BEKEIDIAKIIG! H. FRANKEN Jr, Hofleverancier. hedenavond heropend zal worden. Banketbakkerij Gr. Houtstraat 29 LOOTS, Wijnkoopers Kantoor: Pieterstraat 19-21. Tel. 721. W. A. WAKKER. moos 'Arti et Amlcltla te Amsterdam, de heer Br ei tens te in namens St Lo cos te Amsterdam( mr. Snijders van Wissenkerko namens den Haagse hen Kunstkring an d» heer Der Kinderen namens de R Ij te-Academie van Beel dende Kunsten. Een der zoons van den overledene bedankte. Sport en Wedstrijden VOETBAL IN t OOSTEN. Do ,,Prov. Geld. en Nijm.-Ct." deelt mede, dat alle Oostelijke eerste klas- sers zich tegen de 1 1/2-com petitie ver klaard hebben en dat het bondsbe- stuur thans verzocht is: le. het be sluit in zake de 1 1/2-compctitio in te trekken; 2e. de gewone competitie der zes Oostelijke ©enste-klassore te doen beslissen over kampioenschap en die- gradatie; 3o. nis ex tra-wedstrijden door P. W., U. D. en Vitesse ©ener zijds en Quick, G. V. C.en Wilhel- mina anderzijds, onderlinge compe tities van dirie clubs te laten spelen met een eindstrijd tusschen de kam pioenen van beide af dodingen om een ex tra-prijs. Togen het idee van een dubbel Oos telijke eerste-klas-oompetitie hebben zich drie clubs verklaard. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. De Tel. kan thans definitief mede- dooien, dat Zondag a.a in plaats van Hörburger de Spartaspeler W. Boer- dam zal spelen. Een omzetting in de middenlinie is hiervan tevens het gevolg: Boerdam zal rechts spelen, terwijl Van Dijk op de linksmidden-plaats komt Alle andere spelers hebben thans de be noeming aangenomen. MAAS- EN SCIIELDE-BEKER. Men meldt, dat voor den wedstrijd om den Maas- en Schelde-beker op 1 November a. s. te Antwerpen te spelen de commissie de volgende ploeg, die Rotterdam zal vertegenwoordigen, heeft gekozen E. Hagen (V. O. C.) 'doel N. van Prooije (V. O. C.) en De. Bruljn (Sparto) achter Arn. Hörbur ger (V. O. C.), Noorduijn (Achilles! ep Beerdam (Sparta) midden Van Dal- Buiu (Sparta), Ant. Hórburger (V. O. C.), J. van der Sluis (V. 0. C.). Ruf- felse (Sparta) on Van der Wolk (Spar ta), voorDassen (Sparta) zal het elf tal als invaller vergezellen. Doordat deze wedstrijd niet des Zon- 'dags gespeeld wordt, zijn eenige spe lers, die anders zeker in aanmerking gekomen zouden zijn, niet benoemd. courses ;rE duindigt. Hoewel zacht, was het Woensdag toch geen echt courseweder, waar er nu en dan flinke regenbuien vielen. Het publiek was evenwel flink opgeko men. Men kreeg mooie sport te zien, met prachtige eindstrijden. Hoewel do baan door den regen aan den zwa- ren kant was, werden er in de drave rijen snelle tijden behaald. In den Oogst-prijs gaf Baron Alru- na ©en ware verrassing to zien, door eon K. M. tijd van 1.47 te toonen. Het paard won uiterst gemakkelijk van zijn acht tegenstanders. De Oost-prijs was een mooie ren door acht paarden betwist. Exercise van den beer Jochems won dit num mer glansrijk, nadat Gaatweg het grootste gedeelte van het parcours ge leid had. De Ooft-prjjs bracht zeven flinke 'dravers 3e klasse in 't veld en word mooi en gemakkelijk door den favo riet Auto gewonnen. A. Harcourt, die een mooie course maakte eu ook tweede was, kon hem geen oogenblik verontrusten. Do Oor-prijs werd -door een twee- Jarige gewonnen. Corsini van den heer Jochems kwam in de rechte lijn prachtig naar voren en sloeg zijn stnl- genoot Pure Glass ten slotte gemakke lijk met twee lengten voor de eerste plaats. De Ook-prijs, een draverij le kl. handicap, was in éen woord prachtig. Elf uitmuntende dravers verschenen aan den start. Na verwoeden strijd won Baron Wallace met een kleine hoofdleugte van Emily Baron, in een zelfden tijd. Vlak achter Caid, die derde was. kwamen Bzcentrique en Schauspieler vlak naast elkander voorbij den eindpaal. De Oom-prijs werd zeer mooi door Certus van den heer Jochems gewon nen, die na scherpen strijd Queen's Briar voor de le plaats met een leng te sloeg. De uitslag was als volgt I.' Oogst-prijs. Prij zendraverij 4e klasse, prijzen 400, /75, ƒ25. 1. Baron Alruna. van H. F. Bult man, eigenaar, 1750 M., 3.06 4/5. 2. Adik, van Joh, J. Boelstra, T. Boclstra, 1750 M., 3.071/5. 3. Athleota van K. G. van der Veen, J. Witteveen, 1750 M., 3.112/5. Niet geplaatst Clara, 1750 M., Daij- Jight, 1815 M„ Abnet 1750 M., Maximi- liaan 1750 M.. Axtcl 1750 M. en Admi raal de Ruyter 1750 M. Athloeta had de leiding genomen, 'doch moest die aan 't begin van de overzijde reeds afstaan aan Baron Alruna, die meer en meer uitliep en gemakkelijk won. Adik ontnam in de rechte lijn Athleeta de tweede plaats. II. Oost-prijs. Ren vlakke baan inl. paarden. Afstand 2400 M. Prijzen 500 en /50. Exercise, 50 kg., van W. Jochems, short. 2. Golden Amor, 62 leg., van Jhr. C. de Pesters, Tasker. Niet geplaatstGaat Weg, 48 kg., Dracula, 541/2 kg.. Kaffer 65 kg. Neger 531/2 plus 2 kg.. Fleur d'Amour, 53 kg.. Labor 55 kg. Gewonnen met 21/2 lengte. Tijd 2 m. 46 sec. Gaat Weg mot Golden Amor leid den het in de laatste bochtin de rechte lijn kwam Exercise naar voren, passeerde de leiders cn won met 2 1/2 lengte van Golden Amor, 'dte weer ve le lengten derde, was vóór Gaat Weg. iii. Ooft-prijs. Prij zendraverij 3e. klasse. Prijzen f 400, f 75, 25. 1. Auto van L Kemper Baron v. It- tersum, N. J. Koster, 2000 M., 3.24 2/5 2. A. Harcourt, van A. Mol, eigen., 2000 M., 3.26 3/5. 3. Joantje van H. Vogelesang, A. Vogelesang, 2040 M.. 3.28 3/5. Niet geplaatst Paul's Pride, 2010 M., Advocaat 2020 M.. Cato S. 2030 M. Ingehouden Rober t H., 2040 M. Auto en A. Harcourt gingen steeds aan 't hoofd ver voor de andere, die steeds dezelfde volgorde hielden als toen zij vertrokken. Alleen Jaantje liep gaandeweg in, doch kon het niet verder brengeu dan op de derde plaats. Auto liep ver uit op A. Har court en won ingehouden. IV. Oor-prijs. Verkoopsreu, vlak ke baan, afstand 1300 M. Prijzen 500, ƒ50. 1. Corsini. 47 plus 1 kg., van W. Jo chems, short. 2. Pure Glass, 60 kg., van W. Jo chems, Perny. Niet geplaatst Pastry, 581/2 kg., Fierij, 58 1/2 kg., Golden Lad 54 1/2 kg., Vlens Poupoule 58 112 kg., Cock tail 58 1/2 kg. Gewonnen met drie longten. Tijd 1 m. 26 sec. De winner is niet verkocht. Pasley nam dadelijk mot een flin ke pace de leiding, doch de rechte lijn ingaande was zij uitgepompt. Corsini en Pure Glass passeerden haar na een korten strijd Corsini kwam nu aan 't hoofd en wist gemakkelijk te V. Ook-prijs. Handicap, draverij le klasse. Prijzen ƒ400, 75, f 25. 1. Baron Wallace, van Joh. de Mol, J. F. do Boer. 2045 M,, 3.15 315. 2. Emily Baron, van Th. G. Lemm, C. F. Ockhorst, 2075 M.„ 3.15 3/5. 3. Caïd van A. Mol, eigen., 2000 M. in 3.17. Niet geplaatst Excentrique, 2060 M., Schauspieler, 2045 M., Brürnmbar 2075 M.. Roy Lockheart, 2090 M., The Surrogate, 2045 M., Miss Maggie 2015 M., Iwv 2030 M., Insist 2000 M. De volgorde bleef goruimen tijd zooals bij het weggaan, doch aan de overzijde passeerde Baron Wallace Iwy. Caid verdedigde zijn eerste plaats zeer goed, doch in de bocht kwamen Baron Wallace en Emily Ba ron hen nabij om in de rechte lijn te passeeren. Tusschen beide laatstge noemden ontstond nu een felle strijd, waarin Baron Wallace met een luttel verschil overwinnaar bleef. VI. Oom-prijs. Ren vlakke baan, gereden door heerrijders. Afstand 2500 M. Prijzen ƒ500. ƒ50. 1. Certus, 671/2 kg., van W. Jo chems (Mr. A. Suden). 2. Queen's Briar, 75 1/2 kg., van G. F. Kriiger (Luit. Knel). Niet geplaatst Cragette, 69 1/2 kg., Jabot 69 1/2 kg., The Cherub 69 1/2 kg. Gewonnen met een lengte. Tijd 2 m. 57 2/5 sec. The Cherub leidde met flinke pace voor Cragette. Certus. Jabot en Queen's Briear. Laatstgenoemde kwam aan de overzijde meer naar vo ren. Jabot wordt laatste en is gesla gen. Bij de laatste bocht naderden Queen's Briar en Certus den leider, die in de rechte lijn had afgedaan. Qeeun's Briar en Certus Btouden nu om den voorrang. Certus kreeg een Y.oordeel en won met een lengte, en Cragette derde. Koloniën ASSISTENTEN EN KOELIES TER SUMATRA'S WESTKUST. De directie der Deli-Batavia-Mig. te Amsterdam ontving het volgend schrijven van de hoofdadimnistratio in Dali: Juist ontvangen wijb ecricht, dat op de onderneming Tandjong DjatU dei' Deli-Mij., de assistent Haitsma Mu iier in de fermenteerschuur door een Chineeschen Koedie doodgestoken is. 's Morgens liad de heer H. M. bun dels van den man afgekeurd. Tus schen 11 en 12 uur heeft de koelie zich met een mes gewapend en dat zijn slachtoffer tot aan het heft in de rechterzijde gestoken, toen de lieer Muiier tu de gaugen langs hem ging. Na een kwartier was de jonge rnau een lijk. Verleden jaar zijn èn de heer Span- daw op Gedong Dj oh v re èn de heer Klaassen op Timbang Langkat in de ontvangkamer van de fermenteer schuur door koelies aangevallen ge worden en nu pas weer de heer C. Lesger onder het vóór-Djankoilen op Tandem. In deze 3 gevallen werd niet zoodanig letsel toegebracht, dat op neming in het hospitaal of onderbre king van hun dienst noodzakelijk was. Maar dit ia toeval eu is nooit in dergelijke gevallen de bedoeling der aanvallers. Dat de Landraad hier evenzoo over dacht en dat onze assistenten zonder eenigen blaam in de gevallen uit het onderzoek te voorschijn kwamen, blijkt uit de veroordeeling van alle schuldigen in deze 3 gevallen door eerstgenoemd college Het is echter een groot euvel dat Indische gevangenisstraf zoo weinig om het lijf heeft, zoodat de vrees daarvoor vrijwel nihil is. Een sterk staaltje hiervan is het volgen do: In Februari van het voorgaande jaar werd op de ondern. Ramboeton van de Amst. Dell Cie, de assistent Schout Velthuys, een jongmensch van 21 jaren, door 2 Javanen met tjan- kols afgemaakt; do Javanen hadden afgesproken hem zoodanig te sarren, dat hij zich aan eon hunner vergrij pen zou en dit zou het sein zijn hom af te maken. De moordenaars roken den in dit geval op do beleende .ver zachtende omstandigheden. Do Land raad veroordeelde één tot 20 jaren en één ter dood. De Raad van Jusittie veranderde diit laatste vonnis in re visie eveneens in 20 jaren en beiden werden naar Java tot ondergaan van hun straf opgezonden. En wat ge schiedt? Don 5en Aug. 1.1. wordt de ter dood veroordeelde Javaan, Paniro ge naamd, aan een getateueerde figuur- op den arm herkend onder een pas aangekomen groep contractanten. Een dergelijke gebeurtenis, waar van men telkenmale in de Indische couranten pendanten aantreft, is wèl geschikt om èn liet vertrouwen in ón de vrees voor ons Indisch ge vangeniswezen weg te nemen en het zijn belaas onze assistenten die het dichtst bij de koelies staan, welke de slachtoffers daarvan zijn, in elk ge val het meest aan levensgevaar zijn blootgesteld. EEN VERONGELUKTE LUCHT SCHIPPER. De Russische kapitein Mag-ievltch, dte van een kolossale hoogte te plet ter viel door het breken van den stuurstang, is met groote plechtigheid begraven! Leger en marine, het mi nisterie eu de Doema waren verte genwoordigd, en een groote menigte was op de been. Een militair bestuurbaar luchtschip zweefde boven de hoofden der toe schouwers. De Tsaar heeft een pensioen van 3000 verleend aan de weduwe en 't kindje van den vlieger. Letteren en Kunst EEN NIEUW STUK VAN FABRICIUS. Naar het N. v. d- D. voor N'ed.-In- die verneemt, zal het gezelschap van Louis Bouwmeester eerlang in stu die nemen een nieuwen één-acter van Fabricius, getiteld „Vader". Hot stukje speelt in een Noder- landsch dorp. Er komen vijf mannen- en drie vrouwenrollen in voocr. Bouw meester zelf speelt natuurlijk de hoofdrol: een oude vader, hulpeloos na een beroerte, die na den dood zij ner echtgenoote. door wie hij, zoo goed en zoo kwaad als het ging, werd onderhouden, ten laste van zijn kin deren zal komen. Die zijn er echter geenszins op gesteld den ouden man in huis te hebben, en besluiten ten laatste hem te... verloten. Te midden van dat kleingeestig, egoïstisch, cy nisch gedoe sterft de oude man, on gezien door de anderen, die eerst te laat tot de ontdekking komen, dat ze een lijk hebben „verloot". TIJDSCHRIFTEN. No. 40 van „Architectura" bevat Mededeeling betreffende het Genoot schap. Lustrumviering. Verslag der 1281ste gewone ledenvergadering, gehouden op Woensdag 5 October 1910, in het Genootschapslokaal in „Parkzicht". Verslag der 10de le denvergadering van de Club van Utrechtsche leden van het Genoot schap „A. et A." Prijsvraag „Roch dale". De tentoonstelling van Ar- chitectuurschetsen in den Haagschen Kunstkring. Scboolbouw (vervolg). Weekbladen en Tijdschriften. Berichten. Open Prijsvragen. Het laatstverschenen nummer van Het veertiendaagsch tijdschrift voor auto-nieuws „De Sirene" bevat Nieuwe stofbestrijdingsmiddelen op de wegen. Splinters. Fiatianu- Oryxiaua. De auto in dienst van het ziekentransport. Het nut van den snelheidsmeter. Verwey en Lugard's afdeeling „Aviatiek'" de Anzani-motor. Hoe vliegt eon aero plane De economie der vlieg machines en de kwestie van den trans oceanischen overtocht De mili taire bruikbaarheid der vliegmachi nes. Boekbespreking. Feuilleton: Per auto van Den Haag naar Reims. Mededeelingen van Michelin. No. 22 van „De Revue der Sporten" bevat: De schietwedstrijden te Am sterdam. Van Rolschaatsen. Rennen en draverijen te Duindigt. De vluchten van Leon Verstraeten te Alkmaar. De wedstrijden op de wielerbaan te Scheveningen. Van het Utrechtsche feest. Het nieuwe korfbal-seizoen. De districts-wed strijden te Utrecht. Mr. J. A. Wel- cker. Schaken. Vele, en zeer mooie foto's sieren dit nummer. Rechtszaken 20 Jaar, beschuldigd van straatroof. Op 11 September wierpen zij zeke ren August Houben, te Heerlen, ge welddadig ter aarde, bonden hem vast en beroofden hem van hot be drag aan gold, dat hij bij zich had. Tegen de mannen is aangevraagd 3 jaar, tegen de vrouw 2 Jaar gevan genisstraf. Pers-Overzicht DE MARINE-BEGROOTING. Na een uitvoerige beschouwing schrijft 't „Algemeen Handelsblad" o. a. Zooals uit het bovenstaande blijkt, zijn wij van meeniug, dat de aanne ming der Marinebegrooting in haar geheel op geen principieele bezwaren mag stuiten. Wij betreuren alleen de politiek der geheelonthouding, die tot dusverre is gevolgd, want wij zijn er van overtuigd, dat in verband met den toestand die tot voorzichtigheid stemt speciaal op het gebied van ons marinebestuur een meer openlij ke uiteenzetting van 's Ministers denk beelden niet anders dan aan de zee macht ten goede zal kunnen komen. DE 46 MILLIOEN. Naar aanleiding van de tegenspraak van het Haagsche Correspondientie- bureau op het bericht van De Avond post over de behandeling van het ont werp voor een fonds voor de kust verdediging, schrijft genoemd blad.: „Die tegenspraak zal echter dade lijk tot do juiste waarde terugge bracht zijn, als men in aanmerkte? neemt, dat de formed© weg brief van Kamervoorzitter tot Regeering alléén daarom niet bewandeld is omdat de zaak zeer spoedoischend was het voorstel stond toch reeds op de agenda; dat do ondervoorzitter van de Kamer onmogelijk kon gaan omdat hij voorzitter was van één der afdeelingon. en dat daarom aan den hoer Eland is verzocht om namens de afdccimg die hol initiatief nam zich ton spoedigste met de Regeering m verbinding te stellen, wijl men be greep dot zonder de geweuachte go- heele of gedeeltelijk» publicatie het onderzoek in de afdeelingen onmoge lijk zou zijn. De Regeering wist van dezen gang van zaken, wist ook waarom de for- meele weg in dit bijzondere geval n.et gevolgd had kunnen worden eu gaf desalniettemin haar inzicht te kennen: cLw.z. dat later tusschen Re geering en Commissie van rappor teurs overlegd zal worden wat er kan worden gepubliceerd. Dat, nu openbaar is geworden, wel ke „eigenaardige" houding in dit mil- lioeneuvoorstel door het ministerie wordt aangenomen, en nu blijkt dat men over deze wijze van behande ling terecht ten ernstigste ontstemd is, dat nu dé president van hot Kabi net zich op een formaliteitsquaestie gaat beroepen, daarbij pogende zijn oordeel ongezegd te maken, is boei begrijpelijk. Handigheidjes dienen nu eenmaal om er zich van te bedienen." Uit de Arbeiderswereld POGING TOT MOORD. De rechtbank te Groningen veroor deelde Johan Wichelen Pegman, we gens poging tot moord op Gepke van Drunen, omdat zij weigerde weder met hem samen te leven, tot 4 jaTen gevangenisstraf. De eisch was 5 jaar. DE AMERSFOORTSCHE APO THEKERS. De Amorsfoortsche kantonrechter heeft de lastige quaestie opgelost, zij het dan al niet In den gewenschten zin der betrokkenen. Den eisoh van het O. M. wees hij toe on die beide apothekers veroordeelde hij tot 1 boete, op grond dat de zaak geduren de don dag moet toegankelijk zijn voor liet publiek. STRAATROOF. Voor de rechtbank te Maastricht stonden terecht twee mijnwerkers, oud 20 en 21 jaar en een vrouw van DE STRIJD IN HET SCHEEPS BOUWBEDRIJF TE BREMEN GEëlNDlGD. De onderhandelingen tusschen die werfarboiders eenerzijds en de Nord- deutsche Axmaturen-fabrik" en de naamlooze vennootschap Weser an derzijds te Breinen, hebben geleid tot vereffening van alle punten van ge schil. Gemengd Nieuws- HET XÏNST.ÏANDE CONSISTORIE. De Romeinsche correspondent van „De Tijd" meldt: „Op den 21en November zuilen in het alsdan te houden geheim consis torie twaalf kardinalen benoemd worden, ander wie de pauselijke ma jor domus, mgr. Blaleti, de aarts-bis schoppen van Pairijs en van Westmin ster, mgr. Amette en mgr. Bourne, de pater-jeznlet Ehrie en pater Cor mier, magister-generaal der DomLni- FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Middelburg. J. W. van der Lin de, broodbakker, te Vlissingen. Rech- ter-commissaris mr. L. van Andel curator mr. P. J. van Borlel. Tiel. I. Glaser, koopman in visch en fruit te Culemborg. Rechter commissaris mr. A. G. A. ridder Van Rappord curator mr. J. Versteegh. 's-Hertogenbosch. J. B. van Dommelen, koopman te Baardwijk. Rechter-commissaris mr. De Menthon Bake curator mr. J. B. J. Timmer- 's-Hertogenbosch. J. Bloeiuers, landbouwer te Escharen. Rechter commissaris mr. De Menthon Bake curator mr. L. van Heyst. 's-Gravenhage. W. J. v. d. Broek Pzn., vleeschhouwer, aldaar. Rechter commissaris mr. J. van Gelein VI- tringa curator mr. D. v. d. Goot. L. E. Forstmann, echtgenoote van W. Vopel, openbare koopvrouw, aldaar. Rechter-cominissaris mr. F. Beudeker curator mr. J. Plantenga. Wed. P. J. v. d. List—Monchen, aldaar. Rechter-commissaris mr. C. W. Schlingemann curator mevr. mr. C. C. BakkerVan Bosse. P. H. Peters, aldaar. Rechter commissaris mr. P. Polvliet; curator mr. H. P. C. van Wijk. A. van Rijswijk, schoenmaker, aldaar. Rechter-commissaris mr. Van Sandick curator mr H. Hannema. K. Dorsman, te Delft. Rechter commissaris jhr. mr. Van Meeuwen curator mej. mr. G. J. Stemberg. D. F. Boekee, bloemist te Voor schoten. Rechter-commissaris mr. H. W. van Sandickcurator mr H. M. A. Coebe'rgh. Geéindigd N. Kit, bakker le Zeist J. Beckers, tapper en winkelier te Montfoort P. W. N'abbeo, schoenmaker te Ble- rick. B. Vogel, kleermaker te Kessel. Th. Looimans, landbouwer te So meren. J. H. Coenen, herbergier te Ha»- len. H. H. Peetere, vente rte Linne. IJ van Meeuwen Jr., koopman la groenten, te Gorinchem. B. Kockx, handelende onder de fir ma B. de Vries, te Amsterdam. Opgeheven F. G. M. Barendse, losse werkman, te Amsterdam. Stoomvaartberichten STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Ambon (thuisreis) passeerde 10 October 10 uur voorm., Oueesant. Het stoomschip Bali (uitreis) ver trok 12 October van Antwerpen. Het stoomschip Java (thuisreis) ar riveerde 12 October te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st Malang, thuisreis, is 12 Oct, Ouessant gepasseerd. Het st. Medan arriveerde 13 Oct, van Hamburg te Rotterdam. Het st. Ophir arriveelde 13 Octo ber van Rotterdam te Padang. Het st Tabanan, thuisreis, is 12 Oct Sagrcs gepasseerd. Het st Wilis, thuisreis, vertrok 12 Oct. van Perim. HOLLAND—AMERIKA-LUN. Het st Nieuw Amsterdam arriveer de 13 Oct van New-York te Rotter dam. Het st. Zijldijk vert 13 Oct van Rotterdam naar Montreal. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het st Prins der Nederlanden, thuisreis, vertrok 12 Oct des nam. 5 uur van Havre. >ebrs. haaxu-km. DE BOSCHBRANDEN IN NOORD-AMERIKA. De staatssecéfetaris te Ottowa sein de aan den Hoogen Commissaris voor Canada, omtrent de boschbranden, dat de berichten in da bladen over dreven zijn. Volgens de laatste be richten gingen in Ontario geen men- schenlevens verloren. Het venlie6 aan menschenlevens in Minnesota be draagt ongeveer 150. Het vuur neeant in kracht af. Volgens een telegram uit Warroad jaagt de wind de vlammen thans weer naar het reeds verbrande ge bied, waardoor de toestand dus is verbeterd. Er zijn reeds maatregelen geno men voor den herbouw van Beau- dotte en Spooner. EEN WAANZINNIGE. Een advocaat te Rome, die aan vervolgingswaanzin leed, heeft zich in zijn huis gebarricadeerd, en van zijn ramen uit op de straat geschoten. Een vrouw is gedood en eenige voor bijgangers zij a zwaar gewond. De brandweer heeft tevergeefs getracht den ongelukkige weg te spuiten, of hem ten minste tot rede te brengen. Men zal thans moeten trachten lieic met geweld uit zijn voetlng te ver drijven. CHOLERA. Volgens een bericht heeft zich le Londen een geval van Aziatische cho lera voorgedaan. Een jongmensch, Hudson genaamd, stierf aan doze ziekte in het Royal Free Hospital", nadat hij acht dagen was verpleegd. Eer hij naar het hospitaal werd ver voerd, hfceft hij geruiuien tijd, met de ziekte onder de leden, vrij door Londen gewandeld en in verschillen de hotels geslupen, zoodat hoogst waarschijnlijk tal van personen door hem bosniet zijn. Aanbevelenswaardige Merk BORDEAUX MEDOC MEDOO SUP. PALILLAC MEDOC St. EMILION. ST. ESTEPHB) PALUS DE LUDON CHAT. ST. LOUBÈS ST. JÜLIEN BAOÜR S ENE JAC ANTEN AO i, M*RGAUX CHAT. LEOVILLE per Anker f 22.50 24.— ,28.— ,30.— 32.— ,34.— ,34.— f* f» ii a 40.— 44.— 48.— Ondergeteekende bercht hiermede, dat de van de Firma H. C. LOUWERSE en Zn., sinds jaren gevestigd (hoek Anegang) Telefoonnummer 1384 Mij vleiende het vertrouwen door de Firma LOUWERSE zooveel jaren genoten, waardig te maken, door de tegenwoordige en vroegere clientèle op de meest reëele wijze te bedienen, teekent onder beleefde aanbeveling Hoogachtend UEd. dw.dr. Het beste, smakelijkste en voedzaamste Bruinbrood. Voor Haarlem en omgeving uitsluitend gebakken door:

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7