Faillissement Weerbericht SIEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur.) De Büdt, 2 December 1910. Hoogste barometerstand 773.9 m.M. te IXmrosaness (ten Noorden Van Schotland) laagste 752.6 m.M. te Budo (Westkust van Noorwegen). Verwachting tot den avond van 3 December Wind zwakke tot matigen Ooste- lijken wind. Gesteldheid van de luchtnevelig tot hall bewolkt, waarschijnlijk droog Lhot Noorden, mogelijk neerslag in Zuiden. Temperatuurkouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. ïhermouieterstand te Haarlem. Vrijdag 3 December Hoogste gisteren 3 uur P. 40 Laagste hedennacht F. 87 Hoogste heden tot 19 uur F. 41 HOOQ* en LAA8WATERSTANDEN 3 December Hoog water. IJ muiden vm. 1 u. 51 m.; am. 4u. lm Katwijk vin. 3 u. 26 m.; va 3u. 36m Petten vm. 4 u. llm.;nm. 4u.21m Laag water. Dmuiden vm. 11 u. 61m.;nm.l9u. lm Katwijk vm. llu. 31 m.; nin. llu.46 m Pelten nin. lu. 21 m.; vin. lu. 81 in Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's an andere voertui gen, moet te 4 u. 22 m. geschieden. WATERSTAATSBEGROOT1NG. MEMORIE VAN ANTWOORD. Ten aunzien van de droogma king van de Zuiderzee ver wijst de Minister naar hetgeen hij ver letten jaar daarover heeft gezegd. Aan het verlangen om de geheele droog making der Zuiderzee ter hand te ne men, kan door de Regeering geen ge volg worden gegeven. De Minister sluit zich aan bij zijn ambtsvoorgangers, dal om de groote kosten en het veelomvattende van het onderwerp niet kan worden ingegaan op het denkbeeld van aanlegging van automobielbanen. Do rijksweg Ilaarle m—A m- eterdam is inderdaad door den aanleg van den electrischen spoorweg 'in minder goeden toestand gekomen. In verband met het leggen van een nieuwe waterleidingsbuis voor Am sterdam wordt overwogen de verleg ging van het spoor op den zuidelijken berm naar de noordzijde. Verlegging van den straatweg naar de zuidzijde, alsmede verbreeding van het wegge- bied zal hiermede gepaard gaan, waaromtrent thans overleg wordt g» pleegd met belanghebbenden, waarna overwogen zal worden of en in hoe ver de kosten van een en ander ten deele voor rekening van het Rijk zul len kunnen worden genomen. Spoorwegpolitie k. De Mi nister heeft ook thans nog geen aan leiding gevonden tot het nemen van verdere bijzondere voorbereidende maatregelen met het oog op eventue» le opzegging van de spoorwegovereen komsten door de beide groote spoor wegmaatschappijen. Het wil hem voorkomen, dat het raadzaam is, al vorens zoodanige maatregelen te over wegen, het rapport der Staatscommis sie inzake het spoorwegbeleid af te wachten. 'l'usschen het uitstel van de herzie ning der reglementen houdende dienstvoorwaarden van het spoor- jvegpersoneelende pensioenre gelingen van dqt personeel is terecht verband ondersteld. Thans is het on derzoek, hetwelk beoogt tot een af doende regeling dier pensioenen te geraken, zoover gevorderd, dat de Minister omtrent de lasten, welke een goede pensioenregeling me debrengt en do wijze, waarop die las ten behooren te worden gedekt, zich een oordeel heeft kunnen vormen. De Minister is voornemens met ingang van 1 Januari a. s. voorwaardelijk goedkeuring te verleenen aan nieuwe dienstvoorwaarden, waarin nog de oude pensioenbepalingen voorkomen. Omtrent de pensioenregelingen kan de Minister op dit oogenblik geen me- dedeelingen doen. Dat de rechtsposi tie van het spoorwegpersoneel geens zins behoorlijk verzekerd zou zijn kan de Minister niet toegeven. De nieuwe personen tarieven zullen inderdaad op 1 Januari a. s. in wer king treden. Na 1 Januari kan op de H. IJ. S. M. op kilometerboekjes wor den gereisd, waarvan de eenheidsprijs gelijk is aan de thans geldende halve retourprijzen dezer maatschappij. Voorts worden op bijna al hare lijnen retourkaarten tegen verlaagde vracht prijzen in buurtverkeer uitgegeven, welke prijzen na 1 Januari gelijk zul- len zijn aan de bestaaade. De klacht dat op de lijnen waar igeen concurren tie bestaat de tarieven vaak zeer hoog *ijn, is den Minister niet bekend. Het onderzoek van het verslag der Staatscommissie van enquête omtrent bet tramwegpersoneel ls Dog niet beëindigd en er kan dus niet worden medegedeeld, in hoeverre dat verslag zal leiden tot vooretellen. Reeds bij eeuige vroegere dienstre gelingen zijn bij wijze van proef op Zon-en feestdagen treinen op geheven van welke blijkens de erva ring weinig gebruik werd gemaakt Ter voorkoming van treinver- tragingen wordt al het mogelijke gedaan. AANBESTEDINGEN. Door de gemeente Amsterdam is heden (Vrijdag) aanbesteed: Het ma ken van bomvrije gobou vca k_ het fort bij Spijkerboor, bestaande in het uitvoeren van heiwerk (2de gedeelte). Raming f 41.400. Laagste inschrijver was L. de Groot te Brussel, voor f 44800. BRANDEN. Hedenmorgen ongeveer half acht brak brand uit in de tabak- en sigaren fabriek ,,De Egge" te Weesp, eigenaar de heer H. de Kloet. De brand ont stond door het omvallen van een lampje in de droogkamer. De vlam men grepen snel om zioh heen in een oogwenk stond de fabriek in lichter laaie. De schade is vooral door het vele water, zeer belangrijk, maar wordt door assurantie gedekt. (Hbld.) Donderdagmiddag is te Niekerk, Gron., door onbekende oorzaak de stoomzuivelfabriek van den heer J. Veenstra afgebrand. Verzekering dekt de schade. STUDENTENSTAKING. Alle tandheelkundige studenten zijn than3, zoo meldt het U. D., solidair, op slechts één na, die gemoedsbezwa ren heeft, en (naar vermoed wordt) wel zal doorgaan met het instituut te bezoeken. Het comité bestaat uit de dames Van Lier, Mahn en Mieremet en de heeren Nyck, Backer Dirks, De Kat Angelino, Snethlage, Doornik, Bloe- mendaal en Hoolboom. In het request aan het college van curatoren der Utrechtsche Universi teit te richten, zullen de grieven der aspirant-tandartsen uiteengezet wor den, met verzoek er aan tegemoet te willen komen. D.e grieven, in het request dat binnen enkele dagen verzonden zal worden vermeld, betreffen zoowel den persoon van den heer Grevera en diens wijze van optreden, als het on derwijs aan het Tandheelkundig In stituut met alles wat daaraan annex is. Vooral de wijze van examineeren en de toelating tot de examens ^rdt aan scherpe critiek onderworpen. Van het request zullen, tegelijk met het indienen bij curatoren, afschrif ten aan andere autoriteiten verzonden worden. De stakers verwachten, dat met het oog op den tijd van het jaar, de gere gelde colleges en werkzaamheden op het Instituut niet voor Februari a. s. zullen hervat worden. DE PAPENDRECHTSCIIE ZAAK. Voor een zeer druk bezochte voor vergadering van de Nederlanxlsche Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie, gisterennamiddag te Utrecht gehouden, heeft dr. Van Erp Taalman Kip, een der drie deskundi gen, een uiteenzetting gegeven van het psychiatrisch psychologisch on derzoek in de Papen dreChtsche straf zaak. Debat had niet plaats dit zul in de zomervergadering yan de Ver- eeniging volgen. Deze vergadering was voor de pers niet toegankelijk. KONINGIN WILHELMINA, DEEL NEEMSTER IN GEITEN- FOKKERIJEN. Men schrijft ons Volgens den heer Francis L. Rob bing, president van de Alabama Port land Cement and Coal Company aldus melden eenlge in den Ameri- kaanschen Staat Alabama verschij nende bladen is Koningin Wllhel- mina van plan in dien Staat Angora geiten te doen fokken. De Koningin is in de Maatschappij betrokken en opperde het denkbeeld 14000 aren te bestemmen voor het fokken van gei ten. ,,De Angora-geiten zullen worden gefokt, op de heuvels van het nog on ontgonnen gedeelte van onze bezitting en vee op de overige gedeelten, welke niet geschikt zijn voor het verbouwen van graan of tagak", aldus zeide Pre sident Robbins. „Wij zullen speciale aandacht wijden aan do geiten, daar zij spoedig een handelsartikel van groote waarde zullen worden, niet al leen om hun huiden, maar ook om hun vleesch. Verleden jaar werden duizenden van deze dieren in Chicago voor voedsel geslacht. Wij zullen ook cnzi geiten naar Chicago zendkn. On dertusschen zullen wij blijven door gaan met het exploitceren onzer ko lznm-ijnen en het bouwen van cement- molens op andzre gedeelten." Ziedaar een staaltje van Ameri- kaansche fantasie onze Koningin als deelneemster aan de Amerikaan- sche veeteelt MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Op aanstichting van de afdoeling 's-Gravenhage van den Algemeenen Neder 1 andschen Opzichters- en Te» kenaaisbond heeft zich in Den Haag een commissie gevormd tot onderzoek betreffende de oprichting van een middelbaar technische school al duur. LIJK HERKEND. Het gisieraamiddag te Hoek van Holland aangespoelde lijk is herkend als dat van den sedert 7 Dec. 1S09 vermisten gelddrager Burgersdijk uit Maassluis. ARRESTATIE OP EEN POST KANTOOR. In den laatsten tijd waren aan het hoofdpostkantoor te 's-Gravenhage herhaaldelijk klachten ingekomen over het vermissen van brieven. Toen nu weer een klacht inkwam vond rle politie daarin aanleiding om met één harer honden een onderzoek in te stellen. Dinsdagavond laat werd dit ge houden en had tot gevolg dat de hond één van de beambten aanwees. Bij fouiileering werden op dezen et telijke brieven bevonden, welke, blijkens de adressen etc., niet in zijn bezit behoorden te zijn. Do man werd in arrest gehouden. („Avp.") Letteren en Kunst ROZENHOEDLIBDJES. Ons wordt het volgende toegezon den: De vereeniging: „Het Nederland- sche Lied" heeft aan hare leden weer een bundel Liederen van Groot-Ne derland, verzameld door F. R. Coera Fzn. gezonden en wel Kinderliederen, Negen rei- en dansliedjes, bestaande uit: Den wagen. Den nieuwen wa gen. Het purperen lint Do keus. Rijpe kersen. De ezelinne. 't Groen meuletje. 1 Koffertje. De kreupelaer. Het zijn Rozenhoed-liedjes. Een Rozendans-, Rozenhoed- of Kroon lied is een rondedans met een of ander spel. Volgens E. de Couss» maker heerscht in Fransch Vlaan deren gedurende bijna den geheelen zomer en wel voornamelijk op som mi- go feestdagen als op St Janadag (24 Juni), op St. Pi eters- en Pauwelsdag (29 Juni) het gebruik dat kinderen op straat tegen den avond, bij zonson dergang reiüedjes zingen en dansen. Te Duinkerken noemt men ze Rro zenhoed of Roozenhoeddansen, omdat ze onder eene over de straat gespan nen kroon „Roozenkroon" met mot bloemkransen en bloemslingers worden gezongen en gedanst. Deze reilledjes gaan gewoonlijk vergezeld met spelen en zelfs met pantomimes, waardoor zij van de gewone rond» dansen te onderscheiden zijn. Altijd wordt gedurende de dansen van den „Roozenhoed" een meisje door hare speel genooten uitgekozen om met linten en een kroon getooid te zijn. Volgens de Couss ©maker getuigen melodieën en zelfs de teksten, die dik wijls onvolledig en verminkt zijn van zeer boogen ouderdom. Flor. van Duyae echter meent, dat de oude mo dus niet altijd als een bewijs van oudheid gelden kan; tot In de XVIde eeu wen misschien nog tater heeft men in den ouden modus melodieën geschreven., Onder den titel: Liederen van Groot Nederland, verzameld door F. R. Coers Fz. zal de Vereeniging: „Het Nederlandse he Lied" edke twee maan den twaalf bladzijden Nederlandse he liederen, zorgvuldig voor piano 1>» werkt, kosteloc» haren leden zenden, indien hare middelen liet vergunnen, d. 1. het aantal harer leden voldoende is. Het ls zelfs het streven van de Ver eeniging jaarlijks haren leden nog meer NMerhmdsche liederen koste loos aan te bieden. Hare algemeeno vergadering van 14 Juni wonsclito dat dan ook kracht dadig en besloot met aJgemoeme stem men „De Vereeniging: „Het Nedier- looctenhin Lied" leidt (het daarheen haren leden kosteloos te zenden elk jaar tien bundels Liederen van Groot- Nederland verzameld door F. R. Goers Fzn. of een of meeir naar even redigheid even groote(n) bundeflJ(e)." Indien slechts hare middelen het vergunnen, d. i. indien het aantal ha rer leden voldoende ls! Iedereen werke krachtdadig mede tot verwezenlijking van dit grootschc streven. Een der beste middelen om de b» ginselen van de vereeniging te ver breiden, is: Leden werven! Steunt dus de vereeniging „Het Ne- derlandsche Lied" door lid te worden, door familie en omgeving, vereent gingen, gezelschappen te overreden tot de vereeniging toe te treden. Wie helpt flink mee? BOUWMEESTER. Bouwmeester heeft gisteravond zijn eerste voorstelling in het Biosoope- theater te Amsterdam gegeven. Tus- schen de cinematograaf-nummers door, gaf hij met zijn gezelschap Het Spook, drama in nbedirijf, naar 't Fransch van Jesvn Lairtene door L. Reuter, en Het Systeem van dr. Gou- dron, sensatiedrama in één bedrijf van de Grand Guignol te Parijs. Het publiek was vrij talrijk en juichte Louis Bouwmeester luid» toe. Na Het Spook werd hem een krans aangebo den. Gemengd Nieuws DE BENZINEBRAND TE BERLIJN. Twee dagen lang wordt er gewerkt, dag en nacht. Vijf tanks zijn er uit gebrand. Of de andere veertig zullen volgen Velen vreezen vnn Ja. omdat de tanks onderling door buizen ver bonden zijn. Een tank werd zóó be dreigd. dut men bang was voor een ontploffing door con nieuwen benzine voorraad van honderdduizonde kilo's dus. die moést opbranden, hopeloos opbranden. Daarom worden in deze tank oen paar gaten geboord. Daaruit oulsnuple langzaam het gas, dat na tuurlijk dadelijk vlam vatte. Doch men hoopt hierdoor den druk zoo te verlagen, dat do kap niet van de tank geslingerd zal worden. IN HOOGER BEROBP. Durand, die ter dood is veroordeeld, tui Le Francois,"die acht jaren dwang arbeid heeft gekregen wegens aanhit sing tot vermoording van den dokwer ker Dongé te Havre, zijn van deze vonnissen in hooger beroep gekomen. Z.-AFR. UNIE-POSTZEGELS. Een lezer toonde 't Hbld. oen nieu wen postzegel van het Verecnlgd Zuid- Afriko. Het zegel vertoont In medail lon den kop van Koning Georgo, met bet onderschrift ..Unie van Zuid, Afrika Union of South "Africa". Ter weerszijden is de waardebepa ling aangebracht. De Koningskroon dokt het geheel; in de vier hoeken zijn de wapens der verbonden koionién aangebracht, terwijl de ruimte aan de onderzijde is gevuld met het jaar tal 1910. Het zegel is groot van af meting. ongeveer anderhalf maal zoo groot als onze postzegels, en maakt een prettigen indruk, als is de ver siering ter vulling wat banaaL DOUANE KNOEIERIJEN. Dinsdag is te New York de En- gelscbman Waltere, vertegenwoordi ger van de firma John F. Brigg aud Sou te Bradford in Engeland, in hech tenis genomen, beschuldigd door douaneknoeierijen de schatkist voor een bedrag van 100,000 dollars te heb ben te kort gedaan. Waltere is te gen borgstelling op vrije voeten ge laten. ALCOHOL GEBRUIK. De Fransche Senaat heeft in be handeling genomen een wetsontwerp tot inkrimping van het aantal in richtingen tot gebruik van alcoholi sche dranken. Uit het versdag van den rapporteur Guérin blijkt, dat het niet in de be doeling ligt de rechten aan te tas ten van de houders van bestaande inrichtingen; slechts wenscht men in de toekomst uitbreiding van liet aan tal dier lokalen te voorkomen. Bij de wettelijke regeling van deze materie in het jaar 1880, waarbij volkomen vrijheid gewaarborgd werd, bestonden in Frankrijk 334,000 herbergen. Thans zijn er ongeveer 500,000. JAPAN EN DE VLIEGKUNST. Te Osaki heeft de Japanner Jamada een reeks schoons vluchten oihraent met een toestel door hem uitgevon den. Hij steeg tot 400 M. hoogte. Baron Iga heeft ook een vliegtoe stel uitgevonden, dat gebreveteerd werd. In den omtrek van Kiratsuka, nabij Yokohama, bouwt men eene fabriek speciaal voor vliegtoestellen. Rechtszaken HUISVREDEBREUK 1 Aug. l.L stapte aan het Centraal Station een te Hilversum wonend diamantversteller in den trein. Spoe dig in slaap gevallen werd hij, toen de trein aan het station Muidérpoart stilstond wakker en in de waan ven- keerende, dat hij reeds te Hilversum was stapte hij uit. Zijn vergissing be merkende verweet hij dSt ten onrech te den stationschef dien hij met scheldwoorden overlaadde en tot in diens bureau volgde, waaruit hij werd verwijderd. Wegens huisvredebreuk veroordeel de de Auisterdomsche rechtbank, 5e kamer, hem tot f 15 boete subs. 15 da gen hechtenis. De eisch was 14 dogen hechtenis. HET VERBERGEN VAN EEN LUK. De 5e Kamer der Amstendaiosche rechtbank veroordeeld» heden S. S. tot 15 boete subs. 15 dagen hechte nis wegens liet heimelijk verbergen van het lijk van haar kort te voren dood geboren kind, dat zij in een portiek, in papier gewikkeld en aan de N. Heerengracht had neergelegde Kerk en School EERELID. Naar men ons mededeelt hoeft de Pharmaceutische faculteit aan de Universiteit te Philadelphia o.a. den heer H. W. Bettink, directeur van de pharmaoeutische afdeellng aan de; Utrechtsche Universiteit, tot eerelid verkozen. Koloniën TAPANOELI. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram, is ln het Zuiden van de onderafdeeling Oost Nias (re sidentie Tapanoeli) door patrouilles verzet ondervonden te Hilianaa (Bo- ven-Gomo) en te Ewo (Boven-Idane Tal). Aan onze zijde werden onb» duidend gewond een Europeesch en licht gewond een inlandsch militair beneden den rang van officier. De Niassers leden te Ewo een varlies van dertlp dooden. Hun verlies te Hilia naa is onbekend. Laatste Berichten MUSEUM VAN KUNSTNIJVER HEID. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd in de maand No vember bezocht door 1117 belangstel lenden uit de aan het Museum ver bonden boekerij werden 280 boek- en plaatwerken naar verschillende plaat sen ran ons land in bruikleen ver zonden, terwijl de aan liet Museum verbondon School \oor Kunstnijver heid door 188 vrouwelijke en manne lijke leerlingen werd bezocht. De tentoonstelling van Noorse be huisvlijt zal tot 15 December geopend blijven. In het begin van het volgende jaar zal er eene tentoonstelling gehouden worden van kleederdrachten, die tot 1850 godragen werden. Het bestuur der afdoeling Haarlem van de Voree- niging voor Verbetering van Vrou wenkleding heeft haar modewerking voor deza tentoonstelling toegezegd. Telegrammen DE ZAAK-ROCHETTE. PARIJS 1 December. (Reuter). De commissie van enquête in de zaak- Rochette heeft met algemeene stem men^ conclusies genomen, die zij aan de Kamer in den vorm van een mo- tie-ozitwerp zal voorstellen cn waarin o. a. wordt gezegd, dat de Kamer vastbesloten is mot alle wettelijke middelen de spaarpenningen van het publiek te beschermen, de waarbor gen, noodig tegen bedrieglijke emis sies te verszerken en een einde li maken aan niet regelmatige bemoei ingen van de justitie en aan wille keurig optreden. De motie constateert, dat in Maart 190S de minister van binneolandsciie zaken zich mengde in een gerechtelij ke quaestie, zonder eerst inlichting o te hebben ingewonnen bij den minis ter van justitie, en verder, dat do prefectuur van politie bij het parket een fictieven klager aanbracht, die door een aan Rochette vijandig fi nancier was betaald. Voorgesteld wordt, art 50 van het wetboek van de crimlneele Instruc tie te schrappen en de geheele rech terlijke politie te ooncentxeeren en te organ!seeren onder de uitsluitende directie en confcróle van partijen, die in het vervolg ten volle verantwoor delijk zullen worden gesteld. Ten slotte wordt den minister van justitie verzocht, dringende nervor- mingsvoorstellen te doen, om een, einde te maken aan het misbruik van proceskosten en de emolumenten dei- deskundigen en der curatoren in faillissementen en den minls-er van financiën uit te noodigen een liist op te maken en aan de leden van het parlement uit te reiken van de waar den, 9edert twintig jaren in Frank rijk uitgegeven, in welke lijst tevens de koersveranderingen zullen worden aangegeven. DE VERKIEZINGEN IN GROOT- BRITTANNIë. LONDEN, 1 December. (Reuter). Lord Morley, die te Darwen een rede hield, zeide dat het referendum eea fantastisch voorstel is, dat het par lementaire stelsel, de glorie van den Britschen naam, te grande zou rich ten. Minister Birrell verklaarde te Bris tol, dat het Hoogerhuis reeds in do kist ligt en dat de meerderheid des volks bet op 3 December zal begra ven en er op zal trappen, teneinde aan de zaak een einde te maken. Terwijl de liberale bladen groot ver- trouwen in dan uitslag toonen, zyn op hun beurt de conservatieven even eens overtuigd, dat ze de overwin ning zullen behalen. De conservatie ve bladen verklaren, dat dan de ta- riefwet in het Lagerhuis zal wordon aangenomen, waai mi door het Hoo gerhuis zooals vooruit zal worden vastgesteld de wet aan het referen dum zou worden onderworpen. OVERSTROOMING. ANGERS, 1 December. (Reuter)'. -— Tengevolge van de doorbraak van een dijk zijn drie dorpen ondergeloopen en twee huizen weggeslagen. De Loire valt thans. DE TOESTAND DER BELGISCHE KONINGIN. BRUSSEL, 2 December. 'Reuter). Het hedenmorgen uitgegeven bulletin over deu toestand der koningin zegt: De slaap was hedennacht rustig on lang. De temperatuur toeft eori nor maal verloop. De beterschap houdt Awstcrdamscna Baars Openingskoersen van 2 Doe omber 1910, LABOURERS OY r.XS A Co-'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt Mo. 1 en 3. Tel. No, 577. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. Willig. C. Peru 10 3/8, Pref. Peru 37 7/8. RU BÜÊR-AAN DE li LEN. Uitere. Rubber 28. PETROLEUM-AANDEELEN. Vast. Koninklijk» Petr. 436, Poxtftache Olie 148, Moeara Eahn 208 1/2, Ge- consolideerde 266, Sumatra Pftleru-1 bamg 162, Orion 107 3/4. mijNaandeelen. United Copper 6 8/4, 2de Mexico 351/4. De AMERIK. markt opende nau welijks prijshoudend: Denver 30, Ene 27 5/3, Kansas 31, Preferente 65 1/2, Missouri 32, Rock Island 30 11/16, Southern Rails- 25, Union Pacific 173 58, C. Wabash 16 8/8, Wabash Pittsburg 7, Steel 76 1/16 C arren 51 1/4, C. Marine's 5 9/16, Preferente 15 3/4, B-r.L, 03 7/8, Amal gamated 65 5/8. Bafgerlsf&s Stand HAARLEM. BEVALLEN: 2 Dec. M. C. Vasen—Kastercum z. A. S. MeijerSchreudar jl icacavaaiti/erichten Het st. Tabanan, van Rotterdam n. Java, vertrok 1 Dec. van Marseille. Het st Ophir, van Java naar Rot terdam, passeerde 1 Dec. Kaap del Armi. Het st. Nias arriveerde 1 Dec. von Amsterdam te Batavia. Het st. Grotius, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 1 Dec. te Lis sabon. Het st. Billiton, van Amsterdam n. Batavia, passeerde Dcc. Porim. Het st Koning Willem III, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 1 Dec. Perim. Het st Prins Willem V, van Para- morib naar Amsterdam, passeefde 30 Nov. St Michaels. Het st. Maasland, van Buenos-Ayres naar Rotterdam en Amsterdam, ver trok 1 Dec. van Bahia. Marktnieuws Staat van de aardappelen-, vruch ten- en grentenmarkt over de maand Nov. 1910. Aangevoerd en verkocht: Appelen aangevoerd 487 HL., ver kocht 380 HL., f 6—f 16. Peren aangevoerd 295 HL., vork. 249 HL., f 6—f 16. Bloemkool aangevoerd 29000 stuks, verkocht 26000 stuks, 3—12 ets. Roode kool aangevoeld 40600 stuks, verkocht 35000 stuks, 28 et. Witte kool aangevoerd 3701 stuks, verkocht 3500 stuks, 25 ets. Savoye -kool aapgeivoeni 33000 stuks, verkocht 32000 stuks, 2—5 ets. Wortelen aangevoerd en verkocht 1800 bos, 4—8 ets. Graanmarkt. Aangevoerd en verkocht te Hoofd dorp Tarwe 7.50—f 8 per 80 kiL Ilaver f 6.80—/ 7 per 100 kiL Rogge 4. 15 por 75 kil. Wintergeret f 5—/ 5.25 per 65 kiL Chevalier gerst f 5.7b—I 6 per 70 kilogr. Duivenhoonen 8.40 a f 8.S0 per 85 kilogr. Paarden boonen 7.10 a f 7.50 p. 80 kilogr. Groene erwten 12.25 a 15 per H.L. liarweizaad f 12 inclusief, per 50 kilogr. ADVERTENTCËPI Getrouwd: ERNST H. KRELAGE, an E. KEPPEL HESSEL1NK, Wed. L. j. DEGENAAR. Haarlem, 2 December 1910. Overveen. De Heer en Mevrouw KRELAGE— KEPPEL HESSELINK beluigen hun hartelijken dank voor do volo bewij zen van belangstelling, bij him hu welijk ondervonden. Heden overleed mijne gelief de Echtgenoot» PAULINA EMILIA KERKHOVEN, in den ouderdom van 77 jaren, diep betreurd door mij, mijne Kinderen en Behuwdkinderen, Kleinkinderen en Achterklein kinderen. Heemstede: j. bosscha*. Mede uit naam van: Pengalengan, Taloen: Dr. j. BOSSCHA. M. BOSSCHA—KÖPPERN. Buitenzorg: C. C. ERDBRINK— BOSSCHA. G. ERDBRINK en Kinderen. Panoemhangan: C. P. M. KERKHOVEN— BOSSCHA, ft. R. W. KERKHOVEN en Kinderen. Heemstede: A. J. BOSSCHA. Den Haag: b. E. jas—bosscha:, Mr. f. a. jas en Kindoren. Delft: M. E. KLINKHAMER— BOSSCHA. Prof. j. f. KLINKHAMER en Kindexen. Poarworedjo. P. E. 8. C. VAN KRAAIJEN OORD—BOSSCHA. j. G. S. VAN KRAAIJEN- OORD on Zoon. Pengalengan, Malabar: K. A. R. BOSSCHA, De begrafenis zal plaats heb ben Zaterdag 3 December 1910, onj 12 uur te Heemstede. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet Worden afgewacht. Heemstede, 30 November 1910. Weslerhoutpark 1. Bij Vonnis van de Arrondissement» Rechtbank te Haarlem, d.d. 22 N» vember 1910, Is W. VAN DE WATER, Kleermaker, wonende te Haarlem, verklaard in staat van faillissement,1 met benoeming van den EdelAchtba-' ren Heer Mr. W. H. VAN NES VAN MEERKERK, tot Rcchter-Commlaear ris en van den ondergeteekend», Ad vocaat en Procureur, kantoor hou dende te Haurlem, Gedempte Oud» Gracht 24 rood tot Curator. De Curator, Mr. W. P. V», Faillissement-Verificatie. Bij beschikking van den EdoLAcbtj" baren lieer Rechter-Conunissarto taf het faillissement van G. SPANJAARD.' kleerbleeker, wonende to Bloemen* daal, is bepaald: le. dat de Inlevering dor schuldvor deringen zal moeten geschieden vóór 15 December 1910 ten kantore van den' Curator, Gedempte Oude Gracht 63, te Haarlem. 2e. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 30 December 1910, 's voormiddags ten 10 ure in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. P. TIDE MAN. ER BIEDT ZICH AAN oen net, R.-K. Buitenmeisje, voor noodhulp of voor vast, voor dag en nacht, ais meid-alleen en een net R.-K. Meisje, leeftijd 16 jaar, ter op leiding bij kinderen. Br., no. 24631, bur. van dit blad. Met Februari GEVRAAGDeene bekwame KeukentJïeid P. G., ook voor hui-werk flink loon met opsing. Zonder uitstekende getuigen on- noodig zich aan te melden. Dr., let1.. R., a. d Boekhandel fir ma A. VEilNOUT, V. ntmoesstr. 19.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2