Last van uw huid? Scott's Emulsion Weerbericht MEDEDEELINGEN VAM HET KOHINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur.) De BUdt. 8 December 1910. Hoogste barometerstand 761.6 m.M. .te Horta (Azoren); laagste 724.1 m.M. Ie Valencia (Zuidkust \-on Ierland). Verwachting tot den avond van 6 December Wind toenemende tot krachtigen Zuid-Oostel ij ken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de luohttoene mende bewolking, waarschijnlijk re gen. Temperatuur Zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Achteruitgang. Vorige staud te 8 uur 754 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT-Opticien 83 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand te Haarlem. Donderdag 8 December Hoogste gisteren 9 uur F. 45 Laagste hedennacht F. 84 Hoogste heden tot 19 uur F. 43 HOOQ. en LAAQWATCRSTANDEN 9 December Hoog water. IJmuidenvm. 7u. 64 m.;nm. 8u. 84m Katwijk vm. 7 u. 99m.;nm. 7u. 69m Petten vm. 8 u. 14 m.; nm. 8u. 44m Laag water. Umuiden nm. 8u. 54m.;vm. 4u. 24 m Katwijk nm. 3u. 84m.;vm. 4u. 4m Petten nm. 6u. 24m.;vm. Bu. 54 m Het aansteken dor lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet to 4 u. 17 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. Reinigt en verrykt Uw bloed door Scott's Emul. sion. Dryft het vergift uit Uw gestel en ge zyt voorgoed bevryd van Uw eczema, zweren, won- Oen en dergclyken. Zuivere, krochtige bcstimd- öeelen en een onovertroffen bereidingsprocca verklaren de kracht van Scott's Emulsion. Na de eerste doses reeds gevoelt men de weldadige uitwerking. Probeert het eens. De echt* wordt uitsluitend bereid door Scott A Bowne, Ltd., Londen, Engeland, Sf wier naam op elke verpakking en op elke flesch voorkomt. By ill* Apotheken en Drogisten. Dit fabrieksmerk bevindt zich op de verpakking der cenige echte 6cott's Emulsion. HAARLEMMERLIEDE. Als schatters voor het meubilair Voor de personeele belasting zijn voor deze gemeente benoemd, de hoeren C. J. Cramer, W. Koelewijn, A. Ko nijn Mzn., P. A. Poppink en Th. D. L. Smit, allen te Haarlean, en voor de huurwaarde der gebouwen de boer J. A. Kaub, aldaar. HAARLEMMERMEER. Ds. R. de Jong, predikant der Ge- ref. kerk te Hoofddorp heeft voor het beroep naar de Geref. kerk A te Gro ningen bedankt. Door de rijkspolitie ls thans weer bekeurd wegens het te snel varen 'door de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder, do gezagvoerder der sleepboot „Catharina Margaretha". Ia den laatsten tijd komen er weer veel bekeuringen op het te snel varen .voor, zoodat het voor de gezagvoer ders van booten oppassen is. Het schijnt, dat de maximum-snel heid, die in den polderkeur is aange geven, waarmede de booten mogen varen, te laag is, want er zijn maar weinig booten, die, wanneer men het nauwkeurig naging, niet harder va ren dan aangegeven is. In dit opzicht ral dus hoogstwaarschijnlijk een her- aiouing van den polderkeur urgent rijn. VELSEN. De heer J. R. Mees, te Velsen ver rockt verandering te brengen in den z. L ongewenschten en onwettigen toestand, dat de toegang tot het kerkhof te Velsen te nauw is. De kwestie is, dat kerkmeesters der Herv. Gemeente niet voldaan hebben aan een aanschrijving van B. en W., om dien toegang te verwijden. B. en W. hopen echter, dat de on derhandelingen omtrent deze zaak tot een goed einde zullen voeren en stel len daarom voor, dit adres in hun handen te stellen ter afdoening. ZANDVOORT. De agenda voor de op Vrijdag a.s., des namiddags te half acht te houden Raadsvergadering luidt Ingekomen stukken en mededeel in- gen. Suppletoir kohier schoolgeld. S trand verpachting. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur. Benoeming onderwijzeressen bij het Her halingsonder wijs. Benoeming gemeente-geneesheer. Stratenplan Zandvoortsche Terrein en Hotel Maatschappij. Verordening Hondenbelasting. Verordening regeling jaarwedden, enz., voor de ambtenaren ter Secre tarie. Subsidie Haarlemsche Huishoud en Industrieschool. Benoeming machinist rioleering. Rapport commissie in zake de ver breeding van Groote Krocht, enz., en bouw Raadhuis. Suppletoir kohier van de plaatse lijke directe belasting naar het iuko- Reclames plaatselijke directe belas ting naar het inkomen, hondenbelas ting en schoolgeld. Voor de betrekking van macl.*iisl bij de gemeentelijke rioleering alhier (jaarwedde 700 niet vrij wonen) heb ben zich 291 sollicitanten aange meld. Binnenland BEZOEK BUITENLANDSCHE STAATSHOOFDEN. Naar aanleiding van de mededee- ling van den Minister van Buiten- landsche Zaken in de Tweede Kamer, betreffende een eventueel bezoek van de staatshoofden van Engeland en Frankrijk aan Nederland, wordt ge meld, dat dergelijk bezoek eerst in den loop van den aanstaanden zomer zou te verwachten zijn en dan weer, gelijk dat van het Belgische konings paar. te Amsterdam, de hoofdstad des rijks, omdat de koninklijke palei zen in de residentie geen of een tuin der geschikte gelegenheid bieden voor een ontvangst met meer of minuer groot gevolg. Het zou echter in de bedoeling van de Koninklijke Familie hier te lande liggen, om vóór de komst der staatshoofden van de twee groote mogendheden, eerst nog het bezoek van den koning en de koning in der Belgen met een contra-visite te Brussel te beantwoorden. ONGELUKKEN. Te Roosendaal (N.-Br.) is de met selaar Henri Notenboom, wonende in de Molenstraat, van het dak van de suikerfabriek der firma De Ram Co. gevallen. Hij is eenige uren later aan de bekomen wonden dverleden. ZICHZELF AANGEMELD. Den 15en September J.l. machtigde de directeur der Semarang Joana- Sloomtram te 's-Gravenhago een be diende tot het bij den Rijksbetaal meester in ontvangst nemen van een bedrag van ongeveer 800. De bediende kwam echter met dat geld niet terug en was sinds dien tijd voortvluchtig. Thans heeft hij zich in berooiden toestand aangemeld aan het commissariaat van politie te 's-Gravenhage. Daar vertelde hij een gedeelte van het geld te hebben ge bruikt ter betaling van speelschulden en van het overige in het buitenland te hebben geleefd. Hij is thans ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van be waring opgesloten. EEN EIGENAARDIG GESCHENK. In hot, portaaltje van de woning van een weduwe te Velp (G.) is op St. Ni- colaasavond een pak gevonden, waar in een jongetje met een flesch warme melk. HET ARNHEMSCHE HOF EN DE PSYCHIATERS. Het rapport der deskundigen in de Papendrechtsche strafzaak begint met de volgende inleidende regelen De rechter-commissaris bij do Dordtsche rechtbank, rar. Wiar- da, beimemde, uitvoering geven de aan de opdracht in de beschik king van het Hof (to Arnhem), van 24 November 1909, vervat in deze zaak, drie deskundigen, dr. G. Jelgerspia, hoogleeraar in de psychiatrie aan de Leidscho Uni versiteit J. van Deventer Szn., inspecteur van het staatstoezicht op krankzinnigengestichten te Amsterdam dr. M. J. van Erp Taalman Kip, geneesheer-direc teur van het Sanatorium voor zenuwlijders te Arnhem. Uit die beginregelen moet men op maken, dat mr. Wiarda de psychia ters benoemde geheel naar vrije ver kiezing, zooals trouwens een rechter commissaris, vvien een nieuw onder zoek is opgedragen, volkomen vrij heid heeft naar eigen inzicht de in structie volledig te maken. De „Tel." kan echter mededeelen, dat van die benoeming der psychia ters door nir. Wiarda, en naar eigen vrije verkiezing, géén sprake is. Genoemde rechler-commissaris had zich, voor hij tot het psychiatrisch on derzoek liet overgaan, om advies ge wend tot alleszins bevoegde en hoog staande kringen, die met de zaak niets te maken hadden. Deze raadden nem aan, onder geen beding een psychiater te nemen uit de buurt van Arnhem, daar dit niet de minste zekerheid gaf van het be noemen van enbev ooroordeelde des kundigen. Ge\uig gevende aan dien raad, had mr. Wiarda het voornemen, voorliet instellen van net psychiatrisch-psy chologisch onderzoek aan te zoeken, prof. K. Heilbronner, te Utrecht, en twee psychiaters te Amsterdam, waaronder dr. L. Boumau, lioog- leeraar in de geneeskunde aan de Vrije Universiteit, liet Hof deed echter weten, dat het dr. J. M. van Erp Taalman hip, te Arnhem, wilde, die liet Hof wel meer van advies diende. Deze zou dan de beide andere deskundigen aanwijzen. Naar 's Hofs wil is daarna gehan deld. Dr. Taalman Kip, blijkens de mededeeling van den advocaat-gene raal reeds in de zaak betrokken, )>e- val als zijn medewerkers aan prof. Jelgersma en dr. Van Deventer, niet wie dr. Kip, ook door het hostuur van zijn inrichting, in nauwe relatie staat. KERKDIEFSTAL. Uit de synagoge der Ned. Israël. Gemeente to Oude- en Nieuwe Pekela zijn tal van zilveren kerksieraden ge stolen. Deze worden gewoonlijk door den leeraar bewaard, doch daar deze gemeente, wegens het vertrek van den heer Goudsmit naar Antwerpen, geen leeraar heeft, staan do sieraden niet meer onder een direct beheer. Het is niet precies te zeggen, sedert wanneer de sieraden zijn vermist, zoo schrijft de P. G. CL DE SCIIIPLUIDENSCIIE RAAD. Men meldt ons De beroemde „vroede vaderen" van Schipluiden kwamen gisteren weder in een vergadering bijeen. Zochten zij vroeger hun heil in krachtwoor den door den voorzitter allerlei belec- digingen naar het hoofd te slingeren, thans was rnen uitermate beleefd, maar zocht men den burgemeester dwars te zitten door de goedkeuring der notulen te weigeren. Men wilde daarin woorden zien opgenomen, die in do vorige vergadering niet waren gesproken. Daar de burgemeester daaraan niet wilde voldoen, besloot de Raad de goedkeuring te weigeren en dan kon hij, aldus een der raads leden, „zijn aige d'er by neerlegge". Voorts weigerde de Raad aan ver schillende verzoeken van Ged. Staten tot het aanbrengen van wijzigingen in besluiten te voldoen. GESTIKT. Toen gisteren de weduwe H., wo nende aan de Duitsche grens, nabij Losser, de bruiloft van haar zoon bij woonde en mee aanzat aau tafel, bleef haar oen stukje vleesch in de keel zitten, tengevolge waarvan zij slikte. Treinongeluk. Men seint ons: Hedenochtend had een treinonge luk plaats te Simpelveld. De machi nist is gedood, er is veel matarieeie schade. TWEEDE-KAMER. Men seint ons uit Den Haag: Bij de beantwoording in het Ver zekeringsdebat, zegde Minister Talma onderzoek toe naar de werking van de Staatspensionneering in Engeland en naar de werking der Onderlinge risicoveroonigingen in den landbouw De toepassing van de Ongevallenwet voor landbouwers en zeelieden acht te hij niet mogelijk dan gelijktijdig met de inwerktreding dier herziene Ongevallenwet. Incident. De Minister brak plotseling zijn rede af en verlangde niet voort te gaan, omdat zijns inziens het praten in de Kamer hem het voortgaan on mogelijk maakte en de voorzitter had gezegd, dat het nog langer zou duren, indien voortdurend, als de heer Duys deed, geïnterrumpeerd werd. Op verzoek van den Voorzitter be antwoordde de Minister nog enkele opmerkingen. Koloniën AANVAL OP EEN ASSISTENT. Met N. v. d. D. v. N.-I. ontleent aan de Sumatra Post het volgende be richt Voor enkele 'dagen ia do heer W. P., assistent op do onderneming VVampoo, door koelies aangevallenen daarbij met een ineetplonkjo op het hoofd geslagen. De oorzaak schijnt, gelegen te zijn in de nieuwe werkwij ze, welke wordt toegepast, nadat de onderneming in handen van een En- gelsche maatschappij is overgegaan en waarmede sommigen van do oude re koelies zich niet schijnen to kun nen vereenigen. In het geheel dran- gen er wel een dertig koelies op den hoor P. aan, waarvan echter slechts oen paar hem aan het lijf zijn geko men. Do aangevallene had zelf geen ander wapen dan een meetplankje, waarmee hij gelukkig de koelies van zich al wist te houden. De drie belhamels zijn door den magistraat te Bindjey tot drie maan den krakal veroordeeld. Pers-OverzicM MR. R. J. H. PATIJN. De Haagscho correspondent van 't Hbld. schrijft In een karakter schets van diezen afgevaardigde o.a.: Er zijn, in do laatste tien jaren, weinig maiden-speeches gehouden die zóó insloegen als die van don nieuwen afgevaardigde dien Zierik- zee in 1905 gekregen had. Alleen de intreerede in de Eerste Kamer van den tegenwoordigon Minister van Waterstaat, nir. L. H. W. Regout, vond, in dien tijd, even algemeene bewondering. Het groote redonaarssuccee, dat de heer Patljn in 1905 bij de alge meene beschouwingen oogstte, was te opmerkelijker, omdat zijn rede liep o-ver een onderwerp, dat uiter aard niet heel veel boeiends heeft: den toestand der financiën. En toch slaagde hij er In, zóó over dat on derwerp te spreken dat de aandacht van zijn hoorders voortdurend werd bezig gehouden en, na afloop, spon tane bravo's gehoord werden, alsof hij had gesproken over een zaak van algemeen nopulair belang zooals nu dezer da con over de legende van den kelzorbrief. Het ls wij journa listen weten dat maar al te wel niet ieders werk om een droge ma terie smakelijk te behandelen. En er hoort minder talent toe, oin over de algemeen© politiek een boeiende rede te houden dan over de financiën. Drie elementen zijn het vooral, die mnken, dat de afgevaardigde van Zierlkzee zelfs over financiën inte ressant te spreken weet: Ziin kennis van zaken, zijn zin voor het concreet bevattelijke, en zijn gemak van spre ken. Wat het eerste belangt, diat geldt juist in bijzondere mate voor flnan- cicelo zaken. Na acht jaar commies griffier van de Tweede-Kamer te zijn geweest, werd de heer Patijn in 1898 benoemd tot administrateur der ge nerale thesaurie, een functie die, aan het departement van Financiën, on geveer overeenkomt met het secreta ris-generaalschap bij de andere de partementen. Financiën werd hem dus tot vak en toen hij in 1905 geko zen werd voor Zierikzee, 't district, dat langen tijd vertegenwoordigd was door nir. Van Kerkwijk en nu na een korte afwijking naar rechts, weer door een liberaal bezet werd, kwam hij met den roep van finan- ciécle specialiteit in de Tweede-Ka mer. Men mocht, vóór 1905, vaak vragen wie de Liberale Unie aan zou voeren, wanneer eenmaal de heer Borgesius zijn tijd voorbij zou achten. Na 1905 is dit, al heel dra, geen vraag meer gebleven. De afgevaardigde van Zie rikzee is, voor de leiding van de Unie, the coming man, de leider van morgen. De Unie zal er wèl bij varen. Rechtszaken OPLICHTING DOOR WAARZEG GERIJ. Indertijd hebben wij melding ge maakt van den onder de namen „li. F. van Emden" en „Barthe" hande lenden „astroloog" Willem R., die van de lichtgeloovigheïd van mej. Trijntje Booy, te Amsterdam, der mate gebruik wist te maken, dat zij hem verschillende fondsen ter tiand stelde, oiu die voor haar te beieenen of bij een bank te deponeeren. Toen mej. Booy, spijt gekregen hebbende, haar stukken terug vorderde, kwa men er een aantal weer in haar bezit terug. Niet echter twee obligaties Amsterdamsche Hypotheek Waar borgmaatschappij, ieder groot 500, en twee aandeelen Hellingmans Bouwmaatschappij, ieder groot ƒ1000: Deze stukken had de astroloog, in strijd met de opdracht, reeds ver kocht of ten eigen bate aangewend. Do 4e kamer der rechtbank te Am sterdam, waarvoor de astroloog zich te verantwoorden had, nam dit al thans aan en veroordeelde hem, over eenkomstig den eisch van het O. M., wegens verduistering tot twee jaren gevangenisstraf. Van dit vonnis kwam beklaagde in hooger beroep. Voor liet Gerechtshof te Amsterdam, dat zijn zaak behan delde, hield hij, evenals in eersten aanleg, vol, dat mej. Booy hem ver gunning had gegeven de stukken te \erkoopen, een bewering, die mej. Booy echter ook voor het Hof vier kant tegensprak. Advocaat-generaal, mr. baron Van dor Feltz, eischte bevestiging van net vonnis. Mr. Adolf Perel, evenals in eersten aanleg als verdediger optredende, pleitte vrijspraak, subsidiair ontslag \,tm rechtsvervolging, subsidiair oen deskundig onderzoek naar de geest vermogens van beklaagde. DE TÜBBERGSCHE QUAKSTIE. Naar 't Hbld. vernoemt zijn in de Tubbergscho politiezaak door den procureur-generaal bij het Arnhem- sclie Ilof niet weder allo getuigen, doch slechts een zestal gedagvaard. ANTI-MILITARIST VEROORDEELD Do krijgsraad te 's-Gravenhage heeft don anti-militarist D. II., van het 2o regiment, veld-artillerie te Lei den, die voor de derde maal, wegens dienstweigering voor dien krijgsraad terecht stond, veroordeeld tot 1 jaar militaire gevangenisstraf, ouder af trek der preventieve hechtenis se dert 2 November j.l. Beklaagde heeft wederom van dit vonnis hooger beroep aangeteekend bij het Hoog Militair Gerechtshof. Gemengd Nieuws VERGIFTIGING. Te Dortmund is een geheel gezin onder vergiftigingsverschijnselen ziek geworden, na het nuttigen van ge brande amandelen uit een automaat. Het jongste kind is gestorven, de ouderen konden gered worden. SPOORWEGONGELUK. Er zijn nu drie van de slachtoffers van het spoorwegongeluk bij Willes den overleden. De toestand van drie gewonden geeft nog reden tot ernsti ge bezorgdheid, do overigen zijn naar omstandigheden wel. Men heeft de oorzaak van de ramp nog niet kunnen vaststellen. VEROORDEELD. De gozworenenrechtbank te Giessen heeft den dakdekker Werner te Kai- serslautern wpgens het plegen van den bommenoanslag te Friedberg ver oordeeld tot levenslange luchthuis- straf eu eerverlies. AARDBEVING. Een aardbeving heeft te Granada groote schrik onder de bevolking te weeg gebracht CHOLERA. Te Funchal (Madera) zijn in de jongste 24 uren 24 nieuwe gevallen van cholera voorgekomen. Laatste Berichten Van den bok gevallen. De koetsier S-, van den stalhouder Van R., van den Zijlvveg, kreeg gis termiddag een duizeling, toen hij in de Zijlstraat op den bok zat Hij viel bewusteloos van "len bok en werd bij den heer Swart binnengebracht. Het bleek Dr. Proot, dat de man slechts een onbeduidend wondje aan hot achterhoofd had bekomen. Hij word in het rijtuig naar zijn woning gebracht. Een tweeling vermist Gistermorgen zijn do 11-jarige Ni- kolaas en Hendrik van Dijk uit hun woning, Zuider Buiten Spaarne 27, naar school gegaan, en nog niet thuis gekomen. Vermist. Vrouw De J„ uit de Assondelver- straat, heeft aangifte gedaan bij de politie, dat zij tusschen 27 en 30 No vember uit een linnenkast vermist een doosje met 10 twee-en-een-haive- centstukken en een lommerdbriefje. Gunning. Het bouwen van een landhuis te Velp, aanbesteed door den architect London, is gegund aan den laagsten inschrijver voor 17.800. De lieer Mr. J. Lieftinck, advocaat en procureur alhier is op zijn ver zoek als zoodanig geroyeerd wegens zijn vertrek naar Ned. Oost-Indlë. ARR. RECHTBANK. UITSPRAKEN VAN 8 DEC. 1910. J. S., arbeider aan het Goederen- station te Haarlem, diefstal zes we ken gev. straf. G. H., los werkman, te Haarlem, opzett. vernieling 5 dagen gev.straf. J. K. huisvr. v. J. D. zonder be>r. en C. S., werkster beiden te Haarlem, dief stal, ieder een dag gev.straf. C. D., sigarenmaker te Haarem, diefstal, 1 maand tuchtschool. H. S., tuindersknecht, te Haarlem mishandeling 14 dagen tuchtschool. M. E. AL, huisvrouw van A. L. L., zonder beroep te Haarlem, diefstal, 14 dagen gev.straf. J. J. v. d. M., smid te Haarlem, mishandeling, f 10 boete of 1 week hechtenis. B. de J-, los werkman te Haarlem, diefstal, 1 maand gev.straf. E. v. D., arbeider te Zandvoort, eenv. beleed, ambtenaar, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. R. van D., arbeider te Zandvoort, mishandeling, 45 dagen gev.straf. A. C., arbeider te Zandvoort, eenv. beleediging f 10 boete of 10 dagen hechtenis. D. H., kopergieter te Schoten, zaak beschadiging f 3 boete of 6 dogen hechtenis. N. Th. K., tuinder te Wijk aan Zee en Duin, mishandeling, 3 weken ge vangenisstraf. P. K., blik werker, W. K., houtza- ger, de le te Wormerveer, de 2e te Zaandam, mishandeling, de le 3 we ken gev.straf en de 2e vrijgesproken. C. A. S., arbeider te Haarlemmer meer, beleed, ambt. in functie, 5 da gen gev.straf. J. B. W., werkman te IJmuiden, mishandeling, f 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. v. d. P. K. los weTkm. te Spaarn- dam wedeTspannighoid, beleed, ambtenaar, eenv. beleed. 6 weken gev.straf. C. S., vischpakker te Valendam, wedeTspannighoid f 12 boete of 10 dagen hechtenis. W. v. Zarbeider te 'Roelofs- arendsveen, opzettelijke vernieling, 6 weken gev.straf. T. T., C. W., H. C. S., losse werk lieden te Haarlem, wederspannig- heid, ieder 3 weken gev.straf. H. J. V., los workman, te Haarlem, mishandeling, 5 dagen gev.straf. J. B. la M. huisvr. van P. v. d. N., zonder beroep te Haarlemmerliodo, diefstal, f 3 boete of 2 dagen hech tenis. W. van V., zondier beroep te Haar lemmermeer, vernieling, eenv. bol., f 6 boete of 6 dagen hechtenis. G. B., arbeider te Pui-merend, mis handeling, I 10 boete of 10 dogen hechtenis. Sport en Wedstrijden VOETBAL. BEKERLOTING TWEEDE RONDE. De loting voor de tweede tonde had het volgende resultaat Winner D. O. S.D. E. C. versus Quick Haag. H. F. C.Allen Weerbaar* D. G. S.—V. V. S. Winner Willem IIVolharding versus S. V. V. HerculesXerxes. Winner Go ahead—Hengelo versus Haarlem. Be-Quick Zutfen versus winner Sparta—R. F. C. Winner M. V. V. O.Frisla versus A. F. C. LASKER—JANOWSKY. De tiende schaakpartij werd door Lasser gewonnen. De stand is dus op het oogenblik, Losker zeven, Janowsky nul, remise drie. INTERNATIONALE VLIEGMEE- TING TE SOESTERBERG. Naar 't Vad. uit goede bron ver neemt, bestaat het voornemen om in het voorjaar van 1911 op het vlieg veld der firma Verwey en Lugard te Scesterberg een internationale vlieg- meeting te houden. LUCHTVAART-ONGELUK. Dinsdag deed Lafargue een vlucht boven het vliegterrein te Bordeaux. Juist, toen hij in zweving van een hoogte van ongeveer 10 meter wilde dalen, kantelde zijn Hanriot-toestel en sloeg neer. liet vliegtuig werd verbrij zeld de vlieger kwam met eenige on- beteekenende kneuzingen vrij. 395ste Staatsloterij. 2e Klasse. 4e LijsL TREKKING VAN 8 DECEMBER 1910, Hooge prijzen No. 1572 f 1000. No. 10292 en 12655 elk 400. Prijzen van 30. J25 3444 62i 9 9729 14038 17168 19397 988 3589 6835 9733 14074-1717S 19361 407 8778 6473 9920 14080 17177 19435 543 4015 6854 -OHO 14961 17834 19611 1009 4068 7879 10539 14469 176 0 19976 1027 4363 7992 10634 146'JS 17687 90032 1673 4464 8011 10713 14690 17884 90096 1735 4505 8045 10778 14994 17939 20404 2048 4623 5230 1089» 15348 18386 20446 2911 4883 8333 11393 15964 18498 20587 2938 4994 8457 11448 15990 18647 20652 8011 5049 8725 11627 16978 18749 3256 6371 8749 1B292 16611 17806 3397 5755 8949 12899 16681 19391 3398 6799 2e Klasse 3e Lijst2587 moet zijn 3587 5578 moet zijn 551810670 moet zijn 3670; 14542 moet zijn 14592; 20012 moet zijn 20013. Kerk en School NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Beek (L.K de heer J. E. van der Pot, candidaai> te Zwolle. Bedankt voor het beroep te Donker»' broeken Haulc (Fr.) ds. Joha Aul-} bers te Hoogwoud. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Geslaagd voor het doe. loraal examen in de rechtsweten schap de heer J. C. Sweys Jr. Leiden. Bevorderd L>t doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer J. J. Fock, geboren te Batavia. Groningen. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid de heer N. Western dorp Boerma, geboren te Nieuwolda, op proefsclirift „De leer van den zedelijken zin bij Hutschson". Letteren en Kunst MUZIEK WEDSTRIJD. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van het Harmonie-gezelschap Excelsior te Noord-Scharwoude (N.- H.) zal aldaar op Zondag 4 en Maan dag 5 Juni a. a een nationale wed strijd voor harmonie- en fanfarekorp sen worden gehouden. ZANGWEDSTRIJD. De Konlnk. Zangvereeniging „Roer- mond's .Mannenkoor" zal in 1911, ter gelegenheid van het 25-jarig direc teurschap van den heer Henri Tyseu, in Mei eeu internationalen wedstrijd voor solo en dubbelkwartetten hou den. LUDWIG KNAUS. To Berlijn is prof. Ludwig KnauS overleden. Ludwig Knaus is eon in Duitschland zeer bekende genreschilder. Amsteriamsciie Beurs Openingskoersen van 8 December 1910, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANtf Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 eu 8. Tel. No. 5T7. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN. C. Peru 10 1/4, Pref. Peru 37 1/2. RUBBER-AANDEELEN. Iuterc. Rubber 30 3/8. PETROLEUM-AANDEELEN. Koninklijke P-etr. 424 1/2, Dordt- scho Olie 153, Geconsolideerde 260 1/2, Sumatra Pal om bang 160 1/8, Orlon 102 1/2, Romana 117. MIJNAANDEKLEN. Ketahoens 167 1/2, Cultuur Vorsten landen 147, Winstbew. 1171/2. AMERIKAANSCHE MARKT n. prijsh. Atchison Topeka 101, Denver 28 1/16, Erie 26 3/4, Kansas 30, Prefe rente 64 lj8, Missouri 30 3/4, Ontario 40, Roek Island 291/2, Southern Rails 24 1/16, Southern Pacific 111 1/2, Union Pacific 169 3/4, C. Wabass 16 J/8, Wa bash Pittsburg 7, Steel 73 1/4, Carren 49 1/8, C. Marine's 4 3/4, Preferente 16, Bouds 63 1/2, Amalgamated 63 1/2, C. Cigars 59 3/4, Anglo 28 1/2. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD Dec. 8. P. E. Arent en C. M. Wels. BEVALLEN Dcc. 6. C. van Kou toren—Spanj aart d., 7. R. Schaart—Eloveld, d., M. van Hazobroek—Loornan, d., J. C. J. Appel Van der Horst, z. OVERLEDEN Dec. 7. H. Scheepmaker, 67 j., Om- valspoort. Stoomvaartberichten STOOM V.-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het st. Prinses Juliana vertrok 5 Dec. van Sabang naar Amsterdam. Het st. Soembawa arriveerde 6 Dec. van Java te Calcutta. KON. NEDERL. SOOMB. MIJ. Het st. Stella arriveerde 7 Dec. van Odessa te Amsterdam. Het st. Atlas arriveerde 7 Dec. van Rotterdam te Genua. Hot st. Mars arriveerdo 7 Dec. van /Amsterdam te Kopenhagen. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Frisia (thuisreis) arriveerde 7 Dec. te Santos. STOOMV. -MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het st. Den of Mains, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 5 Dec. Perim. ADVERTENTflËN Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het plotseling over lijden van onzen geliefdon Va der, Behuwd-, Groot- en Over grootvader den lieer GRISTIAAN YAH MARIS, in den ouderdom von 84 jaar. Uit aller naam: C. VAN MARIS Jt. Haarlem, 7 Dec. 1910. Tuchthuiastraat 5. De begrafenis zal plaats heb ben op Zaterdag 10 Dec. a.». te 12 uur, op de Algemeene Be graafplaat* aan den Schoter- weg. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed zeer onver wachts, in den ouderdom van 84 jaar de Heer GRISTIAAN VAN MARIS. J. K. KOPER-VAN MARIS. C. J. KOPER en Kinderen.- Eenige en Algemeene Kennis geving.

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 2