NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28« Jaargang. No. 8410 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 22 NOVEMBER 1910 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DR,E maanden: ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor naanem J lAJ Haarlem van 1—5 regels I.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per reed. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. k gemeente).. i.dü j/f k\V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsine Franco per post d°°r Nederland„1.65 «ÖK. 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. K P P g' Afzonderlijke nummers0.02 M V m£UË£é&! n j i Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H J/f Redactie en Administratie: Groote Houtstraat d3. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuidcr Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NU MM KR BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 23 NOVEMBER. Schouwburg: Rotterdamsch Too- neelgez.: „Het Heilige Woud", 8 uur. OM ONS HEEN No. 1266. Naklanken van de Brasselscha Tentoonstelling. De Regeering heeft een som gesteld ter beschikking van de Maatschappij van Nijverheid, om daarvoor klein nij veren uit te zenden naar de ten toonstelling te Brussel. Zoo had ook het departement Haarlem aan zeven patroons in het kleinbedrijf te Haar lem geld kunnen verschaffen, om te zien wat zij op die tentoonstelling van hun vak zouden kunnen leer en. Eenige voorwaarde was, dat zij een rapport zouden uitbrengen van hun ervaring en rneeningen. Die rappor ten waren in de vergadering van liet Haarlemsche departement ter tafel gebracht, en de secretaris, Mr. Vlaan deren, was zoo vriendelijk, mij in etaat te stellen, er een en ander aan te ontleenen. Do zeven bezoekers waren een gas- en waterfitter, tevens lood- en zinkbewerker, een schoenmaker, stu- cadoor, koper- en blikslager, behan ger, meubelmaker en smid. De gas- en waterfitter, lood en zinkbewerker, heeft te Brus sel geen grondstoffen, werktuigen, ge- reeds: aappen of andere hulpmidde len gezien, die in zijn vak met nut kunnen worden gebruikt. Hij 'geeft dan ook aan vaktentoonstellingen voork ur. zoo «mui als die te Brussel omvat te veel, is te roezemoezig, draagt te veel het karakter van pu blieke vermakelijkheid. De schoenmaker verklaart, dat grondstoffen, werktuigen, enz., die hij te Brussel zag, hier te lande allen bekend zijn en in gebruik. Het vercenigingswezen op zijn gebied schijnt in Belgiè sterker dan in Ne- derland, de loonregeling is gelijk, alleen wordt voor cerstc-klasse-werk wat meer loon betaald, aan patroon en arbeider. Hij betreurt, dat van de Hollandsclie modellen, die volstrekt act achtergesteld behoeven te wor den. niet meer werk was gemaakt. De stucadoor is van oordeel, dat met de in Nederland gebruikte 6ereedsciiappen vlugger en beter kan worden gew erkt. Hij wijst op de in B: ussel gebruikelijke hangsteilingen voor gevels, maar meent, dat de bouwpolitic die hier te lande niet toelaten zou. Voorts zag bij witte cement, waarmee mooi werk kan worden gemaakt en is getroffen door de groote rol, die het stucadoorsvak bij de tentoonstellingsgebouwen heeft gespeeld. De koper- en blikslager heeft ook te Brussel geen grondstof fen, werktuigen, enz., gezien, die hier te lande niet ook gebruikt wor den. Omdat er zooveel met machines wordt gedaan, is zijn vak, meent hij, niet erg in aanzien. Wat hij zich had voorgesteld te zien, iets nieuws, be ters en doelmatigere, zijn vak betref fende, is dan ook niet verwezenlijkt Over het algemeen was do tentoon stelling meer voor de groot-industrie, de kloin-nijverheid zou meer met hei zien van model-werkplaatsen gebaat zijn. De behanger heeft een nieuwe machine gezien tot het opbrengen van applicatio, groote verscheiden heid iu imitatieleer voor wand-deco ratie en waiulbespanningsstoffen, waarvan hij een groote collectie sta len zal ontvangen, en in een groot magazijn do afdeeling stoffeerderij en behangerij bewonderd, die hij zeer leerzaam vond. De meubelmaker heeft geen werktuigen gezien, die in Nederland niet in gebruik zijn, maar wel hout soorten, die een welkome aanvull'ng zouden wezen. Subsidie aan eige naars van inrichtingen voor machi nale houtbewerking, om het gebruik daarvan door do klein-nijverheid goedkooper te maken, acht hij wel geweuscht (Heel duidelijk is dit niet. Red.). De s ra i d ten slotte, die een bijzon der goed verslag inlevert, verklaart daarin, ook geen in Nederland onbe kende machines te hebben aangetrof- fon. Wei heeft hij met aandacht ge zien een taaie, zachte ijzersoort, die zich gemakkelijk koud laat bewer ken, de daarvan vervaardigde voor werpen zijn duurzamer, dan andere, maai- dit metaal Ls duurder en wordt daarom door den klein-nijvore zeer weinig of geheel niet gebruikt. Ziehier enkele grepen uit de rap porten, die misschien ook in wijder kring belangstelling zullen wekken. Over vakopleiding en loonregeling, waarover eveneens vragen waren ge daan, laten de meesten zich niet uit, dan om te zeggen, dat bun de tijd, om daarnaar te onderzoeken, ontbro ken heeft. Ook op andere manier kwam de Brusselsche tentoonstelling in het Haarlemsche departement der Maat schappij van Nijverheid gisteravond ter sorakc. Het hoofdbestuur had na melijk over die tentoonstelling eenige vragen gesteld, waaronder belangrijk waren of de Inrichting van het Ne derlandsche paviljoen,- don machine hal en den catalogus aan het doel heeft beantwoord. Over het paviljoen waren de mee ningen nogal verdeeld. De een vond het, a's in 't oog vallend typisch reclamemiddel, uitstekend, de ander keurde tiet af, omdat Eet naar een bouwtrant van eeuwen her vervaar digd en derhalve niet in overeenstem ming was met den modernen inhoud, het geëxposeerde. Een van de sprekers noemde het eenvoudig weg een pak huis. Over de vraag wat beter is 'n een eigen gebouw, of in een gemeen schappelijken hal te exposeeren, was men het wel eens. dat dit eerste al leen geschieden moet, indien over zeer ruime middelen wordt beschikt (het paviljoen heeft aan bouwen 150.000 gekost), wat hier het geval niet was. De machinehal werd geprezen, do catalogus te uitvoerig gevonden. Zooals gewoonlijk na een wereld tentoonstelling, werd betoogd, dat dezen hun tijd hebben gehad en dat veel gTooter nut kan worden ver wacht van een Nederlandsche ten toonstelling, waarop men kan tieu, wat Nederland zelf produceert en, daarnevens, van internationale vak- tentoonstellingen. Maar curieus vooral was de ge- dachtenwisseling over de samenstel ling en werkwijze van de jury en de bekroningen zelf. Klonk het al merk waardig, van de bestuurstafel nog wel, dat het tegenwoordig gemakke lijker is wel dan niet bekroond te worden, bedenkelijk werd het, toen een van de andere sprekers, een man van ervaring op dit stuk, daar van de reden wist te noemen. Vroeger gaf men namelijk medailles van goud en zilver en beperkte zich dus in het uitkeeren van bekroningen, tegen woordig worden alleen diploma's uit gereikt en kan de exposant zelf de medailles laten maken het papier is goedkoop en het aantal onder scheidingen zoodoende toegenomen. Maar bedenkelijker nog werd het, toen een andere spreker verklaarde, dat ei' wel toezeggingen zijn gedaan om op iemand voor jurylid te stem men, onder voorwaarde, dat hij goedgunstig zou wezen ten opzichte van de bekroning, aan den stemmer toe te kennen. Het geval werd bepaald komisch, toen over eau vroegere, kleine ten toonstelling werd gezegd, dat daar het oonsigne was geweest „iedereen, die een redelijke inzending heeft, krijgt een prijs en niemand een lage- ren, dan hij vroeger had." Dit laatste systeem heeft trouwens ook bij de Brusselsche tentoonstelling gegolden. Zeifs is er een hoele groep Belgische exposanten geweest, die daarvan haar medewerking afhankelijk heef! gemaakt. Een van de sprekers vond daarin niets ongewoons, daar het toch on aangenaam is, dat wanneer iemand met zilver is bekroond, hij naderhand niet meer dan brons verkrijgt. Wordt het niet tijd, vraag ib, om die bekroningen flinkweg geheel af te schaffen Het kan toch nooit de bedoeling zijn, dat iemand, die één maal, misschien 25 jaar geleden, mooi exposeerde, ten eeuwigen dage op die bekroning blijft teren, ook al is zijn fabrikaat verminderd, ja zelfs beneden de middelmaat geraakt I Wat is toch de hateekenis van der gelijke bekroningen Immers alleen, om den inzender tegenover zijn klan ten een testimonium van deugdelijk heid te geveu. Wat blijft daarvan over, als er naar do hiervoor genoem de methoden wordt te werk gegaan Niets. Trouwens, persoonlijk hecht ik aan die onderscheidingen geen be- teekenis meer, een brievenhoofd vol medailles brengt mij nkt aan 't dui zelen en, naar ik zeker geloof, de me es ten met mij niet meer. Als dat juist gezien is. behoeft ook de inzen der niet meer naar deze bekroningen te jagen, daar ze eer den lachlust, dan de bewondering opwekken. Zoodra ze van de tentoonstellingen verdwenen zullen zijn, is ook een groote bron van haat en nijd van de baan. Exposanten zuilen zich dan meer rechtstreeks hebben te wenden tot do bezoekers zelf, waarmee een tentoonstelling aan levendigheid moet winnen. J. C. P. Stadsnieuws Esn klacht over ongeregeldheden op het „Uaarleei "-veid. In verband met de ongeregeldheden op Haarlem's veld voorgevallen tij dens den wedstrijd HaarlemQuick op 13 November, nu ar aanleiding waarvan de scheidsrechter een klacht indiende, besloot het bestuur van den Nederlandse hen Voetbal bond, aldus meldt men, een commis sie van onderzoek naar bet voorgeval lene te benoemen, bestaande uit de heeren J. W. Kips, voorzitter, J. Bus- kop en M. de Lioor. In afwachting van het rapport dor Commissie zui len op het veld. van Haarlem geetn wedstrijden worden vastgesteld, en zal in verbond hiermede de wedstrijd Haarlem— H. F. C. op 27 November op het H. F. C.-terrein geepeeld moe ten worden. Om de aanleiding tot deze kwestie in herinnering te brengen, drukken wij hier nog eens af, wat onze sport verslaggever in onze courant van 14 dezer over dezen wedstrijd sclireef. De stand was 11. Ons verslag vertelt de kwestie nu als volgt: „Haarlem had pech. Soms werden toch heele mooie schoten gelost, eeni ge keer en kwam de bal ais het ware tot op de doellijn, maarer in, dat mocht niet. Het publiek moedigde aan. Hel hielp niet. De onzen konden de lei ding maar niet nemen. Verschillende mooie aanvallen der onzen werden onderbroken door het fluitje van den scheidsrechter, die buitenspel gaf. Een deel van bet pu bliek op het kwartjes-terrein kon zich meermalen met deze uitspraken niet vereenigen en gaf dit heel duidelijk1 te kennen. Eenige keeren werd spot- tend tot den scheidsrechter geroe- pen: „Moet je nog eens geen off-side geven?" Een der meest luide protesteerdere: werd door den scheidsrechter aange- maand, zich stil te houden. Toen dat niet hielp, liet de scheidsrechter sta ken en eisebte, dat de schreeuwer eerst van het veld verwijderd werd. Dit ging niet zonder protest ge paard. Moorman begaf zich tusschen het publiek om te bewerken, dat de toeschouwer het terrein verliet. Hij pakto hem zelfs beet, waarop even dreigde, dat er oen vechtpartijtje zou komen, omdat sommige vrienden van den protesteerder den scheidsrechter te lijf wilden. Twee veldwachters pakten toen den bedoelden toeschouwer beet en wil den hem met geweld verwijderen. Lan ter ging hij uit eigen beweging met eenige vrienden van het veld af, na tuurlijk nog steeds protesteerend. Het was even een heel opjoojtfe. Veel toeschouwers liepen over het veld, om het gebeurde van nabij te zien. Hierop werd weer' doorgespeeld, maar even later werd tijd gefloten." En verder: ..Ten slotte nog iets over het bedoel de incident. We betreuren het, want de naam van Haarlem lijdt er onge twijfeld onder. Het is wel te begrij pen, dat een voetbal-enthousiast zich soms teleurgesteld gevoelt, als hij meent, dat de scheidsrechter eenige beslissingen geeft in het nadeel van zijn club, maar dat geeft hem geen recht, om bel eed i gen d tegenover den scheidsrechter op te treden. Toch willen we niet verzwijgen, dat Moorman dezen middag een en kelen keer niet heel gelukkig was in zijn beslissingen. Een enkelen keer zagen we hem buitenspel geven, zon der dat dit gewettigd was. Maar na tuurlijk zien we in deze uitspraken niet meer dan een vergissing! Het buitenspel is een moeilijke zaak, voor al als een club geregeld de aanval lende partij ia Ook maakten som mige Hagenaars wel eens wat te veel gebruik van hun lichaamskracht, vooral de tengere Healey moest het nogaj eens ontgelden. Moorman had ook wei wat voor zichtiger kunnen optreden. Waarom was het noodig, dat hij zelf den toe schouwer beetpakte om hem te ver wijderen? Als hij aan Haarlem's cap tain den eisch gesteld had, dan zou U term ark don bedoelden toeschouwer met een gemoedelijk woord en zacht lijntje wel van het veld verwijderd hebben. Maar nog eens, niets rechtvaardigt het beleedigen van den scheidsrech ter, want ook hier geldt: de beste stuurlui staan veelal aan wall" Tot zoover ons verslag. Het bestuur van „Haarlem" heeft geen werk van de zaak gemaakt en derhalve geen kennis gegeven van het gebeurde aan het bestuur van den Ned. Voetbalbond, omdat de scheids rechter na afloop van den wedstrijd aan het Haarlem-bestuur de volgen de drie punten verklaarde: dat de Quick-aanvoerder Otten door zijn houding het publiek bod ge tart; dat, wanneer hij (de scheidsrechter) staking van den wedstrijd bevolen had, do niet-overtredende partij (Haarlem) zou benadeeld zijn, en dat hij bij het Bondsbestuur geetn werk van de zaak zou maken. Zear voir ast was dan ook het be stuur van „Haarlem", toen het Zon dagavond vernam, dat de heer Moor man toe hoen klacht had ingediend, hetgeen Vrijdagavond is geschied. Blijkbaar was de scheidsrechter dus op zijn earetgenomen besluit te ruggekomen. In dit verband is het niet ondien stig de aandacht te vestigen op het geen in de „Sportkroniek" waar van de heer Moorman de redacteur is over den HaarLem—Quick-wed strijd is geschreven. In het nummer van 15 November kwam u.l, het volgende voor: „Bij den aan den Scboterweg ge- speelden wedstrijd HaarlemQuick deed zich een onaangenaam incident voor. Het publiek, dat op Haarlem's terrein meermalen ongepast pleegt op te treden, begon toen Quick ge lijk wist te maken, onhebbelijk te warden. Zoowel de Haagse he spelers als de scheidsrechter werden uitge floten en uitgejouwd. Laatstgenoem de liet aanvankelijk bet publiek zijn hart luchten, maar achtte zich ver plicht in te grijpen, toen spelers van Quick zich bij hem kwamen bekla gen, dat zij door het optreden van de toeschouwara in hun spel belem merd werden. De scheidsrechter waarschuwde toen het publiek achter het Quick-doel en verzocht den aan voerder van Quick geen aanleiding tot demonstraties van het publiek te geven. Toen even later dezelfde toe schouwers zich wederom aan wange drag schuldig maakten, zonder dat iets bleek van pogingen van het be stuur van Haarlem, om aan het spect&kel een einde te maken, eiech- te de scheidsrechter verwijdering van den belhamel der oproerige bende. Haarlem's aanvoerder Utermark, sommeerde den man het terrein te verlaten, waaraan deze niet voldeed. Utermarkt liet het daarbij, zoodat de aanwezige grensrechters assistentie moesten veileenen. Daarbij wierp de bende zich op den scheidsrechter, die niet dan na een flinke vechtpartij door de spelers en de grensrechters kon worden ontzet. Toen de scheids rechter zich overtuigd had, dat de be trokken toeschouwers inderdaad van het terrein verwijderd waren, liet hij den wedstrijd doorgaan. Aan wie de schuld? In de eerste plaats aan het Bestuur van Haarlem, dat er voor heeft te zorgen, dat het publiek zich binnen de perken houdt. Zoodra bleek dat de toeschouw ere weer aan den gang gin gen, had het bestuur moeten zorgen, dat eenige orde-commissarissen zich tusschen het publiek hadden ge plaatst. Dan zou het niet zoo'n vaart geloopen hebben. Het komt niet te pas, dat de officials van Haarlem kalmpjes op de tribune blijven zitten en het aan den scheidsrechter over laten om de spelers van de bezoeken de partij tegen een onbeschoft publiek te beschermen. In de tweede plaats heeft ook Quick's aanvoerder Otten eenige schuld, omdat hij den indruk vestig de, van het publiek te willen tarten." Naar we vernamen zal het Bestuur van „Haarlem" niet nalaten op te komen tegen deze voorstelling van za ken, maar om het werk van de Com missie niet te belemmeren, zal men daarmede tot later wachten. Natuurlijk beeft het Bestuur van de voeibaivereeniglng de noodig© stappen gedaan, o.a. heeft hij in een gisteravond gehouden vergadering een brief gericht aan het Bondsbe stuur, waarin de kwestie wordt uit eengezet en gewézen op de boven reeds genoemde verklaringen van den heer Moorman aan het Bestuur van Haarlem. Het woord is nu aan de Commissie van onderzoek, dat dezer dagen den scheidsrechter za] hooren en dan „Haarlem" in de gelegenheid zal stellen zijnerzijds de kwestie toe te lichten. Binnen een week of uiterlijk veer tien dagen zal het bestuur van den Voetbalbond dan een beslissing ne men naar aanleiding van de resulta ten van hot onderzoek der Comniis- In verband met de gebeurtenissen op het „Haarlem"-veld, is het niet van belang ontbloot, dat het Bondsbestuur in dezelfde vergadering, waarin de Haarlemsche kwestie behandeld werd, ook klachten van overlast door publiek te Groningen en te Almelo besprak. Het heeft er daarom den schijn van, dat het Bondsbestuur do- zo klachten moede, eindelijk eens een voorbeeld heeft willen stellen. Het bestuur van „Haarlem" ont veinst zich niet, dat er wel maatre gelen zullen genomen moeten worden tegen een zeker deel van het publiek op het „Haarlem"-veld. Het populaire „Haarlem" heeft nL een zekeren kring van lastige be wonderaars, die tegenpartij noch scheidsrechter ontzien, wanneer „Haarlem' speelt. Die menschen tot gepaster houding op te wekken, blijkt niet zoo gemakkelijk. Wat nu de wedstrijden op het veld van Haarlem aangaan, ls de zaak zoo, als wij haar goed begrijpen dat de twee „Haarlem"H. F. C.- wedstrijden omgezet zijn, zoodat de tweede match op het ,,Haarlem"-ter- rein zal kunnen gespeeld worden. Voor „Haarlem", dat reeds veel voor bereidingen voor den wedstrijd van Zondag a.8. getroffen had, is dit voorval een schadepostje en ook voor H. F. C., op wiens veld de wedstrijd nu plaats zal hebben, is bet ook geen fortuintje, daar het bestuur van deze vereen iging nu in een dag of vier de belangrijke voorbereidingen moet treffen. En gister had het bestuur nog geen officieel© mededeellng ont vangen, dat d» H. F4C.-„Haarlem"- wedstrijd op zijn terrein zou gespeeld worden. Over atadgenootea Het „Delftsch Nieuwsblad" schrijft over het onlangs gehouden concert j te Delft, gegeven door de dames Lo- dewijks, violiste, Wijsmuller eu War nier. pianisten, het volgende Een van fijnen inuzikalcn smaak getuigend programma is op hoogst- verdienstelijke wijze vertolkt Het samenspel van de dames Marie Warnier en Lizzie Wijsmuller viel hoogelijk te roemen en kenmerkte zich door beschaafde handhaving van hel individueele van elks spel, dat nochtans de tegenpart.j niet domi neerde. In het eerste en in bet laat ste nummer werd veel gloed gelegd. Mej. Ailie Lodewijks speelde, ge steund door een klavier, de Sonatine No. 3 van Schubert, en de Sonate A-dur van Brahms. De streek van de violiste is mooi, vast en breed. Zij ontwikkelt groote muzikaliteit en speent zich, gelukkig van zucht naar virtuositeit. Bovenal het Juweel van Schubert werd met mooie imensie uitgevoerd. Benoemd. Dij Koninkl. besluit ls benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats Zaandam, de heer A. A. ter Laag, oud-notaris van Paramaribo, wonende te 's-Gra- venhage. Examen V rij e- en Orde-oe- feningen. Voor dit examen slaagde gisteren ie Amsterdam o. m. mej A. Nossii van hier. ORGELBESPELING in de Groote- of SL Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 24 November 1910, des namiddags van 2 tot S uur, door den hoer W. Ezerman. Programma No. 1. Preludium, J. S. Bach. No. 2. Choral vorspi el e a. „Mein Jesu, der du mich" d. „Herz- liebster Jesu", Joh. Brahms. No. 3. a. Romanze, b. Canzonetta, J. Rheinberger. No. 4. a. Morgensiimmung, b. Ase? Tod, E. Gricg. No. 5. Marche Solennelle, A. Mail- ly- T e y 1 e r. Naar wij uit goede bron vernemen, zal prof. dr. n. A. Lorenlz op de a s voordracht in Teyler's Aula spreken over de natuurkunde omstreeks het midden ven de vorige eeuw. (Zie verder Stadsn.e iws tier !aat- ite berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Bevolking. Het bevolkingscijfer dezer gemeente bedroeg volgens de 9e 7074 zielen, e 3863 vrouwen. HAARLEMMERMEER. Beroepen te Groningen (A.) d- do Jong te Hoofddorp. ZANDVOORT. Bij periodieke verkiezing van len voor het kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente zijn gekozen de heer en M. Koning met 23 st, Jb. van der Werff Wzn. met 14 si- Herslemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. L. Meyer en Jb. Hollenberg Jb.zn., respectievelijk met 13 en 9 stemmen. Aftredende leden waren de heeren mr. F. van Lennep. die deze gemeente had verlaten en de beide herkozenen. Er waren 26 stembroefjes ingeleverd. Binnenland VRIJZINNIG GODSD7ENSTIGEN TE DORDRECHT. Te Dordrecht had zich een damesco mité gevormd om den leden van het bestuur van Godsdienst en Leven een huldeblijk aan te bieden voor wat zij gedaan hebben voor de vrijzinnig- godsdienstige beweging in die ge meente. Zondagavond na afloop der godsdienstoefening heeft dit plaats gehad elk der leden werd door ds. Zillinger Molenaar numens genoemd comité een gouden medaille overhan digd. De voorzitter der Vereeniging sprak een woord van dank voor dit blijk van waardeering. IJSBOND „HOLLANDS NOORDERKWARTIER". In December zal te Zaandam de jaarvergadering van dezen Bond ge houden worden. De verkiezing .an een voorzitter en een viertal bestuurs leden zal plaats hebben. De aftreden den zijn weder herkiesbaar. EEN GEDENKTEEKBN VOOR ROCHUS MEEUW1SZOON. Naar aanleiding van een artikel ia het Kinder-bijblad van 't Hbld. door den heer Joli. H. Been hebben eeni ge leerlingen van inrichtingen van middelbaar en gymnasiaal onderwijs te Amsterdam het voornemen opgevat

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1