Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KO NINKLIJK NEDERL. MET. INSTITUUT. {Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De üildt. 27 October 1910. Hoogste barometerstand 776.4 m.M. te Riga (Oostzeekust van Ruslaud) laagste 745.1 m.M. te Coruna (Span je). Verwachting tot den avond van 28 October Wind Zwakke tot matigen meest Oostelijkön wind. Gesteldheid van de luchtnevelig tot licht bewolktweinig of geen regen. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 762 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 767 m.M. OPGAVE VAN; WOU. M. SCHMIDT - Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. t Woensdag 97 October Hoogste gisteren 2 uur F. 49 Laagste hedennacht F. 40 Hoogste heden tot 19 uur I1'. 42 HOOG- en LAACWATERSTANDEN 28 October Hoog water. IJmuiden vm. 19 u. m.; nm. 12u. 18m katwijk vm. 11 u. 86 m.; vm. llu. 48m Petten vm. 12 u. 20 m.; nm. 12u 83m Laag water. IJmuiden vm. 8 u. io.;nm. 8u. 13 Katwijk vm. 7u.40m.;nm. 7u. 68m Petten vm. 9 u. 30m.;nm. 9u. 48 Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto'* en andere voertui gen enz. moet te 6 u. 18 m. geschieden zaan, eenv. beleed, ambtenaar, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. D. R., kaaskoopersknecht te On®t- hCii7.cn, diefstal, 3 weken gevangenis straf. Licht in den toren. Een aantal lantaarns vertoonden zich gisteravond in den toren van do Grooto Kerk, waardoor op de Groote Markt een volksoploop ontstond. Militaire zaken. Do majoor der genie A. J. L. M. van Schévichaveii, eerstaanwezend ingenieur te Amersfoort, wordt in de zelfde betrekking overgeplaatst naar Haarlem. Gevangenhouding v e r- lengü. De gevangenhouding van de gede tineerden D. G., S. en van der V., die ten huize van mevr. Riinbendc a. d. Houtweg uebneu mgenroivoii een groote üoeveetneKi zilver hebben toegeeigenU, is weaerom met i uageu verlengd. Per auto. Hedenmiddag te 12 uur is ten Stad- hulze een paar gehuwd, dat in plaats van in rijtuigen met de getuigen m 4 auto's gezeten was. liet geval had veel bekijks. Kerk en Schooi NED. HBKV. KERK. Beroepen te Brielsch-Nieuwland (gem. Viorpolders) ds. C. Struick Posthumus te Grave c. a. Aangeuomen het beroep te Zwolle ds. A. 11. Scholte te Zutpbeu. Bedankt voor bet beroep te Rotter dam ds. P. Veen te Zutphen. Uit de Omstreken slaagde's verhaal evenwel geheel te niet. Kinderen hebben beklaagde met de lantaarn gezien, toen hij haar nog niet gekocht kon hebben. Twee juf frouwen. die in de steeg wonen, heb ben P. eveneens gezien. Beklaagde hield zijn ontkennen vol. Mr. Hoyer achtte het wettig en Overtuigend Jiowijs teu volle geleverd en herinnerde or aan, dat deze per soon reeds in 1904 tot een gevangenis straf van twee maanden werd veroor deeld. De eisch luidde 1 jaar gevangenis straf. ONEERLIJKE GELDOPIIALER. Op zekeren dag stelde de heer H. Visser, boterbal)delaar hier ter stede, zijn loopknecht Frans K. een som van 15 wisselgeld ter hand. Bij mevr. Hattiuk te Amsterdam had do man een bedrag van 6 voor geleverde bo ter te innen. Beide bedragen werden niet door K. afgedragen. Hij is er mee naar Amersfoort gegaan, en heeft het daar in alle vroolijkheid verteerd. Beklaagde zei, dat hij ruzie thuis had gehad, en in dien tijd aan den drank geraakt was De getuigenverklaringen vervolle digden het bewijs voor beklaagde's schuld. De heer V. verklaarde dat hij later tot de ontdekking kwam, dat hij niet alleen deze beide bedragen heeft verduisterd, maar wel ©en som van f 55 a 57. Mr. Hover herinnerde er aan, dat beklaagde reeds vroeger veroordeeld is tot een maand gevangenisstraf. Spr. eischte een gevangenisstraf van 3 maanden. UITSPRAKEN: J. B., zonder beroep, zwervende, bedelarij en landlooperij, 2 maal 12 dagen hechtenis. E. S., arbeider te Haarlemmermeer, diefstal, 5 maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechtenis. K. A. V., bakkersknecht te Amster dam, diefstal, 6 maanden gevange nisstraf met aftrek als voren. D. L., koopman te Haarlem, maanden gevangenisstraf met aftrek als voren. J. J., zonder beroep te Zaandam, diefstal, 3 boete of 14 dagen tucht school. A. M., grondwerker te Haarlem mermeer. mishandeling, eon maand gevangenisstraf. B. van A., voeger, te Haarlem, over treding hondenbelasting, 1 6 boete of 1 dag hechtenis. L. J. V., stoker te Velsen, mishan deling en opz. vernieling, 10 dagen ge va n genisstraf G. V. A., bloemistknecht te Lis9e, Opz. vernieling, een maand gevange nisstraf. J. K., visscher te Zandvoort, eenv. bol cod. ambtenaar, f 5 boot© of 5 da gen hochtenis. C. K., hittendrijver te Zandvoort, wederspannigheid. 10 dagcu gevan genisstraf. D. M-, metselaar te Wormerveer, wodorspannighêid en beleediging ambtenaar 3 weken gevangenisstraf. T. H. J. L., los werkman, te West- HAARLEM.UERLIEDE EN SPAARNVVOUDE. Woensdag vergaderde cbe Gemeen teraad. Alle raadsleden waren aan wezig. Do yoprz-ittor doolde mede, dat blij kens verkregen inlichtingen, wijzi ging der wet van 1863 betreffende vrij stelling van het 1/5 in den hoofdelïj- ken omslag voor Houtrijk en Polanen zeker niet in de eerste jaren mogelijk zal zijn, welke mededeeding door den heer Faas werd betreurd. Naar aanleiding van het verbruik der brandstoffen in de scholen ver klaarde de voorzitter, dat het in vorig© vergadering geenszins zijne bedoeling was gewooet de hooiden der scholen verdacht te maken; van den heer Biesheuvel was een schrifte lijk voorstel ingekomen tot benoe ming eener Commissie van Gemeen tewerken, dat evenwel al ste laat in gekomen, alsnog in handen werd ge steld van B. en W. ter fine van ad- vios. Voorts waren ingekomen: Van Gedeputeerde Staten medediee- ling der benoeming van dien keer Sterok tot schoolopziener in het Ar rondissement Haarlem; het goedge keurde le supp. kohier Hoofdolijken Omslag, en de Kon. goedkeuring op het besluit tot verhooging der jaar- weddo van den secretaris; voorts het Provinciaal Blad, inhou dende benoeming van de hoeren Dijk- sen en Warmerdam tot zetters; een bericht van dien Burgemeester van Haarlem, in zake onderhoud van den Oudenweg onder Haarlem gele gen en ten slotte liet proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente ontvanger. Ingevolge opmerking van Gedepu teerde Staten werden in de verorde ningen tot heffing en invorderiug re tributie Middelbaar Onderwijs, eenige redactiewijzigingen gebracht, en art 7 der bouw- en woningverordiening aangevuld met de bepaling dat een open ruimte achter elk huis, ook geldt als gezumenlijke huizen die open ruimte hebben. Nog werd op verzoek van dien Com missaris dor Koningin ingetrokken de wijzigings-vcrordening in zake het gebruik van trekhonden, aangezien spoedig daarop een Rijkswet in king zal treden. Aan de afd. Halfweg en omstreken van het Witte Krui3, wordt over 1911 eene subsidie toegestaan van f 25, ook weder f 25 subsidie aan de Am bachtsschool to Haarlem. Begro oting 1911. De heeren S. P. Vink en Cos stel len als leden dor Comm. voor de be grooting vast te stellen zooals zo was aangeboden, aangezien na nauwkeu rig onderzoek geen aanmerkingen daarop zijn te maken. De heer Van Warmerdam vroe; nog inlichtingen over den post lande rijen; de heer Ilartgerink over de op brengst van asch en vuilnis to Half weg; de heerBiesheuvel over den post uurwerken; de verhooging van dezen laatsten post werd door den voorzit ter toegelicht, dat het uurwerk Spaarnwoude nu in orde zal worden gemaakt door den uurwerkmaker Bfilng te Halfweg. Nadat op voorstel van B. en W post wegen met f 300 was verhoogd voor onderhoud van den Haarlem mermeerweg, werd de begrooting vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op I 32.997.04 1/2, en daarna die het Burgerlijk Armbestuur op ƒ7349.47 Tot onderwijzeres aan de school in den Houtrakpolder werd uit 21 solli citanten benoemd mejuffrouw J. van der Heulen te Halijsioot, zijnde no. 3 der voordracht, met 7 stemmen, te gen 4 op mej. A. Fris van Zaandam. Met algemeeno stemmen werden op voorstel van B. en W. afgewezen de adressen tier Hoofden van Scholen on van het onderwijzend personeel tot verhooging hunner Jaarwedden, en zulks op grond dat die pas in 1908 waren herzien. De Raad verleende aan don heer C. v. d. Goes eervol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur, en benoemde ua het bedanken van do heeren Cos en Faas, met algemeene stemmen als zoodanig do heer H. D. Kerkhoven to Houtrijk en Polanen. De heer L. de Jong te Zuid-Schalk wijk vroeg de aanstelling van een veldwachter aldaar; de voorzitter achtto zulks geheel onnoodig, doch is bereid, om een particulier bewaker desverlangd voor te dragen voor bui tengewoon veldwachter. Nadat de schonw op de Uiterdijken nog was bepaald op Donderdag 10 No vember 1910, ging de Itaad over in ge- heimo.z:tting tot behandeling der be- lasiingreclames. Van de gebruikelijke rondvraag werd geen gebruik gemaakt. SPAARNDAM. Eervol ontslag tegen 15 November is verleend aan den ouderwijzer der openbare lagere school te Spaaradom den heer Wagen aar, die naar Ame rika vertrekt. BENNEBROEK. Uitgenoodigd door de Chr. Jonge- lingsvereeniging ,,Het Mosterdzaad", gaf de heer AL H. van Genne uit Gravenhage Dinsdag in het gebouw „Rehoboth" een ciuematographische voorstelling. Zoowel des middags als des avonds was de zaal geheel gevuld. Vooral viel in den smaak, de vertooning van de vliegdemonstraties te Heerenveen. HEEMSTEDE. De heer J. J. Staal, alhier, heeft met gunstig gevolg examen gedaan als klerk voor de telegrafie, en is met ingang van 1 November a.s. ge plaatst aan het telegraafkantoor te Amsterdam. HAARLEM M E RMEER. Door den heer R. W. Lammorts is ontslag genomen als lid van den Raad dezer gemeente, waarin hij van 7 September 1897 af onafgebro ken zitting had voor district I. Ook als lid van liet Burgerlijk Arm bestuur, waarin hij reeds een lange reeks van jaren als armme ester voor Wijk 5 optrad, heeft hij ontslag ge nomen. Een en ander wegens vestiging te Haarlem. Ondiepe vaargeul. Wegens do ondiepe vaargeul ge raakte een met suikerbieten geladen schip, genaamd „Cornelia van Rot terdam", metende pl.rn. 200 ton, aan den grond, juist toen het schip de brug aan de Cruquius passeerde. Het verkeer var. deze gemeente af naar Haarlem, dat juist over die brug nogal levendig is, ondervond daar door groot ongerief, zoodat het zich voor een oogenblik verplaatste en den weg over Zuid-Schalkwijk werd ge nomen. Ruim anderhalf uur was het verkeer gestremd, waarna het schip weer zoodanig vlot werd, dat het buiten de brug gesleept kon worden. BimierJand TWEEDE KAMER. De Bakkerswetten. Men seint ons uit Den Haag: De heeren De Beaufort, Tydeman, Snoeck Henkemans, De Klerk repli ceerden. De heer De Beaufort deelde mee, dat Mr. Blaupot ten Cote hem verklaard had prijs te stellen op den naam van fatsoenlijk man en dat zoo de bespieding van den heer Talma geschied was om te weten of deze versch brood at, dit was. gebeurd te gen zijn wil en tegen zijn zin. Op een interruptie van don minister, of Blau pot ten Cate liet bespieden ontkende, antwoordde de Beaufort ontkennend. De heer Henkemans constateerde, dot zijn systeem een uur minder gaf dan dat van den minister, maar het voordeel had dat de dagarboid be perkt was. De heer Do Klerk deelde mee een motie te zullen indienen, om de wenschelijkbeld uit te spreken dat de dagarbeid gelijk met den nachtar beid moest geregeld worden, indien de Minister zelf het wetsontwerp niet in dien zin hervormde.. INTERNATIONALE MIDDEN STANDS BEWEGING. Het derde Internationaal Congres voor den Middenstand van de Associ ation de Defense des Classes Moyem- nes, zal op 14, 15, 16 en 17 November in de zalen van het Hotel Continen tal te Parijs worden gehouden onder eere-presidium van den oud-president der Fransche republiek Loubet. De dagorde vermeldt voor de vier dagen dat het congres zal duren een groot aantal redevoeringen (inleidingen) te houden door vertegenwoordigers van Middenstandsorganisaties uit Zwit serland, Duitschland, Nederland, Bel gië, Zwedèn en Frankrijk. De buitenlandsche redenaars zullen de twee eerste dagen tot hunne schikking hebben, terwijl de beide laatste congresdagen gewijd zullen zijn aan beraadslagingen over meer nationale (Fransche) middenstands- vraagstukken. Voor Nederland zal de heer J. S. Meuwsen, president van den Midden standsbond een redevoering houden over „l'Organisation des Classes Moyennes Industrielles et Commer (antes aus Pays Bas" en het onder werp „Inkoop Coöperatie voor den Middenstand" inleiden, DE INLANDSCHE CHRISTENEN EN DE JONGSTE POGING TOT RECHTSHERVORMING IN INDIë. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmiddag had in Maison Boer legd door het Comité voor Nederïand- sche Zendingsoonferenties waarin de heer H. Colijn, lid der Tweede Kamer als spreker optrad met het onder werp: Do inlandsche Christenen en de jongste poging tot rechtshervor- niing in Indië (wet van 31 Dec. 1906). De heer Colijn besprak hoe de rechtspraak over de inlanders gere de bezwaren die tegen de inlandsche rechtspraak geopperd worden zoowel in het algemeen als ten aanzien der inlandsche Christe nen. Spr. ging vervolgens uitvoerig na, hoe men aan die bezwaren heeft wil len tegemoet komen, on waarom de in 1906 aanvaarde oplossing niet tot het doel leiden kan. Ton slotte gaf do lieer Colijn mid delen aan waarmede de inlandsche Christenen te helpen zijn. KAPITEIN CHRISTOFFEL. Naar men aan de „N. CL" mede deelt, blijft kapitein Christoffel. die dezer dagen met pensioen den mili tairen dienst verliet, nog ten minste een tweetal jaren in Insulinde. Hem is een werkkring aangeboden door een groote koloniale onderneming. KAMERVERKIEZING ROTTERDAM V. „Het Volk" schrijft in een bespre king over de Kamerverkiezing in Rotterdam V, dat het van zelf spreekt dat de afdeeling Rotterdam van de den beer De Jongh zal steunen. BAKKERSWET. Door den heer Oosterbaan is een sub-amendement voorgesteld op het amendement van die heeren Schaper c.s., dat hij als volgt wil doen lui den: „Een arbeider in loondienst in een broodbakkerij werkzaam mag niet langer arbeid verrichten dan gedurende elf uren per dag. Voor ten hoogste twee dagen por week, maar voor niet meer dan zes tig dagen in elk kalenderjaar, mag het aantal werkuren echter bedro gen: a. ten hoogste 13 1/2, indien de ar beidsduur op andere werkdagen het aantal van 10 1/2 niet overschrijdt" b. ten hoogste 16, indien do ar beidsduur op andere werkdagen het aantal van 10 uren niet overschrijdt." Ter toelichting zegt de voorsteller, dat zijn bedoeling mot de woorden „in loondienst" is, den patroon ge durende den dag in arbeidstijd geheel vrij te laten. Verder bedoelt het sub-amende ment, in de wet zelf een prikkel te hebben, om geleidelijk voor het bak kersbedrijf tot de invoering van den 10-urigen arbeidsdag te komen. Een bepaling op te nemen, dat de ze dagen van 14 of 16 uur arbeidstijd moeten samenvallen met waarop, ingevolge de bepalingen der wet, 't vorbod van nachtarbeid gedu rende twee of meer uren van den nacht niot geldt, komt den voorstel ler onnoodig voor. Ten platteland© kan zich, zegt hij, het geval voordoen, dat d© Zaterdag niet de drukste dag in het bedrijf behoeft te zijn. HET ONTSLAG VAN VICE-ADMI- RAAL VAN DEN BOSCH. Het hoofdbestuur van de Nat. Chr. Officieren-Vereenigingen verzoek het volgende te plaatsen: In verband met de in de pers ver nielde geruchten, acht het hoofdbe stuur van de Nat. Christen Officieren Vereemging het noodig nadrukkelijk te verklaren, dat na gehouden onder zoek is gebleken, dat ds. Warners noch rechtstreeks, nooh door zijne tusschenkomst omtrent een meenings verschil tusschen den vice-admiraal v. d. Bosch en Z.WelEerw. of om an dere redenen zich gewend heeft tot den Minister van Marine en dat alzoo het gerucht dat Z.W.Eerw. in een conflict met den directeur en com mandant in het gelijk zou zijn ge steld door den Minister of dat den admiraal den last zou zijn verstrekt zich te gedragen naar de wenschen van ds. Warners, volkomen onge grond is. IN EEN VLAAG VAN WAANZIN. Gistermiddag heeft mevrouw V te Rotterdam, die gescheiden woont, in een vlaag van waanzin haar 9-ja rig zoontje en 7-jarig dochtertje met een mes ernstig aan liet hoofd ver wond. Beiden zijn naar het Zieken huis overgebracht, evenals de dade- resde laatste ter observatie. ONGELUKKEN. Gisteren bevond do 20-jarige smid G., te Nijmegen, zich in een roei bootje op de rivier de Waal, om zich naar een baggermachine te begeven, toon hij door een ongelukkig toeval overboord sloeg en verdronk. DE MOORD TE 's-GRAVENHAGE. Naar men verneemt, is uit het. in zake den moord op de 86-jarige we duwe Geneóhten te 's-Gravenhage door justitie en politie gehouden on derzoek ten duidelijkste gebleken, dat de 21-jarige kellner en de vrouw, die in verband xnet deze zaak werden aangehouden, niet in het minst in deze misdaad waren betrokken en er in elk opzicht onschuldig aan zijn. Voorts meldt men Hot in verband met den moord ge arresteerde echtpaar is ter beschik king van de justitie gesteld en in het Huis van Bewaring opgesloten. Do overbrenging, die te voet schiedde, (ieder der verdachten zonderlijk, de man geboeid tussohen twee politie-agenten in) trok nogal de aandacht Ook hebben in de woning van vermoorde weduwe Genechten en in die van het gearresteerde echtpaar huiszoekingen plaats gehad en zijn in het hofje opgravingen gedaan. O. a, i6 het gehoclc riool, waarop (gebroken en nauwkeurig onderzocht. Het wordt thans dan ook zoo goed als buitengesloten geacht, dat het gestolenc zich nog in het hofje ergens verstopt zou bevinden. Waarschijnlij ker is hot, dat de daders Zaterdag avond, vóór de komst der politie, ge legenheid hebben gehad, het geld en de sieraden aan een handlanger over te geven, die er zich mede uit de voe ten heeft gemaakt. Het gearresteerde echtpaar blijft hardnekkig ontkennon, iets van den moord of van den diefstal af te we ten. KERKDIEFSTAL. Te Limmert (N.-H.) is ingebroken in de R.-K. kerk. Een koperen kruis wordt vermistdo offerbussen waren opengebroken. Op liet altaar is veel vernield. Moeite is gedaan om de brandkast te openen, doch dit is niet gelukt. Gemengd Nieuws REVOLUTIE IN PORTUGAL. Uit Lissabon wordt, geseind, dat de Portugeesche regeering in het paleis Necessidades belangrijke docu menten heeft gevonden, uit welke zou blijken dat de koning en de koningin wisten, dat een revolutie op handen was en dat zij zelf niets daartegen ondernomen hadden in de verwach ting, dat bevriende mogendheden, die zij om hulp hadden verzocht, tus- sohenboide zouden treden. TRAMONGELUK. Bij het ongeluk met de electrische tram te Ilerzogenrath blijken in het geheel 36 mcnschen gewond te zijn. Van dewn zijn 5 zwaar gewond. Men heeft de remmen nagekeken, maar die werkten uitstekend. Het ongeluk is waarschijnlijk veroorzaakt doordat de spoorstaven glad waren geworden door vocht en slijkerige blaren. Daarbij kwam, dat de tram op de plaats van het ongeluk eene helling afging. PEST. Te Caracas zijn wederom vier pest- gevallen voorgekomen. DRANKGEBRUIK IN ENGELAND. Het gebruik van alcoholhoudende dranken in Engeland neemt sterk af. Volgens de officieele statistieken zijn in het jaar 1909'10 421,000 vaten bier minder gedronken dan in 1908— '09. Het gebruik van sterken drank is met 331/3 pet. gedaald. De regeering, met dit schitterend resultaat nog niet tevreden, zou van plan zijn een wets ontwerp in te dienen, om het aantal vergunningen aanmerkelijk in te krimpen. vervolging ontslagen, wijl diens sohuld in deze met is gebleken. i eiegrammen Sport en Wedstrijden DE KEIZERLIJKE FAMILIE TE BRUSSEL. BRUSSEL. 26 Oct (Reuter.) De go- lavoorstelUng was prachtig. De zaal bood een schitterenden aanblik. Aan wezig waren liet corps diplomatique, de ministers eu ministers van staat, do generaals van leger en burger wacht, de hooge magistratuur en vele andere hooggeplaatsten. Toen de vorstelijke personen hunne logo binnenkwamen, stonden allo aanwezigen op en juichten hun uit bundig toe, terwijl de muziek bot Duitsche volkslied speeldo. Toen het weder stil geworden was, begon de voorstelling. Ten tooneelo werden gevoerd het tweede bedrijf van „Catharina", fragmenten uit het tweede bedrijf van „Lakmé" en een fragment uit het derde bedrijf van „Ivan le Terrible". De voorstelling was ecu buitenge woon succes voor de artislen. Gedurende de pauze ontving de kei zer den hertog van Arenberg en do prinsen Charles en Henri do Ligno met hunne echtgenooten in zijn loge. De voorstelling eindigde le 11 uur 30 met het spelen van het volkslied. ONDER DE NIEUWE CENSUUR 1 LISSABON, 26 October. (Reuter). Het blad „Povo Aveiro" (te Aveiro) is geschorst, de eigenaar in hechtenis genomen. GRENSSCHENDING. SALONIKI, 26 October. (Reuter). Er hadden weder eenige gevechten plaats op verschillendo punten met Bulgaarsche en Grieksclie benden, waarbij van Turkschc, Bulgaarsche en Grieksclie zijde eenige gewonden vielen? 145 Bulgaren, verdacht van hulp verleend te hebben aan do Bulgaar sche bende, werden in ketenen voor den krijgsraad gebracht. REVOLUTIE IN URUGUAY. BUENOS AYRES, 26 October. (Reuter). De bladen melden, dat een kleine groep revolutionairen uit Uru guay over de Braziliaansche grens Uruguay binnentrok. Reizigers, ko mende uit Montevideo, verzekeren, dat officieren, verdacht van gunstige gezindheid tegenover de revolutionai re beweging, werden gearresteerd. De regeering van Uruguay nam al le noodige maatregelen voor de ver zekering van orde en rust. De Argen- tijnsche regeering nam maatregelen, om de neutraliteit van Argentinië te verzekeren. De Argentijnsohe autoriteiten leg den beslag op een groot, aantal wa penen, bestemd voor de revolutionai ren in Uruguay. LHbld."). PER LUCHTSCHIP VAN FRANK RIJK NAAR ENGELAND. Het bestuurbare luchtschip „Mor- ningpost, dat gistermorgen te Moi- 'sons opsteeg, dreef over Aldershot te hailf vier in den namiddag en daalde prachtig tegen vier uur. Ongelukkig eindigde de succesvol le reis van de Morning Post. Ze werd bedorven door een ongeluk, dat plaats vond, toen het sohip te Alder shot in de loods werd gebracht. Het luchtschip was reeds over bijna zijn geheele lengte goed en wel in de loods gebracht, toen een balk het omhulsel raakte en het midden door scheurde. Het geheele omhulsel werd onder ge kraak vernield, maar niemand werd gekwetst. Het geraamte van het luchtschip werd slechts weinig be schadigd. Do „Clément Bayard", die onlangs van Parijs naar Londen vloog, was; het eerste luchtschip dat d© reis over het Kanaal volbracht. Onmiddellijk •ernamen we toen van twee andere voorgenomen tochten over het Ka naal. De „Morning Post" zou de reis on dernemen van Frankrijk naar Enge land, terwijl de ballon van den En- gelsohman Willows de reis in tegen gestelde richting zou beproeven. Ook de tweed© tocht per bestuur baar luchtschip over het Kanaal is dus voorspoedig volbracht, al volgde een beschadiging van het luchtschip in de loods. WEDER EEN SLACHTOFFER. De vlieger Blanchard is, terugkee- rende van Bources, te Issy Mouli- neaux doodgevallen van een hoogte van dertig meter. VILEGEN TE EDE. Zeer waarschijnlijk zullen Wijn malen en Küller Donderdag 3 Novem ber te Ede vliegen. DE ..AMERICA 2". Een dépêche uit Montreal bericht, dat de „America 2" t© Fort William bij Quebec gezien is. Amsterdanscfee Beurs Openingskoersen van 27 October 1910. LABOLCHERE O YENS Co.'s BANS Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 5/8, Pref. Peru 36 3/4. RUBBER-AANDEELEN. lnterc. Rubber 28 1/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Prijshoudend. Koninklijke Petr. 432," Dordtsche Olie 1511/2, Geconsolideerde 297, Su matra Palembang 1661/2, Romana 123. MIJNAANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 152 1/23, Winstbew. 123, Un. Copper 6. Gew. Paleleh 33. AMERIKAAiNSCHE MARKT prijsh. Atchison Topeka 104, Denver 33 3/4, Erie 301/16, Kansas 33, Preferente 60, Missouri 35 3/4, Ontario 42 1/2, Rock Island 33 7/8, Southern Rails 26 1/8, Southern Pacific 118, Union Pacific 1721/2, C. Wabash 19 1,8, Wabash Pittsburg 8 1/2, Steel 78 5il6, Carren 54 7/8, C. Marine s 5 3/4, Preferente 181/4, Bonds 65 5/8, Amalgamated 69 3/8, C. Cigars 62, Smelting 81. Koloniën ATJEH. Uil Koota Radja is aan de Deli CL Het voornaamste verzetshoofd ter Westkust, Tocagkoe Si Ad©ue, is in Meulaboh neergelegd. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 27 Octolier. C. N. J. van Hemert en M. E. de Wilde. J. K. Uithoven en M. H. Kraai. GETROUWD 27 October. S. de Bruijn en R. Lub bers. J. Duijker en S. M. H. v. d. Veer. C. Fortgena en A. van Bom mel. D. A. Wittop Koning on M. A. M. v. d. Sleen. M. van Ommeren en E. van Kampen. W. R. C. v. ld. Meer en A. C, B. Brondgeest. BEVALLEN 25 October. J. Kloos, geb. Huisman, z. 26 October. C. C. Moolenaar, geb. Van Dam, d. M. Beneker, geb. Snel. d. OVERLEDEN 25 October. J. van den Berg, -43 j., Sophiastraat. 26 Octobei. H. F. A., 11 j., zoon van H. A. F. .'„ohmann, Antoniestraat. W., 16 m., zoon van J. van Veen, Papentorensvest. W. F. Eden, 58 j., GasthuisvesL BENNEBROEK. GETROUWD: G. S. K oom en en Fr. van Egmondi Stoomvaartberichten Rechtszaken dé bijzóndere conferentie plaats, be- ,]6 beid© huisjes zijn aangesloten, op- LOOS ALARM. De „Ilbld."-berichtgever te Sneek schrijft De beruchj, geworden waterleiding-1 quaestie tusschen het gemeentebe stuur van Sneek an den kantonrech- j ter. mr. Tj. Sleeswijk, te Bolsword (vóór Mei van dit jaar alhier), we- gens een door laatstgenoemde inge- j diende klacht betreffende verval- j sching van een door hem ondertee- kend contract voor waterlevering, is een storm in een glas water geble ken. De rechtbank te Leeuwarden heeft I den betrokken klerk van alle rechits- STOOMV .-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND, Het st. Bali, uitreis, passeerde 26 Oct. Pan teilaria. Het sL Koningin Wllhelmina, thuü reis vertrok 26 Oct. van Port Said. Hot st. Oranje, uitreis, nrriv. 26 Oo« tober te Genua. Het sL Vondel arriveerde 26 Oct van Batavia te Amsterdam. HOLLAND—AMERL: A-LIJN, Het sL Maartensdijk arriveerde 2® Oct. van Baltimore te Newport News, Het sL Rotterdam, van New-York' naar Rotterdam, is 26 Oct. 2 u. 20 na middag Wight gepasseerd-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2