KWARTJES ADVERTENTIEN VRAAC-ER-AANBODS ADVERTENTIEN: 1-8 REGELS 25 OENTS 3 PLAATSINGEN f 0.50 3IJ VOORUITBETALING zer dierbaarst© wenschen het genoe gen te hebben Uwe Majesteit te ont moeten en tegelijkertijd, zooals Zij zoo vriendelijk was te veronderstel len, boter kennis te maken met het mooi© land, waarover Zij regeert. Wij zijn verheugd Haar heden onze vriendschappelijke gevoelens te kun nen betuigen en de verzekering te ge ven van de eerbiedige sympathie dor Belgische Natie. Voor deze eerste ontmoeting zou geen betere omlijsting kunnen geko zen zijn dan deze oude en bloeiende stad Amsterdam, waar, in groot- schen gebouwen en onvergankelijke meesterwerken, de roemrijke ge schiedenis der Vereenigde Provinciën en van het doorluchtig Huis van Oranje herleeft. Ue meest vriendschappelijke betrek kingen ik verheug me het te con- stateeren bestaan tusschen de vol ken van België en Holland. Behafve een gemeenschappelijke grens van grootc uitgestrektheid, hebben zij be langrijke punten van toenadering, die hen Uü/A dichter tot eikaar brengen. D.t jaar heeft de Regeertng van Uwe Majesteit aan België een bewijs van achting en goedgezindheid gegeven, dat terecht gewaardeerd is, door aan Nederland een belangrijke plaats op de Brusselsche tentoonstelling te ge ven. Het sierlijke gebouw van Neder land trekt er de aandacht der bezoe kers door de belangwekkendheid en de verscheidenheid der tentoongestel de producten. Zij geven blijk van de buitengewone en sterke hoedanighe den van het Nederlandsche ras, van zijn geschiktheid voor don handel, zijn volhardend genie, dat in staat is d.c moeilijkste problemen der koloni satie van tropische gewesten op te lossen.. Ik ben bijzonder getroffen dootr die- ze schitterende deelneming aan ons feest der Kunsten en der Nijverheid, zooals ik het thans ben voor de heu- sche bewoordingen, waarmee Uwe Majesteit Haren wensch te kennen geeft dat bij voortduring tusschen on ze beide landen de beste verstandhou ding moge beslaan. Mijnerzijds geef ik Haar gaarne de verzekering dat ik steeds van ganscher hart® er toe zal bijdragen om de bandon van vriendschap en goede nabuurschap, die de inwoners van België aan die van Nederland binden, nauwer toe te halen. Ik ben overtuigd, dat ik een krach- tigen weerklank zal vinden bij mijn medeburgers wanneer ik, ter gelegen heid van onze tegenwoordigheid in dit naburige en bevriende land, mijn bewondering betuig voor Uwe Majes teit, He erfgename der verheven deug den en an de vurige vaderlandslief de, die het erfdeel zijn van .Haar lluis. Als oprecht vertolker van do gevoelens, die met mij het Belgische volk deelt, spreek ik een hartelijke® wensch uit voor het geluk van Uwe Majesteit. Zij vergunne mij dezen wensch ook uit te uiten ten opzichte van Hare Majesteit Koningin Emma, van den Prins der Nederlanden en van Prinses Juliana, het voorwerp van de liefde en de hoop van geheel een volk. Ik hef mijn glas op ter eere van Ha.re Majesteit de Koningin der Ne derlanden en van Haar Doorluchtige Familie en ik dirink op den voor spoed van het Nederlandscho volk. (Voor de avondfeesten zie men ons lste blad). ONDERSCHEIDINGEN. Z. M. de Koning der Belgen heeft bij die gelegenheid van het Konink lijk bezoek aan ons land de volgende onderscheideingen verleend en be noemd: tot grootkruis der Leopoldsorde: nir. Heemskerk, minister van Bin- neulandsche Zaken, voorzitter van den ministerraad; jhr. De Marees v. Swinderen, minister van Buiteniand- sche Zaken; in de orde van de Kroon van Bel gië, tot grootkruis: mr. Kolkman, mi nister van Financiën; mr. Regout, minister van Waterstaat; baron Van Pallandt Neerijnen, opper-ceremo nie-meester; baron Bentinck, opper stalmeester; jhr. De Ranitz, groot meester van bet Huis va® H. M. de Koningin-Moeder; graaf Van Bij- landt, opper-hofmaarschalk; jhr. van de Poll, opperschenker, toegevoegd aan den eeredienst; tot groot-officier: jhr. Van Weede, hofmaarschalk van de Koningin-Moe der; jhr. Boreel, hofmaarschalk der Koningin; Baron Snouckaert van Schauburg, ceremoniemeester; baron 1. A. de Vos van Steenwijk, directeur van het kabinet der Koningin; gep. vice-admiraal baron Swearts de Lan- das Wyborgh; tot commandeur: kolonel Tonnet, adj. i. b. d., commandant van het re giment grenadiers en jagers; graaf De Gelves, kamerheer i. b. d.; tot ridder: ie le luitenant der ar tillerie jhr. W. Roëil, de vier laatstge- melden toegevoegd aan den eere dienst. Voorts heeft Z. M. nog een zeker aantal decoratiën verleend van groot officier, commandeur, officier, ridder der orden van Leopold II eu van de Kroon. H. M. Koningin Wilelmina verleen de te Amsterdam de na te melden on derscheidingen in: de orde van Oranje-Nassau, t. w.: het grootkruis aan baron Falton, gezant van Z. M. den koning der Bel gen bij het Ned. Hof; aan luitenant- generaal Jungbluth, adj.-gen., chef van het Militair© Huis; aan baron Beyens, minister van het Huis des Konings; aan baron D© Woelmont, grootmeester van het Huls der Ko ningin; het commandeurskruis aan: graaf de la Faille, gezantschapsraad, van België, te 's-Grvenhage; aan luitenant kolonel graaf Van der Straten-Pon- thoz, adjudant des konings; het "officierskruis aa® den heer De 1' Escailie gezantschapssecretaris le kl. van België, te 's-Gravenhage, en het ridderkruis aan den heer Van der Aa, Belgisch consul te Am sterdam. H. M. heeft voorts een aantal me dailles der orde toegekend aan be ambten en leden van het dienstper soneel der Koninklijke Hofhouding van België. MONUMENT PRINSES JULIANA. Prins Hendrik zal namens d© Ko ningin aanstaanden Dinsdag op het Juliana van Stolbergplein te 's-Gra- venhage het monument onthullen. Een zangkoor, onder Arnold Spoels leiding, en de Koninklijke Militaire Kapel zullen de plechtigheid opluis teren, MINISTER TALMA. Minister i'alma was gister door een lichte ongesteldheid verhinderd zich naar Amsterdam te begeven ter gelegenheid van het bezoek van het Belgisch Koningspaar. De ongesteld heid is echter van lichten aard, zoo dat de minister, hoewel zijn kamer moetende houden, toch zijn ambtsbe zigheden kon verrichten. DE BEVOEGDHEID VAN DEN GEMEENTERAAD. Naar aanleiding van het debat in den raad van Amsterdam over die vraag of de raad bevoegd is zijn moo ning over de wenschelijkheid van aan B. en W. opgedragen benoemin gen uit te spreken, heeft het HbltL zich tot het lid van den Raad van State, den oud-hoogleeraar mr. J. Oppenheim gewend. Deze stelt de vraag aidus: „Of het in bijzondere omstandighe den, ais zich in de laatste gem een te- raadszittiug van Amsterdam hébben voorgedaan, den raad geoorloofd is zijne meenmg uit te spreken omtrent de wenschelijkheid van een ontslag, wanneer de raad vroeger bij veror dening B. en W. het geven van dat ontslag heeft opgedragen" en ant woordt, aan op deze vraag zonder behoud met ja, CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. Do algemeene vergadering dar ChT. Hist. Unie zal gehouden worden op Woensdag 28 September te 's-Graven hage. De agenda vermeldt o.m. een voor stel van het hoofdbestuur om de hee- reu mr. J. Brunt Jza. en C. E. van Koetsveld te benoemen tot buitenge- te leden van het Nationaal Comi té; voorts een referaat van dr. J. Schokking over gedwongen winkel sluiting. Tot slot oe® bespreking van den algemeenen poLitieken toostend e® den toestand der Unie. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. Te Middelburg is de jaarlijksche vergadering gehouden van den Ne- deriandschen Bond van Gemeente ambtenaren. Woensdagavond had de officieel© ontvangst ten stadhui ze plaats. Bij deze ontvangst werd het woord ge voerd door jhr. M. van den Brandm ier, burgemeester van Middelburg, en den bondsvoorzitter, den heer Jac. van der Laan, secretaris van smeek. In de Donderdag gehouden verga dering was aan de orde het jaarver slag over 1909, waaruit o.o. blijkt, dat het ledental steeg van 3363 aan hst einde van 1908, op 3422 ultimo De cember 1909. Het bestuur stelde voor: le. in beginsel te besluiten tot op richting van een rust- en vacantie- oord; 2e. het bestuur uit te noodlgen, ter zake een uitgewerkt voorstel te bera- 3e. daartoe een blanco crediet te verleen en. Noord-Holland wilde samenwerking met andere corporaties. Dit bestreed het hoofdbestuur. Zoowel de voorzit ter als de secretaris verdedigen het hoofdbestuursvoorstel, dat hierop zonder stemming wordt aangenomen. Het bestuur stelde ook voor om, evenals i nl910, ook in 1911 een prijs vraag uit te lc-ven twee prijzen, één ad f 150 en één ad 100. Groningen stelde voor een bedrag van f 500 beschikbaar te stellen. Dit amendement werd doocr het bestuur overgenomen. Het gewijzigd voorstel werd daarop aangenomen. SPEELHUIZEN. Gisteren werd vanwege den Staat bij deurwaardersexploit aanzegging gedaan, dat hij in hooger beroep komt tegen het vonnis door den president der Haagsche Rechtbank in kort ge ding gewezen, waarbij bevolen werd de staking van zekere politiemaatre gelen tegen de speelhuizen (het plaat sen van posten, die het publiek den toegang verbieden) en waarbij de Staat werd veroordeeld tot 200 scha devergoeding en in de kosten van het proces. MAZELEN. Te Ellecom, gem. Rheden, is- de Christelijke school gesloten wegens het heerschen der mazelen. De open bare school is bijna geheel ontvolkt De ziekte draagt een goedaardig ka rakter. DE SCHEEPSRAMP. Onder Munster is het lijk aange spoeld van den schipper van den ver ongelukten Urker schokker. De overi ge drie lijken, Woensdag aangespoeld, zijn naar Urk vervoerd. Sport en Wedstrijden MEETING TE DUJNDIGT. Begunstigd door prachtig wéder viel deze meeting een goed bezoek ten deel en mag zij gerekend^ wor den ook uit het oogpunt van sport als zeer goed geslaagd te ziju. Op een enkele uitzondering na, kreeg men mooie velden en goede eindstrijden te zien. De Yankee-prijs werd wel is waar gemakkelijk door Amie gewon nen, maar om de tweede plaats werd vinnig gestreden door Edelweiss en Jaantje; 't mooie bontje verwierf de tweede plaats. De Yole-prijs, een vcr- koopsrem, gaf een goed veld van zes paarden te zien. Pure Glass scheen den winner te zullen zijn, daar hij tot in d erechte lijn aan het hoofd ging, maar toen nam St, Langton tiet commando over, die met één lengte won voor Purslet, die echter gedis- qualificeerd werd, wegens het hinde ren van Pure Glass, die nu de tweede plaats werd toegewezen. Het kleinste veld leverde de IJsbeer- prijs, draverij 4e klasse, zijnde een match tusschen Acbhede en Ach. Laatstgenoemde toonde van den be ginne af de meerdere te zijn en won zeer gemakkelijk. Novare II maakte een mooie eerste iu den Yno-prijs, die ook door zes kampioenen betwist werd. Furie leid de van het begin af, doch werd in de rechte lijn gepasseerd door Novare KG.. Jhr. E. v. Loon, Killich. Purslet 55 1/2 KG., Jhr. E. v. Loon, Thomas. Laatstgenoemde kwam tweede nan. doch werd gedisqualificcerd wegens hinderen. De winner werd niet ver kócht. III. Ijsbeer-prijs, draverij 4e kl. Prijzen 400. f 75. 1. Ach, 1600 M., W. Zuidmeor, Th. Monsieur, in 2.56 3/5. 2. Acbhede, 1600 M., Stal Avanti, J. G. de Boer, in 2.59 3/5. IV. Ynoprijs. Ren vlakke baan. Af stand 3200 meter. Prijzen f 500, f 50. 1. Novare II, 61 KG., Jhr. E. van Loon, Killick. 2. Shale, 59 KG., W. J. Jochcms. Short. Niet geplaatst Furie, 55 KG., Kil- lean. Queen's Briar, 59 1/2 KG-, Mew, Jaguar, 55 KG., Bishop. Lafayelle, 56 1/2 KG-, Scroggs, opgegeven. Gewonnen met 1 1/2 lengte. Tijd 3.56 3/5. V. IJprijs. Handicap-draverij le kl. Prijzen 400, 75, "25. 1. Baron Silver, 2085 M., Bisdorf, B J. Alkemade, in 3.10 1/5. 2. Omessa, 204-5 M., Stal Duindigt, A. Mol, in 3.10 3/5. 3. Cleo D-, 2045 M„ J. A. Geersen, II. P. Schonrock, in 3.14 2/5. Niet geplaatst Kassier, 20G0 M., Ba ron Wallace, 2045 M., Foottit, 2045 M., Dops, 2015 M., Fedora 2060 M. Florencia 2100 M. ingeh. VI. IJsbergenprijs. Ren vlakke baan voor inlandsche paarden. Af stand 3200 meter. Prijzen f 500, J 50. Ava, 55 KG., S. Baronesse M. v. Br,enen, Scroggs. 2. Buffalo Bill, 65 KG., J. Sirque, Killean. Niet geplaatst Fleur d'Amour, 58 KG., Short. Zeeland, 61 1/2 KG., v. II, die vlug van achteren kwam op zetten. Novare II kreeg het commando en won met 1 1/2 lengte. De IJ-prijs was een draverij le klasse, handicap, waarin 9 eerste klasse paarden uitkwamen. Dops leidde tot aan de overzijde, toen kwa men alle concurrenten als 't op eikander. Dops bezweek en ging naar achteren; Omessa en Baron Silver streden vinnig om de eereplaats. Omessa was iets voor, doch sprong ongelukkig weg, waardoor de weg voor Baron Silver openstond. Spoe dig herstelde Omessa haar fout, doch Baron Silver had er juist vnn gepro fiteerd en passeerde even vóór haai de eindpaal. Ava won gemakkelijk de ren voor inlandsche paarden, nadat Kaffer van 't begin tot de laatste bocht het commando gevoerd had. Buffalo Bill, die wel zijn best deed, kon Ava echter niet bedreigen, die dan ook gemakkelijk won. De juiste uitslag is: 1. Yankee-prijs, draverij 5e klasse. Prijzen f 400, 75, 25. 1 Amie, 2020 M., Joh. v. d. Bergh, N. J. Koster, in 3.33 4/5. 2. Edelweiss, 2020 M., H. Q. Schrij ver, J. Ensing. in 3.37 1/5. 3. Jaantje, 2080 M.. H. Vogelesang, A. Vogelesang, In 3.38. Niet geplaatst Prima Donna, 2060 M., Letta, 2020 M. II. Yoleprïjs. Ver kooparen vlakke baan. Afstand 1700 M. Prijzen 500. f 50, 1. St. Langton, 62 1/2 KG., S. A F. Baron Creutz, Hare,. 2. Pure Glasse, 57 KG., W. J. Jo- cbems, Short Niet geplaatst Jack en the Box, 57 KG., Perny; Viens Poupoule, 55 1/2 KG.. Lempfull, Vasco de Gama, 62 R. K. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotter dam (H. Rosalia) den weleerw. pater J. A. J. Hulshof, O. M. tot kapelan® te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontv.- den weleerw. pater C. L M. Zuidgeest, O. M. tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Antonius- den weleerw. pater C. A. Bulters, O. M. Brecbt, Kaffer, 65 1/2 KG., Hare. Dra- cula 60 KG., Mew. Gewonnen met vele lengten. Tijd 3.53 1/5 eec. Kerk en School Rechtszaken te 'doen stijgen, door het verspreiden van het leugenachtig bericht, dat do plantage Soengei Parit het eigen dom der Bedagei Tabak Compagnie binnenkort zou overgaan in handen eener Fransche combinatie tot exploi tatie als rubberplantage. Hot bedoelde leugenachtig bericht werd door hem ter verdere versprei ding toegezonden aan de redacties van dagbladen. Beklaagde bekende. Uit de behandeling der zaak bleek, dat de verwachtingen van beklaagde niet zijn vervuld, doordat nog tijdig tegenmaatregelen genomen Konden worden. 't O. M. eischte 8 maanden gevan genisstraf. Gemengd Nieuws ONTAARDE MpEDER. Ergerlijk is het voorval, dat zich eenige dagen geleden afspeelde in ee® heel klein stadje aan de Oostgrens van Italië. Daar was het bekend, dat een zeker echtpaar, waarvan de man schrijnwerker is, hun kinderen heel slecht behandelde. De stumpertjes zagen er schraal tjis en bleek uit, doch op hun lichaam ontdekte men nooit eenige sporen van mishande ling en als den kinderen op school of elders werd gevraagd of zij het thuis zoo hard hadden te verantwoor den, ontkenden zij steeds. Totdat op zekeren dag, toen toevallig een gezel van den schrijnwerker ongemerkt diens woning was binnengekomen, deze de vrouw des huizes tot haar (Me kinderen hoorde zeggen: „Van daag moet je gekookte muizen eten en als je dat niet doet, krijg je nietsl" De man verliet het huis en ging dien burgemeester en den politie-commis- saris vertellen, wat hij per toeval had gehoord. N uwerd een onderzoek in gesteld en wat bleek nu? De moeder bakte des middags vleesch of visch en vertelde liaar kinderen dan, dat het allerlei afschuwelijke gerechten wa ren. Nu eens zei ze, dat er gebraden padden op tafel stonden, dan weer, dat men ratten of mollen zou eten. De kinderen, acht, tien en twaalf jaar oud, griezelden zoozeer van die walgelijke kostjes, dat ze die scho tels lieten staan Dan gaf de moeder ze onder geweldig snauwen en vloe ken een drogen korst brood en daar mee moesten de arme kleinen zich tevreden stellen. Zij durfden niets te zeggen tegen de menschen, die hun vroegen naar huiselijke omstandig heden. De overheid heeft thans ingrij pende maatregelen genomen en de moeder in verzekerde bewaring ge zet. De schrijnwerker, op het commis sariaat gehoord, bleek thuis niets te zeggen te hebben. Hij was zóó bang voor zijn vrouw, dat bij voor z'n kin deren niet durfde op te komen en alles maar lijdelijk aanzagl De proef op de som. DE MOORD TE LOCHEM. De Rechtbank te Zutphen heeft zich vereenigd met het gevoelen der drie deskundige geneesheeren Bijl, Fran cken en Le Nobel, dat Marcus Bach- rach, die te Lochem zijn beide ouders vermoordde, bij het plegen der daad niet in staat was zijn wil te bepalen. Bachrach is daarom in vrijheid ge steld en zijn plaatsing in een krank zinnigengesticht voor den proeftijd van een jaar bevolen. POGING TOT HET DOEN STUGEN VAN FONDSEN DOOR EEN LEUGENACHTIG BERICHT. Voor de 4e Kamer der Rechtbank te Amsterdam had zich te verantwoor den Antonie Jean Emile IL, oud 34 jaar, zonder beroep. Volgens de dagvaarding heeft hij den 17en Maart 1910, met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordee- len, getracht den prijs van de aandee- len der te Amsterdam gezetelde „Am sterdam Bedagei Tabak Compagnie", waarvan de koers toen 39 1/2 was, Mismoedig liep de candldnat-nota- cis Corurad Oudendorp dien nacht naar huis. Hoewel het bitter koud was, dacht hij er niet aa® zijn man tel dicht te knoopen, teneinde zich te gelijkertijd èn tegen de vorst én te gen nieuwsgierige blikken die in derdaad ook maar zeer weinig in ge tal waren op dat uur te weren. Ou dendorp zag er intusschen gevaarlijk genoeg uit, met zijn rooden pruik en havelooze plunje. Hij had echter met dit costuum op 't gemaskerd bal geen succes gehad. Da kleine Ida, het dochtertje van den notaris, dat hem, den knappen jon geman, anders steeds gaarne mocht lijden, en waar ook hij een bijzonder goed oogje op had, had hem in zijn landloo persplunje afschuwelijk ge vonden. Ze had heel em aal niet met hem willen dansen in dat costuum, en Oudendorp had moeten aanzien, dat ze zich van hem afwendde, en aan den arm van een Salorrtyroler 'n wals begon. Toen was het voor Ou- dendorp met het pleizier uit geweest, en was hij naar huis geloopen. Hij had niet gezien, hoe gauw Ida haar nieuwen cavalier weer bad af gedankt, •venmin dat zij, toe® zij Ou dendorp had zien weggaan, zich in een stil hoekje teruggetrokken, had om daar aan haar blijkbaar niet aan gename gedachten den teugel te kun nen vieren. Het meeste echter kwelde Ouden- dorp de beweerde onechtheid van zijn grime. Ida had immers gezegd „dat hij zich niet eens leelijk had durven gsrimearen, zeker uit fatterigheid." Maar m zou er voor boeten, want ze had ongelijk, dat was buiten twij fel. Hoe echter zou hij zich genoeg doening verschaffen, boa haar van haar onjuist inzicht overtuigen. Oudendorp was voor zijn woning aangekomen. Hij wierp een blik op de ruiten van zijn k&mor. Kijk, wat was dat? Was in zijn kern er niet een zwak lichtschijnsel merkbaar? Dat moest toch zeker gezichtsbedrog zijn! Neen, daar was het wéér! Wat zou dat zijn? Het huis stond leeg. Do verhuurster woonde ee® verdieping lager, in 't nachtelijk uur niet op zijn kanver komen. Zouden bet dieven zijn? In brekers, die zich de carnavals-vachten ten nutte weten te maken? Ja, zoo moest het zijn! Dc stemming, waarin hij nu was, was ee® bijzonder go- schikte. Hij was groot en sterk Kon het er gerust met de schurken bo ven op wagen. Do huisdeur stond open. Natuur lijk: de kerels wilden zich een veili ge® terugweg banen. Oudendorp over legde een oogenblik. Daarna deed hij zijn schoenen uit en zijn mantel af. En nu zachtjes, zachtjes de trap op. Daar stond hij opeens voor dc deus van zijn kamer. Luister! Hoorde hij daar niet 'n zacht kraken? Ja, men was daar binnen bezig. Oudendorp pakle den dikken wan delstok, dien hij in de hond hield, wat steviger vast, toen hij in het vol gende oogenblik voorzichtig de deur opende. Daar stond een herculische on gemoedelijke kerel voor zijn schrijf tafel. Bij het zwakke schijnsel van een dievenlantaarn zag hij hem dui delijk. Oudendorp zag behoedzaam naar de plaats aan den wand. waar, ondor ouderwetscbe wapenen, ook een moderne revolver hing. In het bijzijn echter van den rens- achtigen inbreker zonk zijn moed hem in de schoenen. Maar hoe ver schrok hij., toen hij de revolver daar niet op zijn plaats aan den muur ond. De kerel was dus wèl voorzich tig te werk gegaanl Maar hoe zou nu dit avontuur eindigen? Was hij rnaar weer buiten! Z'jn baardgroei middel en zijn kostbaarheden mochten den boef dan desnoods wel ten deel val len. Een licht gedruisch, door Ouden dorp veroorzaakt, deed op dat oogen blik den inbreker omzien. Bij het zien van Oudendorp schrok hij geweldig. Maar daarna richtte hij zich weer op, echter slechts om in het volgend mo ment onwillig brommend zijn onder broken arbeid weer op te nemen. Ou- dendorp verstond maar eenige woor den, als: „Domheden.. Maak dat je wegkomt. Hinder andere lui niet bij him werk. En ten laatste verstond hij duidelijk de woorden. Nou, is het nou gedaan? Die het eerste komt, die het eerste maait." Wat had dat nu te beteekenen? Had do boef handlangers? Daar zag de candidaat notaris een gestalte in den tegenover hangenden spiegel. Aha, daar was de andere reeds. Hij zag er zoo mogelijk nog gevaar lijker uit dan de eerste. Wacht, Ou dendorp zou zich plotseling omdruai- en om hem van streek te brengen. En Oudendorp draaide zich plotseling om en toon zag hij niemand meer. En In den spiegel... hahaha! wat hem in den spiegel zichtbaar werd, was zijn eigen gestalte! Bliksemsnel schoot hem door het hoofd, wat hij met den inbreker daar aan zijn bu reau beginnen moest. F® na een oo genblik zei hij: Je hebt gelijk, die het eerste komt, die het eerste maait. Maar ik whs nu juist hier het eerste. Bewijs het, zei de andere. Hier heb je den huissleutel en hier is de sleutel van de schrijftafeL Er moet in de rechterlade 600 lig gen. Kijk maar na. Het kwa mnatuurlijk uit. De ander keek Oudendorp wangunstig aan. Wantrouwde hij het geval? Oudeiidarp voelde dat het er nu voor hem op aankwam. Nu moest zijn masker echt zijn, nu moest zijn too- neelspeelkunst steek houden. En ge lukkig: liet geschiedde. De andere ver wijderde zich, terwijl hij bromde: Ik raad je aan "t inij een volgende maal niet meer te lappen. Daarna g::ig de man de deur uit, n haar echter in het volgende oo genblik weer open te maken. Daar stond de boef doodelijk verschrikt. Hij wenkte den vermeenden collega: de politie is beneden. Vooruit de trap op, naar het dak. Oudendorp begreep de veranderde situatie terstond. Nog eenmaal moest zijn masker bem redden. Kalm zei hij: Hier dezen weg op. Hij bracht den anderen over den corridor naar de badkamer, liet hem hem binnen gaan, sloeg de deur uicht, en... de vogel was gevangen. Don volgenden morgen stond het heel© avontuur in de couranten en toen Oudendorp dien middag lu den behaaglijken -salon van den notaris Ida tegemoet trad, zag hij reeds aan haar lachen, dat zij bereid was haar beleediging goed te maken. Interes sant vond ze zijn masker van den vo- rigen dag nog niet, maar ze moest toestemmeu, dat het goed getroffen geweest, en dat hij dus in die toI op zijn plaats geweest was. Dat zij hem echter 't liefste in drie van haar gemaal zien zou, dat vertrouwde ze hem pas eenige weken later, op zijn vraag, toe. (R. N.) Stoomvaartberichten Het stoomschip Besoeki (thuisreis! arriveerde 15 September te Mar seille. Het stoomschip Kawi (thuisreis) ver trok 14 Sept van Tanger. Het stoomschip Medan (thuisreis) vertrok 14 Sept. van Djeddah. Het stoomschip Rindjani (uitreis) arriveerde 14 Sepi- te Padang. Het stoomschip Noord am, van New- York, is 14 September, des avonds 8 uur 45, Lizard gepasseerd. Het stoomschip Gorredljk, naar Bos ton en Montreal, passeerde 15 Sep tember Dover. Het stoomschip Willehad arriveer de 15 September van Montreal te Rot terdam. Het stoomschip Bali (thuisreis) is 14 September, des namiddags 5 uur, Ouossant gepasseerd. Het stoomschip Billiton (thuisreis) vertrok 15 Sept. van Djeddah

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7