NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8359 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. vrijdag 23 september 1910 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RTENTIN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ®'J Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-3° Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Afzonderlijke nummers 037Ï4 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor HaarlemVVï de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA' Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Teleplioon intere. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 24 SEPTEMBER. Schouwburg: Het huwelijk van juf frouw Beulemans, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1211. Eerste hulp hij ongelukken. Het is nog niet zoo hóel lang gele den, dat wanneer er ergens een onge luk gebeurde, de menschen, die er ge tuige van waren, machteloos er bij ■tonden en niet wisten, hoe ze hulp zouden verleeneu. Of die, erger nog, door onoordeelkundig aanvatten en verdragon, soms ook wel door toepas sing van huismiddeltjes, de zaak nog erger maakten. Op een oogenblik is daar verandering in gekomen, zelfs heeft de Regeering zich er voor ge spannen en in de laatste jaren heb ber. verschillende medici zich verdien stelijk gemaakt met het geven van cursussen, die wel de aandacht trok ken en leerlingen hadden. Vooral Dr. Fagec Schaeffer heeft in dit opzicht veel gedaan, het is al jaren geleden, dat hij den eersten cursus gaf aan personeel van de Conrad, die later door vele andere is gevolgd. Dezer dagen is nu weer een cursus begonnen. Voornemens om op deze gelegenheid, die binnenkort weer wordt opengesteld, de aandacht te vestigen, heb ik dezer dagen de eer ste les van zoo'n cursus bijgewoond. Hij werd gegeven in het gebouw van de Haarleinscho Joiigelingsyoreöiii- ging aan de Lange Margarethastraat. Op mijn vraag waar ik wezen moest, kreeg ik ten antwoord „naar bo ven", en toen ik op do eerste verdie- piii'j kwam, word ik verwezen naar ..heel boven", zoodat ik ten slotte te recht kwam in een kamer op den zol der, netjes en goed verlicht, maar wat klein, 't Zal er van den winter, wan neer de kachel brandt, voor twaalf a vijftien of twintig personen wat be nauwd worden. De stoffage was eenvoudig, het eeni- ge ongewone was een geraamte, voor- loopig met een doek om en een kist met hulpmiddelen op tafel. Dr. Fagee begon niet de namen der ingeschreve nen op te roepen, zoodat dezen onge zocht met elkaar kennis maakten. Er waren veel opzichters of chefs van fa brieken of gemeentelijke instellingen bij en verder drie dames, onder wie ik een bekende ondc ■-.•.■ijs-autoriteit opmerkte, voor wie het zeker pleit, dat zij overdag voor de schoolbanken staande, 's avonds nog lust heeft zelf te gaan leeren. Toon gaf Dr. Fagec een inleiding. Hij begon' met te zeggen, dat eerste hulp bij ongelukken geen verband- cursus is, omdat cr veel voorkomt, waarbij geen verbanden noodig zijn. Redden van drenkelingen is wel het voornaamste. Geleerdheid zou worden vermeden en voor het verkrijgen van practisch nut zou dikwijls herhalen noodig wezen. Vroeger werden deze cursussen ge geven door het Witte Kruis, later door het Roode Kruis en deze laatste vercenigir^ Heeft nu gesticht een af- deeling Haarlem van de Vereeniging voor eerste hulp bij ongelukken. De cursus is kosteloos en de Regeering geeft subsidie, maar wil dan ook we ten, wie zc bijwoont en hoe de resul taten ziin. Wie als lid ot donateur van de afdeeling wil toetreden, kan zich opgeven bij den secretaris, den heer J. H. Kerst.cn, te Heemstede. Na deze noodzakelijke mededeelin- gen gaf de leider van den cursus een geruststelling, „Vroeger heb ik wel gemerkt, (lat een van de aanwezigen bang was uitgepikt te worden voor de oefening op menschen, zelfs ble ven er daarom wel weg. Ik zal dat niet doen, is er een proef noodig, dan zal daar iemand voor komen." En tot. slot van de inleiding kwa men nog deze practische wenken „Ik raad af, nu al een boekje over eerste huln bij ongelukkeu te koopen, anders wordt de toehoorder licht waanwijs. Trouw volgen van den cur sus is noodig, aan het einde van de les kunnen vragen worden gesteld. Het maken van notities raad ik af, velen kunnen daar toch niet goed mee overweg. Als ik iets heel belangrijk vind, zal ik daarvan wel een aantec- kening laten maken." En zoo kwam de spreker tot zijn onderwerp. Nog maar zeer kort wordt de eerste hulp bij ongelukken beoefend. Vroe ger was het daarmee .slecht gesteld, inplaais van hulp gebracht, werd er kwaad gedaan en dat vooral moet na gelaten worden. Toch is het merk waardig, dat al onder de regeering van Jacoba van Beieren, in 't begin van de 15de eeuw. voorschriften wer den gegeven. Iemand, die verdronken was of in nood verkeerde, mocht wel op 't land worden getrokken, maar niet buiten het grondgebied begraven. Naderhand kwamen tal van keuren, maar in later eeuwen heeft Neder land den stoot gegeven door de op richting van de maatschappij tot red ding van drenkelingen, nu 40 50 jaar geleden. Duitschland volgde met den Samariterverein, waar in do bekende von Esmarck de grooie man was en terzelfder tijd begon En geland op groote schaal, zoodat daar nu omstreeks anderhalf millioen men schen gevormd zijn. Do voornaamste bedoeling is niet te doen bij ongelukken, maar juist te laten en ook ande ren te leeren, hun handen thuis te houden. Velen sterven omdat er geen hulp bij de hand is, maar meer nog door verkeerde hulp. Fabrieken komen voor eerste hulp bjj ongelukken het meest in aanmer king daar kan van allerlei gebeu ren dan zijn oorlog, oproer, onhei len mogelük. „Het bijbrengen van be tere begrippen over de gezondheids leer", zei Dr. Fagee, „heeft bij mij al tijd op den voorgrond gestaan." Het ski iet werd nu van zijn omhul sel ontdaan en de leerlingen groepten cr zich omheen, om daarover een en ander te hooren. Dr. Fagee begon met hot hoofd en deed daarover eenige mcdcdeelingcn, die hij verduidelijkte met afbeeldin gen uit een wetenschappelijk werk. Daarna werd op den arm van een der leerlingen de pols aangewezen en ver klaard, hoe de slagader zich vertakt op den elleboog en wat er gedaan meet worden, om wanneer dc slagader gekwetst raakt, verbloeding tegen te houden. Anders bloedt een menschin een paar minuten dood. Er was bij de leerlingen veel be langstelling, verschillende vragen werden door Dr. Fage© beantwoord. Tc half negen sloot de leider de eerste les, omdat er plaats gemaakt moest worden voor den tweeden cursus, dio door Dr. Mereus wordt gegeven. Een paar weken geleden hebben eenige leerlingen van Dr. Fagee bij een wedstrijd op de Utreehtschc ten toonstelling een vierden prijs behaald, een succes, waarop zij zelf, noch hun leider, hadden durven honen. Bij die gelegenheid werd namens de Utrccht- sche afdeeling nog gesproken door Dr. Karsten, die er op wees, welk succes deze afdeeling heeft behaald en wat haar ideaal is, zij is namelijk niet te vreden, voor in ieder Utrechtsch huis minstens een of twee personen zijn, die eerste hulp bij ongelukken kunnen verleenen. Moet dit ook voor Haarlem als eind doel worden beschouwd, dan zal het ideaal wel nooit bereikt worden, wat weliswaar het begrip ideaal van zelf in zich sluit. Maar goed is, dat het menschlievendc werk worde voort gezet,, hier en overal. Zelfs wie nooit van zijn leven een drenkeling to red den of een verongelukte te verbinden zal hebben, oefent door deze cursus sen zichzelf in menschlievendheid. Hoe seherp steekt dat niet af tegen de valsche opwinding van regeerin gen, die zoeken naar steeds beter mid delen tot menschenvcrdelging Inder daad, deze oefeninsr in humaniteit kan een machtig middel zijn, om ons van den gruwel van den oorlog te ver lossen. J. C. P. Stadsnieuws OPERA. De Nederl. Opera en Operette van het „Rembrandt-Theater" te Amster dam heeft bij haar eerste optreden in het nieuwe seizoen van liet Haar- lemsch publiek geen bijzonder aan moedigende ontvangst genoten. De Schouwburg was, vooral op de bete re rangen, heei matigjes bezet Opge voerd word „Thaïs", lyrisch dirama in 7 tafereel en van Louis Gallet met muziek van Massenet. De keuze van dit werk was wellicht niet van de ge lukkigste. Ik kan mij ten minste moeilijk voorstellen dat een hande ling als deze iemand kan boeien, of de muziek hem warm kan maken. Daarvoor is de eerste te onwaar schijnlijk en de tweede te weifelend in karakter en stiji. Nu eens tracht de componist aan zijn muziek een lokale kleur te ge ven, dan weer laat hij zich beïnvloe den door de moderne dramatisch-mu- zikale beginselen en ten slotte schijnt hij zich het Liefst en gemakkelijkst te bewegen in den oudexen Fransche- operastijl. Van al deze genres krijgt men hier en daar heel mooie proeven te hooren, maar het resultaat van een en ander is een vage, weinig be vredigende totaalindruk. Opera's als deze zoeken hun succès voor een heel groot deel in de uiter lijke pracht der opvoering. Waar die pracht die weelde in klank en kleur, door gebrek aan personeel, aan ruimte of door welke omstandig heden dan ook, moet ontbreken, daar deed men maar beter van de geheel e opvoering af te zien cn zich te bopa len tot stukken die geen buitengewo ne muzikale of theatrale middelen oischen. Overigens was wat de muzikale uitvoering betreft de avond van gisteren volstrekt niet onbelangrijk. Zoo gaf b.v. dc he©T Carel Butter een bepaald schitterende muzikale uifc- beelding van de Athanaël-rol. Deze zeer begaafde jonge zanger scheen mij sedert zijn laatste optreden hier. belangrijk vooruitgegaan in levendig heid van muzikale expressie en vrije beheersching van zijn prachtige stern- middelen. Aan mevr. Engelen-Sewing's zin gen en speJen aJs Thaïs danken wij eveneens menig indrukwekkend oo genblik. Verder waren het voornamelijk de dames Hofman (Albine), Faniêlla (Crobyle) en mevrouw Mathyse (Myrtale) en de heeren Mastenbroek (Nicias) en Kubbinga (Palemon, die de opvoering muzikaal op peil biel pen houden. Het orkest daargelaten dan de harde, schrille klank in de oogenblik- ken van groote krachtontwikkeling deed onder leiding van den heer J. Martin S. Heuckeroth het mogelijke om do dikwijls zeer fijne en altijd kleurige partitie tot haar recht te brengen. Een afzonderlijk woordje van lof aan den heer W. Lohoff voor zijn talentvolle viool-solo tusschen 't 3e cn 4e tafereel. PHILIP LOOTS. Mishandeling. De modelmaker J. C. A., wonende op het terrein van de Haarlemsche Ijzergieterij, maakte gisteravond den bij hem inwonenden H. een opmer king over 't open laten staan van een poort. II. heeft hem daarom mishandeld en hem o.a. een vuistslag tegen den neus gegeven. Vacantiekolonies, Gisterenmiddag keerde de laatste groep kinderen uit Egmond terug, dio daar bijna een maand door he- middeling der afdeeling Haarlem wa ren verpleegd. Het was den kleinen aan te zien, dat de zeelucht cn een zorgvolle ver pleging op hen hadden ingewerkt. Al was liet verblijf te Egmond hun ook nog zoo goed bevallen, toch keer den zij verheugd weer huiswaarts, om do eerste dagen niet uitgepraat te geraken over de „kolonie". MISSCHIEN GEEFT 't TOCII IETSI Gister zeiden we ,,'t Geeft toch niets!" toen we het hadden over het fietsen op voetpaden in het Kenau park. Maar misschien geeft 't toch iets, want de zaak is, dat de Motor en Rijwielwet onderscheid maakt tusschen voetpaden, behoorende tot den openbaren weg en voetpaden, die daartoe niet bebooren. Nu schijnt men de laantjes tusschen de grasvel den in 't Kenaupark te rekenen tot de voetpaden, met behoorende tot den openbaren weg en de andere wel. 't Is dus maar de kwestie, waar men bekeurd wordt. Volksweerbaarheid. In aansluiting op een vorig bericht kan nog medegedeeld worden, dat aan de Zaterdag ie houden velddienst oefening zal worden deelgenomen door Voor Vaderland en Koning, met ongeveer 60 leden, Volksweerbaarheid aid. Haarlem en Bloemendaal's Com mando met gezamenlijk 50 leden, ter wijl de afdeeling Amsterdam van Volksweerbaarheid met 90 100 leden komt. De Amsterdammers zullen dc tegenpartij vormen. Een lastig j on ge ling. De 19-jarige H. F. J. V. T., wonen de Nieuwe Gracht, die Maandag aan de Kennemerbrug een man van 74 jaar met zijn motorrijwiel aanreed en een bekeuring kreeg wegens het rijden met een snelheid gevaarlijk voor het verkeer, is gistermiddag weer bekeurd, nu wegens het rijden •zonder n u mm er be w ij s. RIJWIELDIEFSTALLEN. Een andere methode van fietsdief- stallen is bijzonder in de mode. Eerst hebben we een tijdvak gehad van liet wegkapen der „onbeheerde rijwielen". Maar dat is te gevaarlijk werk ge worden, want als jc oon fiets wil weg nemen, die ergens op een trottoir staat, dan loopt dat licht in 't oog; daarom hebben we nu gekregen het minder gevaarlijke rijwiel-stelen uit „ongesloten vestibules". Dat gaat zoo makkelijk mogelijk. In een kantoorgebouw staat meest al de deur half aan. 't Diefje gaat naar binnen. Is er nu iemand in de vestibule, die naar z'n verschijnen informeert, dan heeft hij 'n bood schap verzonnen. Is er niemand, dan zoekt hij uit het Tijwielrek een goede fiets, brengt die naar buiten en trapt weg. Wie zal den jongeling verdenken, dat hij het rijwiel ont vreemdt? Gister zijn er twee Haarlemmers op deze wijze fiets-loos geworden. De bouwopzirhtar A. II. v. T. zette gister morgen om 12 uur zijn fiets neer in de vestibule van de Haai1]. Hypo theekbank. Toen hij zijn zaken verricht had, was zijn fiets verdwenen. Hetzelfde lot trof den kantoorbe diende J. N. d. V., d.e zijn rijwiel om half 4 plaatste in de vestibule van perceel Donkere Spaarne 24 rood. Om half 7 was 't weg. W a 1 h a d h ij daaraan? De 12-jarige A. D. werd gister avond om 10 uur naar het bureau ge bracht, omdat de jongen de winkel ruiten op de Riviervischmarkt met een koperen raadje bekraste. Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij. W. de Wit, RippeTdapark 27, een zilveren broche. J. Holt, Anegang 35, een grijze handschoen. W. v. Cruyningen, Kamperstraat 42, een gedeelte zilveren halsketting. P. Cristiaans, Waldeck Pyrmont- straat 25, een capuchon van een cape. M. F. Gans, Groot Heiligland 11, een rozenkrans. P. Geervliet, A. L. Dyserinckstraat 2, twee portretten. Wat onvoorzichtig! Een waker van den Partic. Naeht- veiligheidsdienst merkte gisteravond om kwart voor elven, dat de deur van het onbewoonde perceel Ged. Oude Gracht 90, openstond. Hij waarschuwde de politie, die het huis onderzocht. Alles was in orde. Gebleken is, dat do dienstbode over dag in huis was geweest en vermoe delijk de deur heeft vereeten dicht te doen. D e w ij de wereld in? Do 14-jarige L. K. is eergisteren om 8 uur des morgens uit de woning in de Lange Lakenstraat gegaan en is er nog niet teruggekomen. Vervoer vanmitrailleurs op automobielen. De 1ste Mitrailleur-afdeeling van Den Haag heeft de vorige week in de omstreken van Haarlem oefeningen gehouden, die bewezen hebben, dat 't mogelijk is, een Mitrailleur met be diening en volledige munitie-u it rus ting per auto vlug naar de zeekust te vervoeren, orn in werking gesteld te worden bij de landing van vijandige schepen. Een deskundige schrijft aan de N. R. Crt. o. a „Hiermede is bewezen, welk een ge ducht wanen de Mitrailleur vormt voor de bestrijding van landingen en van hoe groot belang het is om dc vor dering van automobielen ten behoeve van dit vervoer reeds in vredestijd voor te bereiden." 2 5-j a r i g j u b i 1 e u m. Zaterdag 1 October a. s. herdenkt de heer J. C. van der Walle den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Posterijen alhier. De aan staande jubilaris bekleedt nu den rang van hoofdbesteller. Aangehouden. Den 24sten Augustus gelastte de Rechtbank de gevangenneming van D. L., koopman, in de Ruysdaelstraat wonende, wegens het plegen van niet te noemen handelingen met een meis je beneden de IC jaar. De man was toen niet te vinden. Nadat hij ge linieerd was in het Alg. Politicblad, heeft de Haarlemsche recherche hem nu aangehouden. FAILLISSEMENT-SCHMIER. De kantonrechter heeft lieden een niet onbelangrijke beslissing geno men in een faillissements-procedure. Nadat het failliet der firma Tom- bergh was uitgesproken, doch han gende het appèl daartegen bij het Hof, hebben verschillende deposito beleggers hun gelden teruggenomen. De curator in het failliet, Mr. Th. de Haan Hugenholtz vorderde deze gel den terug, daar zij z. L tot den fail lieten boedel behoorden. Sommigen voldeden aan de terugvordering, an deren niet. De curator eischte nu van een der laatsten de teruggenomen gelden langs gerechtelijken weg te rug, doch de kantonrechter ontzegde heden den curator den eisch. De zaak is daarom van wijder strekking, wijl het nu de vraag is, hoe 't gaan zal met dc reeds weder gegeven gelden aan den curator door de andere deposito-beleggers In het vonnis stelde de kanten- rechter vast, dat door eischer niet bewezen was hetgeen behoorde ie geschieden dat en de failliet en de deposito-belegger de wetenschap van het uitspreken van het faillissement hadden en dat door teruggave der depositogelden aan andere schuld- eischers schade kon berokkend wor den. Oók, dat niet door eischer bewezen was, dat de failliet opdracht had ver strekt tot terugbetaling der gelden. Nachtarbeid. Door de afd. Haarlem van den Bakkersbond wordt alhier een vlug schrift verspreid, waari ntegen den nachtarbeid der bakkers wordt ge protesteerd en met aanhalingen van doctoren aangetoond, dat het ook on gozond is. W eldra worden op 30 plaatsen daarvoor openbare vergade ringen gehouden en eene Nat. Betoo- ging in Den Haag. In plaats van w ij len den heer J- A. G. v. d. Berg, is door Gede puteerde Staten van Noord-Holland tot lid der plaatselijke conunissie (ressort Haarlem) ingevolge art. 86 der Ongevallenwet 1901 benoemd de heer A. H. Smulders. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken BENNEBROEK. BEGROOTING 1911. Dc begrooting, dienst 1911, sluit met een ontvangst en uitgaaf van f 14031-391/2, verdeeld als volgt: Inkomsten 1. Ontvangsten woego- re diensten 1798.81 2. inkomsten gemeente-eigendommen f171 3. op brengst belastingen en heffingen 7161.244. Ontvangsten van ver schillenden aard 4857.3il/2; 5. bui tengewone ontvangsten f 43. Totaal f 14031.39 1/2. Uitgaven1. kosten algemeen be stuur 2195 2. kosten invordering ijc- 'lastinc enz., 490: 3. kosten onder houd gemeente-eigendommen f1748.14; 4. kosten openbare veiligheid, enz,, 1722 5. kosten gezondheidspolitie 424.27 1/2G. kosten onderwijs 3549.75 i. kosten armwezen f597; 8. renten cn aflossingen f894.81 1/2; pensioenen en wachtgelden f 260 10. andere gewone uitgaven f 1385.50 11. buitengewone uitgaven f 41onvoor ziene uitgaven ƒ723.91 1/2. Totaal: f 14031.39 1/2. HAARLEMMERMEER. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer op Donderdag j. 1. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer Mr. A. Slob, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering me: gebed. 1. De notulen der vorige vergade ring worden vastgesteld. 2. Wordt mededeeling gedaan va" eenige goedgekeurde besluiten. 3. Verzoek van den heer A. Water- landcr, om eervol ontslag als «nd.-r wijzer aan school No. 5 (N.-Vennep', en van den lieer E. van Geuns, r.l? onderwijzer aan School no. 4 (Hoof J dorp:. Wordt aan beide heeren als zooda nig eervol ontslag verleend. 4. Wordt benoemd als onderwijzer aan school 4 de heer A. W. Sevenhuv- sen, te Haarlemmermeer. 5. W ordt mededeeling gedaan, dat de heer J. de Heer bedankt heeft als Idi van hot Burg. Armbestuur. 6. Aan den heer N. van der Koogli, arts. vroeger te Oude Wetering, thans te 's-Gravénhage, wordt op zijn ver zoek eervol ontslag als gemeente geneesheer in een gedeelte van w ijk 5 verleend, en wordt als zoodanig be noemd de hoer M. N. Melchior, arts te Oude Wetering. 7. Worden benoemd tot leden van de Commissie tot Wering van School verzuim (periodieke aftredingl dc heeren J. Klomp (aftr.), P. Borst (aftr.) en J. Kooy. 8. Wordt vastgesteld het bestek en voorwaarden voor de levering van brandstoffen ten dienste van de gem. scholen in den komenden winter. 9. Wordt l>esloten tot het doen van eenige betalingen uit den post van onvoorz. uitgaven, dienst 1910. 10. Wordt vastgesteld de genieeiile- rekening, dienst 1909, met een batig saldo van f4349.381/2, en wordt te vens vastgesteld de rekening van liet Burgerlijk Armbestuur, dienst 1909. 11. Wordt aangeboden de gemeen te- begrooting, dienst 1911,'wc-Ike in han den wordt gesteld der Financieel© Commissie. 12. Worden benoemd tot leden a. voor dc Financién de heeren G A. A. Knaap, J. van Zijverden en A. Rombout .iltredende ledenj b. voor de gemeentel jke werken de heeren J. H. M. Evelein, P. de Breuk en J. Kooy (aftredende leden). 13. Is ingekomen een schrijven van het gemeentebestuur van Velsen, hou dende verzoek, in beginsel te beslui ten tot samenwerking met betrekking tot het verkrijgen van een gemeen schappelijke drinkwaterteiding. Na vele disrusstón wordt besloten, die missive in handen te stellen van burgemeester en wethouders, om na dere inlichtingen. 14. Op voorstel van burgemeester e:i wethouders wordt, na eenige discus sion besloten, voorloopig met de ge meente Haarlem geen overeenkomst aan te gaan betreffende regeling van het schoolgeld aan de inrichtingen von M. Onderwijs aldaar zoolang er zich geen nieuwe leerlingen uit deze gemeente hebben aangemeld Nadat aan den Voorzitter nv gc vragen waren gesteld, die zoomo gelijk werden beantwoord» wordt de vergadering gesloten. Najaars-hengstenkeuring te Hoofd dorp. Van de 38 aangegeven hengsten wa ren r slechts 29 ter keuring opgeko men. Hiervan werden er 6 afgekeurd. Goedgekeurd werden Menbard, eigenares Vereeniging Legmeer en omstreken Excelsior, eigenaar A. v. d. Heuvel, te Haarlemmermeer Excelsior II, eigenares Vereeniging Spieringweg, te Haarlemmermeer Iiadborn, eigenaar J. P. Leeuwen burg, te Delft Elegant III, eigenares Vereeniging Nieuw Vennep, te Haarlemmermeer Kasimir, eigenaar J. Koperdraat te Muider berg Kronus, eigenaar dezelfde Loon, eigenaar M. van Wierlngen, te Haarlemmermeer Concurrent., eigenaar A. H. van Wickevoort Crommclin tc Heemstede; Flecdwood S., eigenaar dezelfde Maitrank, eigenaar II. F. Bultman; Jonker, eigenaar dezelfde Concurrent, eigenaar B. Biesheu vel, to Haarlemmermeer Epicure, eigenaar T. Hanedoes, te Haarlemmermeer Emir ex Lion, eigenaar J. F. de Rijk. te-Mijdrecht Fit, eigenaar A. Roodenburg. te Haarlemmermeer

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1