NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Claribel's Huwelijk. 28e Jaargang. No. 8372 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZA.TERDAG 8 OCTOBER 1910 D HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: fes' jSÏm Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 J-V; Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der retail Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 0 50 Cts- voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers JJ.02K y Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsbla voor d* en* franc0*per p'osi 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratle724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Totde nlaatsin^^van advertentiën "en reclames van buiten ^"Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon in tere. 6229. VIERDE BLAD. Brnsselsche Kout. CCCL. Dat do tentoonstelling nog niet is afgeloopen, zooals ten onrechte nog wel eens wordt gemeend, is zeker wel af ie leiden uil het feit, dat de ten toonstelling j.l. Zondag door 125.000 personen werd bezocht. Hiermede worden natuurlijk ticket-betalende bezoekers bedoeld, want het aantal, dat per abonnement of op een andere wijze er in komt, is ruet te contro- leercn. Den laatsten Maandag in Soptember werd het tieu-millioenste ticket verkocht, dat maakt dus, gere kend op 5 maanden a 30 dagen 66666 per dag. Het is me toch een recette, 10 millioen francs, ongerekend de millioenen, die voor abonnementen 20 of 10 francs betaald zullen zijn, en de liooge pachtsommen, betaald door exploitanten van café's, kermisver- ukelijkheden, stoelen, enz. De 50.000 francs, die noodig zijn voor de feestelijke prijsuitdeeling op 18 October a.s., zijn dan ook eigenlijk maar een peulschilletje, en de regee- riug betaalt er nog de helft aan. Intusschen, die plechtigheid belooft heel wat, ze zal plaats vinden in de groote zaal van liet Palais du Cin- quantenaire, de koninklijke familie zal ze bijwonen en alle exposanten zijn er bij uitgenoodigd. De Engeische afdeeling is natuurlijk heel iets anders geworden dan ze .vroeger was. Eerst een deel van het imposante hoofdgebouw, is ze nu in een weinig karakteristiek paviljoen ondergebracht- Ze doet anders aan, schijnt nu een heel andere expositie te zijn. Op sommige inzendingen' valt nu veel meer de aandacht, bijv. op de prachtige automatische orgels, een instrument, dat evenals de piano la een kerkorgel bespeelt en rassend schoon concert geeft» Ook de facade voor het voormalige hoofdgebouw is nu gereed. Aan liet trotsche in marmer-nagebootste paleis van vroeger doet het maar weinig denken. Het is nu een gemoedelijk Engelsch tuinhek geworden, waar achter kunstig en listig kleurrijke bloemen zijn opgestapeld, om de ruïne en het loege daarachter geheel te doen vergeten. Toch is de aanblik 's avonds nog onvergetelijk, als de llchtbloemen in het gras, de fontaines luuiineuses en de prachtige lichtvliuders in de Na- tienlaan den bezoeker zich in zprookjesstad doen wanen. 'e Hollanders komen maar heel kort in Brussel en zien van de atacl met haai1 vele merkwaardighe den eigenlijk maar een bitter beetje. Zij slenteren wat langs de boule vards van de Nord tot de Midi, tram men naar de tentoonstelling, zitten avonds bij de „Beurs" en gaan dan naar het Palais d'Ete" en als zo dan even de Grande Place en het Palais van Justitie bekeken hebben, ze heel Brussel al te kennen. Hoevelen of juister hoe weinigen zijn echter bijv. afgedaald in den Kruidtuin, vlak bij de Gare diu Nord, een kunstwerk van aanleg met zijn vijvens met zcidzame waterplanten, zijn watervallen, heuvels, senesen beeldgroepen, waar de kostbaarste gewassen en bloemsoorten worden O, in het midden van den mer, als overal de weelde der natuur ons tegenlacht trekken de hier verza melde schatten minder de aandacht, tr kijk nu eens in den herfst, als de meest bekende Flora's kinderen zijn uitgebloeid, hoe hier het oog nog geboeid wordt door vreemde donker- roode planten, door groote bloem soorten, die wel niet zoo frisch zijn als de April-hyaclnten, maar dio toch een voor velen onbekenden rijk dom onthullen. En van dat schoons kunt ge gratis profiteeren, evenals van de kunstschatten In het Kon. Schilderijen Museum. Die de schil derkunst lief had en „primitieven" wilde zien, ging dit jaar naar de be kende expositie in de „Cinquante- naire". Volkomen juist want daar is iets te saam gebracht uit musea van geheel Europa als men nooit moor bij elkaar zal zien. Maar dat neemt niet weg, dat voor den kunstminnaar in 't Kon. Museum ook genotvolle uren zijn te slijten om primitieven te be wonderen, heerlijk door de oprecht heid waarmee ze zijn geschilderd of wel om eerbiedig op te zien naar de door rijkdom van ooloriet uitmunten de groote werken van Rubens en dore Vlaamsche meesters. En toch is 't bozoek aan dat prachtmuseum in verhouding tot het enorme vroemde- lingenbezoek maar heel gewoontjes geweest. Het Paleis v. Justitie vlak daarbij gelegen heeft zich in grooter belang stelling mogen verheugen. Millioenen hebben dit jaar hun 25 centimen geof ferd om „en club" onder toezicht van een ouden getrouwe, de verschillende „hoven" te bezoeken, doch het meest de aandacht gehad op de enorme hoe veelheden marmer, die voor dit reu zenwerk noodig waren. Dan heeft-men ook genoten van het prachtig gezicht over Brussel. Doch percentsgewijs hue weinigen zijn hier afgedaald om die typische tegenstelling te zien tus- sciien dat krachtige en rijke daarbo ven eh het arme, wormstekige van de Maroilenwijk. Als we daar dio stegen en slopjes aanschouwen, waar man aan man achter elkaar moet loopen, stappende om hoopjes kindereu, waar de gevels in schuiuscheu stand tegen elkaar schijnen te neigen en slecnts een blauwe streep lucht doorlaten, dan schijnt het of we in Italië zijn. 't Is hier de minste buurt der hoofd stad, maar van heel erge dingen, zoo als op de buitenboulevards van Parijs hoort men hier toch maar zelden. De Marollen zijn eigenlijk maar half- Vlamingen, ze zijn een geslacht van Walen en Viaamschen en heel onjuist is het daarom van de Fxanskillious het Marolliaansch met het Vlaainsch te vergelijken. De Hoogstraat daarentegen staat al huiten de Maroilenwijk, is dan ook ge heel Vlaainsch. Van daar uit kan men tie meest typische wandeling maken door oud-Brussel, men bezoekt het groote café van „liet Volk" en de coö peratieve magazijnen en ziet dan in lal van winkelstraten het echte Brus sel zooals het werkt en handelt, zoo als het ontbijt bij den „bèkker" met „turte au riz" en goedkoop eet (nóg goedkooper dan ik u vroeger leerde) in een „Bouillon Parisien". En slaat men bij 't Pal. v. Just, den anderen kant op, dan ligt daar <ie eindelooze Avenue Louise met haar aristocratische equipages en daarach ter het „Bosch", waar de eekhorentjes spelen op de hoornen en 't nu ook nog zoo heerlijk is uren to dwalen op de paden, dik bedekt met geel-bruin ge- blaarle. Brussel, wat zijt ge rijk in afwisse ling 1 11. HENNING Jr. Stadsnieuws Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hébben aan P. Hoogendoorn vergunning verleend tot oprichting van eene houtdraaierij, witwerkerij en schaatsenslTjperij, waarbij als be weegkracht een gasmotor van twee paardekrachtan zal worden gebe- .zigd, in het perceel aan de Hage- straat No. 5. Aan J. A. van den Brink is ver gunning verleend tot uitbreiding van do kleerenwasscherij en -drogerij jn het perceel aan het Zuider Builen Sp.aa.rae No. 14, door bijplaatsing van een waschmachine en een centrifuge. Rubriek voor Vragen Geabonneorden hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te /.enden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en ïoo Bpoeöig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam vroonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Wat moet ik jonge een den, die door een kip zijn uitge broed, te eten geven? ANTWOORD: U kunt ze voederen mei brood, gekookte aardappelen en- verder met allen afvai van de iafel. Ais ze groot worden is gewoon kip penvoer goed; zorg dan, dat er een oude kuip of tijl met water en kroos gelijk mei den grond staat, want daarin willen ze graag plassen. VRAAG: Weet u een middel om t kaal plukken van een papagaai (roodstaart) te voorkomen? We heb ben 't dier al jaren en liet heeft nooit lost van jeuken gehad. ANTWOORD: In de eerste plaats zorgen, dat het dier nooit vleesch krijgt, dan den vogel tweemaal in de week besproeien met lauw water, zoodat hij flink nat wordt, 't Is even wel noodig te zorgen, dat hij warm opdroogt Bij zijn gewoon papagaai- voer moet u hem wat afwisselend voedsel geven, b.v. een stukje appel, peer of druif. Voor tijdverdrijf moet de vogel een tak in de kooi hebben, hij voorkeur van eist- of eikenhout. VRAAG: Kunt u mij een adres op geven voor een EngeJschen taalcur sus tegen een zeer billijken prijs, b.v. een paar avontien in do week tegen 1 of f 1.50 per maand? ANTWOORD: Op deze en soortge lijke vragen bunnen we geen ander antwoord geven, dan. lees zorgvul dig onze advertentiën na. En is daarin het verlangde niet te vinden, plaats dan zelf een advertentie. VRAAG: Weet u een goedikoope ge legenheid om les in het lïoekhouden te krijgen? ANTWOORD: Zie 't antwoord op de vorige vraag. VRAAG: Een voorzitter van een bouwvereeniging heeft van een aan tal leden een som geld onder zijn be rusting gehad, maar dit opgemaakt» Voor wie zijn de kosten als een ver- vi.Jging plaats heeft? Zijn dio voor de leden? ANTWOORD: Ecu strafvervolging kost voor de loden geen geld, alleen later wat ongemak om voor den rechter te* verschijnen. Het rijk oe- laalt de proceskosten. VRAAG: Is er ook voor een jonge man van algemeens ontwikkeling, die ongefortuneerd is, gelegenheid om opgeleid te worden tot aviateur. ANTWOORD: We meenen van neen. U zoiidt evenwel een adverten tie kunnen plaatsen; misschien wil de directie eeuer fabriek van vlieg machines de opleiding van zoo'n jongeman bekostigen, wanneer hij zich verbindt, later bij haar in dienst ie komen. VRAAG: Kan ik debitant der Staatsloterij worden? ANTWOORD: Wend u schriftelijk tot den directeur der Ned. Staatslo terij te 's-Gravenhage. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen of T woord: hartelijk gecontoleerd een goede schrijfvorm is? ANTWOORD: Neen, de bedoeling zal zijn gecondoleerd. Con is met of mede, douleur of doler beteekent smart. In 't Nederlandsch bestaan evenwel betere woorden, die de voor keur verdienen. VRAAG: Met 1 Augustus heb ik een nieuwe dienstbode gekregen. Nu heeft ze half September de betrek king opgezegd tegen 1 November. Mug ik haar de godspenning van de huur afhouden? ANTWOORD: De godspenning mag worden afgehouden. VRAAG: Wat is het beste en krach tigste voedsel voor gezonde kippen \uii het vorige voorjaar? Ik heb ze nu juist twee weken, maar ze leggen nog niet. ANTWOORD: Deze voert u hetzelf de als gewone kippen, 's morgens ochleudvoer, zooveel ze lusten, 's middags groen en 's avonds ge mengd kippenvoer, ook weer zooveel als ze lusten. VRAAG: Ik heb een konijn, dat zee- re ooien heelt, naar mijn meening is 't oorschurft. Wat zal ik daaraan doen? ANTWOORD: lien afdoend middel weten we niet» Wo raden u evenwel liet konijn goed zuiver te houden en de ontsioken doelen in te smeeren niet wat boorvaseline. VRAAG: Hoe komt het dat mijn poes altijd bruin uit de oogen loopt? Ik wasch de oogen wel met water, maar 't geeft niets» ANTWOORD: Het beste is een vee arts te raadplegen. VRAAG: Is u ook een middel be kend, om haairziekte van een houd te Weesp heeft daarvoor een uitste kend middel, dat beslist helpt. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, wat ik moet doen tegen een kanarie die de Ju is heeft en pas in een nieu wen kooi zit? ANTWOORD; Doe in de kooi flier- stokjes en klop die eiken dag uit, of giet er wat kukend water over; doe voorts wat tabakszand op den bo dem van de kooi en strijk met een lepel een droppel petroleum onder de vleugels der kanarie. VRAAG: Kunt u mij een middel ge ven, om een tortelduif van de luis te vertossen? ANTWOORD: Zorg voor een Hin ken laag tabakszand op den bodem van de kooi en spuit den vogel in met inseclenpoeder. VRAAG: Kunt u mij ook adressen opgeven van naai- en haudwerk- scbolen voor jonge meisjes, behalve die in 't jaarboekje staan? ANTWOORD: Andere zijn ook ons met bekend. VRAAG: Ik heb een konijn, dat in de ooren schilfers heeft. Is daar iets aan te doen? ANTWOORD: Als z© droog zijn heeft dit niets te beteekcueu, u kunt ze met een borsteltje uitseliuieren. Onze Lachhoek binnenland ANTWOORD: De heer J. Bos Czn. VERVOER VAN RIJWIELEN. In verschillende bladen wordt me degedeeld, dat na 1 Januari de bepa lingen omtrent het vervoer van rij wielen per spoor in dier voege gewij zigd zullen worden, dat de reizigers zelf hun rijwielen naar en van do bagagewagens zuilen moeten vervoe ren, een systeem dus, zooals in Bel gië en gedeeltelijk ook in Duitsch- land beslaat, tot groot oiigerief van het reizend publiek. Wij kunnen gelukkig mededeelen, dat dit bericht onjuist is, wat do Hollandsche Spoor betreft. Deze maatschappij zal het uniform-tarief van f 0.20 handhaven zonder eenige bezwarende bepaling. Wat de Staatsspoor zal doen, is nog niet met zekerheid bepaald. Ze ker bestaat het voornemen, de thans geldende bepalingen te wijzigen. Wij meenen echter reden te hebben, om te verwachten, dat het niet zoo erg zal zijn aLs men uit de courantenbe richten zou opmaken. Het Bondsbe- stuur blijft in dezen diligent. STANDBEELD VOOR PETER DEN GROOTE. De Tel. sciirijft: Zooals men weet, koestert de Tsaar aller Russen liet voornemen de meente Zaandam een standbeedd van Peter don Groote aan te bieden.' In overleg met de Russische legatie en het consulaat te Amsterdam werd door den burgemeester van Zaandam een plaats voor het monument uitge zocht. Een suffragette trekt op een volks vergadering heftig van leer. Aan den man is geen goed haar. Alles in deze mannenmaatschappij is verkeerd. Een oude boer kan hei eindelijk niet meer uithouden. Hij dringt naar ireu en roept „Zeg eens, juf, weet je wel, dut je veel beter op je plaats zou zijn dan hier op dit spreekgestoelte, wanneer je ginds op het veld mee het hooi binnen brachl „En weet jij wel", antwoordt de onversaagde dame, „dat als jij op jouw plaats was, da", je dan m -ieu stal zou zijn, om het hooi te eten, dat ik daar zou hebben binnenge bracht 1" A. Ga mee naar mijn kamer. Ik woon met een vriend samen. Dan loggen we 'n kaartje. B. Waar woon je dan A. Hier op den hoek, vierde ver- dieping. B. Dank je Zso hoog speel ik niet. A. Ik ken een meneer, die is zóó dik, dat zijn deurpost verwijd moest worden, anders kon ie er niet uit. B. Dat is nog niet erg ik ken er een, die is zoo dik, dat ie onlangs door een detachement bereden politie uit elkaar is geslagen, omdat ze voor een volksoploop hielden. Een zeer opzichtig gekleede vnaow praatte met een kennis. Ja, zei zij. Sedert mijn man zoo rijk geworden is, hebben we een mooi landgoed, paarden, koeien, var kens, kippen Heerlijk. zei de andere vrien delijk. Nu beb je. dus ook zooveel versche eieren, als je maar wilt. Och, antwoordde de eerste iveer, natuurlijk kunnen de' kip pen leggen, als ze daar pleizier in hebben, maar in onze positie is dat anders heelemaal niet noodig. Toen bleek echter, dat een stand- beeld, vervaardigd volgens het oor spronkelijk ontwerp, door de gerin ge grootte, absoluut niet lot zijn recht zou komen, men deeJde dit den tsaar mede, die hierop onmiddellijk bevel gaf een ander ontwerp over te leg gen. Thans krijgt Zaandam een stand beeld op moer dan levensgrootte, dat den grooten Peter geheel volgens de traditie zal weergeven als scheeps timmerman. Het monument wordt vervaardigd door een te Parijs woonachtig Rus sisch beeldhouwer, Bernstamm ge naamd, die reeds een bezoek aan Zaandam bracht tot het maken van eenige schetsen, in verband met de hem gegeven opdracht. Men hoopt liet monument in* het' najaar van 1911 te kunnen plaatsen. GASBEDWELM1NG. Gistermorgen werd in een woning op de Ceintuurbaan te Amsterdam oen commensaal door zijn hospita in bowusteioozen toestand in zijn ka mer gevonden. Hij bleek door gasbe- dwelming in dien toestand te zijn geraakt. Het kraantje van de gas lamp stond open. Een ontboden ge neesheer liet den bewusleloozen man FEUILLETON Naar het Engelsch. van H. T. JOHNSON. HOOFDSTUK L Do dochter van den veerman. Die oude Bob gaat maar voortdu rend van den* eenen naar den ande ven oever, ziet ge wel, vrouw Ja, Jacob, de oude man houdt het lang vol met werken, maar op hem valt niets te zeggen werk is geld. Tiet is wel genoeglijk om een man te zien werken, vrouw. Maar gij houdt er niet van om zelf werk te verrichten, Jacob. -Ja, maar als ik zoo hard werkte, dan zou ik sterven, en wat zoudt gij dan moeten Daarover behoeft gij u niet onge rust te maken. Ik heb slechts voor mijzelf te zorgen. Wat hebt gij deze Week uitgevoerd Ja, vrouw. Zondag kan ik toch niet werken, dat past niet. Maar Maandag dan WatWerken op Maandag Dat zou geheel verkeerd zijn. En wanneer men 's Maandags wat, te veel gedron ken heeft, dan moet men Dinsdags toch uitrusten. En Woensdag? Woensdag heb ik een vechtpartij bijgewoond. Ja, Jacob, dat is de eenige bezig heid, waarvan gij houdt Donderdag dan Donderdag moest ik zelf vechten. En nu is het Vrijdag en hebt gij deze week nog geen cent verdiend. Ik kan toch nu op Vrijdag niet beginnen te werken daar zouden ongelukken uit voortkomen. Ja, en zoo gaat het steeds door, totdat het mij eindelijk begint te ver velen, Jacob. Wanneer gij maar zulk een man waart als de oude Bob, even hard werktet en even weinig dronk, dan zouden wij een veel gezelliger thuis hebben, en zou ik zoo mooi ge kleed kunnen gaan als Claribel. Dit gesprek was een van de vele twistgesprekken, welke werden ge voerd door Jacob Bindle en Betty, zijn wederhelft, toen zij bij een groepje mannon en vrouwen aan den oever van den „Dass" den ouden veerman gadesloegen, die met regelmatige riemslagen zijn zwaar beladen boot van den eenen oever naar den ande ren bracht. De oevers van den „Dass" zijn te Dene veel fraaier dan eenige mijlen hooger op, waar het water zoo zwart is als de stad waardoor liet stroomt. Hier en daar werpen afhangende tak ken hun schaduw in het water, en ligt er een groen tapijt, bezaaid met duizenden gouden sterren, de frissche boterbloempjes, op de oevers. Meegevoerd op den stroom, leveren hier zelfs de groote, zwarte kolen schepen een fraai schouwspel op, ter wijl zij met bolle zeilen over het wa ter zeewaarts glijden, met iets poë tisch in hunne statige beweging. Niet ver van den oever stond het huisje van den veerman, omringd door knotwilgen, de ingang half verborgen achter weelderige kampcrfoolio en ro zenstruiken, met roode, witte en gele bloemen. In de verte hoorde men het ruischen van den nooit rustenden stroom, als het refrein van een som ber lied uit den ouden tijd. Van Claribel gesproken, zeide Ja cob, ik kan mij niet begrijpen, dat Bob haar niet scherper in het oog houdt. Doet zij dan iets verkeerds Dat weet ik niet, maar het komt mij toch wel vreemd voor, dat een meisje zooals zij, ieder oogenblik naar Londen gaat. Ja, de oude Bob heeft een groo te dwaasheid begaan door op een leeftijd, wanneer rust noodzakelijk is, steeds onder zwaren arbeid gebukt te gaan en zijn dochter naar een kost school te zenden, waar zij dingen leert, die volstrekt overbodig zijn voor de dochter van een werkman. Wanneer zij mijn dochter was, dan zou ik haar kousen laten stoppen, in plaats van op de piano te laten trom melen. Juist toen Betty deze woorden sprak, klonken de tonen van een pia no uit een der geopende vensters van het huisje, en de vlugge melodie ge tuigde van geoefende vingers. Bob Musgrave had intusschen zijn boot vastgelegd en begaf zich langs den oever naar zijn huis. Hij liep dicht genceg langs het groepje niets doeners om die laatste woorden op te vangen, en toornig trad hij op hen toe. Illj was iemand van ongeveer vijftig jaar oud, met een verweerd, taankleu- rig gelaat en sterk afloopeude schou ders, die getuigden van zijn zwaren arbeid met de riemen. Als jongeling en man had hij reeds meer dan der tig jaar lang met zijn boot op den Dass gevaren, zoodat hij met zijn boot één geheel vormde. Wat zegt ge daar, vrouw zeide hij, terwijl zijn staal-grijze oogen toornig fonkelden. .Volstrekt niets kwaads. Bob, ant woordde Jacob op verontschuldigen den toon. Laat haar naam er dan buiten. Ik wil niet, dat de naam van Claribel genoemd wordt in de babbelpraatjes van dit dorp. Wij zeiden slechts vervolgde Ja cob, dat het toch wel hard is om op uw leeftijd nog zoo te zien zwoegen en werken, terwijl uw dochter den ganschen dag voor haar piano zit of boeken leest, waardoor zij zich aller lei dwaze denkbeelden in het hoofd haalt, Bemoei u met uw eigen zaken, maar niet met de mijne, Jacob, ant woordde Bob kortaf. Wijs mij in ieder geval in geheel Dene-"U-Das3 een huis aan, waar het er van binnen net ter en gezelliger uitziet dan in de wo ning, waar mijn dochter voor de huis houding zorgt. Dit was een wenk, dien de vrou welijke toehoorders zich konden aan trekken. Zij lachten op schellen toon en riepen in koor uit Ja, maar zij denkt, dat zij een dame is. En dat is zij ook, gaf de oude man woedend ten antwoord. Wie durft dat ontkennen En sedert wanneer zijt gij een mijnheer geworden. Bob vroeg iemand uit het groepje op sarcasti- schen toon. Ik een heer 1 Ik ben nooit een heer geweest en hoop het nooit te worden ook. Maar mijn moederloos kind is een dame, dat zeg ik u. En waardoor is zij dat geworden? Door dat zij op school is geweest en veel uit de boeken heeft geleerd, waar voor ik mijn met eerlijken arbeid ver diende penningen heb betaald, in plaats van mijn geld te verkwisten met drinken en wedden en dergelijke dingen meer. Juist toen liet troepje mannen en vrouwen zich langzaam verwijderde, verscheen de aanleidende oorzaak van dit twisteesprek zelf op het tooneeL Zij had haar vader met verheffing van stem hooren spreken en trad langs het pad in het tuintje op het kleine tuinhek toe, van waar men den geheelen oever kon overzien. Wat scheelt er aan, vader vroeg zij met een glimlach op haar. lippen en een lach in hare oogen. Niets, mijn kind een paar van die leegloopers denken echter, dat zij zich met de zaken van een ander in E laats van met hun eigen zaken hc-b- en te bemoeien. Kom, mijn kind, geef uw vader een kus. God zegene u, gij ziet er nu zoo mooi en frisch uit als een roos des zomers na een regen buitje. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 13