RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD National en Dambond" I Hij Is In het geheel geen lid van dien bond, wel van den „Algemeenen Nederland- 6chen Dambond", en heeft zoo weinig ooit aan tweespalt gedacht, dat hij thans een der ijverigste voorstanders is van de fusieplannen, welke tus- schen l>eide bonden hangende zijn." ,,Het schijnt, dat de heer Weiss zijne inlichtingen verkregen heeft van een zijde, die steeds te kwader trouw erf Onbetrouwbaar Is vandaar dah ook het gevaar voor een vreemdeling, zich te occupeeren met zaken, waar hij buiten staat, en waarvan hij niet op de hoogte is I" „Den voorn aamsten aanstoot von den wij echter in de uitdaging van don heer Weiss, waarover net groot ste gedeelte der Hollandsche dam mers verbaasd stond. De heer Weiss zou den heer Broekkamp „gemakke lijk" een schijf kunnen voorgeven, en zulks, terwijl zij nog nooit met elkaar gespeeld hebben, en de heer Weiss '8 hoeren Broekkamps spel slechts kent, van hooren zeggen I Met erken ning van de groote praestaties van den heer Weiss moeten wij toch op komen tegen zulk een aanmatiging tegenover een gevierden kampioen, schrijver en organisator in de dam- wereld, (of is de heer Weiss vergeten, dat zijn eerste optreden in en kennis making met Holland, aan den heer Broekkamp te danken is Foei mijnheer Weiss, wij eerden in u altijd den bescheiden man I Zul ke toch niet gemeende woorden pas sen geen wereldkampioen-damspeler, wel aan boksers, worstelaars, e. d. Of is de uitdaging wellicht wèl ge meend Welnu, dan zullen wij haar aanvaarden, en zullen wij den heer Broekkamp trachten te bewegen, in Amsterdam een match met u aan te gaan van 10 partijen, in elke waar van gij hem een schijf vóórgeeft. Wij stellen als inzet 1000 francs, waarte genover gij slechts 100 francs behoeft te zetten, welk bedrag wij bij even tueel w'nnen zullen beschikbaar stel len voor de algemeene armen van Amsterdam." „Dus, mijnheer Weiss, matchen, of, als man van eer. oprecht bekennen, uw artikel door kwade beïnvloeding uit de pen te hebben doen vloeien I" De Haarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten iederen Maandag avond van 8 tot 12 uur in het ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jonaens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt.) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PDACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met hel aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De prijs voor de raadsels in de maand September is bij loting ten deel gevallen aan WILLY GERMERAAD, die haar prijs Woensdag tusschen 1 en 2 uur mag komen halen. 1. (Ingezonden door Pier Heidweiller.) Mijn geheel beslaat uit 17 letters en is onontbeerlijk voor ministers. 2 12 17 gaat snel. 7 12 9 is eeu bezittelijk voornaam woord. 12 13 heeft men 's winters. 11 15 10 5 is eeu windstreek. Met een 14 8 9 17 schrijven wij. In een 6 5 8 17 wonen vele men- schen. Een 1 5 4 3 2 helpen wij vormen. 7 16 9 3 is een meisjesnaam. 2. (Ingezonden door Maartje Verdel.) Mijn geheel is een plaats aan de kust van Australië en bestaat uit 8 let ters. 1 2 3 4 is een drank. Een 1 2 2 3 4 i3 een ingang. 6 7 is een verkorte meisjesnaam. 5 2 2 8 is een metaal. Een 2 2 3 is een lichaamsdeel. 6 6 7 is een voorzetsel. Een 12 4 hoort in de keuken. 6 G 4 is een viervoetig dier. 3. (Ingezonden door....). Mijn Isle is de voornaam van iemand, algemeen bekend uit de Va- derlandsche Geschiedenis. Mijn tweede'is een voorzetsel. Mijn derde maken de solduten. Mijn vierde en vijfde vindt men ln Zwitserland. Mijn geheel is do naam van een onzer raadselvriendjes, i 4. (Ingezonden door Marie v. Re nin gsbrutfen). Vergiet toch nooit mijn eerste deel, Dan deedt gij zeker kwaad En geef steeds goed mijn tweede deel, Want 't is het woordje Maar mïin geheel, in Spaanschen tijd Door Alva ingesteld. Heeft menigeen ter dood gebracht Of schandelijk gekweld. 5. (Ingezonden door W. Overmeer.) Hoeveel is 80 en 20 6. (Ingezonden door Annie M. Rozen- hart.) Met r ben ik een vorm Met p ben ik een gewicht Met b zegt men het wel eens voor vereeniging. 7. (Ingezonden door Jan Bos.) Hoeveel letters ziin er in den Bijbel? 8. (Ingezonden door Joh. Been). Mijn geheel bestaat uit 3 woorden en 14 letters en is de naam van een gebouw, zooals te Haarlem geen tweede is te vinden. 1 2 14 is een boom. 3 4 5 is een zachtharig viervoetig dier. 3 4 5 6 7 wordt door wind of stoom gedreven. 5 11 6 10 is een muziekinstrument. 10 12 13 3 behoort aan een huis. 9 12 13 14 is een verkorte jongens- 8 9 10 11 12 13 14 is een jongens naam. 9. (Ingezonden door Izaak Bos.) Twee treinen, van tecrpnovergestel- de richting komende, hielden voor 't station te Utrecht stil. „Dag, vader riep een stem uit den trein, die uit Rotterdam kwam. „Dag kindant woordde de vader. „Is dat je zoon vroeg de heer naast hem. „Neen, en toch is "t mijn kind." Welke betrekking bestond er tus schen die twee 10. (Ingezonden door Lodewijk Cor- nelis Ballintijn.) Ik besla uit 4 lettergrepen. Mijn eerste en mijn laatste zijn familiele den. Mijn tweede en derde zijn een meisjesnaam. Mijn geheel is een be zienswaardigheid in Amsterdam. 11. (Ingezonden door Truus Ver- berne.) Wie is gelukkiger, iemand die 1 millioen bezit, of iemand, die 7 doch ters bezit. 12. (Ingezonden door G. v. Wunnik.) Ik ben een land in Europa en besta uit 9 letters. 2 3 4 is een lichaamsdeel. 6 7 is een landbouwwerktuig. 7 4 3 8 9 is een kleur. 5 6 8 9 3 1 is een stad in Oosten- rij K. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Op zijn kop. 2. Stille waters hebben diepe gron den. beer noot steelt leest de gen Groningen winter was Heerlen pet bed. 3. Kraantjelek. 4. Ka Neel. Kaneel. 5. Petsjora. 6. Rust roest. 7. Jo Raatgever. 8. Richard Leeuwenhart. 9. De Zaterdagavond. 10. Kennemerland. 11. Kinder-Courant. 12. Maagdenburg. Maag rug den mug ma gember eg ram ar arm brug gang. Goede oplossingen ontvangen van Elsje Hoenderdos 11. Maartje en Nico Verdel 10. Willem Piantjé 11. Aagje en Clara Bon 10. Bertus en Dina v. Putten 9. Jo en Frans v. Egmond 10. Zonder naam 10. Willem Lodder 8. Elizabeth Lodder 8. Jan Hendrik Bruijn 11. Henri Janse 11. Hubertus Raas 12. Cornelis Snellens 10. Bertha Clausing 9. Annie v. d. Linden 11. Aaltje M. Peters 11. Marie en Bernard Meerman 2. Helena Bijland 10. Gerard Renger 10. Arie v. Westerhoven 12. Zus Duursma 12. Gerrie Renger 9. Truus Verberue 8. Johan W. Raalgever 11. Nanne en Cor Nauta 12. Machiel v. Marsbergen 11. Jo Beek 12. Lodewijk Ballintijn 11. Willem Overmeer 12. Henri Klauwers 9. Clasina v. Loon 11. Zus Baaij 10 en van de vorige week 12. Ans v. d. Ban 12. Jo v. d. Weiden 8. Catrina van Loon 11. W illy Huber 12. A nny Hulster 12. Betsy Akersloot 10. Willy Germeraad 12. Jopie v. Koningsbruggen 10. Dirk Scholten 9. P. Tuytel 9. Martinus Hubers 8 van de vorige week. iPaulien Koelemeij 7 van de vorige week. Aaltje Huizinga 11 van de vorige week. Hendrik Robin 10 van de vorige week. Annie Schinkel 11 van de vorige week. Aaltje en Siebe Huizinga 12. Paulien Koelemeij 11. Annie M. Rozenhart 10. Annie Schinkel 12. BEGRAVEN DAGEN. (Ingezonden door Willy Germeraad). 1. Wat schijnt de zon I Da. ga je mee uit? 2. Ik heb geen enkelen dag vrij da gelijks is het druk I 3. Er komen wolken voor de maan dag, Lien, ik ga in huis. 't Is bedtijd. 4. Wat ratelt de donder l Dago- beit, ga met je boeken naar binnen, \oór het begint te regenen I Als de klok acht slaat, wil ik met Elza ter dagdienst gaan. 6. Met mijn tijd in 's dagdiefs han den. Kan ik nergens meer belanden. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Bertha Clausing.) 7. Pas op I de jongen gooit met een steen Wiïk uit I 8. Dat boek bestaat uit geestige ver halen. 9. De loods had op het hoofd een zuidwester voor 't stormachtige weer. 10. De soldaten legerden in het kamp en leden veel. 11. Aan dezen boom hangen appels. Ga er gauw een plukken (Ingezonden door Paulien Koelemeij). 12. De officier droeg de sabel om hoog en een schede op zij. ANTWOORDEN. De antwoorden der vorige week zijn 1. Paddestoel. 2. Roomijs. 3. Lijnkoek. 4. Kegelkoning. 5. Rergketen. G. Haarlemsche Bank. 7. Dat schrijft men in letters. 8. Slakkenhuis. 9. Ivoppestok, de veerman. 10. Ledikant. 11. Klikspanen. 12. Opscheppers. Goede antwoorden ontvangen van Maartje en Nico Verdel 12. Willem Piantjé 12. Bertus en Dina v. Putten 12. Jo en Frans v. Egmond 9. Zonder naain 11. Willem Lodder 11. Elisabeth Lodder 11. Hubertus Raas 11. Annie v. d. Linden 11. Aaltje M. Peters 11. Marie en Bernard Meerman 10. Gerard Renger 12. Arie v. Westerhoven 12. Gerrie Renger 12. Truus Verberne 10. Zus Duursina 12. Johan W. Raatgever-9. Nanne en Cor Nauta 12. Cato Dreijer 12. Willem Dreijer 12. Jo Been 12 Lodewijk Ballintijn 12. Willem Overmeer 12. Clasina v. Loon 12. Ans v. d. Ban 12. Jo v. d. Weiden 8 Catrina v Loon 12. Willy Huber 12. Anny Hulster 11. Betsy Akersloot 12. Willy Germeraad 12. Zus Baay 14 van de vorige week. Martlnus Hubers 14 van de vorige week. Paulien Koelemeij 11 van de vorige week. Aaltje Huizinga 14 van de vorige week. Hendrika Robin 14 van de vorige week. Aaltje en Siebe Huizinga 12. Paulien Koelemeij 12. Annie M. Rozenhart 10. UIT HISTORIE EN LEVEN. Naar Mr. J. v. Lennep. (Vervolg). Een Italiaansch vorst, die nooit veel geluk had op zijn aardigheden, omdat ze doorgaans meer scherp dan geestig waren, stond eens op eon bal kon met den gezant eener vreemde mogendheid, dien hij wenschte te ver nederen, en zei tot hem: ,,'t Is van dit balkon dat een mijner voorvaderen eens een ambassadeur naar beneden deed gooien". „Vermoedelijk", ant- waarddc de ander droogjes: „droegen de ambassadeurs ln die dagen geen degen op zijde". Bïi een andere gelegenheid vrooe dezelfde vorst, die zich den titel aan matigde van koning over twee rijken, waar hij geen duim grond bezat, aan denzelfden Staatsdienaar, waar het Markieszaat gelegen was, waar hij den titel van droeg: „Tusschen uw beide koninkrijken. Uwe Hr> was het antwoord. De Groote Mogol Shah-Jahan hield veel van spotten. Eens vroeg hij aan den Perzischen gezant of diens ko ning grooter was dan een leelijke,. kleine slaaf, dit tot post had, de vlie gen rondom zijns meesters zetel te verdrijven. Wel neen, antwoordde de gezant: daar scheelt nog heel wat aan. Mijn koning is alleen een kop grooter dan Uwe Hoogheid". Een Groot-Hertog van Toskane be klaagde zich bij den Vehetiaanschen gezant, dat de Republiek hem een Ve- netiaan "ezonden had, die zich zeer onbetameliik in ziin betrekki" ge dragen had. „Laat dit Uwe Hoogheid niet verwonderen", zei de ger. ij hebben te Venetië heel wat gekken". „Die ontbreken ook niet te Florence", merkte de vorst aan, maar wij zen den ze niet als onderhandelaars uit". Een Edelman van 't Fransche hof nam afscheid van Lodewijk XIV, die hem als gezant naar een andere mo gendheid zond. „De voornaamste last, dien ik u te geven heb, zei de koning, „is dat gij een geheel tegenover;,^ ■delde gedragslijn volgt als uw voor ganger". „Ik hoop", antwoordde de Edelman, „mijn post zóó waar te nemen, dat mijn opvolger geen der- gelijken last van Uwe Majesteit ont vangt". Het is vooral de plicht van een ge zant, te zorgen, de goede verstand houding te bewaren tusschen de bei- do Hoven, waarmede hij te doen heeft, en niet alles aan zijn souverein over te brengen wat hem in een oogenblik van drift wordt gezegd. Dit herin nerde zich in 1687 de gezant der Sta ten bij 't hof van Denemarken. Eens dat hij met Kristiaan V, die vrij drif tig van aard was, een gesprek had, waarin hij eenige handelingen dor Staten-Generaal te verdedigen had, over welke zich de koning beklaagde, en herhaaldelijk over „Zijn Meesters" sprak, zeide de koning, die warm ge worden was: „Och wat! Uw Meesters zijn schobbejakken". „Verlangt Uwe Majesteit", vroeg de onderhan delaar zeer bedaard, „dat ik deze hare verklaring opneme in mijn verslag aan Hun Hoog Mogende?" „Ja wel", antwoordde Kristiaan, „gij kunt het hun uit mijn naam vertellen". De gevolmachtigde wachtte zich wel aan dien last te voldoen, en, weinige da gen later, den Vorst in een kalmer gemoedstemming aantreffende, deed hij hem ziin bescheidenheid waardee- ren en verkreeg van hem wat hij ver langde. WENSCHEN. Ik wenschte, als de voog'len des he mels Zoo vroolijk te zijn en zoo vrij; Echter niet steeds door strikken en jagers Bedreigd te zijn als zij. Ik wou ziin als de bloemen der dalen Zoo schoon, zoo bekoorlijk getooid; Maar altoos, zooals zij aan een plekje, Gebonden te zijn, dat wensch ik nooit. Ik wou zijn als de visschen der waat'- ren En spart'Len en zwemmen in 't nat; Maar niet stom zijn als zij, en steeds zwijgen Wat akelig lot ware dat! Ik wenschte, als de herten der wou den Zoo vlug en gezwind zijn. ter b Maar wêer niet, als die dieren, mij voeden Met kruiden en water alleen. Ik wenschte wel de kracht van den tijger, Maar niet zijn bloeddorstigen aard; Wel de fierheid en vlugge beweging, Maar niet de gestalte van 't paard. Immer vind ik, wat ik ook mag wen- Bchen, 't Verwerp'lijke nevens mijn wensch Daarom Juich ik steeds, dankbaar te- .vreden: God schiep mij geen dier. maar een mensch. Zonder naam. je had je naam vergeten, de nieuwe strikvraag is goed. Willem L. Ik vind het best, dat je ook meedoet. Is Elisabeth een zusje van je Elisabeth L. Het nieuwe raadsel is goed. Henri J. Ja, zend maar een paar raadsels in, als het mooie zijn. Aardig dat je toch iets bedacht hebt. Ik ben wel een beetje nieuwsgierig, maar zeg 't mij maar niet, vóór het klaar is. Martha K. Neen. ik was je nog lang niet vergeten, al heb ik in een heelen tijd niets van je gehoord. Maar 's zomers vergeten wel meer kinderen de rubriek een poosje. Je vind het wo nen buiten de stad zeker wel prettig Hebben jullie een aardig huis en is het grooter dan het vorige Neen, briefjes schr ven aan alle kinderen, die ik kon. maar zelf niet geschreven hebben, gaat niet, want dan werd on ze rubriek veel te lang. Als je het ge zellig vind, om een briefje te krijgen, moet je eerst zelf maar een praatje komen maken, hoor I Ik begrijp niet goed, wat je van den wedstrijd nog vragen wilt. Bedoel je de kleertjes, die een kindje zelf zou kunnen dra gen, bijv. rokje of schortje dan mag je met knippen wel hulp hebben, schrijf het er dan maar bij. Het nieu we raadsel is goed. Hubertus R. Jij schrijft zulke flinke brieven, dat je aan de wedstrij den en raadsels ook wel goed rnee zal doen, denk ik. Los je ze altijd heele- maal alleen op en hoe vind je dezen wedstrijd Bertha C. Tot half negen of ne gen uur is gelukkig niet zoo lang, maar in den repetitietijd zal het wel langer zijn, denk ik. Welke vakken vind je nu het prettigst Annie v. d. L. Heb jij twee jaar geleden ook meegedaan en ben je een zusje van Truus dan ben je morgen ook jarig, is 't niet Marie en Bernard M. Het Is best, als jullie nu voortaau samen mee doen. Is Bernard jonger of ouder dan Marie en lossen jullie nu verder ge regeld op? Ans v. d. B. Ik zal jou maar ant woorden, al heeft Frieda het briefje geschreven. Ben je nu weer beter en heb je lang in bed gelegen Ik ben blij, dat jullie het boek aardig von den. Het briefje van Willy is ook wel eens te laat gekomen en waarom zou je het ook altijd precies op het nippertje sturen Het is nooit goed orn zoo op de laatste oogenblikken te rekenen. Doe jij ook met den wed strijd mee Jo v. 'd. W. Aardig, dat je toen een prijs gewonnen hebt had je er hulp bij gehad en was het erg bewerkelijk geweest? Was dat de tentoonstelling in 't Brongeb uiw? en waar leer je nu verder handwerken Catrina v. L. Het is best, als Je ook meedoet. Heb je met Clasina sa men de raadsels opgelost, of heb je het alleen gedaan Willy H. Ik vind je plan voor den wedstrijd erg aardig en hoop, dat het mooi wordt. Je nieuwe raadsels en strikvragen zijn prachtig. Heb je ze zelf bedacht 't Is te hopen, dat Ans gauw weer beter is, vind je niet Anny H. Het i$ best, als je ook mee doet. Kom je ook uit Indië en zijn er hier ook broertjes of zusjes van je? Zit je ook bij Willy in de klas Betsy A. Het nieuwe raadsel is goed. Gezellig, dat je ook iets voor den wedstrijd onder handen hebt. Vind je het'prettig om 's avonds met zoo iets bezig te zijn en heb je er ook hulp bij noodig Willy G. Ik denk, dat jij erg veel van tante C. houdt maar wat was het voor een album voor portretten of voor briefkaarten en heb je veel briefkaarteu, om er in te doen Wat zal jij van den winter netjes zijn in je nieuwe pakje Helpt Moeder je dan toch nog aan de poppejurkjes of kan je dat heelemaal alleen Staat er geen verrassing voor jou in de courant? Gerard R. Ik hoop, dat jullie een paar gezellige dagen zult hebben 1 Die verjaardagen zijn haast altijd pret tig, hè Lees maar niet ai te lang achter elkaar, hoor, want dan droom je er nog van 1 Arie v. W. De nieuwe raadsels zijn goed. C H. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevr. VenemaVan Doorn. Wa genweg no. 88, Haarlem). Elsje II. Ja, zoo'n schooltijd van iver lijkt mij voor Betsie ook heel long. Dan maakt ze daarna zeker een flinke wandeling om op te frisschen, is 't niet? Wat doen jullie in den Hout meest al? Touwtje springen, of is er een an- dor geliefkoosd spel? Maartje en Nico V. Dat is best, kom er maar weer een halen. Ga je alle Woensdagen voortaan zingen? en zingt Nico ook mee? Willem P. Ze schrijft me wel, dat het proefwerk afgeloopen is, maar niet hoe het afgeloopen is. Had je weinig fouten en krijg je nu ook een rapport? Clara en Aagje B. Ja, dat boek is zoo aardig, dat je het best twee keer lozen kimt en ik geloof, dat je er de derde keer weer plezier in hebben zou Schiet de inzending goed op? Een verre wandeling is in 't najaar nog veel prettiger dan in den zomer, wam nu heb je niet zooveel last van de warmte. Bertus en Dina v P. Doet Bertus ook mee Misschien kunnen jullie dan samen van een oud kistje wel een poppekamer maken. Je kunt haar beplakken met papier en van oude lu cifers- of poederde osjes, die bekleed worden, de meubeltjes maken. Ook kan je die maken van kurken en lu cifers. Als Bertus niet meedoet en jij kan handig met de naald omgaan, kaai je van heele kleine lapjes ook poppekleertjes maken, om winkeltje te spelen, en die in een doos vast hechten of je maakt de poppetjes ook zelf met bijv. een eikel voor hoofd, enz. Een stevige kartonnen doos be- kleeden en van binnen langs den kant zakjes maken voor knoopjes, haakjes, een vingerhoed, enz., geeft een aardig werkdoosje. Schrijf me maar eens, of ik je nu aan een goed idee geholpen heb. Jo eu Frans v. E. Ik kan mer ken, dat je plezier hebt in de nieuwe taal. Als je wat verder bent heb ik misschien wel eens een eenvoudig boek voor je te leen. Maak je ook the ma's en krijg je veel beurten met le zen, loodat je de uitspraak gauw te pakken hebt Helena B. Ik vind het prettig, dat je ook mee gaat doendat je wel wat aardigs bedenken kunt. heb ik aan het nieuwe raadsel gezien, maar ik heb 't a leen paar keer ingezonden gekregen en plaats het dus maar niet Johan W. R. Je nieuwe raadsels zijn goed. Ileb je ze weer met Mnchiel samen bedacht Heerlijk, dat je nu al zoowat fietsen kan Nu moet je het maar zooveel mogelijk doen I Nanne en Cor N. Je schrijft, dat je me een raadsel zendt, maar ik heb niets gevonden. Heb je 't vergeten er in te sluiten? Wat gaan jullie zingen en wanneer komt er een uitvoering Doet Cor ook mee Machiel v. M. Ik denk, dat je ver geten had je naam er bij te schrij ven. Machiel Zou dat kunnen Wordt het een mooi schild en wanneer moet het klaar zijn Cato en Willem D. Het nieuwe raadsel is goed, al is het wat lang. Heb je hot ergens gevonden Ja, kom maar weer een ander boek halen, dan zal ik eens zien. of ik nog sprookjes heb. Johanna B. Het nieuwe raadsel is goed. Prettig, dat je bent overgegaan met. zulke mooie cijfers. Kreeg je geen zin om mee te doen. toen je daar maar stilletjes moest zitten kijken T.earen jullie op school ook vrije- en orde-oefeningen en spelletjes, of heb ben jullie daar geen lokaal voor Be valt het Jentien nog altijd zoo goed Willem O. Ze waren nu allemaal goed. Prettig, al? je net op 't nipper- Ije de laatste nog vind, hè Had jeer erg lang over gedacht Henri K. De inzendingen moe ten klaar zijn vóór of op 18 November. Heb je al iets bedacht en ben je al begonnen? Heerlijk, dat je zoo gere geld aankomt en gauw weer nuar huis mag 1 Blijf maar flink eten, dan ben je gauw weer even sterk, als an dere jongens. Verlang je weer naar al je vriendjes en hoor je wel eens wat van ze nu je niet naar school gaat Clasina v. L. Is Johanna 9 jaar Aardig, dat ze ook meedoet en doe jij er ook aan mee of moet je in je vrijen tijd op de kleine jongens pas sen Gaan de twee kleintjes nog niet naar school Zus B. Ja. ik ben met den verjaar dag van jou en je zusje in de war geweest en de felicitatie was voor haar bestemd. Jij bent in Mei jarig, is 't niet 't Was voor jou zeker een heer lijke dag in Amsterdam 1 maar ik deuk, dat Moeder het afscheid nemen wel heel naar vond. Kleine Willy is zeker een nichtje van jehoe oud is ze en is 't een eenigst kindje Gerrie R. Ik denk, dat je één raadsel vergeten hebt op te schrijven, want er ontbraken er drie. Of zou dat ook van het stooten gekomen zijn Truus V. Ik denk. dat ze het thuis erg gezellig vinden, als jij speelten hoe verder je komt, hoe plezieriger het ook wordt. Zijn je broertjes erg veel jonger, dan jij Marietje en Jopie v. R. Het is best, als je Woensdag de bladeren komt halen. Heb je het anders meest al te druk, dat je zoo tot de Kerst- vacantie wachten wil Wat heerlijk, om een postduif te hebben I Nu moet je me toch eeus vertellen, wat je er mee doet en wanneer je ze laat vlie gen 1 Martinus H. Neen. het ondertee kenen moet Je niet weer vergeten, maar zend ze nu ook niet Donderdags morgens, want dan moeten ze dikw ijls een week blijveu liggen. Ga je aLe avonden naar de leekenschool en heb je het er erg druk mee Aaltje en Siebe H. Het zal nog wel komen, denk ik. Grappig, dat Sie be nu al in de 2de klasse zit. Kan uij nu de briefjes in de courant al flink lezen en schrijft hij ook al goed Je was juist te laat de vorige week en nu kwam je briefje op het nippertje. Zijn de buslicbtingen anders gere geld Hendrika R. Het is best, als je met ons meedoet, maar maak dan dat je raadsels er 's Woensdags nog zijn, dan komen ze dezelfde, week nog in de courant, Annie S. Je briefje was ook net te laat, maak muar dat het 's Woens dags bezorgd wordt, anders blijft het een week liggen. Vond Grootmoeder het versje ook aardig Je plan lijkt me erg goed. Ik ben nieuwsgierig, hoe het worden zul. Kan je nogal vlug en netjes werken Zus D. Ja, als je het prettig vind, is het ook aardig, om hoe langer hoe meer in het huishouden te doen en Moeder vind bet ook zeker erg gezel lig, als je met alles meedoet. Lezen jullie 's avonds wel eens wat voor, of heeft je zusje het te druk met haar werk Paulien K. De lengte van hals tot middel is 9 en van middel tot knieën 12 c.M. De lengte van den arm 10 c.M. de wijdte van de pols ruim 4 c.M. eu de wijdte van den hals ruim 12 c.M. Beu je zoo tevreden Ja, 's Woensdagsavonds uiterlijk t Annie M. R. J9 briefje was net te laat. Verzend het maar één post eer der, dan is het goed. De begr. pi. en raadsels waren goed. Mevr. VENEMA—v. DOORN. 8 October 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 17