NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8353 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1910 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van -buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post - - 0.45 Uitgave der Vennootschap Loureps Co ster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie cn Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. EERSTE BLAD. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. AGENDA ZATERDAG 17 SEPTEMBER. Brongebouw: Sportten toonstelling met feestterrein „Japan", 11 tot 5 en 7 tot 11 UUT. Stadsnieuws LOONKLASSEN GEMEENTE WERKLIEDEN. Naar wij vernemen, zal bovenge melde quaestie vrij spoedig in do af titelingen van den Gemeenteraad be sproken worden. Waarschijnlijk zul len dit jaar deze vergaderingen niet op één dag kunnen gehouden worden, omdat hei in het voornemen ligt door de verschillende hoofden der Gemeen tebedrijven deze vergaderingen te doen bijwonen lot het omniddeUijk geven van inlichtingen aan de Raads leden. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen hij: A. Smits, KL Houtstraat, een zil veren armband. D. Grootcndorst, K. Begijnosiraai 28, een steunder van een bierwagen. A. M. Hallebrands, Schoterweg 182 een poes. G. de Boer, Ruycliaverstraat 13 een portemonnaie, waarin 5 cent. Ii. J. Meyer, Wouwermanstr. 14, een heerenvesL J. v. d. Veen, Tweede Zuid-Polder straat 66, een bril in étuL Th. Lasschuit, Meester Joostenlaan 14, een stuk keper en een knot sajet, in de Kleine Houtstraat gevonden. Tak afgebroken. Een zware tak is vannacht op 't Sta ten-Bol werk tegenover de Maar- ten van Hecuiskerkstraat van een boom afgebroken. Brandje. Gistermiddag is een begin van brand uilgobroken hij J. 11. van Wijk, Zomerstraat 13. De brand kwam vermoedelijk aan In de bedstede. Toen de 11 jarige zoon om vier uur uit de school thuis kwam, zog hij Took uit het huis komen. Hij klom heel kordaat achter over de schut ting, daar z'n ouders niet thuis wa ren; zijn vader werkt op de Centrale Werkplaats en zijn moeder was met twee kinderen naar Haarlemmerlie- de gegaan. Van. hinucn maakte hij de deur open en voorbijgangers haalden uit de bedstede de smeulenden inhoud naar buiten. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat een zeven jarig zoontje in bed of op zolder heeft gerookt. De jongen ontkent dit. Maar hij had een pijpje en een doosje lucifer In den zak. Slraatschende r ij e n. Tweo jongens van 15 en 17 jaar had den do baldadigheid op de Amster- damsche vaart met slijk en aardklui ten te gooien- tegen de ramen va.n een woning. De bewoner daarover vertoornd, ging naai* de politie. Deze bekeurde toon P. W. en J. B. Tegen den knaap G. v. R. is proces verbaal opgemaakt wegens het stuk gooien van een glasruit in de Rolland- et ra at. SERENADE. De serenades zijn in den laatstee tijd niet van de lucht. Nauwelijks zijn die, gebracht lei- gelegenheid van Koninklijke onderscheidingen aan enkele personen in onze stad, achter den rug, of een nieu we huldiging door middel van avondmuziek heeft plaats, nu ter za ke van het feit eener 25-jarige trouwe dienstvervulling. Den heea- N*. Burghoorn, wonende 'Kruisweg 1, even over de viaduct bij genoemden weg, werd door de niu- 'ziekvereeniging „Harmonie", direc teur de Heer H. W. Hofmeester, we gens een kwart-eeuwige werkzaam heid Je. Opzichter hij do II. IJ. S. M., met koperklank bejubeld. De vlotte vroolïjke marschen kwa men in den prachtigen nazomer avond uitnemend tot hun recht. Wel mengde zoo r.u en dan een over-'t- viaduct-donderende trein zijn zwaar gestommel in de ten gehootre ge brachte melodieën, maar dat geluid was, op den keper beschouwd, toch eeo zeer passende begeleiding. Iemand die poëtisch aangelegd is kon gemakkelijk tot de erkenning komen, dat zells de treinen den trou wen spoormun hun ratolenden groet wilden brengen. In ieder geval kreeg men den ech ten indruk van een spoorweg-jubilé, om 't zoo eens uit te dmkken. Al van verre kondigde 'n donkere golvende gonzende massa, waarboven de gezichten als witte vlekjes staken, de aanwezigheid van heel wat hoor- en kijklustigen aan. De loopgang die naar de serenade- brengers leidde was door de politie afgzet, zoodat de musici in hun muzi kale prestaties niet gestoord werden. Het publiek was zeer enthousiast, en juichte na een nummertje luidde. Nadat de open-luchtrconcertanten zich de dorstig geblazen kelen ver- frischt hadden, trokken zij in vol len fakkelgloed, die rossig-hel tegen de stille huisgevels opdreigde, nog lang begeleid door Haarlems straat jeugd, heen. T oruggekomen. De 18-jarigo J. S., die dezer dogen uit de ouderlijke woning is wegge- loopen, is daar eigener beweging te ruggekomen. Doopsgezind Zangkoor. De heer Ed. A. van Dilderbeek, 1ste secretaris van bovengenoemde veree- niging heeft als zoodanig ontslag ge nomen. Sinds de oprichting van het koor, in 1894, was hij in bestuuxsf unctiën aan de vereeniging verbonden. Daar er b ij het begraven op de algemeene begraafplaats dik wijls over de graven geloopen wordt, heeft men dit nu verhinderd door de graven af te zetten met ijzerdraad. Een verbetering welke dringend noo- dig was. Tot waarnemend ploeg- baas in de afd. compositiegieterij van de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M., is aangewezen de heer W. Kok, werkzaam in genoemde afdeeling. Nieuwe zaak. Zij is werkelijk bijzonder chique, de nieuwe zaak van mej. W. G. v. d. Laan, die gisteren in het pcrcccl Bar teljurisstraat No. 6 is geopend. Bij het binnenkomen treft direct reeds de fijne, innig-harmonisclio beschilde ring, die den winkel een sober-voor- naam, ruaar ongemeen artistiek ca chet geeft De zoldering is een mees terstukje van decoratie cn de kristal len kroontjes Inlichten de teere tinten op allergelukkigste wijze. Een paar ruikers zetten aan de sublieme blank heid, waarin de wanden cn meubelen gehouden zijn, een frissche liefelijk heid bij. De gansche zaak is naar het model der moderne Parijsche salons inge richt, en de collectie chapeaux, die we er modi ten bewonderen, excelleert waarlijk door surprenante vormen of teere klcur-combinaties. Een bezoek aan deze zaak is iedere dame ten zeerste aan te bevelen 1 Tuinbouw en Plantku nde. Aan de firma E. H. Krelage, alhier, is door de vaste keuringscommissie der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een getuig schrift 1ste klasse uitgereikt voor een cactus dahlia H. H. Thomas (helder scharlaken), en getuigschriften van verdienste voor een cactus dahlia „Snowstorm" (zuiver wit) en een en- kelbloemige dahlia meligraine (zalm kleurig met geel hort). (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken ZANDVOORT. Door de jachtopzichters J. van Honschoten en A. Jansen, is proces verbaal opgemaakt tegen v. d. Z., wonende te llillegom wegens het ver voeren van wildstrikken in het jacht veld. Veertig etrkiken zijn in beslag genomen.- Door de politie alhier is aangeliou- den do minderjarige B. W. uit Am sterdam die alliier rondzwierf. Hij is naar zijn woonplaats terugge bracht. BLOEMENDAAL. Na een langdurige geheime zitting heeft de gemeenteraad (men zie ook Tweede Blad) op voorstel van den heer B ij v o e t besloten, terug te komen op zijn in Mei j.J. genomen besluit, om met den heer Roelof Kui pers, mgenieur-iu chitect te s-Graven- hage, af te rekenen, cL w. z. de relatie te beëindigen. De Raad besloot nu, aan den hear Kuipers op te dragen, binnen twee maanden een meer economisch plan dan het vorige in te dienen voor den aanleg van hen eigen waterleiding in de gemeente. Hiermee is dus uitgemaakt, dat de gemeente Bloemend aal niet meedoet de plannen tot stichting eener - coöperatieve waterleiding, uitgaande van de gemeente Velsen. Weliswaar is de mogelijkheid niet buitengeslo ten, dat Bloemend aal aan aangren zende gemeenten water zou willen leveren. SCHOTEN* Vaccinatie. Op Woensdag 21 September to 4 uur bestaat er gelegenheid voo rgrntis inenting in de school no. 1 op het diurp. Geboortebewijzen dienen te worden meegebracht. Zonderlinge ruitenbreker* Een paard, dat beschutting had ge zocht tegen het gure weer, drukto van hel perceel Spaansclievaartstraat no. 112 een winkelruit in. Tegen den eigenaar is proces-ver baal opgemaakt. SANTPOORT. Tot directeur van het kerkelijk zangkoor bij de Ned. Herv. gemeento alhier is benoemd de heer Zuidweg, hoofd der school te Spaarndam. Onze correspondent verbetert een gister door hem ingezonden bericht, n.l dat de heer Van t Hof benoemd is tot directeur van Schoten's Harmo nie en niet van 't Schoten's dilettan tencorps. SCHOTEN. Zijn verdiende loon. Gisterenmiddag omstreeks 6 uur werd een bewoner in de Spaansche- vaartstraai verschrikt door het ge schrei van een jongen in zijn tuin. Een 11-jarige knaap was bezig bij de familie U., na eerst op een schutting geklommen te zijn, bloemen te stelen, toen hij eensklaps van de schutting tuimelde, en midden in de bloemen terecht kwam, waardoor hij verschil lende planten vernielde en het op een hevig huilen zette, in angst voor een pak slaag. Na <le jongen eerst een paar flinke draaien om zijn ooren gegeven te hebben, werd hij met ver scheurde kleeren uit zijn benarde po sitie door de vrouw des huizes var- lost. Binnenland 't Bezoek ven 't Belglsc&a Koningspaar. (Zie ook het 'Tweede Bied). DE TAPTOE OP DEN DAM. Ik weet het niet, maar vermoed het "toch wel heel zeker, dat er velen Taptoe-waaris zijn gegaan in de ver wachting, dat dit feestnummer wel niet goed van stapel zou loopen. Wanneer men in ons land 't woord „Taptoe" in den mond neemt, rijzen er allerlei onaangename herinnerin gen aan de beril cht-ge worden tap too van 19 jaren geleden op, toen bij deze militaire plechtigheid do Amstor- damsche politie wat heel liardhandig optrad. De taptoe van Donderdagavond evenwel heeft zulk een goed verloop gehad, dat er aan het woord taptoe voortaan andere dan onaangename herinneringen verbonden zijn. Om zeven uur, toen de Dam al uit lag in liet hölder-warm geschijn van de tijdelijke electrische booglampen, werden zoetjes-aan de menschen, die er waren, de straatmondingen In gestuwd. Achter de lijn „Hajenius"Bis schop alleen werden eenige men- schenrijen toegelaten. Hier en aan T Damrak had men den veiligheids maatregel genomen, om achter de eerste dikke menschenlaag een ruim te open te houden en daar weer een rij politie te posteer en. Brak nu do eerste rij door, dan was alleen liet eerste publiek „weg te werken" en bleef de menschenhaag achter de tweede rij politie-marmen inconiact. In Kal varstraat Nieuwaudiik en andere straten had men de massa terug gehouden tot aan de eerste zij wegen, om den militairen muzikanten een vrijen toegangsweg te verschaf fen. Die menschenpropjien in de straten gaven nu een aanblik van een bush, die in den fleschhals was geschoten. Van de drukte vertellen Die was zoo groot, als zich bij een derge lijke gedegenheid in Amsterdam den ken laat. Geheel Amsterdam en een deel van de „provincie" stond samen- geklemd rond het centrum. De daken waren dicht bemand en die van de Nieuwe Kerk geleken weer op een reusachtige, amphitheaters-gewijs ge bouwde tribune, vaar nu mannetje achter mannetje op stond. Om negen uur kwamen de execu tanten. Die hadden veel bekijks met hun verschillende uniformen. Hier de 11 regimenten-corpsen, daar de Ko ninklijke Militaire Kapel, de Marine, elders het Instructie-bataljon en de Jagersknpel, de cavalerie, de „veld"- en de vesting-artillerie. Voor het Paleis vonden ze een plaatsje. Half tien had de torenklok aange zegd en even daarna donderde de plotse roffel van honderd tamboers om de hoofden der menschen. Het felle trommelg&slag liep rate lend door de lucht. Uit was 't meteen 1 Dan bliezen de zestig hoornblazers do taptoe, waarbij de honderd colle ga's vAu den trommelstok assisteer den. Wat mooi klonk het, toen 't fleurig geschetter van de zestig trompetters der bereden wapenen de taptoe over nam, maar lieflijker nog was het wee- moedig-zachte pijp-geluid, waarmede de Marine haar avond-sein schal- meide. Dat klonk zeer mooi en 't publiek werd er stil van. Maar niet lang duurde het, want plots hrok uit alle muziekinstrumenten de onstuimige Brabanconne los, als een vuurwerk van klank. Hoe heel anders toch, dan oris rus tig, kloekmoedig „Wilhelmus", dat na het lied van Zuid-Nederland weer klonk. Onder het Wilhelmus klonk ineens een lulden juichkreet uit de men schen menigte op. Hij gold de Ko ningin, die met Koning Albert van België op het Paleis-balkon ver scheen hij gold ook Koningin Elisa beth en Prins Hendrik, die volgden. Nu speelden de vijftien muziekkorp sen den Belgischen Grenadiers- marsch, een bekende melodie voor Koning Albert, want de Belgische vorst diende 10 jaren bij dit regi ment. Thans stelden zich de muziekkorp sen in drie groepen op en trókken, fantastisch omschenen door de toort sen van 120 flambouwdragers, twee malen den Dam rond, ler défilé voor de Vorstelijke personen. Daarbij wer den ten gehoore gebracht „Marche des grenadiers Beige". „Mein Bayern- land" en „Leve de Infanterie". Door de Paleisstraat werd afge marcheerd. De vier vorstelijke personen, leven dig toegejuicht door de menigte in de straten, gingen thans weer naar bin nen, waar de luitenant-kapelmeester Bouwman en de kapitein-adjudant van dc grenadiers en jagers Boe- laard, den dank van de vorstelijke personen in ontvangst namen. Alles verliep dus in goede orde. Een oogenblik dreigde een paniekje op t Damrak, toen de menschen massa de tweede haag politie hadden doorbro ken en naar de voorste meuschen- rijen snelde. De bereden politie joeg de menschen op de vlucht Daarbij werden velen vooral vrouwen door een zenuwachtigen angst bevan gen, waardoor zij struikelden en op straat neervielen. Ongelukken gebeur den er echter niet. De verlichte oorlogsschepen in het IJ lokten des avonds nog velen om een kijkje te nemen. HOTEL „DE WAGENINGSCHE BERG". In een vergadering van aandeelhou ders is in beginsel besloten het Hotel te herbouwen. BRANDEN. Te Zeist zijn Woensdagavond de stalling en het koetshuis van het ho tel „Parkoord" totaal uitgebrand. Dé in den stal aanwezige paarden kon den tijdig worden gered. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. GESTICHT VOOR DRANKZUCHTI GE VROUWEN. Men meldt uit Apeldoorn: Te Beekborgen zal binnenkort een gesticht voor drankzuchtige vrouwen worden opgericht Hiervoor ls reeds aangekocht een stuk gronds van 2 H.A. mot onmiddellij kaangrenzende villa, toebehoorende aan de Ned. Herv. Gemeente, en thans bewoond door notaris jlvr. Feith. H. IJ. S. M. EN PERSONEELS ORGANISATIE. Aan L. en V. wordt van welinge lichte zijde het volgende medegedeeld-. Tot voor korten tijd was het de ge woonte van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten om de directie der Hollandsche IJzeren Spoorweg- Mij. inlichtingen te vragen over even-1 tucel voorkomende grieven en aanmeer kingen betreffende de wettelijke rege lingen, welke gesignaleerd werden in het orgaan der Nederl. Vereeni ging van Spoor- en Tramwegperso neel. De directie der H. IJ. S. M. heeft nu den Raad medegedeeld, dat zij voortaan verschoond wenscht te blij ven van verzoek om inlichtingen be treffende grieven in genoemd blad voorkomende. AANKLACHT TEGEN EEN OFFI CIER. Men, schrijft uit Breda aan 't Hbld.: Ontdaan van alle mogelijke bijza ken kan bevestigd worden dat, na de indiening van een klacht door den milicien De Groof tegen den luite nant Nolthenius, door den Minister van Oorlog een onderzoek is gelast Dit heeft in militairen vorm, door eene commissie plaats gehad en ten gevolge daarvan zijn de miliciens die de aanklacht tegen dien officier be vestigd hadden gestraft met 6 dagen provoost wegens onderteekening van een voor eeu officier lasterlijk stuk waarvan zij den inhoud niet kenden en met den inhoud waarvan zij niet instemden. Uit het onderzoek is dus gebleken dat de klacht van De Groof was op gemaakt in strijd met de waarheid. Intusschen gaat De Groof vrij uit en zijn de door hem opgegeven getui gen do dupe van de historie. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal Dinsdag 20 September, dos namiddags te 3 1/2 uur, eene vergadering houden. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Gisteren werd te Hoorn de alge meene vergadering gehouden. De voorzitter, mr. Zaayer, hield een openingsrede, waarin hij 't melk- vraagstuk behandelde. Op den handel in melk is z. i. nog te weinig toezicht, de verbetering zou kunnen geschie den van regeeringswege, doch hier toe zal niet dan in het uiterste geval worden overgegaan. Weliswaar is op de begrooting 1910 f 2000 uitgetrokken als bijdragen voor de wedstrijden ter verbetering van rundveestallen en Rijks-seruminrichting ea Proefstation en doet men alles wat gedaan kan worden om verbetering te brengen, doch tot dusverre moeten hoofdzake lijk de gemeentelijke verordeningen deze zaak regelen. Spreker toonde uitvoerig aan, wel ke gebreken hieraan kleven en deed uitkomein, hoe deze verordeningen wel bindend zijn binnen de gemeente, doch daar buiten geen invloed kun nen uitoefenen. De boerenstand is als geheel nog niet voor de zaak gewonnen. Om zulks te verkrijgen, is het noo- dig, dat de boer een geldelijk belang bij de zaak heeft Hierop is het voor stel gebaseerd, dat het hoofdbestuur bij Gedeputeerde Staten heeft inge diend. Dit komt hierop neer, dat pro ducenten een vereeniging oprichten onder controle van de provincie, die tevens de regeling van het provinciaal waarmerk regelt. Op deze wijze zal een goede boer ook goed geld voor zijn product krijgen. Met een woord van opwekking, hiertoe mede te werken, oj?ende de voorzitter hierop de vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden steeg van 9077 tot 9498 het aantal afdeelingen is thans 31. Het verslag en de begrooting wer den goedgekeurd. De afdeeling Nieuw er-Amstel stelde voor werklieden of arbeiders in de gelegenheid te stellen, tegen een ver goeding van f 1, lid te worden, om zich bij de onderlinge brandverzeke ring der Maatschappij te kunnen ver zekeren. Uit het prae-advies van het hoofdbestuur bleek, dat de directeur der onderlinge brandverzekering het nut van een dergelijken maat,regel ontkent, hetgeen hij in een uitvoerig nnport toelichtte. Het voorstel werd verworpen. De afdeeling Enkhuizen en omstre ken stelle voorhet hoofdbestuur wende zich tot de regeering, met be leefd verzoek, te willen bevorderen, dat alm particulieren bevoegdheid kan worden verleend tot het. inenten van varkens tegen vlekziekte. Uit de toelichting bleek, dat in drukke lijden het enten door den vee arts eerst na 3 of 4 dagen geschiedt. hetgeen in spoedeischcnde gevallen onvoldoende is. Aangenomen werd een voorstel van de afdeeling Leiden, om deze zaak door het hoofdbestuur te laten on derzoeken en in een volgende verga dering te behandelen. In plaats van den heer Jac. Zijp, te Wieringerv.aard, werd als lid au liet hoofdbestuur gekozen de De Boer, terwijl voor Zuid-llolland z:;:i:ig neemt de heer J. M. Vos Visser, ie 's-Gravenhagc-, in de plaats van den heer H. A. Nebbens Sterling, te Dor drecht, die eveneens niet herkiesbaar was. Als lid dor financieele commissie werd gekozen de heer mr. A. Ferf, ie 's-Gravenhage. DIEFSTAL ONDER SOLDATEN. Tijdens den driedaagschea roilitui- ren marsch, die verleden week door een bataljon van het regiment gre nadiers en jagers gemaakt werd, deed een sergeant-majoor de onaan gename ervaring op, dat hem de ge- heele inhoud van zijn compagnie 4.as ontstolen werd. Onze Haagsche Briefschrijver meld de dit reeds in zijn brie! van 10 dezer. Bij aankomst in hei bivouac te 'a- nen had de sergeant-majoor het ijze ren geldkistje met inhoud op zijn iied gelegd en daarop des nachts gesla pen. Den volgenden morgen tusseheu half vier en vier uur werd het geld door hem uit het kistje genomen e:i in een geldzak gedaan, welke zak hij onder zijn berusting hield bij het tce zicht op de verdeeling der vivres. Hierbij drongen de manschappen zoo sterk op, dat de majoor ai zijn aan dacht noodig had om hen op ceu af stand te houden. Vermoedelijk heeft toen een der manschappen van deze gelegenheid gebru'k-gcmuakt om zich den zak toe te eigenen, welke een bedrag van 193 gulden aan specie bc-vatte. De sergeant-majoor deed onmiddel lijk aangifte van de vermissing. De politie werd er direct van in kennis gesteld en de compagnie werd ter stond geïnspecteerd, maar het gelil werd niet ontdekt Vermoed wordt, dat de dief eeu groot doel van liet gc - stolene ter plaatse in den grond ver stopt heeft. ONGELUKKEN. Gistermiddag had op het terrein der fabriek voor houtberoiding der Staatsspoorwegen aan den 's-Graven- deelschen dijk te Dordrecht een zeer ernstig ongeluk plaats. De 52-jarige creosoteerder Cornelia Coinmers, had zijn middagmaal ge nuttigd en wilde, als gewoonlijk, zijn pannetje buiten het hek brengen, waar het dan door een vrouw wordt weggehaald. Op omstreeks vijf meier van het afsluithek verwijderd, kwam een rangeerende trein aanrijden. Commers hoorde dien niet aankomen en merkte ook niet op, dat de over- weg wacht er hem door wulven en lui den der schol op het dreigend" gevaar opmerkzaam trachtte te maken Wel remde de machinist terstond, 'maar door een helling kon hij den trein niet dadelijk tot staan brengen, met gevolg, dat Commers, door een tree plank van den remstoel gegrepen en omver geworpen werd, zoodat hij dwars over dc rails viel cn de wielen hem over de beide beenen reden. Het linkerbeen werd hem boven den en kel. het rechterbeen beneden de knie afgereden. Na voorloopige geneeskundige be handeling werd hij in het Ziekenhuis opgenomen. Er bestaat veel kans hem in het leven ie behouden, maar hij zal altijd verminkt blijven. Bij het lossen is een man, wonen de in de 2e Goudsbloemstraat to Am sterdam, iu het ruim gevallen Hij bezeerde zich ernstig. Per brancard werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd waar hij aan de gevolgen overleed. Gisteravond is bij het binnenkomen van een trein aan het Centraal Sta tion te Amsterdam een ernstig onge luk gebeurd. Een derde klaspassagier, bewoner van Regtboomsloot aldaar, wilde uit den trein springen nog voor deze geheel stilstond, met het nood lottig gevolg, nat hij onder den trein viel. Met verbrijzeld bekken en afge reden beenen werd de ongelukkige per automobielwagen naar het Bin- nen-Gasthuis vervoerd. HET SPOORWEGONGELUK TE ITEILIGERLEE. Zoowel te Scheemda als te Hciliger- lee werd gisterenmiddag een onder zoek ingesteld naar het ongeval, dat Maandagmorgen aan den overweg bij de halte Heiligerlee plaats had. Aanwezig waren de üistrictsinspcc- teur der spoorwegdiensten te Leeu warden, de ingenieur van weg en wer ken te Zwolle en die van de tractie te Groningen Tc Scheemda werden gehoord da machinist, de leerling-machinist, da

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1