SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Hockey. Korfbal. Luobtvaart. Courses. Hederlandschs Voetbalbond. H. F. C.—SPARTA, 2—1. We kunnen beginnen met een on- vervalschten juichtoon. De onzen toch hebben schitterend gewonnen Maar even wordt het juichen over stemd door sombere klaagtonen. Een 3000 menschen hebben zich een hall urn- schrikkelijk verveeld, dat is dus 1500 uur vervelends, hoeveel dagen en weken en maanden is dat wol niet. Dat hadden de Spartanen op hun geweten. De Rotterdammers kwamen namelijk een half uur te laat. De heeren hadden den trein ge mist, maar dit is geen verontschuldi ging, dan hadden ze een kwartiertje eerder van huis moeten gaan, of nog zekerder een vroegen trein nemen. Het gaat niet aan, om voor 5 gulden boete 3000 menschen (of waren 't er nog meer te laten wadi ten. Enfin, de Rotterdammers zijn ge straft, ze hebben verloren. Het is dus een welverdiende sa menloop van omstandigheden ge worden I Niet alleen kwamen de Rotterdam mers te laat, ze verschenen ook nog met eenige invallers. Hun combinatie was Potb, De Bruyn, Jacobi, Vermeulen, Do Korver, Boerdam, Van Dalsum, Dassen, Ruffelse, Do Groot, en v. d. Wolk. H. F. C. stelde daartegenover Reydon, Francken, Laan, La Bastide, Van Laar. Lo Sueur, J. Verwey, De Klercq, Kimmijscr, Verwey Jr., Mooy. Willing bespeelde de fluit. Dadelijk na den aftrap ontwikkel de zich aan beide zij don een forsch spel. De „fut" zat er heel gauw in. Het was meteen te zien, dat het een spannende strijd zou worden, en dat de 22 lui elkaar niet veel wilden toe geven. De bal verhuisde van het cene doel naar het andore. .De verdedigingen motsten in actie komen en hadden voeten vol werk. liet Haarlemsche doel had gevaarlijke corners te doorstaan, maar kwam er nog rein door. Af en toe hadden de partijen een mooie kans. De voorhoeden deden geregeld gevaarlijke aanvallen en telkens werd verwacht, dat een hunner leiding zou nemen. Francken schoot o. a. eens over het doel, hij stond er nogal mooi voor en was aan zijn reputatie een beter schot verplicht geweest. Enfin, bij Sparta was 't nog erger. Bij een critiek moment was Mooy uit zijn doel geloopen (hij doet dit ,wel eens te veel, wat altijd een vaarlijke onderneming blijft), .verdediging haperde even en Sparta-mau stond met den bal vrij .voor doel: Hij trapte evenwel.... over den bal. Een wisse kans was verke ken Mooy lachte over dat boffen, maar Over het algemeen werkte Mooy anders wel goed. Trouwens, de ge- heelc verdediging van H. F. C. was In orde. Alleen liet Le Sueur wel eens na, z'n man in de gaten te hou den. Ook de „voor" van H. P. C. werkten goed, hoewel Reydon Laan wel wat meer actief hadden kunnen zijn. Tegen de zeer sterke verdediging van Sparta was niet veel in te brengen. Do Korver en Boerdam werkten als x>aarden en Jacobi liet zijn lange beenen geducht gelden. Ook Sparta's keeper was niet mts. In de voorhoede van de Rotter dammers waren 't vooral Ruffelse, De Groot en Van der Wolk, die heel kranig speelden. Tot doelpunten kwam het maar niet. Het publiek was nogal rumoerig, omdat de Rotterdammers wel eens wat al te forsch speelden, vooral Ruffcdse en Jacobi bezondigden zich daar uogal eens aan. In Haarlem is dan ook Sparta (ze moet maar eens weten) zeer onpopulair. Vandaar dat soms afkeurend gefluit en geschreeuw klonk. Toen de rust kwam, was het nog altijd 0—0. Na de hervatting werd weer met frisschen moed begonnen. Het oen geweldige strijd, om de leiding te nemen. Weer wisselden de kan sen geregeld. W'io zou 't eerst scoren Algemeen werd deze vraag door het in spanning verkeerende bliek gesteld. Al 20 minuten was ver streken en nog was er niet gescoord. Toen kwam bet ineens. Sparta deed .weer een gevaarlijken aanval, Ruf felse kreeg voor doel het bruine monster te pakken en Mooy moest visscken. liet publick was ontmoedigd, was H. F. C. verloren. Zoo werd al thans joor velen gedacht Maar de H. F. C.'ors zelf dachten er anders over. Ze spanden nu nog meer de krachten in Een mooi op dringen, Laan schiet en het is gelijk, De duizenden voor H. F. C. ge stemde toeschouwers hieven luide Juichkreten aan. Nu gloorde er in 't Oosten weer hoop. Nauw waren do Rotterdammers yan don schrik bekomen, of er klonk opnieuw luid gejuich. Onze voorhoe de had weer een mooien aanval be werkt en Mannus Francken had met een onhoudbaar schot de leiding ge nomen. De toeschouwers waren nu uitgelaten van de pret Geen wonder, wie had dat ook gedacht I Nog 20 minuten moest er gespeeld worden. Zou H. F. C. de leiding kun nen houden 1 Met bange vrees werd het verloop van het spel gevolgd. De Haarlemmers hebben zich kra nig gehouden. De verdediging wist te bewerken, dat geen Spartaan meer kans had en de voorhoede bleef zor gen voor een verdeeld spel. De Spartanen spanden wel alle krachten in, maai- op het laatst be- ze zichtbaar te verzwakken door vermoeidheid. Het einde kwam dan ook met een 21-overwinning voor H. F. C. 't Was een mooie wedstrijd. H. B. S.—HAARLEM, 4-1. De rood-broeken trokken gisteren naar het fraaie nieuwe Sportterrein ..Houtrust" te 's-Gravenhage, om daar de zwarte Hagenaars ie bestrij den. Maar het geluk was met do Haarlemsche kleuren niet, en de re- sidentie-menschen zegevierden, 't zij dadelijk opgemerkt, zeer verdiend. Vóór rust hadden de Schoterwege- naars al heel weinig in te brengen, de pauze giugen alle goede kansjes, die zich in menigte voor deden, door slecht schieten verloren. Dót doden de zwarten die toch 'n andere wedstrijden al evenmin als do rood-broeken over een goed schot beschikken ditmaal veel beter, en voornamelijk aan hun gebruik ma ken vo.n de kansjes in de eerste drie kwartier en hun hardnekkig verde digen in de tweede helft, danken zij de zoge. Toch geeft de 4—1 niet de juiste verhouding weer. Was Fortu- na na do thee wat meer op de zijde der rood-broeken geweest, dan was stand zeker 43 geworden, was Van Weel wat minder goed vveest, wie weet of niet de puntjes naar de Spaarnestad verhuisd wa ren. Thans tor zake. Heel laat, tien minuten voor half drie eerst, fluit scheidsrechter A. II. Tromp ile elftallen in het effen veld. H. B. S. krijgt eerst den wind mee, wat geen gering voordeel is, want hij is koud en vrij sterk. Het pu bliek is niet talrijk, en ook nog niet bijzonder enthousiast. De teams stellen zich als volgt op II. B. S. Van Weel, Valkenburg, Pear, Gonsalvez, Crok, Boers, Lutz, Roskott, De Jongh, Bouman, Van Renterghem. Haarlem Jan Bakker, Bouwmeester, Bijleveld, Jur Haak, Philips, S. Veen, Healey, A. Haak, De Wolff, Serné, D termark. Haarlem gaat direct met een vaartje af, en een halve minuut na het begin wordt reeds een corner op het li. B. S.-doel genomen, die even wel niets oplevert. En dan komt H. B. S. los. en of schoon de zwarten niet direct succes hebben, blijkt het. toch spoedig, dat het liaagsche kwintet heel gevaar lijk is, en alles er op zetten zal, or dezen wedstrijd nu eens te winnen. Roskott begint het eerst Utermark aan den tand te voelen maar de dikke rood-broek geeft geen kamp. en redt het harde schot, al vallend, heel goed. Toch komen de Houtrusters terug en al wordt een goed genomen cor ner nog weggewerkt, een oogenblik later moet Utermark visschen, Roskott een goede voorzet van Lutz benut ,en bliksemsnel langs den roodhroek schiet. (10). De Haarlemmers komen in deze periixla niet meer over de helft. De middenlinie onderschept alle ballen, die in de buurt van Van Weel trach ten te komen, en ieder oogenblik wordt voor Gonsalvez geapplaudis seerd, als hij een technisch kunst stukje verricht. Crok speelde zijn stevige spel van altoos, en Boers deed onstuimige aanvallen, zoodat hij soms meer vourhoede- dan middenspeler scheen. Na 'n half uur 'n hoekschop op het Haarlem-doel, die niet afdoend weg gewerkt wordt. H. B. S. krijgt een tweeden corner te nemen, Alex, de Jongh bemachtigt het leder, en kogelt snel langs Utermark. (2—0). Eu H. B. S. blijft maar de sterkere. Al slaagt De Wolff er somtijds in, den bal aan zijn voorhoede te geven, lang houdt die hem niet, en weldra zijn de zwarten weer bij Haarlem's ach terspelers. Vijf minuten voo<r tijd komt een zcndeiiing voorval op de Haarlem- doellijn. Utermarkt heeft een bal ge vangen en ligt er mee op den grond. „Twanntjo" komt aanrennen, maar volt over den Haarlem-keeper; andere speler» komen eT bij, en 1 wordt dan een heel kluwen. Maar 't blijkt, dat de Haarlem-doel wachter Van Renterghem aan het been heeft vastgehouden en zeer te recht geeft Tromp een strafschop. Roskott neemt dien correct en 't is 3-0. Even voor de rust breekt Haarlem nog even door, maar Jan Bakker schiet tegen den paal. Als de rood-broeken na half-time deu wind meekrijgen, verandert het aanzien van het spel in een oogen blik. Haarlem zet er alles op, en wordt buitengewoon gevaarlijk. De roodbroeken-voorhoedo probeert stormachtige aanvallen op Van Weel, die ze uitnemend doorstaat. Eens zien we hom schitterend redden, als twee Haarlemmers vlok na elkander een goed 9cbot lossen. Maar al is Haarlem nu verreweg' het sterkst, H. B. S. doet nu en dan een gevaarlijke doorbraak. Eens, als Utermark uitgoloopen is, redt De Wolff, d'ie zich in het loego doel goplaats theeft, en vertoont een zeker doelpunt Bijleveld, Jur. Haak en Philips los sen beurtelings een goed schot, maar Van Weel faalt niet, hoewel zijn van gen somtijds nog al gevaarlijk is. Maar ieder voelt; dat een puntje in de lucht zit En na 20 minuten komt het ook. Jur. Haak schiet hard, de Haagsche keeper redt, kan eohter niet verge noeg wegwerken, Bijleveld vangt en zet goed in (31). Het enthousiasmo bij 't publiek is sterk toegenomen, en als H. B. S. weer aanvalt dreunt het in de tri bune van geestdriftig gestamp. En de aanval der zwarten heeft succes ook; met venre overzetten nadert de bal Utermark en Lotz zet kalm in (41). Dat is de eindstand, en, hoewel de Haarlemmers nun uiterste best doen den achterstand te verkleinen, gelukt hun dit niet. De zwarte verdediging „houdt braef stant". De Haarlem-spelers lieten zich niet van hun besten kant zien. De voorhoede, speciaal Bouwmees ter, presteerde weinig; had in ieder geval vee] meer kunnen doen. De Wolff was de beste. Bij H. B. S. blonken uit Gonsalvez, Crok, Boers en Van Weed. Scheidsrechter Tromp als steeds, d. w. i. uitstekend. RESERVE EERSTE KLASSE NED. VOETBAL-BOND. HAARLEM II—H. B. S. II, 2—3. Om twee uur verschijnen de vol gende olftallon in liet veld Haarlem II A. Zeilinga, J. Bianchi, N. N., S. Guldémond, J. Muller, A. J. de Koek, H. Hennis, K. Heim, C. Wilhelm, M. Houtkoper, J. Hordijk. ballen naar behooren wegwerkt. Langzamerhand blijkt, dat E. D. O. nu haar vorm gevonden heeft, want als C. Zandstra E. D. O 's center-voor, haar de leiding bezorgd heeft, wordt haar voorhoede steeds beter, toch duurt het nog geruimen tijd eer er weer gedoelpunt wordt, hoofdzakelijk door slecht schieten, wat echter niet belet, dut zij een kwartier vóór do rust na prachtig samenspel tweemaal doelpunt. Nagenoeg werden beide punten steeds samenspelend in doel gedreven, en beide waren voor den doelverdodiger onhoudbaar. Wel is E. D. O. het laatste kwartier vóór de rust de meerdere, doch weet dit niet in een punt om te zotten. Rust komt met 3—0. Had E. D. O. vóór de rust het spel geheol in handen, hierna laat het zich aanzien, dut Victoria met wind meo- speiend tracht op te halen. Het is de eerste minuten do aanvallende partij, doch dit duurt niet lang, want E. D. 0., na 4 achtereenvolgende nederla gen er genoeg van hebbende, valt we derom zeer fanatiek aan, toch duurt het nog geruimen tijd vóór het weder om duelpunt. De 4de goal was echter een zeldzaam fraai punt, want nadat E. D. O. den bal zonder dat een Vic toria speler het leder aangeraakt had, tot YÓor het doel heeft gebracht, belandt deze bij J. L. v. Dort, die in het nauw gedreven, zelf geen kans ziende te scoren, het leder terugspeelt aan C. Zandstra. Deze maakt met een prachtschot het 4de punt. Wel komt Victoria nu en dan gevaarlijk opzetten, maar verder dan den doel- verdediger brengt zij liet niet. Als E. D. O. door J. L. v. Dort den stand op 5—gebracht heeft truclit Vicioriu het spel te forceeren, door Tholeu in de voorhoede te plaatsen, maar het mag haar niet gelukken in den stand ver andering te brengen. Bij Victoria wa ren Tholen en de links-half de besten; het E. D. Ü.-team verdient in zijn ge heel oen pluimpje voor zijn subliem spel, en in het bijzonder D. Sehriju- der als invaller, die uitstekend vol deed. Wij geven het E. D. -bestuur in overweging dezen alsnog in liaar eerste team op te nemen. De hoor Buurman v. Vreeden leidde tot ieders genoegen. De overige uitslagen van de Weste lijke eerste klasse matches, die gistc- in gespoeld worden, luiden als volgt Rotterdam V. O. C.—Velocitas 1—0 Breda't Zesde—Quick 1—1. Den Haag 11. V. V.—Hercules 2—2 Do Oostelijke eerste klasse speelde als volgt Arnhem Vitesse—Quick N 1—3. Deventer U. D.G. V. C. 11. 's-Hertogenbosch WllhelminaP. r. i—2. De stand is hier nu V. C. 4 3 1 00 7 15 2 1.75 Quick N. 3 2 1 00 5 9 8 1." Wilhelmina 4 2 1 1 5 7 5 1.25 P. W. 4 2 00 2 4 6 7 1.— U. D. 4 00 1 3 1 3 15 0.25 Vitesse 3 00 00 3 00 1 9 H. B. S. II P. Schuitmaker, M. Splllenaar Bil- gen, J. Jansen, E. I-Iolkema, F. v. d. Sprang. C. Snethlage, E. Eisma, J. Tromp, J. Pater, J. van Batenburg, V. van Tortsenburg. Haarlem, dat den toss gewonnen heeft, bestookt direct, door den wind geholpen, het vijandelijke doel, en weet dan ook.spoedig zijn meerder heid door twee goals uit. te drukken, beide van den voet van Hennis. II. B. S., inziende, dat zoo niet ge wonnen kan worden, zet flink op en weet nog voor de rust door Jansen prachtig tegen te scoren. Na de thee neemt H. B. S. het spel geheel in banden, waardoor de Haarlem-achterhoede zwaar werk krijgt. De gelijkmaker laat dan ook niet lang op zich wachten, alhoewel dit punt door Zeilinga gemakkelijk gehouden had kunnen worden. Heftig wordt nu gestreden om de leiding, Haarlem onderneemt aanval op aanval, Van Trotsenburg weet echter alles schitterend te koeren- Bovendien stranden deze aanvallen dikwijls op eigenaardige buitenspel- beslissingen van scheidsrechter Bul derdijk. H. B. S. zit ondertusschen ook niet stil en weet met een goedgeplaatst schot de leiding te nemen. Alle krach ten worden door de roodbroeken in gespannen om gelijk te maken, ech ter zonder succes als het einde aan gekondigd wordt, heeft H. B. S. niet 3—2 gewonnen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Bij Haarlem de achterhoede, waar in N. N. schitterde, goed. In de voor hoede was Houtkoper de beste. Bij H. B. S. blonken uitv. Trot- senburg. Tromp, Schuitmaker env. d. Sprang. Als geheel een stevige, flink doorzettende combinatie. E. D. O—VICTORIA 5—0. 2e Klasse N. V. V. Als om twee uur scheidsrechter Buurman v. Vreeden het sein tot den aanvang geeft blijkt het, dat E. D. O. met een zeer gewijzigde combinatie in 't veld komt, welke er als volgt uit ziet J. Freuegoor, H. W. v. Dort. L. Snoek, D. Schrijnders, R. v. Leuven, C. v. Leuven, E. Vermeer, J. Heljman, C. Zandstra, J. L. v. Dort, W. Philipsse Het schijnt, dat deze combinatie de goede is, daar zij stukken beter is, dan de oude. Tholen, Victoria's voerder, wint den opgooi en C. Zand stra trapt voor E. D. 0. uit. Met wind meespelen is E. D. O. direct sterker, maar toch is de voorhoede nog niet direct aan elkaar gewend, waardoor E. D. O. het eerste kwartier c vaarlijk blijft en Tholen veel vrije De Westelijke 2e klasse speelde al dus Rotterdam Neptunus—Ajax L 0—0 Rotterdam Achilles—Kampong 0-2 Delft: ConcordiaA. F. C. 01 Don Hang V. U. C.—V. V. A. 0-4 Rotterdam D. V. S.—D. V. V. 3—2 Amsterdam Volharding—U. V. V. 7-0. Haarlem E. D. O.—Victoria 5—0 Den Helder A. F. H. C— Alcma- ria Victr. 0—5 Amsterdam Ajax—R. A. P. 4 0 Reserve le klas. Breda: Veloc. II—V. O. C. II 4—1. Den Haag: Quick II—A. F. C. II, 2-1. Rotterdam: Sparta IIH. F. C. II, 2—0. Utrecht: Hercules IIII. V. V., 12 Reserve 2e klasse. Rotterdam: Sparta IIIV. O. C. III 1—0. Leiden: Ajax II L.V. F. 1-4. Den Haag: D. V. V. II—Kampong II 1—1. Amsterdam: D. E. C. IIR. A. P. II, 1-5. V. V. A. II—Blauw-Wit II 0-1. Dordrecht' D. F. C. II— 't Zesde II, 3-2. Derde klasse: Vlaardingen: V. F. C.Unitos 24. Schiedam: S. V. V.M. A. A. S., 1-1. Rotterdam: Excelsior—R. F. C., 1-3. Utrecht: Biltsche V. C.—Olympia, 1-2. Rotterdam: XerxesHermes 1—0. Amsterda mAmstelZandvoort- sche V. V., 3-3. A. V. V.—D. O. S. B. 3-0. Weesp: R apidi tos—Bloemend aal 1-8. Zaandam: Z. V. V.—HoUandfa, 3-0. 'Amsterdam: N oerl audi aBlau w- Wit. 1-8. Spartaan—Z. F. C. 1-2. Reserve le klasse: Nijmegen: Quick N. II—Vitesse II, 1—2. Wageningen: G. V. C. IIU. D. II, 1-1. Oostelijke 2e Klasse. «Deventer: Daventria—Hengelo 12. Almelo: Or. NassauHerakles 1-0. Hengelo: TubantiaGo ahead 10. Enschedé: EnschedéE. V. V. 1—0. Amersfoort: Quick AO. D. O. 04 Zutfen: Be Quick—D. V. C. 5—0. Apeldoorn: Robur et Vel.—Z. A. C. 2—1. Nijmegen: VeloxN. E. C. 2—3. Kampen: Quick—V. V. O. 3—3. Zwolle: P. E.C.—H.V.C. 5—1. Zwolle: Verwisseling't Vijfde, 3-3. Noordelijke 2e klasse. Groningen: Velocitas—W. V. V., 1-1. Forward—Achilles 23. Leeuwarden: Frisia—L. V. V. 31. 3e klasse: Assen: 't Eerste—Be Quick II, 1—2. Middelburg: ZeelandiaRoosen daal Vooruit 11. Tilburg: Willem II—E. M. M. 7—1. Breda: N. O. A. Q.—Helmond 6—3. De stand in deze competitie is nu q, S 60 di i i D. F. C. 4?1- 7 10-5 1.75 V. O. C. 4 3 1 00 7 8-4 1.75 Sparta 4 3 00 1 6 11—4 1.50 H. V. V. 3 2 1 00 5 10-3 1.66 Velocitas 4 2 00 2 4 7-5 1.- Haarlem 4 2 00 2 4 9-10 1.— II. 13. S. 4 112 3 6-6 0.75 H. F. C. 3 111 3 4—0 0.75 Hercules 5 00' 2 3 2 9-12 0.40 t Zesde 5 00 2 3 2 5-17 O.iO 2uick 4 00 1 3 1 4-11 0.25 Westelijke 2e klasse A. D. V. S. 6 6 0 0 12 24—7 2.- A. F. C. 6 5 1 0 11 20—6 1.83 V. V. A. 6 4 0 2 8 17-8 1.33 iumpóng 6 3 1 2 7 10—11 1.66 Concordia 4 2 0 2 4 9—10 1.- V. U. C. 4 2 0 2 4 7—9 1 Neptunus 5 1 1 3 3 12—13 0-60 D. V. V. 5 1 1 3 3 8—10 0.60 Ajax L. 6 1 0 5 2 7—19 0.33 Achilles 6 0 0 6 0 3-24 0.- Westelijke 2e klasse B. Ajax A Al'om. Vict. Volharding 11. A. P. AJlenWeerb. O. Victoria 1 2 1 1 4 5 H.C. 6 0 0 10 23—2 2.— 10 9 17—4 0 18 15-2 1.00 0 2 6 14—11 1.20 4 5—5 1.— 3 12—18 0.50 2 4-13 0. 40 2 4—20 0.40 2 5—22 0. U .V. V. A.F. i Noord-Hollandsche Voetbalbond H. V. V. I—PLiRMERSTEIN 1—0. le Klasse N. H. V. B. Precies te 2 uur geeft J. Bonn, als scheidsrechter te Purmerend, het sein tot beginnen. De eerste oogenblikken zijn voor Purmerstein, doch haar spe lers stuiten op de hechte H.--V. V.-ver- dediging. Langzamerhand werkt de voorhoede der H. V. V. zich los en doet een paar gevaarlijke uitvallen, die echter op niets uitloopen. Na on geveer 20 minuten spelen valt H. V. V. een strafschop ten deel, die door den keeper van Purmerstein wordt ge- keerd. Dan weten ze na een snelle doorbraak uit een voorzet van links den bal in het doel te loopen, 10. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de pauze wegen de beide partij en volkomen tegen elkaar op. Purmer stein valt een strafschop ten deel, die uitstekend door den H. V. V.-doelver dediger wordt gekeerd. Dan krijgt een "speler van Purmerstein door eigen onbesuisd spel een ongeval en breekt hot heen. Hierna weigert Pur merstein verder te spelen. H. V. V. won dezen wedstrijd dus met 10, wat waarschijnlijk wel in 60 veran derd zal worden. Bij Purmerstein blonken de beide backs en de rechtsbinnen uit, de ove rigen waren goed. H. V. V. was lieele- maal goed, de keeper verdient irttus- schen een extra pluimpje voor zijn uitstekend spel. Haarlemsche Voetbalbond. le KLASSE HAARL. V. B. HEEMSTEDE—H. F. C. III- 3-3. Te 2.15 laat scheidsrechter Leenards aantreden. Beide clubs komen dij ig op. 1L F. C. wint den toss en wenscht eerst met don sterken wind mede te spelen. H. F. C. is, door den wind ge holpen eenigon tijd sterker, en weet door oen mooi gehot na 10 min. leiding te nemen. Dan komt Heem stede los, eu sluit H- F. C. eenigen tijd vrijwel in tot doelpunten komt het echter niet, daar de wind zuiver schieten onmogelijk maakt. De H. F. C.-achterhoedespelers krij gon echter volop werk, en zij weren zich terdege, zelfs eenige malen met hun handen vlak voor het doel, wat door den scheidsrechter niet scheen gezien te worden. Ook de Heemstede-achterhoede krijgt volop werk, H. F. C. weet door mooi samenspel dikwijls goed op te brengen. 5 minuten vóór rust krijgt H. 1'. L. u corner, deze wordt mooi genomen en in eeu doelpuntje omgezet. Direct na den aftrap gaat H. F. C. er, weder met den bal van door, en weet 1 minuut later het leder mooi in het hoekje langs den grond te plaatsen. De keeper is echter op zijn post, weet den bal te pakken, maar door het ef fect wipt hij nog door. Dan blaast de scheidsrechter voor de rust, en heeft II. F. C. met 3—0 de leiding. Na de rust krijgt Heemstede den wind mede, wat natuurlijk een geheel ander spel gaf. Thuns is Heemstede verweg do meerdere. Echter van doelpunten komt niets. De achterhoede van H. F. C. werkt enorm, en de keeper kon zijn talenten toonen, wat hij vaak mooi deed. Heemstede was echter niet ge lukkig 20 minuten lang wist II. F. C. de score blank te houden, totdat de rechtsbuiten met een mooi hard schot, geholpen door den wind. den bal door het H. F. C.-doel doet vliegen. Dan komt er meer spel in Heemstede. Be houdens eenige doorbraakjes van II. F. C. heeft Heemstede het snel in han den, en zeker rekende iéder, dat we) spoedig eenige goaltjes zouden komen. 10 min. voor tijd krijgt Heemstede een corner; dezer wordt goed geno men, II. F. C. vangt echter den bal op, maar weet niet spoedig genoeg weg te werken. Na oen e schermutse ling krijgt de middenvoor den bal te pakken en schiet onhoudbaar in, zoodat de stand toen was 32. Nu werd van beide zijden er alles op ge zet. den een om het winnende puntje te houden, den ander om in ieder geval gelijk te maken. H. F. C. is dan niet opgewassen tegen wind en spelers, en de hinnenlinks van Heem stede schiet na mooi opbrengen der halfbacks onhoudbaar in. Steeds meer nadert het einde, nog 7 minuten zijn te spelen, en elk re kent op eene overwinning van Heem stede. II. F. C. verdedigt echter prach tig, zoodat van doelpunten niets meer komt, en als de scheidsrechter tijd fluit, is de uitsla 2 3—3. Na den wedstrijd had nog een klein incident plaats. H_ F. C. wilde pro- tesleeren tegen een goaHjc, wat. nog al luidruchtig toeging. Een der H. F. C.-spelers, gaf daarbij aan een der Heemstedespelers een klnp in het aangezicht. Heemstede wilde daarover prolee teeren, maar nadat de H. F. C.-spe- ier zijn excuus had aangeboden, werd daarvan afgezien. Tot zoover onze Hcomsteedsche verslaggever. Van andere zijde wordt ons evenwel bericht, dat H. F. C. 111 zeer ontevreden was over den scheidsrechter, vooral omdut hij aan Heemsleda den derden goal had toe gekend, die naar de meening van H. F. C. totaal over geschoten was. Vandaar de verontwaardiging dor II. F. C. spelers. V. V. II, I—HAARLEM III, 2—6. Om ongeveer 1 3/4 uur laat scheids rechter Westerbeek aanvangen. Reeds dadelijk vertoonen beide partijen een vurig spel en geven elkander weinig toe. Na 3 min. spelen, weet V. V. H. hoewel tegen den sterken wind in spel'ende, het eerste doolpunt te ma ken door Dress. Geenszins daardoor ontmoedigd maakt Haarlem dadelijk daarop, ©enigszins gelukkig, gelijk. Beide partij eu werken hard, te hard misschien. Weer is het V. V. H. die met een keurig schot de leiding noemt. Spoedig maakt Haarlem weer gelijk. Door het uitvallen van den links halfback, speelt V. V. H. thans met 10 man verder. Haarlejr daardoor sterker geworden, vergroot hare lei ding. De rust gaat in met 3—2voor Haar lem III. Na de pauze, pakt V. V. H. met 1! man weder spelende en den wind in den rug, dadelijk flink aan. Echter zonder succes. De uitstekende Haar lem-verdediging met K. Leatemia in de middenlmie, en Roos met v. d. Vel de in de achterhoede, bezweert allo gevaar. Slechts een enkele maal treedt de keeper Scholten handelend Voor hem niets dan lof, hij zorge er echter voor zich niet zon ver van zijn doel te verwijderen. Door het magnifieke spel der Haar lem-voorhoede, en de hechte verdedi ging van de gasten, geraakt Hercules in de minderheid. Toch verdient de vasthoudende, taaie achterhoede van V. V. II. een pluimpje. Ontmoedigend is het voor de achterspelers als Peyru, beslist in buitenspel-positie staande, hetgeen door den verafstaanden scheidsrech te ren zijne grensrechters niet wordt opgemerkt, den stand op 42 brengt Een, met of zonder opzet gepleegde unfaire handeling van een der V. V. H.-backs, heeft, door den daardoor ontstanen strafschop Haarlem's 5e punt ten gevolge. Na hard zwoegen aan beide zijden, weet het Haarlemsche quintet, de V. V. H.-achterhoede eindelijk te over rompelen. Spoedig daarna breekt de tijd aan, met een 62 overwinning voor de gasten. Bij Haarlem III waren allen ln vorm. Het geheel e elftal zat kranig in elkaar. V. V. H. was verre van goed, doch zeer onfortuinlü.k. 2en 53- uitslag Nad de verhouding beter aan gegeven. Wedstrijd Klein Haarlem IIJ. V. V. is uitgesteld, 2e KLASSE H. V. B. VICTRIX I—V. V. CONCORDIA I, 8-1. Tien minuten over tienen wordt be gonnen. Victrix blijkt al dadelijk de sterkere. Er wordt door Concordia Kalm spel vertoond, door Victrix evenwel forsch, soms wol al te forsch. Het kan niet tot doelpunten Komen.' Concordia's keeper is enorm en niet te passe*ren. Rust gaat In met 0—0. Na rust komt Conconfia voor den dag en

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6