Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 15 October 1910. Hoogste barometerstand 779.9 m.M. te Bresiau (Duitschland); laagste 760.9 m.M. te Hapaxanda (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van ^6 October: Wlndi: meest matige Oostelijke tot ^Zuld-Oofitelijken wind. Gesteldheid van de lucht: licht be- .Jwolkt, droog weer. Temperatuur: geringe verandering, .Waarschijnlijk nachtvorst JBAHOMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 'hur 768 m.M. Vooruitgang. - Vorige stand te 2 uur 774 nvM. OPGAVE VAN: ^OH. M. SCHMIDT Optlolen - y. 'OI-S.TRA^T HAARl.N, Tiièrmometerstand f t© Haarlem. x —T .Zaterdag 16 October 4 'Hoogste'gisteren 9 uur. N fc. '49 ■LaagsU hedennaoht 'f ''F. 49 fioogste heden tot 19 uur F. 60 HOOG- en LAAQWATER8TANDEN IC October. Hoog water. IJmuldön v.m. lu. 8m.;n.m. lu. 89 m Katwijk v.m.lBu.88m.;Q.m. lu. 4m Petten v.m. lu. 93 m.; mm. lu. 49 m Laag water. iJmoIden>.m. öu. 8 m.; n.m. lOu. 29m ■Katwijk v.m. 8u. 48 m.; n.m. lOu. 9m petten v.m.l0u.83m., n.m. lOu. 60m 17 October. v Hoog water, t/müïdenv.tn. iu. 48 m.; n.m. 2u. 10 m Katwijk v.m. lu.28m.;n.m. lu. 45m ■Petten v.m. Bu. 8m.;n.m. Bu. 80 m Laag water. IJmuidenv.m. Bu. 48in.;n.m.l0u.l0m Katwijk v.m. 9u. 28 m.; n.m. 9u. 60m Petten v.m. llu. 18m-;n.m.llu. 40m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto'» en andere voertui gen enz. moet te 5 u. 32 m. gescltieden. Baden. In het douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de algeloopen week 708 baden genomen in dat aan het Leidscheplein 1119. GOEDGEKEURDE STATUTEN. De St.-Ct. bevat de Koninklijk goed gekeurde statuten van de Coöperatie ve bouwvereeniging „Delftzicht", te Haarlem. Het doel dezer bouwvereeniging is ean hare leden eigen woonhuizen te verschaffen. Zij wordt aangegaan voor den tijd van 29 achtereenvolgende Jaren en 8 achtereenvolgende maanden, die ge rekend worden te zijn aangevangen 1 September 1910. EEN VLIEGMACHINE. Jaap Eden en een vriend zijn se dert een maand bezig een verkleinden Blériot-ééndekker te maken. Het toe stel is van bamboes, doorvlochten met ijzerdraad. meet 5 meter in de lengte en evenveel in de breedte, wanneer de yweefvlakten zijn aangebracht. Deze ïijn nog niet gereed, daar men wacht op het taf-doek, dat door de Michelin- fabriek moet geleverd worden. Het ge wicht van het toestel is maar 30 kg. Of het toestelletje iets presteeren «al, moet de tijd leeren. We zijn wel ^enigermate sceptisch, daar het con- Btrueeren van zulk een machine vrij veel werktuigkundige kennis ver- eischt en vooral, omdat de vervaar digers van meening zijn, dat een 11/2 -paard» fiets-motor voldoende i3. Dit nu is aan zeer gerechten twijfel •'Onderhevig, daar de gewone toestellen -ïneestal een 50 P.K. motor hebben. Gisteravond is bij het proefrijden Van de machine de koperen schroef Btuk geslagen. Nu zal er een van mo- ioniehout worden aangemaakt. Geld vermist Op 30 Augustus werd per Van Gend «n Loos van hier een pakje naar Brumraen verzonden, waarin een cou vert, inhoudende één bankbiljet van 40 cn één van 10 en twee guldens. Dit pakje is te Bruramen aangeko men,, maar liet geld was weg. Thans Is bij de Haarlemsche politie aangifte van het geval Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij •Th. W. Donkerts, Lange Hearen- 'fctraat 104 b. een portemonnaie met A^nhqud. W. Nieman, Begijnhof 7, een ket- -Ung van een waschmachine. L. Metselaar, Oranjestraat 7, een .wagon kleedje. H. de Boer, Potgieterstraat 16, een gouden ring. A. Swens, Gravinnesteeg no. 5, een boxhond. H. Savrij, Raamvest 13 B, een por- Jemonnaie met inhoud. Opdevoordracht Onze vroegere stadgenoote mej. H. Miesyerus. nu onderwijzeres te Castri- cum, komt voor als no. 1 op de voor dracht voor onderwijzeres uun een openbare lagere school te 's-Graven- hage. Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. O o 1 i c h t. Het ijzeren scheepje, dat gezonken is nabij Aalsmeer en waarvan wij in hot vorig nummer melding maakten, is gisteren gelicht. Met een sleepboot is de schuit naar Halfweg gebracht. Do lading ia grootendeels verloren gegaan. Men vermoedt, dat de oorzaak van liet ziuken is geweest, het te diep la- don van het scheepje. In oen gehouden vergadering van de district-organisatie van Patrimo nium Haarlemmermeer en omstre ken is het navolgende besloten ter kennis van de verschillende afdeelin- gen In de omgeving te brengen: In verband met de ernstige balda digheden, die tegenwoordig telkens in de Haarlemmermeer voorkomen, keurt zij die openbaring van Revolu tie ten sterkste af en wijst de arbei ders op het verkeerd© en onwaardige van zulke handelingen, hoewel het ten zeerste wordt betreurd, diat som mige landbouwers door het passet van inwoners en het gebruiken van vreemde arbeidskrachten, sommige arbeiders daardoor in verzoeking brengen om tot verkeerde handelin gen over te gaan, welke later menig maal worden betreurd. Het is zaak tegenwoordig te' Hoofd dorp, om al wat niet spijkervost is en buiten staat of ligt, des avonds in veiligheid te brengen. Zoo kwam de heer V. te Hoofddorp hedenmorgen tot de ontdekking, dat uit de Zomer tent voor zijne woning staapde een armstoel was ontvreemd. SI.OTERDUK. Aan den Do Ruyterweg is oen tim merman van de derde verdieping van eon in aanbouw zijnd huis gevallen en in bedenked ijken toestand naar 't gasthuis te Amsterdam vervoerd. BEVERWIJK. Bij de hedenavond door den archi tect Rutger v. d. Ploeg gehouden aanbesteding voor het bouwen van 2 woningen voor den heer J. R. D. Sin- nige te Heemskerk, waren ingekomen 14 biljetten. Hoogste was de heer II. Hongerden alhier met f 60.15, laagste do heer C. Rol te Uitgeest met f 5455 aan wien het werk is gegund. De begrooting bedroeg f 5725. VELSEN. De N. V. Roductor Electr Maatsch., verzoekt aan den Raad voor de straatverlichting te doen gebruiken haar reductive en lampen. Do heer R. Dekker heeft wegens gezondheidsredenen eervol ontslag aangevraagd als onderwijzer aan do O. L. school te Velsen. Een paard, eigendom van den heer del Court van Krimpen, is aan milt vuur gestorven. In November a.s. zullen periodiek aftreden als leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken, de hoeren: H. Sant, A. F. C. Böckmann, A. Ple ging, G. Dekker, A. M. Roggeband en F. P. Vermeulen. VELSEN.. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Velsen op Dinsdag 18 October 1910, voorm. 10 uur, ten gemeentehuize. 1. Installatie nieuw benoemd lid. Inrichting notulen. 2. Benoeming van een wethouder. 3. Idem van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4. Ingekomen stukken. 5. Proces-verbaal van kasöpneming 6. Vaststelling der verordening op het verleenen van bijdragen voor verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid. 7. Adressen a. Vereeniging Vooruitgang", om een bijdrage uit de gemeentekas. b. Mej. c. C. Hofman om eervol ontslag als onderwijzeres. c. R. Deikker, om eervol ontslag als onderwijzer, om gezondheidsredenen. d. Afdeeling Kennemerland van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers, om gebruik van twee school lokalen voor onderwijs aan volwasse nen en toekenning subsidie daar voor e. Reductor Electriciteits Mij. om invoering van reductoren aan lam pen (straatverlichting). f. Ambtenaren ter Secretarie omver- betering van jaarwedde. g. Ambtenaar in zake vervolging plaatselijke belastingen om verbete ring van zijn jaarwedde.. h. Centraal Drankweer-comité in de gemeente Velsen, om op de be groeting voor 1911 een subsidie Uit te trekken voor drankbestrijding. 8. Vaststelling der begrootingen voor 1911 a van do gemeente met bijlagen. b. van de armbesturen. c. van de gecontracteerde wegen. d. goedkeuring begrooting Kamer van koophandel en Fabrieken. 9. Verordeningen op de keuring wan levensmiddelen. 10. Vaststelling pensioengrondslag leeraren Burgeravondschool. 11. Wijziging begrooting Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1910. 12. Benoeming n. onderwijzer in handelsrekenen, enz., herhalingsonderwijs. b. lid van het R.-K. Armbestuu» SASSENHEIM. De famflte B. te Sassenhcim onder vond telkens na het eten verschijn selen van vergiftiging. Thans is ge bleken dat in een regenton waaruit het water gehaald werd, luciferskop pen gevonden werden. De zaak is thans in onderzoek. Binnenland GEEX POSTPAKKETTEN NAAR FRANKRIJK. De directeur-generaal der posterijei en telegraphic brengt ter kennis, dat in verband niet de in Frankrijk voor komende staking van spoorwegperso neel, tot nadere mededeeling door de postkantoren geen postpakketten zul len worden aangenomen bestemd voor Frankrijk, of voor landen naar welke de verzending over Frankrijk plaats vindt. BRANDEN. Gistermorgen is te Jorwerd de boer derij van de weduwe Buys afge brand. Slechts enkele Dieubelen kon den worden gered. Verzekering dekt de schade. HET GEVAARLIJKE SPEELGOED. De blikken „vliegertjes" hebben ook te Utrecht tal van slachtoffers ge eischt Naar het „U. D." verneemt, zijn in bet Ooglijdersgasthuis aldaar drie jongens behandeld, van wie één zijn oog voorgoed zal moeten mis- INBRAAK TE OOSTERBEEK. Ons wordt gemeld Hedennacht is ingebroken in den Goedkoopen Winkel van den heer V. Blok, Weversstraat, te Oosterbeek. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door de glazen zijdeur, waar zij een ruit verbrijzeld hebben. Na eerst de geldlade te hebben door zocht, zijn zij naar de huiskamer ge gaan en hebben daar alle kasten door zocht Uit de secretaire is een som van bijna 200 aan papieren- en zil vergeld verdwenen. Zelfs geldbakjes, .rin zich de winkelontvangsten bevonden, zijn verdwenen. Andere za ken van waarde worden niet vermist Zelfs het gouden horloge is niet me degenomen. De heeren hebben schijn baar op hun gemak alles doorzocht. Zij hebben zich bediend van een kaarsje, dat zij hebben achtergelaten, en dat waarschijnlijk bestemd was om de goederen beter te kunnen opne men. De burgemeester en de gemeente politie hebben zich spoedig naar het terrein, waar de diefstal plaats had, begeven en hebben proces-verbaal in een en ander opgemaakt Vermoedelijk zal met een politie hond worden gewerkt DE MOORD TE OOSTERBEEK. De instructie togen Renesse i3 he den gesloten. Binnen enkele dagen wordt de zaak naar de openbare te rechtzitting verwezen. De zaak wordt waarschijnlijk met gesloten deuren behandeld. NEDERLAND OP DE TENTOON STELLING TE ROUBA1X. Te Roubair (Noord Frankrijk) zal in 1911 een in ternationaltf tentoon stelling gehouden worden. Voor ons land is een Nederland sche commissie benoemd. De-ze heeft zich naast medewerking van de Nodferlandscho inzenders in de al lereerste plaats tot taak gesteld de inrichting van een uitgebreide Ne derlandsche en Nederlandsch-Indi- sche Handels-inlichtingsdienst; wel ke dienst met een daaraan verbonden showroom en" een leeskamer, in een afzonderlijk Nedierlandsoh Paviljoen van niet te giroote omvang zal worden ingericht. Waar de commissie hare taak zon der Regeer ingssubsldae aanvaardt, zal zij, dooT een beroep op de parti culiere belangstelling en medewer king trachten te bereiken, Nederland en waardige zij het ook niet grootsche wijze, als dit jaar te Brus sel het geval ls vertgenwoordlgd te doen zijn. Dezer -dagen wordt 't reglement voor da tentoonstelling rondgezonden. HULDEBETOON. Vanwege het korps tarpedisten le Brielle werden hedjn op de graven der op "14 October 1909 bij de pikrine- zuurontploffing nabij Katwijk, zoo noodlottig omgekomenen kransen vetyl levende bloemen nedergelegd. OVERLEDEN. Men meldt ons: Hedenmorgen over leed de lieer A. R. Holsheimer, die sedert 17 jaar commissaris van poli tie te Goes is geweest. ONGELUKKEN^ Do werkman V. te Zevenhoven kreeg bij liet bietenvervoer aan den Amstel door het op hol raken van het paard een wagenwiel over het hoofd en was terstond dood. Do ongelukki ge was 28 jaar oud. CORANTIJN-EXPEDITIE. Naar we vernemen, is van den Gou verneur van Suriname bericht geko men, dat luitenant Kaiser en Dr. Hulk, van de Corantijn-expeditie, bei den gezond zijn en dat, verdere plaii- over de voortzetting der expedi tie onbekend zijn. DE NIEUWE ZEEHAVEN TE ZAANDAM. De werken voor do uitbreiding der ieuwe zeehaven te Zaandam vorde ren flink, dank zij in niet geringe mate het prachtige droge najaars weer. De oostelijke afsluitdijk is thans geheel voltooid, zoodat met het op spuiten van het terrein tusschen de zen dijk en den spoordijk een aan vang kan gemaakt worden. Ook is men begonnen met het tij- dolijk omleggen der electrische ka naalverlichting voor de toekomstige invaart der haven, aangezien dit dradennct bij het uitbaggeren der nieuwe monding in den weg ligt Ia mén hiermede klaar, dan kan spoe dig ook het uitbaggeren voor do in vaart ter hand genomen worden. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS. Do Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Holland s Noorderkwartier en de Bond van Zui velfabrieken in Noord-Holland 'neb ben, met behulp van bijdragen var belanghebbenden, schoolgelden en subsidies van het rijk en de provincie een instelling in het leven geroepen met het doel, practisch bekwamo en grondig theoretisch ontwikkelde kaas makers, in het bijzonder ten behoeve van de Noord-Hollandsche fabriek matige kaasindustrie, to vormen. Donderdagmiddag is in het gebouw van het zuivelconsu I entschap te Hoorn, waar ook de lessen zullen worden gegeven, deze vakschool voor kaasmakers op officieele wijze ge opend door den inspecteur van liet landbouwonderwijs, dr. K. H. M. van der Zande. Onder do aanwezigen bevonden zich o. a. de commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, de heeren Forf en Zijp, leden van Gedeputeerde Staten en de heer II. W. de Jonchee- re. burgemeester van Hoorn. De directeur-generaal van den landbouw liad kennis van verhinde ring gegeven wegens ambtsbezighe den. De heer J. Best Nz., voorzitter van de Regelingsoommissie, heette de aan wezigen welkom, waarna de inspec teur van het landbouwonderwijs, dr. Van der Zonde, do openingsrede hield. De commissaris der Koningin sprak vervolgens een rede uit, waarna ten slotte het woord werd gevoerd dooi den burgemeester van Hoorn. Voordat met de lessen een aan vang werd gemaakt, hield de zuivel- consulent voor Noord-Holland, dr. L. T. C. Scheij, een voordracht over de belangrijkheid der fabriekskaasberei- dlng. Gemengd Nieuws PARUS-BRUSSEL PER LUCHTSCHIP. Wijnmalen heeft alle toebereidselen gereed om Zondag den tocht Parijs- Brussel te ondernemen. Wanneer het weer meewerkt, ver trekt hij Zondagmorgen om 5 uur reeds uit Parijs, teneinde het moge lijk te maken om nog denzelfden dag weer in Parijs terug te komen. Daartoe zal dan ook in Brussel slechts een zeer kort oponthoud plaats vinden. EEN AANSLAG OP EEN TREIN. Gisteren heeft bij Uskub in Turkije, en een goederentrein voorbijreed, een ontploffing plaats gehad. G Wa gens zijn geheel vernield en 4 reizi gers zijn gedood. Men gelooft, dat een aanslag op een militairen trein was bedoeld. STORM. Dezer dagen heeft een heftige storm gewoed aan de kust van de Oostzee, die soms tot een orkaan werd en groo- te verwoestingen heeft veroorzaakt. In de Buurt van Riga zijn drie zeil schepen aan land geworpen en een deel der bemanningen is omgeko men. Het aantal schepen, die averij hebben opgeloopen schijnt groot te zijn. INGESTORT. Een correspondent schrijft ons: Hedenmorgen is een drukkerij op de Grand Place Malines te Brussel ingestort. Een tiental personen werd onder de puinhoopen bedolven. Twee lijken, waaronder dat van de vrouw van dien drukker werden roeds onder do puinhoopen vandaan gehaald. Ook gelukte het nog verscheidene zwaar gewonden te bevrijden. Alle Servische onderwijzers in het Macodonisrhe wilajet Uskub hebben order gekregen, hun betrekking neer te leggen. Kerk en School RECTOR VERHOEVEN. Vrijdag is plotseling overleden de heer -Jac. Verhoeven, rector van het R. K. Gasthuis te Steenbergen. Dé overledene werd in 1874 te Breda geboren, in 1900 tot priester gewijd, en in 1905 benoemd tot rector te Steenbergen. ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor theore tisch geneeskundig tweede gedeelte de heer J. F. de Boer doctoraal exainon geneeskunde cum laude de heer G. Stijfhoorn candidaatsex. plant- en dierkunde de heer P. Kruizinga, Leiden. Geslaagd voor doctoraal examen in de rechten de heer J. J- Fock. Delft. (Technische Hoogeschool). De promotie van den heer li. A. Brou wer. w. i., tot doctor in de technische wetenschap, geschiedde met lof. Utrecht. Gesl. cand. ex. geneesk. de heer P. J. Stigtcr tweede nat. ex. de heer J. F. Bekker. Amsterdam. Geslaagd voor candi- daats-examen rechtswetenschap de heer M. L. Kan. Leiden. Geslaagd voor het docto raal examen in het Romeinsch-Hul- landsch recht, de heer C. P. van der Merwo voor het doctoraal examen in de rechttn, de heer W. Etty voor propaedeutisch examen in de genees kunde, de heer Ph. van Blankcn- stein voor het voorbereidend exrw tot den Ned.-Ind. adm. dienst, de heer J. R. van Bcusekom, Groningen. Gesl. voorb. jveneosk, ex. mej. Th. G. Swaters van Schaum- burg. Utrecht. Geslaagd doet. rechtsw. dc heer J. H. A. Dubois. Letteren en Kunst CARUSO. Caruso is te Munchcn wél ongeluk kig. Eorst heeft hij een spijker in zijn scheenbeen gekregen en nu is hem een nieuw ongeluk overkomen. De kunstenaar was als Rodolphc in Puc cini's „Bohème" opgetreden en werd na het 2de bedrijf met geestdrift, te ruggeroepen. Toen Caruso eindelijk het looneel verlaten wilde, stootte hij het hoofd tegen een ijzeren staaf, die door tooneelknechts juist opgeheven zou worden. De zanger bleef bewuste loos liggen, doch kwam gelukkig spoedig liij en gevoelde zich in staat in het laatste bedrijf op te treden. Doch mi afloop van dc voorstelling bleek de stoot tegon het hoofd toch flink aangekomen de zware pruik heeft Caruso, volgens den ter hulp geroepen medicus, voor hersenschud ding bewaard. Echter heeft de dokter het optreden gedurende de eerstvol gende dagen ten strengste verboden. Koloniën LUI TENANT J. VAN HOLST PELLEKAAN. Naar uit Koeta Iladja werd ge seind, is dc aan de liera door een dwangarbeider te Indrapoera toege brachte zware verwonding overleden eerste-luitenant J. van Holst Pelle- kaan onder groote belangstelling be graven. Majoor Filet en ds. Horseling spra ken aan de groeve. De dwangarbei der-moordenaar werd neergeschoten. Uit de Arbeiderswereld TEXTIELINDUSTRIE. In de fabrieksvergadering van wevers der firma J. F. Scholton en Zn. werd doo>r de commissie verslag uitgebracht over hoar onderhoud met de firmanten. De firmanten hadden alle verzoe ken der wevers van do hand gowc- le. 20 loonsverhooging; 2e. betere regeling van het boete stelsel; 3e. wijziging hulpenstelsel; 4e wijziging wachtgeldstelseT; 5e. vergoeding voor verwerking van slechte grondstoffen. Aan het slot der vergadering werd de kwestie door de wevers in handen gesteld van do volgend© organisaties: De Eendracht. Unites, Vrije Organi satie en R.-K. Organisatie. De houding der organisaties is nog niet bepaald. Sport em Wedstrijden VOETBAL. H. V. V. III is thans opgenomen in den H. V. B. en wordt ingedeeld in de 3e klasse B. VLIEGEN TE 'S-GRAVENHAGE. Ook gisteren bleek de wind te sterk, ora het vliegen mogelijk to maken. 'Telegrammen De Spoorwegstaking. PARUS, 14 October. (Reuler's bij zondere dienst). Op het Noovdernet is een verbetering van den toestand ingetreden en is het zeer rustig. Te St. Omer is het personeel weder voltallig. Op de P. L. M. melden zich voort durend meer stakers aan tot hervat ting van den arbeidmen beschouwt de stakingsbeweging daar dan ook als geëindigd. Te liellogarde zijn, naar men zegt, de beambten van de ceintuurbaan van plan, morgenochtend den arbeid te hervatten. Te Cornpiègne is «ene vergadering gehouden om te protesteeren tegen de spoorwegstaking. Twee geniesoldaten, die stokers van de Edison-fabriek te Parijs zouden vervangen, zijn door stakers gewond. PARIJS, 15 October. (Reuter's bij zondere dienst). Na verschillende redevoeringen nam de socialistische meeting een motie aan. waarin cle solidariteit met de spoorwegbeamb ten werd afgekondigd, en waarin de houding van de regeering werd afge keurd. De meeting ging kalm uiteen. Eenige betoogers, die wat lantaarns hadden uitgedraaid, losten twee re volverschoten on de politie. Niemand werd geraakt. De rust is hersteld. Te St. Etienne besloten de spoor wegbeambten tot staking. De ambtenaren le Rijssel seinden aan het stakingscomité, dat dit het initiatief zou nemen voor een bespre king met de regeering, opdat deze bemiddelend zal optreden tusschen de spoorwegbeambten en de maatschap pijen Te Marseille besloten de spoorweg beambten zich bij de staking aan te sluiten. („Hbld."). Men seint ons uit Amsterdam Uit Brussel vernemen we, dat de expres-treinen naar Parijs hedenoch tend en hedenvoormiddag op" gewo nen tijd vertrokken zijn. 394ste Staatsloterij. 5e Klasse, 17e I.ijst. TREKKING VAN 15 OCT. No. 10992 1000 met premie van 30,000. No. 14565 f 200 met premie van ƒ3000. No. 17190 2000. No. 19747 400. No. 1S73C f200. No. 18743 100. Prijzen van f 70. 1434 3080 3611 6585 13684 18201 20188 1672 3285 5148 9918 14049 183<)5 20268 2337 3438 6041 10709 14748 18433 Op onderstaande numihe prijzen ge.vaileu 209 3775 6708 0069 124SG 229 4188 6785 12482 S02 425 0 6'J29 10202 J26Ó9 459 4687 6970 10378 12669 716 6276 7185 10779 12323 879 6396 7727 10938 12944 1101 5411 7792 11407 12955 1124 6627 7332 12038 13298 2281 5927 8023 12189 13300 32Ü0 6128 8576 12220 13371 8228 6280 8994 12474 13523 zijn geen 13640 14038 1 i '79 14789 J6559 15879 16418 Höfi4 16814 17350 17177 17683 17817 18076 19010 19121 19204 19296 20594 2ÖD93 Stoomvaartberichtcn ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Malang arriveerde 14 Oct. van Java te Rotterdam. KON. I10LL. LLOYD. Het st. Hollandia (uitreis) vertrok 14 Oct. van Boulogne. STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Billiton, arriveerde 13 October von Amsterdam to Ham burg. Het stoomschip Celebes, van Am sterdam naar Batavia, passeerde 13 Oct. Kaap St. Vincent. Het stoomschip Prinses Juliana, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 13 Oct. van Genua. Het st. Bali, uitreis, arriveerde 14 Oct. te Southampton. Ilct st. Lombok, uitreis, passeerde' 13 Oct. Point do Galle. KON. WEST-IND. MAIL DIENST. Het st. Prins der Nederlanden ar riveerde 14 Oct. van West-Indiê te Amsterdam. Het st. Prins Maurits vertrok 14 Oct. van Amsterdam naar Parama ribo. Burgerïijke Stand HAARLEM. BEVALLEN Oct. 14. J. II. SikkinkFrancken, z.. SPAARNDAM. BEVALLEN A. C. Vreeken, geb. De Vries, d. Amsterdamscbe Beurs Openingskoersen van 15 October 1910, LABOUCHERE O Y li NS Co.'s BANS Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577, ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 101/2, Pref. Peru 37. RUBBER-AANDEELEN. Interc. 29 1/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Luier. Koninklijke Petr. 4491/2, Dordt- sche Olie 150, Geconsolideerde 323, Su matra Palembang 171 1/2, Orion 128 R. 123. MI.TNAANDEET.EN. Cultuur Vorstenlanden 161, Winst- bew. 133. AMERIKA ANSCHE MARKT vast. Atchison Topeka 105, Denver 353/8, Erie 30 7/8. Kansas 33 3/4, 34. Preferen te 67 1/4, Missouri 36 3/4, Ontario 441/2. Rock Island 33 1/2. Southern Rails 27 1/2, Southern Pacific 118, Union Pacific 172 1/2, C. Wabash 19, Wabash Pittsburg 6 3/4, Steel 75 5/8, Carren 53 7/8, C. Marine's 5 5/8, Pre ferente 18 3/8, 66 5/16, Amalgamated 69 3/8, C. Cigars 66 1/2, 67, P. C. 20 1/2 FAILLISSEMENTEN. De voortvluchtige Utrechtsche ad- 'ocaat, mr. A. P. J. AL van G., was curator in de volgende faillissemen ten T. H. de Vries, graanhandelaar, te Vzeeland G. E. W. van Kesteren, vroeger koopman, te UtrechtJ. IL Koekkoek, te BaarnS. Polak, win kelier in meubelen, te UtrechtJ. L,- de Loozc, handelaar in torenuurwer ken, tc AmersfoortPh. II. v. Noord, steenfabrikant te Driebergen. De rechtbank te Utrecht heeft te zijner vervanging als curator Be noemd: in de eerste drie faillisse menten mr. J. F. E. Claringbould, en in de laatste drie mr. P. G. H. Dop. Marktnieuws BEVERWIJK. Groentenmarkt van 14 Oct 1910 Spinazie per Heet. 50 ct. Postelein per mandje 20 ct. Andijvie 100 str. 1. Wortelen, 100 bos 8. Schorseneeren per bos 10 ct. Aardap. klei, per Heet. f 3.25. Id. zand peT Heet. 1 4.50. Doppers per Kilo 16 ct. Capucijners 18 ct. Sn ij boonen per 1000 f 2.50. Heerenboonen per 1000 40 ct' Bloemkool per 100 6—ƒ10. Uien, per Heet. 2. Prei per bos 10 ct. Sla, per 100 krop 1. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie per bos 5 ct Appelen per Heet. 69. Peren per Heet. 6. &0¥EOTEBmËN Faillissement Bij vonnis van de Arrondissement»" Rechtbank te Haarlem, d.d. 11 Octo; bar 1910, is H. MULDER, timmerman en aannemer, wonend© te Haarlem, verklaard in staat van faillissement,) met benoeming van den Edel Achtba ren Heer Mr. W. H. VAN NES VAN MEERKERK tot Rechter-Commissaïü en van den onder get eokende, Advo caat en Procureur, kantoor houden de te Haarlem, Spaarne 94, tot Cu rator, De Curator, Mr. A. II. J. MERENSu PRO DEO. ECHTSCHEIDING. Bij vonnis der Air.-Rechtbank t* riem van den 5en April 1910, is \\v ri.-PiiTriTlTZ 5e Klasse 16e Lijst: 10417 f 70 m. 6417 70. No. 5289 70 en 14213 70 m.z. m- niet. het huwelijk van ANNA GEERTRUI- DA REESER, huishoudster, wonend» to N Eiavi im ..- en CORNELIS AR» NOI.DUS ZIMMERMAN, kleermakerij (wonende tc Schoten, door ochtschek -Eng onilmn-lon verklaard met all"' wei'.eHjko gevolgen daarvan. De Procureur van EiscneresA J Mr. 1). H. ANDREAS-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2