I, G. MARTiN im Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 14 Sept. 1910. Hoogste barometerstand 771.9 m.M. te Stornoway (Hebriden, Noord-West Schotland); laagste 756 5 m.M. te Seydisfjord, Oostkust van IJsland. Verwachting tot den avond van 15 September. Wind: Zwakke tot matigen Noorde lijken tot Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: Zwaar bewolkt tot bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuuri Dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM uur 763 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstanö te Haarlem. Woensdag 14 September Hoogste gisteren 2 uur F. 57 Laagste hedennacht F. 64 Hoogste heden tot 19 uur F. 67 HOOQ- en LAAGWATERSTANOEN 14 September. Hoog water. IJmulden vin. 12 u. in.; nm. l2u. ISm Katwijk nm. 11 u. 36ut.; vm. lJu. 53m Petten vm. 12 u. 90 in.; nm. 12u. 38m Laag water. IJmuiden vm. 8u. m.;nin. 8u. 18 m Katwijk vm. 7u. 40m.;nm. 7u. 68m Petten vm. 8 u. 80m.;nm. 9u. 48m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen moet te 6 u. 55 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. Leden van het Ned. Dansonderwijzcra Genootschap. „The Imperial Society of Dance Teachera" „Genossenschalt Deutecher Tanzlehror" geven bierblj kennis dat zjj begin October ïnnna lessen zullen Hervatten. Prospectus op aanvraag ver krijgbaar. Spreekuur dagelijks (behalve Zondag) van 2-5 en 7-9 uur aan onza inrlcbting SchagcheUtraat 31. TREURIG ONGELUK. _Te Prinsenhage nabij Breda is de 17-jarige arbeidster A. Lamers, werk zaam in de jamfabrick aldaar, terwijl zij bezig was blikken met kokende pulp te vullen, in een groote kuip ge vallen. Ofschoon vrij spoedig muur boven gehaald, moest zij met brand wonden overdekt naar het gasthuis worden overgebracht AANRANDING. Maandagnamiddag is het achtjarig meisje van P. Verschuren, te Ouden bosch, terwijl zij aan het braambes sen plukken was, door twee mannen schandelijk aangerand. De politie doet ijverig onderzoek, maar slaagde er niet in, de aanranders te achter balen. POKKEN. De schepeling van liet stoomschip „Ajax", die als lijdende aan pokken naar de barak aan de Maashaven te Rotterdam was overgebracht, is daar aan die ziekte overleden. NOMINATIE HOOGE RAAD. Door den Hoogen Raad der Neder landen is aan de Tweede Kamer de volgende lijst van aanbeveling van zes candidiaten ingezonden, ten ein- het maken der nominatie voor de va cature van een raadsheersplaats, ont staan dioor het eervol ontslag, ver leend aan den raadsheer jhr. mr. D. G. van Teylingen. 1. Mr. C. O. Segers, president der arrondissements-rechtbank te Utrecht 2. Mr. H. Hesse, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. 3. Jhr. mr. R. Feith, raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenliage. 4. Jhr. mr. J. J. Gockinga, vice- president van het Gerechtshof te Arnhem. 5. Mr. II. C. Dresselhuys, adminis trateur met den persoonlijken titel van directeur-generaal vau het ge vangenis-, rijkstucht- en opvoedings wezen. 6. Mr. dr. L. E. Visser, rechter in de arrondissements-rechtbank te Rot terdam. Sport en Wedstrijden VLIEGEN TE AMSTERDAM. Zooals 't Dinsdag op Halfweg 't Kalfje was, is 't nog geen der dogen geweest. De hemelstolp was er met een lichtloos grijs verfje beschilderd en daaruit diagonaal-sprietsten al dc uren van den middag ononderbro ken de fijne regenstraaltjes over hel veld. Waar je aan verr-en horizon de stad wist, zag je hel Ilauw-cirkelend silhouet van Amsterdam nevel-vaag. In weerwil, d.at do regen al van den vroegen middag de stad had doordrensd en onpleizierig gemaakt, gingen toch nog duizenden naar Halfweg ,,'t Kalfje". Trams en boo ten natuurlijk stampvol, maai' zelfs getroostte zich een statige menschen- stroom de ongure wandeling van een half uur langs den open Amstol- oever. Gistei' was Olieslagers toch ook wel opgegaan, ondanks het tot drie uur regendel Op het terrein zat en hing het pu bliek met lammeren-geduld. Met de regenschermen dicht boven het hoofd afgedekt leunde men ineen gehurkt langs liet houten hekje. Zoo stond men uren achter-een in den steeds meer vermodderenden grond. Uit den hangar, waar gelukkiger stervelingen een plaatsje hadden ge vonden, zag je niets op 't terrein dan een glimmerig-glibberige rij para- pi u te-da akjes. In den loods, die geheel toe was gemaakt voor den regen, verdreven we den tijd met Olieslagers tot het middelpunt onzer belangstelling te maken. Elke grap van den leuken Vlaming deed opgeld. De poslzendingen voor den vliege nier wekten ongemeene belangstel ling. Want Jan las nu en dan heel gemoedelijk uit zijn brieven voor. Ze zijn van bewonderaars en van spor tieve bewonderaarsters, welke laat- sten hem rijmelend roemen: Jantje, Jantje, wees voorzichtig, Op uw stoute adelaarsvlucht, waarschuwt er een, en Jantje lieeft machtig veel pleizier om deze vrien delijke zorgzaamheid. Dan weer lochen de aanwezigen om den grap van Jan Feith die de Olieslagerssteeg te Amsterdam wil verdoopen in Olie- sl agc rs-steeg-niet. Nu en dan wandelde de vliegman eens naar buiten en was dan vol verwondering over de taaiheid, waar mee de menschen in dien huiverigen regen bij duizenden nog waren. 'I, les onkeleuflek, hooviel keduuld ze hebb'n, lachte Jan. Dan kroop hij weer gauw naar bin nen. Z'n broer vertelde ons onder wijl van z'n weerkundige ervaringen in Holland. Net anders als in België, zei hij, waar 't tegen den avond wind stil gaat worden, schijnt het hier om twee uur het meest stil te zijn, al thans op vlieghoogte, 'n paar hon derd meter boven den grond. Omstreeks vijf uur maakte Oliesla gers een laatste inspectie: „pour voir la caisse", zei hij schertsend. Maar met 'n betrokken gezicht kwam hij terrug: ,,'t les ouit!" Niet de kas, maar de vliegkans. Toen gingen we maar heen. 'L Was uit! De verregen de menschen klauterden door de brijige klei naar buiten. HEDEN', WOENSDAG. Jan Olieslagers heeft beden revan che genomen over zijn tegenspoeden. Tegen 10 3/4 uur zag men hem boven Amsterdam vliegen. Dit gaf in de straten en op de pleinen veel drukte. Op een paar honderd meters hoogte vloog de vliegenier rustig over 't Oos telijk en Zuidelijk deel van Amster dam. De landing geschiedde voorspoe dig. De vlucht duurde 12 minuten. De machine legt 95 K.M. per uur af, dus in do 12 minuten is nog over een fliiikcn afstond gevlogen. De hoogste hoogte was 500 meter. Het weer was nu goed, maar toch waren er nog rukwinden. Letteren en Kunst SARAH BERNARDT. Dozo bekende Fransche toonccl- speelster is Maandag te 's-Gravenha- go en Dinsdag te Amsterdam in het toonoelstuk L'Aiglon opgetreden. Beide keeren waren er veel toe schouwers en weTd de kunstenares wurm toegejuicht. Algemeein werd bewonderd hoe do 67-jarige kunste nares nog kou optreden in de rol van een 20-jarige. De recensies in de bladen zijn mee- reiuteols gunstig. De tooneelcriticus van 't Tlbld. heeft, den indruk gekregen, dat Sarah zich spaarde en nog meer had kunnen geven, dan ze reeds deed. e' Barbarossa in de Tel, is eenigszins teleurgesteld en de N. Cour. vindt het gezelschop van Sarah, maar middel matig. Telegrammen OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIê. BOEKAREST, 13 Sept. (Reutor). Door de hevige regens van de laatste dagen zijn in hel district Mehedinti groote verwoestingen aangericht. Drie cn twintig personen zijn ver dronken; een aantal huizen en de oogst zijn vernield. TURKIJE EN DE PATRIARCH. KONSTANTINOPEL, 14 Sept. (Keu ter). Om de bijeenkomst te beletten van de Nationale Vergadering, door den Occumenischcn patriarch tegen morgen bijeengeroepen, bezetten troeponafdeelingen de straten, naar het patriarchaat leidende, waarvan de toegangen door golieimo politie werden bewaakt. Benige afgevaardig den zijn roeds gearresteerd; men ver zekert echter dat zij weder in vrijheid gesteld zijn. Dc raad van het patriar chaat zond aan do Porte een protest- verklaring tegen die maatregelen. De minister van eoredienst ontving don afgezant van het patriarchaat niet, en verklaarde opnieuw, dat do regce- ring besloten was de vergadering van den patriarch alen raad te belet ten, terwijl do patriarch voornemens is de opening van de Nationale Ver^ gudering niet uit te stollen. (Hbld.) Koloniën WOLKBREUK IN WEST-INDIe. Blijkens een van ileu Gouverneur van Curaguo ontvangen telegram heeft een wolkbreuk den 7den dezer op het eiland St. Eustatius groote schade aan wegen en cultures, maar geen persoonlijke ongelukken veroor zaakt GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 14 September 1910, des middags te half 2 in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. mi'. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden, Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Welsenaar, Loomeyer, Thysseu, Van Lyndon, Van Styrum, Middelkoop, Tjeenk Wil link en De Breuk. Naar aanleiding van de notulen, merkt de heer SL1NGENBERG op, dat 't voorstel-Middelkoop c. s. iuzuke de Raadscommissie voor de loonregeling der Gemeentewerklieden niet is inge trokken. De VOORZITTER meent, dat dit voorstel voorloopig van de baan is, doch later weer zou kunnen worden ingediend, wanneer 't onderzoek in de afdeelingen den adressanten niet ge noeg licht verschafte. De notulen worden goedgekeurd. PUNT 1. Beëediging en installatie van het nieuw inkomend lid, den heer J. A. Wilkens. De VOORZITTER doet voorlezing van het besluit tot toelating van den heer Wilkens. Deze, binnengeleid door den waarn. secretaris, legt in handen van don Voorzitter do voorgeschreven eeden af. Daarna wordt hij door den Voor zitter gecomplimenteerd mot zijn be noeming tot lid van dien Raad. De heer Boreel beveelt voorts den Raad in do welwillendheid van den nicuwbencemdo aan. De hoer WILKENS dankt don voor zitter voor zijn gelukwensch en neemt plaats in den Raad. De lieer Wilkens neemt plants tus- schen de heeren Krelage en Middel koop. PUNT 2. Mededeel ingen en ingekomen stuk ken. Op 7 September hebben B. en W. kasopneming gedaan bij den gemeen- te-ontvancer. Alles was in orde In kas was 144.511.43. PUNT 3. De Gemeenterekening over 1909. De gewone ontvangsten bedroegen 2.185.363.74 1/2 en de gewone uitga ven 2.104.823.15, een voordeelig saldo dus vau f 80.540.59 1/2. Van dit saldo zal echter f 4732.50 moeten afgaan we gens nog te voldoene posten. Met de overbrenging van de Ge meentelijke kweekerijen naar do Kle verlaan is men thans eerst begonnen. De kosten zullen nu uit de gewone middelen over de jaren 19101912 be streden worden. Op den dienst 1911 /.al dus een ba tig saldo van f 75.808.09 1/2 worden gebracht. Daarvan wordt 10.201.96 bestemd als buitengewone aflossing van de 4 pCts-leening van 1901. De buitengewone uitgaven hebben bedragen 1.G41.0G1.20 1/2 en de bui tengewone inkomsten f 1.524.985.91, dus een nadeelig saldo van f 116.075.29 1/2. Vermindert men dit nadeelig saldo met f 80.540.59 1/2, het voordeciig saldo der gewone uitgaven dan sluit de rekening over 1909 met een nadeelig saldo van 35.534.70. De financieela Commissie adviseert tot goedkeuring. De heer SCHREUDERS maakt de opmerking, dat in do inkomsten een fout schuilt. De heer KRUS1DMAN antwoordt, dat dit een drukfout is. De rekening wordt goedgekeurd. PUNT 4. B. en W. stollen voor do begrooting, dienst 1911, vau hot St. Elisabeths Gasthuis vost to stellen tot een be drag van f 100.000 met een gemeente- subsidie van f 58.500. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor f 75.000 be schikbaar te stellen voor het maken van can persleiding en liet aanscliuf- fen van toestellen ten dienste van de gaslevering voor Velsen. Aldus wordt besloten. PUNT 6 „Openbare Werken" gebruikte van 1 Januari tot 1 Augustus 2990.67 1/2 voor drukwerk, toekenbehoeften, uit zettingen, opmetingen, landmeters- werk en in kaart brengen, extrn-luo- non voor toezicht, en/., waarvoor geen afzonderlijke gelden worden lte- schikbaar gesteld, üp de begrooting van 1910 is slechts 3O00 toegestaan, trewijl men dit jaar nog f 2000 denkt noodig te hobben. B. en W. stellen nu voor den be- grootingspast met 2000 te verlioo- gen. Aldus wordt besloten. PUNT 7. Do gasmeesters der Lichtfabrieken J. N. Bos en J. Femer hebben verbete ringen bedacht, welke bij toopassing niet alleen zeer practisch bleken, maar ook eon blijvende besparing go- ven. B. en W. willen een blijk van waar deering geven in den vorm van een gratificatie. In verband met de ver kregen besparingen bedraagt die gra tificatie voor den heer J. N. Bos 100 en voor den heer J. Femer 25. De heer BREGONJE komt op tegen het verschil iu belooning aan do gas meesters toegekend. Ze hebben zicli beiden verdienstelijk gemaakt, die verdienste moet men niet afineten naar 't voordeel voor do gemeente. De heer HULSWIT verwachtte wol bezwaren .De verbeteriug door Bos bedacht is veel belangrijker voor de gemeente, daarom moet ook een hoo- goer belooning gegeven worden. Dit gebeurt ook in 't particulier bedrijf, ook in 't buitenland. Doet men 't niet, dun wil ieder, die de geringste verbe tering maakt, evenveel belooning heb ben. En dan gaat 't doel opwekking om verbeteringen tot bezuiniging, voor een deel verloren. De heer BREGONJE zal na 't ge sprokene geen amendement indienen, hoewel hij zijn zienswijze handhuatt. Het voorstel van B. en wordt aangenomen. PUNT S. B. en W. stellen voor het Technisch plan voor de electrische tramlijnen der H. IJ. S. M. goed te keuren, uitr genomen eenige wijzigingen, die meest van technische:, aard zijn. Voor 't overige vermelden we van die wijzigingen, dat B. en W. voor stellen, dat de door de Hollandsche Spoor te bouwen brug over de Zijl- sirigelgracht voor de lijn naar Overveen met bijkomende werkon binnen één jaar na den aanvang van de exploitatie dezer lijn kosteloos-en- om-niet aan Haarlem worde overge dragen. Voor de rekening der II. IJ. S. M. komt de verbreeding van de bestra ting van den Zijlweg met 2.G5 M. (2.05 M. klinker en 0.60 M. keien). De Hollandsche Spoor verbindt zich oin, indien de constructie der tram lijnen verbetemg behoeft, deze voor haar kosten op aanschrijving van B. en W. te doen aanbrengen en om de meerdere kosten tedragen, wanneer het door verandering van wegpla- veiing noodig is een verhard onderbed in de tramstraten aan te brengen. De heer VAN ROSSUM merkt op, dat bij punt j 1 een andere lezing in 't ontwerp-besluit staat, als in een vroeger stuk. Toen wild© men B. en W. de ma'éht geven, om con wijziging te gelasten, doch nu zal een commis sie daarover beslissen. Waarom dit De vroegere redactie was toch goed. De heer HULSWIT antwoordt, dat deze bepaling voornamelijk 't beton- bed onder de rails, dat men van de H. IJ. S. M. wilde eischen, betrof. Men wil arbitrage mogelijk maken, want als men B. "en W. de macht geeft de constructie te wijzigen, en dezen beve len zulk een wijziging, dan maakt, de Holl. Spoor bezwaar. Door de Com missie nu kan de zaak minnelijk wor den opgelost. (De zitting duurt voort). Hedenavond is het vervolg van dit verslag te verkrijgen aan de volgende adressen: H. N. iUL, Kruisstraat 25. J F. BEIJERS, Groote Houtstr. 94. B. DE MINK, Spanrmvouderstr. 73. J. VAN DER MOnrF.N, Sigarenwin kel, Cronjéstraat 5. B. C. VAN DIJK, Kruidenierswinkel, Westergracht 45, hoek Oranjeboom straat. AAN ONZE BUREAUX: Zuider Bui- tenspaarne 6 en Groote Houtstraat 53. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur 1 Om den heer J. Bos, hoofd dor openbare lagere school te Houtrak- I>older, van eenig antwoord te kun nen dienen op zijn ingezonden stuk van 1.1. Vrijdag, wensch ik gaarne van uwek kolommen gebruik te ma ken, waarvoor bij voorbaat dank. Voorop wensch ik te plaatsen, dat ilc het niet zal opnemen voor den voorzitter van den Raad der gemeen te Tlaarlemnierliedo c. a. waL betreft de insinuatie aan bet adres van Z.E.A., waar de hoer llos ongeveer zegt„dat hij (de voorzitter) niot verkoos de schoolhoofden te zuiveren van een op hen geworpen blaam." Neen, als de voorzitter dit noodig oordeelt, zal hij hierin zijn weg, bui ten krantengeschrijf om, wel weten te vinden, doch ik zou den heer Bos willen wijzen op eenige onjuistheden en verkeerde voorstellingen in zijn meergenoemd epistel voorkomende, omdat ik persoonlijk den heer Bom (schoon onbewust) gegevens voor dat stuk verstrekte. Het blijkt uit het geheole stuk, dat de heer Bos zweert bij het verslag der raadsvergadering dezer gemeente, zooals dit voorkwam in het nummer van „Haarlem's Dagblad" d.d. 31 Augustus 1.1. Daargelaten nog de vraag, of de voorzitter bij de interpellatie-Cos ter zake het verbruik van brandstoffen aan de openbare lagere scholen, pre cies en in hetzelfde verband gespro-, ken heeft, zooals het In genoemd ver slag stond, is hot een foit, dat in dat verslag een belangrijk deel is wegge laten, dat, was het er in opgenomen geweest, een geheel anderen kijk op de zaak zou hebben gegeven. Het raadslid Cos, van zijn recht als zoodanig gebruik makende, stelde den voorzitter vele vragen ter zake posten van uitgaaf, betreffende het onder wijs, over 1909. O. a. vroeg Z.Ed. inlichtingen om trent don post„Kosten ven verlich ting en verwarming en van 't schoon houden der schoollokalen", speciaal wat betrof de verbruikte brandstof fen. (Deize post komt aldus gedrukt voor op het gemeente-verslag 1909, waarin de licor Cos dit heeft gelezen). De heer Cos vond f 636.50 nogal veel. Om een juist beeld te geven van hetgeen er in 1909 aan brandstoffen wtis verbruikt aan de openbare lagere scholen, is de lijst van aunbesteding over dat jaar in de vergadering voor gelezen, mot de eenheidsprijzen er bij, en toen vonden niet alleen de heer Cos, maar alle Raadsleden, dat er veel verstookt was in de openbare la gere scholen. Do verslaggever van „Haarlems Dagblad" heeft hiervan echter met geen onkel woord in zijn verslag ge lept. Indien hij dit lijstje had opge nomen, dan had elkeen het reken sommetje kunnen maken en kunnen zien, wat er precies aan brandstoffen was heengegaan en de rest van de 636.50 besteed was aan liet tweede gedeelte van de/en tweeledigen post, namelijk „schoonhouden". De heer Bos zal liet we1 met me eens zijn. dat men beter kan oordee- lon, of er veel verstookt is als men het aantal verbruikte mudden, enz., opgeeft, dan als men getotaliseerde kosten hoort noemen. Evenwel is er nog meer. De heer Bos heeft onjuiste cijfers vermeld. Op diens verzoek heb ik den heer Bos precies gespecificeerd opgegeven alles wat er op meergenoemden post is uitgegeven. In plaats van zich nu te houden bij den dienst 1909, waarover de geheele zaak toch alleen loopt, haspelt hij de maanden Januari, Februari en Maart van 1910 er doorheen, die er niets mede te maken hebben, neemt daar van het 5/8 gedeelte cn concludeert dan, met bijtelling van 3, dat 88 het bedrag is. dat in 1909 aan zijne school aan verlichting en verwarming is heengegaan. Dit vind ik van den heer Bos al eene gclieele vreemde manier van re kenen. Waarom gaf hij niet juist weer de feitelijke uitgaven, zooals ik hem deze opgaf Er was hier geen hijtclling en decliug noodig. In wer kelijkheid is in 1909 aan zijne school; verbruikt 165 Hectoliter cokes, 0.62 por II. C., f 102.39 1100 lange turven /6.50 per 1000, 7.15 1200 vuurmakers, f 2,50 per 1000, 3.— Totaal f 112.45 D i t is dus het juiste cijfer van zijn school. (Van de twee andere scholen is dit bedrag hooger). En daar de heer Bos er nu zoo op gesteld schijnt to zijn, dat het publiek zoo in de puntjes wordt ingelicht, had ik het ook consequent van hom gevonden, als hij alles ook precies overeenkom stig de waarheid had vermeld. Ten slotte moet ik nog mijne ver wondering te kennen geven oveT het stukje van den collega te Spaarn- woude, geplaatst onder het stuk van den heer Bos. Dat schoolhoofd zegt zelf, niet de moeite genomen tc hebben, ter be- voegdcr plaatse naar de juiste toe dracht dor zaak te iuformeeren, maar intusschcn met zijn collega ac- coord te gaan Mei andere woorden „Ik ben hot met mijn collega te Hout- rakpolder eens, maar ik weet er eigenlijk ongeveer niets van Het is jammer voor don heer Van Heek, dat hij niet het voorbeeld van zijn collega te Halfweg gevolgd heeft, die kalm en bedaard op onderzoek uitging en er men wijselijk voor be dankte aan de uitnoodiging van den heer Bos, tot onderleekeiiing van zijn ingezonden stuk, gevolg te geven. BERGMAN, Gemeente-Secretaris. Ilaarlenimerliede c.a., 12 Sept. 1910. NASCHRIFT. Mot eenige verwondering heb ik dit stuk gelezen. Dc wijze waarop de schrijver ons raadsverslag bespreekt, is al zeer eigenaardig, om geen scher per woord tc gebruiken. Hij laat z.g. de juistheid van hel verslag in het midden, maar natuurlijk juist daar door zou bij de lezers twijfel kunnen ontstaan. Om misverstand te voorkomen, ver klaar ik uitdrukkelijk, dat ik voor ae juistheid van het verslag insla. Bo vendien, wanneer er iets in het ver slag stond, dat onjuist is, dan zou (le secretaris dit zeker beslist aanwijzen. Juist de manier van schrijven van den secretaris is een bewijs, dat de burgemeester wol degelijk de woorden gesproken heeft, zooals ze in ons ver slag voorkomen. Ik maakte mijn ver slag tijdens de vergadering persklaar en toekende de woorden va.n den voorzitter dadelijk op. Nu het verwijt van onvolledigheid. Ook dit verwerp ik. Ik achtte liet overbodig, om van bedoeld staatje molding te maken, omdat het tot de zaak niets afdoet. De voorzitter heeft do bewuste woorden aan het adres dor hoofdonderwijzers gesproken vóór de voorlezing van het staatje. Z.Ed.- Achtb. was natuurlijk met het staatje bekend, maar ook nadat de secretaris hot lijstje had voorgelezen, heeft de burgemeester van do eerst gesproken woorden niets teruggetrokken, of ver zacht. De aanvallen op het verslag zijn dus o n g o g r o n d, ik stelde er prijs op, dal te doen uitkomen. DE VERSLAGGEVER. ASPIIALT. Misschien is het wel vele Haarlem- mors gegaan als mij, bij 't lezen hoe do nieuwe lijnen voor de electrische trams zullen aangelegd worden. Ik miste iets. Wat iu één-moeite door had kunnen gaan. Het asphalteercn der hoofdstraten n.m. Er is wel moer deaandaebtop gevestigd, maar... er komt geen actie. Éu toch.... Hoe zou het onzen winkel straten ten goede komen. Waarom is dan Amsterdam b.v. er toe overgegaan om verschillende stra ten nuast de reeds bestaande ei bij te asphalteercn Het is zooveel prettiger, zooveel gezelliger op straat, als je op asphalt loopt. Zoudon an ders Amsterdam, Rotterdam en voor al Den Haag het hebben? Of zit 't 'm soms in de kosten 'k Zou het durven advisecrcu düfir niet tegen op to zien, wanneer 't er om te doen is, om Haarlem werkelijk voor- u i t te helpen. Kom, ig er niemand van naam, rang, stand, positie of weet,-ik-wat, iemand uit het openbare leven, die do zaak eens flink aanpakt' on z'n stad, op 'n gemakkelijke ma nier een grooton dienst helpt bewij zen. Op 'n adres aan B. en W. komen best een paar duizend handteekenin- genMaar dan niet wachten tot do nieuwe rails er liggen. Nu... of nóóit. A. J. W. Laatste Berichten Examens Hoofdakte. Te 's-Gravenhage is geslaagd do heer J. Poldervaart, te IJmuiden. Brandje. Hedennacht is door een waker van den nachtveiligheidsdionst een begin van brand ontdekt in liet perceel Jansstraat 62. U-woond door den bak ker K. Hesselman. Door spoedig optreden kon verdere uitbreiding van het vuur voorkomen worden. Amsterdamsciie Beurs Openingskoersen van 14 September 1910, LABÜUCHERE O KNS Co.'s BANB Bijkantoo- Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. C. Peru 11 1/2. Pref. Peru 39 1/16. PETROLEU M - A A N D EE LEN Prijshoudend. Koninklijke Potr. 490—493, Donlb sche Olie 1G2, Geconsolideerde -407-412, Sumatra Puleinhnng 188 3 4. Tarakan 135, Orion 129—131. MUNAANDEELEN. Pref. Guyana Goud PI. 62 1/2, Cul tuur Vorstenlanden 166, Winstbewij zen 157, Gew. Pulelch 31, Pref. Pale- leh 113. AMERIKA ANSCHE MARKT vast. Atchison Topeka 99 7/16, Denver 31 1/4 Erie 26 3/8, Kansas 29 1/2, Preferente 63 1/2, Missouri 31 7/8, Ontario 40 1/2, Rock Island 321/2, Southern Rails 23 1/8, 1/4, Union Pacific 167 1/2, C. Wubash 17 1/2, Wabasli Pittsburg 5, Steel 711/8, Carren 48, C. Marine's 51/8, Preferente 16, Amalgamated 63 7/8. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 14 Sept. C. A. E. Murkens en A. Hoornweg; C. G. Iteemer cn E. Ver meer; G. Pardon en J. v. d. Berg; A. N. H. Wiggers on A. J. Cavé. GETROUWD: 14 Sept. J. II. v. d. Mo ij en L. Schoon; C. Buu ren G. M. Slicker; F. J. v. Abbevu en P. B. van Wees; N. Kabel en J. de Mon; N. Miedenia ca B v. llonscnoten; J. C. H. de Jong en N. Siegerist; B. den Boer en M. J. T. Koppen; P. II. Hessels en C. M. v„ Honschooten; J. Boezer en A. W. Ger- ritsz. BEVALLEN: 14 Sept. E. J. v. d. Burg— Neuge- bauer d. 13 A. M. A. Landwchr Johan de Klein z. 11 II. J. StamSchaap d. A. v. d. Pol—Gort z. OVERLEDEN: 13 Sept.: E. M., 2 dagen, dochter v. A. v. d. Leur, Lange Begijnestr. 14 J. B. H. D., 15 m, zoon vuil J. B. H. D de Graaff, Wolstraat SCHOTEN. Bevallen M. lloosensehoon—Rqn- doe, d„ E. WagenerStrootman, d., G. GroesMaleijs, d. Marktnieuws Op do heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd eu ver koeld: 5 stapels kaas, to zamen uit makende 710 kazen en wegende 1325 kilogr., laagste prijs f 26.50, hoogste f 30.50. Op de lieden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en vt-rkochtt Koeien eu Ossen 3stuks. N. kalveren 16 stuks 10—/ 16. Schapen aangevoerd 10 stuks, ver kocht 7 stuks, I 15-/ 20. ADVERTENT1ËN Bij zijn vertrek naar Ncd.-Indie, wenscht C. MOLENAAR aan Vrien den en Bekenden een hartelijk vaar wel. Aan boord s.s. „Grotius". Genua, 14 Sept. 1910. Getrouwd: JOHANNES JACOBUS VAN HOOLTDONK en MARIA BOOTS. Rochester, N.Y U.S.A., 14 SeptemK Do Heer on Mevrouw SCHELTEMA— VAN GEER betuigen hun hortelij- ken dank voor de vele bewijzen van belangstelling hij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Haarlem, 14 Sopt. 1910. Dc Heer eu Mevrouw J. 'Th. RULJG^ ROKBONEFAAS, betuigen hierrne-, de hun hartelijken dank, voor do ve- to blijken van belangstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervon den. Haarlem 14 Sept. 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2