NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 8429 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 14 DECEMBER 1910 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels/l.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 /Z.(VT Adveitentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland„1.65 X 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Geïllustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem' 1 1 03?K RedaC,ie Administralie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES IAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 15 DECEMBER. Groote kerk: 2—3 Brongebouw: Strauss-avond, Haarl. Muziekkorps, 9 uur. Soc. Vereeniging: Soc. Dam. Arbei derspartij: Openb. Vergadering, 8£ uur. Haarl. Jongelings-Vereen.Lezing door prol. dr. P. j. Mulder, 8 uur. Sint Bavo: Cursus in de R. K. ge- loofs- èn zedenleer. Onderwerp: De leer der Katholieke kerk over de noodzakelijkheid der genade. Bloemendaal: Gerueentoraadsver- gadering, 2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Twee open Brieven" in de rubriek Om Ons Heen. Aanhouding. In de Noorder-Schoolsteeg is de 41- jarigo boroepslooze A. P. aangehou den. Die had liefst nog 63 dogen hechtenis te goed voor een groot aan tal malen openbaar-dronken-zijn. Kerstfeest. Op 21 December zullen de leerlin gen dier Zondagschool uit die Antho- nicstraat 's avonds zes uur Kerst feest vieren in hert Brongebouw on der leiding van ds. Moeton. Het Kerstfeest aan de kinderen van de Zondagsschool aan de Bak kerstraat, zal a.s. Maandag in de Nieuwe kerk gegeven worden, onder leiding van Ds. Weener. Door een auto. Gisternamiddag ongeveer vier uur had de automobiel C 2S02 't ongeluk met zooveel vaart en kracht tegen de Gravensteenenbrug aan te komen, dat de leuning dier brug beschadigd werd. Van de auto was een lantaarn verbrijzeld. Datmag niet De heer N. heeft der Politie mee gedeeld, dat S. B. uit Amsterdam met een inteekenlijst voor 't Marine fonds bij hem was geweest, doch dat die persoon daarvoor niet de ver- eischten vergunning had. Er was voor f 10 op de lijst geteekend. Dr. DeHartog. Voor de vereeniging ter verbreiding dor waarheid zal Dr. de Hartog een lezing houden over het wezenlijk verschil tusschen orthodox en mo dern. Politie. De onderafdeeling Kennemerlamd van den Alg. Ned. Politiebond verga derde Dinsdag in het café Jonck- bloedt te Haarlem. Een groot aantal leden was tegenwoordig. Als leden voor de schiotcommiesie voor de te houden schietoefeningen en schietwedstrijden, werden geko zen de heeren D. Dra ij er, v. Keulen, Boorsma, Reynders en Kleynjan. Do oude commissie, alhoewel zij maar voor een jaar benoemd was, stelde zich niet meen- herkiesbaar. Aan het lid Pronk werd wegens 10-jarigen dienst de bronzen medaille uitgereikt hij ontving namens de vereeniging een fraaien sigarenkoker als souve nir. De door den Commissaris van Po litie van Hilversum te houden voor dracht werd bepaald in het laatst van Januari 1911 en zal te Haarlem worden gehouden. Loopers gestolen.- Dat zal wel een broeder van het dievengilde zijnl Bij den smidspatroou J. Vastenou, Groot Heiligland" 42, heeft men van nacht in de smederij een ruit inge drukt, en door de opening een bos loopers ontvreemd. Er waren 30 tot 40 loopers aan den ring. Door het aanslaan van een hond wer dde smid gewekt, maar toon waren loopers en dief al op don loop.1 Ons Electriciteitsbedryf. Gelijk wij eerder hebben gemeld, heeft de Gemeente Haarlem bij het Gemeentebestuur van Schoten een concessie-aanvrage ingediend om electrciiteit te leveren aan de fabrie ken aan de Paul Krugerkade te Scho ten. Naar wij vernemen, hoeft de "direc teur der Gasfabriek te Schoten een ongunstig rapport uitgebracht over deze concessie-aanvraag. Na een be spreking met de directies van twee der fabrieken heeft hij in het op ver zoek van B. en W. van Schoten uit gebracht rappori meegedeeld, dat de oene fabriek reeds een gasmotor heeft en de andere over eenlge jaren het bedriif zal uitbreiden, zoodat op het oogenblik electrische beweeg kracht voor die fabrieken geen nood zaak is. Nieuw w ij k 1 o k a a L Het wijklokaaJ „Bethel" in de Bloemhofstraat zal den 9en Januari in gebruik worden genomen. De eer ste bijbellezing zal worden gehouden onder leiding van Ds. Weener. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Heden zijn verschillende adviezen der commissies van onderzoek open baar gemaakt. Duin en Bosch. De commissie, aangewezen tot het onderzoek van het ontwerp 1ste 6up- pletoire begrooting voor het krank zinnigengesticht „Duin en Bosch" voor den dienst 1911, deelt mee, dat dit onderzoek aanleiding heeft gege ven tot vrij langdurige gedachten- wisselingen. In de eerste plaats werd er op ge wezen, dat deze begrooting met een totaal bedrag van 115.001) aan extra uitgaven geen aangenamen indruk had gemaakt, en dat het een teleur stelling mocht boeten, dat reeds nu, terwijl men meende, dat „Duin en Bosch" volgens de daarvoor gemaak te plannen, een afgewerkt geheel vormde, werd gevraagd gelden te vo- teeren voor uitgaven, waarvan er verschillende vroeger tocli wel te voorzien waren geweest. De opmer king werd gemaakt, dat het totaal der bouwkosten van dit gesticht hoe langer hoe minder overeenkwam met de sommen, die daarvoor oor spronkelijk door Ged. Staten waren genoemd. Wel werd daarbij de goede trouw van dit collego in 't minst niet in twij fel getrokken, doch de veronderstel ling werd geopperd, dat, als men vooral van de aanmerkelijke vermeer dering der kosten op de hoogte ware geweest, er wellicht een ander besluit zou ziju genomen. Hiertegen werd opgemerkt, dat uit de toelichting bij het ontwerp-begroo- ting wel bleek, dat ook Ged. Staten deze voordracht niet met veel voor liefde hadden ingediend, doch dat dit college de uitgaven noodzakelijk achtte. Bovendien werd opgemerkt, dat 't aantal patiënten van 620 tot 732 vermeerderd is, waardoor ook nieu we voorzieningen noodig waren. Ook voor Meerenberg zijn in den laatsten tijd gelden toegestaan voor woning bouw voor personeel en uitwonende geneesheeren. Toen de plannen voor „Duin en Bosch" gemaakt werden, was het nut van uitwonen nog niet officieel erkend. Thans echter, nu dit wel het geval is, mag „Duin en Bosch" ook hierin niet achterstaan bij „Meerenberg". Na de beraadslagingen werd de commissie overtuigd van de noodza kelijkheid der uitgaven, waarom ze voorstelt de voorstellen goed te keu- Een veeteelt-consulent. Bij de behandeling der voordracht van Ged. Staten om afwijzend te be schikken op het verzoek der Vereeni ging tot ontwikkeling van den land bouw in Holland's Noorderkwartier, tot het toekennen van een provin ciaal subsidie ad 1100, ten einde te komen tot de aanstelling van een provincialen veeteelt-consulent, werd door een der leden der commissie de vraag gesteld, welk bezwaar er be stond tegen de aanstelling van zooda- nigen consulent als provinciaal amb tenaar. Het lid der Ged. Staten merkte op, dat uit de verstrekte inlichtingen niet bleek, welke bestemming de 1100 eigenlijk moeten hebben. Ook de wenschelijkheid eener aan stelling werd door de commissie niet ingezien, waarom ook geadviseerd wordt, het verzoek af te wijzen. Wegverbreeding. Geadviseerd wordt goed te keuren het voorstel van Ged. Staten, om aan do gemeente Bloemendaal een Strook grond af to staan, voor do verbreeding van den weg langs Meer enberg, tot op 12 meter. Ook de com missie vindt, dat de toestand, daar door veel verbeteren zal. Verschillende andere voordrachten gaven geen reden tot bijzondere op merkingen, zoodat voorgesteld werd de voorstellen van Ged. Staten onge wijzigd aan te nemen. In de laatst (Maandagavond) gehouden vergadering van de Ver eeniging tot Verbreiding dar Waar heid is ais voorzitter der vereeni ging herkozen de heer W. ten Boom en tot bestuurslid gekozen de heer D. Peters. Van 't Kantongerecht GEEN WOONVERGUNNING. De heeren W. 'A. li. en A. K., locd en zmkwerkers alhier, eigenaars van het vernieuwde winkelhuis aan de Jansstraat no. 44, hebben dal in ge bruik genomen, zonder schriftelijke toestemming van B. en W. van Haar lem gekregen te hebben. Beklaagden meenden niet schuldig te zijn. Zij geloofden, wisten bijna zeker, op den 2don Augustus de ver gunning gevraagd te hebben, en in de Politieverordening staat, dat de toestemming hoogstens 14 dagen na do aanvraag door B. en W. gegeven wordt. Maar Haarlem's gemeentebe stuur heeft niets van zich laten hoo ien, en daarom zijn R. en IC., na ruim een maand gewacht te hebben, het huis maar binnengetrokken, en hebben er zich gevestigd. Voor dat feit hadden de firröanten zich hedenmorgen te verantwoorden. Een opzichter bij het bouw- en wo ningtoezicht, die het proces-verbaal opgemaakt heeft, kon zich den juis- ten datum van aanvraag niet herin neren. Het is de gewoonte, dat, wan neer aanvragers zonder vergunning een perceel bewonen gaan, op de ver zoeken geen verder acht geslagen wordt. De ambtenaar verzocht acht dagen uitstel, om in deze zaak een nader onderzoek te kunnen instellen. TE LAAT DOEN WERKEN. De IJmuidensche schoenmaker en winkelier C. P. van der D. had zich te verantwoorden, omdat hij op den 15den October een jongen beneden 14 jaar 's avonds na zeven uur schoenen zou hebben doen poetsen. Beklaagde ontkende, dat liet op zijn last geschied zou zijn. 's Avonds te half zeven was hij thuis gekomen en had van den jongen vernomen, dat deze nog enkele paren schoenen i poetsen moest. Toen heeft hij gezegd „Poets dan nog zooveel je af kuut krijgen, en ga dan naar huis". Daarna ging beklaagde uit, ver trouwend, dat de jongen, zooals hij altijd doet, wel naar huis gaan zou. De 25-jarige knecht schijnt den jon- gen gonoudeu te hebben. Zonder dat hij dus eenige schuld had, is proces- verbaal opgemaakt. Het proces-verbaal verklaarde an ders, dan beklaagde de zaken voor komen het, en de ambtenaar eischte f 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. TE VROEG DOEN WERKEN. In tegenstelling met den vorigen beklaagde, heeft J. F. de K., depót-1 houder der Haarlemsche Brood- en Meelfabriek, een 13-jarigen jongen t e vroeg doen wer keu. Te half zeven in den morgen heeft hij hern brood laten rondbrengen. Beklaagde bekende, en zeido niet geweten te hebben, dat hij een over treding beging. Maar voegde hij er hij do klanten willen zoo vroeg brood hebben. Breng ik het hun niet, don verloopt mijn debiet. En om een anderen jongen dan een derlienjari- gen te nemen, ontbreken mij de finan ciën. Nu loopt de jongen van zeven uur af, en ik ben al eenige klanten kwijtgeraakt. De eisch luidde 5 boete, subs, twee dagen hechtenis. BUURTVERKEER. Zekere N. is van Amsterdam naar Haarlem gereisd met een buurtver- keer-kaartje, en in een trein, die voor buurtverkeer niet bestemd was. Deswege vroeg de ambtenaar 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. H. S. en J. v d, K., te Velsen, en H. van D., te Haarlem, overtreding Woningwet, No. 1/15 boete of drie dagen hechtenis. No. 2/10 boete of drie dagen hechtenis, en No. 3 twee maal 5 boete of drie dagen hech tenis. J. A. R., te Haarlem, en drie ande ren, overtreding Spoorwet, f 3 boete of drie dagen hechtenis. C. S., te Zandvoort. en twee ande ren, in dronkenschap de orde versto ren, No. 1 3 boete of drie dagen hechtenis, de beide anderen vrijge sproken. II. H. v. d. K., te Uitgeest, straat schenderij, /5 boete of drie dagen hechtenis. Th. D., to Velsen, een schutting niet verlichten, vier maal 2 boete of vier maal twee dagen hechtenis. II. J. V., te Haarlem, en 14 anderen, loopen op verboden grond, f 5 boete of drie dagen hechtenis, en 3 boete of drie dagen hechtenis. D. K. en C. B. W., te Haarlem, overtreding der Bouwverordening Haarlem, No. 1/10 boete of drie dagen hechtenis, No. 2/1 boete of 1 dag hechtenis. H. v. d. B., te Haarlem, overtre ding Vleeschverordening Haarlem, ƒ5 boete of drie dagen hechtenis. J. L., te Haarlem, overtreding Pros- titutieverordening Haarlem, vijf da gen hechtenis. H. J. V., te Haarlem, en zeven an deren, overtreding Politieverordening Haarlem, vijf dagen hechtenis, 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis, J- G. B. vrijgesproken. C. K., zwervende, overtreding der Politieverordening Beverwijk, 2 boe te of een dag hechtenis. G. M.. te Velsen. en drie anderen, overtreding Politieverordening Vei- 6en, f 2 boete of twee dagen hech tenis. A. B., te Haarlem, en 6 anderen, overtreding Politieverordening Bloe mendaal. f 2 boete of twee dagen hechtenis J. G te Haarlem, overtreding Mo torverordening Heemstede en valsche- n aam op gave doen. 1 en 3 boete of een en drie dagen hechtenis. A. M. Th. K.. te Zaandam, en zes anderen, .overtreding Motorverorde ning Haarlemmerliede en Spaarn- woude, 25 boete of vijf dagen hech tenis, f 20 boete of vier dagen hech tenis, 15 boete of vijf dagen hechte nis, en 10 boete of drie dagen hech tenis. J. C. K., te Velsen, rijden zonder licht en valsche-naamopgave, 2 en 10 boete of twee en vijf dagen hech tenis. J. F. de G., te Haarlem, en twaalf onderen, rijden zonder licht, f 2 boete of twee dagen hechtenis, en 1 boele of een dag hechtenis. Voorts werden er nog 24 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap bot zeven, zes en drie dagen hechtenis, 8 boete of drie dagen hechtenis, 7 boete of drie dagen hechtenis, f 5 boete of drie dagen hechtenis, 4 boete of drie dagen hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, en 2 boete of twee dagen hechtenis Ditmaal niet juist. Twee Amsterdammers waren hier gisteravond „uit", zij kwamen in een huis, naar zij meenden, dat een hun ner een portefeuille met 300 aan acceptwissels was ontfutseld. Zij liepen naar de politie en deze vond de portefeuille... in het vest' vun den eigenaar. Intusschen bracht deze foutieve aangifte maar weer de heele recher che voor niets in de weer. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichtenj. Uit de Omstreken SCHOTEN. Hedenmorgen werd aanbesteed de uitbreiding van de school op oud- Schoten. Voor bestek A was de minste in schrijver G. Meerman te Schoten, voor 26.180. Voor bestek B (meubilair): Laagste inschrijvers 1ste perceefl firma voor heen Kennen te Amsterdam, voor 1098, perceel II J. Kaub en Bier- boom te Haarlem, voor 1383, per ceel III de Wilde te Haarlem, voor 527, perceel TV Koning en Zoon te Haarlem, voor 162.50. Vergadering. Dinsdagavond hield do beer A. h. Gerhard, in een goed bezochte ver gadering. waaronder enkele vrou wen, zijn aangekondigde spreek beurt over het petitionnement voor algemeen kiesrecht. Spreker begon met aan te toonen, dat onze geschie denis rijk is aan feiten, waarin het volk zijn vrijheid verdedigde, zonder echter aanspraken te doen gelden tot medezeg giugschap, betoogende dal daar alleen sprake van kan wezen, als het algemeen kiesrecht verkregen is. Verder ging spreker de ontwikke lingsperiode van algemeen kiesrecht na en kruidde daarbij zijn Tede met eenige aardigheden, om ten slotte het petitionnement als een grondwet telijk recht te verdedigen. Van de gelegenheid tot debat weed geen gebruik gemaakt. De voorzitter der 8. D. A. P., afdeeiing Schoten, dankte den spreker voor zijn red*» HEEMSTEDE. Vrijdagavond houdt de kiesvereeni ging Heemstede eene buitengewone aJgemeene vergadering, o.a. ter be spreking van de a.s. Gemeenteraads verkiezing. BENNEBROEK. De werkzaamheden met betrekking tot het plaatsen van een nieuw riool in de Schoollaan zijn met bekwamen spoed ten einde gebracht. Geduren de eenige weken reeds was men met dit werk bezig. Alleen moeten nu nog de aansluitingen naar de verschillen de pcrceelen worden aangebracht In het café „Bennebroek" zal Don derdag een bijeenkomst plaats heb ben van de afd. Bennebroek-Vogelen- zang der Aleemeone, Vereeniging voor Bloembollencultuur, waarin o. m. een verkiezing van bestuursleden zal plaats vinden. In een besloten bijeenkomst van lei den werd gisteren nogmaals hei zil veren jubilé herdacht van de Christe lijke Jongelingsvereeniging „Het Mos terdzaad". Voordrachten en toespra ken werden gehouden. Dat het er vroolijk toeging, laat zich allicht be grijpen. HAARLEMMERMEER. Aanvaring. De brug over de Ringvaart bij Vijf huizen is zwaar beschadigd gewor den, doordat, terwijl de sleepboot „Cntharina Elizabeth" met geladen zandbakken achter zich passeerde, een bak losraakte door het breken van den ketting en tegen het vaste ge deelte der brug terecht kwam. De brug kon niet goed meer dichtge draaid worden, zoodat ook de passa ge gedeeltelijk gestremd is. Do toege brachte schade wordt geschat op f 4OU, welke üi dit geval door de Zundlevorontie-Mij. te Amsterdam vergoed zal moeten worden. Op de markt te Hoofddorp, 13 De cember j.L waren aangevoerd: 192 paarden en veulens: Beste paarden f 400f 550; jarige paarden f 182.50—f 390; werkpaarden f 80— f 225. Handel matig. Aanwezig veel vreemde kooplieden. BEVERWIJK. TEKORT IN KAS. 't HMd. schrijft De kassier van de Boerenleenbank te Beverwijk bleek ©en tekort in kas te hebben van pl. m. 4000. Onze eigen berichtgever schrijft In de gisterenavond gehouden al- gemeene vergadering van de Boeren leenbank, die door ruim 80 leden werd bijgewoond, is de verdwenen kassier ontslagen. Onder luid applaus deelde de voor zitter van den Raad van Toezicht mede, dat het tekori van pl, min. 4000 door de zorg van de leden van het Bestuur en den Raad van Toe zicht i3 gedekt. IJMU1DEN. De Minister van Financiën deelt mee, dat er geen termen bestaan (aangezien bedoelde gemeente een zeer kleine is) om te voldoen aan het ver zoek van den kerkeraad der Doopsge zinde gemeente te IJmuiden om een jaarwedde van 600 uit de staatskas voor een te beroepen predikant. Binnenland DE UTRECHTSCHE „STUDENTEN STAKING". Het „Hhld." schrijft „Onder deze omstandigheden", zoggen curatoren van de Utrechtsche Universiteit, „kunnen de grieven van de studenten in de tandheelkunde niet onderzocht worden." Die omstandigheden zijn het weg blijven van de tandheelkundige col legos en de gevolgen daarvan. Mag daarin niet een toezegging ge zien worden, dat onder gewijzigde omstandigheden die grieven wèl on- dorzocht zullen worden En zouden de studenten nu niet beter doen, zoo spoedig mogelijk die omstandigheden te wijzigen Wèl zal de overtuiging gevestigd zijn, dat hun grieven zeer ernstig zijn en wij vertrouwen, dat een on derzoek naar de juistheid van die grieven blijk zal geven van een juiste waardeering van de groote ontstem ming. die ondier de studenten in de tandheelkunde heerscht. Wij hopen, dat de studenten thans spoedig de mogelijkheid voor zulk een onderzoek zullen openen. Pers-Overzicht Dr. KUYPER. In een driestar, getiteld „De val", schrijft „De Standaard" „Na den eersten uitval van het lid ivoor Zierikzee, had dr. Kuyper, op de meest nadrukkelijke wijze, ver klaard, dat hel ambtsgeheim hen» verbood, zich te verdedigen, en dat, al viel men hem nog zoo fel aan, h ij zijn plicht zou kennen om te zwijgen, waar spreken plichtsverzaking zou zijn. Aan dit stellige woord hield hij zich dan ook, en liet de heeren onge stoord hun nog feller aanval voort zetten. Doch nu schiet de liberale pers den afgevaardigde voor Zierikzee te hulp, en merkt op, dat dr. Kuyper had moeten spreken. De val was listig genoeg opgezet. Men had gedacht, dat dr. Kuyper er zijn zou, en had gehoopt, hem dan zóó te kunnen prikkelen, tot hij ten leste de beheersching over zichzelf verloor, en er in liep. Zijn plicht kennende, deed hij dit niet. Vandaar de teleurstelling." Rechtszaken POGING TOT MOORD. De Arnhemsche Rechtbank veroor deelde een gewezen ouderwijzer v. e- gens poging tot moord op de achttien jarige Hendrika Van Veelen te Oos terbeek, overeenkomstig den eisch, tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf, met aftrek der preventie ve hechtenis. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, tvordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor aen inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Badhuisstraat 10, 13—12—10. Hooggeachte heer Peereboom, Dank voor de aandacht, welke U mijnen beschouwingen hebt willen wijden. Onze meecingen gaan langs elkander heen zonder raakpunt: Ik trachtte, mij aan de theorie houdend, aan te geven welke de rechtsverhou ding tusschen ambtenaar en over heidsorgaan is, U hebt den nadruk gelegd op de praktische waarde dier theorie en de wijze, waarop zij zich meest zaJ voordoen. Mij dunkt, dat wij te samen de waarheid vormen. Is hartverheffender gedachte als slotaccoord eener discussie denk- iar? Met de meeste hoogachting, Gaarne uw dw.. Mr. F. G. SCHALKWIJK. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 14 De cember 1910, des middags te half 2 in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter Jhr. mr. J. W. G. BoreeJ van Hogelanden, Burgemeester. Afwezig de heeren Krelage, Van Styrum en Spoor. Do VOORZITTER deelt mede, in antwoord op een vraag, in de vorige vergadering gedaan, dat de terreinen aan de Temjwl iersstraat, enz., zijn omheind, omdat die terreinen ver vuild zijn en den inwoners last ga ven. De heer RINKEMA zegt, dat de ge meente veel terreinen heeft. Moe ten die alle afgeschut worden, wan neer de omwoners klagen Dit hek werk is van zoo uitstekende kwali teit. dat het wel 25 jdar kan staan. De lieer DE BREUK zegt, dat het raster niet weg is, als het daar niet meer noodig is. Die terreinen gaven last door steenen en vuil. De andere terreinen, o. a. aan de Jordensstraat, geven geen aanleiding, omdat daar geen hoek is, als aan de Tempeliers- straat. De heer RINKEMA zegt wol eiken dag twee malen langs dien weg te komen, maar hij heeft daar in en dei- hoeken nooit iets van vervuiling gemerkt. Punt 1: Modedeelingen van ingekomen stuk ken. De Voorzitter deelt mede, dat in gekomen is: Een nota van B. en W. inzake de bestrijding door mr. J. Iï. Thiel van het Rapport van Dr. Borgman, Di- decteur dor H. B. S.-Handelsschool inzake den bouw eener nieuwe school aan de Zijlvet. B. en W. komen daarin tot de con clusie, dat het kosten-cijfer der nieu we H. B. S. slechts f 4000 is te laag geraamd. De school zal nl. f 32,000 per jaar aan de Gemeente kosten. Ingekomen is voorts een Nota van van Mr. J. H. Thiel ter beantwoor ding van dc nota van B. en W. (Beide nota's zijn uitvoerig meege-

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 1