NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 28eJaargang. No. 8401 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 11 NOVEMBER 1910 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor HaarlemL20 Voor de dorpen lil den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M 9 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Costfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 12 NOVEMBER. Schouwburg: Duitsche Opera: „Mair tha," 8 uur. Café „Dc Ivarseboom", Concert. OM ONS HEEN No. 1250. Wat de menschen praten. Het zijn nu dagen, waarin wij, Journalisten vast in onze schoenen moeten staan. De praatjes zijn niet van de lucht. Aan commentaren over, den moord te Spaamwoude is geen, einde. Die heeft dit gehoord en gene weer wat anders vernomen. Telkens duiken in de verhalen van de men-1 Bolicn weer nieuwe familieleden op, die door <lc justitie zijn geboord en op wie don weer verdenking zou rus-, ten. Zelfs correspondenten worden er door aangetrokken, zóó, dat een van dc onze een bericht inzond, behelzen de dat men in het dorp verteldeX. was bij een familielid cfifi reisgeld geweest, maar had het niet gekregen. En die X. werd met zijn voorletter aangeduid En dat werd in het dorp verteld Ziedaar een ernstige betich ting, althans een aanwijzing tot een ernstige betichting, voor 't vaderland weK vastgekoppeld aan den meest vagen oorsprong. Het werd in hét dorp verteld Wat wordt ar in een dorp al niet, verteld -ï- en laat ik dit er dadelijk bij zeggen in een stad ook. Wanneer wij in deze «lagen alle verhalen en verhaaltjes klakkeloos gingen opnemen, dan zouden de men schen eens zien, hoe datgene wat vandaag verteld wordt niet groote Stelligheid, morgen met niet minder zekerheid wordt tegengesproken. Dat het bedoelde bericht naar Je prullemaud verhuisde, spreekt dus van zelf. Nu weet ik wej, dat dit bijzondere tijden zijn. De menschen zijn m span ning, ze hunkeren naar bericht van den moordenaar, voor hun gevoel is dc samenleving uit haar evenwicht geraakt en komt ze alleen door de entdekking van den dader weer iu balans. Daarom is het te verklaren, dat elke nieuwe naam, iedere vago aanduiding zelfs, mei gretigheid .wordt ontvangen. We hechten er onze, hoop aan vast. Toch kan liet geen kwaad,"om hier eens te zeggen, dat dit alles weinig te boteekenen heeft. Tal van .menschen worden door dc justitie gehoord, niet omdat op hen verdenking is gevallen, maai1 omdat uit hun verklaringen, mis schien nog wel met elluiar in ver band gebracht, een aanwijzing zou gevonden lcuunen worden, hoe schijnbaar onbeduidend ook, van de richting, waarin 'moet worden ge zocht. Het gaat hiermee als na een brand, onveranderlijk wordt dan de eigenaar van het verbrande door politie of jusUtic ondervraagd, maar daaruit volgt nog niet, dat hij voor een brandstichter wordt gehouden De braafste man heeft zich, wanneer zijn bezit in vlammen is opgegaan, aan dit verhoor te onderwerpen. Laat ons, zoo zou ik willen vragen, rustig en kalm afwachten. Dc justitie doet het mogelijke en zal ons waarlijk niet in onwetend heid laten, zoodra zij zekerheid ver kregen heeft. Bij gelegenheden als deze is het, of er een toenadering van sympathie plaats heeft tusschen jus-; title en publiek. De menschen voelen dan, hoe de justitie een door hen zelf ingesteld instituut is, tot handhaving van orde en veiligheid in de samen leving anders zien zij die meer als een boven, zelfs wel buiten die samen leving staande instelling. Nog dezer dagen heb ik van een deskundige een klacht gelezen over de stcods grooler wordende moeilijk heid, om van het publiek inlichtingen te krijgen over misdrijven. Do men schen houden zich verre, waarschijn lijk ook wel om redenen, die door do Justitie nolfalthans gedeeltelijk, zou-1 den kunnen worden weggenomen, ik bedoel het belangrijke tijdverlies en de daartegen niet opwegende vergoe ding. Aan den anderen kant zijn de men schen zóó inconsequent, dat, wanneer eenmaal het vonnis is gewezen en uitgevoerd, hun strafoefening begint. De ergste tijd voor een veroordeelde is niet. wanneer hij in de gevangenis zit, maar wanneer hij er weer uit komt Volstrekt geen rekening hou dende met het feit, dat hij door de straf het misdrnf boette, straffen zijn medemenschen hem door verachting en afkeer opnieuw en veel langer en veel erger, dan de door hen zelf inge stelde justitie deed. Medewerking vooraf, die gewenscht wordt, is er dus weinigmedewerking, die niet te pas komt, na het ondergaan van de straf, maar al te veel. Daarop kom ik nog wel eens terug. Want ik dwaal af. Over wat de menschen praten, had ik het. Praten niet alleen in een periode van moord- onderzoels, in tijd van oorlog zou ik zoggen, maar ook in tijd van vrede. We doen tegenwoordig druk aan sta tistieken en vergelijkende tabellen. Welnu, dit is zeker, dat we verbaasd zouden kijken, wanneer een statis tiek kon worden aangelegd van onze gesprekken over personen en die over goede dingen Godsdienst, kunst, maatschappelijke deugden, weten schap. Met htm vieren zouden deze categorieën een pover percentage uit maken tegenover de overweldigende meerderheid van de persoonlijke critiek. Hi ei- wordt het geaegde, dat de mensch voor den mensch belangrijk is, wel averechts in practijk ge bracht. want zelden hebben we hot over eikaars deugden, vaak zijn de werkelijke of veronderstelde gebreken het onderwerp van gesprek. En de onvriendelijke opmerking rolt als een sneeuwbal neen. de vergelij king gaat niet op, want sneeuw geldt t ooi het symbool van de reinheid als een modderkluit is beter gezegd, de wereld in en vergaart telkens nieuwe modder, tot ze zoo groot ge worden is, dat ze iedereen in het oog valt. Maar alleen van buiten is ze toegenomen, van binnen is ze hol, leeg er. zonder pit Eén ding is maar gelukkig, name lijk, dal de eerste regenhui de beste (en 't regent in ons land nogal vaak) hot modderbomvsel uit elkaar spoelt. Of om het beeld te laten rusten dat praatjes niet lang duren. Meermalen komL in onze vragenxubrielt een in formatie naar wat iemand doen moet, die uitgescholden is of van wien kwaad gesproken wordt door buren of zelfs wel familieleden. Dan ant woorden wij altijd „als de beleedi- ging door getuigen kan worden ge staafd. kunt u een klacht doen bij de politie, maai- wij raden het u af 1" Immers een van be'den de betichting is waar en dan past het, in ootmoed het hoofd te buigen, of ze is niet waar, en waarom zou men die dan tegenspreken Het is toch niet de vraag, wat anderen van ons denken, maar wat wij denken van ons zelf 1 Daar eiken dag, ja, elk uur, nieuwe praatjes de wereld worden inge stuurd, om na eenige dagen, tot op gezwollen misvormdheden geworden, wegens gebrek aan levenskracht te bezwijken, geloof ik niet, dat kwaad sprekende menschen op den duur schade van eenige beteeken's aan hun medemenschen toebrengen. Maar aan zichzelf zeer zeker Dat knabbelt aan het karakter, dat verteert het op den duur. Wat zijn de feilen van onze medemenschen, voor ons, die er zelf zooveel hebben Zelden hoorde ik een juister woord dan van een dame, die een middag ln gezelschap was geweest en zei „ik voel mc ver minderd, we hebben van anderen kwaad gesproken Dat zou een goede wereld wezen, waarin we elkaar spraken over schoonc dingen en door verschil van meen>ng daarover onze inzichten en opvattingen scherpten en verruim den. Helaas, dat de fouten van den naaste dichter in ons bereik liggen cn minder* inspanning vergen, dan wo noodig hebben om ons een opinie te vormen over goede dingen. Er is in deze aan zelfopvoeding, cn waar lijk niet in één stand, maar door alle rangen der maatschappij heen, nog ontzaglijk veel te doen. Werk voor incer eeuwen, dan die het ons gege ven wordt te beleven 1 J. C. P. Stadsnieuws De dubbele moord te Spaarnwoude In verband mei hei bezoek van hel Parket, Woensdagmiddag aan Spaarndam, doen in de pers allerlei geruchten de ronde, o. a.. dat de justilie thans op het goede spoor zou zijn. Wie ons blad gisteren las, weet dan ook. dat dit onderzoek op niets is uilgeloopen. Mr. Hoyer, de substituut-officier van justitie, bevestigde ons heden onze niededeeling van gisteren, en verklaarde al die berichten voor verzinsels, Op het oogenblik ontbreekt elk spoor, hoewel de justitie natuurlijk blijft zoeken. „PLAATSEN" VAN „GOEDEREN" OP OPENBAREN GEMEENTE GROND. In Raadsstuk 330 werd ons dezer dagen meedeeling gedaan, dat de Rechtsgeleerde Commissie art. 28 te „algemeen van bewoordingen" oor deelde, en daarom redactie-wijziging voorstelde. Men maakt pns nu de opmerking, dat de nieuwe redactie van dit artikei eveneens lijdt aan „algemeenheid van bewoordingen". Want, verboden wordt ook het plaatsen" (of uitstal len) van „goederen van welken aard ook" op openbaren gemeentegrond. Dit is inderdaad een zeer krasse maatregel. Men zal dus op straat geen „goede ren van welken aard ook" meer mo gen „plaatsen". Wat zal nu 't geval zijn Een sla gersjongen, die zijn vleeschmand op straat neerzet, terwijl hij bij de klan ten aanbelt, zalstrafbaar zijn ©en wielrijder, die z'n fiets neerzet en er bij blijft staan, is strafbaar- een man, die een zwaar pak draagt en het even op straat zet, om uit te blazen, is strafbaar, ja, volgens deze bepaling is iedereen, die op straat loopt straf baar, want dan plaatst men z'n schoe nen op de straal. Nu vertrouwen we wel, dat in de practijk deze bepaling niet zoo zal uit gevoerd worden, maar het publiek loopt toch de kans, dat het door een dergelijke bepaling allerlei onaange naamheden oploopt, wanneer een or de-handhaver haar wil toepassen naar de letterlijke beteekenis. En dan, als men een te vage redac tie poogt te ondervangen, behoort men toch niet aan te komen met een nog vager gestelde bepaling. Maar de Raad zal ook wel zoo ver standig zijn, dit artikel niet ongewij zigd den hamer te laten passoeren. Goede helpers. Sommige menschen houden er toch zonderlinge begrippen van eigen domsrecht op na. Drie personen zouden zakken aard appelen overbrengen van de schuit naar den handelaar ln aardappelen J D. Van de dezen toebehoorende aardappelen verkochten zij drie zak ken en streken het geld op. De eigenaar is, begrijpelijk, met de ze handelsmanoeuvre niet in zijn schik. Een ingewikkelde dief- stal. Twee jongens van 10 en 11 jaar vonden op 29 October een portemon- nuie met 11,181/2 er in, in de Bar- teljorisstraat. De deugnieten brachten het geld niet naar de politie. Zij na men er ieder één gulden van en ver stopten de rest in den grond in een plantsoen. Een broer van een der jon gens kreeg daar de lucht van, groef het geld op en nam ook één gulden ln beslag. De rest begroef hij weer. Nu zijn de jongens gesnapt, maar nu blijken de acht guldens, die over waren, ook weer gestolen. Kazerne-diefstallen. Als je van kazerne-diefstallen leeat, dan zijn het meest horloges, porte- monnaies met geld en andere gemak kelijk tc verbergen voorwerpen, die gestolen worden. Maai- een soldaten- krib, dut is nu niet zoo'n kleinigheid, die men zoo maar wegstoppen kan. Men moet er een wagen bijhalen, om zoo'n ding te vervoeren. Onlangs is er één gestolen en nu weer één. Men mag er wel voor zorgen, dat niet do heele kazerne leeggeplunderd wordt. „ZANG EN VRIENDSCHAP"* De reorganisatie van onze Konink lijko Liedertafel heeft een nieuwen toon toegevoegd aan de chromatische gamma van het Haarlemsche concert wezen. I)e nieuwe klank die gisteravond ons concertgebouw in de Begijnen- straat vervulde en bijwijlen op zijn grondvesten deed daveren ging uit van het Residentie-orkest onder iei- dng van mr. Henri Viotta. Mot levendige belangstelling zal door de kunstlievende leden van „Zang en Vriendschap" naar de ken nismaking van 't Haageche orkest Jl in de toekomst zoo'n breede plaats ia het artistieke leven der Koninki. Liodertafel gaat innemen zijn uit gezien. En ik geloof te mogen zeg gen, dut die kennismaking verre van een teleurstelling is geweest. Veeleer zal men zich gelukkig gevoeld heb ben in het voorrecht, op gezette tij den van dc zeldzame praestatic dezer keurbende te mogen getuige zijn. Zoo zullen in 't vervolg onze beide eerste Nederlandsche orkesten in edelen wed ij vei' samenwerken om den groei en Woel van ons muziekleven te bevor deren. Ik spreek daar van de „beide eerste" Nederlandse he orkesten want bij deze eerste kennismaking mot de Hagenaars ben ik 't met mij zelf niet eens kunnen worden of aan hen, dan wel aan de Amsterdammers de voorrang toekomt. Om zich liier- omlrent een meening te vormen kan trouwens het aanhooren van een en kel concert-programma niet voldoen de wezen. Maar wed kan zoo'n enkele auditie de overtuiging vestigen hier te doen te hebben met een muzikaal lichaam van den aliereersten rang. Dat bleek duidelijk genoeg uit de organisatie zoowel ais uit de levens uiting van dat lichaam. De organisa tie: het klankmateriaal waaruit het goh eel is samengesteld is van superi eure hoedanigheid. Bijzonder nobel van karakter en machtig van sonori teit is de groep koperinstrumenten: Bazuinen, trompetten, hoorns. Deze groep heb ik in geen ander orkest ooll waardiger vertegenwoordigd ge zien. Ook het z.g. „kwartet de groep strijkinstrumenten ontwikkelt door de talrijke bezetting, ook der la gere stemmen (alten, cello's en bas sen), een weelderig vollen klank. Van de groep hout konden hobo's en En- gelsche hoorn mij het meest beko ren; de klank van fluiten en klarinet ten had iets weeker en voller en die der fagotten wat minder droog kun nen zijn. Het hl ij ft evenwel de vraag ln hoe verre het meer of minder gunstige van klionkwarkingen in onze concert zaal afhankelijk meet geacht worden van de plaatsing der verschillende instrumenten in die orkestnis. Die plaatsing ia bij het orkest van Viotta een aanmerkelijk andere dan bij dat van Mengelberg. Viotta begint zijn strijkers uitge nomen de contrabassen om ziah heen te scharen op de wijze waarop men gewoonlijk een mannenkoor plaatst: in een halven cirkel om den dingeerlessenaax, te beginnen (links) met de eerste violen en zoo aanslui tend 2e violen, alten, cello's welke laatste instrumenten dus op den rech ter voorgrond van het podium ko men, waar anders ook bij Mengel berg gewoonlijk de tweede vio len geplaatst zijn. Aan de cello's sluiten zich dan langs den niswand geschaard de contrabassen, die aan den anderen kant weer voeling houden met de la ge koperinstrumenten: tuba, bazui nen. Verder wordt de nis boog voort- geze tdoor hoorns, fagotten en klari netten. Op deze wijze wordt een na tuurlijke zeer geleidelijke overgang van de eene groep naar de andere verkregen en do eenheid van het en semble bevorderd. Nu, dat ensemble hebben we gelegenheid gehad te be wonderen. 't Allermeest wel in „Tris tan und Isolden's Liebestod'. Wat een weelde van klank en welke volmaakt heid van samenspel. Meesterlijk zoo als die grootsche, overweldigende climax werd voorbereid. Dat is mis schien het hoogste wat een orkest k a n bereiken zeker het hoogste wat dezen avond door dit orkest be reikt werd. En toch was ook de uit voering van het Meistersinger-voor- spei ee uware triomf, voor de spelers zoowel als voor den dirigent. Prachtig van kleur en karakter was elk motief. Virtuoos speelde do Iwutcn blazers die geestige thema- verkleining in het middendeel en volmaakt duidelijk bleven ook de koenste motieven-combinaties. Dat Henri Viotta een eminent or kest-leider is bleek duidelijk genoeg bij Schubert's Onvoltooide Sympho- nie en bij het Viool-concert van Beet hoven maar bij de vertolking der Wagner-worken toonde hij zich toch eerst in zijn voile grootheid, 't Was eenig grootschl Ais soliste trad dezen avond op miss May Harrison, violiste uit Ber lijn. Zij speelde in liet earste deel het zooeven genoomde concert van Beet hoven en later het „Rondo capriccio- so" van Saint Saëns. Mej. Harrison behoort ongetwijfeld tot de violisten van beteekenis. Haar groot aangeleg de muzikale natuur openbaarde zich in Beethoven's Concert door een ge zonde edele opvatting. Die absoluut feiüooze techniek van een Misoha Elman, is niet de hare, maar de virtuositeit die zij in de ca- denzen van het Concert en ook in het Rondo van Saint-Saëns aan den dag legde behoort niettemin tot de zeer onallodaagsche dingen. PHILIP LOOTS. NATUURKUNDIG GEZEL SCHAP. Een viertal jaren geleden hebben eenige lieeren in onze stad eene ver een i ging gesticht, waaraan de op richters den naam van „Natuurkun dig gezelschap" gaven. Zij hebben willen voldoen aan den wensch van een aantal stadgenooten, om hunne natuurkundige kennis wal uit te breiden. Velen loch hinderde het, weinig of geen inzicht te hebben van de wer king van telephonen, elektrische trams, eleclrischc motoren en een aantal andere inrichtingen, waarvan men dagelijks voor eigen gemak, ge noegen of voordeel gebruik maakt. Door corypheeën op het gebied der natuurwetenschappen, daartoe door het. natuurkundig gezelschap uilge- noodigd, worden nu voordrachten ge houden over onderwerpen uit de physica of aanverwante wetenschap pen, na, zoo noodig, het goed volgen van deze voordrachten gemakkelijk te hebbeir gemaakt door voorberei dende lezingen en door toelichtende natuur- en scheikundige proeven. Iloogst belaugrijke voordrachten zijn gehouden gedurende het vierja rig bestaan, zooals uit de volgende opsomming blijken kan Lage temperaturen, ijsfabricatie en koelpukhuizen, grondbeginselen der telefonie, Röntgenstralen, beginselen der draadilooze telegrafie, hemel lichamen, luchtscheepvaart en vlieg machines, vervalsching van voedings stoffen, Neórland's hoogvenen en hun ne beteekenis voor de industrie. Spoedig nemen de voordrachten weer een aanvang. Avondvelddienst. Zaterdag a.s. zullen de vereenigin- gen Volksweerbaarheid, afd. Haar lem, en Blocmemdaal Commando een avond-velddienst houden, In de rich ting van Santpoort. De leden verza melen ziofi biertoe aan het station Ovcrveen. Gedurende den velddienst zal er van losse patronen gebruik gemaakt worden. (Zin verder Stadsnieuws onder lsat- tte berichten}. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De hear Ruys de Perez, te Bloe- mendaal, een verzamelaar van op de marine betrekking hebbende antiqui teiten, heeft aan lir. Ms. pantsersehip „De Zeven Provinciën" een eigenhan- digen brief Yau Michïel Adriaensz. de Ruyter aangeboden, in toepasselijke passe-partout en lijst. OVERVEEN. De R.-K. Volksbond afdeeling Over- vcen en Omstreken, zal een propa ganda-vergadering houden. Als spre ker zal optreden de heer J. W. Smit en gedurende de pauze zal een bios coopvoorstelling gegeven worden door Pathé frères. SCHOTEN. ST. NICOLAASFEEST. Do commissie, benoemd uit het on derwijzend personeel der gemeente scholen heeft, naar men weet, het plan, om evenals verleden jaar een St.-Nicoluasfccst te organiseeren. Het aantal leerlingen is evenwel in den loop van dit jaar zeer belangrijk ver meerderd, terwijl men tevens dit jaar het gebruik der gymnastiekzaal mist. Deze omstandigheden zullen noodza kelijk grooter uitgaven met zich bren gen. Wil do commissie dus slagen en aan Jiaar leerlingen een- heerlijken dag verschaffen, dan dient zij over ruimer middelen te beschikken. Met dat doel heeft zij een circulaire ver spreid onder de ingezetenen. VVji ho pen van harte, dat do commissie ruimschoots mug slagen. Gisterenmorgen werd in de Spuun- sehevaurtstraat een verkoop bij executie gehouden voor de plaatselij ke belasting. Het feit is vermeldens waard. omdat zulks nog nooit te vo ren was gebeurd. Mcj J. B. M. Evers alhier, is fe Amsterdam geslaagd voor de ace vrije- en ordeoefeningen. BEVERWIJK Donderdagavond tegen acht uur brandde de schuur van het St. Jozefs- gesticht alhier geheel af Daar deze vrijwel afzonderlijk staat breidde de brand zich niet verder uit. Een slan- genwagen kwam ter plaatse, doel: be hoefd© geen water te geven. Hedenmorgen tegen 4 uur was er alweer brand nu wat ernstiger dan gisterenavond. De vatenfabriek van den heer Wessellng, Klooster straat, stond in lichte laaie, hij storm weer. Dank zij liet flink aanpakken der brandweer bleven de belendende ner- ceelen gespaard. Verzekering dekt <i' schade. HAARLEMMERMEER. Publieke veiling. Ten overstaan van notaris Hein- sius werd Donderdagmiddag in Hotel do Beurs te Hoofddorp publiek ge veild 1. Een perceel tuingrond, groot 31 Aren. gelegen aan den ringdijk, be- nedeudijks bij Halfweg. Hoogste bie der was J. Weber. voor 710, wie» het evenwel niet gegund werd. 2. Twee huizen met schuren, erf an grond, te zamen groot 14 A. 39 c.A., gelegen aan do:i Spieringweg, *.us- schen Vijfbuizer- en Spaarnwouder- weg. Gekocht door A. P. Stokman, alhk r, voor 1365. 3. Een huis met erf en tuin, groot 10 A. 99 c.A gelegen aau den Spie ringweg te Vijfhuizen. Gekocht .cc J. D'hane. alhier, voor 1350. 4. Twee nieuw gebouwde woningen, groot*"7 A. 1» c.A gelegen aan den ringdijk, nabij de Cruquius. In bod gebracht op 2210. 5. Twee nieuw gebouwde woningen, groot 6 A. 69 c.A., gelegen aan den Kruisweg, nabij de Cruquius. In bod gebracht op f 2200. 6. Een burger woonhuis, met schu ren, tinuherwinkel en bergplaats, erf en grond, groot 6 A. 74 c.A., gelegen als voren. In bod gebracht op 3250. Perceelen 4, 5 en 6 werden opge houden. VKLSEN. Door den architect R, v. d. Ploeg, alhier, is aanbesteed Het bouwen van een hotel met café-restaurant en kegelbaan, aan den Rijksstraatweg, nabij *t stoom- pontveer, voor rekening van den heer J. Kuiper. Raming ƒ13800. Ingeschreven word als volgt: J. Bus, Wormerveer, f 18795. C. de Mailer, IJmuiden, 1 16676. H. J. Rooijers, Velsen, f 16590. E. Boots, Veisen, 16460. J. Koster, Alkmaar, 14800. P. van 't Veer. Velsen, 14788 R. S. Schram. Beverwijk, 14iS9. B. A. Blom, Alkmaar, f 143» H. C. van Hcijst, Velsen, 19639. ZANDVOORT. Door Zandvoort's Harmr- afdeeling \V. O. II., is Donderdag avond een uitvoering gegeven in de concertzaal van Zömerlu&t, met mede werking van den heer en mevrouw Voget. De muzieknummers werden uitstekend gespeeld en de voordrach ten van het duetlisienpaar waren zeer aardig en deden soms de zaal daveren van het lachen. De opkomst was groot en een gezellig dansje besloot het ge heel. In een Donderdagavond gehouden vergadering van de vereeniging tot behartiging van de belangen van de badplaats Zandvoort, werd door den secretaris medegedeeld, dat in het afgeloopen seizoen 1411 gidsen en 3001 vouwkaarten waren verzonden. Binnenland EERSTE KAMER VERKIEZING. Ten einde binnen den wettel ij ken termijn van een maand te kunnen overgaan tot de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer ter vervan-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1