NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28© Jaargang. No. 84^4 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 15 NOVEMBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN <fe, ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 15 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 J-V -y- j Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der *or^Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)130 J/jAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland,1.65 (gy K Whf jraKi 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Afzonderlijke nummers n37w JC* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 >4 de omstreken en franco per post ,0.45 IntercommunaaITeIefoonnamnierderRedactie600enderA(Jrainistratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. UIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 16 NOVEMBER. Gemeenteraadsvergadering, IJ uur. Schouwburg: Het Vroolijk Tooneel: Hotel „do Poes", 8 uur. Sint Bavo Smedestraat: Bazar ten ba to der Groen van Prinstererschool, 10—10 uur. Brongebouw: Kinderbal, 7 uur. OM ONS HEEN No. 1262. Esn nieuw schoolgeüoaw. Reeds vroeger, toen er kostbare plannen waren om het gebouw in de Jacobijnestraat te verbouwen, hebben wij er op gewezen, dal de uitslag al tijd een gebrekkige wezen zou. Niet alleen omdat do localiteit daar door niet voor het doel geschikt te maken is, maar ook omdat de stand niet deugt. Door het drukke verkeer in de Jacobijnestraat zouden de aan die straat grenzende lokalen altijd on geschikt blijven, tenzij men den gevel een belangrijk oind achteruit had ge bracht. Met verbouw zou dit waar schijnlijk onmogelijk zijn gewoest, maar zelfs wanneer het gekuild had, zou de beschikbare oppervlakte te veel zijn verkleind en ook daarom het plan, om de school daar te laten, on uitvoerbaar zijn geweest. Het is daarom goed, dat B. en W. de knoop hebben doorgehakt en royaalweg een nieuwe school willen op een ander terrein. Er moet ook ge dacht zijn over de gronden van do ge meente aan de Leidschcvaart, maar die liggen voor 't doel veel minder ge schikt, dan het terrein van de voor malige gasfabriek, dat immers vrij wel bij 't midden der gemeente gele gen is. Bovendien is deze plek een maal voor onderwijs bestemd, ze kon nu wel al, met haar H. B. 8. gebouw en m. u. 1. o., Schoolplein heeten, het nieuwe huis voor H. B. S. met 3 j. c. en Handelsschool zal er de waardige Dritte im Bun de zijn. Het 'droombeeld, dat particulieren er hui zen zouden bouwen, zal wel lang ver vlogen zijn niemand bouwt op vrij dureu grond een woonhuis in de on middellijke nabijheid van twee groote scholen. Dit stuk gronds blijve dus be stemd voor dc beoefening van nuttige kennis. Voor de overdekte zwemin richting zal licht altijd nog wel een snipje overblijven. Zeker, de kosten zijn niet geving. Een som van 225.000 vergt aan ren te en aflossing op het minst. 13 500, maar daar staat tegenover, dat de grond aan de Jacobijnestraat allicht voordeelig, van de hand kan worden gedaan. Bovendien moet hier wie het doel wil ook de middelen willen. De Raad heeft zeker niet een H. B. S. met 3 j. c. met Handelsschool ge- sticht, om die in slechte lokalen te la ten vennuffen. Afgescheiden van de onmogelijkheid om daar het onder wijs tot ziin recht te laten komen, zou den op den duur ook do ouders van de leerlingen met dit uitgewoonde krot geen genoegen nemen. Hoe precies het nieuwe gebouw zal worden ingericht is nog niet bepaald. Tot dusver werd er alleen een schets- teckcning gemaakt, noodig om tot de berekening van de bouwsom te komen. Dit is wel zeker, dat er een laborato rium ingericht zal moeten worden, waar de directeur practische schei kunde geven kan en een werkzaal of warenrriusoum, waar de leerlingen kunnen werken. Daarin zullen wor- j den bijeengebracht de verschillende producten van de landen, waarmee Nederland in verbinding slaat, te veel om zc hier op te noemen, en die den leerlingen, behalve warenkennis, ook «uilen moe ten bijbrengen het besef van de betrekkelijkheid hunner waarde en van de voorzichtigheid, die In het practische leven moet worden be tracht bij het optreden ln zaken en van het speculatief deelnemen in fchoonschlinende ondernemingen. Met andere woordenmenig artikel kent na zijn tijd van bloei dikwijls snel zijn periode van achteruitgang en verval. De indigo, die tegenwoor dig gebruikt wordt is een chemisch samengesteld kunstproduct, een van de groote Duitsche fabrieken heeft al kunstmatige caoutchouc vervaardigd. Het is bovendien een ideaal van den directeur, Dr. Borgman, en waarom zou dit niet te verwezenlijken zijn, dat de Haarlemsche Handelsschool op den duur zal staan midden in den handel, dus niet alleen voor leerlin gen nut opleveren zal, maar ook wel degelijk voor ouderen. Hij heeft zich een bibliotheek gedacht, waar han delslui, kooplieden en fabrikanten, informatie komen halen en kleine ten toonstellingen van goederen, die bun zullen leeren, wat er op hun gebied in verre hoeken van de wereld wordt gevraagd. Daaraan verbindt zich de wenschelijkheid van het geven van cursussen in voortgezet handelsonder wijs. Bankwezen, verzekeringswezen, hypotheekwezen zijn elk op zichzelf ingewikkelde vakken geworden, zoo dat het volstrekt niet vreemd zou zijn, wanneer belangstellenden en be langhebbenden, op hun eigen kosten, zich daarover door deskundigen lie ten voorlichten. Geen weidsche aula wordt daarvoor gewenscht, maar wel, dat de BChool voor deze behoefte van den modernen tijd gastvrijheid zal verleenen. Een afzonderlijk lokaal voor natuur kunde, een voor chemie, staan na tuurlijk wel op T verlanglijstje. Ook een gymnastieklokaal (men weet, hoe gebrekkig het met dit onderwijs wel moet toegaan, omdat de Doelen vaak bij 't Rijk in gebruik is) en bo vendien worden een afzonderlijk lo kaal voor aardrijkskunde en een voor geschiedenis gewenscht, woartus- schen een kamer voor platen, kaarten en photos worde ingelegd, die tevens een flink sciopticon huisveBt, dat op een vaste tafel langs rails gemakke lijk kan worden gebracht daar, waar door afbeeldingen het geleerde dient te worden verduidelijkt. Dat een flinke speelplaats noodig zal zijn en gesnakt wordt naar het oogeublik, waarop elke leerling af zonderlijk kan zitten in zijn bank, spreekt vanzelf. Omtrent het oogenblik, dat dq nieu we school haar deuren zal openzetten, heerschen optimistische denkbeelden. Indien de Raad nu eens zich snel wil de beraden, geen uitstel of nader rap port noodig achtte over deze toch zoo oude zaak, dan zou, hoopt men, het gebouw klaar kunnen zijn met Sep tember of October van 't volgende jaar. Het Is wreedaardig, optimisme tegen te gaan en waarom zou het, ten slotte, op zijn beurt, ook niet gelijk kunnen hebben voor dezen enkelen keer Hoe het ook zij, of het wat korter of wat langer dure, de hoofdzaak is, dat de nieuwe school er komt. Zij zal het niet geringe moreele voordeel mee brengen, dat de ouders in haar de ge lijke van haar zuster van den 5-jari- gen cursus zullen zien, wat zij ook ia. En Haarlems reputatie op onderwijs gebied, die wel haar periode van ver mindering heeft gekend, zal zij niet weinig helpen bevorderen, wat voor de stad en haar omgeving dan toch ook een tastbaar voordeel heeten mag. J. C. P. Stadsnieuws De dubbele moord te Spaarnwoude Naar wij vernemen zal door de Ju stitie eene belangrijke bedoening worden uitgedoofd aan den gene, die zoodanige aanwijzingen kan doen, dat de aaoliouding en vervolging van den dader of de daders kan geschie den. Straatgevaar. De 81-jarige losse werkman K. J. maakte gisteravond de Groote Hout straat onveilig voor vrouwen. Hij greep er verschillende vast em poogde haar tn hei gezicht te „sireelen". Men begrijpt, dat men hiervan niet gediend was. De politie maakte er dan ook een einde aan. Voor bod armsn Vlsscher. Wie met het zetten van z'n „Came ra Obecura" op de zooveelste plank van z'n boekenkast niet meteen alle herinnering verloren heeft aan de ge stalten, die Beete zoo echt-en-waar levend den lezer voor den geest bracht, herinnert zich wis den Leld- schen peueraar. Maar Hildebrand'a goedige humor had wel eens eenzijdigheid van noode om 1e blinken, of laten wij het zeg gen: de Leidsche peueraar was een eenzijdig type. Want, als Beets' poerders zijn niet alle deze vissc hers li eden. Want als HUdebrand's Ulyasessen na hun langen zwerftocht eindelijk hun huisgoden weder kwamen opzoe ken, werden zij gewoonlijk terecht door hun trouwe Penélopés met den vereerenden titel van Luibak be groet, een liefdenaampje, hetwelk de ze teederen voor haar dien-bare we derhelften hadden uitgedacht. Luibak 1" heette het van haar be spraakte rozenlippen: „Luibakl kom Je weer oit je smuLschoit?" De vertoorning der vrouwen was dan zeer gerechtvaardigd; immers, de viascbers maakten aan boord hun ner bootjes een soort bachanaal als die vangst afgeloopen was: zij braad den die aal en nuttigden die met een flinken dronk Schiedamsche, terwijl hun vrouwen cents-koekjes bakten en met hun kinderen honger leden. De ruim zeventigjarige Dirk van Nimwegen, die hier met z'n even- oude vrouw op liet hofje ln de Ur- suilastraat 10k woont, is geen peuer aar, als Hlldebrand dien schetste. Hij mag hot in zijn goede jaren als een liefhebberij hebben opgevat, want als kleine jongen ging hij al met vader mee in het schuitje, maar gedurende de laatste jaren doet de oude liet noodgedwongen. Dirk is vijftig jaar werkman bij de Haarlemsche katoenmaatschappij go- weest, en heeft van de fabriek een pensioentje, waarvoor hij heel dank baar is. Maai- als je met je tweeen nog bent, dan heb je zoo het een en ander noodig, Daarvoor Is liet geld van bet pensioen niet voldoende. En daarom zoekt de grijze, maar nog fiksche Dirk er wat bij te verdienen door des avonds met z'n roeibootje, dat hij zich voor 27 had weten aan te schaffen, er op uit te gaan. Dat ging In zn ollejas gedoken en met een Zuidwester op, zat de oude baas dan een heelon nacht in zlj'i roeibootje gedoken, „stak zich ergens neer" en peurde in ongunstige we ken voor een paar gulden en in beter weken misschien voor het dub bele aan visch bij elkander. Als hij dan des morgens thuis kwam, ging z'n oudje met den emmer met aal haai- klanten rond en ver kocht de vangst van haar man. 't Was wel een zuur stukje brooi, •vooral als hij den kant van Halfweg uit moest en wegens den verren af stand niet telkens terug kon. Dan bleef liij wel een dag of drie uit, en 6liep des nachts onder een paar stuit- ken kleed in zijn open schuitje. Wat zou hij anders Toch bleef hij welgemoed, tot hem voor een paai- maanden dat erge overkwam. Van Nimwegen kwam de geopende brug bij Vijfhuizen doorvaren in de richting van Haarlem. Daar stak hij zich neer om te gaan poeren. Maar. hoe het ineens gebeurde, weet hij niet eens. Waarscnijniijk had hij door de schemering van het licht op de brug niet gezien, dat een sleep van de Amsterdamsche ZaneLber- gingsmaatschappij kwam aangeva renmaar hoe het ook zij, eens klaps voelde hij een heftigen schok en lag toen naast zijn bootje in het water. Gelukkig wist men den man met haken in een der meevarende zandbakken te krijgen, maar daar ontdekte de oude. welk een ramp hem overkomen was. Zijn bootje was door den schok middendoor ge broken, en zijn oliejas en vischgerei waren verloren gegaan. Dat is nu een zwaar geval voor Dirk on z'n vrouw. Want nu al sinds twee maanden zit hij ln z'n huisje en kan niefs doen om zijn karig leef geld je wal te vergrooten. Gelukkig is daar raad on. W ij berekenen, dat er een 35 tot 40 noodig zal zijn, om den man te elpen aan een ander schuitje, een olie-pak en wat ylsscherlj-benon- digdlieden. Gaarne doen we een beroep op onzt lezers. Leest vanavond uw „Camera" er nog eens op na, glimlacht over don Leidscheil peueraar, en zendt ons wat geld voor den waardiger Haar- lemscben tegenhanger. REDACTIE HAARLEM'S DAG BLAD ONTVANGEN VOOR DEN OUDEN VISSCHER Haarlem'» Dagblad 1.-. N. N1.—. STRIJD TEGEN DE TUBERCULOSE Wij ontvangen bet eerste nummer van een tweemaandelijkscbe uitga ve, onder bovens taanden titel, uitge geven door het dagelijksch bestuur van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem en om streken. Kosteloos zal bet in Haarlem eu omstreken worden verspreid. In een voorbericht wordt meege deeld, dat de bedoeling van d«ze uit gave is, betere hygiënische begrippen te brengen onder de bevolking, te doen zien hoe do vereeniging werkt. Het dagelijksch bestuur is tot het denkbeeld gekomen, omdat het meer noodig had, dan van de Haarlem- Bcho bladen mocht worden gevraagd, veel meer dan kon worden afgestaan. Natuurlijk, wij hebben tal van an dere belangen te bespreken en te be hartigen buiten die dor tuberculose bestrijding. Het spreekt vanzelf, diat wij aan het dagelijksch bestuur succes toe- wenschan met deze uitgave; we ho pen du» ongelijk te rullen hebben in onze vrees, dat een tijdschrift, aan de bestrijding van tuberculose aJléén ge wijd, op den duur de belangstelling van hot groote publiek niet zal kun nen blijven genieten. Ziektekennis en hygiënische begrippen zijn, mee- nen we, dingen die, evenals medicijn aan kinderen, wel bij kleine lepeJ- tjèe, tussehen een beschuitje en een klontje door, maai' minder goed ln groote diosis en opzettelijk aan vol wassen mensohen worden toegediend. Overigens vinden wij in dit eerste nummer een artikel Beteekenis der gezondheid, een feuilleton: gesprek ken over tuberculose, beschouwingen over het wezen en de oorzaak der tuberculose, en over de hy giënische opvoeding en varia, bene vens een aantal afbeeldingen van de lighal on van het consultatie-bureau op de Ged. Oude Gracht. Inbraak by Mevr. Rynbenie. Het pakket, dat Zaterdag bij me vrouw Rijnbende aan huis werd be zorgd, bevatte 80 stuks zilver. Dit zil ver. van de inbraak afkomstig is door don Rochtor-Commisaarls in beslag genomen om aan de verdachten in het Huis van Bewaring te worden Vertoond, die hieromtrent heden zijn verhoord. Vrije en ordeoefeningen. Geslaagd te Amsterdam de heeran J. J. Vorrink en L. J. Vork te Haar lem, en P. Zwart te Veisen, en mej. A. H. de Gmaf, te Haarlem. Kwajongensstreek. H. van D. van het Zuider Buiten- Spaarne Oostzijde heeft z'n kame raadje H. K. zeker eens eon poets willen bokken. Hij heeft nl. gieter middag van de binnenplaats van de schooi aan de Botermarkt diens jasje meegenomen. Aanbestedingen. Hedenmiddag werd door den garni- zoens-cumiuundant alhier aanbesteed: de levering van rundvleesch. rund- vet, gerookt- en pekelspek, noodig voor de soldaten-menages te Haarlem, gedurende het lste halfjaar 1911. Ingeschreven werd ais volgt M. Mok, Haarlem, vleesch en vet 10.69. B. Nost, Amsterdam, idem 0.72. J. Kater .Haarlem, idem ƒ0.70. J. P. Stol, Haarlem, rook- en pekel spek 0.70. Snijders en Zn., Amsterdam, idem, 0.78. H. T. Holsken, Haarlem, rookspek 0.76. M. F. Taverne, Leiden, rook- en pe kelspek 0.72. Allee per kg. Heden werd door het Gemeentebe stuur alhier aanbesteed Het verbou wen van de boerderij ,,'t Torentje" aan de Kleverlaan tol kantoorgebouw on woning. Ingeschreven werd als volgt: Kuub en Bierboom 4783. T M. v Deunen 5160. N. A. Aiders Zn 4190. J Mizerus 5669. J. P. A. Nelissen 5656. J. Kroon van Dlest ƒ4947. C. Rol 5-180. Ven» en Tromp. Zaandam ƒ5414. J. N. v. d. Vlerk 5589. J. H. Suikerland, Lisse, 5800. A. den Ouden, Nieuw-Vennep, ƒ6825. Schiphorst en Philips, 5693. G. B. Meerman, Schoten, 4900. D. Middelkoop 3674. A N. Cornelissen 6084. De inschrijvers bij wien geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. Alweer de klok De Sint Bavoklok heeft gisteravond om 10 uur 5 min. het werk alweer op gegeven. RECHTSYERSLAGEN IN DE PERS. Wij vinden in het „Utr. Dagblad" Uit het voorloopig verslag omtrent de Juatitiebegrooting Geklaagd werd over de vaak te uitvoerige rech toverslagen in de pers omtrent zaken als de moord te Ren- kuni. Men vreesde voor navolging en vroeg, hoe het komt, dat de pers soms van stukken kennis draagt, die alleen de justitie mag hebben, zooals de brief van den verdachte in boven genoemd o zaak aan den vader van het slachtoffer. Tot zoover de mededeeling ln het „U. D." Dat er over moordzaken wel eens te uitvoerige verslagen worden gege ven, valt niet le ontkennen, maar dat zoodanige verslagen in andere gevallen van groot belang kunnen zijn, is pas gebleken bij de bohande- ling te Arnhem van de Papendrecht- sche quaestie. Het komt er dus maar op aan, of de verslaggever, in verbinding na tuurlijk met zijn hoofdredacteur, goed weet te kiezen. De vraag over den brief van den dader van den Renkumschen moord aan den vader van het slachtoffer is naïf om er perplex van te staan, De pers zal dien brief wel van den ge adresseerde hebben ontvangen. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 17 November 1910, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den beer W. Ezerman. Programma No. 1. Prélude et Fugue No. 2, C. Saint-Saéns. No. 2. Choral No. 1, César Franck. No. 3. a. Fugato, b. Passacaglia, j. Rheinberger. No. 4. Largo uit de Symphonie „aus der neuen Welf', A. Dvorak. No. 5. Concertfantolsie, W. Rud- nick. „MERCURIUS." Men schrijft ons: In de de vorige week gehouden ver gadering der ofd. Haarlem, werd o.a. behandeld de voorloopige agenda der bondsvergadering, welke op 2en Kerstdag alhier wordt gehouden. Zondag j L werd een bezoek ge bracht aan het bedrijf der E. S. M.; door bet min gunstige weer waar schijnlijk wae het aantal deelnemers niet zoo groot als mocht worden ver wacht, lntusschen profiteerden daar van de aanwezigen, die nu te beter de uitleggingen van den heer Meijer, die hen welwillend rondleidde, kon den volgen. Een paar gnweJtigo uren wenden zoo doorgebracht en de voorzitter sprak zeker uit naam van allen, toen hij den heer Meijer vriendelijk dank zeide voor zijne moeite om ons, toe ken, een denkbeeld te geven van het bedrijf van dit belangrijke vervoer middel. W a 1 g e 1 ij k. Maandagavond ongeveer elf uur had in de Frankestraat een gevecht plaats tusechen twee beschonken meiden, dat eindigde toen zij elkaar het gezicht met de nagels toegetakeld hadden en door tusschenkomst van eenige andere personen. In de laatste weken komen ln die straat meer bot singen voor. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Aan *t ons toegezonden verslag der jongst gehouden vergadering ontleo- iien we, dat ingekomen Is een afdruk van het door de Kamer le Rotterdam aan de Tweede Kamer der Sta ten- Generaal ingediend adres betreffende het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de bepalingen ln het wetboek van koophandel omtrent de uaamtooze vennootschappen. Besloten werd deze zaak om proe- advies te stellen ln handen eener commissie bestaande uit de heeren: Mr. Enschedé, De Clercq en Janzen. Aangezien de commissie voor het marktwezen zich mei de daarin ver vatte denkbeelden niet kon veveenï- gen, werd het adres van de algemee- ne slagersvereeniging te Zwolle, ge richt aan den Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel, over keuring van vleesch, voor kennisge ving aangenomen. Ook was ingekomen het rapport der commissie omtrent het adres van de Kamer van Koophandel te Velsen, gericht aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie te 's» Gravenhagc, om wijziging te brengen in het tarief der z.g. verrekenpakket ten. De Kamer verlangt namelijk, ten aanzien van de posterijen, dat de kosten ad 10 cents van liet aanteeke- nen van pakketten tot en met een waarde van 5 zouden komen te ver vallen, terwijl dan voor pakketten boven 5 bovendien het thans door de spoorwegmaatschappijen vastge stelde tarief zoude kunnen worden toegepast. Na bespreking was de Kamer van gevoelen dat hoezeer in het algemeen verlaging van kosten gewenscht is, het denkbeeld der Kanier van Velsen geen aanbeveling verdient indien daarmede verhooging der kosten voor pakketten boven 5 gepaard moet gaan. Bij het sluiten der vergadering nam de heer Itrelage, wiens mandaat met het einde dee jaars afloopt, en die zich niet voor eene herkiezing be schikbaar gesteld had, afscheid van zijn medeleden, waarop do voorzitter hem diank zegt voor het vele wal hij gedurende de 7 jaren van zijn lid maatschap der Kamer, in die betrek king gedaan had, en ook namens do andere leden zijn leedwezen uit spreekt dat de heel' Krelage liet colle ge ging verlaten. COöP. BROODBAKKERIJ EN VER- BRUIKSVEREEN. VOORUITGANG. Uit het jaarverslag van do Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Vooruitgang" ontleenen wij liet volgende: Attn het einde van liet boekjaar bedroeg het ledental 817, terwijl de omzet van de bakkerij steeg van 47.654.09 in het vorig boekjaar tot 50572.78, dus met 2.918.69. De omzet in de kruidenierszaak bleef ongeveer gelijk. Bedroeg deze het vorig jaar 32.120.11, dit was nu 32.122.13. Aan het spaarfonds werd door 138 leden deelgenomen. Over de bibliotheek wordt medege deeld dat het aantal lezers dit jaar bedroeg 239, terwijl bijna 5000 boeken werden uitgegeven, (Zie verder Stadsnieuws ouder laat» ite berichten). Uit de Omstreken VELSEN. UIT DEN RAAD. Hedenmorgen te 11 uur vergaderde Velsen's gemeenteraad onder presi dium van den heer Frans Netscher, daar de burgemeester nog steeds on gesteld is. Afwezig was de heer Mulder. De verkorte notulen werden gelezen en behoudens een aanmerking van den heer De Boer goedgekeurd Do lieer NETSCHER doet vervolgens rneedeeling van eenige ingezonden stukken. De Commissaris der Koningin heeft aan den burgemeester verlof verleend om zich van 1 tot 21 November buiten de gemeente cp te houden. De heer G. Uijtendaal bericht, dat hij zijn benoe ming tot R. K. armmeester aanneemt Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Ged. Stoten hebben een suppletoire begrooting goedgekeurd en een raads besluit tot het aangaan van een kas- leeniug. De Minister van Waterstaat schrijft dat de staat geen termen kan vinden tot het niakcu van een steiger aan de noordzijde van het Noordzcekananl. De heer NETSCHER zegt, dat plan- nen tot het maken van een steiger den Raad bereiken zullen. De stukken worden verder voor ken nisgeving aangenomen. Verschillende andere ingekomen me» dedeelingeu zullen bij het punt .be noemingen" behandeld worden. De hoer NETSCHER beantwoordt eenige v ragen, die door raadsleden in de vorige vergadering gesteld waren. De beer G. Kleuvcr vraagt wegens vertrek uit dc gemeente ontslag als lid der commissie tot wering van

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1