NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8347 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1910 A Tot de plaatsing van advertentiün en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Tclephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voer Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„130 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiC-n van Vraag en Aanbod, hoogstens* zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 10 SEPTEMBER. Brongobouw: Spor ttentoonsLel Li og met feestterrein „Japan", 115 en 7-11 uur. Circus Corty Althoff; stam] plaats terrein Juliaiiastraal: 2 uur: Kinder en familievoorstelling. 8 uur: Avond voorstelling. Stadsnieuws Om Ons Heen. Jn het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel tentoonstelling van het Groene Kruis", II, in de rubriek Om Ons Heen. GEDENKSCHRIFT W. H. C. SCHMoLLiNG. Aan degenen, die bijdroegen aan hot huldeblijk aan de nagedachtenis van den lieer W. H. C. Schmolling (182-S190S) is een gedenkschrift toe gezonden, waarin de heer R. Luyten een levensschets schrijft van Wilhelm lleitirïch Christoph Schmolling, van 18öG tot 1908 muziekleeraar aan Rijkskweekschool te Haarlem. De heer Luyten herdenkt den heer SclimölUng in van diep gevoel en ver eering getuigen do woorden. In het hoekje is een portret van den overledene en een afbeelding van den gedenksteen opgenomen. Do gedenksteen, ontworpen door inej ThO:'''se van Hall te Amsterdam zal geplaatst woTden in de muziek zaal van het nieuw te stichten ge bouw van do Rijkskweekschool. Do steen is een fraai relief, voor stellende een devote jonge-meisjee- figuur, wier handen over de toetsen Van een orgel gaan. Er gaat een groote wijding uit van dit edel-lijnfge relief. „Meiplanting", een compositie memoriam W. I-l. C. Schmolling. In 't water. Dnderdngmiddag viel de 13-jarige Bernard Blesgraaf in de Bakenesser- gracht. Vele pogingen om den drenkeling te redden door het toesteken van stok ken en touwen, mislukten, tot de heer L. Iluyckmun te water sprong en den knaap op liet droge bracht, door eend- go omstanders geholpen. VAN DE STRAATJEUGD DIE PARTIJ KIEST. Men schrijft ons Op de Leidsche Vaart 't Is half ne gen Groepjes schoolkinderen trekken van 't Brouwersvaart kwartier in de richting van 't. Leidsche Plein. Paar dengetrappel. Ze kijken om en „De soldaten, jongens, fluiten Een af- deeling ruiterij nadert van den kant van de Zijl brug. De schooljongens scharen zich langs "t trottoir met schijn-beluiigsteilmg op 't gezicht, doch moed vil en vijandschap in *t hart. De 'roep is voorbij en daar wordt ecu gegil en gegier aangehe ven, ©en gefluit daardoorheen, zoo snerpend en snijdend, dat Tewe's stoomfluit er nog maar een aankome- ling bij is. Do laatste paarden slaan mei de ucliterpooten omhoog, sprin gen met sidderende lijven zijwaarts, steigerenmet moeite door hun be rijders in bedwang gehouden. Dat is do bedoeling van 't kleine tuig, dat naar school gaat Zoolang hun ge gier do paarden nog roeren kan, wa gon zo er keel en longen aan. Een van de laatste ruiters draait zijn paard half achterom en durft de jon gens bestraffend aan te kijken. „Kijk die vent kijken, zeg, gooit hem een steen voor z'u1" en nu keilen nog wat stccneu de straat langs en sommige bereiken hun doel, de poo len der paarden. Nog enkele nagooï- en neen, ze zijn te ver, maar de jongens zijn tevreden ze vervolgen hun weg haar school. Dicht bij 't Leidsche Plein, ze mon steren nog even de heele Leidsche Vaart vóórdat zé 't hoekje omslaan, daar trekt een ongewone beweging bij don hoek van de Westergracht bun aandacht Nog eens goed kijken... „Paarden, jongens Wat zou dat we zen „Hah de paarden van Corty Althoff 1" Eén impuls, één beweging. Ze rennen er heen en weldra staan ze fir bij. De paarden van 't circus. Al- es in stomme bewondering eerst. Ze yolgen den stoet en monsteren met belangstelling de paarden stuk voor stuk. „Die zwarte zeg, dat 's een fijne. Wat een dunne pooten heit die bruine. Nou maar die, zeg, dat 's een kwaje boor. kijk ie 's wild kijken een schimmel ook die grijze zou dat nou een Arabische wezen Och wat jij, Arabische, 't benne allemaal eclite van Corty Althoff zelf. Baas, mag ik hellepe? Baas, mag ik er ook eentje voor u vasthouwe. Ik ben er niks hang van, mijn oome heit ook een ket 1" Zoo draven ze goedmoedig en vriendschappelijk met den troep cir- cuspaarden mee en begeleiden ze lot de tent. Alleen als ze hun paarden- liefde zoo ver drijven, dal ze mèt de paarden de stallen willen binnentrek ken, jaagt een van de circusmenschen ze weg niet een „Vooruit, d'r uit, je lui motten naar school Nog oven gluren en kijken en dan op een ren naar school. SERENADE BE1JNES. Door een misverstand verzuimden we gister de ons toegezonden mede- (Kvling op te nemen, dat Vrijdag avond om lialf negen door het geza menlijk personeel der Kon. Fabrieken van Rijtuigen en spoorwagens, de fir ma J. J. Beijiics, een serenade zal ge bracht worden hij den heer J. W. A. Beijnes, Nieuwe Gracht 72 alhier, we gens zijn benoeming tot ridder in do Orde van Oranje Nassau, als oudste lid der firma voornoemd. De stoet zal v6rgezekl gaan van het Huarlemsch Muziekkorps, directeur de lieer Chr. P. W. Kriens, en van het mannenkoor „Onder- Ons", direc teur de heer W. P. J. van Gemert, ter wijl een en ander zal worden opge luisterd met fakkels en transparanten. W i 1 h e 1 m i n a b r o n. Het zoo gunstig bekende Haarlem mer staalwater uit de Wilhelmina- bron te Haarlem werd op de nationa le tentoonstelling van Hotel- en Res-, taurantbedrijf t6 Groningen bekroond met de Gouden Medaille (hoogste on derscheiding). SCHOOL VOOR KUNSTNIJVER HEID Aan de School voor Kunstnijverheid alhier werden wat de dagcursus be tref'. de afdeeling bouwkunde en do theoretische lessen aanzienlijk uitge breid, zoodat dit gedeelte 'van het onderwijs in het vervolg meer op den voorgrond zul treden dan tot nog toé het geval was en ook meer gevorder de leerlingen daarvan gebruik kun nen maken. De avondcursus zal Maandag 3 Oc tober boginncn; de leerlingen die de lessen' van dezen cursus wenschen bij te wonen zullen de eerste beginselen van het teekenonderwijs moeten heb ben doorloopen. BEGRAFENIS H. VISSER. Op dozen heerlijken na-zomerdag, terwijl de zon haar gouden stralen over liet rustig vredig kerkhof aan den Schoterweg wierp, werd daar aan den schoot dier aarde het stoffe lijk overschot van één voor enkele da gen nog zóó levenslustigen jongen an toevertrouwd. Schrille tegenstelling! Dio vroolijke zonneschijn, die mooie natuur, en om het kille graf, die snikkende familie en velo vrienden en belangstellenden, in zwijgen, geschaald; alom cLroefc- "s. Het was een indrukwekkend oogen- blik toen de lijkkist in de groeve werd neergelaten en oen schat van bloe men en kransen over het lijkkleed werd uitgelegd. Doodsche stilte, slechts onderbro- ko door een hevig gesnik. Er werd niet gesproken, doch meer dan woorden, getuigden de groote deelneming en de bloemcnschat van de vriendschap, die men algemeen voor den op zulk eene noodlottige wij ze omgekomen jongeling koesterde. Ilenk Visser was bemind bij allen, die hem konden. Hij was een liefde vol zoon; een oprecht vriend, een goedhartige, sympathieke jonge man. Zijn nagedachtenis zal dan ook bij al zijne vrienden blijven voortleven. Hij ruste in vrede! Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. Benoemd- Al:; tijdelijke onderwijzeres aan do 1ste Doopsgezinde School alhier- is benoemd Mej. J. Snieder te Haarlem. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Gisterenavond vergaderde in café De Kroon de afdeeling Haarlem Omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, onder lei ding van den heer Fr. Lieftinck. Na dat deze in een kort openingswoord het lG-tal aanwezige leden welkom geheeten liad, en de notulen goe< keurd waren, deelde de secretaris, do heer Joh. G. Heil mede, dat van ver schillende afdeolingen aanbevelingen van candidateu voor de vacante plaats in het hoofdbestuur waren in gekomen. Door Velsen werd aanbevo len de hear K de Vries te Sloten, door Haarlemmermeer de heer De Klerck en door Zuid-Holland, de heer Vas' Visser. Uit den boezem dezer afdeeling werd voorgesteld de heer A. H. van Wickevoort Crommelin, die wegens overdrukke werkzaamheden evenwel meende te moeten bedanken. Ook werd betwijfeld, of het nog vroeg genoeg was, een aanbeveling to zenden voor een vergadering, die reeds de volgende week zal gehou den worden. Voorts waren ingekomen verslagen en mcdedeelingen van het departe ment van landbouw, die voor de le den ter visie gelegd werden. De heer C. J. Kikkert bracht verslag uit aangaande de laatste algemeene vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, die 9 Maart j.l. te Amster dam gehouden werd. De afgevaardig de deelde o.m. mede, dat hem op die ergadering was gebleken, dat de al gemeene toestand der maatschappij zeer gunstig is. Vervolgens was aan de orde de ver kiezing van 2 afgevaardigden en 2 plaatsvervangers, voor de Algemeene gadering der maatschappij, die 15 September a.s. te Iloorn zal gehouden worden. Gekozen werden tot- afge vaardigden de heeren Joh. G. Heil en Kikkert en tot hunne plaatsven- vangers de heeren W. van Ainstel en M. Warmerdam le Halfweg. De punten van beschrijving voor die vergadering leverden geen stof tot bijzondere besprekingen, behalve een voorstel van Nieuwer-Amstel in zake brandverzekering van werklieden, zoowel in het prneadvies van hoofdbestuur als in de ze afdeeling veel bestrijding onder vond. De afgevaardigden zullen deze zaak te Hoorn toelichten. Overigens kregen zij een vrij mandaat. De penningmeester, do heer Ever- wijn Lange, was verhinderd ter ver gadering te komen. Dies las de heer Heil, de rekening en verantwoording over 1909. Zij sloot met een nadeelig saldo van f 38.56 1/2, de inkomsten bedroegen f 851.83 1/2, de uitgaven f 890.40. De hoeren Van Lennep en Van Amstel zagen de boeken en te- scheiden na, en bevonden deze ac- coord, waarop de penningmeester voor zijn gehouden beheer werd ge dechargeerd. Na eon verloting, werd de vergade ring gesloten. UURLOON POLITIE AGENTEN DER 4uo KLASSE. Naar wij eenlge weken geleden mee deelden vorzoekon W. Scheurkogel en 10 andere agenten van politie der 4o klasse den Raad hun uurloon te wil len verhoogen tot 23 cents. In het adres aan den Raad maken zij er opmerkzaam op, dat de jaar wedde van de andere agenten sinds 1902 met 150 is verhoogd, terwijl him loon na 1901 niet vermeerderd is. Verder, dat de plantsoeuarheaders ook 23 cents ontvangen, dat de arbeid der 4de klassen nachtarbeid is, en dat hun diensten den laatsten tijd belangrijk zijn verminderd, doordat er meerdere stabiliteit bij dat korps heerscht en er minder ziekteverzuim voorkomt. Wel is waar hebben de andere po litieagenten geen 23 cent, doch de 4e klassen genieten geen uitkeering bij ziekte of verzuim en geen vrije dagen. Verlof wordt hen niet verleend dan met loonderving. Teu slotte deelen adressanten mee, „dat zij bij den bestaande» toestand, in aanmerking nemende de prijsver- hoogiug der levensmiddelen, niet meer op een behoorlijke wijze in het levensonderhoud van zich en hun ge zinnen kunnen voorzien, hetwelk voor een goed politie-agent als een eerste vereischte moet worden be schouwd. DE BR A N DST OFFBN HANDELAREN EN DE GASFABRIEK. De brandstoffenhandelaren Frans Perquin, W. II. van Staveren, N. van Breemen en Co., 1L Hoenderdos, J. Overakker en G. Honing en Zn. hebben ©en adres aan den Raad ge zonden, waarin zij er tegen opkomen, dat door de Directie der Lichtfabrie ken aan de Rotterdamsche firma Wolff en Co. cokes zijn verkocht, op grond dat de Directeur in April 1.1. aan eenigen der adressanten heeft verklaard geen cokes aan handelaren te willen verkoopen, doch ajléén aan verbruikers, De Directeur heeft de bepaling ge maakt, dat de Rotterdamsche firrna deze cokes niet in I-laarlem (wel in de omliggende gemeenten) mag verkoo pen. Een gevolg daarvan is, dat de Haarlemsche cokes buiten de gemeen te goedkooper (34 cent per H.L. vrij boord) verkocht wordt dan in Haar lem. Adressanten meenen, dat het toch nimmer de bedoeling van den Raad kan geweest zijn. toen hij voorstelde de cokes voor een minimum-prijs van 30 cent te verkoopen, dat hiervan geen inwoners van Haarlem zouden profi- teeren. Zij ziju van oordeel, dat ter voor koming van onzuivere concurrentie, het gewenscht zou zijn, dat de Haar lemsche brandstoffenhandolaars de cokes der Lichtfabrieken tegen marktprijs zouden kunnen betrek ken. Zij verzoeken den Raad een einde te maken aan dezen onhoudbaren toestand, d>e schadelijk moet werken èn voor de Gemeente èn voor onderge- teckenden. TYPOGRAFEN. Gisteravond hield de Typ. Vereeni- ging „Tot nut en gezellig verkeer" haar algemeene ledenvergadering om 9 uur in de „Vauxhal". Wijde Appe- laarsleeg. De heer D. v. Boekhoven, voorzitter, heette de talrijk opgekomen leden welkom en gaf het woord aan den secretaris, den heer B. de Tello, die zijn notulen voorlas en daarna aan den penningmeester, den heer L. Rijnders, die zijn rekening voordroeg, welke beide werden goedgekeurd. Vervolgens werden twee nieuwe le den geïnstalleerd, waarop men over ging tot het kiezen van een feestcom missie voor het a. s. Kopperfeest, waarvan de viering wegens de velo uitkeeringen twijfelachtig is. Hier voor werd een feestcommissie van vier leden gekQzeu. Vervolgens kwam het groote punt herdenking van het 60-jarig bestaan der vereeniging in September 1911, aan de orde. Een voorstel daartoe werd met een kleine meerderheid, na rij wat debat, verworpen. Na eenige mededeelingen sloot de voorzitter na dank gebracht te hebben aan de leden voor hun opkomst, nadat nog besloten was bij de Federatie aangesloten te blijvon. om ruim tien uur de vorgadering. Voor 't Lighalfonds. Zondagmiddag zal in hot circus Corty Althoff een extra voorstelling gegeven worden ten bate van het Lighalfonds. Vermist Hier ter stede wordt sinds Maan dagmorgen 7 uur vermist de 20-jarige sigarenmaker J. M. van der Steylen, wonende 2de Zuidpolderstraat 33. Muziek inden Hout. Het programma voor de muziekuit voering op Zondag 11 September des namiddags half drie, luidt als volgt: 1.En pleine Folie Marche, Goublier. 2. Ouverture Marguérite d'Anjou, Meyerbeer. 3. Danse La Paraguaya, Valverde. 4. Gros ze Fantaisie a us Lohengrin, Wagner. 5. Ouverture La Poupée de Nurnberg, Adam. 6. Mon Amie, Valse, Gasner. 7. Rozoika Hongaria Fantaisie en Czardas, Roberts. STUKKEN VAN DEN RAAD. DE OUDE VOORDRACHT ANDERMAAL TERUG. Men herinnert zich, dat er voor ons Gemeente-Museum nog steeds een di recteur moet benoemd worden. 19 Mei dienden B. en W. een voor dracht in, waarop voorkwamen de namen van de heeren J. O. Kronig, te 's-Gravenhage en II. J. G. van Meurs te Haarlem. Er werden toen bezwaren geopperd tegen de jaarwed de van 1000 die men niet toereikend achtte. 1 Juni d. a. v. namen B. en W. de voordracht terug. Thans dienen zij wederom dezelfde aanbeveling in en wordt wederom voorgesteld de wedde op 1000 te be palen. t Verschil met de teruggenomen voordracht is dat B. en W. den di recteur thans willen aanstellen bij wijze van proefvoorloopig voor één jaar. SUBSIDIE-VERZOEK. De afd. Haarlem van de Xoordhol- landsche Vereeniging „Het itte Kruis" verzoekt voor het 2de Volks douche-badhuis op 't Leidscheplein wederom ecu subsidie als tekort-dek king tot een maximum van 1000. Corty Althoff. 't Circus -was gisteravond weer ge heel gevuld met toeschouwers, die, na een welgeslaagde en mooie voorstel ling, welvoldaan huiswaarts gingen. (Zie verder Stadsnieuws cuder laat ste berichten;. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Donderdagvoormiddag te omstreeks 11 1/2 uur heeft hier een brutale dief stal met inbraak plaats gehad. Bij een alleen wonend persoon, zekeren H. aan den Kruisweg, die wegens werkzaamheden afwezig was, heeft men de slutting van de buitendeur geforceerd en is zoo binnengedron gen. Alles is doorzocht hetgeen blijkt uit bet omverhalen van de goederen. Een pak bovengoederen, de beste die II. had, werden in het achterbuis te ruggevonden, zorgvuldig in een doek bijeengepakt. Met schijnt dus, dat d*e indringer gestoord is geworden en zijn onderneming niet geheel heeft kunnen volvoeren. Een horloge met ketting en nog ce- nige kleinigheden van waarde wor den vermist. Het vermoeden van de buren is, dat hieraan schuldig zijn een tweetal zwervende personen, die om dien tijd in die omgeving zich op hielden, terwijl er gezien is dat er bij het bewuste huis, een persoon bij een boom de wacht hield, en dat de ander zich op het erf bevond. De buren wis ten evenwel niet dat H. niet thuis was, en hebben er dus geen verdere aandacht aan geschonken. De politie is dadelijk op onderzoek getogen om deze personen op te spoeren. Tot he den is het onderzoek nog te vergeefs. Publieke veiling. Ten overstaan vqn Notaris Hein- sius werd heden Donderdag in Hotel i Beurs publiek geveild: Een bouwmanswoning, met afzon derlijk staande schuren, stookplaats, erf, werf en boomgaard, benevens di verse perceelen bouw- en weiland ter gezamenlijke grootte van 20 H.A. 63 n 77 c.A., gedegen aan den Ring dijk, tusschen Lijnden en Halfweg, wel in twee perceelen: Perceel I. Bouwmanswoning enz., benevens cenige perceelen bouw- en weiland, samen ter grootte van 10 H.A. 20 A. en 67 c.A. Geboden tot I 19.800, doch dooir den eigenaar op gehouden. Perceel IL Eenige perceelen bouw en weiland, te samen ter grootte van 10 H.A. 43 A. en 10 c.A. Geboden tot f 15.300 en afgemijnd op 100, door H. D. Hoogenwoning te Rijnsburg, Z.-H., aan wien perceel II gegund is voor f 15.400. Er was zeer veel belangstelling bij deze verkooping. SCHOTEN. Gisterenmiddag reed een 22-jarig meisje met haar rijwiel op den Rijks straatweg in de richting naar Sant poort, toen zij, terwijl zij even om keek, pardoes tegen een boom op reeJ, waarbij zij een flinke bult aan haar hoofd opliep en de fiets van vo ren geheel was beschadigd. Bij den heer B. werd zij binnengedragen, waarna zij, eenigszins van den schrik bekomen, met de stoomtram naar ha re woning te Santpoort ging. De alhier gehouden Unie-collecte ten bate van de Scholen met den Bij bel, heefi 37.01 opgebracht. HAARI.EMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. De heer C. van der Goes heeft he dankt voor zijn functie als lid van t Burgerlijk Armbestuur. HALFWEG. Bij de oefeningen en wedstrijden voor Eerste hulp bij ongelukken ter gelegenheid der Groene Kruis Jubi leum-tentoonstelling op 5, 6 en 7 dezer te Utrecht gehouden, is de groep der eerste categorie, waarvan o.m. deel uitmaakte de heer C. van der Fange, fabrieksopzichter alhier van de veree niging te Amsterdam, een zilveren medaille ten deel gevallen; nog zal door deze groep deel genomen mogen worden aan den eere-wedslrijd, ilie heden Vrijdag gehouden wordt. IJMüIDEN. Aardig bezoek. Donderdag werd onze plaats be zocht door de leden van de Zeister - Harmoniekapel onder geleide van den beschermheer, Jhr. Van de Poll. Ach tereenvolgens werden een zeetocht gemaakt, de havenwerken bezichtigd en een bezoek gebracht aan de vis- schershaven. Voor het Hotel Nieuwe Willem Ba- rendsz gaf het korps eenige proeven van haar groot kunnen Dit muziekgezelschap is een der beste dilettantenvereenigingen in den lande. Per stoomboot van Amsterdam ge komen werd per rijtuig van hier over Bloemendaal naar Haarlem gerede-u. INGEZONDEN niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt da Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v. p. naar aanleiding van het verslag van de gemeente raadszitting van Haarlemmerliede c. a., voorkomende in uw geacht blad van Woensdag 31 Augustus j.l., een ingezonden stuk te mogen plaatsen. Daar toch lezen we „De heer Cos vond den post van f 600 voor verlichting en verwarming der drie scholen zeer hoog. Ik weet niet, waar zooveel steenkolen, turf en petroleum blijft, J 200 per school, dat is heel wat." De voorzitter„Alles wordt aanbe steed. De hoeveelheid wordt geleverd, maar controle, hoe het gebruikt wordt, is moeilijk. Misschien kan een scherper toezicht aanl>evolen wor den. Kunnen de raadsleden, die bij de scholen wonen, geen oogje in het zeil houden B. en W. kunnen niet bij den bmndstoffenbak gaan zitten, om te zien, waar de kolen blijven." (Gelach). Zie, mijnheer de Redacteur, com mentaar is hier geheel overbodig. De voorzitter zegt hier tamelijk duidelijk zijn meening. Dat deze erg streclend is voor de hoofden der betrokken scholen, zal niemand beweren. Neen, die woorden van den voorzitter, ze mogen dan ondoordacht zijn of niet, behelzen een verdachtmaking aan het adres der schoolhoofden. Op ieder onzer is een blaam geworpen en van deze blaam, mijnheer de Re dacteur, wensch ik mij te zuiveren. De voorzitter kon dit óók doen, maar verkoos dit niet. Toch waren een paar luttele zinnen voldoende, om mij mijn goeden naam terug te geverï. Want bij de f 636.50 (geen f 000), die dan voor verlichting en verwar ming is betaald, had men beter ge daan, de f 225 voot het schoonhouden der drie scholen niet te voegen, even min datgene, wat uitgegeven is voor politicdiensten en godsdienstonder wijs. De raadsleden hadden dan over deze zaak zeer zeker een ander oor-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1