vVeerbericIit MEDEDEELINGEN VAN HET KONLNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Do Bildt, 18 October 1910. Hoogste barometers tand 770.4 m.M te Biarritz (grens van Frankrijk en Spanje); laagste 757.9 m.M. te Mai in Head (Westkust van Engeland) en Dunrossness (ten Noorden van Schot land). Verwachting tot den arvtmd van 19 October: Wind: zwakke tot matigen meest Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk Regenbuien. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAN DTE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 764 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 764 m.M., OPGAVE VAN: JOH. M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Tliermometerstand te Haarlem. DinBdag 18 October Hoogste gisteren 2 uur F. 58 Laagste hedennacht F. 48 Hoogste heden tot 12 uur F. 65 HQOQ- en LAAQWATERSTANDEN 19 October Hoog water. IJmuiden vm. 8 u. 7m.;nm. 3u. 87m Katwijk vm. 2 u. 42 m.; nm. 8u. 2m Petten vm. 8 u. 27 m.; ntn. 3u. 47m Laag water, iïmuiden vm. 11 u. 7 m.; nm.llu. 27 m Katwijk ym. 10 u. 47 m.; nm. llu. 7m Petten nm. 12 u. 37m.;vm. 12u. 57 m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen enz. moet te 5 u. 32 m. HERTEN. Aan den zoom der Noord-Brabant- sche Kempen worden herhaaldelijk herten opgemerkt, die zich bij het minste gerucht in do griendbosschon in de nabijheid dor rivier „De Dom mel" terugtrekken. Ook in de ltiethovenscke heide zijn eveneens herion gezien. DE LANDSDRUKKERIJ. De nieuwe gebouwen der Lands drukkerij zullen 1 November officieel in gebruik worden genomen. Naar de „Ned." meldt, zal de plechtige ope ning waarschijnlijk geschieden door minister Heemskerk. WETSONTWERP OP DE NAAM- LOOZE VENNOOTSCHAPPEN. De Kamer van Koophandel te Rob terdam heeft aan een speciale com missie uit haar midden de bestudee- ring van bovengenoemd wetsontwerp opgedragen. Het resultaat hiervan is geweest een uitvoerig concept aan de Tweede Kamer. In hei belang van den eerlijkon handel wordt er ten sterkste op aan gedrongen aan de artikelen 52d tot en met g de goedkeuring te onthou den, terwijl vertrouwd wordt, dat ook met de andere opmerkingen, waartoe het ontwerp aanleiding gaf, rekening lal worden KOENE GASTEN. Het Friescke dorp Tzum staat be kend als te hebben een zeer hoogen toren, nl. 240 voet. Voor eend ge her stelling zat oen timmergezel boven op het kruis toen hij zijn kameraad verzocht hem daar een fieschje bier te brengen. En deze deed dit. Op het kruis dronk het tweetal zijn potteke. REDE VAN Dr. VAN EVER- DINGEN. Dr. E. van Everdingen, hoofddirec teur van het Kon. Ned. Meteorol. In stituut, aanvaardde gistermiddag zijn ambt als buitengewoon hoogieer- aar in de metorologie, de klimatologie en oceanogiraphie aan de Rijks-Uni versiteit te Utrecht, met liet uitspre ken eener rede over „De derde afme ting in de Weer kimde." Gemengd Nieuws CYCLOON OP CUBA. Een Duilsch stoomschip heeft een marconigrarn ontvangen, meldende, dat de stad Matanzas door een cy cloon geteisterd is. Ongeveer 100 per sonen kwamen om en de oogs» werd vernield. Zondagnacht heeft weer een cycloon gewoed, die opnieuw slachtoffers maakte en veel schade aanrichtte. EEN MIJNONGELUK. In de mijn Shamrock, in Westfa- len, brak gistermorgen het koord van de personenlift, voor het naar bene den brengen van mijnwerkers; onge veer 35 man bevonden zich in de mand. Een andere mand sloeg tegon de schijf aan, waarover koord liep. .-ijiö mijnwerkers, cue zien m ueze uianu bevonden, zijn meer of miuut zwaar gewond. Dadelijk werden pogingen tot red ding aangewend, 's Middags reeus 3 uuudeu en lü A 12 zwaar-ge- wonden, benevens een groot aantal lichtgewonden, opgehaald. NA DE OYERSTKOüMINGEN IN JAPAN. Aan do Ostasiausche Lloyd wordt uit Tokio geschreven, dat ongeveer 460.000 hectaren bouwland, waar 260-000 met rijst beplant, bij de o stroomingen onder water hebben staan, zoodat het to velde staand ge was geheel vernield werd. Men schat nu de geheele door den Japanschcn landbouw en zijdeteelt leden schade op omstreeks 60 ntil- lioen yen, of 75 milhoen gulden. GEVAARLIJK SPEELGOED. In de wijk Alfama te Lissabon von den ©enige kinderen een bom, on gingen daarmede aan liet spelen. De bom ontploft© en wondde zeven dor kleinen. EEN BEGRAFENIS. Verschillende bladen berichten uit Lissabon, dat de begrafenis van dr. Bombardas on Candido do Reis onge meen indrukwekkend is geweest. De beide lijkkisten werden op affuiten vervoerd. Duizenden volgden den stoet, en op het kerkhof was niet vol doende plaats voor de ve lenden. De minister van sche zaken, de civiele gouverneur van Lissabon en Jose de Castro, de onder chef van de Portugeesche vrijmetse laars, hebben redevoeringen gehou den. De orde, die als voorbeeldig wordt geroemd, is zonder hulp van de politie gehandhaafd. .Alle openbare en vele particuliere gebouwen waren met zwart doek ver sierd en hadden de vlaggen halfstok :heschen. Ook de consulaten vlag den halfstok VERKIEZINGSONLUSTEN. Bij de verkiezingen te Pet.it Iïourg zijn hevige onlusten ontstaan. Het. gemeentehuis is bestormd en ingeno men, gendarmes zijn gewond en ge slagen. Zij gaven daarop na de ver plichte sommaties vuur en doodden 6 personen. Verscheidene betoogers zijn gewond. DAT GEBEURT ALLES IN RUSLAND 1 Uit Irkoetsk komt het bericht, dat generaal-majoor Chlynowsky, chef der Nordschinskis-afdeeling, zelf moord heeft gepleegd, wijl hij gelden der kroon verduisterd had. In Nowotscherkask werden de ge neraal Teleschef en de kolonel Popof wegens valschheid in geschrifte en verduistering van kroongelden tot vijf en drie jaren dienst in de arres tantencompagnie, degradatie tot ge woon soldaat, verlies van alle voor rechten en verbeurdverklaring van hun persoonlijk vermogen veroor deeld. De wagon, waarin Senator Glisz- schuski op den terugkeer van zijne revisie in Oost-Azië naar Petersburg reisde, vloog tusschen Chabarowsk on Wladiwostok in brand de senator had een goheolen waggon van den trein noodig voor het vervoer van de kisten, waarin hij zijn rapport en liet verzamelde voor vele ambtenaren en hoogö officieren zeer belastende materiaal vervoerde. Met de grootste moeite gelukte het, die bagage van den senator te redden. Men vermoedt, dat de brand is aan gestoken, om de resultaten der ge- heele revisie, desnoods ook den revi sor er bij, te vernietigen. En de regeering heeft besloten de revisies te staken, en de nog in te wachten rapporten niet te pubiicee- ren, maar in de archieven op te leg gen, omdat door al deze rapporten het prestige van den staat en van de hooge ambtenaren wordt benadeeld. HET JONGE ECHTPAAR ROOSE VELT GEBOYCOT. De oudste zoon van den oud-presi dent Roosevelt, die gehuwd en te San Francisco is gaan wonen, moet daar ondervinden, hoe men hem en zijn vrouw het leven zuur tracht te maken en hem geheel en al buiten de conversatie houdt. De hoogere klasse te San Francisco staat namelijk geheel en al aan do zijde van dc sp oor we g i n agn aten en de ambtenaren, dio wegens omkoo- ping vervolgd waren, en is dus niet bijzonder ingenomen met den oud president. En Roosevelt Jr. volgt geheel on al het voorbeeld zijns vaders en betoont niet alleen sympathie aan de hervor- mingsgezinden, maai' steunt ook de „oproerige" candidaten. Dat vergeeft men hem in do Californische hoofd stad niet. De afkeer van de jonggehuwden is io sterk, dat zelfs familieleden van evrouw Roosevelt, rijke bankiers daar ter stede, hen niet willen ont vangen. Koloniën CHOLORA, De cholera steekt liet hoofd weer op te Semarang. Voor den vierden keer is Semarang besmet verklaard, meldt de Sumatra Post van 21 Sep tember. In Bataviasche Causerieën van de Deli Ct. leest men dat-de inenting tegen de cholera onder de ingezete nen langzaam maar zeker vertrou wen schijnt te winnen, echter meer in het bijzonder onder de totoks. Tot einde Augustus haddon izich roods 1400 Europeanen en 800 inlanders doen inenten. Volgens verklaring van dr. Nijland lieten nog geen Indo- Europeanen, waaronder de ziekte veel voorkomt, zich met het prepa raat inspuiten, waarever de dokter minder goed te spreken is. Hij weet dit voor een niet gering deel aan het Bat. Nieuwsblad, -welk blad door de Indo-Europeanen voel gelezen wordt en dat, zonder zich vooraf overtuigd te hebben, de inenting ©enigszins verdacht maakte. Kort Nieuws Tot loden van den Senaat van de Zuid-Afrikaansche Unie zijn be noemd: Schreinor, Stemford, Reitz, Southey, Moor, Krogh, Brebner en Samued Marks.. Een Noord-Amerikaansch eskader zal vermoedelijk een bezoek brengen aan Engelsche en Fransche havens. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het theoretisch geneeskundig examen door don heer J. W. Stok. ONDERSCHEIDINGEN. In do buitengewone algemeen© ver gadering van het Genootschap ter Be vordering van Natuur-, Genees- en Heelkunde te Amsterdam, werd met al gemeen e stemmen besloten in dit jaar de Swammerdnm-medaillo toe te kennen aan prof. dr. Hugo de Vries. In diezelfde vergadering werd, eveneens niet algemeen© stemmen be sloten in dit jaar de Tilanus-medaü- te toe te kennen aan prof. dr. J. Boe- ke te Leidon. Pers-Overzicht DE BOLSWARDSCHE BENOE MING. Men schrijft nog uit Friesland aan 't Algemeen Handolsblad: Omtrent den nieuw benoemden burgemeester van BoLsward kan wor den meogedeokl, dat deze een zwager is van wijlen het Kametüid mr. H. Okmo. Do familie Qkrna is zeer in vloedrijk in den Zuid-Westhoek van Friesland en leverde in de laatste jaren o.a. op: twee Tweede Kamerle den, één Gedeputeerde, vier Statenle den, één wethouder en zes Gemeente raadsleden minstens, terwijl vele aanverwanten insgelijks in vorscML- lende colleges ritten. Het gevbl wordt in Friesland druk besproken. Van andere zijde schrijft men ons, dat volgens een gerucht de liberale Raadsleden van Bolsward van plan zouden zijn hun ontslag te nemen. Op die wijze zou men echter juist de m dit geval zoo bijzonder noodige contrölo op den burgemeester vermin deren. Sport en Wedstrijden Wijnmalen'8 tocht ParUs-Brussel De terugtocht. De vlieger Wijnmalen vertrok Maandagmorgen 6 uur van Saint Quentin en passeerde om 9 uur Com- piègne. Hij was genoodzaakt door de hevige mist tweemaal te dalen. Hij vertrok van Complègne uit om half tien naar Parijs. De vlieger Legag- neux vertrok om 6 uur uit Brussel, en passeerde om half tien Creil. Wijnmalen kwam te 12 u. 13 m. 43 sec. te Issy les Moulineaux aan. Dufour, de man die Wijnmalen ver gezeld heeft, vertelt, dat zij achter eenvolgens geland rijn te Tracy-lc-Val en te Meux, gedwongen door den mist. Ze zijn niet gedaald to Creil, maar wel nabij Chantilly, om benzi- n te nemen. Vervolgens te Ovry en te Longchamps. Ze hebben Legagneux niet ontmoet. Men seint uit Issy, dat daar bericht gekomen is, dat Legagneux te St. Quentin geland is tengevolge van een motor-panne. Hij zou per spoor ver der reizen. In een artikel in de „Matin" vertelt Wijnmalen van zijn reisindrukken. Hij vertrok te 7 u. 30 min. vun Issy met een passagier en landde te 10 u. 25 min. te Saint Quentin om zicli van levensmiddelen te voorzien. Hij steeg weder op, verdwaalde in de mist en was genoodzaakt neer te dalen om zich te orienteeren. Hij kwam te Brus sel te 1 uur 35 min. en vertrok na een vlucht over de stad. De onregelmati ge wind hinderde hem. Opnieuw stop te hij te Saint Quentin te 5 uur en was bijna bevroren. De menigte te St. Quentin bracht den avïateur een ova tie en vroeg Wijnmalen handteekenin- gen, om die ten voordeele van do ar men in do stad te verkoopon. Een teleurstelling. Reuter seint uit Parijs De Fransche Automobiel Club be richt, dat zij zich ten opzichte "van de vlucht ParijsBrussel en terug, door Wijnmalen gedaan, alles voorbehoudt, in verband met de afwezigheid van officieel© tijd waarnemers. De sport- commissic zal do zaak onderzoekeu in een weldra te houden bijzondere ver- jad&ring. Men beweert, dat Wijnma- en de tijdwaarnemers te laat gewaar schuwd heeft. De corresp. der N. R. Ct. .seint De populariteit van Wijnmalen is te Parijs buitengewoon toen de sym pathieke overwinnaar Maandagmid dag op het manoeuvreveld terugkeer de om de aankomst van zijn concur rent Legagneux af te wachten, kreeg hij reeds een ovatie. Toen Legagneux niet kwam, smeekte het publick Wijn malen om op te stijgen. Goedmoedig gaf hij eindelijk toe en maakte, met een jongedame als passagier, oen prachtige vlucht. Bij zijn terugkeer in Parijs, waarbij geestdriftige jon gens zich tot midden in de stad aan de auto bleven vastklemmen, wachtte hem een onaangenaam bericht. Alsof het ellendige wachten Zondagmorgen niet voldoende tegenspoed geweest was, werd thans door eenigo personen van de Fransche Automobielclub en naar men zeide ook door Legagneux beweerd, dat do sportcommissaris van de Automobielclub, die gezegd had be voegd to zijn om een geldig vertrek te constatecren, geen bevoegdheid had en dat daarom de geheele schitteren de en zware tocht ongeldig zou zijn en hij dus 'de fr. 100,000 niet zal krij gen. Ik was Maandagavond nog met Wijnmalen aan het bureau van do Automobielclub. Daar zei men, dat Wijnmalen den tijdopnemer Zaterdag te laat gewaarschuwd had. Men sprak anderzijds blaam uit over de sport- conuuissie, die zich als bevoegd uitge geven had. De sportcommissle van de Automobielclub is opgeroepen om de finitief te beslissen. Het zou ware schande zijn, indien Wijmnalens record niet erkend werd. OLIESLAGERS IN DEN I1AAG. De laatste dag voor Olieslagers' vliegdemonstraties in de residentie is uitnemend geslaagd. Een zeer talrij ke menigte was op lloutrusl bijeen. Op het terrein zag men den minister van Waterstaat, mr. Regout, den mi nister van Staat, jhr. mr, De Savor- j nin Lohman, den commandant van 't veldleger, luitenant-generaal De Mees ter, den dmsiecom mandaat, gen©: raal-majoo? Neeteson, en verschil lende andere autoriteiten. Kwartier over vijven verhief de eendekker rich in de lucht. Op honderden meter hoogte beschreef Olieslagers breede kringen om het veld. Eerst scheen het, of hij zijn schitterende vlucht van Zondag zou herhalen, want hoog en var zeikte hij weg, dat het gonzen van don motor niet moor te hooren was. Toen keer de htj echter, vloog 'n eind de stad tegemoet, om dan vrij plotseling, na 11 minuten te hebben gevlogen, neer re komen. Het volk juichte, de mu ziek speelde de „Brabangonne" en huldigde Olieslagers, die dood kalm uit zijn zakken armbanden, broches enz. haalde, welke overspan nen dametjes hem hadden meegege ven, op geestdriftige wijze. Reeds di rect had hij herinneringsmedailles in ontvangst te nemen en toespraken aan te hooren. Later werd hij in de hangar met hartelijke woorden ge complimenteerd door luitenant-gene raal De Meester. Olieslagers ia naar Hamburg ver trokken» VAL VAN DEN AVIATEUR ARCHER. Het vliegen te Twello heeft een treu rig einde gehad. De heer Archer, die Maandagmorgen goeden moed had, toen hij uit Breda een nieuwe schroef had ontvangen, waarmede de motor minder toeren behoefde te maken, vloog 's middags om 4 uur, doch daal de weer snel. toen hij bespeurde, dat ook deze schroef niet voldeed en het toestel niet voldoende hoogte gaf. On middellijk werd weder een andere schroef aangezet, die nu geprobeerd zou worden. Ook hierbij ging het op stijgen niet vlot en ook nu moest de aviuteur laag bij den grond blijven. Met hulzen en boornen voor zich moest hij een te sterken draai ne men dit ging goed het toestel ver dween voor de oogen van het publiek achter het kreupelhout. Eensklaps hoorde men een sterk ge kraak en daarna een plof. Archer, die ongedeerd was gebleven verklaarde, dat hij na zijn bocht nog steeds niet voldoende hoogte bereikt hebbende een zeer nauwen doorgang tusschen een paar vruchtboomen en een boerenwoning had te passeeren. Dit bleek echter onmogelijk en het toe stel vloog daardoor tegen een der boomen dikke takken knapten Ms dradon af. Het toestel viel natuurlijk, hoewel ©enigszins gestuit in zijn vaart, met geduchte kracht neder. Het mag een wonder heelon, dat Ar cher er goed afkwam: Het vliegen te Twello is nu uit, want de machine heelt goruimen lijd noodig om gerepa reerd te worden. DE „AMERICAN". Het laatste bericht, por draadlooze telegrafie van den bestuurbaren bal ion „American". Zondag te 12 uur 45 xnin. in den namiddag ontvangen, zegt dat alles wel is.. Het schijnt, dat de aëronauten vol vertrouwen zijn in het succes van den „American". Indien er nadere berichten zullen komen, moeten die overgebracht wor den door do Trans-Atlantische stoom- schepon. die, Indien ze tijding ontvan gen, zeker niet zullen nalaten die ver der te verspreiden. Uit New-York wordt nog geseind Van Weïlman is geen enkel bericht gekomen sedert den afscheidsgroet, Zondag te 12 uur 45 min. ontvangen. Het Marconi-stalion Siasconselt sprak met een aantal stoomschepen, die de route passeerden, door de „Ameri ca" gevolgd. Van geen enkele boot had men den ballon gezien of telegra fische gemeenschap gekregen. Een Finlandsche stoomboot meldt, dat het Zondagavond geonweerd en hevig ge bliksemd en geregend heeft. Daarna knapte hot weer op en werd de zee kalm. Het gevaar, waarin Weïlman ver keert, wordt nu als zeer groot be schouwd, omdat het luchtschip bijna van het vertrek af in mist gehuld is. Ziin toestel voor draadlooze telegrafie schijnt niet naar belmoren te werken. Gedurende 30 uur toch is geen nieuws van hem vernomen. NEDERLANDSCHB KORFBALBOND. Do uitslagen waren Zondag 1ste klasse Noord. Amsterdam D. E. V. ID. F. V. I 11-12. 2de klasse Noord. utrechtO. N. I—M. H. S. 5-17. 3de klasso Noord. Afd. A. Amsterdam: D. V. D. II— A. V. O. 1—15. 3de klasse Noord. Afd. B. Amsterdam D. E. O. IIA. W. I 34. Ras op 6 Mei 1908 door hem in haar woning, Singel, gedurende een half uur op te sluiten, werd door de recht bank te Amsterdam conform den eisch, vrijgesproken. Letteren en Kunst Rechtszaken ZANGERSVERBOND. In de te Utrecht gehouden buiten gewone vergadering van het Neder], Zangersverbond werd o.a. medege deeld, dat de statuten van het Ver bond koninklijk goedgekeurd zijn. Bij acclamatie werd de heer H. de Roos van Amsterdam, de vorige voorzitter, benoemd tot eerelid, als erkenning voor hetgeen hij voor het Verbond gedaan heeft. In beginsel werd besloten tot de oprichting van een bondsorgaan, een maandblad, dat onder allo leden der aangestoten vereenigingren verspreid zal worden. De hoeren mn\ J. P. C. van Overstralen, Henri C. Du-pont, beiden te Nijmegen, en Itenri Völl inar te 's-Gravenhage, zullen de re dactio vormen. TIJDSCHRIFTEN. No. 41 van ,,De Auto" bevat: Wij ziging van Motor- en Rijwielregle- mont. Do smering. Acetyleen. Sohijndterpars. De banden kwestie. Somarangsche automobiolfeesten. Duitsche brief. De rood© wagen. Ingezonden mededeel,ingen van le zers. tuchtsclieepsrand. Motar- wielrij'den. Het laatst-verschenen nummer van „Eigen Haard" bevat: Marïnema- noeuvres. Het repuhlikeinsche Portugal. De nieuwe zeehaven van Zaandam. Blaokie door Adir. Zoet mulder. r— Va.n een python an een batakvoirkentje door dr. .T. A. Ho ning. Een portret van Jaap Miarls. Kinderen aan boord door Dr. J. Th. Mouten. Nederland voor honderd- jaren door generaal Wüppermann. Op de booten van den Kon. Holl. Lloyd. Verscheidenheid. De Brussolsche tentoonstelling. Een standbeeld van Marine als kind.- Laatste Berichten Faillissementen. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis d.d. 18 October 1910 in staat v&n faillissement verklaard C. F. Bentvelzen, koopman In he©- renkleeding, wonende te Wormer eer. Rochter-commissaris Mr. W. H. van Nes van Meerkerk.: Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, d.d. 18 October 1910, is het ac- coord in het faillissement van W. Ben jamin wed. D. Eij6sen, vroeger loge menthoudster, thans zonder bc-roep, wonende te Haarlem, gehomologeerd, het accoord bedraagt 50 BLOEMENDAAL. CAND1DAATSTELLING. Tot hedenmiddag 3 uur was nog al leen candidaat voor den Gemeente raad gesteld de heer Jacomeüx, wiens verkiezing door enkele candidaatstel- ling men voor waarschijnlijk houdt. Telegrammen STORM OP CUBA. NEW-YORK, 17 October. (Reuter). Men schat het aan tal dooden en ge wonden op ongeveer duizend. De „Assoc. Press" meldt uit Hava na, dat tal van menschenlevens ver loren gingen en aanzienlijke schade is aangericht. De schepen in de ha ven leden zeer. Hoe de toestanden el ders op het eiland zijn, is nog onbe kend, daar de telegraphische verbin dingen verbroken zijn. Hevige regens vergrootten de schade. In de drie oostelijke provincies zijn duizenden boeren zonder onderdak. Ten gevolge van de vernieling van den banaan- en den graanoogst zal hot waarschijnlijk noodig zij.n, de hulp van het buitenland in te roepen. Te Havana staat een wijk van een kwart mijl in liet vierkant onder wa ter. Naar schatting zal van de tabaks velden niet meer dan een tiende van de gewone hoeveelheid geoogst kun nen worden; de suikerplantages heb- bon minder geleden. NA DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. LISSAOBN, 17 October. (Reuter). Vijf arrestaties hebben plaats gehad opbeschuldiging medeplichtig te zijn aan den moord op admiraal Candido dc Reis. In een brief aan den minister van ustitie deelt de Patriarch van Lissa bon, bisschop Ant. Mendes Bello, me de, dat hij instemming betuigt met de afkondiging der Republiek. („Hbld."). VRIJGESPROKEN. De winkelierster de G., die terecht geslaan heeft wegens diefstal van een marterbont in do Warmoesstraat op 10 October 1907 en wegens vrijheids- berooving van den rechercheur M. Amsterdamsen Beurs Openinsgkoersen van 18 October 1910, LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 3/4, Pref. Peru 37 7/8. It UBBER-AANDEELEN. Aangeboden. In tere. 27 1/2 pCl. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke Petr. 435, Dordtsche Olie 150, Sloeara Eniiu 205, Geconso lideerde 305—309, Sumatra Palem- bang 105, Tarakan 127, Orion 125. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 160, Winst- bow. 1321/2—33, Great Cobar 114, Prof. Paleleh 110. AMERIKAANSCHE MARKT lager. Atchison Topeka 105, Denver 35, Erie 30 11/16, Kansas 331/2, Preferente 66 1/4 ex, Missouri 36 1/8, Ontario 44, Rock Island 34 15/16, Southern Roils 26 7/8, Southern Pacific 119 1/4, Union Pacific 173 3/4, C. Wabash 19 1/8. Wa bash Pittsburg 6 3/8, Steel 76 9/16, Carren 55 1/4, C. Marine's 5 7/8, 6, Pre ferente 18 5/8, 66 3/8, Amalgamaled 70 1/2, 3/4, G. Cigars 66 1/2, 3/4. Pittsb. Coal 19 3/4, 20. Marktnieuvvs PURMEREND, 18 Oct. 1910. Kaas. Aanvoer 184 stapels kleine. ƒ33 j>er 50 kg. Boter. Aanvoer 927 kg., prijs 1.55 a 1.60, gemiddeld 1.57 1/2. Vee. 677 runderen, waaronder rijn 475 vette, 8 stieren. 32 paarden 80 a 250 per stuk. 117 vette kalveren, 0.90 a 1.10 por kilogr. 220 nuchtere dito, 14 a f 30 pe, stuk. 311 vette varkens, 0.52 a 0.56 por kilogr. 39 magere dito, 16 a 30 p. stuk. 446 biggen, 8 a 13. 3375 schapen en lammeren. 1424 zak peren, 2 a f 4 per zat 1400 zak appelen, 2 a f 5 per zak. 211 ganzen /2.10 a 3 per stuk. Eieren. Kip- f 5.75 a f 6.50 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel matig, 68 a 80 ct. per kg. Gekten koeien prijshoudend, hau- del matig, 150 a f 220 per et. Melkkoeien prijshoudend, han del matig, 180 a 290 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, haa< dol matig. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel stug. 'Vette schapen prijshoudend, han del matig 24 a 30. Overhouders prijshoudend, handel matig, f 14 a f 19. Beverwijk, 17 Oct. 1910. Spinazie por llect. ƒ0.80. Postelein, per mandje 0.30. Andijvie, 100 str. 1.50. Radijs, 100 bos 4, Rapen, per Heet. 2.50. Wortelen, 100 bos 6. Aardap. klei. per Heet. 3.25. ld. zand, per Heet- 4.50 Doppers, per kilo ƒ0.16. Snijboonen, per 1000 ƒ2.50. lleerenboonen, per 1000 ƒ0.40. ltoode Kool, per 100 f 5. Savoije Kool ƒ6. Bloemkool, per 100 6—10. Uien, per llect. 2. Prei, per bos 0.12 1/2. Sla, per 100 krop ƒ1.20. Rabarber, ]>er 100 bo3 5. Pieterselie, per bos 0.04. Selderie, per bos 0i04. Appelen, per Heet. 6—9. Peren, per Heet. 6- Druiven, j>er kilo 0.60; Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 17 Oct. A. M. v. d. Broek—de Loer z. 16 J. M. de Teil©van Bommel d. 17 C. P. Putman—Dolk d. OVERLEDEN: 17 Oct. H. C. Questro, 41 j., Rolland- straat. Stooffivaartberichten KON. WEST-ÏND. MAILDIENST. Het stoomschip Prins Maurits (uit reis) passeerde 16 Oct Ouessant KON. IIOLL. LLOYD. Het stoomschip Delfland (thuisreis) is 17 October Ouessant gepasseerd. Het stoomschip Hollandia (uitreis) ortrok 16 October van Corunna, en don 17den van Vigo. ltet stoomschip Zaanland (uitreis) is 17 October Fernando Noronha ge passeerd. 3TOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Timor (thuisreis) vertrok 17 Oct. van Padang. Marktr.ieuws Op de Maandag alhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter 52 KG., 1.70-/ 1.75 per KG. Biggen 28 stuks, f 13—f 16 p. stuk.- Schrammen 8 stuks, 1618 por stuk. N. Kalveren 4 stuks, 14f 16 per stuk. Rectificatie. •In de Veiling-advertentie jAlgemeen Verkooplokaal" van gisteren, siaat Maandag en Donderdag velling, dit moet zijn WOENSDAG en DONDERDAG 19 en 20 OCTOBER. Gevestigd Broeder A. J. VAN OORT Gedipl. Verpl. van de Ned. Ver. voor Psychiatrie en Neurologie, biedt zich aan voor dag en nacht. Aanbeveling van H.H. Doctoren. ORANJESTRAAT 4. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, zocht en kalm, onze innig gediefde Echt genoot© en Moeder Maria Carolina van [verdingen j in dear ouderdom van 52 jaren. J, "VERBEEK. A. G. VERBEEK., Haarlem, 17 October 1910. Spaamwouderstraat 82. Algemeen© kennisgeving.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2