/8, Southern Rails 23. Union Pa<*fic 165, C. Wabasli 17 3/8, Wabash Pittsburg 4 3/4, Steel 68 3/4, Carren 481/2, C. Marine's 5 1/16. Pre ferente 16, Amalgamaled 641/2, C. Cigars 61, latere. Rubber 251/2, Bnds. 60 5/8. Marktnieuws Haarlem, 29 Aug. 1910. Graan- cn Zaadmark t. Witte tarwe, 520 H.L., 7.70-/ 7.25. Rogge. 160 H.L., 5.15-/4.85. Karwijzaad, 7500 kg., per 50 kg. 14 ^DVERTEMTDËM Gemengd Nieuws DE LONDENSCHE KELDER- MOORD. Dr. Crippen en juffrouw Le Neve zijn uit Canada te Londen aangeko men cn naar de gevangenis ge bracht Een gTOote menigte had zich bij het spoorwegstation en het politiebureau verzameld. l)e politic had bijzondere maatregelen genomen om rle or.de te handhaven. De stoomboot van Canada kwam te iverpool aan. De politie aldaar aagde er in, de menigte aardig te verschalkenterwijl namelijk aller aandacht getrokken werd door eene landingsbrug, waarover de reizigers aan land gingen, werden dc arrestan ten vermomd en ongemerkt over een andere landingsbrug geleid, vlug naar liet station aan de kade overge bracht en geplaatst in eon salon van den sneltrein, die onmiddellijk naar Londen vertrok, nog voor er velen vermoeden hadden gekregen van lict- geen er geschiedde. Een eveneens duizenden tellende menigte belegerde te Londen hol po litiehof. Zij hoopten dc gevangenen even te kunnen zien als zij daar voor den politierechter zouden verschijnen, "var ook de wachtenden 1e Londen -rden teleurgesteld, doordien de po litierechter aankondigde, dal hij eerst Maandagochtend de zaak van Crippen zal behandelen. GROOTE BRAND. Te Helsingfors heeft eetn groote brand gewoed, die de Michaelwijk ge heel verwoestte. DE CHOLERA IN ITALÏë. In de jongste 24 uren zijn 17 ziekte gevallen en 9 sterfgevallen geconsta teerd. Bovendien kwamen 9 verdachte gevallen voor, waarvan 4 met doode- lijken afloop. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Breendonck (België) werden vier personen, een boer, zijn dochter, zijn zoon en een boerenknecht, die onder een hooimijt een schuilplaats hadden gezocht, tegen het onweder, door den bliksem gedood. Burgerlijke Stand Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtge noot, Vader, Broeder en Be huwdbroeder ABRAHAM KLUITENBERG, in den ouderdom van 57 jaar. Uit aller naam, .T. F. KLUITENBURG— KLOKKE Haarlem, 27 Augustus 1910. Kleine Houtstraat 65 rood. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Uitdeelingslijst. De Curator in het faillissement van ARIF. JAN FERDINAND VAN DRIEL handelaar in manufacturen en ijzer en, wonende te Haarlemmermeer (Nieuw-Vennep), bericht, dat de door den Heer Rechter Commissaris goed gekeurde Uitdeelingslijst in genoem den boedel is nedergelegd ter griffie de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem en van het kantongerecht te Haarlemmermeer, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. R. W. BARON VAN LIJNDEN. Oogarts, is weder te con- suiteeren. Chirurg, STOLBERGSTRAAT 6, Vrouwanaris, Dr. GOEDKOOP De praktijk wordt waargenomen door Dr. ADRIAN, Tempeliersstr. 11. Dr. WESTERVELD, Wilhclrmna-; straat 25, en Dr. LAND, Raamsingel 8. HAARLEM. BEVALLEN: 28 Aug.: J. M. van Unnlk—Comijs 29 P. Roest—Heidveldl d. 28 M. II.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2