SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Voetbal. Btookey. Korfbal. Schaken. Vlleg-en, Biljarten. Nsdsrlantlsche Voetbalbond. H. F. C.—H. B. S., 3—4. Hot aal acker velen verwonderd hebben, dat deze wedstrijd nog is doorgegaan. Door don aanhoudenden regen der laatste dagen was het ter rein, dat anders wel wat verduren kan, vrij glibberig, vooral toen ei- even gespeeld was. Het wérd een re modderpoel 1 liet onaangename weer had ook vele voetbaikijkers thuis gehouden, xoodat er niet veel toeschouwers langs de lijntjes stonden. Precies 2 uur werd begonnen. H. F. C. kwam met de volgende combinatie uit Mooy, A Verwey, hinnnijser, De Klerck, J. Verwey, Le Sueur, Van Laar, La li as tide. Laan, Francken en Reydou. De Hagenaars hadden eeuige in vallers. Het elftal was .Van Rentergheui, De Wilde, Crok, Raskot, Luts, Boudinie, Zorab, Roers, Bar, Valkenburg, Trotsenburg. Al heel spoedig was te zien, dat er geen bijzonder mooie wedstrijd te verwachten was. Het veld was. we schreven 't al. zeer glibberig, zoodat de spelers niet vlug konden ioopen, want telkens was het glijden en val len. Eigenlijk was het wel vermake lijk, om er naar te kijken. Geregeld lag er een in de modder to spartelen, welke aanrakingen niet bet slijk der aarde natuurlijk sporen achter lie ten. Op het laatst was er niet veel on derscheid te zien tusschen de zwarte kielen der Hagenaars en de witte sporthemden der Haarlemmers Bij het ..zware" veld was vlug en doorloopend samenspel niet moge lijk. Die het stevigst op z'n beenen stond en het bést in de modder kon piaseen. was de baas. De H. B. S.- man Crok slaagde daar het geluk kigst in hij was dan ook vrijwel de held van het veld. Vergissen we ons niet. dan ls Crok genie-officier, dus hij is het modderen gewend. Toch werd van beide zijden i aangepakt. Er werd behalve, modder, ook met vuur gespeeld, wind was evenwel ook van de partij en speelde den spelers nogal eens parten. Voor de rust. waren de heide clubs vrij goed tegen elkaar opgewassen. Toch hadden de Hagenaars ul dade lijk do leiding, Do rechterwlng-man Van Renterghem ging er met den bal van door en modderde hem naar voren. Elk verwachtte een voorzet de speler zelf misschien ook wel m'.ar door een windvlaag kwam de b precies nog in de goal. i—0 voor H. R. S. Dut ging niet zoo, duchten de F. C.'ers. De voorhoede ging nog eens beter aunpakken, vooral Fraucken begon te schitteren. Hij was al een- maul gevallen, het kieltje moest dus tóch guwassClien worden, zoodat het Maan us niets meer kon schelen Do onzen ondernamen eeiuge mooie aanvallen. De llaagsche verdediging was evenwel in puikeu vorm, in het bijzonder Valkenburg, die overal bij was. Een der aanvallen bad toch mooi succes, dank zij het been van La Uastide, die een fraai schot in zette. 'I Was dus weer gelijk, 11. Er werd nog wat door gemodderd, en toen was 't rusten. Na do hervatting kregen de Haar lemmers het voordeel van den wind. Ze konden daar evenwel niet veel van profileeren, want van eenig over wicht was weinig sprake. Geregeld verhuisde de bal het leek veel op een klomp modder I van de eene goal naar de andere. Afwisselend w*- ren de goals in gevaar. H. B. S. nam wederom het eerst de leiding, door Crok 121). Een minuut daarna had Fraucken voor H. F. C. met een mooi schot voor den gelijkmaker gezorgd. Zoo kwam or spanning ln Weer namen de Residentie menschen de leiding, weer door Crok, wat nogal gemakke lijk was, want Mooy was uitgeloo- pen, zoodat hij alleen in een onverde digd doei behoefde te trappen. Zou II. F. C. weer gelijk maken De onzen hadden or wel veel zin in, maar het gelukte niet, vooral dank zij do goede verdediging van het Iluugsche doel. Integendeel, H. B. S. ging nog eens aan den haal en ver grootte door De Wilde zijn leiding tot ii'. De II. F. C.-enthousiasten gingen nog eens met nieuwen lust aanvuren. Het liiclp wel, want Francken zorgde no:- voor een goaltje. 4-3. Het was evenwel al te laat, om nog een kans te hebben, om gelijk tema ken. Het langgerekt fluitje klonk en II R. S. had met 4—3 gewonnen. Even voor het einde maakte een der Hagenaars hands binnen 't straf schopgebied. Het was jammer, dat de scheidsrechter het blijkbaar niet heeft gezien, of geen opzet aanwezig achtte, anders had de penalty wel eens den gelijkmaker kunnen bren gen. Het publiek schreeuwde tartend: penalty, penalty Op verzoek van Francken werd dit schreeuwen even wel spoedig gestaakt. O i had H. F. C. wel een gelijk spel verdiend. Niettegenstaande de ongunstige om standigheden werd er nog goed ge speeld. Rij H. B. S. was do verdedi ging beter dan van H. F. C., maar de Ha&rlemsche voorhoede voldeed meer dan de Haagsche. Nog eens, het was een echte mal den, ortooning I HAARLEM—HERCULES, 4-0. Niettegenstaande het zeer ongun stige weer is deze wedstrijd toch ge speeld. Het was wel twijfelachtig, of de match zou doorgaan, maar do uitstekende gesteldheid van het Her- culas-veld behield de bovenhand. Hoewel het terrein glibberig en nat was, kon het Bespeeld worden, zij het dan ook, dat de spelers in den be ginne meer vielen en gleden, clan den bal raakten. Op verzoek van Hercules wordt te half drie eerst begonnen. Onder leiding van scheidsrechter Tromp stellen zich onder een vrooüjk zonnetje, ten aanschouwe van een nog vrij talrijk publiek, de volgende teams op Hercules: Rruudsma, „Max", Gratama, Abeleven. Jack, Reylingb, Pinckers, Koster, Hocke 111 ."gen- boom, Quadvlïog, Haak. Haarlem: Bakker, Houtkoper, Bouwmeester, Jur Haak, Philips, Sim Veen, Hcaley, Alb. Haak, De Wolff, Serné, U tormark. Het begint met een vlug Haarlem- aai ivalletje, dat echter op den back „Max doodloopt. Dan krijgen de Herculanen liet leder, maar weten er al heel weinig mee te beginnen. Binnen vijf minuten is het den toe schouwers dan ook duidelijk, dat Haarlem winnen zal. Aan het geheeie spel is het te zien. De voorhoede combineert keurig; wèl ontbreekt het schot nog, maar zoo dicht naderen de rood-broeken soms Brandsma, dat het wel niet anders kan. of ur moet straks een goaltje komen. Toch laat dat nog lang op zich wachten. Het lijkt zelfs een oufenblik, of Hercules zal. het zijn. die het eerste puntje maakt. Pinckers rent snel langs hot lijntje, maar L'termark die den ganschen strijd in zeer goede conditie was bezweert het gevaar. Een corner op het Ilaarlem-doel heeft al evenmiu eenig resultaat, en dan lijkt, het werkelijk wel of de jeug dige rood-broeken met de veel zwaar der gebouwde Herculanen maar zoo'n beetje een spelletje spelen. Ze draaien zoo netjes om hen heen, ze pakken het leder zoo handig af, dat de toeschou wers soms dood-verbaasd zijn. even als de blauw-wiigèstreepten zelf, die tis maar vergeten te ioopen, of het inning game" van de Haarlem mers wat afbreuk to doen. Brandsma, de keeper, is de eenige, die bij <le treurige vertooning nog iets goeds uitricht, zij hot dan ook, dat hij door een groote dosis geluk geholpen vordL lieu hcele collectie schoten un Bouwmeester en Houtkoper wordt goed door deu SUchtschen keeper ge houden, en, hoewel op zeor zonderlin- in ook wel gevaarlijke wijze, weg gewerkt. Maar telkenmale keert heb rood-ge- broekte kwintet i rug, en noch „Max" noch Mr. A. Willing© Gratama, of kor ter gezegd „Graatje", zijn tegen het spel der Haarlemmers opgewassen, 't Niet benutten van mooie kansen, maakt, dat eerst zeven minuten vóór rust het eerste doelpunt komt. Na een algemeenen aanval is het Bouwmees ter die wei zijn dag had die met een goed hard schot de blanco score in een 10 stand weet te veranderen. Zoo wordt gedraaid. Na de korte rust zijn de bordjes plots verhangen. Hercules komt met weldigende kracht opzetten, en brengt de achterhoede der Haarlem mers duchtig in 't nauw. Nu evenwel kunnen de backs en in laatste instan tie ook Utermark hunne kwaliteiten toonen, en zij doen dat op alleszins lofwaardige wijze. Het is Healey dan, die hot spel telkens weer, met mooie berekende trapjes, te verplaatsen weet. Na 20 minuten is Haarlem's over wicht weer geheel hersteld, wat blijkt ais Jan Bakker, na 'n leolljk missen van Max, goed voorzot on Iiouw- moesler den bal netjes langs Brands ma loopt (2—0). Een corner op het Hercules-doel is juist weer weggewerkt, als bet begint te sneeuwen, hard en oven la ter nog harder. Tromp laat den strijd staken; er zijn dan nog 16 minuten te spelen. Do -rougdie bij do He reu lanen ls groot nu er kans bestaat, dat zij voor een ze kere nederlaag zullen gevrijwaard worden, maar hun verwachtingen wordt den bodem ingeslagen als Tromp na ©en vijftal minuten wach- tens voor herbeginnen fluit, ofschoon de sneeuwval niet minder dicht ge worden is. En ln het spel van dit laatste kwar tier, maakt Haarlem nog twee pun ten. Bouwmeester gaat er in zijn eentje van door en laat Brandsma vis- schen (30), en een minuut voor tijd maakt Philips met een schot van de wing een zeer mooi doelpunt (4—0). Zoo komt liet einde, Eén ding is in dezen strijd zeer duidelijk gebleken: dat Hercules toch eigenlijk geen club voor de Westelijke eerste klasse meer is. Er zijn tweede klussers. Kampong of R. A. P. b.v.. die minstens even goed spelen. Over de spelers zelf willen we niets zeg gen, ze deden genoeg hun best, maar zo k o n d e n het eenvoudig niet. Haarlem had- wei zijn dag; had. de voorhoede wat beter geschoten een 80 was het vermoedelijke resultaat geweest. Midxieniinie en achterspelers niets dan lof. Scheidsrechter Tromp voldeed zeer De slechte weersgesteldheid was oorzaak, dat vele wedstrijden moes ten worden uitgesteld. Gespeeld wer den Westelijke le klasse. UtrechtHerculesHaarlem, 0—4. Haarlem :H. F. C.H. B. S., 3—4. I it 2 3 1 3 2 3 0 Sparta (2) H. V. V. (1) V. O. C. D. F. C. (5) Yelocitas f3) Haarlem (6) 6 3 1 H. B. S. (7) 7 3 2 U. F. C. (8) 6 2 2 't Zesde 7 12 Quick (4) 6 0 3 Hercules (9) 8 0 2 1 9 nT-6 1.50 0 6 12—5 1.50 1 7 9-8 1.40 1 8 12-8 1.33 2 6 9-6 1.20 2 7 14-11 1.17 2 8 14—11 1.14 2 6 11—12 1.00 4 4 6—19 3 3 6—13 0.50 6 2 10-20 0.25 Oostelijke le klasse. Nijmegen Quick N.—Wilhehnina, 4-6. En die van de Oostelijke eerste 5 4 1 0 9 17-2 1.8. 6 3 1 2 7 13—6 1.17 4 2 0 2 4 6-7 1.00 G. V. c. Quick N. P. W. Wilhelmina 5 2 1 2 5 7—9 1.0Ó U. D. 5 1 1 3 3 6-15 0.60 Vitesse 5 1 0 4 2 2—12 0.40 RESERVE EERSTE KLASSE COM PETITIE. Haarlem: Haarlem IIHercules II, 4—0. HAARLEM II— HERCULES II. 4-0. Hercules wint den toss en weet, door den wind geholpen, direct na het begin, den bal op Haarlems helft te houden. Wilhelm als back weet echter met zijn partner Blanchi steeds het terrein te zuiveren en oen ver deeld spel volgt. De vleugels der roodhroeken weten meermalen goed op te brengen en de Hercules-doel man krijgt heel wat te verwerken, hetgeen hij naar behooren doet er melding verdienen eenige goede scnoten van „Klos die echter door den wind weggedreven worden. Ein delijk komt succes, als een schot van linies onvoldoende door den doel ver dediger weggewerkt wordt en Hennis door vlug op den bal zitten, dezen in het net plaatst. (1—0). Hercules doet nu alle moeite om gelijk te maken, maar rust komt met onverander-den stand. Direct na de rust wordt weer op de helft van Hercules gespeeld, maar de wrt-hlauw-gesLreepten weten sco ren te voorkomen. Nu en dan komen eenige snelle uitvallen van de Utrech tenaren, die op niets uitloopen. Als na eenig getalm voor doel Hennis den bol vrij krijgt, Ls de stand 2—0. Onmiddellijk hierna zorgt De Koek voor No. 3, spoedig gevolgd door No. 4. Ondanks alle pogingen van Hercu les, om de eer te redden, kunnen zij Veen niet passeeren, en de Utrechte naren worden met een 40 neder laag naar huis teruggestuurd. Bij hen waren de buitenspelers, de middenhalf en doelverdediger zeer goed. Bij Haarlem de achterhoede en in de voorhoede „Klos" en Hordijk. Oostelijke reserve eerste klasse Enschedé: P. W. II—G. V. C. II, 2-7. Westelijke 2e klasse. Amsterdam A. F. C.—V. V. A., 3-0. Den Haag D. V. V.—Achilles, 20 minuten voor het einde gestaakt stand op dat oogenblik 2—0. Amsterdam Volharding—E, D. O., 2-1. Hilversum: Victoria—Alcmoria Vic- trix. 2—2. VOLHARDING—E. D. O., 2—1. Verslaggevers plicht roept mij naar het Volharding-terrein om indrukken op te doen van bovengemelde wed strijd en zo dan aan de trouwe lo zers van Haarlem's Dagblad mee te deelen, ofschoon het anders geen baantje ls om met zulk een voetbal- weer no gnaar buiten te gaan. Er zijn dan ook weinig toeschouwers aanwezig, daarbij dient ook gezegd, dat met zulk ©en terrein dat meer on een modderpoel dan op een voet balterrein gedijkt, het spel op hoog peil staat Volharding speelt voor de rust een tamelijk goed spel, doch als Fortu- na haar niet zeer goed bijgestaan had zou zij met de rust geen twee maal gedoelpunt hebben. Na de rust i3 E. D. O. stukken be ter en speelt, het terrein in aanmer king genomen, een zeer fraai spel wat beloond wordt met een mooi doelpunt Uit een der uitvallen van Volhar ding komt de bal bij den rechtervleu gel, die kranig opbrengt Haar keu rig schbt wordt evenwel zeesr goed gekeerd. Weldra is het tijd en heeft E. D. O. zeer onverdiend met 21 verloren. Oostelijke 2o klasse Enschedé V, V.Go ahead, 1-0. DoetinchemD. V. C.—N. E. C., 0-3. Arnhem O. 1—1. AmersfoortQuick A. 1—3. Amersfoort O.— Robur et Vel. Quick, V. C„ VijfdeA. V. -i. Velp V. V. O.—D. G. S., 7—0. Westelijke 3e klasse. UtrechtBiltsche V. C.Xerxes, 0-7. ZandvoortZandv. V. V.—D. E. C., 4-0. ZANDV. V. V.—D. E. C. 6-7. Het begin is direct voor D. E. C., die met den wind in den rug aftrapt en vrij spoedig eenige corners weet te forceeren. Hoewel goed genomen, worden zij toch weggewerkt Z. V. V. is niet bijzonder op dreef. Zij is tel kens den bal kwijt en de midden-linie en de rechts-back missen telkens. Als de linkervleugel van D. E. C. den bal vvcor to pakken krijgt, worden de achterspelers gepasseerd en met een goed schot, dat echter wel te houden was, heeft D. E. C. de leiding. Onder een flinken hagel- en regenbui maakt D. E. C. haar tweede goal, door een penalty, want een D. B. C.'er wordt door een Z .V. V.'er in den rug geno men. Z. V. V. schijnt den moed te ver liezen, te meer nog, daar zij verschei dene strafschoppen tegen zich krijgt. Uit zoo'n strafschop maakt D. E. C. haar derde punt, de keeper laat den van ver geschoten bal over zijn han den in 't net rollen. De Z. V. V.-mid den-voor verwisselt zijn plaats met den rechter-back en het schijnt wer kelijk verbetering te brengen, doch daar het rusten Is, is die verwisseling te laat, en er wordt gedraaid met 30 r D. E. C. og steeds is het missen bij Z. V. schering en inslag, waarvan D. E. G. goed weet te profileeren. Haar samenspel is prachtig en het schieten zuiver. Enkele malen moet de D. E. C.-keeper reddend optreden en twee prachtsclioten worden mooi wegge werkt. Uit een tweede penalty maakt D. E. C. haar 4de goal. Nog eens weet zij uit een doel-worsteling te doelpun ten. Nog twee keer weet D. E. C. vrij gelukkig te scoren, daar de keeper en backs elkaar verkeerd begrijpen, de een voor deu ander laat den hal lig gen. Z. V. V. probeert nog wel een goaltje te maken, doch het baat niet, en aLs het tijd is, wint D. E. C. wel verdiend met 7—0. Noordelijke 3e klasse. Leeuwarden Fris ia IIForward H. 10-0. Haarlemsche Voetbalbond. HOLLANDIA—H. V. V. 3, 9—2. H. V. V. wint den toss en verkiest met de wind mee te speilen. Hollandia trapt af, stormt direct op het H. V. V.- doel af en doelpunt tweemaal ach tereen. H. V. V. onderneemt nu een paar snelle doorhraken en doelpunt ook tweemaal; even voor de rust scoort Hollandia 1 keer, zoodat de rust ingaat met 3—2 in het voordeel van HoHandla. Na de rust treedt Hollandia flink op, zij weet namelijk nog 6 maal te doelpunten, zoodat tijd komt met een welverdiende 92-over- w inning voor Hollandia. Behalve de achterhoede van Hollan dia waren allen goed, H- V. V. toon de een minder spel, dan haar tegen standster. HEEMSTEDE I—HAARLEM IH. Om 2 uur verschijnen beide elftal len in h el. veld. A lien zien er uit, of zij zoo maar even den wedstrijd zul len winnen. Voorloopig eerst wat doelschieten om de ledematen wat le nig te maken. Eenige malen hoort men al naar den scheidsrechter vra gen, want immers, de spelende club. die niet op tijd aanwezig is, krijgt boete, en de scheidsrechter moet zor gen, dat er zooveel mogelijk guldens binnen komen, wat m. 1. wel goed is, want te laat beginnen was nu een maal regel geworden. Er word al eens naar een anderen scheidsrechter uitgekeken, Haarlem wilde echter den Bonds-scheidsrech- ter. Deze liet op zich wachten, en toen dit wachten 45 min. geduurd liad, werd maar besloten, naar huis te gaan, wel jammer, daar het ter rein na opknapping van het doel, vrij goed te bespelen was. Eenige onvriendelijk uitdrukkin gen werden gebezigd door spelers en publiek, aan het adres van zoo'n scheidsrechter, die hen in dit (gezel lige 7) weer een uurtje voor niets buiten had laten staan, en de vraag werd door velen geuit, of nu de scheidsrechter niet wat boete moet betalen, waar uw verslaggever gaar ne mede accoord zou gaan. EDO III—a V. V. II, 4—1. Wanneer de scheidsrechter om cir ca 2 uur beginnen blaast stelt B. 1 V. zich met 10 man en Edo met man op. Toch gaat Edo er aardig a menspebend van door, maar door slecht schieten kan zij dit niet in doel punten uitdrukken, hoewel het ter rein door de gladheid er ook wel «enigszins schuld aan heeft. Na een doorbraak maakt B. V. V. het eerste doelpunt, dit moedigt Edo aan, die weet gelijk te maken. Rust 1—1. Als er weer beginnen wordt ge- Mazen heeft B. V. V. haar elfden man er hij, maar Edo neemt nu het spel in handen en brengt den stand spoedig op 41, waarna Edo met 7 man verder moet spelen, daar eenige spelers schoenen met haakjes aan haddon. Nu is het voor Edo verder verdedigen, wat door haar hooi goed gedaan wordt, vooral de links-halfs en de beide backs werken in deze pe riode uitstekend. Als de scheidsrech ter tijd fluit, heeft Edo welverdiend gewonnen en komt zoo al verder naar het begeerde kampioenschap. 2e klasse. HAARLEM IV—VICTR1X, 0—3. Ondanks liet. ongunstige weder wordt om half elf begonnen. De Haarlem-voorhoede gaat goed combi neerend op het vijandelijke doel af, maar voor goal gekomen, missen zij de eenvoudigste kansen, waardoor Je Victrix-achterhoede alle aanvallen gemakkelijk kan afslaan. Haar voorhoede zit ondertusschen niet stil en spoedig heeft zij dan ook door een fout van den doelverdediger Steur de leiding, waarna even voor een sneeuwbui gestopt wordt. Als weer begonnen wordt, is de stand spoedig 2—0. Na rust is Haarlem IV schijnbaar ontmoedigd, terwijl Victrix daaren tegen alle pogingen in het werk stelt om de leiding te vergrooten. Ilaar voorhoede speelt goed samen en ein delijk worrit dit beloond door een derde doelpunt. Spoedig daarna is het tijd. Bij Haarlem IV zien wij met geno© gen M. Visser, die zijn vorm weer schijnt terug gevonden fe hebben, meespelen. Doelverdediger Van der Steur onvoldoende. Victrix speelde vrij goed. S. V. V.—VICTRIX II, 3—1. Aangezien de scheidsrechter niet was opgekomen wordt een ander in zijn plaals benoemd. Het weder laat zich in den beginne niet al te best aanzien. Als beidie elftallen zich heb ben opgesteld, trapt S. V. V. af, neemt direct het spel in handen, en bestookt het vijandelijk doel gevaar lijk, wat dan ook heel spoedig een puntje oplevert. Als ongeveer een half uur is gespeeld, wordt de strijd gestaakt, voor een verwoede sneeuw jacht. Wanneer de scheidsrechter weer aantreden flnit, valt Victrix hevig aan, doch zonder resultaat De stand blijft tot rust onveranderd, door pech von S. V. V. en het enorme werken ven Victrix' keeper. Stand met rust 10 voor S. V. V. Na rast ls het weer tamelijk opge klaard. S. V. V. sluit Victrix nu ge heel en al in. De uiterst rechts krijgt den bal, passeert alles en zet on houdbaar in 2—0 voor S. V. V. De volgende aanvallen en goedge- richte schoten belanden allen in de handen van den keeper, die prachtig weet weg te werken. Victrix weet uit een plotselinge doorbraak een tegen- puntje te behalen. De S. V. V.-koeper loopt veel te ver uit en wordt daar door gepasseerd. Direct verplaatst liet spel zich weer op de andere helft en na een hevige scrimmage voor doel, weet S. V. V. voor de derde maal te doelpunten. S. V. V. blijft nog steeds gevaarlijk uitvallen, doch wordt steeds door den keeper gekeerd. S. V. V. wint verdienstelijk met 31. V. V. CONCORDIA I—H. F. C. IV 0-3. Ondanks het slechte weer 'der laat ste dagen is het V. V. C.-terein in be speelbaren toestand. C. gaat direct na den afloop met een vaartje op 't H. F. C. doel af. De H. F. C.-achterhoede is echter in puike conditie en weet, geholpen door palen en bovenlat, haar doel schoon te houden. Steeds komt het V. V. C.- vijftal terug, doch steeds weet de II. F. C.-achterhoede het gevaar te we ren. De V. V. C.-rechtsbuiten rent her haalde malen langs da lijn, doch zijn voorzetten worden niet benut. Uit een opflikkering der IL F. C.-voorhoede ontstaat een corner en als de V. V. C.- achterhoede niet vlug genoeg weg werkt, heeft H. F. C. haar eerste doel punt gemaakt. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is het wederom een strijd tusschen de V. V. C.-voorlioede en de H. F. C.-achterhoede. Do links half van V. V. C. gaat er met den bal van door, zet mooi voor en de rechts buiten weet met een mooien kopbal gelijk te maken, doch daar de scheids rechter meent, dat do bal reeds achter is geweest, wordt dit punt ongeldig verklaard. V. V. C. blijft sterker, doch in haar voorhoede ontbreekt een goede schut ter, zoodat van doelpunten niets komt. Van een to ver opdringen dor V. V. C.-achterhoede weet H. F. C. te pTofl- teeren door 2 maal te doelpunten. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat H. F. C. zeer geflatteerd gewonnen heeft. V. V. C. speelde goed. doch s44r on gelukkig. 3—3 had beter de verhouding aar geduid. H. V. V. H—HEEMSTEDE II. \A egens het niet opkomen va Heemstede 11 werd deze wedstrijd niet gespeeld en won II. V. V. II al zoo met 5—0. Prinses Juliana 1—Zandv. V. V. II uitgesteld. V. V. H. II—EDO IV, 5-1. 3e KLASSE A., H. V. B. Dadelijk na aftrap verhuist do ba- naar de Edo-belft, en wordt het Edo- doel voortdurend beschoten, doch bïj- gestu;ui door Fort una en de palen, kan de keeper zijn doei rem houden, toch is eou puntje voor V. V. H. aan de lucht. Plotseling komt Edo los, brengt den bai voor bet doel en als één der V. V. II.-backs binnen het strafschopgebied bauds maakt, leidt Edo IV onverwachts en onverdiend. Edo's captain zet namelijk de penalty met een houdbaar schot, in een doel punt om. Kort daarop wordt met een pracht schut dc stand gelijk gemaakt. Een aan V. V. H. toegekende strafschop heeft geen resultaat en wordt joolijk over geschoten. Na de rust blijft V. V. H. II verre weg de meerdere, met een weinig ge luk, liud de score veel hooger ge voerd kunnen worden. De prachtvoor- zetten van de tinker- en rechterwing hadden vaak heter lbt verdiend. V. V. II. II weet hare meerderheid in doelpunten uit te drukken en voert liare score geleidelijk tot 5 op. 8ij Edo IV was de centerhalf de man, ook mag de rechts-back ge noemd worden. V. V. H. TI, hoewel met 2 invallers, was in een uitstekenden vorm. De linksbuiten verdient een pluimpje voor zijn -.eie mooie voorzetten, de middenvoor gaf aan allen een voor beeld door zijn doorzetten en vol houden. Den t er s k raden we aan wat oordeelkundiger van zijn kracht ge bruik te maken. Het veld van V. V. II., was on danks het barre weer, in een puike conditie, goen spoor van modder, hoewel toch al en toe een buitje de met veel amino spelende sporünen schen kwam verrassen. V. V. U. Ill—K1NHEIM 11, 3—0. De contra-match brengt weer een overwinning voor de jonge V. V. H.'- ers. Met rust is de stand 1—0 voor V. V. H. 1IL Na rust doelpunt V. V. H. nog 2 maaJ, alzoo hoekt V. V. H III hare derde overwinning. 3e klasse. HAARLEM VI—H. F. C. VI, 4—3. Deze wedstrijd heeft een zeer span nend verloop, llaailem VI opent de score, spoedig gevolgd door het ge lijkmakende punt van H. F. G. Aan beide kanton wordt dan hard ge werkt, met de gasten iets in de meer derheid, maar doelpunten blijft uit i rusi komt met 11. Als weer met frisschen moed be gonnen wordt, herneemt Haarlem VI de leiding, maar mei inspanning van alle krachten maken de blauw-witten nogmaals gelijk. Dat wordt den roodhroeken to kras ze doelpunten twee maal achter elkaar. Als tijd gefloten wordt, heeft H. F. t'. VI nog een strafschop benut en wint Haarlem VI welverdiend met 4-3. Hoewel H. F. C. nog wil protesteer ren tegen het laatste doelpunt, moet dit plan vervallen, omdat de scheids rechter nergens meer te vinden is. IIConcordia II Prinses Juliana terrein afgekeurd. (De wedstrijd Heemstede III—Hol landia II ging niet door wegens niet opkomen van Hollandia. VOETBAL EN HET ONDERWIJS. Het laatste minnuer van „De Sport" bevat een hoofdartikel, waarin er bij het bestuur van den N. V. B op aan gedrongen wordt, een actie te begin nen om de sport- en ni© in de eerste plaats do gymnastiek als verplicht leervak op de scholen te doen invoe ren. Het blad noemt het tegenwoor dige oogenblik zoor ernstig, omdat, nu het rapport van de z g. Ineenschake- llngscommissïe verschenen is, de Re- geei ing wetsontwerpen tot reorganisa tie van het onderwijs ir.Jienen zal. Dan zegt het blad verier: „En wij komen in de eerste plaats tot hel bestuur van den N. V. B Er is in zijn midden neg niets dat wijst op een zich bewust zijn -«an den plicht om hier in te grijpen. Thans vallen geen internationale wedstrij den te resrelen. Thans ontbrandt niet strijd voor competitieandeeling. Maar vallen alle geschillen weg. Hier kunnen we eensgezind, met ^cestdriffc en met taaie volhardiug schouder aan schouder op de bres staan. De taak van den Bond laat zich uitgebreid en meer beperkt beschouwen. Uitgebreid voor zoover hij toch in het algemeen strijdt voor 'n doelma tige lichamelijke opvoeding der Ne- derlandsche ieugd door middel van het openluchtspel en reeds dit zou hem noodzaken thans zich voor deü' strijd toe te rusten; meer beperkt waar bij met name het voetbalspol propageert, en dit in bet bij zonde*' moet hem thans naar het slagveld voé ren. Wellicht maakt iemand de opmer king, dat een invoering van het voet*

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6