NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8380 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 18 OCTOBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: ^an regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem-.-••• 1 -20 -o Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 J>J X Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 (jR/ Af fa 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contanL UauSS ZoTdTgSlad, 'voir Haarlem' C Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Ter vereenvoudiging en be spoediging verzoeken wij be leefd, advertentiën en abonnemen ten op te geven aan onze Admi nistratie, telefoonnummer 724; berichten en andere mede- deelingen, den redactioneelen inhoud der courant betreffende, aan de Redactie, telefoonnum mer 600; drukwerkorders of prijsaan vragen daaromtrent aan den chef der drukkerij, telefoon nummer 122. AGENDA WOENSDAG 19 OCTOBER. Soc. Vereeniging: ,,De Dageraad": Openbare vergadering. Spreker. Jioer J. v. d. Brink, 8 1/2 uur. Stadsnieuws OmOnsileen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden oase lezers een artikel „Een Reis 0111 de Wereld" (Slot), in de rubriek Om Ons Heen. VOLKSWEERBAARHEID. Men meldt ons: Telken jaro wanneer de schietoe feningen in de duinen te Overveen geëindigd zijn, die in de zomasrmaan- dien plaats hebben, wordt onder' de le den der schietvereeniging Volks weerbaarheid een onderlinge sclüet- wedstrijd gehouden tot een aangena me sluiting van 't seizoen. Nadat de leden zich eerst een aantal maanden geoefond hebben, kunnen zij dan la ten zien wie de beste schutters zijn en hebben zij tevens gelegenheid fraaie prijzen te verwerven. Zoo ook dit jaar. Deze prijzen zija Maandagavond uitgereikt in het gymnastieklokaal aan do Bakenesser- gracht, waar de leden in de winter maanden ziich wekelijks oefenen, door den voorzitter van het afdee- iingsbestuur, den heer WijnoJdy Da niels. in tegenwoordigheid o.a. van een i co leden van het afdeelingsbe- etuur. De heer Daniels herinnerde daar bij o m. aan het nut, dat de schiet oefeningen kunnen afwerpen ten ba te van dc verdediging des vaderlands en bracht hulde aan de schutters, die zoo kranig waren uitgekomen. Hij stelde verder in liet licht, dat steeds onder de leden der schietvereeniging zulk een aangename, kameraad schappelijke geest heerschende is en bracht, onder herliaalde toejuichin gen der leden hulde en dank aan den leider der oefeningen en voorzitter der schietvereeniging tevens, den ser geant-majoor L. E. de Jong, in waar- beid de ziel van Volksweerbaarheid in Haarlem, die steeds-zich geheel en al aun de vereeniging geeft en haar zijn beste krachten wijdt. Daarna had de uitreiking der prij zen plaats. Wij kunnen daarvan een bijzonderheid vermeiden, dat dit jaar de schietvereeniging voor het eerst van het Hoofbestuur van Volks weerbaarheid een groote zilveren en oen bronzen medaille mocht ontvan gen. Geschoten was op 200 meter scliool- ochijf A. Daarbij behaalden in de af- deeling personeel J. Steffens len: H. J- Heydeman 2enJ. K. Vink 3en, en C. van Zalen 4en prijs, zijnde alle kunstvoorwerpen terwijl aan den eersten prijs wordt toegevoegd de wissclmedaille, die. om in het bezit van den winner te blijven, door dezen drie maal of twee achtereenvolgende keeren inoet worden gewonnen. Op haar wordt ieder jaar de naam van den winner gegraveerd. Verder vrije baan (dezelfde oefe- 1 0.10 por serie). Daarbij behaal den P. Steffens len J. K. Vink 2en; C. van Zalen 3en en H. P.Klaas 4en prijs, zijnde alle geldprijzen. En eindelijk werd geschoten op 200 meter na 100 meter snelloopen op schijf B. meer patronenvuur. Daarbij behaalden J. Steffens, le prijs, zil veren medaille, hoofdbestuur J. K. Vink 2en prijs, bronzen medaille, hoofdbestuur, en H. J. Heydeman 3en prijs, zilveren manchetknoopen als insigne van Volksweerbaarheid. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Een 10-taJ leden slechts was ter vergadering van de afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde aanwe zig, toen zij door den heer E. van Nederhasse.lt de heer De Breuk is nog niet genoegzaam hersteld otu 't presidium reeds weder op zich te ne men geopend werd. Nadat de notulen van de vorige bijeenkomst door den heer M. J. F. Bolderdijk gelezen waren, en de ver gadering daaraan hare sanctie ge hecht had, deelde d» voorzitter mee, dat o.m. ingekomen was een schrij ven van den heer Joh. de Breuk, waarin hij de leden dezer afdeeling dankt voor den geLukwensch, hem ter gelegenheid van zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, aangeboden. Deze mededeeling werd met ap plaus begroet. Nadat de beer Bolderdijk, als afge vaardigde van de afd. Haarlem, ver slag had uitgebracht omtrent de te Zaandam gehouden algemeene verga dering, was de bespreking aan de orde over de wintervoordrachten, diie.dooa' den heer E. II. J. Cunaeus, zuilen gehouden worden. Het hoofdbestuur n.l. heeft den wandel 1 eeraar der Maatschappij op gedragen voor deze afdeeling drie le zingen te houden. Na eenige discussie werd besloten voor deze lezings-avonden Dinsdagen te bestemmen. Tevens zou de afdee ling gaarne het kweeken van koude en warme kasplanten en dat van Amerikaansche anjers behandeld zien, terwijl de afd. liefst niet een be spreking van kunstmest of het trek ken van heesters hoorde. Het onder werp voor de derde lezing zal aan den heer Cunaeus worden overgela ten. De bepaling der data zal aan den heer De Breuk worden overgela ten. Voor de onderlinge tentoonstelling was ditmaal niets ingezonden. Bij de rondvraag bracht een der aanwezigen de voorstellen van minis ter Talma ter sprake, om de Middel bare Koloniale Landbouwschool te Deventer te vestigen. De directeur van de Landbouwschool te Wagenin- gen is echter vóór Haarlem en ook de minister voelde vroeger wel voor de ze stad. Daarbij komt, dat Haarlem dezelfde voorwaarden biedt als De venter. Besloten werd, met den heer Fr. Lieftinck, lid van de afd. Haarlem van de Ned. Maatschappij van Land bouw en lid van de Tweede Kamer, in contact te treden, om de vestiging dezer school alsnog te Haarlem te krijgen. Het zenden van een adres zal na der overwogen worden. Kindervoeding. Bij den naderenden winter komt de Commissie voor Kindervoeding weer met aandrang een beroep op het hart en de beurs doen voor de vele schoolgaande kleinen, die zij een warm maai wenscht te verschaf fen, wanneer de ouders door warkge- brek of anderszins niet bij machte zijn dit zclven te doen. Daarin krachtig gesteund door de hoofden van Sc-holen, openbare zoo wel als bijzondere, wordt steeds vooraf een onderzoek naar de nood zakelijkheid daarvan ingesteld. In de dezer dagen verspreide circu laire wordt o.a. geschreven: Helpt allen, die het wel meenen met het arme, behoeftige school kind en woest verzekerd dat uwe gaven, groot en klein, niet alleen gewaar deerd, maar ook ten beste besteed zullen worden. Vermist. Aangifte is gedaan, dat de 16-jarige A. Koelen. wonende Boerensteeg, wordt vermist. TEHUIS VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN. Deze vereeniging heeft een aardig boekje verspreid, waarin eenige me dedeel ingen over het Tehuis gedaan worden. 7 April 1909 werd 't Tehuis geopend. Tot Augustus van dit jaar zijn er to taal 4575 kinderen een dag opgeno men. Jammer genoeg kunnen voor- loopig niet meer dan een 25-tal kin deren tegelijk verzorgd worden. Het boekje bevat eenige foto'B die kijkjes in 't Tehuis geven, dat zoo als men weet gevestigd is in 't voor malige Warmoezen iershofje in de Mo- Dat velen aan den oproep om 't Te huis te steunen gehoor mogen geven! Militaire Zaken. De tot luitenant-kolonel in het 3e genie-commandement benoemde ma joor W. G. L. Versteeg, eerstaanwe zend ingenieur te Haarlem, komt te Breda in garnizoen. De nieuwbenoemde majoor W. C. Schönstedt, van het 10e reg. infante rie te Haarlem, komt te Hoorn in garnizoen. ORGELBESPELING in de Groote- of St,-Uavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 20 October des nam. van 2 tot 3 uur, door den heor W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Communions. J. Lemmens. 3. Sonate No. 2. G. Merkel. a. Maestoso. b. Adagio. c. Allegro assaL 4. Elsa's Brautzug Zum Münster, R. Wagner. 5. Aria: „Jerusalem" uit Paulus, Mendelssohn. Rij wieldiefstal. De 19-jarige A. von R. uit Ilille- gom, had gisteravond om 9 uur zijn fiets laten staan op 't Plein. Toen hij terugkwam, was het rijwiel verdwe nen. Koetsier gewond. De 23-jairige koetsier J. 8. reed gistermiddag om 3 uur met een rij tuig met twee paarden bespannen op den Schoterweg. Hij viel daar van den bok, doordat hij uitgleed, en kwam met den linkervoet onder het reoh- ter-voorwiel van den wagen. Dir. Boshouwers constateerde, d&t de voet inwendig gekneusd was en de koelsiex bovendien een wonde aan het hoofd bij de oogen had bekomen. Hij is met een rijtuig naar z'n wo ning vervoerd. WOESTDUIN WEER GESLOTEN. Blijkens een Zondag in het Paddiock gepubliceerd bericht, is het beebuur der renvereemiging Woestduin tenge volge van de zeer ongunstige resulta ten der exploitatie, genoodzaakt 1910 geen verdere meetings uit te sohrijven. Eenvreemde vangst Gistermorgen vischte mon nooa- een drenkeling in het Spaarne aan dien Spaarn dammerweg. Daarbij werd echter geen drenkeling maar wel een... handwagen. Van die is weet de Politie niet, want het nummer van dezen wagen is niet als vermist Verboden wapens. In den Laatsten tijd dragen tal van personen wapens bij zich. Gister is deswege bekeurd H. L. uit de Du venvoordes traat die een fk> bei-t-buks droeg. Mogen leden van weerbaarheids- vereen igingeo. die ter oefening gaan, ook niet een geweer bij zich dragen? Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: P. Nachtegeiler, Wijde Geldelooze- paa 25, een rijwielpomp. W. F. Hekhuijzen, Voorhelmstraat 12, eene portemonnaie met inhoud. H. Smits, Rivierviscluuarkt 11, een R K. kerkboekje. IJ. Baltus, Vooruitgangstraat 15, eeu rozenkrans. J. van Santé, Roihuizen 8, een zij den zakdoekje. J. van Oosterhout, Harmenjansweg 20, eer. halsketting. W. Temminck, Dk. Spaarne 20, broche. C. Smit, Romolenstraat 46, e portemonnaie met inhoud. W. Pijnappel, N. Kerksplein 28, dameshorloge. J. VerzijJberg, Ravelingsteeg 8 rd., een dameshandschoen. M. Willemsen, Klein Heiligland 66, een duimstok. E. Roebet-s, Oostvest 24 zwart, een bruin hondje. A. de Wilde, Roosveldstraat 34, eene portemonnaie met inhoud. J de Vries, Lange Begijnestraat 34, een paar heerenhandschoenen. Het bureau van politie, een aord- rijkskimdig boek. L. Bood, Hazepaterslaan 24, een dameshorloge. B. Hartog, Damstraat 8 rood, een zak met waschgoed. Werf Hubertina" a. d. Veer-polder, een stuk ijzer ter lengte van pLm. 7 Meter. E. Kors, Potgieterstraat 38, een paarden voederzak. O n t s 1 a ge n. Hedenmiddag is de loopknecht van „Hartelust" Scholte, die onlangs bij een aanrijding van de E. N. E. T. on der het viaduct aan den Kruisweg be kneld raakte tusschen zijn melkwa gen en den muur, hersteld uit het Diaconessenhuis ontslagen. Tochroekeloos. Bij Halfweg was gistermiddag om half één 'n jongen achter op een wa gen van de E. S. M. geklommen. Een chauffeur waarschuwde den conducteur tusschen de Liebrug en de Vinkebrug. De jongen, dit ziende, wilde van den wagen springen, maar viel met het hoofd op de rails. Toen de tram gestopt had en de conducteur naar den jongen liep, ging dezo echter aan den liaal. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Toen Zondagavond de zoon van cte wed. W., wonende Gen. Bothastraat alhier, van een wandeling thuis kwam, is hij kort daarna weer uitge- loopen en niet wodar terug gez Daar er op de Paul Rnigerkade een hoed in het water is gevonden, die door de familie herkend is, wordt het ergste vermoed. Het direggen heeft nog geen resul taat gehad. Tijdens het drukke verkeer langs den Schoterweg is gistermiddag te 4 1/2 uur een 5-jarig meisje, een doch tertje van S., wonende Soonda plein, door een wielrijder aangereden. Ze bekwam een niet veej beduidende wonde. HAARLEMMERMEER. Door B. en W. is aan A. Water- lander, onderwijzer aan de o. L school no. 5 eervol ontslag verleend, wegens zijne benoeming elders. Hierdoor wordt het aantal leer krachten aan genoemde school in de ze maand van 6 op 4 teruggebracht. Met het oog op het aantal leerlingen, dat thans aldaar de school bezoekt, blijkt het dot er nog één leerkracht overcompleet is, die dus met Januari 1911 op wachtgeld gesteld zal moeten worden. Aangereden. Een wielrijder, die des avonds op deu Venneperweg zonder licht reed, werd aangereden door een rijtuig, dat wel van licht voorzien was. De wielrij der, zekere H., wonende aan den Ringdijk, tuimelde door den schok van zijn rijwiel en kwam in den Ven- neper tocht terecht. Zijn rijwiel werd in elkander gedrukt en onberijdbaar. U. klauterde uit het water, nam zijn rijwiel op zijn rug en liep naar zijn woning, blijde zijnde, dat hij er zelf nog heelhuids was afge>komen. BENNKBROEK. Dat voor het Haarlemeche LighaJ- fonds ook elders krachtig propaganda wordt gemaakt, kan blijken uil het feit, dal alhier door een 2-tal jong meisjes, eene maandoiijksehe collecte lang sde huizen zal gehouden wor den, ten einde deze zoo nuttige instel ling financieel te kunnen steunen. HALFWEG. De scheepmaker H.. alhier had de vorige weck het ongeluk aan zijn scheepswerf in de Ringvaart te val len. Thans is de man, naar men meent, aan de gevolgen overleden. VELSEN. RAADSVERGADERING. Men seint ons uit Velsen De burgemeester is ernstig onge steld, zoodal de vergadering door den beer Van der Does gepresideerd werd. De heer De Boer, het nieuw geko zen raadslid, werd geïnstalleerd. Tot wethouder werd benoemd de heer Koelemey, die de benoeming niet aannam. Daarna werd de heer Ver meulen gekozen, die de benoeming in beraad hield. Besloten werd tot nolulenspliising. Vastgesteld werd de verordening op het verleenen van bijdragen voor de verzekering tegen de geldelijke gevol gen van werkloosheid. Aan de vereeniging „Vooruitgang" werd 100 subsidie toegekend. 1JMU1DEN. Afgekeurde visch. Van den stoomtrawler Sllvain, gis teren van IJsland hier binnengekomen is een belangrijke partij visch als on geschikt voor de consumptie, afge keurd. Binnenland PRINS HENDRIK TE BRUSSEL. Prins Hendrik, die streng incogni to reist, kwam Maandag aun de hal te bij het paviljoen te Laeken aan, waar de trein bij uitzondering stil hield. Hij werd ontvangen door den koning en den Ned. gezant, en begaf zich toen onmiddellijk naar het kas teel, waar appartementen voor hem in gereedheid waren gebraoht, Hij gebruikte het déjeuner met den ko ning en de koningin. Prins Hendrik bezocht Maandag middag die tentoonstelling te Brussel en werd ontvangen door het uitvoe rend oomité. Hij begaf aich onmid dellijk naai de Hodlaudsohe af doe- ling, waar de Nederiandsohe gezant, de commissaris-generaal, de officieel gedelegeerde voor Nederland, enz. hem ontvingen. De Prins toonde eene levendige belangstelling in de afdee ling, en wenschte de leden der com missie hartelijk geluk. De Prins be zocht vervolgens de machine-galerij, waar de commissaris-generaal hem een album overhandigde. Vervolgens keerde dë Prins naar Laeken terug. Gisteravond gaf in het koninklijk paleis te Laeken koning Albert, ter eere van Prins Hendrik, een diner, waaraan vijf en twintig genoodigden aanzaten. Behalve de koning, de ko ningin en Prins Hendrik zaten o.m. aan jhr. P. R. A. Melvill van Carn- bee en echtgenoote, de Belgische mi nister van Buitenlandse he Zaken en zijn echtgenoote, jhr. Van Asch van Wijck, generaal Jungblulh en de offi cieren van het militaire huis van Z. M. TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag De Tweede Kamer nam heden zon der stemming de suppletoire Marine- begrooting, betreffende het voedings- geld aan gehuwde onderofficieren, na korte gedachten w isseling lusseheu den heer Hugenholtz en den Minister, TE VOET VAN AMELAND NAAR DEN VASTEN WAL. Van Ameland schrijft men aan de „L. CL" Tengevolge van den aanhoudenden oostenwind is de waterstand op het Wad zeer laag, wat belemmerend werkt op den rijksveerdienst. Maar die lage waterstand bracht T. S. Kie- wied, van Borum, er toe, de reis naar den vasten wal te voet le onder nemen, wat hem heel goed is gelukt. Zoo kon hij, dien ten volle met de diepten en de richting der geulen is vertrouwd, zijn broeder, die in Hol- werd was, tot gids dienen, wamieei de Ameland 1 bij te weinig water moest blijven liggen. DE 46 MILLIOEN VOOR DE KUST VERDEDIGING. Naar aanleiding van de „46 milli- oen" besloot het partijbestuur van de S. D. A. P., een verzoek te richten tot een achttal afdeelingen in de voor naamste plaatsen, om een verg ad ring over dit onderwerp te houden. Gistermiddag is te Amsterdam of ficieel geopend de vakschool voor kleedennakers, gevestigd W ol ven straat 12. In het schoollokaal kwamen daartoe leeraren en leerlingen, bene vens het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van het vakonder wijs in het kleedennakers- en naai- stersbedrijf bijeen. De voorzitter de zer vereeniging, de heer J. M. van Meegeren, hield de openingsrede. Hij bracht daarin in de eerste plaats dank aan de Regeering en liet gemeentebe stuur voor de verleende subsidies. Ook de iaspec.eur van liet M. O., de beer H. .1 dc Groot, voerde het woord. Hij wees er op, hoe van over heidswege, overal waar het pariicu- lier initiatief streeft naar vakonder- ijs, de oprichting en instandhou ding van vakscholen wordt gemakke lijk gemaakt. 'T DROGISTVAK. De besturen der Vereenigingen van Aputhekers-adsistenten, die aan lal hoofd staan van zaken in drogerijen en chemicaliën, en van den Ned. Dro- gistenbond hebben tot den minister van binnenlandsche zaken ecu adres gericht, waarin wordt aangedrongen op een behoorlijke wettelijke regeling van het drogistenbédrijf. I11 dat adres wordt er op gewezen, dat int heden het drogistenbedrijf wetu-lijk niet bestaat en het toen niet valt ie miskennen, dat, waar duizenden 111 den lande met dat bedrijf hun 1 n cl verdienen en het nanv. samenhangt met de volksgezondheid, het nic-i aan gaat daarvan verder geen notitie te nemen. le. Invoering van een staatsexamen voor drogist, met toekenning van een diploma. 2e. Vrijstelling van dat examen te verleenen aan hoofd van drogistzaken die 111 het bezit zijn van een diploma apolhekcrs-adsisteiit (N. VV.) en toe kenning van het drogist-diploma aan genoemde personen. tie. Allen, niet iu het bezit van di ploma apothekers-adsistent en toch staande aan hot hoofd van drogistza ken, zullen zich moeten onderwerpen aan een nader door dé regeerhm te bepalen examen. «ie. Niemand zal zich als drogist mo gen vestigen, zonder iu liet bezit te zijn van het drogist-diploma. OVERLEDEN. De burgemeester der gemeente Bos koop, de heer W. Swaan, is 111 den ouderdom van 45 jaren overleden. Sedert Jan. 1995 bekleedde hij pas zijn functie. BEGRAFENIS. Gisteroazniddag is op de begraaf plaats tc IJsseJstcin ter aarde besteld het stoffelijk overschot van ds. S. 11. Buitendijk, in leven emeritus-predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente al daar, die op 90-jarigen leeftijd over leden is. Vooraf had ten sterfhui» een lijkdienst plaats, waarbij ds Van Aikol. van F.llecom, voorging, en dr. Gerritsen, de Hofprediker uit 's-Gra- venhage het dankgebed uitsprak. Op verzoek van den overledene werd aan de groeve niet gesproken. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Gistermiddag is nabij Wolfliezcn een hulparbeider der S.S. door den trein aangereden. t In hoogst zorgelijken io\stnnd werd hij naar het diaconessenhuis to Arnhem vervoerd. VERMISSING VAN f 16.000 AAN EFFECTEN. De Heer M. van Broekhuizen, di recteur van de Maatschappij „ltapl- ditas", welke hel café ..De Ni- we Karseboom" te Amsterdam exploi teer!. kwam tot de ontdekking dat uit do brandkast, staande Sn "fcijn kantoor Sarmmt.islraat 20. 16 aambe ien a f 1000 verdwenen waren. Ver moedelijk zijn de aandeden gestolen. GESTORVEN. De bij het ongeluk op de „Fries land" door een revolverschot aan iiet hoofd verwonde marinier is in het ma rine-hospitaal te Willemsoord aan de gevolgen overleden. DUBBELE MOORD. Te Assen is gevankelijk binnenge bracht Wolter H., van Burger Ooster veen, naar aanleiding van den daar den 5en Sent nepleecden dubbelen moord op de Gebr. K. Thans zijn tc dezer znke 4 personen in voorarrest UIT ARMOEDE TERUGGEKEERD. Zondagmiddag kwam een 23-jarig jongmensci» afkomstig uit Rotterdam, zich in deerniswaard leen toestand bij de Leidsche politie aanmelden. Dc jonge man was reeds sedert begin September voortvluchtig me: geldsbedrag, dat hij per quitantie voor zijn patroon had geïnd. Mei dit geld was hij naar Brussel gegaan, doch nadat het wus verteerd had hij er armoede geiedeu en eindelijk had hij koers gezet naar zijn geboorte stad. Hij durfde echter niet thuis ko men en meldde xich bij de politic to Leiden aan, die hem tor beschikking van dc Rotierdamsche politic stelde.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1