Na den zang kwanten een voor dracht «11 twee duetten. Noch do voordracht „De verongelukte trouw partij", nooh de duetten „ltecruut en fotograaf" en „De marskramer" von den we bijzonder goed gekozen. De stukjes werden heel aardig gegeven, maar do echte gezonde humor ont brak in de stukjes. „De marskra mer" van Solser en Hesse is w el goed maar al oud, zoodat de stekelige op merkingen nu feitelijk weinig meer toepasselijk zijn. Als verrassing werd medegedeeld, dat bet dubbel gemengd kwartet ,,11. P." eenige nummertjes zou ge ven. De mededeeling werd met lutd applaus begroet. liet kwartet song voor en na de pauze eenige stukjes en had soer veel succes. Na de pauze werden twee tooneel- stukjes opgevoerd, namelijk „Een ge zellig»! kamer" en „Nachtwakers examen te Kal verdijk". Er werd goed gespeeld, zoodot de toeschouwers zich heel goed vermaakt hebben. Een bal besloot den avond. D. O. V. Men schrijft ons: Dezer dagen vergaderde d'e bloe- mlst-werkliedenvereoniging „Door Ontwikkeling tot Verbetering" in het lokaal der KI Vereeniging. Als spre kers traden op de hoeren J. v. d. Berg uK Heemstede, met het onderwerp: „Onze Actie", en A. v. d. Hnge, ui Amsterdam, voorz. van *t Nat Arb. Secr.. met het onderwerp ,,De strijd der arbeiders." De eerste spreker wees op den Zon- dagsarbeid onder de bl oemlstwork 1 ie- den. Van de jongensjaren af moet men steeds een deel van den Zondag om niet voor den patroon opofferen. En toch is die arbeid met een beetje goeden wil der patroons en van het publiek te ondervangen, zoo niet ge heel en al, dan toch voor een groot gedeelte. De bloemist-werk! ie- den vereeniging wil trachten, met alle eerlijke middelen die haar ten dien ste staan, hierin verbetering te bren gen. Daar de Zondagsarbeid i patroons even goed voordeel oplevert, nis het werk door de week, eindigt spreker, met de meenmg te uiten, dat de arbeider daar evenzoo goed loon voor behoort te ontvangen. De tweede spreker zette uiteen, hoe *t komt. dat de arbeider voor elke verbetering in zijn toestand moet strijden, omdat de patroons en de arbeiders steeds tegen elkaar strijden de belangen hebben. Hij vervolgt verder, dat onder deze verhoudingen do strijd nog feller aal worden, tot dat een van beide partijen de over hand voert. Hij moedigt ook allen aan om te werken voor de organisa tie, om steeds meer propaganda te voeren, opdat de vakorganisatie mo ge bloeien tot heil van den arbeider. Een aandachtig gehoor beloonde de sprekers voor hunne moeite. Gev. Voorwerp-en: Terug te bekomen bij: H. v. Eden, Z.-B. Spaarne 72 b», «en broche. S. Boekhoven, Heerensingel 49, een rozenkrans. W. v. d. Garde, BakenessorgT. 52 r. een vingerhoed. P. Schermer, Wouwermanetr. 10, een hearenparapluie. 1'. v. DaJPB, Gen. de Wetstr. 74, een veer van een klok. W. Veldhuizen, ReguMerstr. 11, een kinderoorbelletje. C. J. Kroon, Leidsche Plein 26 r<L, een rozenkrans. Robitsch, M. v. Heemskerkstr. 3 rd. een broche. G. Heeres, Roosveldstraat 13, een Jongensb&rret. A. Harmaris, K. Annastr. 3, een zilveren manchetknoop. C. de Paus, K. Wijngaardstraat 12 zwart, een doublé manchetknoop. J. Th. v. Styn, Haarleinmerliede- str. 32 rood, een ceintuur met doublé „Stem des Volks". Door de Gem. Zangvereenlging „De Stem des Volks" werden tot afge vaardigden naar de jaarvergadering van den Bond van Arbeiderszankver een Igingen benoemd de heeren Dia mant en Dankebnan. HAARL. MACHINEFABRIEK. Di no. 17 van „De IJzer- en Staal- handel" komt een artikel voor over de Haarlemsche Machinefabriek. Aan dit artikel ontleenen wij het Tolgende: „De geschiedenis van deze fabriek begint eigenlijk reeds in 1836 toen Kiel» Hendrik Figee als jong timmer man te Haarlem vestigde. Deze, die voor dien tijd een groote theoretische kennis paarde aan veel praktische be kwaamheden, had steeds 'n open oog voor de zich toenmaals ontwikkelen de rnachinetechniek. Toen in 1851 de eerste Wereldten toonstelling te Londen plaats had, be gaf ook hij zich daarheen, terwijl hij tevens een menigte machinefabrieken bezichtigde, die in dien tijd voor de meest volmaakte van Europa golden. Bij zijn terugkeer besloot hij zelf een machinefabriek, aanvankelijk voor *t horstellen van stoomwerktuigen, op te richten. Het eerste stoomwerktuig, dat hij vervaardigde, een stoommachine van 15 P.K., die in I860 te Amsterdam op de tentoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt met goud bekroond werd, heeft nog een dertigtal jaren als drijfmachine voor de fabriek gediend. De naam „Gebroeders Figee" ont stond, toen de stichter, op een leef tijd gekomen, waarop hij het bedrijf niet zelf langer beheeren kon, dit jverdroeg aan zijn zoons Hendrik, Thomas en Jan Figee, die technisch beter geschoold waren, zoodat zij In staat waren de ontwikkeling der ma- chinetechniek op den voet te volgen. De werkzaamheden werden steeds uit gebreid en, zooals tegenwoordig als natuurlijk wordt besohouwd, maar wat toen tor tijd iets bijzonders was, do firmanten besloten, zich toe te loggen op een speciaal onderdeel van don machinebouw ni. den bouw van heimachines, elevatoren, kranen, transportmateriaal enz. wat tegen woordig, hoewel er zeer groote uit breiding aan gegeven is. nog steeds het geval is. Door het overlijden van de Gebroe ders Figee is de zaak tegenwoordig een Naoinlooze Vennootschap gewor den met een maatschappelijk kapitaal van 1.000.000 waarvan f 500.000 ge plaatst. Directeuren zijn thans do inge nieurs J. F. Hulswit en F. C. Dufour." Het artikel is met veel aardige fo to's versierd. Rubriek voor Vragen Goobonneerden bobben het voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbiinr, in te zenden bij do Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houutraat 53. Alle antwoorden worden geheel koateloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig i woonplaats van den incender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: 30 April j.l. heeft iemand mij oeai valsch briefje van 40 in handen gespeeld. Dienzelfden avond heb ik het aangegeven. Dezelfde man moet reeds op verschillende plaatsen voor hetzelfde feit veroordeeld zijn, maar van Haarlem verneem ik niets. Bloedt dat nu zoo maar dood? ANTWOORD: Dat is niet zeer waar schijnlijk; maar in ieder geval zijt u aan het verkeerde kantoor en behoort u zich te vervoegen tot het parket van den heer Officier van Justitie. VRAAG: Ik heb een paar huizen gekocht, met de bedoeling er één zelf van te gebruiken, maar ze zijn beiden bewoond. Ik heb aan één der huur ders de huur opgezegd, maar verneem van anderen dat men er niet uit wil; wat is daaraan te doen? ANTWOORD: U moet eene opzeg ging per deurwaarder laten doen, en alls dat niet helpt, dagvaarden ontruiming. Er zit niets andere op. De deurwaarder, dien u het zaakje opdraagt, zal voor het verder noodi- ge wel zorg dragen. VRAAG: Wat moet men doe kleoren tegen mot te bewaren? ANTWOORD: In den drogistenwin- kel zijn verschillende middelen ver krijgbaar. Vraag er da ai1 maar eens VRAAG: Kunt u mij ook een adres zeggen, waar ik zilverpapier kan verknopen? ANTWOORD: Dergelijke adressen worden door ons in deze rubriek niet gegeven, omdat dit licht tot onbil lijkheid aanleiding geven zon. Uitdragers en opkoopers te dezer stede zullen uw zilverpapier wel wil len overnemen. VRAAG: Waar moet men zich ver voegen om lid to worden van die pas opgerichte bouwvereeniging „Delft- zicht"? ANTWOORD: Vervoeg u bij den heer P. M. Hofstra, onderwijzer, Ael- berrtsl>erghstraat 45. VRAAG: Weet u ook een nader adres van den Bond van Christelijke reciteervereenigingen, die onlangs te Groningen werd opgericht? ANTWOORD: Neen. Een onzer le zers misschien? Antwoord op een vroegere vraag: Do firma Van Hattum en Blanke voort is, volgens een ons gedane me dedeeling, gevostigd te Beverwijk. Uit de Omstreken SCHOTEN. Zaterdagavond gaf de vereeniging tot veredeling van Volksvermaak Schoten In het gebouw der St. Bavo, aan hare leden een feestavond. De groote zaal was eivol. Wegens ziekte van den voorzitter werd deae feestavond door den vice-voorzitter met een hartelijke toespraak geopend. Het viool-kwartet, dat voor do eerste maal in het openbaar optrad, had veel succes. Aan de dames Smit de Bruin werden bloemen aongebo- dé?l. Na afloop van het programma, dat de aanwezigen tot des morgens 4 uur had bezig gehouden, werd den feestvierenden een tombola zonder nieten aangeboden, die feestartike len bevatte, geschikt voor het bal. Met groote moorderheid van stem men is besloten, om, ten einde feesten op een nog aangenamer v te kunnen houden, de contributie op 20 ct. per maand te brengen. Met voldoening kan de Vereeniging haren feestavond terug zien, die aan het ijverige bestuur succes voor zijn werk heeft HAARLEMMERMEER. Hoog gehalte der bieten. Het suikergehalte der bieten is dit jaar over het algemeen zeer hoog. Aan den landbouwer J. yan W., den Sloterweg, werd voor zijn bieten een gehalte toegekend van 18.6 pCt. Dit is, naar wij vernemen, het hoog ste gehalte, dat ooit gevonden werd. Bij een ander vond men een gehal te van 18.5 pCt. De Burgemeester van Haarlemmer meer heeft de loden van den Gemeen teraad ongeroepen tot het houden van een vergadering, op Donderdag 27 October 1910, dos voormiddag» to 11 uux precies, tea- beluindeling vuu de hieronder vermelde onderwerpen. Agenda L Vaststelling van de notulen van do vergadering van 22 Sopt- 1.1. 2. Mededeeling van ingekomen stukkou. 3. Verzoek van dan heer A. W. Se- venhuijseu, om ©orvol ontslag als on derwijzer aan school No. 5 te Nieuw- Vennep, wegens zijn benoeming als onder wijzer aan school No. 4. to Hoofddorp. Voorstel tot benoeming vaoi een van het burgerlijk armbestuur wijk K in deze gemeente, ter voorziening in de vacature, ontstaan door hot bedanikon von don lieer J. de lieer. üc aanbeveling van genoemd arm bestuur luidt No. 1. de heer Thijs Dekker, land bouwer No. 2. de heer J. van der Fange, metselaar, beiden wonende te Haar lemmermeer. 5. Voorstel tot benoeming van een lid van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, wegens vertrek van Ds. C. J. Warners aanbeveling van genoemde commissie luidt No. 1. de heer Ds. D. A. van don Bosch, predikant te Nieuw-Venncp No. 2. de heer W. Biesheuvel, land bouwer aan den Sloterweg alhier. 6. Vaststelling van de begrooting van het burgerlijk armbestuur, voor het jaar 1911. Ontwerp-besluit tot het toeken nen van een subsidie aan gezegd armbestuur voor het jaar 1911. groot 17.000. 8. Verzoek van den heer Richards, te Bloemend aal tot het verkrijgen van een voorloopige concessie voor het maken van eene l>enoid luchtgas- verlichting te Hoofddorp. 9. Voorstel om aan den aannemer der schoolbehoeften voor 1910, den heer Meilink, te Zutphen, een bedrag op de aannemingssom te korten, we gens verbeurde boete voor te late le vering. Vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven dezer ge meente, voor het dienstjaar 1911. 11. Rondvraag. H1LLEGOM. Do heer J. J. Hageman Jr. van Hillegom slaagde te Amsterdam voor 't volledig examen klerk der Hol- landsche Spoor. ZANDVOORT. De agenda voor de Donderdag a.s., as nam. 7 1/2 uur te houden Raads vergadering luidt: Ingekomen stukken en medcdeelin- gen. Suppletoir kohier hondenbelasting 1910. Wijziging verordening op de hef fing van retributiegeJd. Gratificatie Rijksveldwachter. Ruiling grond. Benoeming gemeente-opzichter.. Pensioen Gemeente-vroedvrouw. Adres ter zake het aantal vergun ningen voor den verkoop van sterken drank. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1909. Subsidie-aanvrage Burgerlijk Arm bestuur voor 1911. Gemeente-begrooting 1911. Reclames plaatselijke directe belas ting naar het inkomen. Binnenland MR. J. A. S1LLEM. Een uitmuntend Amsterdamsch bur ger, een man die zich jegens stad en land in vele opzichten verdienstelijk heeft gemaakt, mr. J. A. Sillem, vier de Maandag zijn 70sten verjaardag. De heer Sillem is sedert jaren lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland dezen zouier werd hij als zoodanig opnieuw met zeer groote meerderheid herkozen, wel een bewijs dat zijn werkzaamheid in het college ook door zijn medeleden der Provin ciale Staten wordt gewaardeerd. Ook heeft de heer Sillem veel ge daan voor de bevordering der kunst. Jarenlang zut hij ook in de redactie van de Gids. De jubilaris heeft zich door verblijf buitenslands aan persoonlijk huldebetoon onttrokken. Toch gewer den hem vele blijken van belangstel ling. De oud-leeraren van 't Conser vatorium boden hem o. a. een album aan, De laaghartige moord tg 's Gravenhage. In aansluiting op de meedeelingen in ons vorig nummer kan nog ge meld worden: De vermoorde 86-jarige vrouw is genaamd Anna Maria Genegten, ge boren Deldik. Zij was sedert 7 maan den weduwe. Haar man was geduren de 35 jaar als jachtopziener bij het Kroondomein werkzaam geweest had zich na zijn pensdonnoering, nu 21 jaar geleden, met zijn vrouw vestigd in een hofje in de Koning straat; in welk huisje Zaterdagavond het misdrijf is gepleegd. Het feit dat de moord te ongeveer half acht gepleegd en de politie c in den nacht gewaarschuwd is, laat zich door de omstandigheden verk la- Op het gemelde uur hoorden de be woners van het Hofje gegil, komende nit de richting van de woning dear weduwe Genegten. Een buurman be gaf zich naar het huisje, trachtte de deur te openen met sfleuteie en daarna te forceeren, maar het geluk te evenmin als het openen van het venster. Hij tikte op het venster riep de weduwe iets toe, waarop met zwak geduid geantwoord werd: „Ik kan met opendoen, ik ben zoo ziek". Daarop heeft men een juffrouw waarschuwd een vroegere bewoonster van het Hofje, die nog geregeld drie maal daags de weduwe Genegten voor een wonde aan het heen kwam verbinden. Deae juffrouw heeft ook getracht binnen te komen, maar zon der resultuat. Ook haar werd met zwakke stem, op een vraag om open te doen, in ongeveer gelijken goost geantwoord als aan den buurman, op wiens eerste poging om de deur te openen, onmiddellijk het uitdraai en van het licht in het huisje was ge volgd. Inmiddels bleef de woning der weduwe gesloten. De buren gingen in het hofje liet gebeurde bespreken, om daarna in de woning te gaan van den man, die het eerst getracht had de weduwe op haar gegil tea- hulp te komen. Alen waren slechts eenige oogen- hlikken binnen, toen de naaste buur man van de vermoorde vrouw, ©en zekere G., schilder van beroep, kwam zeggen dut de deur van het huisje van de weduwe Genegten openstond en dat men dus kon binnengaan. Daar vond men toen de weduwe, go- Meed, zittende op een stoel voor de bedstêe, hot hoofd met eon slaap mutsje bedekt. De buren constateer den onderling dat do vrouw dood, was. maar dochten ook toen nog niet aan misdaad. Die gedachte kwam eerst op, toen een neef van de weduwe Genegten was gekomen, de heer Van Nooy, een tlmmermonspatroon, die eiken Zon dag bij zijn tanto kwam, haar pen sioen inde, en die in staat was vast te stellon dat f 140 en eenige gouden sieraden horlogeketting, oorbellen enz. werden vermist. Inmiddels was het half één in den nacht geworden toen een inspecteur an politie van den diefstal op hoogte werd gesteld. Hij begaf zich onmiddellijk naar het Hofje en be vond. dat behalve diefstal, het zoo eel ernstiger misdrijf van moord was gepleegd. De vrouw had een groote wonde aan den slaap, terwijl het hoofd en het nachtmutsje met bloed bevlekt waren. De inspecteur waarschuwde onmid dellijk de justitie en zijn chefs. In middels was door den ontboden ge neesheer. dr. Polak Daniels, de dood reconstateerd. Justitie en politie namen n den nacht een groot aantal personen verhooren af, terwijl ook twee poli tiehonden in dienst werden gesteld. Nadat de houden Teuk hadden geno men volgden zij het spoor naar de woning van den voornoemden schil der G. In dit feit en in do zonderlin ge gedragingen en de minder stige reputatie van dezen man, vond de justitie aanleiding G. en diens vrouw in bewaring te stellen. en zijne vrouw verklaren niets vam het misdrijf te weten. G. was nige weken werkloos. Vrouw G., mede-aangehoudene, deed voor wednwe vaak boodtschapipen. vermoorde Vrouw was namelijk kelijk en hulpeloos en had dus stand van anderen noodig. In verband met den moord wei-den nog aangehouden een 21-jarige kell- ner, wonende in de Naaldwijksche- straat en zijn vriendin, die eenmaal per week bij de vermoorde als werk vrouw huiselijke diensten verrichtte. Beiden zijn echter na eenigen tijd in bewaring te zijn gehouden, weder op vrije voeten gesteld. Vermoed wordt, dat niet de gearresteerde buren den moord zouden hebben bedreven, inaar dat een derde, naar wien thans gezocht, wordt, de dader is en het, zioh thans in arrest bevindende echt paar medeplichtig is. DE BAKKERSRADEN. De Tel. verneemt, dat de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de intrekking van het wetsontwerp tot instelling der bakkersraden over weegt in verband met een denkbeeld, om bij de voorgenomen wijziging der arbeidswet (nieuwe arbeidsregeling) een instituut in te voeren, waarin hot beginsel, thans vastgelegd in de voor gesteld© ontwerp-wet tot invoering der bakkersraden, meer algemoen voor alle bedrijven zal worden toege past. TREINONGELUKKEN. Te Haringhuizen, een station nabij Schagen, geraakte, misleid door tie duisternis,'de bejaarde wed. Th. Va der uit Schagen onder de Westfrie- sche Stoomtram, met het gevolg, dat beide beenen werden afgereden. Per trom naar Schagen vervoerd over leed zij spoedig. Te Berkel bij Tilburg is op den spoorweg het lijk van een onbekend man gevonden, mot verpletterd hoofd. Hoogstwaarschijnlijk is de man met den laatsten trein Amsterdam—Breda overreden. Afgaande op merken in zijn onderkleeding. is de man vermoe delijk verpleegde in een gesticht ge weest. In de binnenkast van bet hor logo staat de naam Van de Zanden. VERDRONKEN. Twee knaapjes van zes en zeven jaar lieten aan de Oudevest te Leiden een stuk hout in het water drijven. Een der knaapjes geraakte te water, waarna het andore naar zijn huls in een der zijstraten liep en vertelde dat Klaas in het water lag. Men spoedde er zich toen heen. doch het was reeds telaat. Toen het jongetje op bet droge was, bleken de levensgeesten gewe ken. Te Delft is do 45-jarige schippers knecht J. de Zwart, varende op den beurtdionst DelftAmsterdam, en die te Amsterdam woonachtig was, over boord geslagen en verdronken. De man was ongehuwd, maar zorgde voor zijn moeder. SLECHTE WORST. Te Tilburg zijn de huisgenooten in vijf gezinnen na het eten van rook worst vrij ernstig ongesteld geworden. De lijders kregen hevige buikkramp, gepaard met braken. De dokter con stateerde vergiftiging. De toestand der lilders, waarbij eenige kinderen. is thans bevredigend. Door de politie in beslag genomen worst zal aan een scheikundig onderzoek worden onder worpen. DE DIENSTWEIGERAAR. KONING. De bekende dienstweigeraar word Zondagmorgen door een onderofficier en usee soldaten uit Utrecht, waar hij zijn straf onderging, naar Leiden getransporteerd, waar hij met den trein van 1U.38 aankwum. Daar werd hij door eenige vrienden en geestver wanten aan het station opgewacht en tot aan de artilleriekazerno gevolgd, waar hij binnen ging. Spoedig daar op kwam hij weer buiten en ging met zijn moeder en eenige vrienden de stad in. llem is gelast in bet garni zoen te Leiden aan zijn militaire ver plichtingen te voldoen. Naar 't Ilbld., verneemt is hij stellig voornemens we- der te weigeren militairen dienst te doen. INGEZONDEN Van ingezonden slakken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie deu inzender uiet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt do Redaotie zich niet aansprakelijk. SÏNT-NICOLAASFEEST. AfdeeJing Haarlem, B. v. N. O. De vele bewijzen van sympathie, zich uitende in de opgewekte, zeer waardeerende verslagen van „Haarl. Dagblad" en „Stads-Editio", maar bovenal in de steeds toenemende gel delijke bijdragen, welke de afd. Haarlem van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers de eer en het genoegen had, drie jaren aaneen, van rijk zoowel als arm, in en buitem de stad te mogen ontvangen, hebben haar wederom doen besluiten, een Sint-Nicolaasfeest te orgamseeren. Wie trouwens eenmaal zoo'n heer lijke kinderpret heeft bijgewoond, kan zich begrijpen, dat de afdeeling niet dan noodgedwongen het reeds ingeburgerde feest zou laten glippen. Zal echter dit feest slagen, zoo mo gelijk nog beter dan vorige jaren immers, het aantal leerlingen, vain 1700 tot 2900 gestegen, kan en moet nog grooter worden dan dienen we in de eerste plaats weer te kun nen rekenen op den finoncieelen steun van Haarlems ingezetenen. En dat deze ons niet zal ontbreken, ver trouwen we ten volle! Elke bijdrage, van wolken aard ook, mits ze slechts dienen kan tot het welslagen van het feest, zal in dank aanvaard worden door de com missie. F. WIJNIA Jz. Ampzingstr. Mej. S. HOUTKOOPER. Lourens Costerstraat. W. STENDER, D u v en voordestraat. E. DE BOER, Penn., Ruychaverstraat, Financiëele Berichten MIJNBOUW-MAATSCIIAPPIJ „HIGHLAND.". Dezer dagen zullen do Giro-bank te 's-Gravcnhage en Willemse Dy serinck te Amsterdam inschrijvingen aannemen op 650.000 aandeelen der N. V. Mijnbouwmaatschappij „High- land" tot den koers van 100 INGEZONDEN MF.DEDEELINGEN 30 Cts. per Tegel. Sport en Wedstrijden BERGEN. Kwarteltje ging in den Lauernesse- prijs zeor goed en de favoriet Aman- dus W. minder goed, zoodat ook de ze course gewonnen werd door een paard van middelmatige klasse. Meermalen wordt beweerd, diat het kleinste gewichtsverschil in de ijzers, een paard aanmerkelijk hindert in zijn gang. Amundus W deed het thans zonder achter-ijzers, en liep ongeplaatst. Dora was een goede tweede. Koos Bakker behaalde in den Hof- dij kprijs een zeer mooie overwinning met Mario W., de favoriet Agnes W. moest zich tevreden stellen mot den tweeden on Adeline met den derden prijs. The Surrogate, gereden door Th. Monsieur, maakte in de heat korte metten, door tweemaal achter elkaar als eerste voorbij den rechterstoel te gaan; in de tweede heat kreeg de hengst het echter niet cadeau, want Paul Schónrock maakte een der schitterendste courses met Ileliograaf. Het verschil in aankomst was zoo gering, dat één tijd voor beide paar den gegeven werd. Kozijr toonde dit maal zijn oude nukken, Brummbur toonde in de tweede heat nog een schijn van vroegere glorie, Kaptein wilde niet en Kent d'Ouest presteerde ook niet veel. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Kraneuburghprijs. Prljzendiraverij klasse. Basis-afstand 2200 Meter. 1. Clara, 1950 M., YV. T. M. Alk©- made, in 3.35. 2. Hetha, 1965 M.f T. J. Witteveen, in 3.42 2/5. 3. Alchimist, 1965 M., R. Monsieur, in 3.43. Toussaintprijs. Prijzendraverij la klasse. Basis-afstand 2000 Meter. 1. Dora, 2255 M., D. Pronk, in 3.43 1/5. 2. Lady Hesperus, 2420 M., Schuijl Jr., in 3.49. 3. Dead beat: Sierra Fiis, 2300 M., J. G. de Boer, en Floreneia, 2410 M., Ockhorst Jr., in 3.50 3/5. Lauernesseprijs. Prijzendraverij 2e en klasse. Basis-afstond 2000 Meter. 1. Kwarteltje, 2135 M., A. Witteveeu in 3.36 3/5. 2. Dora, 2195 M., D. Pronk, in 3.39. 3. Drusbacka. 2120 M., Ockhorst Jr., 3.39 4/5. Hofdijk-prijs. Prijzendraverij 3e kL Basis-afstand 2000 Meter. 1. Marie W., 2030 M., J. Bakker, in 3.33 4/5. 2. Agnes W., 2045 M., S. Witteveen; in 3.37 1/5. 3. Adeline, 2060 M., B. ten Hagen, in 3.37 4/5. Alcmariaprijs. Handicap Heatdra verij le klasse. Minimum-afstand 1600 Meter. le heat: 1. The Surrogate, 1615 M., Th. Monsieur, in 2.3-4 1/5. 2. Brummbftr, 1630 M., B. ten Ha gen, in 2.35 4/5. 2e heat: 1. The Surrogate, in 2.34 4/5. 2. Heliograaf, 1615 M., Schonröck, dezelfde tijd. HOCKEY. ODIS I—HAARLEM I, 2—4. In Den Haag werd deze wedstrijd gespeeld. De Haarlemmers begonnen de competitie met een goede overwin ning, te mooier, als men weet, dat ze de helft van den tijd met 10 man speelden. Met de rust was de stand 11. Haarlem opende de score door het jammerlijk falen van oen der backs van Odis; kort daarop maakt Pownall door goed inloopen gelijk. Na de thee is de elfde Haarlemmer komen aanzetten; nadat het spel ee nigen tijd verdeeld was, verzekeren do Haarlemmers zich de overwinning door tweemaal kort achter elkaar te doelpunten. Wel maakt Schadée nog een tegenpuntje doch als een onvol doend weggewerkte "bal weer in het Odis-net geslagen wordt, is het spel van de Haagschen verloren. Weldra fluit de heer Mouton tijd en met een 42 overwinning kunnen de .Haar lemmers naar huis gaan. Bijzonder goed spel werd niet vertoond, doch we moeten het begin van het seizoen in aanmerking nemen. De Kennemer Sportclub hield giste ren wegenB het niet meer houden van courses in dit seizoen te Woest- d'uin haar eerste draversmeeting, waaraan druk deelgenomen werd. Behalve in deze maand nog een dag, zullen in November nog acht mee tings gegeven worden. Er circuleerde een adres waarop zeer druk getee- kend werd om ontheffing te vra gen aan het Draverij-Comité, van een artikel, waarbij het houden van z.g. wintercourses wordt verboden. Er is dan ook in ons land geen baan, die zioh beter leent voor deze wintercour- ees dan de baan te Bergen. Ondanks het koude weder kon de opkomst bevredigend genoemd wor den. De regeling was goed en alles was op tijd afgeloopen. Clara gereden door W. T. H. Alke made, legde uiterst gemakkelijk be slag op de prijzen-draverij 4e klasse, Alchimist was geruimen tijd twee de, doch Hetha ging in het rechte eind den zoon van Troubadour netjes voorbij* Dora, een paard van zeer weinig klasse, ging ditmaal uiterst rustig aam den kop weg, maakte geen mis- pasje, en kon zoodoende nog enkele second on vóór Lady Hesperus, paard der hoogste klasse, als eei over de streep gaan. Floreneia Sierra Fils gaven elkaar niets toe, Boodat de rechter, dead heat gaf voor den derden prijs. Marktnieuws Groentenmarkt Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 24 October 1910 Appelen. Aangevoerd 120 H..L, ver kocht 100 H.L., 4115. Peren. Aangevoerd 92 H.L., ver kocht 70 H.L., 6-/30. Bloemkool 300 stuks, 310 ct Roodekool. Aangevoerd 7000 stuks, verkocht 5000, 2—5 ct Wittekool 500 stuks, 27 ct Savooiekool 3000 stuks, 25 ct Heerenboojien 12 maiul, 1.20— 2.25. Wortelen 1000 bos, 48 ct Botermarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar- lem op 2-4 October 1910 Boter 52 K.G., hoogste prijs 1.75, laagste 11.G5 per K.G. Biggen 19 stuks, hoogste prijs 17, laagste 12 per stuk. N. Kalveren 4 stuks, hoogste prijs 16, laagste 12 per stuk. Staat der Botermarkt te Haarlem, over September 1910 Boter. Aangevoerd en verkocht 208 K.G. hoogste prijs 1.75, laagste prijs /1.60 per K.G. Biggen.. Aangevoerd en verkocht 98 stuks, hoogste prijs f 18, laagste 11 per stuk. Schrammen. Aangevoerd en ver kocht 9 stuks, hoogste prijs 19, laag ste prijs 113 per stuk. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 23 stuks, hoogste prijs f 18, laagste prijs f 10 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6