NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8385 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. vrijdag 4 november 1910 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN -Jfe, A D V E R T E N TIËN: PER DRIE MAANDEN: l(p«IL jB/M ^an 5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 15 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Jf/ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. OeïüustTeerci Zondagsblad, 'voor Haarlem i '.WX X Redactie en GrOOte Houtstraat 53. de omstreken en franco per post *0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 5 NOVEMBER. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Café ,,De Karseboom": Concert, Soc. Vereeniging: Solrée musicale et littéraire, 8 uur. OM ONS HEEN No. 1246. Stodie van vreemde talen. De oprichting van de Associa tion frangaise te Haarlem geeft gelegenheid aan wie sympathie hebben voor deze mooiste van de mo derne talen die in Nederland plegen bestudeerd te worden, om eenige avonden per winter mooi Fransch te hooren en tevens iets te vernemen uit een rijke litteratuur. Dat dit er velen zijn blijkt wel uit het aantal van de Haarlemmers, die zich nu reeds, vóór dat er nog één conférencier is opgetreden, als lid hebben aange meld en het bestuur vertrouwt na tuurlijk, dat ook daarmee de grens van de liefhebbers der Fransche taal nog niet bereikt is. In elk geval past hier een woord van hulde aan den heer Sauveur, die als d 1 ég u of- f i c i e 1 geheel alleen de voorberei ding tot de stichting van de afdeeling Haarlem op zich genomen heeft en daarin, zooals blijkt uitliet aanvanke lijk verkregen succes, zoo buitenge woon goed geslaagd is. Het spreekt van zelf, dat zijn medebestuurders hem verzocht hebben, dezen winter in de rij der conférenciers op te tre den, om de leden te doen 'genieten van zijn letterkundige studie en de elegan tie van zijn Fransch. Wal was bet toevallig, dat in de zelfde week, waarin onze redactie on langs de stichting van deze vereni ging meldde, ook een mededeeling was gedaan over de Engelsehe taal, zij het dan ook niet door Nederlanders, maar dcor in Nederland gevestigde Engel- sclien zelf. Voor onze taalstudie heeft het feit, beteekenis, omdat onder die Engelschen velen zijn, die hun taal in ons land onderwijzen. Zelfs in een be trekkelijk kleine gemeente als Haar lem kan wie lust heeft les nemen bij meer dan een geboren Engelschman, een omstandigheid, die wederkeerig een bewijs is van de behoefte aan dat onderricht. Inderdaad worden wij'Ne derlanders, bckoorende tot een klein volk, meer en meer doordrongen van de noodzakelijkheid om de talen te spreken van de groote naties om ons hem. Daarop duiden de Hoogere bur gerscholen met driejarigen cursus en daarbij aansluitende handelsscholen, daarvan is ook een teeken de steeds groeiende ontevredenheid met het gymnasiaal programma, waarop de studie van de moderne talen vrijwel geheel aan die van de oude wordt op geofferd daarvan zijn een bevesti ging d,e particuliere cursussen, die in steden als Haarlem bestaan en ten slotte vooral ook de gelegenheid om talen to loeren op scholen, bestemd voor hen, die geen middelbaar onder wijs zullen genieten, de burgeravond school, de avondschool voor handels onderwijs, do m. u. 1. o. en zoo meer. Zoo is het goed Onze grenzen moeten verwijd, de kansen op welslagen voor onze jeugd vergroot worden wat taal betreft moet de heele wereld haar arbeidsveld kunnen zijn. En ik wil wel zeggen, dat-het mij zou verheugen, wanneer ook in scholen als de Am bachtsschool en de Huishoud- en In dustrieschool de beginselen van al thans één vreemde taal werden on derwezen. Welke dat zou moeten we zen is duidelijk de Engelsehe taal, omdat die in een zeer groot deel' van 'de wereld gesproken wordt en onmis baar is juist iu die landen, waarheen de Nederlander zich bij voorkeur ver plaatst Amerika, Zuid-Afrika, in de laatste Jaren ook Canada. Wat wel merkwaardig heeten mag Is, dat bij de vrijwillige studie voor talen, die we in de stichting van ver enigingen en het nemen van conver satielessen op ouderen leeftijd kunnen waarnemen, het Duitsch niet in aan merking komt. Toch kan men niet zeggen, dat wij het Duitsch niet noo- dig hebben, integendeel ontmoeten we in het. particuliere leven zeker meer Duitschers, dan Franschen en ook de handel ls wederzijds grooter, dan die- met Frankrijk. Worden de leerlingen van de H. B. S. al te zeer verveeld met Wilhelm Teil of andere klassieken, zoodat zij de Duitsche letterkunde liefst voorgoed in het schoolgebouw achterlaten Ik kan bet niet aanne men. Waarschijnlijk komt het meer hieruit voort, dat zelfs wie de groot ste moeite hebben gehad met de hope loos ingewikkelde Duitsche grammai- re en de nooit overwonnen bezwaren der geslachten, als het er op aan komt toch wel in staat, zijn, een Duit- scher te verstaan en zich bij "hem ver staanbaar te maken. We denken, om het. maar ronduit te zeggen, dat we het Duitsch wel voldoende machtig zijn en voor onze eigenliefde is het plezierig, dat Duitschers, vooral wan neer ze ons in Nederland komen be zoeken, bokken als koeien met een stalen gezicht weten te laten voorbij gaan. Of, wanneer de verhouding vriendschappelijk, genoeg is, er een aardigheid over zeggen. Ik herinner me een gesprek, waarbij een Neder lander, die er dan ook zoo goed als niets van geleerd had, een taaltje zat te praten, dat met wat verandering van voorvoegsels en uitgangen der Nedci'lnndsche woorden, voor Duitsch moest doorgaan, totdat het den Duit schor te machtig werd en hij met een vriendelijken glimlach opmerkte „das Deutsch des Herren X. ist sehr schön, man lernt ja auch Hollandisch dabei." Zulke, taalkundige bokkesprongen haalt bij Fransch en Engelsch nie mand uit, omdat zelfs het bargoensch, dat op zee met den naam „steenkool- Engelsch" wordt aangeduid, in den grond van de zaak toch Engelsch is, zij het ook met menig bijmengsel. 'Dit vluchtige overzichtje zou al te mank gaan. wanneer niet met een en kel woord over de' wereldtaal Espe ranto werd gesproken. Het is wel zeker, dat afgescheiden van letterkun dige studie, dus als nuttigheidsmid del, het moeilijke aanleeren van vreemde talen geheel zou kunnen wor den vermeden, wanneer op een oogen- blik ieder beschaafd mensch, door de heele wereld heen, Esperanto leerde. Namelijk voor zoover wij een vreemde taal noodig hebben voor corresponden tie en om die. to spreken op reis een eigen letterkunde van beteekenis be zit natuurlijk het Jonge Esperanto nog niet cn kan het ook niet bezitten. Maar hoe zou het mogelijk wezen, om ongeveer ter zelfder tijd de heele menschheid tot de studie van Esperan to te bewegen, terwijl we weten, dat het al zoo moeilijk is, tien hoofden in één zak te krijgen Neen, Esperanto moet, als alle goede dingen, langzaam gaan en de wereld stukje na beetje veroveren. Wat niet wegneemt, dat ook een geleidelijke beweging door praclische maatregelen veilig kan worden versneld. Dat oogenblik zal aangebroken zijn, zoodra het Esperanto als leervak zal zijn ingevoerd niet op het gymna sium of de middelbare scholen, maar op de lagere scholen. Hoe vreemd die mogelij kheid er op dit oogenblik ook uitziet, dat ze feit zal worden is ze- kor cn dat de landen elkaar daarin zullen navolgen, eveneens. Maar wanneer dat zijn zal. moeten we aan den tijd overlaten en mijn vrees, dat Nederland het voorbeeld niet zal ge ven, wil ik hier niet verzwijgen. Zoodra het daartoe gekomen is, dat millioenen schoolkinderen Esperanto spreken en schrijven, zal het als een taaihoos voortstroomen en in waar heid wereldtaal zijn. Zoolang en wat. hun die de letterkunde liefhebben betreft, ook daarna is het voor ons Nederlanders zaak, zooveel van de moderne talen machtig te worden, als ons maar mogelijk ls, in het belang van ons stoffel ij *k en van ons geeste- llik bestaan. J. C, P. Stadsnieuws HAARLEM's ZANGGENOT". Bovengenoemde Liedertafel onder leiding van den heer N. H. Andries- sen gaf Donderdagavond in „De Ver- eeniging" haar eerste concert in het nieuw begonnen seizoen. De Kunstlievende leden waren in vrij groot getal opgekomen maar de zaal bood hun toch ruimte in over vloed. Van deze uitvoering hoorde ik drie koor- en twee solo-nummers; de laat ste door den heer Aug. A. Zeef, tenor te Rotterdam. V*oor een niot meer dan verdienstelijk tenorzanger blijft het een min of meer gevaarlijk on dernemen zich op het podium der „Vereeniging" met een aria uit „Die Jahreszeilen" te wagen; want eer stens ligt er vóór dat podium zoo'n groote zaal en tweediens heeft er al zoo menig voortreffelijk tenor die zelfde aria staan zingen. Maar buiten alle vergelijking mogen we wel zeg gen, dat de heer Zeef ar zich kranig door heeft geslagen, dat hij zich lof felijk beijverde zijn voordracht te kleuren en dat hij aan het einde met onverminderde frischheid zijn hooge b lanceerde. In Zweers' lied „Moeder tje" verloren zich zijn met eenige voorliefde aangebrachte pianissimo's weil eens in 't onnaspeurbare wat wij ook alweer gaarne op rekening brengen van zijn zin voor kleur en perspectief. Toah zal de heer Z. goed doen door niet alleen alle zorg te Mij- ven wijden aan het cultiveeren van zijn klank en het verbeteren van zijn Duitsche uitspraak, maar ook door bij zijn voordracht steeds rekening te houden met die te beheerschen ruimte. Het publiek toonde zich ove rigens voor bet door den solist gebo- dene zeer dankbaar. De goede eigenschappen van het koor kwamen verreweg het voordee- ligst uit in zijn eerste nummer, Psalm 83 van zijn directeur. Hier werd mooi piano en verdienstelijk forto gezongen. Ook viel de nuancee ring zeer te prijzen en liet de intona tie zoo goed als niets te wenschen zoodat de heer Andriessen van zijn practisdh. en effectrijk werk voldoe ning beleefde. Van Th. v. Wamel's Uöhtend-Hymne" heb ik niet bijster genoten. Maar ik geloof ook niet dat er veel van te maken is. Het ontbreekt deze toonzetting aan rhythmasohe im puls en thematische groeikracht. De uitvoerders kunnen er zich niet warm aan zingen. „Harmonie" is geen gelukkige proeve van Iieime's onmiskenbaar meesterschap ni de zetting voor man nenkoor. En nu de uitvoering voor al op het stuk van intonatie ook al niet te best slaagde, deed het stuk zijn naam en dien van zijn auteur nog dies te minder eer aan. Voor het tweede deel beloofde het programma Ave Maria" (voor koor- en tenor-solo met orgellre-geleidiing) van Hein ze; ,,Ze wisten het wel"' (lied voor tenor) van Bernard Diamant en het bekende koor „De Gypten" van N. H Andriessen. Met ingenomenheid dient er op ge wezen dat door „Haarlem's Zangge- not" onze eigen Nederlandsche kunst niet wordt veronachtzaamd. PHILIP LOOTS. Politiebond. Gisteravond hield de onder-afdee- llng „Kennemerland" van den Alg. Ned. Politiebond te Haarlem ee>n le denvergadering. Aan de leden D. Luijendijk, W. Zwemmer en J. v. Honschoten, wer den dlenstmedailles uitgereikt, aan eerstgenoemde een zilveren en aan de anderen een in brons. Allen ontvin gen namens de vereeniging als aan denken een mooie tabakspijp. Medegedeeld werd, dat de Commis saris van politie te Hilversum in de maand December een voordracht voor de afdeeling zal houden. Deze mededeeling, evenals de tijding, dat de heer Thijsse von Bloemendoal, een voordrachtavond zal houden over de Vogelwereld en de vogelwet werden met applaus begroet. Na het verslag van den afgevaar digde naar de propaganda-vergade- rlng, gehouden in den Haag. werd tusschen de leden en deze afgevaar digde een discussie daarover gevoerd. Tegen 't voetbalspel. Voetbal is een gezonde sport. De autoriteiten willen 't dan ooit wel be vorderen, maar de politie duldt 't heel begrijpelijk! niet op de open bare wegen. Nu zijn weer 3 jongens, van 13, 15 en 16 jaar, bekeurd wegens 't voetbal spel in de Stuverstraat. Een waarschuwing voor de jeugd, maar... ook een pleidooi voor 't in richten van openbare speelplaatsen voor onze jongelingschap! HONDENTENTOONSTELLING. In 't laatst van Februari zal gedu rende 3 dagen In het Brongebouw een bondententoonstelling- plaats hebben, uitgaande van een Amsterdamsche club Gev. Voorwerpen: Terug te bekomen bij: P, J. v. d. Berg, Zijl weg 100 rood, een geelharigen hond. IJ. Blankwater, Wolstraat 13, een zweep. D. de Ruiter, Wouwormansstr. 5, een zwartharigen hond, W. Veldhuizen, Regulierstr. 11, een gouden oorknopje. J Willemse, Oranjeboomstraat 148, een gouden oorknopje. H. Plant, Adriaan Loosjesstraat 38, een damescape. A. Luursema, Velserstraat 12, een etui met rozenkrans. J. Bertholee, Vroomstraat 10, een taschje met prentbriefkaarten, H. v. Tod, Paul Krugerstr. 68, te Schoten, een jongensjas. A. Langevedd, Patientdestr. 1, een rozenkrans. J. Dekker, Ged, Voldersgro ebt, een dasspeld. S. ter Stad, L. Heerenstr. 12, een damesblouse. J. W. Hogesrvorst, Oranjeboomstr. 167 rood, 2 boeken en een penhouder. B. J. Kaart, A. L. Dyserinckstraat 5, een koperen penning. J. Tames, Gen. Cronjéstraat 77, te Schoten, een portemonnaie met in houd. Een naakilooper. Een mevrouw waarschuwde de po litie dat zo Woensdagmorgen tus schen 1112 1/2 uur in den Hout, on dier de gemeente Heemstede, een man heeft zien loojpen, die half ontkleed was. In dén laatsten tijd komt 't maakt- loopen in Haarlem en omstreken nog aj eens voor. De politie heeft wel ee nige verdachte personen op 't oog, maar is er nog niet in geslaagd, hen te vervolgen. Een vermakelijke vergis sing. Gisterenavond omstreeks 9 uur stond er op de Baan bij het zijlijntje van de paardentram naar het Bron- gebouw, dat nooit gebruikt wordt, een boertje op zijn Zondags, het fluwee len zakje met roode kwastjes over den schouder. Hij vroeg aan twee heeren hoe laat de stoomtram uit Allernaar kwam; hij had nu al een uur staan wachten op dat ding. De heeren proest ten het uit van 't lachen en duidden hem aan waar hij wezen moest. De man ging met zijn figuur verlegen naar het Kennemerplein. ASSOCIATION FRANgAISE. Het bestuur der afd. Haarlem van de Association frangaise is nu gecon stitueerd als volgt J. H. Sauveur, voorzitter, Dr. G. Nolst Trenité, on dervoorzitter, Mej. J. Berdenis van Berlekom, secretaresse, J. C. Peere boom, penningmeester en Mr. F. G. Schalkwijk. -De reeks der conférences begint met het optreden van Mr. René Delbost van Parijs, de soiróe officie 1- le d'inauguration zal eerst daags plaats hebben door professor Wilmotte, président général de la fé- dératiou pour lextensioü et la culture du frangais. De jeugdige vereeniging telt reeds nagenoeg 200 leden. Eenvergissing. Twee station-damea, van de veree niging ter besoherming van meisjes, zagen op 't perron te Rotterdam een heer van middelbaren leeftijd in ge zelschap van een 17-jarig meisje. 't Meisje werd op taartjes c%thaald. De dames vonden een en ander verdacht en toen de reizigers met den trein naar Haarlem vertrokken wa ren, telegrafeerden ze naar onze po litie om aanhouding. Een particulier kan geen aanhou ding gelasten, vandaar dat onze re cherche de zaak heel voorzichtig aan pakte. De heer en het meisje werdien na aankomst ondervraagd en toen bleek, dat de heer een zeer gunstig bekend staand ambtenaar is, die met z'n stiefdochter, een zenuwlijdster dié te Bloemendaal verpleegd wordt, een uitstapje naar Rotterdam had gemaakt. Van ontvoering was dus geen sprake. NOORSCHE HUISVLIJT. Sedert enkele dagen is in het Mu seum van Kunstnijverheid eene ten toonstelling geopend van zaken, door Noorsche huisvlijt vervaardigd, een belangwekkende tentoonstelling, die om tal van redenen alreeds door ve len is bezocht en die zulke bijzondere aandacht dan ook stellig verdient. De verzameling voorwerpen is een keuze uit "hetgeen een expositie van huisvlijt, dezen zomer door de veree niging „Norske Husflidsforening" te Bergen gehouden, bijeen zag, welke keuze van 260 werken thans in de Rotonde op aantrekkelijke wijze is geordend en ter bezichtiging gesteld. Aan den catalogus gaat een inlei dend woord van den heer Von Saher vooraf, beknopte regelen, die geschie denis. doel en streven van de Nloor- sche huisvlijt in duidelijk overzicht omschrijven. Dat streven is, om door deskundige leiding de werken van de huisvlijt niet slechts aan nuttige doeleinden te doen beantwoorden, maar daarnevens die producten ook aan eischen van smaak en volks kunst, i. c. van speciaal Noorsche volkskunst, te laten voldoen. En de wijze waarop getracht wordt het be oogde doel te bereiken (of wel is be reikt) is een wijdvertakt systeem van onderricht, met de vereeniging „Norske Husflidsforening" ais lei dend centrum èn een instituut van reizende leerkrachten en van circu- leerende modellen, een en ander in overeenstemming met de behoeften, gesteldheden en toestanden van het uitgebreide Noorsche rijk, met zijn landelijke bevolking en groote af standen. Van die modellen zijn er in de Ro tonde aanwezig, het zijn de zaken, die als „Unverkauflich" zijn ge merkt. Wat nu het tentoongestelde in zijn geheel aanbelangt, het komt ons voor, dat ieder bezoeker wel nood wendig moet getroffen worden door de gezonde en dikwerf ongemeene qualiteiten, die het meerendeel der voorwerpen vertoont, alle werken van arbeid der handen. De ruim vertegenwoordigde gewe ven stoffen mot hunne steeds vlakke versiering, in motieven, soms aan planten- en sagenrijk ontleend, doch meestal van geomeirischen aard, be koren door soliditeit en bovenal door een vaak zeldzaam fraaie - kleuren- keus, die aan Perzische harmoniën doet denken. Van de borduurwerken, meestal in strakke dessins, zijn vele een lust der oogen en ons dacht ook de tech niek in waarheid mooi. Zoowel de meer eenvoudig gebouwde ais rijker opgevatte meubelen trekken door ori ginaliteit de aandacht, terwijl be- wonderenswaard is te noemen het houtsnijwerk, waarmede een aantal voorwerpen van kleinere en verschei den aard is versierd. Het gevlochten, gekruld en gedétaii- leerd karakter van het Noorsche re- lief-ornament, dat noodwendig hooge eischen aan de uitvoering stelt, is hier met de compleetste stalen verte genwoordigd Wij wijzen nog op de alleraardigste techniek en de resultaten van het vlechten met wortels, en de juiste wijze," waarop door brandwerk het oppervlak van houten en spanen voorwerpen is verrijkt. Inderdaad, de tentoonstelling van Noorsche huisvlijt is een bezichti ging overwaard. Dames en alle be langstellenden in huisvlijt en handen arbeid moeten dat gaan zien. Geen schilderijen van postzegels of vazen van scherven of kunstige geduld wer ken van anderen aard wachten u in de Rotonde, maar waardige produc ten van arbeid met artistleken zin. Doch gaat vooral on de uren van den vollen dag, want rijk aan licht is de Rotonde zelden, allerminst in de donkere dagen van November en December. Gij zult u de visite niet be klagen. vooral niet waar steeds door jonge dames op vriendelijke wijze elke gevraagde inlichting wordt ver schaft. G. KERKHOFF. Naar wij vernamen, waren de emailwerken tot heden nog niet alle gearriveerd, doch zullen zij binnen kort aan de expositie worden toege voegd. G. K. Vrije- en ordeoef eningen. Te Amsterdam zijn geslaagd do heer C. V. de Koek tc Haarlem, en mej. E. J. Blaauw te Haarlem. De Roode Pet. Gisteren ging voor de tweede maal ia dit seizoen in onzen schouwburg „Da Roode Pet", klucht van Davidowsky. Ook ditmaal amuseerde het goeds vlotte spel van de leden der Ned. Tooneelvereeniging de aanwezigen kostelijk. De zaal was geheel vol. KONIJNEN IN ZUID-AFRIKA. Iemand in Zuid-Afrika heeft aan den heer J. A. Bruigom alhier vier konijnen besteld, die naar Delagoa- baai voor Pretoria verzonden zijn en alleen aan vervoer 100 kosten. De bedoeling is, te trachten in Zuid- Afrika deze konijnen te kweeken. Brutale rakkers. Drie jongens van de Buxgeravond- school hebben de brutaliteit gehad, om een koksjongen met een etensbus aan den arm om te gooien. Het e:on was daardoor bedorven en 't sen in gebroken. Eenhorlogevermist. De dienstbode S. C. B. heeft bij de politie kennis gegeven, dat zo uit een ontvangkamer van een arts, hij wien ze in betrekking was, een gou den dameshorloge met zilveren ket ting vermist. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Gisteren hield de „Vrijwillige Brandweer Schoten' haai' 2e jaarver gadering, welke werd bijgewoond door haar eere-vooi-Nter, den burge meester. Door den secretaris werd verslag uitgebracht over het afgeloopen ver- eenigingsjaar, waaruit bleek, dal de toestand der vereeniging, alhoewel niet bepaald ongunstig, beter had kunnen zijn. Als redsn hiervan werd genoemd, dat er in de gemeente zoo weinig brand voorkomt, zoodat do vereeniging zelden gelegenheid hoeft van haar bestaan te doen weten. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat het financieeJe ge deelte zeer gunstig genoemd mocht worden. Tot commandant dei- Vrijwillige Brandweer werd benoemd de heer R. F. Kemper, voorheen onderbrand meester. Besloten werd evenals tiet vorige jaar een feestje te orgonisee- ren en zulks in den vervolge ieder jaar te doen. Na afloop der vergadering bleven de leden nog eenigen tijd gezellig bij een. Door den velen regen, die in de laatste dagen is gevallen, zijn vele veehouders, niettegenstaande het ma len der molens, genoodzaakt hun vee voor een groot gedeelte uit de polders op stal ie zetten of nam- o -n hc-oger gelegen weiland te brengen. Gedeelten weiland ziet men dan ook blank staan. HEEMSTEDE. Jhr. A. E. H. Röell, cand.-notar.s alhier is benoemd tot notaris in het arrondissement Arnhem, ter stand plaats Velp. BENNEBROEK. In het begin der volgende week zal hier eene vergadering worden gehou den van de afd. BennebroekVoge lenzang der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Op de agenda komt o.a. voor een belangrijke mede deeling van het bestuur. Aan liet slot der vergadering zal de gebruike lijke verloting om kunstvoorwerpen plaats vinden. HAARLEMMERMEER. Saam hadden zo besloten lief cn 'leed met elkander te deelen, maar moeder was er nog en die zou zeker den minderjarigen Willem nog geen vergunning tot een verbintenis met zijn Magdalena geven. Zondag hakten de jongelui evenwel zelf de lastige knoop maar door en togen des avonds In alle stilte samen op pad. Moeder dacht dat de reis naar Am sterdam, naar Lena's betrekking ging maar toen Willem Maandagmorgen niet thuis kwam, informeerde moedor S. aan Lena's betrekking.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1