NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e jaargang No. 8353 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. vrijdag ie september isio b HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: PER DRIE MAANDEN: IPilfL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gev.estigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.3Q J>fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 cts. voor 3 plaatsingen k contant. (Mtobmd Zondagsblad, "voir Hiitem' loim Redactie Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <2*^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht In verscliiLIënde landen worden de staatshoofden lastig gevallen door MINISTER-CRISISSEN. En 't eigenaardige is, dat 't weer in den Balkan is. Daar is 't ook al weer zoo lang een beetje rustig geweestDe wisseling van een ministerie in Bul garije kan wel eens voor den Balkan- toestarj gewichtige gevolgen hebben. Verzekerd wordt, dat de koning van Bulgarije vermoedelijk een concessie zal doen aan de openbare meening en trachten het tegenwoordige kabinet te reconstruceren, door allereerst een opvolger te benoemen voor den minis ter van buitenlandsche zaken, gene raal Paprikof, van wlen het heet, dat s>hij te voel onder Ilussischen invloed staat, en een te vreedzame politiek je gens Turkije voert. In dit geval zou een periode van lc-acMige staatkunde aanbreken. Mo cal deze poging, evenwel misluk ken, dan zou de koning ministers moe ten benoemen uit de geavanceerde partijeu, die vredelievend gezind zijn, maar I.cven3 anti-militaristisch en de magogisch, waardoor verwarring in hr, binnenland gesticht zou kunnen worden, of uit de nationalistische partijen, die de dynastie zijn toege daan, maar tevens belust op oorlog. De toestand in 't land vau koning Ferdinand is dus niet bijzonder roos kleurig Als roden voor de huidige crisis wordt opgegeven, een omkooperij- zaak, in t ministerie van binnenland- schc zaken, waarbij ook verschillende afgevaardigden der Sohranje (volks vertegenwoordiging) betrokken moe ten zijn. De positie der tegenwoordige regen- ring was bovendien door haar hou ding iu do vluchtelingen-quaestie vrij wel onhoudbaar geworden. Do andere minister-crisis is in Mon tenegro. Dc grijze koning is evenwel gelukkiger geweest, want hij heeft al weer ecu nieuw stel ministers gevon- dgn, die in zijn naam de zaken varf 't nieuwe koninkrijk zullen besturen. Over 't, algemeen is DE TOESTAND IN DEN BALKAN weer gespannen. 't Boycotcomité te Saloniki heeft o. a. besloten den anti-Griekschen boy cot zoo scherp mogelijk door te voe ren. In geen enkel geval zullen ver zachtende omstandigheden worden toegestaan. Zelfs in geval van diplo matieke inmenging zal geen enkel Grieksch schip toegelaten worden te lossen. De andere Turksche havens zijn vau dit besluit op de hoogte ge steld. Dit besluit zal in Griekenland weer nieuwe verbittering wekken. Ook in den binnenlandschen staat van Grie kenland is nO" altijd veel verdeeld heid. Teekonend is o. a., dat Zorhas, de minister van oorlog, vroeger lei der van den thans z.g. ontbonden of- ficierenbond, de opening der vergade ring niet heeft bijgewoond. Do jongere officieren hadden name lijk den eiseh gesteld, dat de Kroon prins niet bij de plechtige opening aanwezig zou zijn. Zorhas had dezen eiscli tot den zijnen gemaakt en toen de regeering er geen gevolg,aan wilde geven, verklaard, dat hij dan ook niet bij de opening tegenwoordig zou zijn. Met zoon minister kan de regee ring niet veel aanvangen 1 Een ander ln zijn plaats stellen gaat ook niet, want hij heeft 't leger op zijn hand en nieuwe verwikkelingen kunnen voor Griekenland niet anders dan gevaar lijk zijn. Turkije doet, wat de verdeeldheid iu de birmenlandsche politiek betreft, voor Griekenland niet ouder. In een vorig Overzicht hebben we meege deeld, wat er gebeurd is bij de natio nale vergadering van do Ottomaan- sche Grieken in Turkije. 9 afgevaar digden waren Ln hechtenis genomen. De patriarch verlangde, dat zij on verwijld in vrijheid gesteld zouden worden, wanneer zulks niet geschied de, zou hij het patriarchaat sluiten en de verantwoordelijkheid aan de Porte laten. De minister van eere-diensten antwoordde, dat hij de genomen maat regelen niet zou intrekken zoolang do patriarch niet afzag van het houden van de nationale vergadering. Men verwacht nu nog meer arresta ties. Bij de verkiezingen voor het parle ment van de Unie zijn in het geheele land gekozen bij enkele candidaatstel- ling 31 nationalisten, 8 unionisten en één onafhankelijke. De unionisten hebben alle vier ze- Iels voor Kaapstad veroverd. Tot de gekozenen behoort daar o. a. ook Jameson, de unionistische leider. Smuts, minister van binnenland- sche zaken, is te Pretoria West geko zen. De mijnmagnaat Philips, unionist, heeft te Yeovüle de overwinning be haald op Sir William van Huls.teyn. De mijnmagnaat Fitzpatrick behaal de te Pretoria de overwinning op Bo tha, den eersten minister. De Unionist Farrar is te George town gekozen. Tegencandidaat was de heer Huil, minister van financiën. UIT DE AMERIKAANSCIIE POLITIEK. In een te Beverly in Massachusetts gehouden rede deed president Taft een mededeeiiag uit welke men af leidt, dat hij zal gaan afwijken van de tot dusverre door hem aangeno men houding jegens het z.g. oproeri ge element in de repuhlikeinsohe partij. Terwijl hij bij vroegere gelegenhe den ernstige beschuldigingen richtte tegen dit element, zeide hij thans, dat hij geen onderscheid zal maken tus- schen progressieve en reguliere repu blikeinen en dat alle partijleiders wat de ondersteuning door den Bond be treft op dezelfde wijze behandeld zui len worden. Over wordt weer veel geschreven. Geen wonder 1 Teddj' houdt zich veel met. de Amerikaansche politiek bezig, maar wat eigenlijk zijn persoonlijke plan nen zijn, vertelt hij niet Nu moeten de nieuwsgierigen ra den. Waartoe sommigen met hun gis singen komen bjïjkt uit de meedeelin- gen van iemand (die nog wel als een autoriteit erkend wordt I) in de New- York Journal of Commerce. De schrij ver maakt ons wijs, dat Roosevelt's eerzucht veel verder reikt, dan tot het presidentschap van do Vereenigde Staten. Hij zou n.l. naar niets meer of minder streven dan naar het ver krijgen van onbeperkte macht, Dezelfde zegsman verklaart verder, dat Roosevelt overtuigd is, dat de tijd voor een volslagen wijziging van de regeering en van de behandeling der zaken nabij is. De oud-president zou de bedoeling hebben een groot gecen traliseerd, bureaucratisch Bondsbe- st.uur in het leven te roepon, aan welks hoofd hij zou staan, waarbij de macht van den huidigen president ge heel en al in het niet zou verzinken. Tot zoover deze „onthullingen". We willen niet zeggen, dat 't beslist, onmogelijk is, dat Roosevelt zulke plannen heeft, maar 't lijkt ons toch wel onwaarschijnlijk. Een eventueele verwezenlijking der plannen zou ons nóg onwaarschijnlijker voorkomen, want behalve Roosevelt tellen de Ver eenigde Staten nog zooveel millioen Amerikanen, die ook een meening wil len hebben DE STAKINGEN IN SPANJE duren nog voort, hoewel de algemeene staking reeds lang is opgeheven. Omtrent de werkstaking te Barce lona wordt gemeld, dat er van de 326 metaalfabrieken met 11,000 arbeiders reeds i80 gesloten zijn. Het aantal sta kers is tot 7G00 gestegen. Men vreest, dat ook de spoorwegarbeiders en de tram-beambten den arbeid neer zul len leggen. De politie heeft uitgebrei de veiligheidsmaatregelen genomen. De kapitein-generaal van Bilbao doet moeite een eindé aan de staking der mijnwerkers te maken. Hij heeft zich de eischen der arbeiders laten mededeelen en wil nu trachten met de patroons afzonderlijk te ondei?tande- len, zonder inmenging van den pa troonsbond, waarmee de vorige onder handelingen, die tot niets geleid heb ben, gevoerd zijn. Een onbekende heeft uit Biarritz voor cl" stakers 5000 frank gezonden,, met de boodschap er bij, dat hij, zoolang do staking duurt, elke week een zelfde bedrag ^al stu ren. EEN BERGSTORTING IN SPANJE. Een bersrstorting van den berg Agu- do bij Murcia bedolf de hutten van het dorp Abanilla; zeven personen wer den gedood, velen gewond. Stadsnieuws ORGELBESPELING op Dinsdag 20 Sept. 1910, des namidi dags van 1—2 uur, in de Groote- of Sint Bavokerk alhier, door den heer W. Ezerman. No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach No. 2. Choral fantasie, Fr. Lux. Np. 3. Sonate No. 6, Mendelssohn. a. Koraalvariatiën. b. Fuga. c. Finale, Andante, Ne. 4. Adagio, Haijdn. No- 5. Die Ehre Gottes, Beethoven. Rubriek voor Vragen Qeabonneerden bobben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, iu te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Allo antwoorden worden geheel kostelooB gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niot volledig naam en woonplaats van den inzender vormelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Ik krijg van iemand geld, waarvan het bekend is dat hij binnen korten tijd failliet zal gaan. Kan hij mij nu meubelen in betaling geven? ANTWOORD: Wanneer het niets meer uan een les gerucht is, dat die man failleeren zal en daartoe geeno stappen gedaan zijn, dan zien wij er geen bezwaar in. VRAAG: Kan men van eeai belas.- tingschuldige den inboedel verkoopen, die hij per week in huur heeft? ANTWOORD: Men kaji dien wel in heslag nemen; maar als de eigenaar van zijn recht doet blijken, kan geen verkooping volgen. VRAAG: Moet iemand die enkel pakhuisknecht is bedrijfsbelasting be talen'? ANTWOORD: Of hij pakhuisknecht of minister van financiën is, doet niets tot de zaak. 't Is maar de vraag of zijn inkomen uit beroep f 650 per jaar bedraagt? VRAAG: Mijn verdiensten zijn f 11 per week. Ik betaal 2.35 inkomsten belasting en ben nu aangeslagen voor f 1.10 ln de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten. Is dat juist? ANTWOORD: Wanneer n maar f 572 verdient en daarvan het bewijs kunt leveren, dan behoeft u geen be drijfsbelasting te betalen en hadt te gen uw aanslag kunnen opkomen op de wijze in het aanslagbiljet ver meld. Overigens bestaat tussohem de beide door u genoemde belastingen geen verband. VRAAG: Mijn zoon is bij de ma rine en is achtergebleven van het passagieren, maar is niet bij mij ge weest. Moet ik nu maar steeds toe laten, dat do politie hem bij mij aan huis komt zoeken? ANTWOORD: Wanneer de politie zich eenvoudig ten uwent vervoegt en naar uw zoon vraagt, is dat een zeer geoorloofde handeling. De poli tie handelt daarbij op last van de be voegde macht. Wanneer zij echter ten uwen huize binnendringt om een on dier zoek in te stellen, dian zoudt u volkomen gerechtigd zijn in uw eiseh om van den lost der bevoegde auto riteit te doen blijken. Uit de Omstreken UIT DEN BLOEMENDAALSCHEN GEMEENTERAAD. Donderdagavond was de Bloemen- daalsche gemeenteraad voltallig bij een, jnet uitzondering van Mr. P. Ti- demau. De voorzitter deelde mede, dat van Mr, Tideman bericht is ingeko men, dat hij wegens overdrukke be zigheden het lidmaatschap van den Raad wenscht neer te leggen. De voorzitter, Jhr. A. .Bas. Backer, deelde mede, dat het hem' niet vreemd was, dat Mr. Tideman aan heengaan dacht. Spreker meende evenwel, dat dit slechts een opwelling was en de heer Tideman van zijn voornemen zou afzien. Dit is evenwel niet ge schied. Mr. Tideman heeft zich ge noodzaakt gezien, heen te gaan. Spre ker is overtuigd, de tolk te zijn van den geheelen Raad, wanneer hij hul de brengt aan hetgeen Mr. Tideman in het belang der gemeente heeft ge presteerd. Hij behoorde tot de leden, die steed3 de stukken inzagen en maakte daar studie van. Zijn advie zen werden steeds op hoogen prijs ge steld, het zal worden gevoeld, dat hij een ledige plaats achterlaat. (Ap plaus). Bewoners van de Korte Kleverlaan vragen verbetering van dien weg. B. en W. zullen daarover praeadvies uit brengen. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek tot afwijking van de bouwver ordening voor een bij Rusthoek te bouwen woonhuis, daar de Raad meende, dat het hier geen bijzonder geval betreft. Aan Mej. C. Korsten wordt op haar verzoek eorvol ontslag verleend. Afwijking van de bouwverordening wordt verleend aan J. C. Schous, een bouwplan ingezonden door J. L. Rij- nierse wordt aan B. en W. verzonden om advies. Aan de orde is de vaststelling van een bouw- en wegenplan voor gron den aan den Julianaweg. Oe heer BIJVOET vraagt, of deze naam, dien hij heel mooi vindt, door den Raad is vastgesteld, de VOORZIT TER antwoordt, dat deze weg nog niet is overgedragen, zoodat de eige naar het recht heeft, dien te noemen zooals hij wil. De Binnen!, exploitatie maatschap pij, van oordeel, dat de bepaling door den Raad van een gevelbreedte der aan dien weg te bouwen wonin gen, verzoekt verzoekt tevens deze breedte niet op 7 meter als minimum, maar op minder vast te stellen, daar een breedte van G 6 1/2 meter hier zelden zal worden overschreden. De heer KOOLHOVEN geeft 61/2 meter in overweging, ook de heer BIJVOET is van ourdeel, „dat we niet allemaal in paleizen of groote huizen kunnen wonen"'. De heer TEDING VAN BERKHOUT is er voor, de breedte geheel vrij te laten, hij voelt niet voor al dat gereglémenteer en acht het recht der gemeente zwak. De VOORZITTER wijst er op, dat de ver ordening de wijze van bebouwing noemt, als iets, waarover de Raad be slist. Spr. heeft aan het gouverne ment geïnformeeid en daar meent men, dat de gemeente in deze sterk staat. Aangenomen wordt 61/2 M. voor te schrijven, tegen is de heer BIS PIN CK, die 6 M. voldoende acht. Enkele ondergeschikte wijzigingen worden op verzoek van Ged, Staten in de schoolgeldverordening aange bracht en hel suppletoir kohier van schoolgeld voor het 2de kwartaal vastgesteld-. De VOORZITTER deelt mede, dat de directeur van de gasfabriek te Apeldoorn bereid is, plannen te ont werpen inzake gasverlichting, name lijk een rapport in te dienen voor het .geval, dat een contract met de ge meente Haarlem voor de levering vau gas wordt aangegaan, of de Raad be sluit tot de oprichting van een eigc>n steenkool-gasfabriek voorts een dis tributie-net voor de gemeente te ont werpen. De kosten zullen f 1500 bedra gen, met inbegrip van reis- en ver blijfkosten* De lieer VAN TIENHOVEN meent, dat besloten is, dat de Raad een eigen gasfabriek niet wil en acht, in ver band daarmee, de kosten van dit rap port zeer hoog. De VOORZITTER antwoordt, dut dit niet. is uitgemaakt. De Raad heeft op deze wijze do keus, het is goed de zaak van alie kanten te bekijken. De heer BISPINCK doet opmerken, dat een technisch rapport gevraugd zou worden alleen over het plaatsen van een gashouder op een terrein, zóo dat eventueel uitbreiding mogelijk is. Meer is door den Raad niet verlangd Onze Lachhoek VRIENDINNEN 1 Lucie. Wat zit je zoo lang te den ken Emma. Ja, wat zal ik nu zetten Uwe u eeuwig lievende, of alleen maar uw u beminnende Ik kan dis Mina niet uitstaan. LIEVE DIENSTMEISJES. Mevrouw. In de drie maanden, dat je hier bent, heb je zeker twaalf borden gebroken. De meid. Och, geur toch zoo niet u hebt nog nooit twaaif bor den bij elkaar gehad. NIET GEMAKKELIJK. Zij. Maar, man," schaam je je niet Hoe kun je in zoo'n toestand thuis komen Hij. Ja, vrouw, heel gemakke lijk is het niet gegaan. VERSPROKEN. A. Wat wil je Wat jij ben, ben ik ook. B. Wat, jij zooals ik ben Als je durft zeggen dat je bent zooals ik bc-n, dan ben je een ezel. EEN VERJAARSGESCHENK. Wat heb jij je man voor zijn verjaardag gegeven Een kistje sigaren. Van welken prijs In 't geheel geen 1 Wat zeg je Och, ik heb al een heelen tijd van zijn voorraad telkens een paar weggenomen, en toen hij ze nu kreeg, was hij werkelijk geroerd, dat ik de sigaren zoo naar zijn smaak gekozen had. en daarvoor zijn deze kosten bespotte lijk hoog. De beer DE WAAL MALEFIJT, wet houder, doet opmerken, dat aan het advies ook verbonden is het ontwer pen van een leiding, wat een zeer uit gebreide geschiedenis wordt. De rap porteur kou de plaats van den gas houder niet aangeven, zonder tevens een plattegrond te ontwerpen van een eventueel te maken eigen fabriek. De heer BISPJIsCK meent, dot B. en W. veel te hard loopeu, zooals in veel dingen. De Raad weet zelf, dat er buizen van grooten diameter noo- dig zijn voor een uitgestrekte gemeen te, maar een plan voor een volledig buizennet is nog niet noodig. Als f 500 voor het rapport wordt besleed, acht spr. dat een mooie som. De heer DE WAAL MALEFIJT ach! het heter, van den beginne af to we ten, hoe men doen zal, anders is ex telkens bij nieuwe aanvragen weer een technisch advies noodig. De heer VAN T1ENHOVEN vraagt, of Velsen ook f 1500 voor ©en rapport heeft uitgegeven, of wel het rapport bijv. aan een opzichter heeft opgedra gen. De VOORZITTER weet er meer van en zou dien weg niet willen inslaan. Aan het stichten van een gashoudei alleen zijn bezwaren verbonden. De directeur was ten opzichte van een eigen fabriek voor Bloemendaai zeer optimistisch gestemd, zoudat B. en W. zich hebben laten verleiden, voor te stellen ook daaromtrent advies te doen uitbrengen. Besloten wordt, het ontwerpen van oen eigen gasfabriek uit de eventueele opdracht Ie schrappen en alleen ad vies te vragen omtrent den gashou- FEUILLETON 3NT O Naar het Enge 1 s ch door CIIARLES GARVICE. HOOFDSTUK XXXVII. De zoon van Paul Graham. Toen de schemering al gevallen was, kwam hij in Moorcroft aan, werd door Jacob binnengelaten, en dadelijk naar de zitkamer gebracht, die al bijna in duisternis was ge huld. Toen hij daar binnenkwam, ver liet juist iemand door een andere deux de kam ex, en hij zag nog Juist een slip van een japon om den hoek van de deux verdwijnen. Juffrouw 'Deborah *zat voor de tafelzij keek hem door haar brilleglazen strak aan en riep op zenuwachtigen toon uit Wie is dat Wie is dat Zij scheen zoo ontsteld, dat' Eliot maderbij kwam en haar hand in de zijne drukkend, op kalmeerenden toon zei Schrik niet, juffrouw. Ik heet Eliot Graham en hen gekomen om met u over zaken te spreken Hij zweeg plotseling, en steviger sloot zijn hand zich om de hare, want nu zag hij, dat zij do oude da me was, die hij op hef hal had ge zien de „meesteres" van de dame van de „NaCht". Hij was zóó ver baasd, diat hij haar onbewust met haar hand nog in de zijne bleef aan staren en zoo bleven zij zwijgend eenige oogenblikken staan. Juffrouw Deboroih verbrak liet eerst het stil zwijgen. Graham 1 Graham 1 riep zij bevend uit Is u is u familie van Paul Graham, die heel lang geleden naai' Australië ging Ik ben zijn zoon, antwoordde Eliot op zachten toon. En kent u hem Juffrouw Deborah zonk in een stoel achterover. Zij scheen niet te kun nen spreken, ofschoon haar lippen zei Eliot, bijna onhoor baar. Er is bier' boven een portrot van niijn vader ik zag het toen ik hier een poosje geleden even geweest ben. Heeft u hem gekend was u een vriendin van hem Beste jongen, ik was je ♦va dem verloofde, aarzelde juffrouw Deborah, terwijl zij hem door een mist van tranen aankeek. Wij zou den samen trouwen, maar hij was arm. Mijn familie kwam er tusschen hij ging naar Australië om gold te verdienen, zoodat wij zouden kunnen trouwen. Maar Ik begrijp liet, begrijp het, zei Eliot Hij heeft zijn geld verloren, werd geruïneerd. En u was u be minde hem 1-Iij nam haar hand en kuste die. en juffrouw Deborah stak verlegen haar andere hand uit en legde haai' op zijn hoofd. Beste jongen, zei ze, terwijl haar de tranen langs de wangen stroomden, zonder dat je het mij vertelde, had ik wel kunnen begrij pen wie je waart. Je lijkt zooveel op hem zijn evenbeeld hij was de knapste man, dien ik ooit zag. De gelijkenis, toen ik je onlangs in Lon den zag ja waar ook weer ik kan het mij niet meer herinneren. Ja, je arme vader was geruïneerd, èn daarom kwam hij nooit bij mij terug, maar stierf. Hij was heel trotsch, Elioten omdat ik heel rijk was, terwijl hij arm en gebroken was, daarom wilde hij niet bij mij komen. En toch heb ik gehoord, dat er een of ander bedrog in het spel is zij keek verlogen en ontdaan om zich heen iemand heeft mij verteld, mij trachten te doen begrijpen o ja, dat spookachtige wezen, Mr. Stripley. Maar het doet er niet toe. Eliot Eliot, dat was de naam van mijn broeder, een vriend van nw vader hij heeft mij niet vergeten, ofschoon hij een andere vrouw had getrouwd. Was hij maar weer bij mij teruggekomen, toen zij stierf, maar dat is nu alles voorbij, voor al tijd voorbij I Maar nu ben jij hier Kom nu naast mij zitten, beste jon gen Eliot had een gewaarwording, of hij een stuk in de keel hadhij voel de zich aangetrokken tot de vroe gere geliefde van zijn vaderzij scheen de plaats van een moeder bij hem te zullen innemen hij zat vlak naast haar, trok haar arm door den zijnen, eoi streelde haar fijne hand hartelijk. Zij legde haar andere hand op de zijne en keek hem aan met een uitdrukking op het gelaat, die het moeilijk voor hem maakte, zijn tranen binnen te houden. Je moet mij alles omtrent jezelf vertellen, zei ze. Heel langzaam maar en er niet tegen opzien, om telkens hetzelfde te heihalen want de dingen dringen niet snel tot mij door. Langzamerhand zal ik u alles vertellen, zei Eliot. Wat een vreemde kleine wereld is het toch voegde hij er lachend bij. Nu ben ik hier gekomen om zaken te doen met een groote dame en nu kom ik tot de ontdekking, dat zij de liefste vriendin van mijn vader was 1 En nu jouw vriendin wil zijn, als je er niets tegen hebt, fluis terde juffrouw Deborah. Wat zie je er sterk uit EliotMaar op het oogenblik toch niet zoo heel goed; alsof je zorgen hebt. Je werkt te hard, vrees ik. Maar dat is nu allemaal voorbij, zei ze beslist, en met een zuchtje van voldoening- Je behoort nu bij mij, Eliot het is alsof je vader is teruggekomen neen, alsof hij mij een eigen zoon heeft gezon den, om mijn laatste dagen op te vroolijken Om voor u te zorgen, als u mij dat toe wil staan, vele, vele jaren, lieve juffrouw Deborah, zei Elioi. U is te lang alleen geweest Zijn eigen woorden deden hem ver schrikt opkijken, hij bloosde. De dame van den „Nacht" 1 U heeft immers al iemand, die voor u zorgt U bedoelt Ada Ada Merton zei juffrouw Deborah. Ja, zij is een heel goed meisje, heel goed te verdragen voor een meisje. Zij was zooove.n in de kamer, maar zij ging haastig weg toen jij binnen kwam, Ik zal vragen of zij komt, want ik wil haar vertellen wie je bent. Och, wil je even hellen, Eliot Eliot trok aan het bellekoord; toen kwam hij vlug bij juffrouw Deborah terug en zei snel U had een jongen, Cyril, een flinken aardigen jongen. Zijn achternaam was dezelfde als van deze jonge dame is zii een bloed verwant van hem O ja, zei juffrouw Debora.li, zonder op zijn zenuwachtigheid te letten. Mijn jongen Cyril wan een heel flinke jongen, maar hoogst bru taal. Ik hield heel veel van hem. en mis hem nog. Ik zou wel willen, dat hij terug kwam, en dat heb ik ook aan Ada gezegd, en dat zij hem moest schrijven maar hij komt niet, Tk denk, dat hij terug zal komen als het hem schikthij was altijd zoo bij zonder onafhankelijk, en ik ben bang, dat ik wat lastig voor hem was. Jacob kwam de kamer binnen, en juffrouw Deborah vroeg hem, of hij juffrouw Ada wilde waarschuwen bij baar te komen. Zij is uitgegaan, juffrouw, zei Jacob, U moet maar niot met de thee op haar wachten. Tic zal de thee dadelijk binnenbrengen. Hij slofte weg en kwam dadelijk terug met het theeblad en de lamp. T moet maar thee inschenken, Eliot, zei juffrouw Deborah. Ik ben zoo bijziend, dat Ik over het kopje mors, en ik kan mij niet herinneren, of ik'cr wel suiker in gedaan heb. Waar zou dat meisje nu toch weer zitten O, beste jongen wat is het prettig je hier zoo dicht bij mij te zien zitten ofschoon het mij doet denken aan de tranen kwamen haar in rle oogén, maar zij veegde ze weg, en keek hem glimlachend aan. Om je hier zoo dicht bij mij te zien zitten de jpngen van mijn Paul 1 fWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5