SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad, i Voetbal, nockey. Korfbal. Xjuob.tvaart. Medsrlandsctie Voetbalbond. HAARLEM—VELOCIT AS, 1—1. Een gelijk spel. En meteen een uit slag, die precies de krachtsverhou ding weergeeft. Want Bredanaars en Haarlemmers wogen vrijwel tegen elkander op. Dat wil zeggen, geen der twee gaf wat de voorhoeden treft tenminste bijzonder veel fraais te zien. Van Haarlem zijn we dat gewoon. Het rood-blauwe kwintet bezit nu eenmaal geen speler, die een cenigszins dragelijk schot op houdt, behalve Philips dan, die niettegenstaande de ongunstige posi tie, waarin hij zich bevindt, nog wel eens te scoren weet. Ook nu liet de Haarlem-voorhoede haar typeerende eigenschap weer op het schitterendst uitkomen. Vooral Bouwmeester deed daarvoor zijn best. Want het is dan toch maar mooi, en alleen voor een Haarlem-speler te doen, om, vrij en vlak voor doei staand, over of naast te schieten. Het is kunstwerk op zich zelf. alleen komt men er in de com petitie niet ver mee. Maar de Velocitas-voorhoede viel gisteren ook tegen. Daar zat niet het rechte enthousiasme in de Cadetten, dat hen anders toch messtal wel be zielt. Waar dat aan lag, is niet te zeggen. Voor zoo'n slechten dag is meestal geen na te speuren oorzaak te vinden. De wedstrijd verliep als volgt Eon zeer talrijk publiek dromde in de tribune en hegde langs de lijntjes, toen scheidsrechter H. A. Meerum Terwogt de elftallen of liever het elftal en het tiental, want bij de Ve- locitanen kwam Hesselaar eerst later tegenover elkaar floot De volgende spelers treden de are na binnen Haarlem: Utermark, De Wolff, Serné, Veen, Healey, Alb. Haak, Jan Bakker, Houtkooper, Bouwmees ter. Jur Haak, Philips. Velocitas: Kerkhoff. Van Galen Last, Van Erpe- cum, Van Steenbergen, Boots, Van rler Nagel. Paulus, De Wijs, Britt, D ijlhoorn. Haarlem is dus „au grand com plet". Velocitas heeft Boers als inval ler voor Visman. Het Bredasche tiental krijgt in de eerste helft het voordeel van den wind, maar Haarlem neemt toch da delijk na den aftrap het spel in han den, en schijnt groote plannen te heb ben. Een corner wordt weldra gefor ceerd, maar Dijxhoorn is in pracht conditie, en bezweert het gevaar, dat trouwens zoo heel groot niet was. Het spel verplaatst zich snel en is echt gezellig, gemoedelijk wilden we haast zeggen. De uitvallen zijn niet gevaarlijk, en de spelers vergenoegen zich met wat heen-en-weer getrap. Een oogenblik schudden de cadetten hunne „gemütlichkeit" af, en Van Erpecum kogelt hard in de richting van Jules, die het leder niet meer be reiken kan. Gelukkig komt de paal den Haarlemmers te hulp, en be hoedt de Schoterwegcnaars voor een zeker doelpunt. Na 'n kwartier komt Hesselaar, en in-eens is de Velocitas- voorhoede veel actiever. En de Haar- lem-voorhot.de maakt in deze oogen blik ken een treurig figuur Philips die overigens wel goed was schiet uit vrij mooie positie ver naast, en Bouwmeester, die alleen den keeper nog tegenover zich heeft, doet hem dat na. Maar Philips betert zich, geeft een schitterenden scherpen voorzet, Bouwmeester vliegt toe, en... zoekt het doel in de wolkenEen „hoe 's 't mogelijk ontsnapt veler lippen. Niemand begrijpt hoe zoo iets kan. En intusschen had 't al 2O voor Haarlem kunnen staan. De actieve Velocitanen zien even min veel resultaat van hun werken. Kerkhoff schiet eens goed, maar Ju les redt, en hoewel de blauwwitten veel sterker zijn, kunnen zij tegen de soiido rood-broeken-achterhoede niet veel uitrichten. Healey en De Wolff zijn schitterend, Serné en Veen doen maar weinig voor hen onder. Als nog twee corners op het Breda- doel genomen zijn, die geen van bei den het gevvenschte puntje opleveren, gaat de rust in met blanken stand. Na de pauze krijgen we precies de- vei f de vertooning al3 er vóór, en zon der nu dadelijk vervelend te zijn. is het spert toch verre van Spannend. Een drietal hoekschoppen, die den Bredanaars te beurt vallen, hebben geen succes; een goed, ver schot van Philips aan de andere zijde gaat even over. Dan, na 20 minuten, komt het ein delijk. Haarlem krijgt een corner te nemen, Jan Bakker bemachtigt het leder, centert naar Philips, en deze kogelt hard eu onhoudbaar in. (10). Dat wekt de cadetten wei wat uit den dommel, hoewel Haarlem voor- loopig de overhand houdt. Jur. Haak schiet eens prachtig, maar Dijxhoorn redt. Jan Bakker zet goed voor, en ofschoon Houtkooper den bal maar voor liet intrappen heeft, mist hij fi naal. Hasselaar gaat dan rechts-bin- nen spelen, en dat helpt Want even later weet de kleine zwarte cadet met een mooi schot in 't hoekje Utermark te verschalken. (11). Nog is een kwartier te spelen, maar beide partijen schijnen er genoeg van te hebben. Als Meerum voor het einde fluit, is het nog steeds 11. Zooals gezegd, mankeerde het bij Haarlem weer aan de voorhoede. Had die één schutter gehad, een gemakke lijke overwinning ware behaald. De middenlinie en achterhoede waren uitmuntend. Utermark kreeg maar weinig te doen. Bij Velocitas Hesselaar, Van Erpe cum, Paulus, De Wijs, en Dijxhoorn het best De vier wedstrijden, die in de Wes telijke eerste klasse gespeeld werden, wareD alle verrassingen. De 1—1, die de uitslag van den Haarlem—Velo- citas-wedstrijd was, kon nog eenigs- zins normaal genoemd worden. De overige resultaten waren evenwel al lerzonderlingst Quick had een on verwacht succes het eerste van dit seizoen en ook Sparta mocht zich v heugen. D. F. C. en H. V. V. echter verloren de groote Haagsche van 't Zesde nog wel. De wedstrijd V. 0. C.—Her cules ging niet dooir, omdat het V. 0. C.-terrein weer eens afgekeurd werd. De uitslagen waren als volgt: Breda: 't Zesde—H. V. V., 1—0. Den Haag: H. B. S.-Sparta 2-7. Dordrecht: D. F. C.Quick 02. Haarlem: Haarlem—Velocitas 1—1. Het ranglijstje van de2e competitie ziet er thans aldus uit: Sparta (2) 9 6 D. F. C. (5) 10 6 Velooit. (3) 9 5 V. O. C. 7 3 H. F.C. (8) 9 3 H.V.V. (1) 7 2 Haarlem(6) 9 3 H. B. S. (7) 11 3 Quick (4) 9 1 t Zesde 11 5 j 1 f bo hi S bo 2 1 14 82—11 1.55 2 2 14 19-14 1.40 2 2 12 18—9 1.38 3 1 9 11—10 1.28 4 2 10 17—16 1.11 3 2 7 16—14 1.11 3 3 9 19-17 1. 4 4 10 20—23 0.90 4 4 6 10-17 0.60 2 7 6 7—28 0.56 Here. (9) 9 0 3 6 3 11—21 0.35 In de Westelijke tweede klasse v den de volgende wedstrijdlan gespeeld Utrecht: KampongAjax L., 43. Amsterdam: A. F. C.Neptunus, 4—2. Amsterdam: V. V. A.—Achilles, 2-0. Rotterdam: D. V. S.—Concordia, 0—4. Den Haag: V. U. C.—D. V. V., 0—3. Hilversum: Victoria—Volharding, 3—0. Alkmaar: AlcmariaA. W. 2—2. Amsterdam: R. A. P.—E. D. O., Terrein afgekeurd. Den Heider: A. F. H. C.—Ajax, idem. De stand veranderde daardoor in de afdoeQing A en B slechts weinig; de ranglijstjes zijn nu als volgt sa mengesteld: A: - Sc i, 11 i A. F. C. 13 10 0 2 22 44-15 1.79 D. V. S. 12 10 2 1 20 36-14 1.67 Concordia 9 7 0 2 14 25-12 L56 Kampong 11 6 2 3 14 21—19 1.27 V. V. A. 13 6 0 7 12 26-24 0.92 D. V. V. 11 4 2 5 10 25—21 0.91 Neptunus 11 4 2 5 10 28—28 0.91 V. U. C. 10 2 1 7 5 10-33 0.50 Ajax L. 11 2 0 9 4 14-37 0.36 Achilles 12 0 2 10 2 8-34 0.17 B. Ajax 8 8 0 0 16 42—3 2.00 Alcm. Vict 10 5 3 2 13 27—15 1.33 Volharding 12 7 0 5 14 25—21 1.17 U. V. V. 10 6 0 4 12 24—28 1.20 R. A. P. 9 4 1 4 9 25-19 1.00 AU. Weerb. 9 2 5 2 9 14—16 1.00 Victoria 10 3 1 6 7 1227 0.70 E. D. O. 11 2 2 7 6 21—36 0.54 A.F. H.C. 9 1 0 8 2 7-32 0.22 In 't Oosten werd alleen de wed strijd Vitesse—P. W. gespeeld, die in een 21 overwinning voor de thuis club eindigde. Het G. V. C.-terrein werd afge keurd. De stand is in het Oosten thans: G. V. C. (2) 7 4 1 2 9 18-6 1.28 Quick N. (1) 7 4 1 2 9 15-6 1.28 P. W. (6) 6 3 0 3 6 9—10 1.00 Wilhelm. (7) 5 2 1 2 5 7-9 1.00 Vitesse (5) 7 3 0 4 6 6-14 0.85 U. D. (3) 6 1 1 4 8 7-17 0.50 In de reserve eerste klasse behaalde Hercules II een 31 overwinning op V. O. C. II. De wedstrijd, die H. F. C. II spelen zou, ging niet door. Hercules speelt de Kerstdagen eer tweetal wedstrijden in Zuid-Duitsch- land. Reserve Eerste Klasse. VELOCITAS II—HAARLEM II. Reeds oui half acht trok het tweede elftal van Haarlem naar Breda, om met onderüng goedvinden den strijd een uur vroeger dan gewoonlijk aan te vangen. Verder don Lagc-Zwaluwe kwa men zij echter niet, aangezien daar oen telegram de treurmare verkon digde, dat het Academie-terrein niet te bespelen was, hierdoor aan alle goede voornemens een einde makend. BLOEMËNDAAL-D. O. S. B. 4-3. Se Klasse N. V. B. Om 2 uur stellen beide elftallen zich onder leiding van W. Mcschen- dorp op. Bloomendaal verschijnt met één invaller voor C. van Maren, wiens plaats ingenomen wordt door G. Velt- hoven. Bloemendaal wint den toss en kiest eerst tegen den wind in te spe len, zoodat D. O. S. B. aftrapt. Reeds dadelijk blijkt Bloemendaal de sterk ste te zijn en het spel verplaatst zich op 't D. O. S. B.-doel en G. v. Riessen scoort het eerste doelpunt. Bloemen daal schijnt de zaak te licht op te vatten, waardoor het spel meer ver deeld wordt. Eindelijk krijgt D. O. S. B. een vrijen schop, die Houtgraaf door effect in eigen doel trapt. Bloe mendaal pakt nu beter aan, maar vindt in D. O. S. B.-achterhoede een grooten tegenstand. Als de D. O. S. B.-back in de beruchte lijnen Ros kam haakt, geeft Meschendorp zeer terecht „penalty". Roskam plaats zich achter den bal en geeft den kee per geen kans. Alzoo treedt rust in met 2—1 voor Bloemendaal. Na de rust is het spel weer op D. O. S. R.'s helft en Blankevoort scoort no. 3. D. 0. S. B. zit ook niet stil en als de bal door effect Volthoven's hand raakt, geeft Meschendorp weer penalty". Kruiff geeft den keeper ook het nakijken. Alzoo is de stand 3—2. Bloemendaal trapt weer af en als Van Riessen den bal machtig wordt, scoort hij in zijn eentje no. 4. D. O. S. B. breekt nog eens door en weet hierdoor weer te doelpunten. Bloemendaal tracht de score te ver- grooton, maar heeft waarlijk pech en als de scheidsrechter tijd blaast, heeft Bloemendaal oen magere overwin ning behaald. Een 52-stand zou de verhouding betar weergegeven heb ben. Bij D. O. S. B. kunnen de keeper cn do beide backs genoemd worden. Bij Bloemendaal Van Riessen en Ros kam. Bij een volgenden wedstrijd de zaak niet te licht opvatten, Bloemendaal I Anders zien we het kampioenschap naaj een andere plaats verhuizen I Haarlemsche Voetbalbond. HAARLEM III—KLEIN HAARLEM I 1-3. Haarlem III heeft zes invallers, waartegenover Klein Haarlem een volledig eJftal stelt. Het begin la voor roodbrookon, die, door den wind geholpen, hot spel in h an don nemen en Klein Haarlem dwingen, zich tot verdedigen te bepalen. Langzamer hand werken de gasten zich wat los, maar gevaarlijk zijn ze niet. Tot half time blijft do score blank. Als woer begonnen is, hooft Klein Haarlem dadelijk het beste van het spel. Haar voorhoede is dunnetjes, toch woet zo door een fout van een van de Haarlem-achterspelers, de leiding te nemen. Een paar minuten daarna werkt de Klein Haarlem-keeper slecht weg, Van dor Velde loopt goed In en de stand is gelijk. Er ontspint zich nu een verwoede strijd om de leiding. Langen tijd blijft de stand onveranderd, maar eindelijk Is Klein Haarlem do geluk kige, als het vrij fortuinlijk de tweede goal maakt. Als scheidsrechter Drees tijd fluit, hoeft Klein Haarlem nog eens gedoel punt en wint ze zoodoende met 31. H. F. C. Ill—E. D. O. II, 4—1. Zondag 1.1. word bovengenoemde wedstrijd op het terrein der H. F. C. aan de Spanjaardslaan gespeeld. Op het fluiten van scheidsrechter Van der Aart stellen beide elftallen zich volledig op. E. D. U. II trapt af, maar al heel guuw heeft de H. F. L.-voor- Iwede den bal en wordt het rood zwarte doel bedreigd. Na eonigen tijd weet H. F. C. do score te openen, door een gelukkig doelpunt van haar midden-voor. Kort daarop maakt E. D. O. echter met een mooi schot gelijk. Rust gaat met den stand 11 in. Na de rust spelen de H. F. C.'ra voel betar dan in de eerste helft en hun midden-voor weet den stand met korte tusschoupoozeu tot 41 op te voeren. Tegen liet einde valt E. D. nog fanatiek aau, maar er komt geen verandormg meer in den stand en ais scheidsrechter Van der Aart tijd fluit, boekt H. F. C. oen welverdien de overwinning. IJ. V. V—HEEMSTEDE 2—5. Te 2.15 stellen beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Op- huyzen op. IJ. V. V. speelt het oorst tegen den sterken wind in. Toch ge lukt het IJ. V. V.'s rechtsbinnen, om uit een mooie score bet eerste punt te maken. Nu komt H. V. V. echter goed opzetten, maar de IJ. V. V.-ach terhoede is uitstekend en Heemstede is meestal gedwongen van verre te schieten. Heemstede meent oen goal te maken via den paal, doch naar het oordeel yan don scheidsrechter is de bal niet over do lijn geweest. Dade lijk hierop maakt H. V. V. echter twee punten, waartegen IJ. V. V.'s rechtsbinnen er nog één maakt. Na rust zet H. V. V. goed op, de IJ. V. V.-voorhoede doet zoo goed als niets. Heemstede weet den stand geleidelijk tot 5—2 op te voeren. Bij IJ. V. V. de achterhoede puik, bij Heemstede de meesten goed. V. V. CONCORDIA I—VICTRIX L 2-3. Het C one ord ia- el f tal telt 2 invallers. Toch is het begin voor de gastheeren, die aangemoedigd door een talrijke schare supporters, dadelijk de Vio- trix-verdediging aan 't werk zetten. Dezo kwijt zich echter voorloopig uit stekend van hare taak. .Als de V. V. C. rechtsbuiten den bol mooi krijgt en good voorzet, belandt dezo bij don rechtsbinnen Slot, die met 'n mooien schuiver zijn vereeniging do leiding geeft Het gejuich der V. V. C.-voor- standers is niet voji de lucht, doch ook de Victrix-aupporters laten zich niet onbetuigd Dit schijnt op Victrix een goede uit werking te hebben, want met vuur bestormt zij het V. V. C.-doel. De achterhoede van deze is echter kra nig en houdt stand. Den achterstand vindt iVctrix blijk baar te bar, ze gaat van de lichaams kracht hirer spelers gebruik maken. Door het geven van waarschuwingen weet do scheidsrechter gelukkig een dergelijk optreden verder te verhinde ren. Doch de schrik schijnt er bij enkele V. V. C.'ers in te zitten, want hun spel vermindert merkbaar. Victrix woot dan ook gelijk te maken en zelfs kort voor de rust de leiding te ne- Met 21 voor Victrix wordt dus gedraaid. Als weder begonnen wordt, neemt V. V. C. onder lulde aanmoedings- kreten het spel in handen en gaat met een vaartje op 't Victrix-doel af. Steeds komt hare voorhoede terug en een doelpunt kan dan ook niet uit blijven De middenvoor passeert keu rig eenige tegenstanders en weet met een mooi schot den gelijkmaker in het doel te depoaieeren. Een gejuich, als geldt het een eerste klas N. V. B.- wedstrijd, breekt los en houdt aan tot weder afgetrapt wordt. Weor neemt de V. V. C.-voorhoede dien bal mede, de middenvoor pas seert keurig, doch .met alleen den keeper voor zich glijdt hij uit, zoo dat oen prachtkans verloren gaat. Even later komt dezelfde spaier weder alleen voor den keeper, doch de hard geschoten bal springt in het veld terug, waar een Victrix-been hem verder naar de V. V. C. helft ven-plaatst. Langen tijd wegen de partijen nu tegen elkaar op en zet V. V. C. met vlugheid en Victrix met wat meer kracht de respectieve achterhoeden aan het werk. Vaai een niet vlug genoeg wegwer ken der V. V. C.-achterhoede weet Victrix te profiteeren, door voor de derde maal te doelpunten. Dit is echteT voor geen van beide partijen een gelegenheid om te ver slappen. Integendeel, de spanning stijgt ten top en beide doelen vorkeeren beur telings in gevaar. Leenaarts in 't V. V. C.-doel ver richt wonderen en ook zijn collega aan den overkant verricht goed werk. Aan belde zijden wordt hard ge werkt, doch ondanks dit wordt geen doelpunt meer gemaakt. Victrix wint dus met 32, hoewél een gelijk spel beter de verhouding weergeeft. H. F. C. IV—UNION. 2—1- Deze wedstrijd werd om 2 uur ge speeld onder leiding van den scheids rechter Davidson. Direct na don aftrap ontwikkelt zich een forsch, maar eerlijk spel. Het eerste doelpunt komt spoedig voor Union, als de midden-voor een mooien voorzet van rechts onhoud baar in het doel kont. Een minuut voor rust weet H. F. C.'s links-bin- non met oen goed gericht schot gelijk te maken (11). Na de rust wegen de beide partijen goed tegen elkaar op. De beide voor hoeden verknoeien eeniee kansen. Het loopt reeds tegen het eind als de links-binnen na een mooien voorzet den bal in het Uuion-doel loopt. Spoe dig is hot tijd en heeft H. F. C. met 21 gewonnen. Union teekende tegen het le doel punt protest aan. E. D. O. ni—Z. V. V. II 2—1. Op het door den regen slechte ter rein wordt te twee uur aangevan gen. Z. V. V. wordt al direct op haar helft teruggedrongen. De eerste aan vallen worden echter door do Z. V. V -achterhoede afgeslagen. Het ge lukt even later aan E. D. O., uit een goed geplaatsten bal de leiding te nomen, weldra gevolgd door een twee de goal, ontstaan door een fout van den doelverdediger. Een paar snelle doorbraken van Z. V. V. loopen op niets uit. Even vóór de rust gelukt het Z. V. V. toch een togenpunt te maken. Na de ru9t spelen de E. D. O.-nien- schon beduidend beter, terwijl Z. V. V. daarentegen verslapt. Hot is een voortdurend aanvallen der rood-zwarten, waarbij Z. V. V.'s doelwachter zoor verdienstelijk eeni ge schoten wegwerkt. E. D. O. blijft schitterend spelen, doch is zeer ongelukkig de doelpun ten willen niet neer komen, en hoo allen zich ook in den strijd werpen, in den stand komt geen verandering moor en als de scheidsrechter het ein de aankondigt is bot 3o E. D. 0.- team weer een stap dichter op het kampioenschap harer afdeeling. HEEMSTEDE II—HAARL. V. V. II, 0-3. Om 2 uur laat scheidsrechter v. d. Berg aanvangen. Heemstede speelt met een invaller, terwijl H. V. V. ver sterkt uitkomt. Zoodra afgetrapt is, gaat H.V.V. er met den bal vandoor, passeert alles, de keeper loopt even te laat uit, en kan den bal niet meer bereiken, zoodat H. V. V. do leiding neemt. Dit is Heemstede to machtig, en wil direct revanche nemen, de voorhoede verknoeit echter alles, hoe ook de achterhoede opbrengt, zoodat H. V. Y.'s achterhoede gemakkelijk spal heeft. Eenigen tijd later geeft H. V. V. een mooi ver schot, dat juist langs de lat in het doelbelandt. Dan verplaatst het sped zich zeer spoedig den beiden keepers veel werk bezorgend, welke beiden zeer goed verdedigen, hoewel de H. V. V. aan vallen heel wat gevaarlijker zijn, dan die van Heemstede, daar de voor hoede Van Heemstede door drijven al les verknoeit, zoodat de backs van H. V. V. zeer gemakkelijk het terrein kunnen zuiveren. De rust gaat in mot 2—0 voor H. V. V. Na de rust Is Heemstede meestal de aanvallende partij doar laks spel der voorhoede blijft scoren echter uit. In djien tijd werd zeker een tegen- puntje verwacht. Dan gaat de uiterstrechts van H. V. V. ©r van door, zet mooi voor en het 3e puntje volgde, m. i. buitenspel. Dan wordt weinig meer gepresteerd eenige corners op beide dooien v den nog genomen, welke niets ople verden. Een mooie voorzet van den uiterst- links van Heemstede wordt vlak voor doel nog door den keeper van II. V. V. afgenomen, wat een zeer gemak kelijk puntje voor Heemstede was. Het laatste kwartier was een laks heen- en weertrappem, wat natuurlijk niets opleverde, en als de scheids rechter tijd fluit, hooft Haarl. V. V. met 3—0 gewonnen. H. V. V. was goed, terwijl de ach ter- en middenlinie van Heemstede goed, de voorhoede ecbtr zeer slecht spel liet zien. Wat dezo beter geweest, dan was zeker een gelijk spel de uit- E. D. O. IV—HOLLANDIA, 1—3. Wanneer de scheidsrechter beide elftallen laat beginnen, stelt E. D. O. zich met twee invallers op. Het begin is voor E. D. O., doch door slecht schieten blijven goals achterwege. Ook van de andere zijde wordt er nogal geknoeid. Na eenig geharrewar krijgt E. D. O. een strafschop, die in een doelpunt wordt omgezet, doch Hollandia laat het er ook niet bij zitten en weet spoedig twee doelpunten er bij te maken, waarvan een beslist buiten spel was, doch de scheidsrechter geeft goal, waarna E. D. O.'s linksbinnen nog een kans krijgt, die hij editor niet benut. Waarom zoo'n bal niet hard op de wreef genomen Een vol genden keer beter, hoor 1 Na de rust wegen beide partijen vrijwel tegen elkaar op, doch door de gladheid weten beide partijen zich ternauwernood staande te houden. Hollandia weet nog een doelpunt te maken. Alzoo komt het einde met een ver diende overwinning voor Hollandia. H. V. V. Ill—S. V. V., 1—6. Voor de rust gaan beide partijen vrij wel gelijk tegen elkaar op. S. V. V. weet twee maal te doelpunten en H. V. V. III maakt uit een strafschop haai- eerste en eenigste punt. Na de rust is S. V. V. sterker en weet geleidelijk haar voorsprong tot 6—1 te verhoogen. Bij S. V. V. was de uiterst-rechts goed bij H. V. V. de beide backs ©n de doelverdediger. H. F. C. VII—CONCORDIA II. 1—2. Om 10 uur stellen de elftallen zich op het 2e terrein van II. F. C. aan de Spanjaardslaan op. Het begin ia voor Concordia, maar door het eoede verdedigen van de H. F. C.-achterhoede, kan deze niet doelpunten. Het eerste *en eenige' doelpunt voor H. F. C. komt als Rer- vel den bal mooi in het doel schiet. Deze stand verandert voor de rust niet. Na de rust is Concordia veel ster ker. Zij weet echter slechts 2 maal te doelpunten, zoodat het eind© komt met een 21-overwinning voor Con cordia. H. F. C. VI—HAARLEM VII. De wedstrijd H. F. C. VI—Haarlem VII is niet doorgegaan, omdat Haar lem VII zich uit do competitie terug getrokken heeft VICTRIX II—H. F. C. V. Terrein afgekeurd. HAARLEM V—HF.RCULES II, 2-4. Beide elftalion hebben zich voor de zen wedstrijd duchtig versterkt. Haarlem V, dat eerst het voordeel heeft met wind mee te spelen, is do delijk sterker, maar dank zij de hech te Hercules-verdediging blijft de score voorioopig blank. Toch kan doelpunten niet uitblijven en na goed opbrengen maakt do linksbinnen de eerste goal. Kort hierop wordt Her cules ten onrechte een strafschop toe gekend, die goed genomen, tien gelijk maker tot resultaat iieeft. Nog vóór rust maakt Haarlem II de tweede. Na rust ziju de rollen omgedraaid; Hercules valt verwoed aan, maar Haarlem V verdedigt zich taai. Do pressie is echter te groot, hoewel Angenent eenige schoten verdienste lijk stopt, moet hij toch nog drie aal vissclien. Het einde komt met een welver diende 4—2 overwinning voor Her cules II. HOLLANDIA II— L'NITAS II. Zondag had een ontmoeting plaats tusschen Hollandia II uit Haarlem en Unitas II van Heemstede. Met de rust was de stand 2—1 voor Hollan dia II. Na de rust begun Unitas op te zetten, en toen tijd gefloten werd, won Unitas welverdiend met 52. V. V. H. m— OLYMPIA. Ongeveer 12 uur stellen beide clubs zich op, V .V. H. met 10 man, Olym- pia voltallig. Direct na den aftrap wordt van beide zijden flink aange pakt, doch de backs zijn steeds op hun plaats. Even voor rust maakt V. V. H. haar eerste doelpunt door een mooien voorzet. Rust gaat in met on- veranderden stand. Na rust is V. V. II. iets sterker, en scoort daardoor nog 2 maal, zoodat eind komt met 3—0 in 't voordeel van V. V. II. Noord"Holland8Che Voetbalbond Z. V. V. IIH. V. V. I te Zaandam wegens onbespeelbaarheid vun het terrein ging deze wedstrijd niet door. ZANDV. V. V.—Z. F. C., 3-0. Tegen ean zwakken wind in, trapt Z.V.V. af en houdt het spel op enkele uitvallen van Z. F. C. na, geregeld op de vijandelijke helft. Toch blijft doel punten uit, deels door slecht schie ten, deeLs door buitenspel. Onophou delijk staan een of moer Zandvoor- ters te ver naar voren, zoodat het harde werken van do middenlinie, die haar voorwaarts telkens in staat stelt het Z. F. C. doel te naderen, niets geeft. Toch gelukt het Z.V.V. ee nige comers te forcoerenwelke even wol niet benut worden. Ook Z.F.C. komt de Z.V.V. keeper bezoeken, doch deze werkt een stevigen aanval be hendig weg. Z.F.C. vallen nu eonigo corners ten deel, doch zonder resul tant. Eindelijk gelukt het Molenaar, zijn hoofd onder een voorzet te plaat een en Z.V.V. leidt met 1—0. Het valt op, hoewol Z.V.V. gere geld het Z.F.C.-doel bestookt, dat doelpunten uitblijft. Do oorzaak ligt hier voor een groot gedeelte bij den rechtsuiteTst. Deze verknoeit letter lijk alles, ook de Z.V.V.-linksbuiten heeft blijkbaar zijn dag niet. Met 10 wordt van doel verwis seld cn nog steeds in Z. V. V. verre do meerdere. De Z. V. V. lceopor krïj'gt niets t« doen om na een kwartier on geveer vergroot Boekhuis voor Z.V.V. de leiding als hij een ingooi opvangt en in 't doe] schiet. Z.V.V. valt nogmaals aan. en na mooi opbrengen der voorhoede is de linksbuiten in slaat met oen schuin schot den stand op 3—0 to brengen. Z.F.C. pakt nog eens aan en geeft den Z.V.V.-keeper een prachtig schot te verwerken. Z.V.V. gnat nogmaals op liet Z.F.C.-doel los cn doelpunt woer, doch wegens buitenspel is dit punt ongeldig. Wij zien nog eenige malen de Zand- voorters reuzenkanson verknoeien. En als het tijd is heeft Z.V.V. met 30 gewonnen, een stand die goed de ver houding weergeeft. Plaatselijke ontmoetingen D. O. S.—JONG HAARLEM 2-1. Zondag speelde Jong Haarlem ien wedstrijd tegen D. O. S. Met de rust was de stand 2—1 voor D. U. S. Na de hervatting speeldo Jong-IIaarlcm prachtig, maar door goed verdedigen van D. O. S., vooral van den keeper, bleef de stand 21. HOCKEY. HAARLEM—DE MIJSSCHEN, 1—L Is er gewoonlijk weinig beirang- stelling voor het hockeyspel van de zijde van 't publiek, bij de ontmoeting vun de plaatselijke le klasse clubs was dit anders; nu was de belangstel ling groot. Onder scheidsrechter Jhr. Sminia stelden beide clubs te ongeveer P uur zich op. Dachten we om de belang rijkheid van de ontmoeting een vurig spel te zien, voor de rust was dit niet 't geval. Vrij spoedig weten de Mua- 8clien te doelpunten en slechts wei nig tijd dinrna maakt Haarlem ge lijk. Met dezen stand gaat rust in. Na de rust is Haarlem voortdu rend sterker en is het Musschendocl herhaaldelijk in gevaar. Lang duurt het echter niet en gerteidel jk krijgen de Musschen de overhand «n wordt het spel interessanter. '>u moet liet spel eonigou tijd geo-.aakt worden door een blessuur van een der Haar- lcmspelers. Bij de hervatting zien we de Mussclien herhaaldelijk goed op brengen en uit verschillende voorzet ten eenige malen fraai doelpunten. Van belde clubs was het spel goed, doch somtijds te ruw. De beste spe lers te noemen ts niet doenlijk, al len spoedden verdienstelijk, doch het

Haarlem's Dagblad | 1910 | | pagina 6