NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8362 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. dinsdag 27 september 1910 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: PER DRIE MAANDEN: jfotf Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 120 ^3 'x Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reeeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. .30 SS/VV\ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing* Franco pet post door Nederland1.65 (P/ r "jpil WHT T»1®) 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant/ v F""»™*, Afzonderlijke nummers0.02H V 3* n Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 IntercommunaaITeIefoonnummerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Loureus Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad Is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 28 SEPTEMBER. Schoten, Raadsvergadering, 7J Stadsnieuws Om Ons Heen. In hel Tweede Blad van dit r me.- vinden onze lezers een artikel „Opmerkingen over Muziek", in de rubriek Om Ons Heen. Vliegen bjj Haarlem. Het vliegcomité-in-wording, dat den heer Archer wil laten vliegen heeft nog geen definitieve toezegging van dezen vliegenier, het contract be treffende het vliegterrein is nog niet geteokend en het comité nog niet sa mengesteld! We zijn dus wel sceptisch gestemd ten opzichte van de bewering, dat Za terdag gevlogen zal worden. Deze vlieg-eommissie-in-wording staat nu ook nog in telegrafische cor respondentie met Jan Olieslagers. Inmiddels is er een ander vlieg- eomilé-fragmcnt, dat Olieslagers wil Jaten vliegen van 10 tot 17 Oct. en wel op de baan van de ijsclub „Haarlem en Omstreken" waarmede men in on derhandeling is. De man, die deze combinatie in el kaar zot, is de heer Scbctzer, die de bioscoop op de Groote Markt heeft. Vereen, van Directeur en van Hypotheekbanken. llier ter stede had onder voorzitter schap van dr. D. Bos plaats de vijfde jaarlijksche algeineene vergadering van de vereeniging van directeuren van Hypotheekbanken, die door 55 loilen werd bijgewoond. Blijkens het uitgebrachte jaarver slag telt de vereeniging thans 80 ge wone leden, directeuren van 43 hypo theekbanken, benevens 4 buitengewo ne leden. In het bestuur werd ter vervan ging van mr. D. van Houten, die aan de beurt van aftreding en niet ter stond herkiesbaar was, gekozen mr. A. de Veer. Tot voorzitter voor het nieuwe jaar, waarvoor dr. Bos een nnder in zijn plaats benoemd wensclue te zien, werd gekozen mr. A. S. Miedema, te Haarlem. Ter gelegenheid dezer vergadering wordt m liet Nutsgebouw een door do Veie-eniging georganiseerde tentoon stelling gehouden, betreffende de ad ministratie der hj polheekbankcn, waaraan 17 banken benevens hei secretariaat der Vereeniging deelna men. De 14-jarige loopjon;. de Lange Lakenstraat, liceft ten na- deele van zijn patroon, een visch- kooper van den Kruisweg, 3 ver duisterd. De jongen is opgespoprd. Een gulden van de drie was weg. Nu eens andersom. Vele malen maAten we melding van beroovingeu, door vrouwen op mannen gepleegd. Ditmaal hebben wc i verhaal, waarbij het anders om ging. Adriana N wonende in de 2de Jan van der Heydenstraat, te Am- steiaaiu, maakte kennis in den trein met een 19-jarigen w .nkelbediende uit Haarlem Sameu gingen zij naar haar woning, maar toen de jonge man weg v\ as, miste de vrouw 37 uit een pertemonnaie, die in een on gesloten kast lag. De vrouw keerde naar Haarlem rug, deed aangifte bij de politie, en posteerde zich voor den winkel, waar de man werkzaam was. Deze is toen naar hei politiebureau geloopen, en heeft daar verteld, wel met de vrouw jicegegaau te zijn, doch geen geld te hebben w eggeuomen. Botermarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 2G September 1910 Boter. 52 K.G., hoogste prijs 1.75, laagste 1 65 per K.Ü. Biggen 27 stuks, hoogste prijs 16, laagste 11 per stuk. Scliranimen 9 stuks, hoogste prijs 19, laagste 13 per stuk. N. Kalveren S stuks, hoogste prijs IC, laagste 12 per stuk. On geval. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur brak een wiel van een wagen met steenkolen van den brandstoffenhau- dclaor M., op den Wagenweg. De koetsier viel van den bok en be kwam ecu bloedende hoofdwonde en het paard bekwam eenige ontvellin gen ASPHALTEERING. Aan den Raad is nu het volgende adres verzonden Geeft met verschuld igden eerbied te kennen, het bestuur der Haarlem- sche Handelsvereeniging, welke ver eeniging is goedgekeurd bij Konink lijk besluit van 12 November lf~ No. 29 en 25 April 1894 No. 3. dat het Donderdag 22 September j.l. een ver gadering heeft belegd van leden, met gelegenheid tot introductie, ter be spreking van stopplaatsen voor de nieuw aan te leggen electrische trams der Hall. IJzeren Spoorweg- Maatschappij en van asphalteering dat ten aanzien van eerstgenoemde aangelegenheid in het belang van den winkelstand en de passagiers wenschelijk werd geacht, de stop plaatsen te regelen als volgt (volgt de lijst, die door ons na de vergadering reeds is medegedeeld. Red. H.'s D.) terwijl de wensch werd uitgespro ken, dat in het goede seizoen den winkeliers zooveel mogelijk de last van den aanleg bespaard mocht blij ven, en dat op de Ged. Oude Gracht de rails zoo mogelijk niet in het midden worden gelegd, maar eenigs- zïns aan den rechterkant, ten einde aan ccnc zijde der rails voldoende ruimte over te houden dat ten aanzien van asphalteea-ing de vergadering eenparig van oordeel was, dat een aanvang moet worden gemaakt met het asphulteeren van straten, die daarvoor in Haarlem het eerst in aanmerking komen, name lijk liet Stationsplein, de Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat en Groote Houtstraat, tot aan de Groote Houtbrug lo. omdat asphalt behoort tot de gemakken, die in een moderne stad, welker gemeentebestuur er op gesteld is, dat vermogende personen zieti binnen hare grenzen vesitigen, niet kunnen worden ontbeerd 2o. omdat bij de tegenwoordige be strating wandelaars en wandelaar- sters bij slecht weer zeer worden be spat, en 3o. het geraas tengevolge van een steeds toenemend verkeer zoo hinder lijk is, dat het voeren van een gere geld gesprek in winkels en magazij nen dikwijls wordt belet welke beide laatste punten de wel vaart van den middenstand ernstig bedreigen dat in de vergadering tevens werd opgemerkt, dat het nu de goede tijd is, om daar toch de trambaan wordt aangelegd, tevens tot asphalteering over te gaan redenen waarom adressant verzoekt, dat uw Raad het daarheen loide, dat dc lijst der stopplaatsen voor de electrische trams worde vastgesteld als bovenvermeld en gedurende de zomermaanden zoo weinig mogelijk in de drukke winkelstraten aan de trambaan worde gewerkt; en dat voorls, wat asphalteering betreft, Uwe Raad besluite in de meerge noemde straten ten spoedigste us- phaltplaveisel te doen aanleggen. Tot zoover het request. Met verwondering vernamen we een gerucht, als zou de Groote Hout- slraat-Vereeniging voornemens zijn, voor asphalleering van deze straat een som gelds, bijeengebracht door de leden, aan den Raad aan te bie den. Hier is niets van aan, het zou toch ook al te dwaas wezen, dat bewoners van een straat gingen bijdragen voor een maatregel van algemeen nut, alleen omdat zij de naast be langhebbenden zijn. W el is het juist, dat ook de Veree niging van Industrieelen en Kooplie den in bouwkunde en aanverwante ,akken voor de zaak dei asphaltee- ing belangstelling heeft en daarnaar een onderzoek instelt. Die zal 't wel leeren. Gisterennamiddag ongeveer 7 uur as de opperman van T. bezig zich in de rijwielkunst te oefenen op de Oranjekade. Toen hij wilde omdraaien kwam h na eenige zwenkingen, in het wa ter terecht, wat gelukkig door een bewoner werd opgemerkt, die hexn op het droge bracht. Niet ontmoedigd klom hij weer op zijn karretje en zwaaide verder. D r i n k h a 1. De Drinkhal der Staal vvaterbron- len is gister door 53 personen be zocht. Te water. Gisterenmiddag ongeveer vier uur viel de kleine Piet de B., wonende aan den Scheepmakersdijk, in het Spaarne, aan welks wallekant hij aan het spelen was. Door den broodlooper Jansen werd de kleine jongen op het drogo go- bracht en na een kleine bestraffing huiswaarts gebracht. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het reeds vroeger door ons meegedeelde verzoek van de heeren Frans Perquin en vijf an dere firma's in steenkolen handelend, om de cokes der Gasfabriek te. marktprijzen aan de brandstoffenhan- delaren te leveren. B. en W'. vinden geen aanleiding hun gedragslijn te wijzigen. B. en W. stellen voor ii voor de gemeente te aanvaarden een brug in den weg, kad. Hillegom, sec tie D, nos. 1682 en 1683, langs de Leid- schevaart, ten zuiden van de Beek brug te Hillegom. B. en W. stellen voor de bezoldiging van den opzichter over den Hout en de plantsoenen te brengen in overeen stemming met den aard zijner werk zaamheden en zijn wedde te bepalen op 1200 met vier tweejaar]ijksche verhoogingen van 100. De jaarwedde bedroeg nu 1000- 1 1500. ORGELBESPELING op Donderdag 29 Sept. 1910, des m middags van 2—3 uur, In de Groote ol Sinl-Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert Programma: 1. Toccata, Adagio en Fuga, C gr. t., J. S. Bach. 2. Cantabile, César Franck. 3. Concert D gr. t, G. F. II&ndoL a. Allegro, b. Andante con moto. c. Fuga. 4. Gigue, A. C. Willeiumier., 5. Aria, Gaston M. Dothier. Door het breken eener as derailleerde gisterenmiddag te ruim 4 uur een electrische train van Haarlem, nabij Halfweg; dut ongeval veroorzaakte nog al vertraging in den treinenloop, daar gedurende een paar uur ter plaatse moest warden overgestapt en voor een deel op ver keerd spoor toruggereden tot den wis sel te Halfweg. Met het noodige personeel en mate rieel van kier, werd de wagen op een lorrie gelieven en te ongeveer 6 uur naar de remise gereden. EEN SCHOOLKWESTIE. Bij de politie is aangifte gedaan door een onderwijzeres vuu de Barba- ra-bewuarschool in de Jansstraat, dat zij Zaterdagmorgen om kwart voor elven mishandeld zou zijn geworden door de hoofdonderwijzeres dier school, inej. Van C. Wij vernemen echter, dat de onder wijzeres, die aangifte van het geval deed, een zenuwpatiënte is, aan wie de hoofdonderwijzeres Zaterdagmor gen meende haar klas te moeten ont- Toen viel de juffrouw mej. Van C. tel kens lustig, zoo, dat dc laatste haar afduwen moest, om niet met haar in aanraking te komen. Deze daad van zelfverdediging werd door klaagster aangegeven als „opzet telijke slagen tegen neus en mond en trekken aan het haar." Loon naar werken. Gisterenavond ongeveer 8 uur ver maakten zich eenige jongens in de Lange Lakenstraat met het uit- en aandraaien van de lantaarns. Daar één der jongens opeens riep: „een agent", schrok de 12-jarige Jan van P., die in den paal zat zoo dat hij viel, het achterhoofd op de strualslee- wat een beduidende wonde ver oorzaakte. Door zijn makkers werd hij naar zijn woning in de Kerkstraat ge bracht. Fietsrijder gevallen. Maandagmiddag half twee kwam een fietsrijder, bij het uitwijken voor eenige kinderen, bij de Prins Hen drikstraat aan de Leidschevaart te vallen. Hij bekwam een bloedende wonde aan het hoofd. Nadut de ge wonde m de apotheek van den heer Duym in de Keizerstraat was verbon den, kon hij zijn tocht weder vervol gen. GELDDIEFSTAL. Te Haarlem is gisteren aangehou den de broodbakkersknecht H. IC, uit Lissc. die verdacht wordt 200 te hebben verduisterd ten nadcele van zijn patroon, den bakker 1. J. F., te Lisse. II. K. ontkent, maar in zijn koffer heeft men ecu belangrijk bedrag aan geld gevonden. En een aannemelijk alibi geeft de man niet op. Een belangrijke aanhouding. In het busch tegenover de villa ,,'t Landthuys" van den heer Van Eyber- gen Santhagens te Aerdenhout, be merkten gistermiddag de veldwach ters Stoffers en Smits, dat daar lie den in den grond aan het graven wa ren, terwijl anderen op wacht ston den. Een dezer laatsten, G. van L., uit Haarlem, werd gegrepen, terwijl de drie anderen op den loop gingen. De flinke politiemannen gingen de man nen achterna en arresteerden er één op den Doodweg en den ander op den van Lennepweg. Dezen waren I. D. en D. A. uit Haarlem. De vierde, VV. van N. uit Haarlem, ontvluchtte. Deze werd echter des avonds in de Groote Houtstraat door de politie aangehouden. Dat veroorzaakte een groote volks oploop, waardoor de politie zelfs ge noodzaakt was den gummistok te trekken om ruim baan te maken. Bij onderzoek bleek, dat de man nen aan het opgraven waren van een aantal zilveren voorwerpen, een flesch cognac, een veJdflesch, kope ren munten, waaronder van ouden datum en andere voorwerpen. Het bleek, dat de opgedolven voor werpen afkomstig waren van diefstal door middel van braak en inklim ming Zondagmiddag gepleegd in de tijdelijk leegstaande villa van Mr. S. L. N. Abersan, Raadsheer in het Haagsche Gerechtshof. I. D. en Van N. zijn de daders van de inbraak. Mot behulp van een sleu tel, die toevallig op het slot paste, zijn zij door de keukendeur binnenge komen. Na de inbraak hebben zij de voor werpen in den grond verstopt. Maan dag namen zij D. A. en G. van L. mee om liet gestolcne op te sporen. De activiteit van Smits en Stoffers maakte, dat de inbrekers gepakt wer den. UITSLAG dor gehouden openbare veiling van vaste goederen op Maandag 26 Sep tember 1910, in het Algemeen Ver kooplokaal aan de Nieuwe Gracht te Haarlem. No. 1. Drie naast elkander gelegen ruime winkelhuizen, en erven met tuinen, te Haarlem, aan de Zijlstraat get. no. 62, 64 en 66 zwart en rood. II. van Essen, f 50.000. No. 2. Een k-antoorgebouw annex Magazijn, met afzonderlijk opgaand© bovenwoning, aan de NobeLstraat, get. no. 2 zwart en rood. II. van Essen, 5000. Na 3. Een ruim en salied gebouwd Fabrieksgebouw en erve, ingericht als stoomsmederij met beschoten zol der, aan de Nobelstraat, get. no. 4 zwart en rood. II. van Essen, 12.000. No. 4. Een perceel open grond en erf aan de z.g. Beek aan de Nobel straat. II. van Essen, 500. No. 5. Een werk- of bergplaats met zolder uan de Nobelstraat, get. no. 8. van Essen, 1000. o. 6. Een werk- of bergplaats met drie afzonderlijk opgaande bovenwo ningen aan de Nobelstraat, get. ros. 19 en 21. II. van Essen, 10.000. De bovengenoemde perceelen zullen op 3 October a.s. worden afgeslagen in verschillende combinatiën wor den crpgeveild en afgeslagen. o. 7. Een huis en erve met open plaats aan de Lombardstceg, get no. 2 te Haarlem. No. 8. Een huis en erve met open plaats en schuurtje, benevens afzon derlijk opgaande bovenwoning, gele gen naast het voorgaande, get. no. 4 zwart en rood. No. 9. Een huis en erve met open plaats naast het voorgaande, get. no. 6. De perccelen nos. 7, 8, en 9 gecom bineerd, A. A. M. Bruning q.q ƒ3910. EEN KINDERKOOR. In een dezer dagen gehouden ver gadering is opgericht het kinder koor „De I-ofstem", een onderafde ling van den Chr. Nat. Werkm.bond alhier. Hot bestuur is als volgt samenge steld: N. Hoogerwerf, directeur, voor zitter; J. J. Metzel'iar. secret S. Piso, Denningm. J. E. Mansvelden Dekzeilen gestolen. Ten nadeele van de firma Th. J en Co., Oudenweg, zijn tusschen Zater dag en Maandag weggenomen vier dekzeilen uit een schuit in de Oost- eingelgracht en vijf dekzeilen van het erf der firma. Zeldzaam. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij een bewoner van de Assendelverstraat in huis no. 58, in diens tuin een gouden regen voor den tweeden keer van dezen zomer in bloei staat HET DUBBEL NEDERLANDSCH MANNENKWARTET. Zooals uit een door de Tel. ont vangen schrijven blijkt, concerteert 't Ned. Dubbel Mannenkwartet, onder leiding van den heer Frans Phlippeau thans in het Corso-theater te Zu rich. Met 1 October heeft bet ook een engagement te Stuttgart. Achterlijke en zwakzin- nige kinderen. De Vereeniging van onderwijzers en artsen, werkzaam aan inrichtingen voor onderwijs aan achterlijke en zenuwzwakke kinderen, hield hier ter stede een algemeene vergadering. Nadat de vergadering besloten had, dat de vereeniging haar medewerking zal verleenen tot het houden van een nationaal congres voor kinderstudie, en het bestuur gemachtigd was, een tentoonstelling van leermiddelen voor het onderwijs aan achterlijken te organiseeren, hield dr. Van Lon den, uit Amsterdam, een lezing over: „De arts als leider der paedagogie in de school voor achterlijken". Dr. Van Londen kwam tot de con clusie, dat, nadat door den arts psychiater de geestelijke afwijkingen der leerlingen zijn vastgesteld, ook door hem de weg zal aangegeven worden, waarlangs zich de opvoeding in de school zal moeten bewegen. Hoewel bij het debat bleek, dat de inleider niet bedoelde, dat de arts leerstof, methode, leermiddelen enz. behoort aan te geven, lokte toch Je lezing de verklaring der onderwijzers uit, dat de arts nooit als leider dor paedagogie in scholen voor achterlij ken zal kunnen optreden, en zelfs niet in staat zal zijn zonder samen werking met den paedagoog een juis te diagnose te stellen, omdat hem, in het algemeen gesproken, de paedago- gische kennis ontbreekt. Van beide zijden was men evenwel innig overtuigd van de noodzakelijk heid der Yportdurendc samenwerking tusschen arts en paedagoog. G e v. V o o r w. Terug te bekomen bij C. Pauw, Koningstraat 11, een zil veren armband. H. Nauland, Oranjeboomstraat .56, een medaillon. A. Kwant, Gasthuislaan 125, een fluweelen ceintuur. J. van der Spek, Gortesteeg 8, een abonnementskaart der E. S. M. J. W. Scharwachter, Baljuwslaan 17, 5 cenlsspaarbankze-gels. P. de Wilde, Zuid-Polderstraat 55, een rijwielzadel. D. Nieman, Diaconiehuis, Jansstr. 36, een paardendek. H. J. Kappers, Gr. Houtstraat 35, een tcokendoos. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Door de directie der posterijen is alweer een brievenbus geplaatst, thans op het Soendaplein. Zoodat onze gemeente nu drie bussen rijk is en daarmede in de behoefte afdoende is voorzien. Van de beplanting op het Pretoria- plein zijn vier boomen dood gegaan, doordat de straatjeugd er stukken schors afgetrokken heeft. Voor zulk een vandalisme helpt geen politie toezicht, doch het publiek kon hier veel verrichten, door zulk een schen nis niet gemoedelijk aan te zien, doch de daders aan de politie aan te wijzen. Ook kon door solide boom mantels veel voorkomen zijn. HAARLEMMERLIEDE. De brand bij den veehouder M. Ebbing, waarvan in het vorige num mer melding werd gemaakt, ontstond doordat een 6-jarig kind met lucifers speelde bij den hooiberg. Naar wij uit zeer vertrouwbare bron ernemen, is het thans beslist, dat in de Parochie van de H. Franciscus van Sales, aan de Lijnden, een R. K. school voor lager onderwijs zal ge sticht worden Als plaats van slich ting komt daarvoor in aanmerking een stuk land, gelegen in de onmid delhjke nabijheid van de R. K. kerk aan den Spaarnwouderweg. BEVERWIJK. EEN OPZIEN WEKKEN DE ARRESTATIE. We lezen in het Hbld.: Veel opzien is gebaard door arrestatie van een bloemkweoker en tuinier, te Beverwijk, m wiens schuur verstopt is gevonden dc belang i ike partij bloembollen de vorige week ge stolen bij den heeo- D t Velsen. Daar P. reeds bekende de bloembollen go- kocht te hebben van iemand uit Haar lem, zullen vermoedelijk niet alleen meer arrestaties volgen, maar hoop! men, het spoor eener vertakte die venbende te hebben, waardoor nog andere misdrijven aan het Jicht zul len komen. Bracht deze arrestatie reeds heel wat beroering, inzonderheid in Je tuinderwereld, niet minder d<x-; lat mede de plotselinge verdwijning van zekeren De V. Naar geruchte zou deze met een belangrijk bedrag der flin ders er van door zijn. De Tel. meldt daarover: Naar aanleiding van liet bericht, dat de kassier van de vrije groenten- en fruitmarkt te Beverwijk verdwe nen is, zonder orde op zijn zaken te stellen, deelt men merle, dat het be drag, dat de vrije groente- en fruit veiling te Beverwijk aan den kassier zou kunnen tekort komen, slechts on beduidend kan zijn, en bovendien is de vereeniging door borgstelling een ei borgmaatschnppij gedekt. UMUIDEN'. Schoepsramp. Het Duitsche stoomschip Ferti.i is op de reis van Archangel naar Zaan dam, zoodanig door stormweer geteis terd, dat do verschansing is gebroken en de deklast weggeslagen, waarbij twee der opvarenden zijn verdron ken. Aldus wordt ons, schrijft onze correspondent, gerapporteerd door den gezagvoerder van het hedenmor gen binnengekomen stoomschip Marie Leonhardt, dat nog een dag later au Archangel was vertrokken en dc Fer- tia passeerde op twee dage» rei- van Archangel. De Marie Leonhardt bood hulp aan, die geweigerd werd. De Kor- tia is nu reeds ruim een dag over tijd. Binnenland DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Uit dan Lcidschen Rijn te Utrecht is het üjk opgehaald van een timmer man. Vermoedelijk is de man door de duisternis misleid te water geraakt. EEN DRENKELING. Gister is te Iloorn uit de Zuiib i/eo aangespoeld liet in staat van ontbin ding verkeerende lijk van een mans persoon van middelbaren leeftijd en gekleed in donkergrijs gestreept cos tuum. EEN KINDJE VERDRONKEN. Te Leeuwen is een driejarig kind van J. V. in een sloot geraakt en ver dronken. BRANDEN. In hei gehucht Loon, Drente, i- gis ternacht de boerderij van J. llu e-t- man met den geheelen inboedel ver brand. Het vee werd gered mei uit zondering van een varkeu, twee schapen en de kippen. De schade ia aanzienlijk doordat de gehcele oogst mede verbrandde; naar schatting zijn 45 vrachten hooi en een gelijke hoe veelheid rogge door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade; de oor zaak is onbekend. ZAKKENROLLERS. Aan een Rotterdammer is - Zondag op Woudensteyn, het vliegterrein, een portemonnaie met 200 ontrold. Er zijn daar verscheidene portemon- naios gestolen. AFSCHEID JHR. MR. RETHAAN MACARé. Voor den Hoogen Raad nam advo caat-generaal jhr. mr. Rethaan Ma- caré gisteren voor het laatst conclu sie, daar hij 1 October dit rechtscol lege met eervol ontslag verlaat Vice-president jhr. mr Laman Trip, voorzitter der Strafkamer, spuk den scheidende toe, om te zeggen, dat liet den Hoogen Raad leed doet, dot jhr. mr. Rethaan Macaré heen gaat, na meer dan 18 jaren voor den Hoogen Rand conclusie te hebben genomen, vaak in zeer moeilijke zaken. Intus

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1