'PEHN-MALTICK G. H. JAPIKSE, II Scbagclieistraat, PEHN-MALTICK Wegens Sterfgeval iPEHN-MALIIOK STOOKT HONIKG's Anthraciet Nootjes 3. G. Honing; Zoon OPRUIMING Openbare Verkooping Openbare Verkooping Luxe-Bakkerij zorgvuldige G. H. JAPIKSE. Nieuwe Gracht 36, Haarlem Telephoon No. 230 E. EI ERA, van eenige artikelen jdeze inkomsten dienen voor dii, en die andere voor dat. Het feit, waar het om gaat is, dat de regeering geen kans ziet, er met de voorspiegelingen van vroeger, en met de beloften, doar de rechterzijde bij de stembus afge legd, te komen. „De Tijd" is van oordeel, dat op het cijfer van tekort wel een en ander valt af te dingen, doordien er onder de uitgaven en inkomsten sommen voorkomen, die voor aanleg van spo ren, telefoonverbindingen, voorschot ten enz. zijn uitgetrokken, zaken waarvoor desnoods leeningen kunnen plaats hebben, of die op andere wijze kunnen worden verrokend; maar op die wijze is er dan toch nog een te kort op den gewonen dienst van 12 1/2 mülioen. Deels zal dit worden ge dekt door verhooging van het Suc cessierecht en door heffing van op centen op de Vermogens- en Bedrijfs belasting, maar voor het overgroote deel zullen de „omstandigheden" in het tekort moeten voorzien.. De „Maasbode" spreekt van een „donker vooruitzicht": De lezer zal het ons toestemmen, dot dit alles maar treurig nieuws Is. De gestadige opdrijving der Staats uitgaven ook de nieuwe begrooting doet voor andore niet onder de herhaalde aanvallen aan allen kant op de staatsruif, 't komt ten slotte neer op den zak der belastingbetalenden. liet is allerminst ons bedoelen ten deze den minister van financiën als .zoodanig een verwijt te doen zulk verwijt zou ook ten hoogste onbillijk zijn. Maar het wordt toch, dunkt ons, meer dan tijd, dat onze volksverte genwoordiging zicli heel ernstig de vraag stelt, of deze manie van al maar 'opdrijven der uitgaven niet te ver gaatof er wel serieus naar ge streefd wordtin onze staatshuishou ding te bezuinigen waar zulks kam „liet Centrum" vindt lichtpunten in de meevallers der vorige dienstjaren en vervolgt, na deze te hebben opge noemd Wat het groote tekort voor 1911 be treft, rijst de vraag, of het door den Minister niet te aanzienlijk is ge raamd. De verwachting, dat het metterdaad niet onbelangrijk minder zal blijken, don thans wordt becijferd, is geens zins ongegrond. Maar de Regeering wil zichzelf en het land blijkbaar bij voorbaat hoeden tegen teleurstelling. De in 't vooruitzicht gestelde belas tinghervorming moge den fiscus ten goede komen', zij zal tevens de leem ten hebben aan te vullen, welke thans den belastingdruk in meer dan één opzicht onevenredig maakt. HET RAPPORT VAN DEN EERE- RAAD. Iu den Terugblik van „Ons Tijd schrift" (Christelijk maandblad) leest men het volgende in de laatste helft der maand Au gustus verscheen het rapport van Dr. Kuyper's Eeraraad. Indien ooit een stuk heeft teleurgesteld, dan is het wei dit.rapport geweest. Het was zoo weinig mogelijk positief, en waar het dit wél was, sprak 't zich niet ten .gunste van Dr. Kuyper uit. Vast staat nu zeker wel, dat Dr. Kuyper van het instituut der ridderorden een gebruik heeft willen inaken, dat niet ver schoonbaar is. Immers, E. A. Leh- mann had niets verdienstelijks ge daan voor het land toch deed Dr. Kuyper een poging om hem te doen decoreeren. Dat was geen anibts- daad, zegt de Eoreraad. Het is aardig gevonden, maar wal had Dr. Kuyper dan moeten doen. om 't wel eer- "ambtsdaad te doen zijn Kom, moet men nu nog gaan onderzoeken, hoe en wanneer hij zijn ambtgenoot, den heer De Marez Oyens, op den heer E. A. Lehmann attent maakte En hoe anders kendo hi] dezen koopman, dan juist door diens gift aan de par tijkas? Wij nemen aan, dat vele lintjes worden gegeven aan personeu, die zichzelf tevergeefs afvragen waaraan heb ik het verdiend de jongste Koninginnedag bewijst het opnieuw maar Dr. Kuyper had moeten begrijpen, dat de heer E. A. Lehmann een verband zou leggen tus- sclien gift en decoratie. Dr. Kuyper telde dit bezwaar niet. Dit nu is mis. Dit is vooral mis in den leider oener Christelijke partij. En het ergste vinden we, dat dc orgassu aier partij dit nu niet ronduit afkeuren, maar de hen voorgezette exceptie aanne mend, van een publieke rehabilitatie en van eerherstel spreken. Als het rapport van den Eere.rn.ad iets is, dan is het eer een bevestiging van schuld, dan een eerherstel. Die schuld nu heeft cLr. Kuyper zelf erkend. Dat heeft hem niet genoopt, zich terug te trekken van het terrein, waarop hij, als Staatsman, onvoorzichtig geble ken was. Wij kunnen ons echter niet voorstellen, dat Dr. Kuyper met beter zou kunnen lezen dan de meesten zij ner onhandige vrienden, en we voor zien daarom tlmus zijn otium. Dat het niet een volkomen otium cum dignitatil kan zijn, smart ons voor den grijsaard, die niet zoo schitteren de gaven getooid is. Wij hadden het zoo gaarne anders gezien. Hel heeft de aandacht getrokken, dat slechts twee bladen over de uit spraak van den Eereraad hebben ge zwegen, namelijk „De Nederlander" en „De Standaurd". Dat het hoofd orgaan der anti-revolutionaire partij zweeg is begrijpelijk dat „De Neder lander" zweeg zegt, dunkt ons, meer dan eenig artikel zou hebben kunnen zeggen. Ook dit ongeschreven artikel zal Dr. Kuyper kunnen lozen. En hiermede is dan, mogen wij ver wachten, de decoratie-zaak afgeloo- pen. Maar zij is in de Nederlawlscho politiek een opgericht teeken. Zij zal de plaats aanwijzen, waar een man van groote gaven struikelde over over vloed van macht en gemis aan vroed beleid. En dit toeken zal voor nieuwe dwalingen kunnen bewaren. Maar toch, dat het Dr Kuyper's naam moest zijn, die op dat teeken geschre ven staat, (lit smart ons zeer.... Moge het gebed dergenen, die hem. trots zijne fouten en gebreken.. blijven eeren, blijven liefhebben, hem tot sterkte zijn In den avond, den in dit opzicht donkeren avond zUns levens Sport en Wedstrijden DUINDIGT. Niettegenstaande wij meermalen een grooter publiek op deze baan za gen, was de opkomst Woensdag bevre digend. Toch was ze niet in verhou ding tot de mooie sport, die men te aanschouwen kreeg. Vooral de ren nen waren prima. Goed bezette vel den eerste klasse bloed, beste mounts en daardoor zeer spannende eindstrij den. Baronesse Van Brienen had den Belgischen crack-jockey Lyue geën- §agéerd, om Sanlessa en Ava te rij en. Dat dit goed gezien was, bleek duidelijk uit 't feit, dat Baron Creutz zich van den jockey E. C. Tailior ver zekerd had. Hoewel over het algemeen zeer scherp gereden werd, bepaaideu de werkelijke eindstrijden zicli tus- schen Samessa (Lynej en The Das her (Tailior) in den Zeeland-prijs, en Ava (Lyne), Luna (Tailior) in den Ilollandschen Sportingclub-prijs. Bel de rennen werden door de vertegen woordigers van den stal „Van Brie nen" gewonnen de vertegenwoordi gers van stal „Creutz" waren tweede. Luna was slechts 3/4 lengte van Sanlessa gescheidenAva ging ge makkelijk twee lengten voor The Das her over de streep. Lyne reed in óen woord meesterlijk, hetgeen niet weg neemt, dat Tailior, die voor de eer ste maal in ons land uitkwam, zich deed kennen als een energiek rijder vooral de „zit" van dezen licht-ge- wicht-jockey is prachtig. Er was ook een ren ca een draverij uitgeschreven, waarin de mededingers door heerrijders gereden moesten worden. Onze stadgenoot luitenant Knel, bracht kalm, maar zeker, Base- Metal ter overwinning. In deze cour- se profiteerde Haematite (Loke) van een zeer voordeelige start, hetgeen op een 1200 meter ren zeer veel invloed heeft, vooral wanneer, zooals hier, een der snelste korte afstand-paarden daarvan profiteeren. In het rechte eind vroeg luitenant Knel aan Base- Metal iets meer, waaraan de ruin ge willig voldeed en won met 11/4 lengte van Hahuatite. De draverij was o. L niet minder schitterend. Hierin werd Sierra-Fils het minst-snelle paard— door Jhr. Vau Ryckevorset ter overwinning ge reden. Wel was aanvankelijk Kozyr eerste, maar het comité handhaafde o. a. zeer terecht deze aankomst niet. Sierra Fils legde het geheele par cours onberisoelijk af en Kozyn ging af en toe viervoets. Omessa was in de baan verschenen, doch aangezien dit puard kreupel was, wenschte de eigenaar het liever niet mede te laten dingen. Evenwel verbiedt het reglement dit, tenzij een veearts, die steeds aanwezig is, daar toe verlof geeft, hetgeen hier niet ge schied was. De aankomst bewees, dat de kreupelheid niet zoo heel erg was, want Omessa was veel sterker tweede dan Sierra Fils eerste was. Letta, gereden door B. J. Alkemade, erd zeer netjes als winner voorbij den rechter gebracht. Elly, de favo rite, maakte er niets van. Alleen Jaantje maakte op het allerlaatst nog beeuen, maar had geen stoom genoeg oui Letta te passeeren. Ten slotte dient de overwinning van Aura, geredeu door Koster Jr., ver meld. In den laatsten tijd gaat er geen meeting voorbij, of Koster Jr. behaald een of meer eerste-prijzeu, en het zijn' nu uiet steeds wat men uoemt course- paarden, waarmede hij de eerepalm behaalt. Ook is Aura uiet zoo'n gemak kelijk paard, vooral niet wanneer hij .tusschen" de paarden geplaats* is. Summa Summarum kan gezegd worden 21 September 1910 was voor de Hippische Sport een schoone dag. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Zeelt-prijs. Prijzendraverij 4e klasse voor twee- en drie-jarige paarden. Af stand 1600 meter. 1. Aura, 1615 M., Koster Jr., in 2.51 2/5. 2. A. Hfircourt. 1630 M., A. Mol, in 2.52 4/5. 3. Ackbar, 1615 M., R. Monsieur, in 2.25. iZeeland-prijs. Verkoopsren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder, te koop gesteld vnor f 1500. Afstand iSOO meter. 1. Santessa, (/1400), 59 1/2 kg., Lyne, in 2.03. 2. The Dasher 500), 501/2 kg., Tailior, 3/4 lengte. Santessa bleef voor 1475 aan den stal. Zalm-prijs. Prij zendraverij le klas se, gereden door amateurs. Afstand 2800 meter. 1. Sierra Fils. 2890 M., Jbr. V. Ryc- kevorsei in 4.57 2/5. 2. Omessa, 3010 M., Hr. Van Gug- hen, in 4.58. 3. Emyl Baron, 3030 M., Hr. Lemm in 4.58 4/5. Gedi-squalificeerd Kozyr, 2040 M., in 4.57 1/5. Hollandsche Sporting-Club-prljs. Ren op de vlakke baan voor inland- sche paarden van 3 jaar en ouder. Handicap. Afstand 1600 M. 1. Ava, 59 kg., Lyne, in 1.471/5. 2. Luna, 541/2 kg., Tailior, twee lengten. 3. Sirfius, 52 kg., Short, halve lengte. Zee-prijs. Prijzendraverij, 3e klas se. Basis-afstand 2400 meter. 1. Letta, 2430 M., Alkemade, 4.18 2/5. 2. Jaantje, 2490 M., Vogelensang, in 4.18 4/5. 3. Harald, 2400 M., R. Monsieur, 4.19. Zethus-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en 9u3er, gereden door heerrijders. Afstand 1200 meter. 1. Base Metal, 761/2 kg., Luitenant Knel in 1.18 4/5. 2. Haematite, 78 kg., Luitenant Lo ke, 11/4 lengte. OLIESLAGERS TE ROTTERDAM. Jan Olieslagers deed gisteren weer een mooie vlucht. Reeds vroeg in den middag brach ten overvolle trams de belangstellen den naar het vliegterrein, zoodat dit ten slotte een menschenmassa telde, grooter dan tot dusver te zien gege ven. Tegen half zes eerst werd de wit te vlag geheschen, als bewijs, dat er gevlogen zou worden. Juist kwam toen het nagenoeg voltallig college van B. eu W. op het terrein. Ditmaal koos Olieslagers niet de richting van de stad, maar vloog den kant van Gouda uit, wat in zooverre voor de bezoekers van het terrein minder pret tig was, daar zij door de zware be wolking den vlieger spoedig uit het oog verloren en het zeker wel een groot kwartier duurde vóór hij weer te voorschijn kwam. Hij daalde na een vlucht van precies een half uur werd door den burgemeester ge complimenteerd. Dit Gouda wordt gemeld Gisternrddag te 5 uur 50 min. was boven Gouda zeer duidelijk de vlieg machine van Olieslagers zichtbaar. Hij bereikte hier naar schatting «cu hoogte van circa 150 M. Het geraas van den motor was duidelijk in de straten te hooren. Natuurlijk trok dit voor Gouda nog onbekende schouw spel honderden kijkers, die met ei kaar de kansen van nederdaLing be spraken. Met verbazingwekkende vaart ver dween de vlieger, na een sierlijken zwaai boven de stad te hebben ge maakt, weder in de richting van Rot terdam. DE VLIEGTOCHT OVER DEN S1MPLON. Het begint er voor de aviateurs, die een poging willen doen over den Sim- plon te vliegen, donker uit te zien. Woensdag was de atmospherische toestand van dien aard, dat zelfs geen vliesrpoging werd gewaagd. Chavez, de aviateur, die nog steeds favoriet is, heeft verklaard, dat de tocht over den Simplon alleszins mo gelijk is met deze moderne, snelle ver voermiddelen, maar het is noodzake lijk, dat er bij de poging zoo goed als geen wind staat en de vlieger ook geen iust heeft van wolken. Men twijfelt er aan, dat het weer zal opklaren en daar is vastgesteld, dat de tocht moet zijn volbracht vóór a. s. Zaterdag, zoo blijft er voor de avia teurs neg slechts een korte spamie tijds om Milaan te bereiken. VLIEGEN OVER DE MIDDELLANDSCHE ZEE. I)e buitenlaudsche bladen melden, dat het plan bestaat om ter gelegen heid van de wereldtentoonstelling te ltome een .vliegtocht over de Mnhtel- laudsche Zee, van Rome naar Sardi nië, le organiseeren. SCHAKEN. De Engelschman, inr. Colman, ver loor gisteren de zevende matclipartij tegen dr. Esser, zoodat thans voor hem geen kans meer bestuat de match te winnen alleen als het hem mocht gelukken de laatste drie partijen alle nog le winnen dan zou de match onbo 6list blijven. MEEUSSEN's VOETBAL AGENDA. Een zeer practïsch boekje wordt door de firma J. Meeussen en Zn. te Den Haag dit jaar voor de tweedo maal uitgegeven; wél een bewijs dat de eerste uitgave insloeg. Overigens is deze tweede jaargang heel wat om- •angrijker dan de eerste. Dat komt voornamelijk omdat in dit werkje, de uitslagen der verschillende wed strijden veel uitvoeriger kunnen ge noteerd worden, dan in het eerste. Tevens is het door eenige aardige elf-to.l-kiekjes aantrekkelijker ge maakt. We vinden voorts een tarief van brieven, gedrukte stukken, telegram-1 men etc., een volledig bestuur van den Ned. Voetbalbond en der scheids rechters, candidaat- en reserve- referees, een nauwkeurige beschrij ving der club-costuums en van den weg, die van het station af gevolgd worden moet om veld of kleedlo kaal eener vereeniging te bereiken, en dan de meergenoemde staatjes, die van week tot week kunnen worden bijgehouden, naar believen, vr-or de oompetitie, waarin men het meeste belang stelt. Tevens is ruimte aan wezig om de uitslagen der wedstrij- den met buitenlanders te noteeren, en van die welke ons Ned. elftal speelt. Dat bet boekje, tot het laatste oo- genblik is bijgehouden bewijst wel, dat zelfs de uitslag van de eerste ronde der Zilveren Bal-wedstrijden er In vermeld staat. Een nuttig boekje, dat inderdaad kan zijn, zooals de frisch-geie omsiag aangeeft, „ten dienste van den beoe fenaar van het voetbalspel en den toeschouwer". zeiac hij „ueze wind zal voor mij zijn." Toch steeg hij op, vloog ongeveer een halve mijl en keerde daarna te rug, vliegende op een hoogte van on geveer twintig meter. Barnes vloog zeer onregelmatig en de menigte aan schouwde zijn gevaarvolle daling met angstige spanning. Tot verbazing der aanwezigen klom de aviateur uit zijn stuurstoel en kroop naar 't staart- r "'ADVERTENTCËN. vrijwillige Vrijwillige Notaris P. F. DE BORDES nam hij een sprong. Even haakte zijn voet, de machine bewoog zich om hoog en de aviateur- viel van eene hoogte van tien meter. I 3 "^"Uags na o uur in het verkoop- De aeroplan dreef nog eeuige me-lokaal „de Gouden Leeuw" te Haar- ters ver en viel toen eveneens meteen lem, publiek verkoopen: harden slag Eau WINKEL- en WOONHUIS en De toesnellende doctoren vonden uilavui-ivcm ,t den luchtvaarder bew.„teloor en con- J™ J OÜNHL1ZEN, ^1. tdio,,- sluteerdcn een schedelbreuk en een derlijk opgaande BOAENWONINGEN gebroken arm. Eerst iaat in den ERVEN en TUINEN^ te Haarlem aan avond kwam Barnes bij. Zijn toestand de Gen. de Wetstraat, 22, 24, 26 en 28 is zorgwekkend. Ondanks dit droeve ongeval Barnes overkomen, steeg Moisant inil .,IU. llo 1rm dien avond nog op met passagiers, eu l0d; lü0> 611 100 centiaren. uuvluimiK! maakte Grace een prachtviucht waar-Verhuurd: de winkel voor f 4.50 en. genoemden Notaris of bii bij hij een hoogte bereikte van 1160 de andere boven- en beneden won in- - - - - Meter. I gen ieder voor 2.75 per week. rRnnTF~^NFT HFin Grondbelasting 1910: van perceel 22 w v 25-80> 011 vaJ1 0lk d*r Perceelen 24, W. K. van der Bilt heeft zich een2g en 23 20 27 Blériot aangeschaft, die ruim 200 K.M. per uur kan afleggen. Zaterdag 24 September 1910, zuurt eu ruod, kadaster sectie G, nos. Iderd„_ 1U42, 1043. 1044 en 1046, rasp. groot IN BET Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te HAARLEM. Notaris U. J. K. VERSFELT, te Haarlem, is voornemens op Zaterdag 24 September 1910, 's namiddags na 5 uur, in publieke veiling te verkoopen: Een HUIS en ERF te Haarlem, staande en gelegen Donkere Spaanie 14, kadaster Sectie D 5229, groot 2 Aren 40 Centiaren. Breeder bij biljetten omschreven. Te bezichtigen des Dinsdags en Don- alsmede op den verkoopdag namiddag 2 tot 4 uur. Nadere informaties te bekomen bij POTH, Bouwkundige, Julianapark 64, Scho- Afzonderlijk en in combinatiën. Uitvoerig bij biljetten beschreven. GEPAKT Re7-'chf'£'n8 Dinsdags en Donder- Uit New-York wordt* geseind, dat do"s on °P den verkoopdag van 2-4 Angelmi Kurd, die geacht wordt het uur- hoofd te zijn van de dievenbende, die Inlichtingen verkrijgbaar ten kan bij den brand op de Brusselsche ten- tore van den Notaris Ged. Oude toonstelling een gTOote hoeveelheid Gracht J08 juweelcn heeft gestolen, aan boord van de „Louisiana" is gearresteerd. Over zijn uitlevering aan België zal worden onderhandeld. GROOTE BRAND. In den nacht is een groot gebouw, dat voor verschillende handelaars te Duinkerken als opslagplaats diende, Notaris P. FDe. BORDES door brand vernield. De aangerichte te Haarlem, zal op schade is groot. Men schat het ver lies van een enkelen handelaar op 40 000 francs. In de ruimten op den beganen grond lag voor eene waarde van 100.000 francs aan stokvisch en ook een hoe veelheid graan van vele honderden ten. Vrijwillige Openbare Verkooping T elef. 444 HAARLEM. Zaterdag 24 September 1910, 's nuunddags ria vijf uur, in het ver- kooplokaul De Gouden Leeuw te Haarlem publiek verkoopen: .I.- Een HUIS, ERF en TUIN, te Haar- tonnen. Deze voorraad werd ernstig r n.eki,,-.-),,,. - n beschadigd door vuur en water. f de GlasbWstruat no 11, kad. sectie D, no. 4773, groot 88 Cen tiaren. Uitvoerig bij biljetten beschreven. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 10 tot 12 uur en op den j erkoopdag van 2 tot 4 uur. De bewijzen van eigendom en voor- MEVRODWI Hierbij heb Ik het genoegen te berichten, dat door de Kerk en School toeneming van het debiet in en Ier bevordering van een NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Middel bert ds. Tiddens te Ezinge. Bedankt voor het beroe pte Asperen WQa.rden van verkoop zullen 3 dagen ÖeZOr0ill0 dOOT dSQ Heef tooz., ds. I. Voorsteegh te Acquoy; V(^r ea op Verkoopdag ter inzage I te Rljsscn, toez., ds. A. M. den Oud- ilggeu ten kantore van den Notaris sten te Wezep, Geld. Qe,j Oude Gracht 108, alwaar in li oh-1 GEREFORMEERDE KERKEN. j tingen te verkrijgen zijn. Beroe j>e li te Wolf aartsdijk ds. Buitenhuis te Vreeswijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het 1ste candidaats-examen in de theologie door mejuffrouw N. A. Bruining. Stoomvaartbenchten I Het stoomschip Sindoro (thuisreis) I f® Haarlem, arriveerde 21 Sept. te Suez. Het stoomschip Andijk, van Phila delphia, passeerde 22 September, 8 u. 50 voorm., Scilly. Ilct stoomschip Rotterdam arriveer de 22 September van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Prins Willem V ar riveerde 20 September van Amster dam te Paramaribo. Het stoomschip Prins der Neder- komende landen vertrok 21 September van Pa ramaribo naar Amsterdam. Het st. Rijnland (thuisreis) passeer de 22 Sept. Guess int- Het st. Zeelandia (uitreis) vertrok 22 Sept. van Dover. Het st. Besoeki (thuisreis) is 22 Sept. des voorb. 9 uur 30 Ouessant ge- Het st. Medan (thuisreis) passeerde uur- 22 Sept. Kaap del Arml. Het st. Billitou (thuisreis) is 22 Sept. Kaap del Armi gepasseerd. 1-let st. Koning Willem II (uitreis) arriveerde 22 Sept. te Singapore. 'Het st. Madura (uitreis) passeerde 22 Sept. Perim. Het st. Rembrandt (thuisreis) ver trok 21 Sept. van Algiers. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Vrijwillige Verkooping. Notaris J. RATELBAND, op te 's-Gravenhage aan my het bakken van is opgedragen. Deze bijzonüer SMAKELIJKE, I VOEDZAME GEZONDE Broodsoort zal dus VOORTAAN VROEGTIJDIG overai IN en OM de stad bezorgd 1 worden. Zaterdag 24 September 1910, des namiddags nu 5 uur, in het Ver kooplokaal „de Gouden Leeuw", te Haarlem, publiek te verkoopen: 1. Een HUIS, get 60, ERF en TUIN, te Haarlem aan de Linschoienstraat, kad. Sectie K, No. 1303, groot 1 A. 4 c.A. met uitgang door een poort, uii- de Linschuteustraat. 2. een HUIS, get. 66, ERF en TUIN, te Haarlem, aan de Oranjestraat, kad. sectie H, na 2159, groot 1 Are "undig.n aanbevolen. 13 c 4 EENIG CONTRACTANT Bezichtiging: Perceel L Dinsdags en Donderdags. Perceel 2, Dinsdagsvoor Haarlem en Omstreken heide perceelen op den verkoopdag 1 is dus voortaan, Uw Dw. Dn. Is over de geheele wereld en In alle voorname hotels op de ontbijttafel het wordt ten zeerste door genees- Gemengd Nieuws TRAGISCH ONGELUK. Op do lijn van Parijs naar Calais bij Amiens heeft een tragisch onge luk plaats gehad. Vier werklieden waren aan den ar beid op de lijn, toon een hunner sneltrein zag naderen. Hij waar schuwde zijne 'kameraden, die zich uit de voeten wilden maken. Van een hunner bleef echter de hand in een rail bekneld, waarop twee arbeiders toesnelden, de een om hem uit zijne hachelijke positie te bevrijden, ander om den machinist van den tierenden trein hei teeken 'e geven, om te stoppen. Het was te laai I Alle drie werden door den trein vermorseld. Een der ongelukkigen ademde nog, toen hij werd opgeno men, doch stierf onderweg, terwijl men hem naar het gasthuis ver voerde. WEER EEN LUCHTVAART ONGELUK. De aviateur Barnes is gisteren te Folkestone, na twee mijl afgelegd te hebben, bij het dalen uit zijn machine (een Humber-monoplane) gevallen en heeft zich ernstig aan het hoofd ver wond. Barnes is een der meest vooraan staande Engelsche aviateurs. Woens dag hadden hevige winden vliegen zoo goéd als onmogelijk gemaakt, doch toen tegen den avond de winc wat was gaan liggen, besloot Barnes na eenige aarzeling, toch op te stij gen. Eenige grassprietjes omhoog werpende, en deae ziende wegvliegen, Nadere iuformatiën ten kantore van voornoemden'Notaris, Na&sau- straat 18. Groningen. B. Ebels Azn., koop- man, te Groningen. Rechter-ccanmis-1 saris: mr. G. M. Doornbos; curator: I uir. H. Frima. A. K. van Bolhuis, van beroep meubelmaker, te Groningen. Rechter commissaris: mr. J. A. G. Gockinga; curator: nir. M. Levie, Leeuwarden. J. Roode, timmerman, te Makkum. Rechter-ctxnunissairis: j mr. J. J. Croles; curator: G. Kelkes, te Bolsward. - Breda. N. W. Stal, timmerman, te Drinunelen. Rechter-commissaris mr. j H. E. van IJsendijk; curator: mr. D. H. J. van Mens. 's-Hertogenbosch. A. van Roosma len, van beroep landbouwer, te St. Oedenrode. Rechter-commissaris: jhr. ni r. van Nispen; curator: mr. C. M. van Leeuwen. Amsterdam. E. G. H. Veltman, Am sterdam. Rechter-commissaris: mr. J. van Binsbergen; curator mr. A. ba ron van Haersolte. M. Italiaander Jzn., banketbak ker, Amsterdam. Rechter-commissa ris en curator als voren. 's Gravenhnge. M. II. de Jong, koopman, te 's-Gravenhage. Rechtre- coimnissaris: mr. H. W. van San- dick; curator: mr. G. J. H. Palm. Mej. Cl. H. M. Martron, verpleeg ster, te Katwijk aan Zee. Rechter commissaris: mr. F. Beudeker; cura tor: mr. P. J. M. Aalberse. Opgeheven: J. Hofman, vleeechhouwer, Amster dam. E. M. Groanewegen, te 's-Graven- hage. Alleen en u tsluitend verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen bij Handelaars ln alle soorten van Brandstoffen. Beslis vijf achtereenvolgends Jaren met goed succes verkocht KANTOOR: Kleine Houtstraat 17-19.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7