Claribel's Huwelijk. non vaa den automobilist niet ver koos uit te wijken. Oru een botsing te voorkomen, moest de Engelse hm an toen plotseling xiju stuur omwerpen naar den linkerkant. Door de glad heid van den weg kon de auto niet spoedig genoeg worden gestopt, zoo dat in volle vaart tegen een boom werd gereden. De voorruit van de auto en één van de voorwielen wer den geheel vernield. Wonder boven wonder kwamen de heer Guttman en zijn chauffeur er nagenoeg zonder letsel af. De eerste kreeg alleen een kleine wonde naast het oog. De landman, die door zijn niet wil len wijken de schuld was van het on geluk, maakte dat hij met zijn paard en wagen uit de voeten kwam. zon der zich om de anderen te bekomme ren. HET STAATSSPOOR-PENSIOEN. Men meldt aan Het Volk: Onder het spoorwegpersoneel gaat hardnekkig het gerucht, dat de regee ring weigerachtig zou zijn het ont- werp-overeenkomst met de Staats spoor betreffende de pensioen-rege ling goed te keuren. Als reden voor die weigering wordt genoemd de resolutie die op het jong ste pensioencongres der Nederland- sche Vereeniglng werd aangenomen. Wij konden geen bevestiging of ontkenning van het gerucht krijgen. Wel weten wij, dat op de agenda voor de Dinsdag a-s. te houden ver gadering van aandeelhouders der Maatschappij tot Exploitatie der Staatsspoorwegen o.a. staat: goed keuring der overeenkomst betreffen de bet pensioen met den staat der Nederlanden. OMKOOPING VAN KIEZERS. Zooals men zich herinnert, is de zen zomer, toen er eene verkiezing voor hét lidmaatschap van den ge meenteraad van OLsterwijk (N.-Br.) moest plaats hebben, eene aanklacht bij de rechterlijke macht ingediend tegen een der caaididaten wegens omkoopïng. Deze candidaat werd ge kozen en onlangs als lid van den raad geïnstalleerd, terwijl men niets ver nam van de gevolgen dezer aan klacht. Het scheen, dat het onderzoek der marechaussee op niets was uitgeloo- pen. Thans ecliter zijn eenige kie zers, die openlijk hadden verklaard, hunne stem verkocht to hebben, ge dagvaard om voor den rechter van instructie te Breda te verschijnen. („N. R. Ct."). BLOEDVERGIFTIGING. Te Ureterp, gemeente Opsterland, is een 42-jarige man aan bloedvergif tiging, gevolg van het openkrabben van een neuswondje, overleden. DE MOORD TE 's-GRAVENIIAGE. De gerechtelijke instructie inzake het misdrijf in het hofje van Van Es aan de Koningstraat, is aangevangen op aanwijzing van den Zaterdag avond aangehouden derden verdach te W. J. Door de politie zijn uit een bierhuis eenige der ten nudecle van de weduwe Genegten gestolen siera den opgegraven de verdachte J. ver klaarde aanvankelijk met zijn mede verdachten verver G. en diens vrouw te zijn overeengekomen huil buur vrouw een avond vroeger te beroo- ven, welk plan toen echter niet kon uitgevoerd worden, omdat weduwe Genegten bezoek had. Het is moeilijk doenlijk, het leed te schetsen, dat de arrestatie van W. J. (die, zooals men weet. bekend heeft medeplichtig te zijn aan de be- rooving van het oude vrouwtje in het hofje aan de Koningstraat) in het gezin van zijn ouders waar hij in den laatsten tijd verblijf hield te weeg heeft gebracht, schrijft de ,,II. Ct." Zijn moeder zit, snikkende, in wanhoop neer, en de broers en zus ters bijeengekomen, om de ouders te troosten, vragen zich in verslagen heid af, hoe het mogelijk is, dat hun broer Willem tot medeplichtigheid aan het misdrijf, hoe gering dan misschien ook. kon komen. Want de 18-jarige jonge man, jongste zoon uit een fatsoenlijk gezin van elf kinderen had een vriende lijken, ja, zelfs nog kinderlijken aard. Hij speelde als een kind met de kinderen. Hij was wat zenuwachtig, driftig, maar wreedheid had men nooit bij hem waargenomen, zoodat men in het gezin van J. aan een daadwerkelijk aandeel van den zoon aan het moordbedrijf eenvoudig niet denken kan. Daarbij had de jongen zich in zijn vroegere betrekkiugen, palfrenier en huisknecht bij freule Repelaer, en later, te Scheveningen, d;j den heer Schiff, in de eerste van welke betrekkingen hij ruim 2 jaren bleef, zóó goed gedragen, dat hij in beide een loffelijk getuigschrift ver wierf. Den laatsfen tijd was hij zonder werk, maar het geluk had gewild, - dat hij onlangs een zeer goede, nieu we betrekking had gekregen, weder als palfrenier-huisknecht, en nu bij een familie te Rijswijk. J. zelf, speelsch en kinderlijk naar men zeide, was den avond vóór het misdrijf opvallend zenuwachtig en druk geweest In de dagen, die er op volgden, kwam hij niet thuis. Aan zijn broer, die hem tegenkwam, ver telde hij, dat hij In een café in de W agenstraat aangenomen was om flesschen te spoelen. Maar zijn fami lie kon geenszins vermoeden, dat hij, in verband met het misdrijf, de ouderlijke woning meed. De thans aangehoudene leed, als 12-jarige knaap, aan toevallen. EEN GEVIERD JUBILARIS. De heer L. Broekema vierde giste ren onder zeer veel blijken van be langstelling zijn 25-jarig jubilé als directeur der Rijks Hoogere Land-, Tuin- en Boschbouwschool te Wage ningen. In de school had de officieele hul diging plaats, waarbij de regeering vertegenwoordigd was door den di recteur-generaal van den landbouw, den heer P. v. d. Hoek. De oudste leeraar, de heer Dr. O. Pilsch, sprak de feestrede uit, en bood namens leeraren en personeel een bronzen beeld, voorstellende „de zaaier", aan. Namens een huldigiugs rornilé sprak de heer H. Schuurman J.W'zn., due ook een huldeblijk aanbood, na melijk een tegeltableau, waarvan de tee kening getoond werd, en een an tieke theetafel, zilveren bouilloirs, trekpot, melkkan, enz. Onder de overige sprekers was ook de burgemeester van Wageningen en een afgevaardigde van het Wage- ningsclie studentenkorps. DE LANDSDRUKKERIJ. Hedenmorgen had de officieele opening plaats van de nieuwe gebou wen der Algemeene Landsdrukkerij te Den Haag. De Minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. Th. Heemskerk, hield een openingsrede, waarna eenige feestelijkheden plaats hadden. Verschillende autoriteiten woonden de openingsplechtigheid bij. VIJFHONDERD-JARIG BESTAAN. De welvarende gemeente Oud-Vos- semeer, eiland Tholen, tellende op 1 Januari 1.1. 2169 inwoners, en alom bekend door den watervloed van 12 Maait 1906, toen het dorp over stroomd werd en in dien treurigen tijd, een bezoek ontving van Z. K. H. Prins Hendrik en H. M. de Koningin, herdenkt deze week het feit, dat 500 jaren geleden de eerste grondslag tot haar ontstaan werd gelegd. NEDERLAND EN BELGIé. Gisteren gaven we reeds een Icort uittreksel van een artikel van den Belgischen journalist Roland Dema- rès in de Fransche Temps" over do quaostie van de verdediging van Vlissingen, zooals die geregeld wordt in het ontwerp van de kustverdedi ging, dat thans in de Nederlandse he Tweede Kamer in behandeling is. Ter aanvulling zij nog gemeld, dat de schrijver beweert, dat dit ont werp geenszins in het belang van do feitelijke verdediging van Nederland is, zoodat men zich moet afvragen, of het niet hel gevolg is van den brief, die, naar het heette, door kei zer "Wilhelm aan <le Koningin ge schreven zou zijn. Wel is ontkend, dat zulk een brief ontvangen zou zijn, het is echter volstrekt niet ze ker. dat Duitscliland niet heeft ge tracht, of nog tracht pressie uit te oefenen op de regeering in I)en Haag, met het oog op zijn militaire belangen. De daarop volgende nauwkeurige analyse moet bewijzen, dat er werke lijk reden tot ongerustheid is. Vlis singen is van volstrekt geen belang voor de consolidatie van het verdedi- giugsstelsel van Nederland. De gron den, aangevoerd voor de noodzake lijkheid om eventueel een landing van Franschen of Engelsclien te be letten, houden geen steek. Het is waarschijnlijker, dat de eigenlijke bedoeling is om in het geval van een conflict tusschen Engeland en Duilsciilaud de Engelsclien te belet ten, zoo snel mogelijk hulp te bieden aan Antwerpen en Belgie, welks on zijdigheid bedreigd zou warden. Deze veronderstelling wordt nog bevestigd door de toebereiilselen van Duitscliland langs de Belgisch-Neder- landsche grens. Verklaarbaar is dus, dat het ontwerp in Belgiè ongerust heid heeft gewekt. Al mag men nu niet zeggen, dat het ontwerp door Duitscliland is geïnspireerd, toege geven moet. worden, dat alleen Duitscliland belang zou kunnen heb ben bij een snelle uitvoering. GEMEENTEBELASTINGEN. Bij Koninklijke boodschap van 18 Februari 19P9 werd aan de Sta ten-Ge neraal aangeboden, een ontwerp van wet tot wijziging der regelen ten aan zien der plaatselijke belastingen. Naar aanleiding daarvan besloot de gemeenteraad van Zaandam een raadscommissie te benoemen, om te onderzoeken in hoeverre dit wetsont werp de gemeente Zaandam ton goe de zal komen, "f met haar belangen in strijd is. Deze oommissie, 28 Oc tober 1909 benoemd, is thans met haar arbeid gereed gekomen en heeft haar tamelijk lijvig rapport bij den gemeenteraad ingediend. De conclu sie, waartoe dit rapport komt, is deze, dat liet wetsontwerp niet be antwoordt aan de verwachtingen en voor de gemeente Zaandam eer na- dcolig dan voordeel;g zal blijken te zijn. De commissie komt tot de conclusie dat de Raad niet kan onderschrij ven de door de regeering gekoesterde verwachting, dat deze herziening van hc! plaatselijk belastingstelsel een hoogst wolkome verluchting der ge- meenlefinancién kan aanbrengen. Daarentegen vindt zij in liet wets ontwerp gereed© aanleiding, om den gemeenteraad voor te stellen, bij de Tweede Kamer te vragen eene on billijkheid weg te nemen, door rede lijke rijksbijdragen vast te stellen in de kosten van politie, armwezen en verpleging van krankzinnigen en voor do jaarwedden van burgemeester, se cretaris en secretarie-personeel. ONGELUKKEN. Het driejarig zoontje van den spoorwegarbeider F. Riezebos, (e IJsselmuiden, is al spelende in do Trekvaart geraakt en verdronken. WETHOUDER SERRUR1ER TE AMSTERDAM. Naar aanleiding van geruchten om trent plannen oni wethouder Sorru- rier tot lid van Gedeputeerde Staten van N.-Holland te kiezen, in de plaats van mr. J. J. Kappeijne van de Coppel- lo, die voor deze functie weer zou be danken, heeft 't Hbld. zich tot beide genoemde heeren gewend. De heeren Sermrier en Kappeijne deelden mede, dat hun niets van een dergelijk plan bekend is en op een desbetreffende vraag werd verzekerd, dut ook geen enkele bespreking over deze aangelegenheid heeft plaats ge had. EEN STANDBEELD VOOR CZAAR PETER. Van officicuse zijde verneemt bet Ilbld. do volgende van een vroeger be richt afwijkende bijzonderheden om trent het gebeurde met het standbeeld; voor Lzaui' Peter, dat te Zaandam zal worden opgericht. Toen de tegenwoordige Czaar aller Russen hot sympathieke plan opperde aan de gemeente Zaandam een stand beeld aan te bieden van zijn grooten voorzaat Czaar Peter, meende Z. M., dat het in of bij het Czaar-Pcler- huisje geplaatst zou moeten worden. Dienovereenkomstig weid door den Franschen beeldhouwer Bernstamm een ontwerp van geringe grootte uit gevoerd on een Berlijnsch architect zorgde voor een bijbehoorend voet- stuk. Bij een bezoek, door beeldhouwer en architect daarna in gezelschap van autoriteiten aan Zaandam gebracht, kwam men tot de conclusie, dat een standbeeld van Czaar Peter toch beter op een open ruimte in de stad to plaat sen zou zijn en dat dit in grooter ontwerp uitgevoerd beter aan de bedoeling vuil Z. M. Czaar N'icolaas zou beantwoorden. Inderdaad stemde Z. M. hierin toe en thans wordt door Bernstamm een standbeeld ontwor pen, dat Czaar Peter, bezig met den sctieepsbouw, een stuk gereedschap in do hand, op natuurlijke grootte zal- voorstellen. Waarschijnlijk wordt het stand beeld in brons uitgevoerd, terwijl be doelde architect het voetstuk uit gra niet zal opbouwen. Maar de keus van hot "materiaal is nog niet beslist. Ook is de plaats nog niet definitief geko zen. al zal het standbeeld vermoede lijk op bet gedempte deel der Voor- zuan verrijzen. In Zaandam, waarheen zoo vele voorname Russen ter bedevaart naar het Czaar-Peter-huisje opgaan, wordt deze daad van den Russische» Keizer, welke andermaal de nauwe relatie tusschen deze stad en Rusland be wijst, algemeen hoog gewaardeerd. Voor de bewering omtrent verschil lend optreden van tweeërlei commis sies bestaat geen grond. TEGEN DE LANGPRATERS. Bij de algemeene beschouwingen in den Amsterdamschen gemeenteraad over de begrooting werd o. a. 't woord gevoerd door den heer Boissevain, die meedeelde, dat hij onlangs een bezoek aan Glasgow gebracht heeft, om een onderzoek In te stellen naar de inrich ting van liet gemeentebestuur aldaar. De wekelijbsch» zittingen van 'den Raad kiopan suel uf, kunnen snel af- loopen. doordat alles goed voorbereid is door den Raad zelf Raadsiedon, die voorstellen hebben ingediend krijgen 15 minuten om het woord te voeren, anderen 10 minu ten. Men zou dit ook in Nederland wel oen» kunnen beproeven 1 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 5 30 Cts. per regel. Neemt uw maatregelen bijtijds Het komt dikwijls voor, dat men- schen aan nier- of Haaskwalen lij dende zijn, zonder dat zij eenig ver moeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toegeschreven aan rle ver schillende lichaamsgesteldheden bij verschillende nienschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoorlijk vervullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheuma- tisch. Do urine laat eèn bezinksel achter en komt pijnlijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveelhe den, en met een scherpe, onaangena me reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen als de bovenstaande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nieren te kort schie ten in hun plicht om de onzuiverhe den uit het bloed te filtreeren. Ver- waarloozing dezer verschijnselen leidt, tot gevaarlijke ziekten als chro nische rheumaliek, steen, ontsteking van de blaas en urinekanalc-, hart zwakte, enz. Begint daarom zoo spoe dig mogelijk lieden nog met het gebruik dor echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het grootsche nieren en blaa.sgeneesmiddél, dat de nieren hun verloven kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dut de handteekening van James Foster op de doos voor komt ten bewijze, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Haarlem verkrijgbaar bij de heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a; en K. van Ede®, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Rechtszaken SCHANDELIJK BESTOLEN. Voor de Amsterdamsche Rechtbank had /.Lcii Le verantwoorden de 25-jari- ge pakhuisknecht Dirk M., beschul digd vun het pakhuis uit van de firma l-'ocke en Meïtzer aan het Spui en Kalvorstraat aldaar te hebben ont vreemd oen groot aantal kostbare kristallen en porceleinen voorwerpen. Bekl., die als pakhuisknecht in dienst was, ontvreemdde dit alles tusschen September 1909 en het laatst van Augustus 1910. Bekl. bekende volmon dig. De hoeveelheden goederen ver kocht bekl. meerendeels in een z.g. tweede-handswinkel aan de Ceintuur- liaan 125 en 127. Hol O. M. eischte tegen den dief eono gevangenisstraf voor den tijd \au één jaar. Daarna word die zaak tfegeu de heelster behandeld. De winkelierster ontkende, geweten te hebben, dat. de goederen van dief stal afkomstig waren hoewel de voor worpen ver beneden de waarde wer den verkocht. Tegen de heelster eischte liet O. M. eene gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. ONZEDELIJKE LECTUUR. Voor de zesde Kamer der Recht bank te Amsterdam stond in hooger beroep terecht de boekhandelaar A. E. E. J. K., die door den kanton rechter in liet dorde kanton werd veroordeeld tot 5 dagen hechtenis, wegens het tentoonstellen in een uit stalraam van een perceel aan de Hartenstraat van afbeeldingen en ge schriften, welke geschikt waren de zinnelijkheid der jeugd te prikkelen. Prof. dr. Wertheim Salomonson, als deskundige gehoord, gaf aJs zijn oordeel dat het niet aan redelijken twijfel onderhevig is, dat de bedoel de geschriften in slaat zijn do ziune- lijkheid der jeugd te prikkelen. Niet zoozeer op zich zelve zijn ze aanatoer lelijk, maar door de geheel© entoura ge, don titel enz. De heer N. A. Terwen, schoolop ziener, verklaarde als deskundige dat het aan geen quaeriie onderhevig is of de boekjes zijn prikkelend voor de zinnelijkheid der jeugd. Dr. A. G. C. de Vries, boek- en kunsthand ei aar en secretaris van do Vereouigiug tol bev rdcring van do belangen des Boekhandels, werd als deskundige a décharge gehoord. Art. 61 der Amsterdamsche oliUé-veror- driiing acht hij oen gevaar voor don boekhandel te Amsterdam en de N'c- deriandsche uitgevers, omdat dit ar tikel z. i. veel te ver gaat en de be oordeeling dikwijls wordt ovetgela ten aan onbevoegde, niet ontwikkelde menschen. De beide werkjes in quaes tie verklaarde hij uiet onzedelijk te vinden. De vraag of ze geschikt zijn om de zinnelijkheid te prikkelen, achtte hij moeilijk te beantwoorden, omdat hier ailes afhangt van liet in dividu. President: Als u de boekjes in han den van uw eigen zoon vond? Deskundige: Dan zou ik ze hem waarschijnlijk afnemen, maar het hangt ook hier weer van den jongen af. Het O. M. vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Cohen betoogde in zijn pleidooi, dat bekl. niet heeft tentoongesteld, de boekjes niet prikkelend zijn voor da jeugd en dat het art. der politie verordening in strijd komt met art. 7 der Grondwet. DE 1IOFV1JVER-QUAESTIE. Adv.-gen. bij liet Gerechtshof te 's Gravenliago, mr. Wentholt, conclu deerde tot bevestiging van het \on- nis van den president der Haagsche Rechtbank in de zaak van het Rijk tegen de gemeente 's-Gravcnhage ever den Hofvijver, bij welk vonnis in kort geding aan de Gemeente werd bevolen de staking van de werkzaam heden in den Hofvijver, aangevan gen tot het maken van een verkeers weg en wegneming van het reeds aan gebrachte, doch' met bepaling dat binnen 6 weken na dien door den Staat een proces bij de Rechtbank zal 'worden aanhangig gemaakt over den eigendom van den Hofvijver. EEN BELANGRIJKE KWESTIE. Men meldt ons uit Rotterdam: Voor dc arrondiss&monts-rechtbank te Rotterdam, Eerste Kamer, diende de zaak, betreffende het door den R KJ priester Mr. Pietorsz. Fabri in 1564 bij testamentaire beschikking te Schiedam opgericht gasthuis. Sedert vele jaren bestaat er een ge schil tusschen dc familie Fabri en d9 gemeente Schiedam over hot. be stuur dezer stichting. De onroerende goederen van het Fabri-gasthuis wor den onlangs verkocht en de aanwezi ge kapitalen ingevolge een Kon. be sluit op het Grootboek belegd. Ingevolge het testament werd hot bestuur opgedragen aan de bloedvor- w anten van den stichter en strek to het gasthuis tot opneming van zij no bloedverwanten, die tot armoede war ren gekomen en, zoo deze er niet mochten zijn, voor een andere cate gorie ingezetenen. Bedoelde instelling was door liet ge meentebestuur van Schiedam na de invoering dei' wet van 28 Juni 1854 Stbl. 100) geclassificeerd ais ,,eou ïn- steiling van gemengden aard, in wel ker regeling of bestuur door de bur gerlijke overheid eu vanwege eene kerkelijke gemeente of door bijzon dere personen of bijzondere, niet ker kelijke, vereenigingen gezamenlijk vverdt voorzien." Een geschiedkun dig onderzoek bracht aan het licht, dat er een onjuiste classificatie had plaats gehad. Over het geschil werd inmiddels mot het gemeentebestuur, den minister van Binnenlandsche Zar keu en Ged. Staten der provincie Z.- Hoiland gecorrespondeerd, hetwelk tót geen resultaat leidde. Thans is, ingevolgt art. 72 der wet van 28 Juni 1854, bij de rechtbank te Rotterdam een procedure legen de gemeente Schiedam aanhangig gemaakt. Als advocaat-procureur voor eischer trad op Mr. J. Winkel, advocaat-procu reur te Rotterdam. Voor de gemeente duur gas en waterleiding te Heem stede zijn? \NT\\ OORD De prijs voor gewoon gas is 7 cent per kub. M_; voor muct- gas 8 ct. Het water kost 85 ct. per kub M. VRAAG: Moeten kinderen, wier ou ders te Heemstede wonen, nieor schoolgeld op do lagere en m. u. 1. o. scholen te Haarlem botalen, dan de kinderen, wier ouders te Haarlem wonen? ANTWOORD: Ja; IJ maal zooveel. VRAAG: Worden in de gemeente Heemstede noch inkomstenbelasting, noch opcenten op de personeele be lasting betaald? ANTWOORD: In Heemstede wordt geen inkomstenbelasting betaald; hoogstens 50 opcenten personeele be lasting. VRAAG: Botalen de inwoners van Heemstede wèl andore belastingen, welke in «Haarlem vreemd zijn, b.v. aproeibelasting of dergelijke? ANTWOORD: Neen. VRAAG: Wanneer een Inwoner van Haarlem, die aldaar zijn beroep uit oefent, naar Heemstede verhuist, welk percentage zijner vroeger te Haarlem verschuldigde Inkomstenbe lasting moet hij dan ln het vervolg als forens betalen? ANTWOORD: Hetzelfde percentage, maar naar eon derde van zijn inko men. VRAAG: Bestaan er te Haarlem firma's, waar men getlegenheidecos- tuums in huur bekomen kon? ANTWOORD: Zeker, de adressen dezer firma's kunt u vinden in onze adverteutierubriek. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, of in den omtrek van den Kleinen Hout weg iemand woont, die les in schrij ven geeft? ANTWOORD: Zie boven. Uit de Omstreken DIEFSTAL TE CASTRICUM. Omtrent de aanhouding van den heer M,, wqonachtig te Velsen, en beambte bij do hoofdadministratie van het krankzinnigengesticht. „Duin en Bosch", wordt door de „Tel." me degedeeld, dat de aangehoudene Maandagmiddag weder is vrijgela ten. Do aanhouding schijnt een groo te vergissing geweest te zijn, en de vrijlating heeft in den kring van zijn familie en vrienden groote blijdschap verwekt, omdat iedere verdenking bij hen was buitengesloten. Aangezien do gegevens, waarop de justitie le Alkmaar afging, uiterst vaag moeten genoemd worden, wekt het, volgens dit bind, meer dan bui tengewone bevreemding, dat de jus titie zich daardoor liet verlok ken, mot zes veldwachters bij den heer M. een huiszoeking in te stellen en hem tusschen twee veld wachters naar Alkmaar heeft doen transporbeeren. Op die wijze werd een man van onbesproken levenswan del in zijn eer en goeden naam aan gerand en gecompromitteerd, wat door niemand meer. ook niet dooi de politie, kan worden goedgemaakt HAARLEMMERMEER. In dezen zoowel als in den IJpolder worden op de landerijen veel doode hazen gevonden de oorzaak daarvan is tot heden niet gevonden. SLOTEN. Alhier zal een R.-Katb. school wor den gebouwd. IJ MUIDEN. DE GESTRANDE DUITSCHE KANONNEERBOOT. Uit Egmond aan Zee wordt nader gemeld, dat de drie zich aan boord be vindende personen door de Egmonder reddingboot zijn gered. Binnenland GOED AFGELOOPEN AUTOMO BIEL-ONGELUK. Op den weg tusschen den Grebbe- berg en Wageningen had een auto- mobielongeluk plaats, dat betrekke lijk goed is afgeloopen. De heer A. Guttman. uit Londen, was met zijn automobiel van den Hoek van Hol land gekomen en reed in de rich ting van Arnhem. Nabij Wageningen kwam op den linkerkant van den weg •en boerenkar aan. welks begeleider niettegenstaande de herhaalde sei- FEUILLETON Naarhet Engelse h. van H. T. JOHNSON. Ann Mary scheen buitengewoon in genomen te zijn met zijn beschrijving, want zij uitte een kreet van vreugde, toen de nieuwe kellner op die wijze een luchtkasteel in een der voorste den opbouwde. Zij trippelde echter de kamer uit. want reeds een puar mi nuten lang weerklonk de electrische bel in de gang. Dc nieuwe Heil lier bleef een oogen- blik staan in diep gepeins verzonken, wellicht in aanschouwing van het vi sioen, dat hij Ann Mary had voorge- sjiicgeld. Daarna schudde hij driftig lat hoofd Cu verliet het vertrek, juist op het oogenblik, dat Clnribel en Dolly Danvers binnentraden. Toen Clarlbel zich op een stoel liet neervallen en haar zakdoek voor haar gelaat hield om hare tranen te verber en, klom Dolly op haar schoot, sloeg are kleine armpjes om haar hals on fluisterde Schrei, ais 't u blieft niet, me vrouw. Als ik u zoo zie, dan moet ik ook schreien. Lieveling, riep Claribel uit, ie midden van hare tranen, ik heb ook zooveel verdriet. De meeste menschen, die vrien delijk en zacht zijn, hebben verdriet, zeide Dolly peinzend. Ja, dat komt misschien, omdat de meeste menschen. die verdriet heb ben, vriendelijk en zacht zijn, en zij drukte de kleine aan haar hart. De aanwezigheid van dit kleine meisje schonk haar troosthaar kin derlijk gebabbel, haar kinderlijk me delijden gaven Clnribel afleiding. W anneer wij in de oogen van kinde ren staren, dan schijnt de hemel niet zoover van ons te zijn verwijderd. Gij houdt van mij, nietwaar. Dol- ly en als antwoord klemde de kleine hare mollige armpjes nog vaster om haar hals. Ik houd veel van u, zeide Dolly. Ik heb nog nooit zooveel van iemand gehouden, sedert de engeltjes mama hebben meegenomen. Gij zïjt geheel anders dan de andere menschen. Gij zijt nooit boos op mij en beknort mij nooit zooals de anderen. O, ik zou al tijd wel bij u willen blijven, mevrouw Carstairs. Eu Dolly's groote oogen werden nog grooter bij deze gedach te. Nu mania niet meer bij mij terug komt, zou ik dat het liefst willen. Claribel streek de goudblonde, gol vende lokken naar achteren en drukte een kus op het lieve, kinderlijke ge laat. Misschien, zeide zij, zullen wij over ©enigen tijd op een grooten af stand van hier te zamen gaan wo nen in een lief, klein huisje, waar ro zenstruiken de muren bedekken, bij de oevers van een mooie, breede, hel dere rivier, waarop statige schepen met witte zeilen langzaam voortglij den, waar de grasvlakten bedekt zijn met goudgele boterbloemen en hier en daar met witte madeliefjes waar des morgens de leeuwerik zingt zoo hoog in de lucht, dat wij hem wel kunnen hooren, maar niet zien ,waar des avonds de kraaien krassend ln groote zwermen naar hun nesten te- rugkeeren, en waar groote eiken hun lange schaduwen werpen op de groe nende, golvende velden. Dolly klapte in haar handen, zoo verrukt, dat zij zich niet in woorden kon uiten, maar een wolk overtoog haar kinderlijk gelaat, toen zij over luid haar gedachten uitsprak. Ik denk. dat de hoofdklerk het niet zal willen toestaau. Wie is dat vroeg Clnribel Ja, hij is iedereen, behalve de rechter. Claribels verwondering was nu nog grooter. Dolly ging het haar echter uitleggen. Zooals gij weet, ben Ik, zooals zij dat noemen, een pleegkind van de kanselarij. Ik was het niet, toen ik geboreu werd, maar toen mama stierf werd ik dat. Ik geloof, dat ik geld krijg, wanneer ik wat ouder ben, en tante, die een zuster was van papa, en oom John, die de broeder van ma ma was, zijn ook bij de wet aange steld, hoewel zij altijd vriendelijk voor mij zijn. Ik kan dat alles nog niet begrijpen, maar ik geloof, dat zij voor langen tijd als voogden oyer wij zijn aangesteld, totdat ik een-en-twin tig Jaar oud ben. Welnu, wanneer de tijd daar Is zullen wij tante verzoeken of zij aan dien heer wil vragen, of gij bij mij moogt blijven. Ën nu, lieveling, zeide Claribel, zal ik u aan uw moeilijke lessen helpen. Dolly's gedachten keerden eens klaps weer op de aarde terug. Zij dacht aan die verschrikkelijke leerboekjes, die in de kamer van ma joor Punter lagen verspreid. Ga dun mee zeide Dolly, ver- hougd over de hulp, die haar werd aangeboden. Die luie majoor wilde mij helpen, maar hij gaf het op, toen wij aan de rekenkunde waren geko men hij zeide, dat breuken onzin nige dingen waren. Hand in hand verlieten zij het ver trek. Nauwelijks waren zij weg of ma joor Punter trad binnen. Hij wierp een blik door de kamer, en toen hij zag, dat deze leeg was, wenkte hij iemand, die op het portaal wachtte. Dudley Carstairs trad oogenblikke- lijk de kamer biDnen. HOOFDSTUK XV. „M ijn innig geliefde Dudley!" Behoedzaam trad Dudley Carstairs binnen, wierp een snellen blik in de kamer van Claribel, en zich vervol gens tot majoor Punter wendende, zei de hij Laten wij met eenigen spoed te werk gaan zorg er voor, dat zij in deze kamer terugkomt. Welke deur heeft gemeenschap met de kamer, die gij zegt voor uzell te gebruiken De majoor wees naar een deur in den hoek van het vertrek. Het is goed Wanneer ik de zaak met haar in orde heb gebracht kom ik u opzoeken. Die kamer heeft zeker een afzonderlijken uitgang? Punter knikte bevestigend. Dat is nog beter, zeide Carstairs peinzend, het zou, dunkt mij, raad zaam zijn om door een andere deur weg te gaan men kan niet te voor zichtig zijn. Men mocht eens denken, dat een rijtuig op u wachtte, zeide de majoor, die Dudley's neiging voor kleine zoo wel als groote oplichterijen kende. Zeg toch niet zulken onzin, was het bitse antwoord. Ter zake echter, waar bewaart zij de buit In dat lessenaartje, antwoordde Punter. Toen zijn metgezel de kamer overstekende, op dit meubelstuk toe trad, voegde hij er bij doe maar geen moeite, het is gesloten en zij heeft den sleutel. Carstairs beet zich op de lippen, keek vervolgens zijn metgezel scherp in het gelaat eu vroeg Hoe denkt gij, dat zij het zal oj>- nemen, wanneer zij alles weet? Slecht, antwoordde de majoor; Ik geloof, dat zij het u moeilijk zal maken, wanneer zij sret alles bekend is zij is de rechtschspenneid zelve. Drommels. Punter, zeide Dudley met eou grijnzenden lachA gij schijnt bijzonder veel belang to stellen in die dame. Toen de schavuit deze laatste woor den had uitgesproken, keerde de ma joor zich om, keek hem aan, met een gevaarlijken blik in zijn oogen, ett Dudley Carstairs ik ben een schavuit ik zou niet met u verbon den zijn, wanneer ik dat niet was. Da dame, die zoo ongelukkig is uw echt» genoote te zijn, is een rechtschapen vrouw, en wanneer gij geen eerbiea voor haar hebt, wil dan bedenken) dat ik hot wel heb. fWordi vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6