NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8345 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 7 september 1910 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERT ENTIËN: V<w Haarlem per drie maanden: JgM Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement voor naariem 'A'* Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per receL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevest.gd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. P g noct m" rJw /./vaüV Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1.65 ff Bf^1 .r# 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. y V B' Afzonderlijke nummers0.02H V ERfcV <sfÖ? i» .f Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37K JUj Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactle600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 8 SEPTEMBER: Brongebo u wSportten toon steil i ng met „feestterrein „Japan", van 11—5 en 711 uur. Circus Corty Althoff; standplaats terrein Julianastraat. 8 uur: Avondvoorstelling. Stadsnieuws OmOns Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Een diploma voor gymnastiek" in de rubriek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Uitbreiding ran de Electrlsche Centrale. Door B. on \V. is een schrijven aan den Raad gericht over de uitbreiding der Electrische Centrale. B. en W. schrijven daarover In verband met de levering van den benoodigden electrischen stroom ten dienste van liet trambedrijf der H. IJ. S. M. en het door de gemeente Haar lem met genoemd© maatschappij te sluiten contract om in die stroomle vering te voorzien, is een uitbreiding 'der gemeentelijke centrale noodzake lijk geworden. Ook van andere zijde werd intus- schen aan ons de vraag gedaan, tot welken prijs en op welke voorwaar den de gemeente eventueel genogen zou zijn electrischen stroom te leve ren ten dienste van een uitgebreid net. Naar aanleiding van deze aanvrage hebben voorioopige onderhandelingen plaats gehad, die zeer veel kans heb ben tot een gunstig resultaat te leiden en waardoor het, onder uw goedkeu ring, mogelijk zou zijn een overeen komst te siuiten tot het leveren van ©en belangrijke hoeveelheid electri schen stroom. Om aan de daaruit voortvloeiende verplichting te kunnen voldoen, zou de bovenbedoelde uitbreiding der Cen trale, volgens de daarvoor voorloopig opgemaakte plannen en berekeningen, tot betrekkelijk groote uitgaven leiden. Daartegenover slaan echter belang rijke inkomsten, die het mogelijk ken niet alleen aan de ©ischen rentebetaling en afschrijving te doen, maar ook het uitzicht openen om binnen een niet te ver verwijderd tijdstip ©en matig overschot op de ploitalie iu dc gemeentekas te stor ten. Bij stijging van het stoomverbruik, dat voor de eerste jaren niet te hoog is geraamd, zou de toestand aanmer kelijk gunstiger worden, terwijl bo vendien hbt voordeel wordt verkregen, dat de Centrale, na de voorgestelde uitbreiding, in staat zou zijn aan meerdere aanvragen voor stroomlev. ring tegen matigen prijs te voldoen. Er zou dan ook met gerustheid kun nen worden overgegaan tot verlaging van de tarieven voor stroomlevering, welke ongetwijfeld een groote uitbrei ding zou goveu ann het gebruik van electrischen stroom voor licht en kracht. In innig verband staande met boven genoemde piunnen, zoo dan een schei ding van de beide bedrijven Gas en Electricitcit tot stand" moeten worden gebracht, waardoor de mogelijkheid zou worden geopend, dal het laatstge noemde bedrijf zich geheel onafhan kelijk zou kunnen ontwikkelen. Een gezonde mededinging tusschen de afdeelingeu Gas en Electriciteit der gemeentelichtfabrieken zou daarvan het gevolg kunnen zijn en beide be drijven zouden zich ongedwongen op uitbreiding van hun afzetgebied kun nen toeleggen. Dat een uitbreiding van het afzet gebied voor beide bedrijven mogelijk is, lijdt geen twijfel. Gaslevering aan omliggende gemeenten, zoowel voor verlichting als verwarming, om nog niet. te sproken van de mogelijkheid uitbreiding te geven aan het gebruik van gas voor de bereiding van spij zen, is niet uitgesloten, terwijl de le vering van electrischen stroom ra groote hoeveelheden vooral voor liet drijven van fabrieken, in den laatsten tijd een bron van inkomsten voor goed ingerichte Centralen is geworden. Vooral waar het geldt nieuwe fa brieken te stichten en men dus de ruimte en de uitgaven voor een eigen krachtcentrale kan besparen, heeft de levering van electrischen stroom van één groote Centrale uit ongetwijfeld een groote toekomst. Is liet nu bij Centralen, welke alleen gelijkstroom leveren, van het groot st- belang om de fabrieken zoo dicht mogelijk bij de centrale te bouwen, om daardoor de kosten van kabelverbin dingen en de uit de overbrenging der energie voortspruitende verliezen verminderen, bij de centralen, welke draaistroom van hooge spanning leve ren, zijn do kosten der kabels energie-verliezen betrekkelijk gering en is men in staat ook op grootere af standen stroom te leveren. Bij do plannen tot uitbreiding der centrale is dan ook van het standpunt uitgegaan, dat het bestaande gelijK- stroomgedeelte, desnoods met eenige latere uitbreiding, voornamelijk dienstbaar moet worden gemaakt tot stroomlevering aan het bestaande net en aan eenige eventueel in de onmid dellijke nabijheid der Centrale verrij zende fabrieken, terwijl ook de hef werktuigen van een goed ingerichte spoorweghaven hun stroom aan dit gelijkstroomgedeelte zouden kunnen ontleeneo. Het nieuw toe te voegen draaistroom-gedeelte zal daarentegen de gelegenheid openen ook op groote afstanden stroom tegen billijken prijs te leveren. Door ij\erige acquisitie en gepaste reclame zal het zeker niet moeilijk zijn den afzet van electrischen stroom aanmerkelijk uit te breiden en behoeft zeker geen verder betoog, dat dit op ongedwongen wijze zou kunnen geschieden, wanneer de beide bedrij- m gescheiden waren. Teu slotte kan hieraan worden toe gevoegd, dat zulk een scheiding de volle instemming van den directeur der Lichtfabrieken heeft. Resumeerende kan dan ook met de meeste gerustheid worden aanbevo len L Het voorbereiden en voeren van onderhandelingen, die tot uitbreiding van stroomlevering op aannemelijke voorwaarden kunnen leiden. IL Uitbreiding der bestaande elec trische Centrale met een draaistroom gedeelte van zoodanige capaciteit, dat aan de verplichting tot stroomlevering de H. IJ. S. M. en aan de in de naaste toekomst te verwachten afne- ers kan worden voldaan. III. Verlaging van de tarieven voor de levering van electrischen stroom jor licht en kracht. IV. Scheiding vau de beide bedrij ven Gas en Electriciteit en het stel- an die bedrijven onder een af zonderlijke directie. Zonder op bet oogenblik, nu de zaak nog geheel in voorbereiding is, be paalde oorstellen aan Uwe Vergade ring te doen, meenen wij U toch van onze overwegingen niet onkundig te moeten laten, teu einde te zijner tijd nadere voorstellen in te dienen, al dus eindigen B. eu W. LOONREGELING GEMEENTEWERKLIEDEN B en W. doen in de Raadsstukken meedeeling van het adres van „De Goede Verwachting" en van de amen dementen van den heer De Braai in zake de loonregeling der Gemeente werklieden. Beide stukken zijn door ona reeds in hoofdzaak meegedeeld. Aan het stuk van den heer De Braai outlecnen we nog het volgende De heer De Braai schrijft o.m.: Vooraf diene nog deze opmerking, dat ondergoteekeude geen voorstan der is van het mdeeden iu zooveel klassen als B. en W. voorstellen voorkeur geeft uon een te trekken lijn tusschen vak- en nietrvaklieden, ter wijl daarnevens een klasse kon wor den gevormd indien zulks noodza kelijk bleek voor niet-volwassen arbeiders en vrouwelijk personeel. Bclialve dat het verdeden in zoo veel cutegoriêu over het algemeen een zeer nadeeligen invloed uitoefent op de verhoudingen van de werklieden tot cikarider brengt ze in het bijzon der deze moeilijkheid, dat men zeer bezwaarlijk onbillijkheden tegenover verschillende arbeiders kan ontgaan. Ho© goed ook bedoeld, levert het voorstel van B. en W. daarvan, naar het ondergeteekende wil voorkomen, een ruim bewijs. Nu kon ondergeteekende zich niet ontveinzen, zelf voor het feit ge plaatst om do werklieden in dienst der gemeente in dien geest te splitsen en uit te maken wie wel en en wie niet tot vakman moet worden gere kend, hij vreest in minstens hetzelfde euvel te vervallen als bij de voorge stelde regeling het geval is«. waar zoovele werklieden zoo veelsoortigen arbeid verrichten als wel hier het go al is. Ware dit niet zoo en was er kans op succes, ondergeteekende zou niet schromen zulk een regeling voor te stellen. Mochten er echter door an deren aannemelijke voorstellen wor den gedaan, waarbij het aantal cate- gorien tot een maximum van hoog stens drie worden teruggebracht, zal ondergeteekende die gaarne steunen. De heer De Braai stelt dan voor - gelijk wij reeds meldden, om de twee laagste loonklassen te laten vervallen. In verband daarmee stelt hij de vol gende classificatie voor waarbij men echter in het oog dient te hou den, dat de 1ste loonklasse van den heer De Braai de 3de van de loon klassen van B. en W. Ls. De werklieden ter BEGRAAFPLAATS categorie 3, te lezen ca in plaats tegorie 1. WATERLEIDING: De machine-bankwerkers in plaats van in categorie 5, te lezen 7. Dé hel pers enz., in 1, de ploegbaas enz. Lr 4. de fillerwerkers in 1, de le hoofd- fltter in 8, de 2e hoofdfitter in 7, de fitters in 4, de hulpfitters in 2, de helpers in enz., in 1, de voorman-gra ver in 2, de gravers in 1, de hoofdme- terherstell er in 7, de meterherstellers in 4, de metercontroleurs in 1 HOUT EN PLANTSOENEN: De plantsoenarbe;ders in categorie 1, de boomkweekers en de bloemisten in categorie 4. REINIGING: De wagenmaker, de scheepmaker, de hoefsmeden en de machinist-voer man in 6, de voorman-beltwerker ln 4, de schilder in 4, de lompensorteerder en de baggerlieden in 2, de straatvo- gers-voorwerkers en de schuitenvoer ders in 1. OPENBARE WERKEN: De voorman-riool werker in 7, do le straatmakers, de timmerman en de le metselaar in G, de 2de straatmakers, de rioolwerkers, de 2e metselaars en den braivdspuitmaker in 4, de contro leur deir brandkranen in 2, opperlie den enz. in 1, SLACHTHUIS: Groep A in 2, groep B in 3, 4 en de helper in de machinekamer in 2. LICHTFABRIEKEN: De gloeisters, de 3 (electro) man teurs, de filtershelpers, de fabrieksar beiders, de grondwerkers, de raeterop- nemers, de syplionpompers, de lan taarnpoeisers, de machinedrijvers, af- deelig Gas, de glazenmakers en 2de magazijnknechts in 1; de 2de schil ders, de 2de transporteurs, de (elec tro) monteurshelpers, de standopno- in 2; de 3de bankwerkers, de 2e amuioniakdistillateurs, de 2de ketel- stokers, afd. Gas, de cokestranspor teurs, de 2de cokesgasstoker in 3; de lste schilders, den 2de metselaar, de lste transporteurs, de 2de electromon- teurs, de fitters (afd. gasdistributie), schakelbordvvachters, de fabrieksfit- ters, de fitters-controleurs, de eerste magazijnknechts, de stokers-machi nisten (afd. Gas), in 4; de teerpom- pers, de 2de bankwerkers, de smeden, de machine-drijvers (afd. Electr.), de eerste ketelstokers (afd. Electr.), den 2de koolgasstoker, de hulpstokers voor den tijd waarin zij hulpstokex zijn, in 5. Ten slotte schrijft de heer De Braai Ten slotte zij opgemerkt, dat deze wijzigingen meerdere kosten met zich brengen? Hoeveel? Het antwoord moet ondergeteekende voorshands schuldig blijven. Dit staat echter bij hem vast, dat de gemeente met in de allereerste plaats mag vragen, met hoe weinig kan ik wel toe, maar wel: wat is eene billijke vergoeding in ruil voor den arbeid, die door mij wordt verlangd. De gemeente behoort zelfs voor te gaan, althans in geen enkel opzicht bij particulieren achter te staan. In dit verband zal ieder mij toestemmen, dat aanvangsloonen voor werklieden in dienst van onze gemeente van f 10.80 en 11.40, niet behooren te be staan, en kunnen loonen van f 12 bij erktijd van 60 uur maar nau welijks den toets doorstaan. Als van zelve zullen hierdoor twee klassen vervallen, en zullen de werk lieden door B. en W. ingedeeld in ca tegorie 1 en 2 volgens het stuk van W., komen in categorie 3 en 4, doch door de voorgestelde vernumme ring van de oategoricn door onderge teekende blijven in 1 en 2 met aan vangsloonen van resp. 12 en f 12.60 met uitzondering van de 2de teerpom- pers, wier arbeid een hoogere catego rie alleszins wettigt De Indeeding van B. en W. vasthou dende, verkrijgt men verder door het voorstel van ondergeteekende de vol gende wijzigingen. Van de 3e categorie worden ver plaatst naar de 4e: de straatvegers- voorwerkers, de 2de schilders, de 2de transporteurs en de standopnemers; de 3de bankwerkers, in de 5de cate gorie; de fitters, afd. gasdistributie, en echakelbordwachtera in categorie 6. Van de 4e categore: de 2de ketel stokers, gas afd., cokestransporteurs, en 2de cokesgasstokers, naar catego rie 5; de lste teerpompers en 2c bank werkers naar categorie 7 en de 2de teerpompers van categorie 2, e eens naar 7, daar er zeer kwalijk on derscheid is te mok en tusschen lsten en 2den teerpom per. Van de 5de categorie: boomkwee kers en bloemisten (plantsoenen), schilders (Reiniging), 2de metselaars, brandspuitmakers, lste- schilders, 2de metsedaars, lste tranporteurs en 2de electro-monteur naar categorie 6, d( machine-bankwerkers (waterleiding) in categorie 9. B. en W. stellen voor, 75,000 be schikbaar te stellen voor het maken van een persleiding en het aanschaf fen van toestellen ten dienste van de gaslevering aan Velsen. De Commissie van Bijstand advi seert tot goedkeuring van de Gemeen- terekening over 1909, sluitend meteen nadeelig saldo van f 35.534.70 (om- vangsten f 3.710.319.65 1/2). GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 5 timmerlieden, machinale houtbewerkers, wa genmaker, 8 meubelmakers, mo delmaker, 2 metselaars, 8 opper lieden, 1 stucadoor, 2 witters. 4 machinebankwerkers, 1 monteur, 10 grof bankwerkers, metaaldraaier, 5 vuurwerkers, ketelmaker, burgersmedïn, 3 machinisten, 6 sto kers, 4 electriciens, instrument maker, koperbankwerker, 1 ko perslager, 3 loodgieters, schoen maker, 1 zadelmaker, kleerma kers, 9 schilders, 1 behanger, 1 stoffeerder, l bloemisten, 9 tuin lieden, 7 grondwerkers, bakker, banketbakker, slagers, 1 krui deniersbediende, kellner, 8 ma gazijnknechts, 9 loopknechts, 2 huis knechts, sigarenmakers, 6 kantoor bedienden, 1 boekdrukker, 1 letter zetter, lithograaf, binders, IS e werklieden dicnstbodc-n, werksters, 2 naaisters, 1 kook ster, 1 huishoudster, 2 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., houtdraaier. DE MOORDAANSLAG TE LISSERBROEK. De Haarlemsche justitie is heden naar Lisse vertrokken, om daar een verhoor af te nemen aan de zoo gruwzaam mishandelde Neeltje R. De geneeskundigen geven nog niet de hoop op beterschap op. DE INBRAAK OP DEN KLEINEN HOUTWEG. De justitie zet haar onderzi>ek in de zaak van de vier inbrekers in de villa van mevrouw Rijnbende-Von Hemert nog steeds voort Gisteren werden ge hooid de winkeliers uit Leiden, bij wie de zilveren voorwerpen ten ver koop waren aangeboden. G a^ in Halfweg. De heer Blom, directeur der Licht fabrieken, zal in het raadhuis te Half- eg de plannen toelichten om die gemeente van gas te voorzien. Deze bijeenkomst Ls slechts voor eenige genoodigden toegankelijk, terwijl la ter een bijeenkomst zal worden ge houden, die v|ur alle belanghebben den toegankelijk is. J u b i 1 Den 15den September hoopt de heer L. L. Rog den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad. Fusie van Zangvereni gingen. zangvereenigingen „Caecilia" .Crescendo" hebben in de gister avond gehouden vergaderingen be sloten om tot samensmelting der bei de vereenisingen over te gaan. Dreigbrief. Naar wij vernemen heeft de neer Nix, secretaris van den Voogdijraad hier ter stede, een anonymen brief atvangen, waarin den heer Nix wordt aangezegd, dat hij vóór 1911 om het leven zai gebracht worden. in den brief wordt de heer Nix ge scholden voor „kinderroover", enz. Heeft men hier te doen wellicht met een op wraak bedachten persoon, die uit de ouderlijke macht ontzet is De justitie doet onderzoek in deze zaak. KERK-CONCERT. De dames A. Noordewiar-Reddingius (sopraan) en P. de Haan—Manifarges (alt), gaven gisteravond, onder me dewerking van den heer A. B. H. Ver- heij (organist), een concert in de Groote Kerk. We zullen zoo zachtjes aan onze allerbeste muzikale indruk ken gaan iu verband brengen met de St. Bavo. Dii is geloof ik het vijfde belangrijke kerk-concert dat wij de zen zomer hebben bijgewoond. Ook weer was de kerk meer don goed zet dank natuurlijk op de eerste plaats de klankrijke namen der cou- certgevere. Ja, er is in de vijf kwar tier tijds die het concert in beslag nam buitengewoon veel genoten. Een belangrijk deel van het programma was ingeruimd aan samenzang der be.de dames. Ik wil niet beweren, dat beider stemmen zoo bijzonder bij el kaar passen. Integendeel geloof ik dat het menig uur van samen-zingen en studeereu moet hebben gekost om mevr. De Haan's geëmotioneerd (liep- warm altorgaan bevredigend te (toen samenstenimen met het klare, blanke klaroengeluid van onze eerste so praanzangeres. Hoe dit zij, in de meeste der vele duetten was het en semble voortreffelijk. Het allerbest leek mij of het moet zijn dat de laatste indrukken mij het meest zijn bijgebleven het heerlijk duet van César Franck: „La chanson du van- nier". Treffend van expressie was vooral ook het „Quis est h omo uit Pergolese's Stabat mater. En dan die twee nummers van Bach of bij wijze van tegenstelling die aardig naïeve beurtzang „Die See- le vor der Himmelsthür" alles su périeur werk. Mevr. Noordewier al Icon zong „Auf, auf! Zu Gottes Lob" van Joh W. Franck en „Altes Meilied" (volkslied). Prachtig van klank, van intouaiie, van duidelijkheid en van karakter. Mevr. De Haan gaf als solo-nummers „Jesus der gute Hirt" van B. Gezius en „Jesus neigt sein Houpt und Stiirbt" van Joh. W. Franck het eerste moo', het tweede subliem voor gedragen. (Uiterst stemmend ook die orgelbegeleiding van donkere Gamba- gei uiden). Nieuw voor ons was het orgelspel van den heer A. B. H. Verheij. Sedert lang kenden wij den Rotter&amschen toonkunstenaar als kranig dirigent, als fijngevoelend pianist en accom- pagnateur, aJs knap componist: gis teravond leerden wij hem waardeeren als kundig, smaakvol en gerouti neerd organist Zijn voordracht van Bach's Toccata en Fuga in d-mol gaf blijk van stijlgevoel en goede tech niek; maar zeker geen minderen dunk z'n talent als organist gaf hij door zijn keurige en doorloopend zeer gelukkig geregistreerde begeleidin gen waarvan ik zoo juist al tor- loops gewag maakte. Het moet ge zegd worden: de heer Verheij is zijn gezelschap ten volle waard. PHILIP LOOTS. CORTY ALTIIOFF. Het was Dinsdagavond weer stamp vol in deu circus. Hetzelfde program ma van den eersten avond werd ver toond en wederom werden alle aum- s met groote juistheid uitgevoerd. Vooral de verrichtingen vau Consul Patsy, de mcnschelijko Chimpimsce, erden bewonderd en langdurig toe gejuicht, waartoe de aap meeste! zelf het sein geeft. Ook dc verschillende paardennummers vielen zeer in den maak, alsmede de olifantendressuur uu Willy Mans. Ook de verschillen de clowns worden zeer toegejuicht soms lachte de geheelo zaal al als zij erschenen. Veel zaken. Ter terechtzitting van de Arr. Recht bank alhier, voor burgerlijke zaken 6 September 1910 (de le na de va- cautie) kwamen 130 zaken in behan deling. Berooving. Gisteren-, Dinsdagavond, is een ka pitein van het Italiaansche leger, al hier gelogeerd, door de Nassaustraat gaande, aangesproken en medege- troond door een vrouw van verdachte zeden. Na het verlaten harer woning vermiste hij een portefeuille, waarin ruim 800 francs aan bankpapier. Aan gifte bij de politie is gedaan. AANRANDING EN DIEFSTAL. Gisteren-, Dinsdagavond, omstreeks half 12 uur, liep de winkeljuffrouw uit den Melksalon „Hartelust" aan den Kruisweg, in de Koningstraat, op weg naar hare woning, toen zij onver hoeds werd aangevallen door een haar onbekenden man, die haar een gouden medaillon, waarin twee por tretten, dat zij aan een snoer koralen om den hals oroeg, ontrukte eu daar mede op de vlucht ging. De politie van den politiepost aan de Groote Markt dadelijk door haar gewaarschuwd, heeft nog een onderzoek ingesteld, dat echter tot nog toe niets heeft opgele verd, maar wordt voortgezet. Ongevallen. Gisteravond omstreeks zeven uur kwam in 't Kleverpark een w ielrijder in botsing met een vleeschwagen, waardoor de man een paar gevoelige trappen van het paard aan het hoof l ontving. Bloedende werd hij ia de apotheek „Het Kleverpark" binnen gedragen, waar het eerste verband werd gelegd. Daarna werd hij in den zelfden wagen naar zijn woning ver voerd. Gisteravond omstreeks 6 uur had een pakhuisknecht der firma Dyse- ,rinck Zonen het ongeluk, terwijl hij met een schuit in den Kampersin gel voer. dat de vaarboom uitschoot, waardoor hij voorover in het water tuimelde. Door het toesteken van een haak haalde inen den reeds zinkenden drenkeling op het droge. F aillissem enten. Bij vonnissen der Arr. Rechtbank alhier, d.d. 6 September 1910, zijn in staat van faillissemmt verklaard 1. W. Marcusse Jr., winkelier in ge distilleerd en bier te IJmuiden 2. A. G. Fortgens; 3. J. Fortgens, grossiers in boter en kaas enz., te Haarlem, bandelende onder de firniu Gebr Fortgens (Kruisweg). Rechter-commissuris in alle Mr. II. van Logliein de Josselin de Jong. Bij vonnis der Arr. Rechtbank al hier, d.d. 6 September 1910, is opgehe ven liet faillissement vau G. Mulder, caféhouder te Zaandam, welk faillis sement is uitgesproken deu 4en Au gustus 1910. D r i n k h a 1. De drinkhui der Staalwaterbronnen is gisteren door 64 personen bezocht. Een nieuwe dans. De heer D. G. dc Haan, leeraar in het dansen, heeft een nieuwen dans samengesteld en daarvoor bok de mu ziek gecomponeerd. Deze dans heet ,La Gracieusa" en werd gemaakt ais herinnering aan den eersten geboorte dag van Prinses Juliana. De heer De Haan heeft heden een exemplaar van de beschrijving en de compositie aan de Koningin aangebo den. Hooger beroep. N. de B. aihier, die door de Arr Rechtbank alhier ter zake van dief stal is veroordeeld tot 3 wi kca gevan genisstraf is van dit vonnis in hoogei beroep gekomen. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Het technisch bureau van den heer De Clercq, te Bloemendaul, is op de tentoonstelling voor het hotelhouders- bedrijf te Groningen bekroond met een zilveren medaille. HEEMSTEDE. Heden is alhier den verjaardag van H. M. de Koningin met voel opge wektheid gevierd. Vele vlaggen wap perden van de hulzen. Het kinderfeest kan als zeer ge slaagd worden beschouwd. De gehou den optocht werd begunstigd dooi schoon weer. Ongeveer duizend Hn- deren zongen voor het raadhuis eeni ge mooie liederen. Een prachtig bloemstuk werd in de raadszaal voor de beeltenis van H. M. geplaatst. De burgemeester dankte van het balkon de jeugdige gemeente- naren voor de betoonde liefde jegens Ilare Majesteit. Hij wees «»r daarbij I op, dat Oranje en Nederland door I banden van genegenheid en liefde ten i nauwste verbonden zijn. In de verschillende scholen werden

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1