NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Onze Telefoonnummers. 28e Jaargang. No. 8375 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 12 OCTOBER 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIÈN: PER DRIE maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 (g, JJT p&j- Êjt ^5$ 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant CöïïustrSZondagsblad, voor Haarlem 0-37X Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentlën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Ter vereenvoudiging en be spoediging verzoeken wij be leefd, advertentiën en abonnemen ten op te geven aan onze Admi nistratie, telefoonnummer 724; berichten en andere mede- deelingen, den redactioneclen inhoud der courant betreflende, aan de Redactie, telefoonnum mer 600; drukwerkorders of prijsaan-j vragen daaromtrent aan den chef der drukkerij, telefoon nummer 122. AGENDA DONDERDAG 13 OCTOBER. Gr. kerk: Orgelbespeling, 2—3 uutr. Schouwburg: Duitsche Opera: lief land, 8 uur. Do Kroon: De Oberammergauer Passiespelen, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus Katholieke go- Joofs- on zedenleer. Onderwerp: Over het werk der verlossing: Christus' middelaarschap aan het kruis. OM ONS HEEN No. 1231. De Afdeelingsverslagen. De verslagen zijn verschenen van wat in do afdeelingen van den ge meenteraad oyer do bcgrooting is ge zegd en in ons vorig nummer is het voornaamste daaruit medegedeeld. Welbeschouwd is deze zaak van eenigszins komieke omslachtigheid. Eerst worden deze verslagen gedrukt en rondgezonden, een week of tien dagen later worden ze nog eens ge drukt en rondgezonden, maai- dan .voorzien van de antwoorden van B. en W. De leek zou zeggen, dat de eerste rond zending dus heel wel kon yervallen. Overigens kan worden gezegd, dat de beraadslagingen in de afdeelingen het spiegelbeeld zijn van de begroo ting zelve. Bevat de laatste geen noe menswaardige nieuwigheden, de eer sten hebLan zich, als van zelf, niet boven het peil der middelmatigheid weten te verheffen. Soms is de bctee- keuis van sommige opmerkingen daar zelfs wel onder gebleven. Zoo is het bijvoorbeeld niet heel klaar, waarom in de eerste afdeeling een lid de op merking maakte, dat hij verschillende1 door hem wenschelijk geachte loons- verhoogingen van gemeente-ambtena ren thans niet ter sprake zou bren gen, aangezien in behandeling is het ■voorstel van U. en W. lot regeling ■van de looncn der gemeentewerklie den. Er worden, namelijk, zeer vele din gen niet ter sprake gebracht Niet van héél groot belang, maar toch wel nut lig, was de wensch van een der leden, om voortaan door de stemkaarten een gaatje te laten ma-! ken voor het gemakkelijker aanrij gen. De stompe punt van de pen maakt het altijd moeilijk, de kaarten bij tien tegelijk er aan te spietsen en een voorzitter heeft er zijn hand dan ook al eens aan bezeerd. Dar* werd er, niet voor den eersten keer, aanmerking gemaakt op het bedrijf van de schillenboeren, die den afval van eenige waarde ophalen en de rest voor de gemeentereiniging overlaten, 't Zal, denk ik, niet ge makkelijk wezen, dat te beletten, al wordt het ook tor wille van een ge meentelijk schillenmonopolie, door de politieverordening strafbaar gesteld. Het posteeren van een politieagent In iedere keuken zou de zaak allicht kunnen verhelpen, maar daarvoor zou het corps wel zoo ongeveer ver honderdvoudigd moeten worden. Komaan, zouden we niet voortgaan met een oogje dicht te knijpen en den schillenboeren hun bestaantje blijven gunnen In de eerste afdeeling werd ook nog gevraagd, hoe het gemeentebe stuur zich verzekert, dat het subsidie aan de huishoud- en industrieschool op de juiste wijze wordt besteed. Er staat mij voor, dat de rekening door do lieeren Loosjes en Kruseman werd nagezien, waaruit blijkt, dat het be stuur van de school dien kant wel uit wil. Ik meen trouwens te weten, dat de dames van het bestuur met genoe gen een lid van den gemeenteraad als medebestuurder zouden zien optre den, maar dat er niemand van de heeren voor te vinden ia De aange wezen man zou natuurlijk onze wet houder van financiën. Dr. H. D. Kru seman, zijn. Natuurlijk werden er veel oude vragen gedaan. Wanneer komen er nu aanplakzuilen? Wanneer krijgen we naambordjes op bruggen Hoe staat het met de vuilverbranding Maai' behalve al dit kleingoed, wer den toch ook wel opmerkingen van grooter beteekenis gemaakt In de eerste plaats de positie der agenten van politie. Inderdaad komt het mij voor, dat verhooging van de beloo ning der agenten vierde klasse en vermeerdering van het aantal vrije dagen geen weelde, maar een nood zakelijkheid is en het is aangenaam te lezen, dat beide of een van deze punten in alle drie de afdeelingen ter sprake gekomen zijn. Een andere zaak van beteekenis is de opmerking in de tweede afdeeling over een wethouderspensioen. Deze aangelegenheid is nog altijd niet ge regeld. Aan den eenen kant is het niet billijk, dat een wethouder, die jaren lang een groot deal van zijn werk kracht aan de gemeente gaf, ten slot te zonder een cent pensioen moet ver-trekken, en aan de andere zijde moet in het gemeentebelang de mo gelijkheid worden ontgaan, dat een wethouder om financieel® redenen zou aanblijven, nadat de scherpe puntjes al waren afgesleten. De he- dendaagsche begrippen over pensio neering brengen evenwel mee, dat ook een leeftijdsgrens gesteld wordt, daarvan spreekt het lid van de 2de afdeeling, die de zaak ter sprake bracht, evenwel niet. Niet voor den eersten keer werden de uitgaven van het bureau van open bare werken ter sprake gebracht. Maar wat een van de leden wensch te, namelijk een overzicht van den werk kring van ieder en ambtenaar afzon derlijk, lijkt een onmogelijkheid. Ieder, die aan het hoofd van perso neel staat, moet dat maar eens pro- beereu. Het lukt niet, de werkzaam heden grijpen te veel in elkander en bovendien zijn veler bezigheden, vooral wanneer ze uit toezicht be staan, niet in kwartieren, zelfs niet in uren, af te meten. Zoo daalt de Raad te veel in onderdeel en af. Wat hij wel kan, is de aandacht van den wethouder op de zaak te vestigen, en hem te verzoeken, daarover zijn ge dachten te laten gaan. Meent de wet houder dan, dat het personeel niet te uitgebreid is. dan heeft de Raad daar in te berusten. Dat de verlaging van den gasprijs niet ter sprake zou zijn gekomen, was redelijkerwijs niet aan te nemen. Meerdere leden in de eerste en enkele leden in de tweede afdeeling hebben hun stem er over doen hooien. Ik lees evenwel niet, dat zij er op gewe zen hebben, hoe daarmee noodwen dig een verhooging van den hooftfe- lijken omslag gepaaid zal gaan. Er gens moet het geld toch vandaan ko men. De tijd lijkt mij overigens bij zonder slecht gekozenwe hadden een kleine verlaging van het percen tage verkregen en hoopten dat te be houden. Bovendien, wanneer de Raad prijsverlaging wil, waarom dan niet gewacht, totdat de controleur der belasting er in geslaagd zal zijn, de belastbare opbrengst te vergrooten Misschien zou dan de gasprijs ver laagd kunnen worden zonder fin an- cieelen schok. Het is natuurlijk onzeker, In hoe verre al deze punten aanleiding zul len geven tot discussies bij de behan deling van de begrooling zelve. Meest al zijn de leden van den Raad er niet begeerig naar, in die vergade ring beginselquaesties te behandelen, omdat ze graag wat vlug door den rijst- en brijberg wenschen heen te eten. Misschien zou het toch wel goed zijn, nu eindelijk eens te komen tot behandeling van de zeer belang rijke vraag, of niet voortaan op het belastingbiljet het inkomen van den belastingschuldige door hem zelf dient te worden vermeld. De hoofde lijke omslag moet toch niet een raad seltjes opgeven zijn, waarbij de be lastingbetaler zich verkneukelt, wan neer B. en W. te laag geraden heb ben. Het is een mannelijker, ronder stelsel, om eenvoudig aan de ingezete nen te verzoeken „geeft ons zelf het cijfer van uw inkomen op". Als de maatregel in den beginne eenige on tevredenheid geeft, wat ik nog niet met zekerheid zou durven zoggen, dan zal die spoedig weer verdwenen zijn, omdat ieder de rechtvaardigheid en de nuttigheid daarvan spoedig zal bobben ingezien. Merkwaardig is het, dat alleen in de 3de afdeeling over asphalteering is gesproken. Zou het waar zijn, wat ik eens gehoord heb, dat vele leden van den Raad een hekel hebben aan adressen van de burgerij en meenen dat zij dergelijke wenken en verzoe ken niet noodig hebben 1 Het is toch wel treffend, dat in twee afdeelingen gezwegen wordt, over een onderwerp, waarover de halve burgerij den mond vol heeft. Ruggespraak met de kie zers moge verboden zijn, de Raad dient toch het oor te luisteren te leg gen ten opzichte van wat de ingezete nen willen en wenschen. Ten slotte een opmerking over de rapporteurs. Die van de eerste afdee ling vertelt ons niet, weike leden de bijeenkomst bijwoonden, die van de derde is wat héél beknopt geweest. Als naar gewoonte werd het opma ken der rapporten aan do drie jongste Raadsleden opgedragen, waaruit we mogen opmaken, dat de Raad deze functie minder een eere- dan een last post vindL. J. C, P. Stadsnieuws STUKKEN VAN DEN RAAD. De heer Modoo stelt voor de bepa ling te laten vervallen, dat gasver- bruikers moeten opgeven, wanneer het aantal lichten vermeerderd wordt. Aan deze bepaling wordt nooit de hand gehouden en de Gemeente heeft daar ook- geen schade van. Remonst rantsche gemeente. Het bestuur der Remonstrantsche gemeente alhier is voornemens om bij genoegzame instemming, gedurende den komenden winter de godsdienst oefeningen des Zondags te half elf te doen aanvangen. Ook zal bij wijze van proef een avondgodsdienstoefening worden ge houden en wel op 31 October (Hervor mingsdag), waarbij een dames-zang koor zich zal doen hoeren. Hel plan is om meerdere Zondagavondgods- daenstoefeningen te houden. In eenmelksalon. In een melksalon aan den Kruis weg liet vrouw H. in t V. uit Amster dam E. de J., vrouw van J. G. v. d. L., uit de Ruysdaelstraat even haar taschje vasthouden, toon zij gister avond om een uur of negen daar wa ren. De Amsterdamsche miste echter la ter uit het taschje Itaar retourtje, een portretje en één gulden. Zij deelde op 't Bureau moe, dat vrouw Van de L., die eenigszins be schonken was, bij bet uithalen van haar zak het retourtje en het portret je daar in had. Ook had zij, behalve klein geld, een guldenstuk. De aangeklaagde beweert echter niets te hebben weggenomen. Het „vermiste" is in beslag geno men. De Haarlemscbe Vllegweek. Er dreigt een kink in den kabel 1 Een Haarlemmer, zekere A., heeft van den boer Huig 't terrein achter 't „Haarlem"-veld gehuurd en daarop tien hooge masten doen oprichten, die door prikkeldraad verbonden zijn. 's Mans doel schijnt te zijn het vliegen van Verstraeten to verhinderen. Deze daad, die niet te qualificeeren valt, zal zeker algemeen hevige ver ontwaardiging wekken, wanneer door deze bundeling de vliegbetooging niet mocht kunnen doorgaan. Wil hij dus het vliegen verhinderen, toch wil hij op het door hem gehuur de land publiek toelaten. Wij ontraden het publiek ten stel ligste om op dat terrein te gaan, daar het verblijven daar levensge vaarlijk is. Daar dit land vlak achter het vlieg terrein ligt, zal de machine van Ver straeten er dicht langs den grond gaan en zijn er dan menschen in de omgéving dan zijn ongelukken onver mijdelijk. We hebben in een dergelijk geval 111 Watergraafsmeer een dijk door de politie zien ontruimen. Hier is bet particulier terrein en kan de politie dus niets doen. Maar wie zich op dat land begeeft, stelt zich aan een ongeluk bloot. Inmiddels is men op het vliegter rein druk bezig met het gereedmaken van het veld. Het veld wordt omschut- tingd en de heiningen met kleurige re clames boverfd. De hangar, waar straks de machi ne wordt gestald, is reeds gereed. Het toestel stond vanmorgen nog in de kisten gepakt. Hedenmiddag zou het in-elkaax- gezet worden. Men doelt ons mede: Do workzaamiiedon op het terrein warden met kracht voortgezet. De machine, vliegtoestel, ls aangekomen, waarvoor heden gelegenheid ls het monteeren te bezichtigen. Alles laat zich zeer gunstig aanzien. De heer Verstraeten werd gisteravond om 5.29 afgehaald door het Comité en na in liet Café Brinkmann eenige oogen- blikken vertoefd to hebben, vertrok hij naar zijn hotel, waar hij met het oog op de vermoeiende dagen eenige rust wil nemen. liet Eere-Comité met den heer Ver straeten vertrekt Donderdag tegen 1 uur van het café Brinkmann in auto's naar het Vliegterrein, waar de heer Verstraeten de machine zal inspectee- ren en bij gunstig weer zoo spoedig mogelijk zal opstijgen. Het voorne men is dien dag reeds een grooten tocht te maken, zoo mogelijk over Haarlem naar Amsterdam, doch er zullen in elk geval dien dag verschil lende manoeuvres over het vliegter rein warden uitgevoerd. Voor een auto- en rijtuigterrein wordt intusschen nog gezorgd. Een speciale autodienst tusschen het vliegterrein en het Kennemerplein wordt reeds heden ingesteld. Het co mité heeft gezorgd voor eenige auto's van grooten omvang, die circa 36 plaatsen bevatten en een geregel den dienst zullen onderhouden. De stoom tram Haarlem—Alkmaar zal verschil lende extra diensten instellen. Op de hangar zal ails teeken worden gehe- schen: niet vliegen zwarte vlag, waarschijnlijk vliegen roode vlag en beslist vliegen witte vlag. In tegenstelling met de berichten van het Uitvoerend Comité werd he den besloten aan de tarieven nog toe te voegen: Speciale dagkaarten, recht van toegang gevende op gere serveerde tribune plaatsen k f 2 per stuk. De kaarten geven recht van toe gang op den dag van uitgifte. Indien niet gevlogen wordt zijn de kaarten den volgenden dag geldig. Deze be paling geldt voor alle kaarten. Gere serveerde kaarten kunnen afgehaald worden uitsluitend voor den dag van uitgifte. Om verwarring te voorko men is besloten geen kaarten t ;r- k00pen voor den volgenden dag. Het Eore-Comité is thans als volgt samen gesteld: Eere-Voorzitter: de heeren F. F. F. Führhop, Burgemeester van Schoten; Jhr. A. W. G. van Riems dijk, J. C. Peereboom, F. X. M. Schip horst, T. L. van Wagtendonk, J. Oul- gaardt, 11. F. Proot en J. van den Berg. Voord© armen. De commissie ter spijsuitdeeling aan behoefligen deelde in den afge- ioopen winter aan 284 gezinnen met ,1042 personen 44.700 porties gekook te spijs uit, waartoe 5000 KG. gort, 600 KG. havergort, 888 KG. spek en 400 KG. vet noodig waren. Ze wend de zich tot vele ingezetenen om gelde lijke bijdragen. Geheel-onthouders. De Nederl. Vereen, tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken, afd. Haarlem hield Dinsdagavond een ge zellige bijeenkomst in de bovenzaal van de Karseboom. Door den voorzitter, den heer Mat- la, werd de bijeenkomst geopend met een woord van welkom. De Gemengde zangvereen. „Kunst Adelt," dir. de heer De Nobel, ver leende hare medewerking en zong ee nige mooie nummertjes. Door den heer S. werden een twee tal voordrachten gehouden, getiteld: „De Werkstaking" bn „De man die met fluiten kan." Het nieuwe lid der afd, de heer Ds. Bax, emeritus-predikant -der gom. Zaandam, sprak daarna nog een krachtig woord van opwekking tot de geheelonthouding en deelde nog eeni ge feiten mede uit den strijd te Zaan dam. Association francais e. Geruimen tijd geleden hebben wij medegedeeld, dat te Haarlem weer een Fransche organisatie zou worden opgericht. De beer J. H. Sauveur alhier heeft daartoe het initiatief ge nomen en zendt ons nu een circu laire, waaruit blijkt, dat dit geschiedt in zijn qualiteit, van gedelegeerde dor „Fédération internationale pour 1' en- tension et la culture du francais". Het doel van de Haarlemscbe ver- ceniging zal dan ook zijn, do leden te doen deelnemen aan het intellectu- eele en artistieke leven van Frank rijk, door in conferentiën en voor drachten de meesterwerken der Fran sche schrijvers te doen kennen. Jn het komende seizoen zuilen reeds optreden M. Maurice Wilmotte, van de Universiteit te Luik, M. René Del- bost, chajnsonnier te Parijs, Mile. Madeleine Roch, van de Comédie francaise, M. Brieux, lid van de Aca démie froncaise, en M. Gustavc Co- hen, professor aan de School voor sociale studie. UITSLAG WELDADIGHEIDS WEDSTRIJD. Afd. Haarlem Kon. Ned. Bond van Oud-Ouderofficieren. De uitslag van dezen onlangs in het Bondsgebouw aan de Schoutjeslaan gehouden wedstrijd is als volgt Vrije baan voor leden, adspirant- leden en donateurs der afd. Haarlem van den Kon. Ned. Bond van Oud-On derofficieren. Eereprijs H, J. Bouman, 97, 97. 97. Ie prijs L. de Raad. 2e prijs A. v. d. Burg Sr., 3e prijs F. Hekker, 4e prijs A. J. Lips, 5e prijs P. Kluft, 6e prijs Th. Kerstel, 7e prijs v. Essen, 8e prijs J. C. Lucas. Personeel. Eereprijs B. J. Bots. Ie prijs L. de Raad. 2e prijs P. Kluft, 3e prijs A. v. d. Burg, -ie H. J. Bouman, 5e prijs J. C. Lucas, 6e prijs Clifford. 7e prijs F. Hekker, 8e prijs H. Stinis. 9e prijs H. A. v. Abs, 10e prijs A. Hos, 11e prijs Th. Kerstel. Vrije baan voor leden eener schiet- vereeniging aangesloten bij den Bond van Schletvereeuigingen. Ie prijs H. E. Stap, Claudius Civilis; 2e prijs P. J. Hekker, Joubert; 3e prijs Smeenk, Haarlem; 4e prijs T. Roozen, Joubert; 5e prijs D. Toeken, Vaderland en Koning; 6e prijs D. N. H. Twisterling, Vaderland en Ko ning; 7e prijs C. van Zalen Jr., Va derland en KoningSe prijs F. A. Boeree, Vaderland en Koning. Personeel. Eereprijs F. A. Boeree, Vaderland en Koning; le prijs T. Roozen, Jou bert; 2e prijs D. Teekens, Vaderland en Koning, 3e prijs C. van Zaien Jr., Vaderland en Koning; 4e prijs A. Janssen, Joubert; 5e prijs P. J. Hek ker, Joubert; 6e prijs A. Bos, Joubert; 7e prijs J. J. Zwollo, Vaderland en Koning; 8e prijs J. H. Voskuijl (Clau dius Civilis, 9e prijs D. N. H. Twis terling, Vaderland en Koning; 10e prijs Nederkoorn, Haarlem. 11e prijs Smeenk, Haarlem; 12e prijs Spoor, Haarlem, 13e prijs J. Viets, Vaderland en Koning; 14e prijs U. E. Stap, Claudius Civilis Eere-wedstrijd: le prijs F. Hekker, 99 p.; 2e prijs T. Roozen, 98 punten. Eereprijs voor de hoogste serie: H. E. Stap, 99 punten. Dagmedailles op 25 September: H. J. Bounton, 2 October A. v. d. Burg Sr.: 9 October T. Hekker. Flobertrpistool-wedstrijd: le prijs: Smeenk, Haarlem; 2e prijs: J. C. Lu cas, Gen. v. Merlen; 3e prijs: T. J. Hekker, Joubert; 4e prijs: Siegerist, Gen. v. Merlen; 5e prijs: Boers, Gen. v. Merlen; 6e prijs: Spoor, Haarlem; 7e prijs; P. Kluft, Gen. v. Merlen; 8e-prijs: G. Janssen, Gen. v. Merlen. Dames-wedstrijd: le prijs: Mej. F. J. v. d. Burg prijs: Lip, 3e prijs: Bouman; 4e y Waalewijn. Korpswedstrijd: Eereprijs: Joubert, met 459 punten; le prijs- Haarlem, 456 punten; 2e prijs: Gen. v. Merlen, 451 punten; 3e prijs: Vaderland en Koning, 442 punten. Van 't Kantongerecht Het was vanochtend al heel weinig belangrijks, dat de plaatsvervangend kantonrechter, Mr. C. W. ThöNE te behandelen kreeg. De zitting stond over t algemeen in het teeken van de strooperij. 't Loe pen met een onbedekt geweer, op ver boden terrein, 't plaatsen van wild strikken, was veelmaals aan de orde. Met de onbeschaamdheid, die 'n ras eigenschap van de Kennemerland- sche stroopers schijnt te zijn, worden bijna alle ten laste gelegde feiten er kend. Verder waren er wat processen-ver baal opgemaakt, betreffende 't rijden zonder licht, het onbeheerd-laten- staan van een paard-en-wagen, etc. Uitspraken. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan W. R., te Bloemendaal, overtreding Drankwet, 3 boete of twee dagen hechtenis. J de J., te Houtrijk en Polanen, overtreding Wapenwet, ontslagen van rechtsvervolging. A. S-, te Amsterdam, en P. J. S., te Haarlem, overtrediug Jachtwet, No. 1 vrijgesproken, No. 2 ƒ2 boete ol twee dagen hechtenis. J. P., te Schoten, L. ten B., te Zandvoort, en A. V.. zonder bekende woonplaats, overtredingen Arbeids wet, twee maal 0.50 boete of twee maal een dag hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, en twee maal 1 boete of twee maai een dag hech tenis. M. S., J. G., D. A. K. en M. C. M., te Haarlem, overtreding Leerplicht wet, 5 boete, 4 boete of drie dagen hechtenis, 5 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. J. W. den B., te Velsen, en vijf an deren, overtreding Spoorwet, 5 boe te of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of twee dagen hechtenis, 2 boete f een dag hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. J. K. en J. J. M., te Haarlem, vrijgesproken. F. S. S., te Velsen, in dronkenschap de orde verstoren, zes dagen hech tenis. R. M. te Haarlem, straatschenderij, ƒ10 boete of drie dagen hechtenis. J. B., te Heemstede, valsche naam opgeven, 3 boete of drie dagen hech tenis. A. C., en zes anderen, te Zandvoort, nachtrumoer, ƒ2 boete of twee dagen hechtenis. *- J. S., te*Schoten, en P. v. d. K., ;e Haarlem, een trekdier onbeheerd la ten staan, ƒ3 boete of twee .dagen hechtenis, en ƒ2 boete of twee dagen hechtenis. F. v. d. Z. S., te Velsen, en 16 an deren, loopen op verboden grond, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 1 boete of 1 dag hechtenis. J. B. L., te Amsterdam, rijden op verboden grond, 5 boete of drie da gen hechtenis. D. S.. te Haarlem, overtreding melkverordening Haarlem, 3 boete of twee dagen hechtenis en 1 i».;e of een dag hechtenis. W. C., te Amsterdam, en 3 ande ren, overtreding motorverordening Wijk aan Zee en Duin, 3 boete of dne dagen hechtenis. D. S., te Uitgeest, overtreding Po litieverordening Wijk aan Zee en Duin, 2 boete of twee dagen hech tenis. P. B. K., te Haarlem, en vier an deren, overtreding motorverordening Bloemendaal, 2 boete of twee dagen hechtenis, A. J. M-, te Haarlem, vrij gesproken. J. K., te Zandvoort, overtreding Po litieverordening Zandvoort, 1 boete of een dag hechtenis. W. L-, te Amsterdam, en 3 ande ren. overtreding motorverordening Haarlemmerliede en Spaarnwoude, ƒ15 boete of vijf dagen hechtenis, en 20 boete of vijf dagen hechtenis. J. P. te Velsen, en 3 anderen, over treding Provinciaal Reglement, twee maal f 1 boete of twee maal een dag hechtenis, plus 2 boete of twee da gen hechtenis, 1 maal f 2 boete of een en twee dagen hechtenis, 2 maal 1 boete of twee maal een dag hech tenis, en 0.50 boete of oen dag hech tenis. A. P. M. C. en T. M., te Amster dam, overtreding Motorkenteekenbe- sluit, 10 boete of drie dagen hech tenis. W. J. G., te Haarlem, en 27 ando ren. overtreding Motor- en Rijwiel-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1