Opheffings-llitverkoop met pl. m. 20 te verminderen Ochtendjaponnen 3.90 WILLEM VAN LIEMT, Schoenenmagazijn L. F. KEIJSER, Grema-Fuddlng 10 cent per pakje! Maatschappij „CREMA". Ccii andermaal had hij het er over, dat de heer Talnia „het maaksel van Dr. Kuyper" minder gaf dan de heer Kuyper, die in zijn oiitwerp-Bak- kerswet voorstelde meteen den dag- arbeid te beperken. De mannen van „Patrimonium", grapte de heer Scha per, zullen wel Diet ingenomen zijn met den ruil: „hun" Talma, die zoo ontroerend kon schrijven in het or gaan van die vereeniging, die minder geeft dan Kuyper. Toen, zinspelend op de omstandigheid, dat Dr Kuyper met den rug naar hem toe zat: „Het spijt mij, meneer de Voorzitter, dut 'k den heer Kuyper moet vleien, aar hij bij is, maar, meneer de Voor zitter, ik vlei hem toch niet in z' gezicht.... Dr. Kuyper lachte, dat hij schudde, Minister Talma eveneens, en de Ka mer niet minder. JAC. C. M. Jr. A.-R. GEMEENTEPROGRAM. Do anti-rev. kiesvereeniging Ne derland en Oranje te Groningen heeft besloten een anti-rev. gemeentepro gram samen te stellen. In de met de samenstelling belas te commissie zijn benoemd die raads leden Bomers, mr. Koppe, Mul Ier, Zijlstra en de beer en Boot en Lame- Mr. J. H. VAN DEN KIEBOOM. Bij de familie bier te lande is tele grafisch bericht ontvangen uit Wel tevreden, dat mr. J. H. van den Kie- boom, substituut-griffier bij den Raad van justitie te Batavia, aan cholera is overleden. NOTARISSEN EN MAKELAARS TE AMSTERDAM. In een dezer dagen gehouden bij eenkomst van makelaars, belegd door liet bestuur der Makelaarsvereeni- ging in verband met den bekenden strijd tusschen makelaars en de nota rissen, is besloten met algemeene stemmen, tot het vormen van een strijdfonds, waaruit zullen worden be taald de kosten van een procedure, aangevangen naar aanleiding van de weigering van een der te Amsterdam resideerende notarissen tot het ver- leenen van zijn ministerie bij het vei len van huiten die gemeente gelegen onroerende goederen door tusschen- komst van daarmede belaste make laars. Als basis voor de deelneming in het fonds wordt van alle makelaars gevraagd een bedrag van f 5, zooals het in een tot hen gericht rondschrij ven heet „ter wille van de hoogst noodzakelijke organisatie en het krachtig en onverzwakt naast elkan der staan. EEN SCHOUWBURGQUAESTIE. Te Tilburg heeft hot plan tot het oprichten van een schouwburg twee spalt verwekt. Het vorige jaar heeft het tentoonstellingscomité het initia tief genomen tot oprichting van oen schouwburg on constitueerde zich een z.g. schouw burgcomité. Het sloeg dadelijk de handen aan het werk. Flinke okinnen werden beraamd en men deed de noodige stappen tot het aankoopen van het Sociëteitsgebouw met tuin der Kon. Liedertafel Souve nir des Montagnards. Toen werd een obligatieleening uitgeschreven. Het bestuur der sociëteit Nieuwe Kon. Harmonie, de vrees koesterende, dat doorzetting der plannen van hol schouwburgcomité aan de sociëteit met haai- 800 leden nadeel zou be- zorgen, benoemde ook een schouw- baigcommissie en kwam eenige da ge 1 geleden in een openbare, druk be- zochte vergadering met twee plan nen, ontworpen door een Rotterdam se! ïen architect, voor den dag, doch men kon bet niet eens worden. Het eerstbedoelde schouwburgcomi- te luid nu al de leden der vijf te Til burg bestaande sociëteiten opgeroe pen tot een openbare lergudering. Deze bijeenkomst eindigde met het vaststellen van een plan, een schouw burg te houwen volgens een raming van /-135.000 en de gelegenheid open te stellen tot het nemen van aattdee- len van ten hoogste f 500. Het bestuur der Nieuwe Kon. Har monie zal nu weer een openbare ver gadering houden op 8 November, en vraagt machtiging tot het sluiten van een leening tot een bedrag van f 120.000 voor het bouwen van een schouwburg. EEN LANDGENOOT VERDRON KEN. Aan boord van de stoomboot „Lis boa", die den 18den October nabij Lobito Bay te gronde is gegaan, was slechts één Nedcrlnndsch passagier, de heer Lambert. Met twee Engcl- sche machinisten, twee Portugeesche stewards. en twee Portugeesche scheepsjongens verdronk de heer Lambert bij deze scheepsramp. KERMIS. Te Veendam. waar het kermis is, heeft de 23-jarige fabrieksarbeider R. den 19-jarigen letterzetter Groen, met een mes over het hoofd gesneden. De gewonde had een groot bloedverlies. Zijn toestand 13 nu redelijk. Een gele rijder uit Arnhem heeft op de kermis te Lengel, gemeente Bergh, een ingezetene een zeer ernstige hoofdwonde toegebracht. Kerk en Schooi GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep to Waard huizen (gem. Almkerk) ds. N. Diemer te Dronriln. Ssort. en Wedstrijden COURSES TE DUINDIGT. Woensdag had de voorlaatste mee ting van de Maatsch. Renbaan Duïn- digt voor dit seizoen plaats. Buitenge woon mooi weer en een veel belovend programma hadden vele liefhebbers van de hippische sport naar de mooie baan gelokt. Et) het talrijke publiek had zich niet te beklagen, daar het getuige was van zeer mooie strijden. De baan was zeer goed. zoodat men in de draverijen mooie tijden te zien kreeg. Arnoldus won in een mooien tijd den Troost-prijs. nadat Anna Paulow- na van het begin tot in de laatste bocht geleid had in het rechte einde word zij gepasseerd door Arnoldus en later nog door Ackhedo. De Consoiatle-prijs was voor den favoriet Luna, die in de laatste bocht een afwachtende houding hud aangenomen, doch iu de rechte lijn naar huis den leider Ik Eerst aanviel en na een prachtigen strijd met een halslengte won. Ook de Alscheid-prijs werd door den favoriet Adik gewonnen en wel uiterst gemakkelijk. Daylight, go- volgd door Adik, was dadelijk aan het hoofd, doch aan de overzijde nam Adik de leiding, om die niet meer af te staan. Gaandeweg liep de merrie meer en meer uit om gemakkelijk te winnen. Ook in den Express-prijs zegevierde de favoriet; Obelus was dadelijk aan 't hoofd, onmiddellijk gevolgd door de zeven concurrenten, dicht aaneenge sloten. Met een snelle pace leidde de hengst, zoodat de overigen hern niet konden volgen en hij gemakkelijk met acht lengten wonom de tweede plaats ontstond een mooie strijd tus schen La Bourse en Polisson, waarbij eerstgenoemde met een kleine halve lengte in het voordeel bleef. Excentrique wou, na een mooie course gemaakt te hebben, den Tot Weerziens-prijs, doch Schönrock moest tot groote teleurstelling bij aan komst vernemen, dat de hengst ge- dlsqualificeerd was, op rapport van den hulpstarter, dat hij vijf meter vóór zijn paaltje was vertrokken de hengst won echter met 15 A 20 leng ten. The Surrogate kreeg nu de eerste plaats en Brummb&r, die achter Roy Lockheart binnenkwam, tweede, om dat laatstgenoemde ook gedisqualifi- ceerd werd, om dezelfde rede als Ex centrique. Vent d'Ouest kreeg daardoor den derden prijs. De Sluitings-prij8 gaf een prachti gen eindstrijd te zien tusschen Shale en Lavatio beugel aan beugel liepen zij gedurende de tweede helft van de rechte lijn en passeerden tegelijk den eindpaal, zoodat de rechter dead heat gaf. De juiste uitslag is I. Troost-prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Prijzen f 400, f 75, 25. 1. Arnoldus, 1800 M., v. C. J. Har- meyer, D. J. Alkeniade, in 3 m. 8 3/5 s. 2. Ackhede, 1800 M., v. Stal Avanti, J. G. de Boer, in 3 m. 9 4/5 sec. 3. Anna Paulowna, 1750 M., v. J. C. Bluubocr, Tj. Witteveen, in 3 m. 11 3/5 sec- Niet geplaatstMaximiliaan, 1765 M.. Axtel C., 1750 M. Anna Pauwlowna leidde voor Ar noldus aan de overzijde, Axtel C. ver achter; in de laatste bocht komt Ar noldus aan 't hoofd en wordt Anna Paulowna ook gepasseerd door Ack hede in deze volgorde werd de eindpaal gepasseerd. II. Consolatie-prijs. Ren vlakke baan voor Inl. paarden, afstand 1G00 M. Prijzen f 5ÜÜ, f 50. 1. Luna, 52 1/2 kg., van S. A. F. Ba ron Creutz (Taylor). 2. Ik Eerst, 42 plus 61/2 kg., van W. Jochems (Short). Niet geplaatstLeda. 551/2 kg., Black Diamond, 42 plus 2 kg., Sirius 54 plus 1 kg. Gewonnen met een halslengte. Tijd 1 111. 48 4/5 sec. Ik Eerst leidde voor Black Dia mond en de overige bij de laatste bocht zaten alle als 't ware op elkan der en goed aaneengesloten ging het de rechte lijn naar huis in. Luna, Ik Eerst en Leda galoppeerden als het ware naast elkander, doch Luna be reikte het eerst den seinpost met een halslengte voor Ik Eerst, onmiddellijk gevolgd door Leda. III. Afscheids-prijs. Prijzendraverij 3e klasse. Prijzen f 400, f 75, 25. 1 Adik, 2000 M.. v. Joh. J. Boelstra, J. Easing, in 3 uur 24 sec. 2. Ach, 2000 M., v. W. Zuidmeer, Th. Monsieur, in 3 m. 28 twee vijfde 3. Aclüiede, 2000 M., v. Stal Avanti, J. G. de Boer, in 3 m. 29 sec. Niet geplaatst Adeline, 2040 M., Mariette, 2000 M., Day Light, 2000 M. Baron Alruna, 2000 M., Astreer, 2000 M., Elly, 2100 M., Mane W-, 2020 M. Day Light ging aan het hoofd, ge- •olgd door Adik, daarna Ach en Ach- hode. Aan de overzijde gaat Day Light naar achteren, en neemt Adik de leiding, gevolgd door Ach en Ach- hede in deze volgorde komt geen verandering meer en aldus wordt de eindpaal gepasseerd. Adik ver voor de overige. IV. Express-prijs. Ren op de vlakke baan. Afstand 1100 meter. Prijzen 500, 50. 1. Obelus, 48.50 K.G., v. W. Jochems (Short). 2. La Bourse. 54.50 K.G., v. Jhr. E. an Loon (Killick). Niet geplaatst Corinnus, 57 K.G., Schoolmaster, 55.50 K.G., Tiery, 55.50 K G., Polisson, 55.50 K.G., Crescent, 55.50 K.G., Xerxes, 51.50 K.G. Gewonnen met acht lengten. Tijd 1 m. 10 sec. Obelus is het eerste weg en legt een zeer snelle pace voor bij de bocht zijn alle deelnemers dicht bij elkan der, doc-h steeds onder aanvoering van Obelus, die in de rechte lijn een flmken voorsprong nam, om daarna met acht lengten te winnen. V. Tot Weerziens-prijs. Handicap- draverij Jste klasse. Prijzen 400, 75, 25. 1. The Surrogate, 2075 M., van W. Zuidmeer, Th. Monsieur, in 3 m. 15 vier vijfde sec. 2. Brummbar, 2065 M., van L. E. 111 dan Bergh, B. ten Hagen, iu 3 m., 16 vier vijfde sec. 3. Vent d'Ouest, 2120 M., van W. A. Ockhorst, C. F. Ockhorst, in 3 m. 17 vier vijfde sec. Gedisqualificeerd: Excentrique, 2065 M. in 3 m. 14 twee vijfde sec., en Roy Lockheart, 2080 M., in 3 111. 16 twee vijfde sec., beide paarden omdat, zij vóór hun paaltje waren wegge gaan. Niet geplaatst: Miss Maggie, 2000 M., Emily Baron. 2095 M„ en Miss Rcfci'o, 2080 M. Even na het weggaan vliegt Caid tegen liet hek van de binnenbaan en is dus buiten gevecht gesteld; Insiste heeft geen lust in *t draven en gaat hij de bocht naar stal. Aan de ovorzij- de komt Excentrique aan 't hoofd, ge volgd door The Surrogate, Miss Mag gie, Brummbar en de overige; door den nevel die opgekomen was, kon men in de laatste bocht niets bemer ken, doch het eeu-st kwam Excentri que weer in 't zicht vooir The Sur rogate, daarop volgden Roy Lock, lieart op de hielen gevolgd door Brummbar, daarna Vent d'Ouest, Miss Maggie, Emily Baron en Miss Uefero volgden op grooten afstand. VI. Sluitingsprijs, Hord ear en, af stand 3200 meter. Prijzen 5(A), 50. Shale, 71 KG., v. W. Jochems, Mor rissen Lavatio 64 pl. 1/2 KG. v. O. 1-'. Kruger, luit Knel, dead heat Niet geplaatst Neger, 64 KG., Mr. Rush, 64 KG. In zeer kalmen pace nam Lavatio de leiding voor Mr. Rush, gevolgd door Shale en Neger naast elkander. Na eein ronde is de volgorde nog zoo en in de laatste bocht gaan Lavutio en Mr. Rush beugel aan beugel. Laatstgenoemde is de strijd gauw moede en blijft achter. Shale komt vlug opzetten en is halverwege de rechte lijn naast Lavatio; beide strij den vinnig, doch zonder resultaat, daar beiden te gelijk den eindpaal LUCHTVAART-ONGELUKKEN. De Italiaansohe luitenant der genie Saglietti viel na een mooien vlieg tocht met zijn vliegmachine op het militair vliegveld van Centocelio. Zijn schedel werd verbrijzeld. Hij over leed, terwijl hij naar het ziekenhuis werd overgebracht. Betreffende den doodelijken val van den Duitschen aviateur Mente vinden we nog nader het volgende vermeld: Met zijn Wright-apparaat vloog hij te Maagdenburg verscheidene malen de vlieglaan rond en daalde na onge veer drie minuten in zweefvlucht. Op een afstand van 20 M. van den grond bracht hij den motor weder in wer king, om zacht te landen. Of hij nu vergeten heeft het hoogtestuur te verstellen, of dat dit weigerde te func- tioneeren, heft toestel sloeg voorover. Mente werd dood ander de overblijf-' selen van de machine te voorschijn gehaald. De motor was op hem geval len en had hem de borstkas inge drukt. De dood moet dus dadelijk in getreden zijn. De jonge vrouw van den aviateur was bij het ongeval tegenwoordig ge weest. Bewusteloos werd ze van het lijk van haar man weggedragen. Mente was 41 jaar oud. Slechts ee nige maanden beoefende hij de avia tiek. Hij is de vierde Duitscher, die dit jaar in de aviatiek den dood vond. GEDENKTEEKEN WIJLEN VAN MAASDIJK. Het vliegcomité te Heerenveen be sloot het monument, ter nagedachte nis van wijlen den aviateur Clement van Maasdijk, i n I-Ieerenveen op te richten en n i e t op het terrein der ijsclub Thialf. OM DEN GORDON BENNETT- BEKER. Het comité voor den Gordon Ben- nettbeker-wedstrijd, deelt de volgende officieele afstanden mede. door de ballons afgelegd, die aan de race deelnamen. America 1355 mijlDusseldorf 1230 Germania 1190 Helvetia 850 Harburg 795Azurea 772lie de France 725 St. Louis 550 Condor 410 Million Population 315 mijl. Volgens een telegram uit Stambroi- se verklaarde de bemanning van de America, dat zij een prachtigen tocht deden over het Michigan-meer en over do wouden van Noord Quebec, tot op den namiddag van den 19en October, toen een storm opkwam en men ge noodzaakt was op 'n onbekenden berg op een hoogte van 1500 voet te landen. De luchtreizigers brachten den nacht door in het schuitje van den ballon en vertrokken 's morgens te voet om een bewoonde streek op te zoeken. Op den vierden dag ontmoetten zij eenige Canadeesche jagers, die hen in een kano naar Stambroise brachten, waar zij zonder ernstige ontbering te heb ben geleden, aankwamen. AVIATEURS GEëERD. De gemeenteraad van Johannisthal heeft straten gedoopt naar aviateurs. HET PROCES DE CATERS- DE LAM1NNE. Het „Hbld. v. Antw." meldt Zooals reeds gemeld werd had ba ron De Caters verleden jaar een bre vet genomen voor een belangrijk toe stel, dat bij het opstijgen en neerdalen der vliegmachine van groot nut is Hei schijnt nu, dat Henri Farman dit toestel nagemaakt en op zijn vliegmachine toegepast heeft. Baron De Caters heeft nu Farman en zijn algemeenen agent, ridder De Laiiniiiie, den bekenden vlieger van Kiewit-Hasselt, voor de rechtbank van Hasselt gedaagd tot betaling van 150,000 frs. schadevergoeding, plus 1000 frs. voor elke nieuwe overtreding en tot afkondiging van het vonnis in 10 dagbladen. Ingenieurs onderzoeken de zaak. Gemengd Nieuws EEN SCHIPBREUK. Te Liverpool zijn thans bijzonder heden ontvangen over de schipbreuk van de „Chiriqui" van de Pacific Na vigation Company in de golf van Pu- nama. Hieruit lïlijkt, dat van de 62 opvarenden slechts een is omgeko men, n.l. een hofmeester, die gedood werd bij de ontploffing, waairdoor liet schip verongelukte. Maar al werden de schipbreukelingen dan ook met die eene uitzondering allen gered, zij hebben veel ellende te doorstaan ge had. Dadelijk toen bleek, dat er geen hoop meer bestond op behoud van het •chip, wei-den de booten neergelaten. In de-eerste werden geplaatst do ne gen vrouwelijke passagiers en drie kinderen beneden de twee jaren. Men koerste met de booten naai- het noord oosten en eerst na drie dagen on twoo nachten landde men bij Gara- chino Point. Gedurende dien tijd lie- stond hei voedsel der schipbreukelin gen uit een weinig brood, rauwe aardappelen en een weinig water, juist voldoende om de lippen vochtig to houden. Voor de kinderen beschik te men over eenige eieren, die iu een der booten waren meegenomen. Men was, toen de schipbreuk plaats had, zestig mijlen van land, maar ten ein de aan oen bewoonde kust te landen roeide men over een afstand van honderd mijlen in de brandende tro pische zon. De volharding door de zeelieden hierbij betoond, is dus wol beloond, nu allen ongedeerd aan land konden worden gebracht. DE RAMP IN ZUID-ITALI6. Een Italiaansche correspondent van het „Journal" heeft een langdurig be zoek gebracht aan het eiland Ischia, daartoe in staat gesteld door den mi nister van marine, den admiraal Leo- nardi Caltolica, die hem een plaatsje afstond aan boord van een kanon neerboot, welke hem zelf van Napels naar het geteisterde eiland over bracht. Te Casamicciola, seint hij, is de aan gerichte schade in hoofdzaak van ma- terieelen aard. Vier warmwaterin- richtingen zijn geheel verwoest. Ge weldige rotsblokken en stukken lava, die eeuwen lang op de bellingen van der uitgedoofden vulkaan Epomea gerust hebben, zijn op het plaatsje neergekomen, dat gedurende vier uur dit bombardement te verduren heeft gehad. Als men de aangerichte ver woesting ziet, kan men zich niet be grijpen, dat betrekkelijk zoo weinig menschen gedood zijn. In het geheel zijn te Casamicciola en te Lacco-Ame- no, een aangrenzend dorpje, zeventien slachtoffers. Een carabiniere vertelde den journa list welke ontzettende angsten de be volking had uitgestaan het nood weer brak los om vier uur 's nachts en woedde onafgebroken lot elf uur voort. Het kritiekste oogenblik was, toen tegen negen uur een alles mee- sleepende slagregen het stadje als on- j der een vloedgolf bedekte. Even buiten Casamicciola heeft het regenwater in den straatweg een gat geslagen van 200 M. lengte de aan grenzende huisjes zijn ondermijnd, en uaar voren in elkaar gestort bijna alle bewonex-s hebben zich nog bijtijds kunnen redden een enkele, die aar zelde de vlucht te nemen, verdronk in don modderstroom. De carabiniere zelf, die zich daar bevond, had zich slechts met de uiterste krachtsin spanning welen te redden- Bij net voortwandelen tusschen de ruinen zakte plotseling de minister voor de oogen van het gezelschap weg: hij had zich onvoorzichtig te ver gewaagd, en was in drijfzand te recht gekomen door vier gendarmen werd hij op het droge getrokken. De druivenaanplaatingen op het eiland zijn totaal vernield het wa ter heeft het kerkhof overstroomd en vele graven losgewoeld. De eilandbe woners toonden een onbegrijpelijke onverschilligheid. Niemand dacht er aan, de straten weer begaanbaar te maken men wacht totdat de regce- ring te hulp komt met levensmidde len, geld en geneesmiddelen. De te Rome ontvangen berichten spreken van steeds meer slachtoffers men hoopt echter, dat velen zullen blijken slechts gevlucht te zijn naar hooger gelegen streken en geleidelijk zullen terugkeereu. Nimmer was onze collectie zóó groot en rijk in verscheidenheid ais thans in ALLE prijzen. Bijzondere reclame aanbieding is onze T F!. Dames Confectiemagazijn ANECANG. hoek Warnoesstr. Telefoon 862 OCHTENDJAPON model „Geisha" in effen GEHEEL wollen stof (Laine Pyrenée) De Stoomdrukkerij „Lourens Coster" levert alle soorten Drukwerk. 32 Lange Veerstraat. Om reien lk het hals heb Terhanril, moet de geheels voorraad ving worden uitverkocht. Ziet de heden verlaagde prijzen en herinnert D, dat al mijn goederen van prima gualiteit zijn. Stoomvaartberichten ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Kawi (uitreis) ver trok 26 October van Suez. Het stoomschip Rindjani (uitreis) vertrok 27 October van Perim. Het stoomschip Wilis (thuisreis) is 26 October Kaap Finlsterre gepas seerd. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Het stoomschip Rotterdam, van New-York, was 27 Oct., 2 uur nam., voorgaats den N. Waterweg. STOOMV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het stoomschip Ambon arriveerde 27 October van Amsterdam te Ko penhagen. Het stoomschip Celebes (uitreis), vertrok 27 Oct. van Perim. Het stoomschip Nias (uitreis) is 27 Oct. Dover gepasseerd. Het stoomschip Sumatra (thuis reis) arriveerde 26 Oct. te Suez. Wij hebben de eer hierbij mede te deelen, dat wij er in geslaagd zijn ons artikel nog aanmerkelijk te verbeteren I Ten gevolge van het enorme succes, dat wij daardoor voornamelijk in het buitenland, met onze CREMA-PUDDING hebben, en dcor den dientengevolge voortdurend stijgenden omzet, zijn wij in staat gesteld onze prijzen van 1 November a.s. af Van 1 NOVEMBER 1910 af bedraagt de prijs van onze Crema-Pudding dus De glazen vormen, die tot beden gratis werden verstrekt, komen van dien datum uf echter te vervallen! U vergete niet, dat Crema-Pudding de volle melk bevat in poeder- vorm, en dat U dus enkel water behoeft te gebruiken. Hoogachtend, BREDA, October 1910.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 7