NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ClarM's Huwelijk. 28® tfaaugang. No. 8373 Verschijnt dagelijks) behafee op Zon. en Feestdagen. maandag 10 October ïaio b HAARLEM S DAGBLAD abonnementen ADVERTENTIÈN: PER drie maanden: Van 15 regels 50 Ct6.; tedere regel ineer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ3.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regei. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 JfAdvertenttën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland i-65 fit bO Cts. voor 3 plaatsingen a contant. üiiüustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' l 0J?H lftöM8p|glC Redac,ie Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per posj „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 ea der Administratie724. Uitgave dei' Vennootschap Louretis Costër. Directeur 3. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarue 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. TWEEDE BLAD. Buitenlandsch Overzicht Dg revolutie ia Portugal. Uit Gibraltar wordt 't volgende ge seind Ilier bemerkte men Zaterdag avond. dat op de maritieme prefec tuur een ongewone activiteit heersch- te naar aanleiding van een onder houd van meer dan twee uur, tus- schen do Portugeesche koninklijke fa milie en de plaatselijke autoriteiten. De Engelsche admiraal Pelham ont bood den commandant van den Anie- rikaanschcn kruiser „Desmoines" bij zich en deze beide officieren wissel den gedurende langen tijd telegram men, naar men meent, met hun respectievelijke re- geeringen. Vervolgens begaf zich tegen het val len van den avond de commandant van de „Desmoines" in stilte aan boord van zijn schip, terwijl de Lri- gelsche admiraal en twee adjudanten naar het jacht „Amelia" gingen. Eeni- ge oogenblikken later verlieten twee personen het jacht en gingen over aan boord van de „Desmoines". Hoe wel verscheidene officieren er een ta melijk groot gedeelte der bemanning van den Amerikaanschen kruiser zich nog aan wal bevonden, lichtte de „Desmoines" om 8.30 des avonds het anker en vertrok met volle kracht naar Portugal. Naar 't heet is KONING MANUEL AAN BOORD EN GING NAAR PORTUGAL. terug. Gemeld wordt, dat de terugkeer van 'den koning 't gevolg zou zijn van een accoord. dattusschen Engeland, de Vereenig de Staten on Duitschland. tot stand kwa m, en dat in a 1- 1 c r ij 1 aan de overige mo gendheden is medege deeld. Tot zoover dit telegram, 't Is een sensationeele mededeeliug, die ons wel onwaarschijnlijk lijkt. We wach ten dan ook nadere bevestiging af, vóór we 't bericht gelooven. Aanneme lijker komt ons een ander bericht voor, n.l. dat koning Manuel naar En geland zal slooraen. De terugkeer naar Portugal lijkt ons vooral onwaarschijnlijk, omdat uit Portugal gemeld wordt, dat EE REPUBLIEK ZICH NOG GERE GELD UITBREIDT en in steeds meer plaatsen erkend wordt. Er komen eenigc telegrammen over RUSTVERSTORINGEN BIJ KLOOSTERS. Gewapende troepen zijn binnenge drongen ïu een klooster, waar 150 Spaauschc liefdezusters gehuisvest ziju. Lenige geestelijke zusters tracht ten tegeiistaud te bieden. Er ontstond toen een schermutseling, waarbij een 12-tal zusters licht gewond werden. Het klooster werd daarop door de troepen bezet. De gewonde zusters werden naar het militaire hospitaal gebracht, terwijl de overige zusters met onbekende bestemming wegge bracht werden. Bij verschillende andere kloosters hebben zich ook. ongeregeldheden voorgedaan. Daarrver wordt geseind: Een vrij talrijke troep wilde het klooster te Leicitra, waar de pauselijke nuntius ea de deken van het diplomatieke corps zich op het oogenblik bevinden, binnendringen, onder voorwendsel verborgen wapens te willen zoeken. De nuntius weigerde, op "raad van den burgemeester, den toegang tot het klooster. De republikeinen dedon geen aanval op het gebouw, maar vroegen ver gunning dit te mogen -onderzoeken. De nuntius gaf toe en zij vertrokken, zonder dat zich eenig belangrijk inci dent voordeed. De verdrijving der broeders en zus ters is overal begonnen. De kinderen weden aan hun families teruggege ven. Kardinaal Netto behoort tot de verdrevenen. De bisschop van Beya is de grens gepasseerd. Slechts enke le kerken zijn Zondag te Lissabon ge opend geweest. Een particulier telegram uit Parijs aan de Tel. meldt„Het gerucht gaat hier, dat de uit Portugal verdreven geestelijke orden onderhandelingen hebben aangeknoopt over den aan koop van landerijen en gebouwen in Nederland. Zij zouden dan in grooten getale naar Nederland trek ken. DE PROCLAMATIES, zijn reeds in telegrammen meege deeld. Thans blijkt evenwel, dat de tekst niet geheel juist geseind is, waarom we de voornaamste hier nog eens laten volgen Aan het Portugeesche volk i Het volk, het leger en de marine hebben de Republiek geproclameerd. De noodlottige dynastie der Bragan- zas, die opzettelijk den socialen vrede in het land verstoord heeft, is voor altoos uit Portugal verbannen. Deze grootsche heldendaad, deze merk waardige gebeurtenis, die den trots van een krachtig ras uitmaakt en de verlossing van een land beduidt, dat door zijn dapperheid beroemd gewor den is, vervult het hart van alle wa re vaderlanders met vreugde en geestdrift Op die wijze wordt voor altoos oen einde gemaakt aan de slavernij van het vaderland, en een nieuw, stralend tijdperk van weldadige vrijheid inge wijd. BurgersHet oogenblik dat wij thans beleven is de prijs en de beloo ning van allen doorgestanen strijd. Van alle smarten en teleurstellingen, die wij hebben geleden, blijft slechts dit eene over dat deze dag het begin is van een tijdperk van eerlijkheid en onbevlekte rechtvaardigheid. Laten wij van onze offervaardigheid voor liet vaderland den grondslag maken van ons politiek program cn van onze grootmoedigheid jegens de overwon nenen den grondslag vuu ons zedelijk, program. Burgers I Slechts een enkel belang, het belang van het vaderland moet ons bezielen, en slechts een enkele wil, de wil om iets groots te volbren gen, moet ons vereenigen. De Repu bliek vertrouwt op het volk, voor het bewaren van de maatschappelijke or de, eerbied voor het recht en de toe wijding aan de gemeenschappelijke zaak der vrijheid. Bevestigt door lief de en offervaardigheid het werk. dat door de Portugeesche Republiek zal worden ondernomen. De voorloopige regeering. HET REGEERINGSPROGRAM. Hot regeeringsprogram van het voorloopig bewind der Republiek Por tugal zal, naar uit de ontvangen be richten blijkt, de volgende punten be vatten lo. Alle bestaande verdragen en aangegane verplichtingen worden er kend, in de eerste en voornaamste plaats bet bondgenootschap met En geland 2o. Decentralisatie van het bestuur. Groote volmachten zullen worden ge geven voor de autonomie van provin ciale en stedelijke besturen. 3o. Zuinigheid. De verkwistingen, die onder de monarchie plaats had den, zullen ophouden, het heersclien- de nepotisme en de corruptie zullen worden tegengegaan. 4o. Koloniën. De Republikeinen er kennen het aanwezig zijn van ernsti ge misbruiken in de koloniën, die bij na aan slavernij grenzen. Een bijzon dere commissie zal worden ingesteld voor de reorganisatie van het bestuur der koloniën. De eerste stap zal zijn rle behandeling der inboorlingen als menschelijke wezens. 5o. Scheiding au kerk en staat. De religieuse orden zullen worden opge heven. 6o. Vrijhandel. Met alle natiën zul len onderhandelingen worden aange knoopt over het sluiten van handels verdragen op den meest vrijzinnigen grondslag. 7o. Invoering van den burgerlijken stand en van openbaar leekenouder- wijs ontwikkeling van het volkson derwijs en leerplicht 8o. Waarborgen voor volkomen vrij heid en onafhankelijkheid der recht spraak. 9o. Verbetering van het crediet van den staat en van het openbare finan ciewezen. DE POLITIEK IN SPANJE. Ovei" liet Vaticaan sprekend, zei de minister-president GanaJejas, dat dit in zijn betrekking met Spanje ver schillende standpunten liec-ft ingeno men. Waarom zoo vroeg hij zou het Vaticaan soms met de sterken transigeeren en niet met de zwakken? Caaialejas schetste vervolgens de toe geeflijkheid van het openbaar gezag ten opzichte van de geestelijkheid in Spanje, wat het overwicht van de kerk over den staat ten gevolge had. Canalejos noemde de onderhandelin gen, die met het Vaticaan waren aan geknoopt, een doolhof, waaruit men zich met geen mogelijkheid had kun nen redden. Wij zijn zoo verklaarde hij thans in nieuwe ondorhandelingen getreden en zullen ons niet aan de gevolgen daarvan onttrekken. Wij willen integendeel de gelegde ban den nauwer aantrekken, ofschoon ik vrees, dat dit niet mogelijk zal zijn. De Rif-quaestie even aanhalend, zeide hij, onderstellenderwijze, dat, indien eene militaire actie in Afrika noodzakelijk mooht blijken, do rog te ring den steun zal vragen van alle elementen in de Cortes en dat deze haar zeker niet onthouden zou wor den. Een motie, inhoudend, dat de Kar mer haar volkomen instemming be tuigde met de woorden van Canale- jas, werd met 147 stemmen aangeno men. Alleen de liberale afgevaardig den namen aan de stemming deel; de overigen onthielden zich. generaal Bollia, heeft te Welverdiend een rede gehouden. Hij zei o. a. dat de nationalisten bij de jongste verkie zingen een schitterende overwinning behaalden. De premier verklaarde voorts, dat zijn doel was, Zuid-Afrika vooruit te brengen en voorts, het een plaats te verschaffen als groot bloeiend land, bewoond door een groote en gelukki ge natie. Er zullen geen wijzigingen in het kabinet plaats hebben. Botha verzekerde de politiek van rassenverzoening te zullen voortzet ten en waarschuwde de financiers te Johannesburg niet te ver te gaan in een bekrompen exploitatie van den rassenhaat. Ondanks de houding van de mijnindustrie zou de regeering voortgaan volkomen eerlijk de belan gen te behartigen van de mijnnijver- heid, zoowel als van handel en land bouw. De minister voorzag, dat met een goed uitgewerkt agrarische politiek, en met de ontw ikkcling van den land bouw, Zuid-Afrika tot een mededin ger van Amerika in den export zou kunnen worden gemaakt. Rusland wil voortzetten. De Finnen verzetten zich, maar 't helpt hun niet. De Finsche landdag had geweigerd de wetsvoorstellen over de toekenning van gelijke rechten aan alle Russi sche onderdanen in Finland en over den afkoop van den weerplicht voor de Finnen door betaling eener som aan de staatskas ïu behandeling te nemen. Nu heeft de Tsaar, op grond van de op 30 Juni 1910 uitgevaardigde wel voor Finland, bevel gegeven die wetten bij de Rijksdoema in te dienen. Nader wordt geseind, dat de Fin sche landdag ontbonden is. De verkiezingen zijn vastgesteld op 2 Januari 1911, de opening van den nieuwen Landdag zai plaats hebben 1 Februari- Stadsnieuws GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op W oensdag 12 Oc tober 1910, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeedingen en ingekomen stukken. Verzoeksctirift E. II. ter Horst om eervol ontslag als onderwijzer aan de Opleidingsschool voor jongens. 2. Schrijven B. en W. in zake on derzoek voorsteilen tot uitvoering van liet Werkliedenreglenient. 3. Voorstel id. tot vaststelling ver ordeningen regelende de voorwaar den voor de levering van electrischen stroom en gas en tot wijziging van do verordening regelende de voorwaar den voor de levering van duinwater. 4. Id. id. verhuring oppervlakte wa ter van het Zuider Buiten Spaarne aan A. G. Hulshoff Pol. 5. ld. id. id. winkel van perceel Ja- cobijnestraat na 22. 6. Id. id. naar aanleiding verzoek schrift Overste Mariastichting in za ke aankoop grond bij de Kamper laan. 7. Id. id. tot aanvaarding in eigen dom voor de gemeente van een brug in den weg langs do Leidsche Vaart onder Hiliegom. 8. Id. id. tot vaststelling van eenen staat tot beschikking op den post On voorziene Uitgaven, dienst 1910, met advies der Commissie van bijstand Gemeen te-financiën. 9. Id. id. goedkeuring rekening en verantwoording over 1909—1910 der gemeentelijke Bank van leening. 10. Id. id. naar aanleiding verzoek schrift van brandstoffen handelaren in zake verkoop van cokes der ge meentelichtfabrieken. 11. Id. id. in zake toezicht op ge zondheidstoestand van gemeenteamb tenaren cn werklieden. 12. ld. ld. tot wijziging van de or ganieke regeling der jaarwedden van leeraren der Hoogere Burgerscholen. 13. Id. id. tot beschikbaarstelling van meerdere gelden voor het maken basaJtkademuren. 14. Id. id. in zake regeling van de vorming van een fonds voor de eigen pensioenen van gemeente-ambtena- 15. Id. id. tot vaststelling van een verordening, regelende de aanstelling on de bezoldiging van den opzichter Hout en Plantsoenen. 16. Id. id. naar aanleiding ver zoekschrift Centraal comité van drank bestrijdende voroenigingen om subsi die. 17. Id. id. tot bet vorleenen van eeno toelage aan den bewaarder der School voor M. U. L. O. No. 2 voor kosten van diagelijksche schoonmaak. 18. Benoeming ambtenaar van den Burgorl ijken Stand. 19. Benoeming twee commissaris sen der Stads-Apotheek. (Aftreding J. Winkleir en Dr. J. Timmer). 20. Benoeming commissaris der ge meentelijke Bank van leening. 21. Aanbeveling benoeming lid der Commissie van toezicht op hot Lager onderwijs. 22. Benoeming leden stembureau verkiezing Kamer van Koopiwuidel en Febrieken. 23. Aanbeveling B. en W. benoe ming Directeur Keuringsdienst voe dingsmiddelen enz. 24. Voordracht id. benoeming onder wijzer School No. 2. 25. Id. id. benoeming onderwijzer School voor M. U. L. O. No. 2. 26. ld. id benoeming onderwijzeres Opleidingsschool voor jongens. 27. Aanbeveling id. benoeming leer- ares Avondschool voor handelsonder wijs. 28. Id. id. benoeming tijdelijk leer- aar vervolgcurusus der Burgeravond school. De Financieele Commissie advi seert tot vaststelling van den staat tot beschikking uit den post voor „On voorziene Uitgaven dienst 1910, tot een bedrag van ƒ1869.44. STUKKEN VAN DEN RAAD. Onderwijzers-voordracht (vervolg- klasse M. U. L. O.-school No. 2) we gens uitbreiding 1. K. Pijper, Amsterdam 2. K. Dekker, Rotterdam 3. N. de Boer, Utrecht. Dubbeltal voor de benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcom missie, wegens het bedanken van den Onze Lachhoek Jans, Jans! riep mevrouw uit, nu heb je alweer een schotel gebro ken. Je hebt nu al meer gebroken dan je heele loon bedraagt. Ik weet nog niet wat ik met je doen zal 1 Jans Als u mijn loon eens wal verhoogde, mevrouw I Tooneelschrijvc-r (tot schouwburg directeur): Hier heb ik een stuk voor u dnar wordt zelfs de souf fleur in van kant gemaakt. Chef: Gaap alsjeblieft niet den ganschen dag, Mulder. Je bent boek houder en geen afgrond. Professor: Hoe zonderling ia soms het spel van het toevalt Daar kom ik onlangs een dame tegen, die precies zulk een hoed op heeft als mijn vrouw, precies zoo'n mantel als mijn oudste dochter aan heeft en pre cies een parapluie in de hand heeft als mijn joncste dochter bezit. Het allermerkwaardigste was echter, dat die dame sprekend leek op ons dienstmeisje. Commensaal (tot hospita): Hoor eens, juffrouw ,hoc kunt u me zulk eten. geven! Als ik zoo eten wou, had ik wel kunnen trouwen! Kees, zei de vrouw lief, weel je welke dag 't vandaag is? Natuurlijk, wijfje, zei hij, alsof hij er voortdurend aan gedacht had, de verjaardag van ons trouwen! Dal bedoel ik niet! antwoordde zij koel, 't is de dag waarop je dien poot aan die oude keukentafel zou spijkeren, zooals je ten minste beloofd hebt. heer A. Rinkema 1. Dr. H. Bron- gersma, 2. Dr. A. A. G. Land. Voordracht voor onderwijzeres aan de opleidingsschool voor jongens, we gens vertrek van den onderwijzer E. II. ter Horstde dames H. J. W. Krijgsman, C. G M. Blooker en G. J. de Vries, allen te Haarlem. Voordracht leerares in de Engel- sche taal aan dc Avondschool voor Handelsonderwijs (vier lesuren) do dames \V IJ. ter Brake en A. M. F. H. de Wilde, beiden alhier. De Financieele Commissie advi seert tot goedkeuring van de Reke ning van de Gem. Dank van Leaning over 1909—'10, die sluit met een voor deel ig saldo van 1574.71 1/2. B. en W. dragen den heer A. G. de Koningh alhier voor als tijdelijk ieer- aar in de stoomwerktuigkunde aan de Burgeravondschool, wegens het bedanken van den beer V. L. A. Ra- zoux Schultz. Rubriek voor Vragen Geabonneerdcn hebben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Itedactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle untwoordon worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woünpluala vuu don inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik heb voor drie jaren een huis gehuurd, en dit blijkt zoo vochtig te zijn, dat de meubelen en FEUILLETON Naar het Engelse h. van H. T. JOHNSON. 2) En Claribel was ook een roos gelijk, terwijl zij daar tegen het tuinhek leunde cn haar lieftallig, ovaal go- laat liet rusten op oen mollig, blank hondje. Van onder den schaduw van haar strooien hoed hingen de kleine krullende haarlokjes op haar blank voorhoofd neer, tovwijl hare fluweel zachte wangen rozerood waren ge kleurd, een tevreden, vroolijke glim lach speelde oin de hoekon van haar mond en vormde een kuiltje in haar fraai gevormden kin. Een zachte, don kere glans lag in hare violette oogen, oogen, waarin een ernstige uitdruk king zetelde. Zij bezat de schoonheid en bevalligheid van zeventien zomers. Toen hii haar in deze houding ga desloeg, gevoelde de vader plotseling een beklemdheid in zijn borst. Sedert zijn vrouw gestorven was, ongeveer tien jaar geleden, was zijn dochter de zonneschijn van zijn leven geweest ter wille van haar was werken hem een plicht, zwoegen hem een genot ge weest. Zij was zoo schoon in haar een- houd en lieftalligheid, zoo bekoorlijk in den bloei van haar jeugd, dat hij vreesde, dat zij niet lang meer het zonnetje van zijn huis en van zijn le ven zou zijnzelfs dc liefde voor hem, die nu uitsluitend in haar hart zetelde, zou vroeger of later moeten plaats maken voor een andere liefde, wannee rae tijd haar een echtgenoot zou brengen. Zijn overpeinzingen werden ge stoord door liet geroep van „Ferry ahoy", een roepstem, waaraan hij bij mooi zoowel als bij slecht weer altijd gehoor gaf hij begaf zich weer naar zijn boot en roeide naar den anderen kant. loon hij zich van den oever verwij- dorde, wierp Claribel een blik óm zich heen en ijlde vlug als een hinde naar een laan in tegenovergestelde rich ting van den oever. Daar liep in de schaduw der olmen Dudley Carstairs op haar te wachten en sloeg telkens ongeduldig met zijn rijzweep met zilveren knop naar de brandnetels en het vingerhoedkruid, die aan den kant van den weg groei den. Wie was Dudley Carstairs Nie mand in Dene-on-Dass kon die vraag beantwoorden. Hij had eenige weken in het district rondgezworven, oogen- schijnlijk naar aanleiding van den verkoop van mijnwerken in den om trek. Hij had al zijn best gedaan om met Claribel kennis te maken, en dit scheen hom ook zeer goed gelukt, want de vreugdetrek, die zich op zijn gelaat vertoonde, toen hij haar de plaats van samenkomst zag naderen, werd in het hare weerkaatst Dudley Carstairs was op en top oen heer, in uiterlijk en manieren zoowel als in zijn spreken. Hij was meer dan knap hij was mooi. In zijn donkere, doordringende oogen, in de lijnen van zijn fraai gevormden mond en gevul- den kin, lag de uitdrukking van een wil, waaraan andere naturen zich moesten onderwerpen. Geheel op zijn gemak bij mannen en vrouwen van allerlei rang en stand, met een knap uiterlijk, goed gekleed en met be schaafde manieren, was hij een man, die wel geschikt was om een meisjes- hart in liofde voor hem te doen ont branden. Hij greep Clarlbels hand en vroeg, terwijl hii ziju doordringenden blik op haar half afgewend gelaat geves tigd hield: Welnu, liefste, wat is uw be sluit? O, Dudley wat ik u bidden mag, vraag inij dat niet. Maar ik moet mijn lot kennen. Ik vond het zoo slecht zoo wreed voor mijn ouden, lieven vader. die mij meer lief heeft dan zijn leven. Het zal hem liet hart breken. Onzin Over een paar weken zul len wij als een gelukkig getrouwd paar terugkeereu en hem alles ver tellen. Waarom kunnen wij het hem niet dadelijk vertellen Claribel, gij vertrouwt mij toch, nietwaar, liefste Natuurlijk. Ik weet, dat gij niet tot een oneerlijke handelwijze in staat zijt. Welnu, vertrouw mij. Ik heb re denen -ewichtige redenen om het nog een paar weken geheim te hou den. Familiebezwaren. liefste. Ja, en wat zal uw familie zeggen, wanneer gij mij, de dochter van een eenvoudig'en veerman, als uw vrouw komt voorstellen Zij zullen alien zeggen, dat ik in geheel Engeland geen lieftalliger, schooner en beter vrouwtje had kun nen vinden. Claribel, gij moet de za ken uit een juist oogpunt beschou wen. Gij weet zeer goed, dat gij door uw opvoeding zeer verre boven uw omgeving staat. En dat alles heb ik te danken aan mijn goeden, besten vader, die mij naar een kostschool heeft gezon den, waar ik een opvoeding heb ge noten, verre boven mijn stand en met meisjes van een geheel anderen stand in aanraking ben gekomen. Hij meen de er mij een weldaad mee te bewij zen. maar somtijds donk ik, dat het een fout van hem was omdat ik mij nu niet geheel met mijn omgeving kan \erzoenen. Het is in ieder geval eenmaal ge beurd cu het verleden kan niet meer veranderd worden. Gij kunt nu uw natuur, uw smaak en uwe denkbeel den niet meer veranderen. Bedenk het wel, Claribel, twee wegen liggen voor u open de eene weg voert u door een eentonig leven te midden van eenvoudige menschen, die geheel andere denkbeelden hebben dan gij, de andere weg door een prettig leven, waarin gij omringd zijt van alles wai u dat leven aangenaam kan maken, in een omgeving van menschen, die in alles uwe gelijken zijn. Kies dus, liefste de wildernis of een rozen tuin Zij aarzelde. llij hud gewonnen. Zij liet haar hoofd op haar borst vallen, terwijl 't zachte rood van bare wangen steeds donkerder was geworden. Hij hield haar in zijn armen geklemd en hun harten smolten ineen bij de aanra king van hun lippen. Denk er dus aan, vanavond om half negen. Zij snelde weg Zij had het einde van de laan bereikt en trad op het huisje van haar vader toe, toen zij plotseling ontstelde zij voelde, dat een hoogrood hare wangen bedekt», en haar hart luider begon te kloppen. Dick Bramley stoud voor haar Dick, dc speelmakker van haar jeugd later de liefde vun haar jeugd en nu nog de trouwe slaaf van al hare luimen. Ja, Dudley Carstairs had mooie, innemende oogen, en nooit sprak op rechter, trouwer liefde uit de heldere, blauwe oogen van Dick Bramley, dun toen hij zo op do bekoorlijke gestalte en het lieve gelaat voor hem geves tigd hield. Claribel keek hem aan en hare schoone trekken verduisterden zich. Meestal ontmoeten wij niet gaarne degenen, tegenover wien w ij ons iets te verwiiton hebben. Verscheidene meisjes zouden gaarno gewild heb ben, dat die blik vol liefde van Dick haar gold, want hij werd de knapste jongeling van den omtrek genoemd, en ofschoon hij hard moest werken als opzichter van een steenkolenmijn, bezat liij een aardig spaarduitje. Kort om, hij was een knappe, flinkgebouw- de jongeling van Noord-Engoland, met flinke hersenen, een moedig hart en een paar sterke armen, want Dick was de fiere bezitter van den titel „Kampioen van den Dass". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 5