NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. nora 28e Jaargang. No. 8359 Verschijnt dagelijks, Dehaiwe op Zon' en Feestdagen. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1910 B Toi de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Tclephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Aftonderlijke nummers0.02 K Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 34 „de omstreken en franco per post - 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht DE POLITIEK IN DEN BALKAN blijft de aandacht trekken. Nu komt Rusland in 't geding De berichten over liet verbond tus schen Turkije en Roemenie en de maatregelen van Turkije tot verster king van den ingang der Zwarte Zee aan den Bosporus, hebben bij de Rus sische regeering ongerustheid gewekt. Zij heeft namelijk den Turkschen am bassadeur te Petersburg doen weten, dat het haar onbegrijpelijk is, waar om Turkije de bovengenoemde ver sterkingen aanlegt en waarom de Turksciio vloot de havens van de Zwarte Zee bezoekt en de Porto zoo'n haast maakt met den aanleg van den Sevas-spoorweg, daar deze maatrege len slechts schade kunnen toebren gen aan de goede betrekkingen tus- schen Petersburg en Konstantinopel, omdat Rusland ze opvat als demon straties en als een teoken, dat Tur kije streeft naar aansluiting aan het Drievoudig Verbond, terwijl de Rus sische regeering zich overtuigd houdt dat de Porte stelselmatig bewerkt wordt door een midden-Europeesche mogendheid. De Tarksche diplomaat gaf hierop ten antwoord, dat zijn rcgcering niet alleen de vriendschap van Rusland wenscht te behouden, maar niets lie ver zou zien, dan dat de betrekkingen nog hartelijker werden en dat de Porte nooit meer gehoopt heeft op be houd van den vrede dan juist op dit oogenblik. Dit is wel een heel aardig Antwoord maar het is met geschikt om de vrees- achtigen in het land van den Tsaar gerust te stellen. Immers het is bij nauwkeurige beschouwing een listig antwoord van een slim diplomaat. De Turk vleit alleen de Russen, maar ontkent de toenadering tot Roemenië en 't Drievoudig Verbond niet. Inderdaad, men doet in den Balkan sgenwoo-dig wel aan hoogc politiek! »or deze bewering zijn voorbeelden bij de vleet te noemen. Nu wordt o.n. weer gemeld, dat de Roemcenscho re- gccring besloten heeft 120.000.000 mil- lioen uit te trekken voor den bouw van een vloot. Dit besluit verwekt groote ongerustheid in Bulgarije, waai- men het aangrenzend konink rijk verdenkt het plan te koesteren, eon hoofdrol te gaan spelen aan de Zwarte Zee. Over DE SAMENZWERING IN PORTUGAL worden thans nadere bijzonderheden gemeld. Lissabonsclie bladen verzekeren, dat de regeering sedert eenigen tijd op do hoogte was van liet bestaan van ettelijke bommenvoorraden, waar mede de revolutionairen aanslagen wilden plegen. De politic heeft in een huis 171 dynamietbonuneM ontdekt, die van hetzelfde maaksel bleken te zijn als de projectielen, die ten tijde van don koningsmoord gevonden zijn. Het plan was in geval van oproer, de regeering^ezinde troepen van de daken der dicht bij de kazernen ge legen huizen af met bommen te be stoken. Een geheele reeks verdachten, waarbij een onderofficier, zijn in hechtenis genomen. Men houdt het voor zeker, dat een gedeelte van het legor in de samenzwering betrokken •s. Ook wordt verzekerd, dat de gehei me vereenigingen over het geheele land vertakt zijn. Het officieele blad de „Impa-i-cial", leelt mede, dat de regeering van vele zijdon bericht, ontvangen heeft, dat de FEUILLETON Naar het Engclsch door CHARLES GAR VICE. 83) Maar ik ben het nu niet meer, viel Stripley in. Ik ben niet langer uw slaaf, uw werktuig. Ik heb uw vuile werk lang genoeg gedaan. Ik ga een eerlijk man wordenen de eerste plicht van een eerlijk man is een schurk te ontmaskeren en een oplich ter te straffen. Je dacht, dat je een jong en onschuldig meisje ongestraft kon bestelen maar dat zal niet ge beuren. Zij is niet alleen en hulploos inecr ;zij heeft vrienden om haar te helpen zij zal een echtgenoot hebben om haar te beschermen.... Hij wees op Eliot, en Sir Joseph be greep de bedoeling, terwijl hij van den een naar den ander keek. Ga je met Miss Ryall trouwen, Eliot Dat is een verrassing en wel ten heel aangename. Ongetwijfeld heeft zij je verteld, dat zij dit stuk land aan mij heeft verkocht. Het revolutionairen een gocil Reorgani seerden aanval op de monarchie voor bereiden. ZWEEDSCHE KAMER VERKIEZINGEN, Bij de thans geëindigde verkiezin gen voor een vijfde deel der Eerste Kamer tin het geheel 33 zetels) won de linkerzijde 11, cn wonnen de so cialisten 3 zetels. DE STRIJD ONDER DE DUITSCIIE SOCIAAL-DEMOCRATEN is op het congres te Maagdenburg voortgezet. Over de houding dei- so ciaal-democratische leden van den Badenschen Landdag, die, zooals men weet, voor de begrooting gestemd hadden, werd Jang en scherp beraad slaagd. Eindelijk kwam de motie van het hoofdbestuur in stemming (zie ons Overzicht van Dinsdag). Het eerste gedeelte van deze motie, dat de besluiten van Dresden, Lubcck en Neurenberg bevestigt, en bepaalt, dat nooit voor een begrooUng ge stemd mag worden, werd aangeno men met 26G tegen 106 stemmen. Het tweede gedeelte, dat de inbreuk op de tucht veroordeelt, werd goedge keurd met 301 tegen 71 stemmen. Daarna werd het besluit in zijn ge heel met 289 tegen 80 stemmen aan genomen. De meerderheid nam na de stem ming een zegevierende houding aan. De veroordeelde Zuid-Dnitschers, on geveer 70 afgevaardigden, verlieten onder luide protesten de vergader zaal. Een breuk in de partij wordt niet onmogelijk geacht, te meer daar de overbl ij venden besloten, om de onwil lige partijgenooten bij eene nieuwe scliending der partij besluiten zonder verdere bespreking uit te sluiten. Met HET ZUl'D-AFRIKAANSCHE MINISTERIE wil het nog maar niet vlotten. Weer zijn éenige vergaderingen van den Ministerraad gehouden, zonder dat een beslissing genomen werd. Minister Burton heeft zich thans naar Kaapstad begeven, om te confo- reeren met Merrimun, ten einde ze kerheid te krijgen omtrent de hou ding, die deze jegens Botha cn het ka binet zal aannemen. Maandag zullen de ministers weer bijeenkomen. Algemeen wordt nog ge vreesd, dat de minister-president Bo tha zal aftreden en met hem nog eeni- ge ministers. DE PERZISCHE REGENT OVER LEDEN. Het regentschap over den 12-jarigen shah, ingesteld op 16 Juli 1909, werd waargenomen door Ali Ileza Khan Azud el Mulk, den oudsten prillg Tiü den stam der Kadjars, een man van 64 jaar. De toestanden in Perzié zijn nog altijd zeer onzeker, zoodat het niet on mogelijk is, dat zich bij deze wisse ling aan de regeeringstafcl weer nieu we verwikkelingen voordoen. Er zijn weer eens VERWIKKELINGEN IN MAROKKO. De Spaansche ministerpresident heeft bericht ontvangen, dat de bot sing tusschen inboorlingen en de in- landsche politie te Melilla, weinig be- teckende. Generaal Larrea zou in- tusschen toch met een detachement een militairen marsch maken door het gebied der Kebdana's, waar het incident plaats had. Mocht hij op te genstand stuiten, dan zouden de te Seloean geconcentreerde troepen het gebied der Kebdana's, waar het inci- j dent piaats had. Mocht hij oj» tegen-' koopcontract is volkomen in orde en geteekend zooals het behoort. Ik heb niet hot flauwste begrip, waarover dezo waanzinnige raaskalt, jij I Miss Ryall heeft liet koopcontract niet geteekend, zei Eliot ernstig. Als Stripley dezo verzekering had geuit, dan zou Sir Joseph hem vol minachting hebben uitgelachen; maar nu zij vau Eliot kwam, was het een andere zaak. Ilij keek Eliot recht, in de oogenen zei toen op zachten toon, heel kalm, maar terwijl een doodelijke bleekheid zijn gelaat over- toog Ben je 'daar zeker van Eliot boog het hoofd. Sir Joseph bleef een oogenblik volkomen onbe wegelijk staan, recht voor zich uit kijkend alsof hij zich volkomen onbe wust was van de tegenwoordigheid der anderenzijn gelaat werd nog dikker, zijn dikke lippen openden zich en zijn zware, gezwollen oogleden ver borgen de uitpuilende oogon. liet was een afschuwelijk oogenblik voor Eliot; hij vreesde, dat de man een beroerte zou krijgen. Maar Sir Joseph sloeg zijn oogen weer op en beduidde Eliot hem te volgen. Toen zij buiten het bereik van Strip- ley's ooren kwamen, zei Sir Joseph met toonlooze stem alsof hij een spreekmachine in werking hod. ge bracht stand stuiten, dan zouden de te Se loean geconcentreerde troepen het ge bied der Kebdana's binnenrukken. Uit deze laatste mededeelingen blijkt dus, in tegenspraak met het of ficieele bericht, dat de botsing toch nogal van gewicht was. Wie weet, waar deze expeditie weer toe leiden zal. Het is te wenschen, dat het niet tot een oorlogs-expeditie zal komen, zooals een jaar geleden. Heeft Spanje toen nog niet genoeg geleerd 420.000 WERKLIEDEN UITGE SLOTEN. Een reusachtig aantal De Algemeene Bond van Duitscho eigenaars van fabrieken voor metaal bewerking heeft in een bestuursverga dering besloten, to beginnen met 8 Octolxer, 60 procent van de arbeiders, dat is ongeveer 420.000 man, uit te sluiten. Door dezen maatregel wil men trachten te beletten, dat de metaal bewerkers de nog steeds stakende ar beiders aan de Duiische scheepswer ven blijven ondersteunen. Het is te hopen, dat het tot deze uil sluiting niet. zal komen, want daar door zou veel ellende veroorzaakt worden. Gelukkig resten er nog en kele weken, om te trachten tot eeno oplossing van hel geschil te komen. Stadsnieuws De Haariemsche Handels vereniging. Gisteravond had deze vereeniging een huishoudelijke vergadering met introductie belegd, ter besjireking van de stopplaatsen voor do nieuwe electrische tram en het leggen van asphalt in de hoofdstraten. De bijeenkomst was niet talrijk be zocht. De voorzitter, de heer G. van der Most van Spijk, heette de aan wezigen welkom en zette het doel der vergadering uiteen. Hij herinnerde er aan, dat in ons blad in de rubriek „Om Ons Heen" het eerst over de stopplaatsen-quaestie geschreven is, wat aanleiding geworden is, om deze bijeenkomst te beleggen, liet bestuur had een wandeling dooi de stad gemaakt, om het terrein tc verkennen en daarna een lijst van stopplaatsen ontworpen. Na eenige bespreking werd deze lijst als volgt samengesteld VOORGESTELDE STOP PLAATSEN. Lijn Stationsplein, grens der gemeen te Heemstede. Ingang Stafion H. IJ. S. M. Uitgang idem. Kenaustraat Park'.inn. Brug Nieuwe Gracht'. Nassaustraat. Kruisstraat (Hofje van Oorschot). Schoutensteeg. Markt. Stoofsteeg. Verwulf t. Nieuwstraat Proveniershuis. Groote Houtbrug. Tempel iersstraat Begin Dreef. School voor Kunstnijverheid. H azepatersl aan Grens der gemeente Heemstede. Lijn grens der gemeente Heemstede naar het Stationsplein. Grens der gemeente Heemstede. II azepaterslaan. School voor Kunstnijverheid. Begin Dreef. Tempeliersstraat. I-Ieeft zij het niet geteekend Neen, zei Eliothaar handteeke- ning is nagemaakt. Sir Joseph knikte hij scheen nau welijks adem te kunnen halen. Die verwenschte vrouw mompol- de hij schor, bijna onhoorbaar. Er volgde een oogenblik van stilte toen wendde hij zich tot Eliot. Ik ODlken het niet. Maar ik zweer dat ik het niet wist. Ik dacht niet, dat zij tot zooiets in staat was, dat zij het zou kunnen. Zij heeft mij een kool gestoofd dat begrijp ik nu Ik stem dat toe maar alleen tegenover jou, hier, zonder getuigen. Ik zal er tegen op komen en als mij het land ontno men wordt, dan zal ik dat valsche creatuur voor den strafrechter bren gen. Hij zweeg een poos en ging toen voort Hoe bevalt je dat Jij zult do dochter van Ryall trouwen hoe zou jo liet dan vinden al3 haar stiefmoe der voor het plaatsen van een valsche handteekening moest terecht staan Miss Ryall zal dan moeten verschij nen als getuige tegen de vrouw van haar vader. Bah Dat zou haar en haar geheele familie voor altijd in opspraak brengen. Ik ben een dwaas geweest, een dwaas om een vrouw te vertrouwen maar jij zult erger zijn dan een dwaas al® je mij er uit zet en Groote Houtbrug. Proven iershuis. Nieuwstraat Verwulft. Peuzelaarsteeg. Anegang. Markt (midden). Schoutensteeg. Kruisstraat (Hofje van Oorschot). Nassaustraat Brug Nieuwe Graci Parklaan. Kenaustraat. Uitgang Station H. IJ. S. M. Ingang idem. Lijn VerwulftZiilweg. Verwulft. Stoofsteeg. Raaks. Zijlvest. Zijlweg hoek 2e Hasselaarstraat. Coornhertstraat. Duvenvoordestraat Grens O verveen. Lijn Stationsplein, grens der ge meente Schoten. Stationsplein ingang H. IJ. S. M. Kennemerplein aan den Jansweg. Brug (Frans Halsplein). Vroomstraat. Kleverlaan (eindpunt). Gevraagd werd, of de te maken brug over de Zijlvest alleen voor 'le tram of ook voor voetgangers zal zijn. Het bestuur zei, dat de gedachte is, dat deze ook voor voetgangers open gesteld zal worden. Medegedeeld werd, dat de tramlijn thans in het midden der Ged. Oude Gracht is ontworpen. Het bestuur stelde voor aan den gemeenteraad in overweging te geven, alsnog de rails te laten leggen rechts van de Gracht opdat aan een zijde van de straat een goede ruimte zal blijven voor passage van rijtuigen, enz. Ook stelde het bestuur voor. aan den Raad te vragen, de werkzaamhe den voor het leggen der rails zooveel mogelijk reeds in den winter te doen aanvangen, opdat niet al het werk in liet drukke zomerseizoen zal plaats hebben, wat- in het. nadeel der winke liers zou zijn. De voorzitter zei, dat liet bestuur de wenschen der vergadering aan 't gemeentebestuurzal overbrengen. Spreker heeft indertijd van den burgemeester de verzekering ontvan gen, dat hij steeds van zulke wen schen nota neemt, vooral waai- het geldt de belangen van den midden stand. ASPHALTEERING. Ilierna werd de asphsitC2rl2£ In spreken. De voorzitter weês er op, dat de kosten van asphalt thans niet meer zoo duur zijn. als vroeger. Haarlem moet het voorbeeld der an dere' steden volgen en overgaan tot asphalteering. Het bestuur stelde voor, aan den gemeenteraad een verzoek te richten, om lot asphalteering der hoofdstraten over te gaan. Van de gemeentewerken te 's-Gra- venhage was de mededeeiing ingeko men, dat de kosten van asjihalt on geveer 9 10 gulden per vierkanten meter zijn. Onder dezen prijs ziju de bijkomende kosten begrepen. Een der aanwezigen herinnerde aan het rapport van onzen directeur van gemeentewerken, in 1908 uitgebracht over de kosten van asphalt en andere bestrating. De voorzitter zei, dat asphalt wel een luxe bestrating blijft, maar de uitgaaf voor deze luxe is wol gewet- ruïneert. Want het zal mij ruïnee ren. Ik ben in moeilijkheden, heb ver trouwd op dezen coup om mij te lier- stellen. Welnu, Eliot, je bent oen ver standig man. Jij zoudt kunnen toe stommen in een minnelijke schik king. Ik zal een voorstel doe», aan jou cn aan je vrouw. J ij zult het land goed Waily Hollow hebben en liet geld, dat het tot nu too heeft opge bracht en ik zal de helft afstaan van hetgeen de mijn mij heeft opgebracht en nog zal opbrengen. Wees verstan dig en neem mijn voorstel aan. Pak mij hard aan en je zult ©r geen cent van hebben. Denk hierover na. Kom vanavond bij mij aan. Maar breng dien schavuit daar niet mee, viel hij plotseling woedend uit, of ik zal hem waarschijnlijk dooden 1 Met een knik keerde hij zich om en liep langzaam en als een gebroken man de richting van de Hall uit, waar het schitterende gezelschap van grooto kapitalisten zijn erkenden chef wachtte. HOOFDSTUK XLIL Nog eens CyriL Eenige maanden later, op een van die vroege lentedagen, die in Devon shire bijna wedijveren met die van midden in den zomer, was Nora be zig eenige bloemen in een groote vaa9 tigd. De belastingbetalers zullen er niet over mopperen. Daarop zei een der leden Asphalt is geen luxe meer, ik noem het een noodzakelijkheid. In andere steden, vooral vooruitgaande gemeenten, legt men overal asphalt aan. Haarlem kan niei langer wachten. Als onze straten zoo blijven, dan zullen de goede klan ten der winkeliers er tegen op gaan zien, om nog langer in deze straten te kornen winkelen. l-Iaarlem moet dus 'asphalt hebben. (Applaus dei- aanwezigen). Een der andere leden vond het ei genaardig, dat men wil beginnen om den weg van het station naar de Houtpoort te asphalteeren. Waarom alleen die straten en niet andere hoofdstraten? IIco is 't gegaan met do electrische straatverlichting? De andere hoofdstraten worden nu nog vergeten. Waarom de onbillijk heid tegenover de bewoners der an dere straten? Vreemdelingen die des avonds m Haarlem komen, zeggen soms: Haarlem is maar- één straat Spreker zou voorstellen om vóór men overgaat tot asphalteering, eerst geld beschikbaar te stellen voor elcctri sche verlichting van enkele hoofd straten zooals de Kleine Houtstraat. De Voorzitter antwoordde daarop, dat de asphalteering thans ter spra ke gekomen is, omdat de straat nu opgebroken moet worden voor de tram. Bij de bespreking dezer lichtquaes- tie zei een der aanwezigen:- Hoe kan men het electrische licht in de Hout straat beter vinden dan het gas in de Kleine Houtstraat of Gierstraat. Soms is het electrische licht 1 1/2 uur geheel uit (gelach). Een der pleiters voct asphalt wees op de noodzakelijkheid om 't geraas op te heffen door asphalt te leggen. De tegenwoordige bestrating geeft veel bespalting, diè' de wandelaars cn de winkelpuien bemoddert Asphalt - stralen zullen het wandelen in de straten veraangenamen tot voordeel dor winkeliers. Haarlem moet oppas sen voor de concurrentie van Am sterdam. Daarom moet er asphalt ko men. Een der aanwezigen vroeg of het bestuur bepaalde stralen voor as phalt zal aanwijzen. Zoo ja, dan zou hij ook de Zijlstraat aanbeve len. De Zijlstraat wordt al zoo stief moederlijk bedeeld en krijgt b.v. niet eens een tram. óauer öprakei g-af jn overwe ging geen bepaalde straten in het adres te noemen. Ook werd opgemerkt, dat het bes te en goedkoopste zal zijn, om het asphalt in gedeelten te leggen. De gemeente wil blijkbaar ook dien kant uit. Als er eenmaal één stukje asphalt is, dan moet er wel spoedig meer komen, want dan zal het voor deel van asphalt spoedig blijken. Men moet van de gemeente niet te veel vragen. Eerst een vinger vragen, dan krijgt men later de geheele hand. Als men begint de geheele hand te vra gen krijgt men misschien niets. (Ap plaus). 't Raadslid de heor Van de Kamp gaf in overweging aan den gemeente raad te vragen om in eens den geheo- len hoofdweg der stad te asphaltee- te arrangeeren. Bij de tafel zat Juffr. Deborah, haar oogen vriendelijk ge richt op de slanke, bevallige gestalte in een soepel zwart japonnetje ge kleed, omdat spoedig na den terug keer van zijn lang verloren dochter, Reginald Ryall ter ruste was gelegd op het kleiue kerkhof, dat bijna in de schaduw lag van zijn voorvaderlijk huis. Nora's droefheid was groot ge weest, maar zij was voorbijgegaan, en het gelaat dat zich over de bloemen boog, was even vroolijk en zonnig als dat van Nora als boerenjongen, toen zij gewoon was op den rug van haar pony in den omtrek en naar de nabu rige plaatsen te draven. Er stond zoowel groote verwach ting als vreugde on haar gelaat te lezen. Zij keek naar de ouderwetsclie klok, naar welks tikken zij zooveel uren in het verleden geluisterd had. De klank van het tikken was dezelfde gebleven als het altijd geweest was maar de klok zelf scheen een verjon gingskuur te hebben ondergaan evenals de rest van de kamer en het huis zelfwant nu waren er twee dienstbodon in de keuken, cn Jacob was aangesteld over do stallen en er heerschte nu orde en regel, in plaats van zooals vroeger, toen alles maar zoowat ging als 't viel. De trein is laat. zei Juffr. Debo rah peinzend altiid is hii laat. Onze lachhoek Vader. Maar waarom ben ik halfdood? Kleine Hans. Maar pa, u is ou der dan 50 jaar en u hebt me geaegd, dat als je vijftig bent, je het grootste gedeelte van het leven gehad hebt Onderwijzer. Hoeveel elementen zijn er? Ie schooljongen. Viea-, meester. Onderwijzer. Noem ze eens op. lo schooljongen. Aarde, water, lucht en vuur. Onderwijzer. Goed. 2e schooljongen. Nee, meester, vijf zijn er. Onderwijzer. Zoo! Noem jij doe die vijf eens op. 2© schooljongen. Aarde, water, lucht, vuur en bier. Onderwijzer. Bier?... joggie?... 2e schooljongen. Ja, moeder zeit, als vader bier heit gedronken, dan is io altijd in zijn element. Een dame liet zich door haar dienst meisje van den schouwburg halen en komt er met rood geweende oogen uit. Op de vraag van het meisje hoe het geweest was, antwoordde ze: Het was heel mooi, maar zéér droevig. Drie zijn er in 't stuk ge storven. Dat heb ik al gedacht, want ik heb drie kransen naar binnen zien dragen. Muzikant (die met het bakje wil rondgaan maar niemand meer vindt)., Wij hebben ze allemaal weggO' blazen. ren. Al zullen de kosten misschien 2 ton bedragen, dat is niet erg, want voor dit bedrag kan een leening b.v. over 25 jaar verdeeld, gesloten wor den. Als de tramrails eenmaal gelegd zijn, zal 't gemeentebestuur wellicht in geen jaren tot asphalteoring wil len overgaan. Een ander spreker beploilte, om ook asphalt voor de trottirs te wa gen. De Voorzitter meende, dat de ver gadering tot een goed resultaat is ge komen. Aan het gemeentebestuur zal dus ook een adres gericht worden, om de 13 De verschillende uitgesproken wen schen zullen daarbij kenbaar go maakt worden. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. Hinderwet. B. en W. maken bekend, dat de bij hun beschikking van 8 September 1908 aan de Directie der Haariem sche Katoenmaatschappij verleemle vergunning tot oprichting van een blamvververij met drogerij en hand- drukkerij in een te stichten gebouw op het terrein aan den Kinderhuis- singel no. 66, kad. Sectie A No. '1384, wegens het niet-in acht nemen van den gestelden termijn, van rechts we ge is vervallen. Vooral wanneer u op iemand wacht, stemde Nora toe. Terwijl de tijd voortging, begon haar gelaatsuitdrukking not^ peinzen der te worden dan die van de oude dame over het boek gebogen maai nu hoorde zij het rollen van wielen, snelde naar de deur en werd in de armen van Eliot opgevangen. Zij bleven een paar minuten lang in do hal staantoen gingen zij do zitkamer binnen, en nu kwam de beurt aan juffr. Deborah en ©ven la ter zat hij tusschen haar in, terwijl zij liem met thee en lekkernijen over laadden en hem allerlei vragen de den waut Eliot was verschcldcno weken afwezig geweest om Nora's en zijn eigen belangen te behartigen, en had heel belangrijke mededeelingen te doen. Maar kom, laat mij bij het be^ gin beginnen, zei hij eindelijk la chend je zult het dan gemakkelijker begrijpen. Laten wij het uan eerst over Sir Joseph hebben. Het zal jewel aangenaam zijn te hooreu, dat ik het met hem eens ben geworden. Nora slaakte een zucht van ver lichting en ook juffr. Deborah knikte voldaan. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5